Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tarcza antyrakietowa USA chroni Polskę, czy czyni z niej cel nr 1?

Posted by Marucha w dniu 2016-05-25 (Środa)

Tarcza antyrakietowa USA chroni Polskę czy czyni z niej w razie wojny cel nr 1?

13 maja 2016 w atmosferze powszechnej [wśród agentury – admin] euforii, najwyższe władze RP na czele z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz szefem MON Antonim Macierewiczem dokonały uroczystej inauguracji budowy amerykańskiej bazy antyrakietowej w Redzikowie opodal Słupska.

Stronę amerykańską na uroczystości reprezentował ambasador USA Paul Jones, dowódca US Navy w Europie admirał Mark Ferguson, dyrektor amerykańskiej Agencji Obrony Antyrakietowej wiceadmirał James Syring oraz zastępca sekretarza stanu Frank Rose.

W ocenie ministra Antoniego Macierewicza to „wyjątkowo szczęśliwy dzień”, czy aby jednak na pewno?

Decyzja o zainstalowaniu, na terytorium Polski bazy supermocarstwa, jakim są niewątpliwie USA, mającej za zadanie niszczenie międzykontynentalnych pocisków rakietowych przenoszących broń jądrową ma wymiar historyczny. Na gruncie teorii prawa międzynarodowego, jest to bezspornie element ograniczający suwerenność Rzeczpospolitej.

Stacjonowanie obcych wojsk, wykonujących rozkazy obcego dowództwa jest symbolem podporządkowania, tak jak były nimi jednostki Północnej Grupy Armii Radzieckiej stacjonujące w PRL. Czym innym są wspólne jednostki sojusznicze pod wspólnym dowództwem, w przypadku Polski jednostki NATO, a czym innym amerykańska baza, będące elementem globalnego zabezpieczenia USA w zakresie obrony przeciwrakietowej.

W ocenie elit rządzących od dziesięciolecia naszym krajem związanych z PO, PSL i PIS, sytuacja geopolityczna i względy bezpieczeństwa Polski czynią ten krok niezbędnym. Społeczeństwo obywatelskie, ma jednak prawo do rzetelnej informacji w zakresie co zainstalowano, jakim kosztem i jakie będą tego konsekwencje tak w wymiarze ekonomicznym, politycznym ale i techniczno-militarnym.

Amerykańska baza w Redzikowie, to instalacja wojskowa składająca się z ściśle określonych elementów uzbrojenia, których możliwości bojowe można dość szczegółowo opisać. Podobnie ma się rzecz z kosztami budowy, zabezpieczenia i obsługi ponoszonymi przez Rzeczpospolitą. Dokonując bilansu zysków i strat, należy uwzględnić też konsekwencje ekonomiczno-inwestycyjne dla regionu.

Koszty amerykańskiego „prezentu”

Decydując się na budowę instalacji antyrakietowej w Redzikowie, USA „wynegocjowało” od polskiej strony szereg zobowiązań.

Po pierwsze przekazania określonego terytorium – wybrano obszar po dawnej bazie 28 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Słupsku – lotnisko Redzikowo. Obiekt jest oddalony w linii prostej 3,5 km od słupskiego ratusza. „ To dla nas katastrofa – mówi prezydent Słupska Robert Biedroń gdyż w promieniu 15 km od bazy nie może powstać nic bez zgody amerykańskiego Departamentu Stanu. Nie wolno nam nawet zbudować hali produkcyjnej – skarży się samorządowiec. W ten sposób system obrony przeciwrakietowej wpisuje się w strategię odstraszania, tyle, że “przede wszystkim inwestorów”. Ponadto pomimo obietnic miasto nie otrzymało żadnej rekompensaty, mieszkańcy są rozczarowani i czują się oszukani” – twierdzi prezydent Biedroń.

Co obiecywał rząd RP władzom Słupska? Prezydent Biedroń w wywiadzie udzielonym Monice Olejnik w Radio ZET mówił, o budowie drugiego toru linii kolejowej i dostępie miasta do drogi ekspresowej. Nic takiego nie nastąpiło, więcej zarówno Prezydent Duda jak i szef MSZ w rozmowie z prezydentem Robertem Biedroniem twierdzili że nie są władni do jakichkolwiek decyzji w tej sprawie. Sarkastycznie prezydent Biedroń stwierdził, że widać decyzje także w sprawie zobowiązań rządu RP wobec Słupska podejmuje wyłącznie prezes Jarosław Kaczyński.

Ponadto samorządy lokalne miały otrzymać od rządu rekompensatę finansową. Ile? Samorządowcy wyliczyli ją na kwotę 2,8 mld złotych. To szacunkowa wielkość utraconych korzyści związana z funkcjonowaniem tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Do takich wniosków doszli specjaliści z Agencji Rozwoju Pomorza, którzy na zlecenie lokalnych samorządów i ich partnerów sporządzili raport dotyczący wpływu systemu antyrakietowego USA w Redzikowie na gospodarkę regionu słupskiego.

Ponadto zgodnie z porozumieniem USA-RP, Polacy sformowali w kwietniu 2015 Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie, wyposażony w specjalistyczny sprzęt w tym np. specjalnie tresowane psy działające w kamizelkach kuloodpornych i noszących gogle. Powstała specjalna jednostka straży pożarnej i element medyczny. Wszystko to obciąża budżet polskiego MON, zamiast 1000 żołnierzy liniowych (ok. tylu ludzi liczy batalion) wystawiliśmy i opłacamy Amerykanom wartowników.

Strona polska musiała też za 40 000 000 zł, wybudować stosowne ogrodzenie bazy wraz systemem zabezpieczenia i ostrzegania. Nie znamy kosztów doprowadzenia określonych przez Amerykanów różnych instalacji czy dróg. Nie zdziwiłbym się, że po polskiej stronie leży zabezpieczenie ochrony przeciwlotniczej bazy, bo strona amerykańska się z tego wycofała. A wtedy jedna z 8 planowanych, w ramach planu modernizacji polskiej armii, baterii systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego „Wisła” będzie musiał stacjonować w Redzkowie.

Mówiąc bardzo oględnie, Amerykanie bardzo „natarczywie” promowali w naszych gremiach decyzyjnych i wojskowych swoje systemy typu „Patriot”. W kwietniu 2015 przetarg rząd PO/PSL rozstrzygnął. Do końcowego etapu przeszły amerykański Raytheon z zestawami Patriot oraz francuskie konsorcjum Eurosam złożone z tamtejszych oddziałów firm MBDA i Thales, proponujące system SAMP/T wykorzystujący rakietę Aster 30. Wartość kontraktu ocenia się na 16 mld zł.

Niespodzianki nie było, kontrakt otrzymała firma z USA. Zatem jedna z 8 baterii, w sposób „naturalny” będzie bronić Amerykanów w kraju nad Wisłą.

Co znajdzie się w Redzikowie

Pod Słupskiem wybudowana zostanie instalacja obrony przeciwrakietowej systemu AEGIS „Ashore”, która jest elementem tzw. „tarczy antyrakietowej”. Ma ona chronić USA [sic! – admin]. Deklaruje się jednak, że obiekt w Redzikowie osłaniać ma dodatkowo sojuszników z NATO (głównie z Europy Zachodniej). Oficjalnie, co publicznie deklarują Amerykanie, chronić przed pociskami balistycznymi wystrzeliwanymi m.in. z Bliskiego Wschodu. W rzeczywistości, przed międzykontynentalnymi rakietami – nosicielami głowic jądrowych Rosji.

Baza w Redzikowie to trzeci element zintegrowanego amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej (EPAA). Ma ona osiągnąć gotowość bojową w 2018 roku. Analogiczny obiekt Amerykanie zbudowali już w Rumunii. W Polsce zostaną rozmieszczone oficjalnie systemy rakiet SM-3 Block IIA, przeznaczone do zwalczania pocisków balistycznych krótkiego i średniego zasięgu w środkowej fazie lotu, a także radar śledzenia celów i kierowania ogniem. Wyposażenie obiektu w silniejsze rakiety jest w sytuacji „kryzysowej” banalnie proste i szybkie.

W skład systemu obrony przeciwrakietowej USA wchodzą także cztery amerykańskie niszczyciele typu Arleigh Burke wyposażone w system „Aegis”, a także stacja radarowa w Turcji.

System Walki „Aegis” to ultranowoczesny zintegrowany (sieciowy) system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem opracowany dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych opracowany dla obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Właściwe prace budowlane mają ruszyć w Redzikowie latem. W bazie będzie stacjonował amerykański personel liczący ok. 300 osób. Amerykanie oszacowali koszty budowy bazy na co najmniej kilkadziesiąt mln dolarów, jednak mówi się nawet o 300 mln dolarów.

Generalnie, system ten ma wykrywać rakiety balistyczne w momencie gdy są najłatwiejsze do trafienia, zanim dojdzie do rozcalenia i rakietę opuszczą głowice nuklearne (w zależności od typu rakiety od 1 do 12 szt.), a więc w początkowej fazie lotu. Radar wykrywa, a następnie komputery wyliczają krzywą balistyczną i naprowadzają na rakietę własne pociski rakietowe. System jest zoptymalizowany na radzieckie/rosyjskie rakiety dalekiego zasięgu typu R-36 „Wojewoda” (kod NATO SS-18 Satan) lub RS-12 „Topol-M”.

Warto tu jednak pamiętać, że w czarnym wojennym scenariuszu terytorium Polski jest w zasięgu nie tylko tych rakiet, ale całej gamy środków rakietowych arsenału militarnego Rosji. Jej wojskowi nie mają potrzeby atakować nas niezwykle drogimi rakietami dalekiego i średniego zasięgu, mają inne, niestety bardzo liczne, możliwości uderzeń.

A zatem, co wynika z parametrów technicznych, system AEGIS „Ashore”, w Redzikowie, będzie wyłącznie elementem obrony terytorium USA i krajów Europy Zachodniej jak Hiszpania czy Wielka Brytania. Nie ma on wiele wspólnego z bezpośrednią obroną Polski, a raczej wymiar polityczny, co potwierdza np. były Dowódca Wojsk Lądowych i późniejszy wiceszef MON gen Waldemar Skrzypczak.

Nie zmienia to jednak faktu, że lokalizacja systemu obrony USA obiektywnie osłabiającego rosyjski potencjał jądrowego odstraszania, wywołuje w Moskwie daleko idącą irytację.

Prezydent Rosji Władymir Putin wprawdzie powiedział, że „Rosja nie da się wciągnąć do nowego „wyścigu zbrojeń”” , ale zastrzegł za razem, że Rosja podejmie działania militarno-techniczne aby zbalansować budowę instalacji amerykańskiej „tarczy rakietowej” przy swoich granicach.

Jak odpowie Rosja?

W trybie pilnym już 2016 do produkcji seryjnej wejdzie nowy rosyjski rakietowy pocisk balistyczny R-26 „Rubież”. Mimo relatywnie dużo niższej masy, bo tylko 80 t, wobec 120 t produkowanej aktualnie rakiety „Jars”, „Rubież” dysponuje zasięgiem ok. 11 000 km. A wiec sięgającym terytorium USA. Przenosi przy tym 4 głowice jądrowe o sile 300 MT każda, które po oddzieleniu się od rakiety nośnej przemieszczają się z prędkością hiperdźwiękową stale manewrując. Również cały nowy rosyjski pocisk rakietowy, zaraz po starcie leci po stale zmieniającej się trajektorii (nie ma takiego drugiego na świecie).

Wobec tylu zmiennych, dotychczasowy system obrony przeciwrakietowej, oparty na wyliczeniach przechwycenia rakiet po krzywej balistycznej jest całkowicie bezużyteczny. Jak podkreślają specjaliści bardzo krótko, poniżej 5 minut, trwa pierwszy etap startowy rakiety. Współczesne środki naziemnej obserwacji radiolokacyjnej NATO nie zdążą zarejestrować startu głowic bojowych.

Relatywnie mała masa rakiety pozwala swobodnie instalować ją na wyrzutniach samochodowych, oraz kolejowych. Rosjanie planują wprowadzenie do służby 5 pociągów typu „Barguzin”, każdy przewożący 6 rakiet. Z zewnątrz pociągi będą ucharakteryzowane na standardowy skład towarowy. W okresie ZSRR państwo to dysponowało pociągami typu „Mołodiet’”, jednak przewoziło rakiety o dużo wyższej masie. W niezliczonych rosyjskich liniach kolejowych, wiodących tak przez góry Kaukazu, czy lesiste obszary Syberii, zamaskowanie tych składów nie będzie najmniejszym problemem.

Jak poinformował w kwietniu 2016 roku, dowódca rosyjskich Strategicznych Wojsk Rakietowych, generał Sergiej Karakajew do 2020 roku wprowadzone zostaną do służby operacyjnej pociski „Sarmat”, które zastąpią rakiety R-36M „Wojewoda”. W kodzie NATO SS-18, to największe na świecie rakiety o wadze ok. 200 t i przenoszące ogromne głowice jądrowe o sile 20 MT lub 12 głowic po 700 KT. Rosyjski dowódca ujawnił, że parametry nowej rakiety nie będą w niczym ustępować starej, a ponadto mają mieć zdolność no manewrowanie w ostatniej sekwencji lotu.

Wojska lotnicze Rosji , w szczególności Dowództwo Lotnictwa Dalekiego Zasięgu dysponują trzema rodzajami bombowców strategicznych. Na wyposażenie TU-160 i TU-95 właśnie wszedł, bojowo przetestowany w Syrii, pocisk manewrujący o obniżonej wykrywalności radarowej typu Ch-101. Rakieta ma właściwości stealth. , zasięg 3500 km i lecąc z prędkością poddżwiękową przenosi głowice jądrowe o sile 250KT. Na wyposażeniu pozostają nadal liczne bombowce TU-22M przenoszące rakiety Ch-22 „Raduga” o zasięgu „tylko” 500 km, ale prędkości 4000 km/h.

Wznowiona po wielu latach produkcja TU-160 – największych bombowców świata, osiągających dwukrotną prędkość dźwięku, wskazuje że wobec osłabienia, (w wyniku powstania Tarczy Antyrakietowej USA) , możliwości rosyjskich rakiet balistycznych, w ramach tzw. „triady nuklearnej”, Rosjanie wzmacniają komponent lotniczy wyposażony w rakiety manewrujące.

Wreszcie w Okręgu Kaliningradzkim stacjonuje brygada rakiet operacyjno-taktycznych mająca na wyposażeniu niezwykle mobilne i niewielkie wyrzutnie rakiet „Iskander-M”. Rakiety te mają zasięg (deklarowany przez Rosjan) 490 km i przenoszą ładunek o masie 720 km z celnością 10-15 metrów z prędkością 2100 m/s. Wysoka prędkość rakiety pozwala jej z łatwością przełamywać obronę antyrakietową. Iskander-M porusza się ponadto po spłaszczonej trajektorii lotu poniżej wysokości 50 km co uniemożliwia radarom jego wykrycie. Inżynierowie rosyjscy sprawili, że Iskander-M wykonuje manewry z przeciążeniem 30 g w fazie końcowej, utrudniając przechwycenie rakietowe przez systemy obronne typu AEGIS „Ashore”.

Mają więc Rosjanie jak widać niezwykle skuteczne „narzędzie” do szybkiego unicestwienia bazy w Redzikowie.

Wreszcie warto pamiętać to, co Rosjanie ujawnili podczas operacji wojennej w Syrii. Biura konstrukcyjne opracowały fenomenalny, uniwersalny pocisk manewrujący „Kalibr NK” o zasięgu 2500 km i prędkości ok. 900 km/h – odpowiednik amerykańskiego AGM-109 Tomahawk. Z tą jednak różnicą, ze pocisk rosyjski, ku konsternacji światowych specjalistów, może być zainstalowany na niewielkich, a przez to licznych okrętach wojennych. Rosyjska Flota Bałtycka dysponuje „Kalibrami-NK” na 4 najnowszych korwetach rakietowych projektu 20380 („Sterieguszczij” , „Sobbnrazitelnyj”, „Bojkij”, „Stojkij”), każdy z 8 pociskami tego typu na pokładzie.

„Kalibry” są też na dwóch okrętach podwodnych projektu 877 „Warszawianka”. Jak pokazali Rosjanie podczas walk w Syrii okręty projektu 877 w 6 aparatach torpedowych mogą przenosić pociski „Kalibr” i odpalać je z położenia podwodnego.

Wnioski końcowe

Jak zatem powyżej opisałem, Polska dużym nakładem środków finansowych wprowadziła na swoje suwerenne terytorium bazę służącą zasadniczo obronie USA i częściowo zachodnio-europejskich sojuszników z NATO. System ten w obliczu technologicznego przeciwdziałania Rosjan już na starcie jest przestarzały i wobec wielu rakiet nieskuteczny.

Odwetowo, Polska naraża się zaś na priorytetowy atak w przypadku konfliktu NATO – Rosja, wszelkimi dostępnymi środkami napadu rakietowego z lądu, powietrza i morza. Warto zaznaczyć, że może dojść do sytuacji paradoksalnych. Brak władztwa i wpływu na dowodzenie bazą może sprawić, że gdy Rzeczpospolita nie będzie chciała zaognienia relacji z Rosją, a sprawujący władzę w Waszyngtonie będą zmierzać do konfrontacji, to w konflikt zostaniemy wciągnięci, niejako wbrew własnej woli.

Decydenci polityczni zakładają, że sama obecność amerykańskich żołnierzy stanowi czynnik odstraszający i niejako wymusi na USA, w przypadku ataku na Polskę, realizację zobowiązań sojuszniczych. Nic bardziej mylnego. Można wszak zająć kraj pozostawiając bazę nienaruszoną „za płotem wartym 40 000 000 zł (sic). To tak, jak mająca się dobrze przez cały okres „Zimnej Wojny”, amerykańska baza Guantanamo leżąca na Kubie zdobytej przez wojującego komunistę i sojusznika ZSRR Fidela Castro i Che Gevarę.

Reasumując, rządząca Polską prawica, dokonała strategicznego wyboru, czyniąc świadomie z Rzeczpospolitej kraj frontowy. Dokonała tego pozwalając USA na przeniesienie do Polski części infrastruktury militarnej w ramach nuklearnej rywalizacji tego supermocarstwa z Rosją.

Zamiast polityki odprężenia i szukania rozwiązań poprawy bezpieczeństwa Polski na drodze dyplomatycznej i w drodze zwiększania zdolności obronnych własnej, polskiej armii, ściągnęliśmy infrastrukturę militarną USA naruszającą równowagę nuklearną pomiędzy tym krajem a Rosją. Tym samym naruszając kruchą „równowagę strachu” gwarantującą Światu od kilku dziesięcioleci pokój.

Zapominamy, że to nie „pokojowe usposobienie elit”, a lęk przed atomowym armagedonem, świadomość posiadania przez obie strony jądrowego potencjału zdolnego unicestwić życie na Ziemi przy wzajemnej nieuchronnej zdolności zniszczenia, hamowały przywódców USA i ZSRR/Rosji przed militarnymi próbami rozwiązywania problemów politycznych.

Czy zatem lokując w Redzikowie bazę systemu AEGIS „Ashore” dokonaliśmy wyboru optymalnego, czy też wyjdziemy na tym jak nasi przodkowie, na sprowadzeniu Krzyżaków przez księcia Konrada Mazowieckiego pokaże historia.

Krzysztof Podgórski
http://novorossia.today  (w oryginale więcej zdjęć)

Komentarzy 12 do “Tarcza antyrakietowa USA chroni Polskę, czy czyni z niej cel nr 1?”

 1. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/historia-iii-rp-iii-rzesza-bis-unii-europejskiej/#comment-3094

 2. Took said

  Sa dwa rodzaje tarcz: jedna ktora chroni i taka do ktorej sie strzela. Duda i PiS zrobili z Polski poligon ze strzelnica.

 3. Hasso C. said

  Zdrada i glupota. Szkoda, ze rzadza Polska zdrajczyki i/lub debile. Dla mnie najwazniejsza sprawa jest, ze Polska traci w jeszcze wiekszym stopniu niezaleznosc zamiast przyjaznic sie z Rosjanami.

  A skoro ta Tarcza taka przestarzala, to nikt do nas nie bedzie strzelal, moznaby pomyslec. Tyle,, ze te same wyrzutnie moga wystrzeliwac nuklearne rakiety atakujace. Nikt po stronie rosyjskiej, az do momentu odpalenia, nie bedzie mogl wiedziec, jakie rakiety stoja na wyrzutniach. I dlatego jednak beda po Polsce strzelac.
  Zdrada i glupota. Albo i to i to.

 4. RomanK said

  To akt Zdrady wobec Polskiego Narodu..akt niewyobrazalnej nieodpowiedzialnosci i glupoty politycznej..slepoty i braku wyobrazni politycznej!
  Porownywalny tylko z takimi aktami -jak- krozbiorowe, czy przyjecie jednostronnych gwarancji Francji i Anglii przed sama II Wojna, ktore skazywaly Polske i Polakow na Masakre i hekatombe krwi!
  Podpisujacy ten dokument biora na siebie pelna odpowiedzialnosc i powinni poniesc konsekwencje swego zbrodniczego czynu.
  Patrzymy na Polske Zdradzona!!!!!

 5. Joannus said

  W załganej nowomowie, wyrzutnia rakietowa jest niby tarczą antyrakietową.

 6. julius said

  Rosja nie chce – i nie potrzebuje wojny. Mimo to narracja o „rosyjskiej agresji” nigdy nie ustaje. Zawsze pouczające jest wrócić do badania przeprowadzonego w korporacji RAND, w którym analizowano, co by było, gdyby wojna rzeczywiście miała miejsce. RAND osiągnęła „jednoznaczny” wniosek po serii gier wojennych w 2015-2015; Rosja może pokonać NATO w ciągu zaledwie 60 godzin – jeśli nie mniej w przypadku kiedy doszłoby do wojny na ziemi europejskiej.
  RAND Corporation to przede wszystkim placówka CIA – na swój sposób maszyna propagandowa. Jednak to nie jest propaganda, by stwierdzić, kraje bałtyckie i Ukraina będa w pełni pokonane w czasie krótszym niż trzy dni przez armię rosyjską. Jednak sugestia, że ​​dodatkowe powietrzne siły NATO i ciężko opancerzone oddziały bojowe spowodowałoby istotną różnicę jest fałszywa.

  Tymczasem Moskwa osiągnęłął oszałamiający sukces – oczywiście, jest daleko do zakończenia konfliktu – w Syrii. Więc to, co pozostało dla Pentagonu – za pośrednictwem NATO – jest przede wszystkim taktyka zastraszania. Wiedzą, Rosja jest gotowa do wojny – z pewnością znacznie lepiej przygotowana niż NATO. Wiedzą, że ani Putin, ani wojsko rosyjskie nie będą wycofać się ze względu na dziecinne sianie paniki. Jeśli chodzi o zbyt pojednawczy ton przez Kreml wobec Waszyngtonu, rzeczy mogą się zmienić wkrótce.

  Kluczowy fakt który należy podkreślać w kółko; S-500 jest niedostępna – i pozwala Rosji po raz pierwszy w historii na dokonanie pierwszego uderzenia nuklearnego, jeśli kiedykolwiek zdecyduje się to zrobić, i być odpornym na jakikolwiek odwet.
  http://www.globalresearch.ca/beware-what-you-wish-for-russia-is-ready-for-war/5526836

 7. RomanK said

  Gdyby Polacy….zechcieli choc raz stanac jak chlopy..a nie- jak trzesidupki..i masowo zaczeli wstepowac do Partii Zmiana….Z chwila wyboru na Prezydenta USA pana Trumpa….Polska moze wygrac swoja zyciowa szanse i pozbyc sie razs na zawsze neoconow i ich przydupasow wraz z cala klientela!
  Ja nei mowie o powtorce ze Solidarnosci 12 mln ludzi….ale minimum 300 tys…..
  Czy komus wydaje sie ,.,.,.ze jest jeszcze w Polsce 300tys chlopow z jajami????

 8. klimek said

  Jaka tarcza ? To rozmieszczenie broni rakietowej wymierzonej w Rosje ! Byc moze broni atomowej ! Ten debilny belkot chama Maciarewicza to idiotyzmy nie warte komentarza ! To przypomina zwyczajnie plugawe popluczyny hitlerowcow !

 9. Nie, oni głupi nie są. I nie są zdrajcami. Oni po prostu są lojalni dla swoich mocodawców. To po prostu jest element antypolski, podobnie jak zresztą reszta swiata. Oprócz byc może Węgier. Oni nie mają żadnego obowiązku działać czy pracować dla interesu Polski i Polaków. I proszę mi tu nie wtrącać uwag o tym, jakoby oni zostali wybrani przez naród, bo ani wybrani, tylko mianowani, ani przez naród tylko przez samych siebie. Za pieniądze zza granicy. W zamian za swą lojalność oni maja przygotowane zapewnienie o własnym bezpieczeństwie i wytyczone trasy do spier. w razie co. I być może miejsce w bunkrze, choc pewnie pod paraszkoj. A Polacy? Jacy Polacy? Polacy się nie liczą, bo ich już nie ma. Ci z jajami to albo gnija po pierdlach, albo w syroj ziemlie.

  Takoż my sie na próżno nie podniecajmy, tylko uczmy na nowo russkiej mowy. Przyda się, choc nielicznym.

  P.S. To samo dotyczy tych, którzy żyją za Oceanem. Kto wie, dokąd nam przyjdzie pryskać.

  Proszę Niedźwiedziowi wybaczyć chwilę nieopatrznej powagi.

 10. Bo to jest tak. Schemat walki rakietowej według prognoz z wczesnych lat siedemdziesiątych (Młody Technik, czy ktoś jeszcze pamięta ten tytuł? – ach, prawda, Niedźwiedź zapomniał, iż mamy wszak społeczeństwo całkowicie przehumanizowane na nice) wygląda tak, że na ten przykład z bazy agresora wylata rakieta z ładunkiem wybuchowym. Przeciwnik ją wykrywa i wystrzela antyrakietę. Ale ta pierwsza rakieta jest na to przygotowana i wystrzeliwuje przeciwantyrakietę. Na to antyrakieta wystrzeliwuje antyantyrakietę wycelowana w antyrakietę. I tak dalsze.

  Nazajutrz pojawia sie komentarz w jakimś tam michniekspressie: Nasza kontrprzeciwantyrakieta najnowszej generacji osiągnęła spektakularny sukces, zestrzeliwując samą siebie.

  Tu mianowicie nie chodzi o żaden wyścig zbrojeń, ani tym podobne militarne przepychanki. Tu chodzi wyłącznie o politykę. O najzwyczajniejszą ordynarną dominację nad terytoriami.

  I tu Niedźwiedziowi przypomina się niezwykle smutna scena. Miejsce akcji: restauracja Pod Żaglami w Olsztynie. Czas akcji: Wczesne lata siedemdziesiąte. Przy jednym stoliku Niedźwiedź siedzi z chłopami z Gdańska, jak zwano pewna grupę kortowskich studentów desperatów i pija piwo olsztyńskie, bardzo dobre przez trzy dni po rozlewie, a potem ono to piwo mętniało. Przy sąsiednim stoliku siedzi Warmiak, który właśnie przyjechał odwiedzić rodzinne strony i zapomniał po polsku, czy raczej warmińsku (o tragedii wynarodowienia ludu warmińskiego Niedźwiedź napisze przy innej okazji, jeśli go Gajowy wcześniej nie poprosi o odejście). I koło niego siedzi jedna babka, niekulawa nawet i średnio wyfiokowana i ta babka tego Warmiaka, który teraz robi za niemca, całuje w rękę i powiada byte cejn mark.

  Czasy się zmieniły i mentalność narodu poszła w dół. W co współczesne średnio wyfiokowane babki będa całować murzynów pod redzikowem i co one im będa mówić?

  Bardzo, ale to bardzo proszę nie odpowiadać na powyższe pytanie.

  Analogia z ludem warmińskim stawia włos na głowie, jesli go kto ma, ale to juz dygresja na inny temat.

 11. Glock said

  Oczywiscie ze sa chlopy z jajami.Starajmy sie obron.I to roznymi sposobami.

 12. Jakimi mianowicie sposobami, panie Glock, ja sie pytam po raz któryś.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: