Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Waszyngton jest zaniepokojony aktywnością rosyjskich i chińskich sił powietrznych

Posted by Marucha w dniu 2016-05-23 (Poniedziałek)

… a bandyta jest zaniepokojony pojawianiem się instalacji alarmowymch i ogrodzeń w okolicy.
Admin

Amerykańskich wojskowych niepokoją działania rosyjskich i chińskich sił powietrznych – oświadczył w wywiadzie dla periodyku „USA Today” dowódca US Air Force Herbert Carlisle.

„Nasze obawy są związane z odradzającą się Rosją i bardzo agresywnymi Chinami” — podkreślił w wywiadzie generał.

Według słów Carlisle’a Moskwa usiłuje przejąć kontrolę nad Europą Wschodnią, a Pekin — nad Morzem Południowochińskim. Jednocześnie generał dodał, że same USA zamierzają zachować swoją obecność w tych regionach.

„Próbują zrobić tak, aby nas tam nie było. Dopiero wówczas będą kontrolowali tę część międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Uważam, że nie możemy do tego dopuścić” — oznajmił Carlisle, dodając, że „zareagujemy, jeśli będą działali agresywnie i ryzykownie”.

Gazeta pisze, że stawka jest bardzo wysoka, ponieważ każde starcie w powietrzu zwiększa prawdopodobieństwo pogorszenia stosunków między mocarstwami jądrowymi. Carlisle podkreślił, że w celu zapobiegnięcia wzrostowi napięć trzeba ciągle podtrzymywać kontakt z rosyjskimi i chińskimi wojskowymi.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 to “Waszyngton jest zaniepokojony aktywnością rosyjskich i chińskich sił powietrznych”

 1. NICK said

  Najgorsze, że USrael łatwo nie popuści.

  Rosjo odradzaj się dalej!
  Przejmuj-odbierz Europę Wschodnią.
  [Chiny niech sobie wezmą to morze]

 2. Marucha said

  Re 1:
  Jak wiele razy pisałem, po stokroć wolałbym jakieś nowe Królestwo Polskie w unii z Rosją, niż Polskę, będącą wasalem USRaela i Unii Europejskiej.
  Swoją drogą Rosji bardzo przydałoby się poparcie ze strony Polski. Te 30 milionów, jakie jeszcze zostało w kraju, nie byłoby bez znaczenia.

  PS Oczywiście USRael wciąż jest w stanie podpalić kulę ziemską. Znając psychopatyczną mentalność jego rządu i polityków, jest to opcja bardzo realna.

 3. NICK said

  Wszystko racja, Gospodarzu.

 4. Nieważny said

  Nie podoba się, że Chiny latają nad własnym morzem?

 5. Watazka said

  Bo niebo tez nalezy do jankesow.
  Bardzo mnie martwi zaniepokojenie jankesow.
  Juz sa tak zaniepokojeni, i tak wystraszeni, ze nie potrafia po prostu powiedziec, ze sa wkurwieni na ruskie lotnictwo i chinska potege militarna.
  Libii sie nie bali bo tam nie bylo lotnictwa. Jemenu tez sie nie boja.
  Sen. Mc Cain jeszcze niedawno opowiadal, ze Rosja to taka mala stacja benzynowa, ktora udaje panstwo. Panstwa sie Jankesy nie boja. Samolotow sie boja – jak stara baba ze wsi.

  http://sputniknews.com/art_living/20160515/1039654840/biggest-soviet-jet.html

  http://sputniknews.com/videoclub/20160515/1039631548/frigate-drone-russia.html

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150720/699710.html

 6. Maćko said

  Wedlug wyliczen Kosseckiego, Rosja ma 8,x% mocy sterowniczej na Ziemi, Polska juz tylko 1,6% ( za PRL mielismy 4,2%) . W sumie daloby 10%. Duzo mniej nic USA ale juz blisko Niemiec.
  USA maja 18% a Chiny, jesli dobrze pamietam, 20%.

 7. RomanK said

  ad 2. Panie Gajowy niech pan bedzie ostrozny z zyczeniami..bo te lubia sie sprawdzac dobrym ludziom:-))))
  Ja wolalbym zyc w zasobnej , pracowitej, suwerennej Polsce, ktora dobrze zyje ze wszystkimi sasiadami, kontrolujac drzwi i okna a nawet furtke w plocie..goscinnie uchylona kazdemu, kto przejdzie czujne oko Brysia i Azorka…ale bez zagladaniami do lodowki, mieszania w garnku i zagladania mi pod pierzyne przez ,,kogokolwiek
  To jest mozliwe…jesli rzady sprawowac beda rzady, ktore wiedza:
  1. Ze Czlowiek zyje z Ziemi i tylko z ziemi
  2. Ze wszystko co jest potrzebne i ma jakakolwiek wartosc powstaje w procesie Pracy, czyli wymiany energii Czlowieka z Natura.
  3. Ze kazda wymiana musi byc eqiwalentna, gdzyz inaczej zamienia sie w zwyczajna kradziez pracujacych przez leniwa bande darmozjadow.
  4. Ze zadaniem rzadu jest pomoc pracujacym poprzez stwarzanie dogodnych warunkow wszystkim Polakm- jako narodowi Gospodarzowi Polski….a nie ulepszanie warunkow lupienia pracujacych…przy pomocy swoich i obcych band lichwiarskich zlodzieji.
  Przeewszystkim obowiazkiem Rzadu jest:
  1.Zadbanie o to ,zeby Narod mial solidny narodowy pieniadz – jako medium wymiany-posiadajacy pokrycie w wartosci nominalnej i stalej.
  2.Zadbanie o sprawiedliwy wymiar prawa gwarantujacy wszystkim rownosc wobec prawa i jednakowa prawna protekcje
  3. Zadbanie o bazpieczenstwo zarowno zewnetrzne poprzez utrzymywanie sprawnych i madrych sluzb dyplomatycznych, jak i narodowej Armii z powszechnym obowiazkiem sluzby w formacjach militarnych, jak i paramilitarnych w razie potrzeby.
  4,. Sprawna Policja wewnetrzna grwarantujaca niezaklocona prace gospordarki, zycie ludnsci i jego pelnego bezpieczenstwa w Polsce.
  5. Zadbanie poprzez Jednolity Powszechny System Edukacji, ksztaltujacy patriotyczne modele wychowania obywatelskiegi do poziomu szkoly sredniej.
  ^ Synchronizacja i opieka nad sprawnym dzialaniem systemow opieki zdrowotnej i uslug medycznych poprzez system dotacji, licencji i w razie koniecznosci odebrania prawda na dzialanosc medyczna.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Panie Romanie, ja bym jeszcze dodatkowo chciał, aby w Polsce wszystkie kobiety były piękne i zawsze młode, mężczyźni przystojni i rycerscy, a rządzący prześcigali się w poświęceniach dla narodu,

  A prawda jest taka, że jesteśmy od paruset lat marnym i durnym narodem, niezdolnym do wyłonienia elit, o wasalskiej moralności. A więc niezdolnym do rządzenia się. Niezdolnym do wyciągania wniosków z przeszłości, niezdolnym do kojarzenia faktów, niezdolnym do przewidywania.

  I tak samo by było nawet w bardziej sprzyjających warunkach geopolitycznych.

 9. snag said

  Marucha @ 2 (PS) ,…

  Spokojnie senor gospodarzu ani Amerykanie ani Ruscy nie sa samobojcami – Przezylismy zimna wojne, przezyjemy oziebienie.

  ——
  Ludzie na ogół mają instynkt samozachowawczy.
  Psychopaci nie.
  Pan wie, co to jest opcja Samsona…
  Admin

 10. snag said

  Marucha @ 8 ,…

  „A prawda jest taka” ,…

  Amen senor gospodarzu, amen sir, problem w tym ze jak ja to napisalem tos pan zdolowal ,…,…

 11. snag said

  Wiem, wiem, (strachy na lachy) ale spokojnie gospodarzu takich wplywow to oni jeszcze nie maja a za kilka lat bedzie to niemozliwe ,…

  W miedzyczasie (obserwujac ziograjdolek) sami sie zagryza ,…
  ————————————————————————————–
  http://www.reuters.com/article/us-israel-politics-idUSKCN0YE1I6

 12. Isia said

  Re: 8 p. Gospodarzu…nie można generalizować…żydostwo fałszuje naszą historię, odcina od prawdziwych informacji, nie dopuszcza rdzennych Polaków do władzy, mówiąc krótko, żydostwo od dawna niszczy nas pod każdym względem, fizycznym, kulturowym etc. …, poznanie prawdy wymaga wysiłku intelektualnego ( nie każdy ma na to czas i ochotę, zaganiany pracą od rana do wieczora – żydzi już o to zadbali)…

 13. Siekiera_Motyka said

  Tak, są zaniepokojeni bo widzą że inni też umieją latać.

 14. NICK said

  Tytuł.
  Jestem zaniepokojony.
  Aktywnością Waszy-ng-tonu.

 15. Piskorz said

  re 8 Już J. Sobieski w liście do swojej Marysieńki narzekał, że komu lepiej w ojczyżnie tego- ona coraz mniej interesuje!! PS Jak potrzebował ludzi i pieniędzy do- prowadzenia wojny na Kresach to bractwo nie chciało dawać kasy na armię, a sami spieprzali do Gdańska lub Wielkopolski..

Sorry, the comment form is closed at this time.