Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Stoltenberg: umocnienie wschodniej flanki – reakcja na politykę Rosji

Posted by Marucha w dniu 2016-05-23 (Poniedziałek)

Przed szczytem NATO, który odbędzie się 8-9 lipca w Warszawie, sekretarz generalny Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego w wywiadzie dla Polskiego Radia skomentował zamiar wzmocnienia przez organizację wschodniej flanki.

„Umocnienie wschodniej flanki NATO to odpowiedź na nowe wyzwania, stojące przed sojuszem, między innymi na agresywną politykę Rosji” — oznajmił Jens Stoltenberg.

Sekretarz generalny przypomniał, że decyzja w sprawie umocnienia ugrupowania na wschodzie już została podjęta, na szczycie ma zostać ostatecznie zatwierdzona. Podkreślił on, że będą to międzynarodowe siły, których celem jest wysłanie sygnału, że atak na jednego z członków NATO będzie atakiem na cały Sojusz.

„Niektórzy sojusznicy — USA, Wielka Brytania i Niemcy — już zadeklarowali, że będą w czołówce krajów wzmacniających te siły” — powiedział Stoltenberg, przypominając, że USA już podwoiły środki przeznaczone na ten cel.

„Jest to tylko jeden z elementów naszej strategii obrony i odstraszania” — podkreślił Stoltenberg.

Jednocześnie szef sojuszu podkreślił, że umocnienie wschodniej flanki nie oznacza prowokowania konfliktu zbrojnego.

http://pl.sputniknews.com

NATO powinno jak najprędzej wysłać swe okręty na wybrzeże morskie Białorusi oraz zrzucić desant komandosów wyszkolonych do walk w tym wysokogórskim kraju.
Admin

Komentarzy 5 do “Stoltenberg: umocnienie wschodniej flanki – reakcja na politykę Rosji”

 1. NICK said

  I Barak na Czomolungmę… .

 2. Zerohero said

  Nie zapominajmy, że

  1. agresja na Irak była amerykańską odpowiedzią na irackie bronie masowego rażenia.
  2. mordowanie serbskich dzieci było odpowiedzią na zabicie przez Serbów 20 milionów muzułmanów
  3. Zniszczenie Libii było odpowiedzią na dyktaturę Kadafiego

  USA i NATO tylko odpowiadają, są wręcz zmuszane do odpowiedzi.

  To chyba oczywiste, że Rosja wydająca na zbrojenia 1/10 tego co NATO, szykuje się do inwazji na Europę i Wschodnie Wybrzeże USA.

 3. Dziadzius said

  Teraz dopiero widac czes planu Usraela wzgledem ich stworzenia rewolucji na ukrainie. Dla cepkow w usraelu Rosja jest juz opisywana tymi samymi slowami co zydzi opisywali hitlera bo plan i podburzenie hitlera[ przez blokade i bankowa sankcje] jest zupelnie widoczne tu w wypadku Rosji /ukrainy – Nato nie jest organizacja „ochrony” ale PROWOKCJI.

 4. Watazka said

  Stoltenberg tak pierdoli bo mu sie bardzo spieszy – przemysl zbrojeniowy go oskarza, ze za darmo bierze pieniadze zamiast juz zazac dzialania wojenne. Bron i sprzet militarny zalega magazyny, pieniadze sa potrzebne na zakup saletry a TATO sie obija zamiast walczyc dzielnie nowonabyta bronia.

 5. La Reine Toronto said

  Ta muzulmanska cichociemna armia ktora jest juz w BRD wytnie Niemcow w pien, czy oni tego nie widza? zamiast sie uporac z ta nawalnica chca ruszyc na Rosje poprzez Polske? Polska na pozarcie a Polacy do nieba?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: