Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kaczyński nie chce, by 11 lipca Polacy czcili pamięć ofiar UPA

Posted by Marucha w dniu 2016-05-26 (Czwartek)

Pomimo wcześniejszych deklaracji, PiS nie chce, aby na mocy specjalnej ustawy dzień 11 lipca był upamiętnieniem ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Wskazuje na to wywiad udzielony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także to, jak wyglądają prace nad niedoszłą ustawą.

W wywiadzie dla Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii upamiętnienia męczeństwa Kresowian, pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Choć podkreślał, że „zbrodnie popełnione na naszych rodakach przez UPA muszą być nazwane ludobójstwem”, a on sam nie dopuszcza „żadnej formy wybielania tego straszliwego czasu naszej wspólnej historii”, to jednak nie chce, żeby pamięć o ludobójstwie popełnionym przez Ukraińców była czczona 11 lipca. Mimo, że wcześniej tak właśnie deklarował PiS.

[Zupełnie jak nieświętej pamięci Jacek Kuroń – był przeciwnikiem aborcji, ale zagłosował za aborcją – admin]

W wywiadzie Jarosław Kaczyński powiedział, że upamiętnienie męczeństwa Kresowian zostanie przesunięte na 17 września.

„Ten dzień łączy w sobie wszystkie zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Jest najbardziej uniwersalny” – powiedział Kaczyński.

Ukraińskie naciski

Wszystko wskazuje na to, że do zmiany daty upamiętnienia doszło pod naciskiem strony ukraińskiej. [Jakież to „naciski” może wywrzeć Ukraina? – admin]

Na zmianę terminu obchodów Ukraińcy nalegali wprost podczas ostatniej wizyty delegacji polskich parlamentarzystów w Kijowie. O naciskach strony ukraińskiej donosił Jerzy Wójcicki, prezes Stowarzyszenia „Kresowiacy” z Winnicy, powołując się na wypowiedź Marcina Święcickiego (PO), który poinformował, że Ukraińcy nie chcieli, żeby był to dzień 11 lipca, nawiązujący do daty apogeum ludobójstwa na Wołyniu. W zamian proponowali właśnie datę 17 września, ku której ostatecznie skłonił się PiS.

Projekt ustawy przygotowywany przez PiS, za który odpowiadał poseł Michał Dworczyk, od początku budził duże kontrowersje w środowiskach Kresowian. Zdecydowana większość z nich radykalnie odcięła się od tej inicjatywy, którą uznano za próbę zagłuszenia pamięci o ludobójstwie, poprzez upamiętnienie jej w kontekście szeregu innych antypolskich zbrodni.

Projekt został ostatecznie zaakceptowany na zasadzie kompromisu jedynie przez część środowisk kresowych, którym bardzo zależało na tym, by upamiętnienie męczeństwa Kresowian miało moc ustawy, a nie uchwały, która jest aktem prawnym niższej rangi.

Ze względu na naciski pojawiła się propozycja odrębnego upamiętnienia ukraińskiego ludobójstwa i przesunięcia Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian na dzień 17 września. Wygląda jednak na to, że PiS próbuje utrącić upamiętnienie ofiar OUN-UPA w dniu 11 lipca.

Zamiast ustawy prawdopodobnie będzie jedynie uchwała, która ma krótki okres trwania i nie jest obowiązującym prawem – inaczej niż w przypadku ustawy. Pojawiają się również głosy, że była to celowa manipulacja ze strony PiS. Zwracano też uwagę, że poseł Dworczyk nie prowadził rzeczowych konsultacji ze środowiskami kresowymi.

Nie można ukrywać jednych zbrodni pod drugimi

Do sprawy odniósł się również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:

„Pojawia się pytanie dlaczego dzień 17 września, a nie 11 lipca? Uważam, że powinny zostać przyjęte dwie niezależne od siebie ustawy. Jedna, która ustanawia 17 września dniem męczeństwa kresowian pod okupacją sowiecką oraz druga, która ustanawia 11 lipca dniem pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na polskich obywatelach” – mówi Kresom.pl ks. Isakowicz – Zaleski. „Nie można dowolnie wymieniać tych dwóch świąt i ukrywać jednych zbrodni pod drugimi. Trzeba wyraźnie piętnować ludobójstwo dokonane przez Sowietów oraz ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich”.

„Z wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego wnioskuję, że ma miejsce próba wrzucenia obu tych spraw to jednego worka. Tymczasem czym innym były zbrodnie sowieckie, które oczywiście trzeba upamiętniać 17 września (co do tego nie ma wątpliwości), a czym innym zbrodnie UPA, SS Galizien i wielu innych kolaboranckich organizacji. Trzeba też zaznaczyć, że dotyczyło to nie tylko Kresów, ale też obecnego terytorium Polski – Lubelszczyzny i Podkarpacia” – zaznacza duchowny.

Kaczyński deprecjonuje ludobójstwo na Polakach

Działania PiS w tej sprawie krytykują również przedstawiciele Kukiz’15, w tym posłowie ze Stowarzyszenia Endecja. „To skandaliczna sytuacja, że Jarosław Kaczyński deprecjonuje ludobójstwo dokonane na polskiej ludności i nie tylko. Próba wrzucenia zbrodni dokonanej przez ukraińskich szowinistów do jednego kotła z wszystkimi zbrodniami dokonanymi przez sowietów jest wyrazem poprawności politycznej i ulegania nastrojom międzynarodowym” – mówi Kresom.pl poseł Tomasz Rzymkowski.

Poseł Rzymkowski podkreśla, że przedstawiciele Kukiz’15 w czerwcu złożą projekt ustawy ustanawiającej datę 11 lipca świętem państwowym jako narodowy dzień pamięci zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Galicji Wschodniej przez OUN-UPA. Dodaje, że ich plany mają poparcie m.in. przedstawicieli środowiska akademickiego. „Chcemy, żeby dzień 11 lipca był narodowym dniem pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej” – deklaruje poseł.

Rzymkowski zapowiada też, że Endecja przygotowuje specjalną uchwałę upamiętniającą zbrodnię na Wołyniu i Galicji Wschodniej. Endecja chce również wprowadzić do kodeksu karnego przepisy karzące za podważanie zbrodni dokonanej przez OUN-UPA, analogicznie jak w przypadku stosowania określenia „polskie obozy koncentracyjne”. „Chcemy, żeby Polacy byli szanowani. A deprecjonowanie zbrodni ukraińskich i zapominanie o cywilnych ofiarach, szczególnie o kobietach i dzieciach w ramach poprawności politycznej i pseudo-dobrych relacji polsko-ukraińskich jest próbą kreowania polityki polskiej na modłę czynników zewnętrznych. To próba zakłamywania historii” – mówi Rzymkowski.

Mimo prób, do momentu publikacji nie udało nam się skontantować ani z posłem Michałem Dworczykiem, ani z żadną osobą z PiS, która posiadałaby odpowiednie kompetencje w tym temacie.

mt/tg/KRESY.PL
http://www.kresy.pl

Zobacz też:
Nowe święto – Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian

PiS obiecuje: Ludobójstwo Wołyńskie i sprawy polskiej mniejszości nie będą podlegać żadnej dyskusji
Szef ukraińskiego parlamentu chce zawieszenia dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu. Polski poseł – uhonorowania największego ukraińskiego polonofoba.

Stanisław Srokowski oskarża PiS o przekręt w sprawie kresowego ludobójstwa
Komu przeszkadza pamięć o Kresach i polska tożsamość narodowa

Komentarzy 86 to “Kaczyński nie chce, by 11 lipca Polacy czcili pamięć ofiar UPA”

 1. watazka said

  UWAGA !
  Kazdy powinien to ogladnac i wysluchac zanim zaczniemy dyskutowac bohaterow Ukrainy!!!!!!

  Co się dzieje na Ukrainie – 26.05.2016.
  26 maja 2016

  Dziwny, szokujący jest ten film – pisze autor tekstu zamieszczonego w portalu quer-denken.tv. – Człowiek, którego widzimy tylko z tyłu, opowiada coś niepojętego. Jest to były agent SBU, który widział, jak lekarze pobierali narządy mężczyzn, kobiet i dzieci, gdy ich ciało było jeszcze żywe, gdyż w innym przypadku organy byłyby nienadające się do przeszczepów.

  Ofiarami byli lekko ranni żołnierze ukraińscy lub cywile, którzy czasowo stracili przytomność. Nie możemy wiele powiedzieć o prawdziwości zeznań, jednakże film możemy znaleźć na YouTube, a mężczyzna wymienia nazwiska i miejsca zdarzeń:

  00:22′ – Zeznający twierdzi, iż jest agentem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). W grudniu 2014 roku został wysłany do strefy ATO z grupą lekarzy, zwaną ‚The Group of Emergency and Intensive Care’.Został przeszkolony w Kramatorsku, a następnie włączony do grupy lekarzy. Wszyscy otrzymali nowy zachodni sprzęt medyczny i nową broń.

  Mówi mężczyzna na filmie, że płk Michenko tłumaczył, iż wielu ukraińskich żołnierzy chce oddać swe organy po śmierci, by rodzina otrzymała za nie pieniądze. Jednak później rozmówca zauważył, że organy były pobierane z żyjących jeszcze ludzi, w tym cywilów, także kobiet i dzieci.

  Za każdą osobę, której usunięto narządy, pobierał agent 170 dolarów. W swych zeznaniach mówi on kilkakrotnie o tym, że pobierane były nie tylko organy wewnętrzne, takie jak nerki, wątroby czy śledziony, lecz także oczy, skóra czy kości.

  02:24′ – Profesjonalna transplantolog, Holenderka Elisabeth Debrukwymagała od współpracujących przestępców, by pobierali narządy od żywych jeszcze ludzi bez ich zezwolenia. Często pobierano organy z ciał osób cywilnych, w tym dzieci. W ciągu 5 do 7 minut można było wyciąć obie nerki lub inne organy rannego człowieka. Holenderka umieszczała je następnie w specjalnych pojemnikach i przekazywała przez agentów SBU Sandrze Roelofs, żonie Micheila Saakaszwilego.

  Micheil Saakaszwili wraz z żoną Sandrą Roelofs

  Mężczyzna wymienił w swym zeznaniu miasta Kramatorsk i Debalcewo. Powiedział, że wiele organów zostało pobranych w sektorze C w pobliżu tych miast. Tylko w ciągu jednego dnia, w lutym 2015 roku, w miejscu, gdzie pracował z Elisabeth Debruk, usunięto 23 pary nerek oraz wątroby i śledziony.

  03:13′ – Ciała ludzi, pozbawionych narządów, ładowane były do pociągów, a następnie zawożone do Artemowska. Tam pochowane były w masowych grobach. Mówi agent, że generałowie i bezpośredni wykonawcy zarobili w Debalcewie grube pieniądze.

  04:17′ – Rozmówca zapewnia, że rozumie mowę w języku angielskim. Słyszał rozmowę telefoniczną Elisabeth Debruk z Sandrą Roelofs, która była faktyczną szefową przedsięwzięcia. Sandra Roelofs powiedziała zeznającemu agentowi, że jeśli zaistnieją jakieś problemy przy pobieraniu narządów, to powinien się skontaktować z płk. Władimirem Michenko, a jeśli wystąpią poważne trudności, to powinien to zgłosić wicedyrektorowi SBU, gen. Aleksandrowi.

  04:41′ – Micheil Saakaszwili odwiedził 22 kwietnia ub.r. przestępczą grupę lekarzy i agentów. Elisabeth Debruk towarzyszyła Saakaszwilemu we wszystkich spotkaniach w Kramatorsku i Lisiczańsku. Po jego wyjeździe liczba zabójstw dramatycznie wzrosła. Krewni zabitych nie otrzymywali zaś żadnych pieniędzy. Informowano, że ich synowie i mężowie zaginęli.

  06:00′ – Agent objaśnia, co stało się w pobliżu miasta Opasnoje. Elisabeth Debruk zamordowała 12-letnią dziewczynkę, która z powodu eksplozji straciła chwilowo przytomność. Holenderka pobrała od niej nerki i śledzionę, a także od jej ojca, który nie był ranny. Nazywał się Władimir Laszewski (agent zapamiętał nazwisko, gdyż miał w ręku jego paszport). Także zraniona matka trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej organy.

  06:40′ – Rozmówca twierdzi, że był świadkiem okrutnego ludobójstwa. Był wstrząśnięty, choć sam brał w tym udział. 04 czerwca ub.r. napisał wymówienie. Zaproponowano mu wtedy odpoczynek i awans po powrocie.

  07:24′ – Rozmówca nie zgadza się na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Udaje mu się zbiec.

  09:00 – „Wiem, że jestem winny – mówi zeznający. – Zasłużyłem na ciężką karę”. Agent twierdzi, że ludobójstwo w Donbasie trwa nadal.

  Przetłumaczył /streścił: Zygmunt Białas

  Link do niemieckiego tekstu:
  http://quer-denken.tv/ukraine-massenmorde-unter-den-zivilisten-wegen-organjagd/

 2. watazka said

  Prezydent Szakaszwili i jego zona Sandra Roelofs

  http://www.gettyimages.com.au/pictures/georgian-president-mikheil-saakashvili-and-his-wife-sandra-news-photo-87975493

 3. Czolgista said

  Kogoś, kto pamięta jaką szopkę razem z Wiktorem Juszczenką odstawił w Pawłokomie Lech Kaczyński i w jaki sposób zmieszał z błotem lokalny oddział AK, postawa jego brata wcale nie dziwi.

 4. Wojtek said

  Skoorwysyn

 5. outsiderR said

  A czego innego można się po nim spodziewać?
  Wszak w swoim czasie na Majdanie darł ryja – „herojam sława”.

  Tak jak Olo Kwach miał serce po lewej stronie (a wątrobę po prawej),
  tak i Prezes też ma wszystko, po banderowsku, w łepetynie poukładane.

 6. Wojtek said

  Sprawa wydaje się prosta – Trump wygrywa wybory, polskojęzyczne neokony są w czarnej doopie, Kalkstein-Kaczyński za zdradę narodową trafia przed sąd wolnej i suwerennej Polski i dla przykłady dostaje najwyższy wyrok. To samo Paskuda i reszta zdrajców…

 7. Inkwizytor said

  Tego się można było spodziewć po tym ch..u ja kaczych łapach ale mimo wszystkotrzeba to powiedzieć. Jarosław Kaczyński to wyjątkowo podła, bezczelna i antypolska k..wa,

 8. Czolgista said

  @6
  Niepoprawny marzyciel z Pana.

 9. Glock said

  Takich osobnikow jak Kalkstein Kaczynski .Narod POLSKI powinien jak najszybciej
  ZRESETOWAC.Ale ludzie zobaczcie Jacy wzgledem nas sa bezczelni. DZIEKI NASZEJ USTEPLIWOSCI I wiecznej milosci wzgledem ZDRAJCOW.

 10. Moher49 said

  Ukraińcy wiedzą co robią. Tak jak Chazary przepoczwarzyli się w żydów i przejęli ich historię i kulturę, zachowując chazarską duszę, tak Ukraińcy robią z Polską. We wszystkich ważniejszych polskich urzędach, partiach, samorządach jest Ukrainiec. Pomalutku, pomalutku naginają prawo, historię, służby cywilne i wojskowe, finanse państwa do swoich celów. W Przemyślu urządzają marsze pamięci UPA, odzyskują greko-katolickie świątynie (Polacy kościoła we Lwowie nie mogą odzyskać). Państwowa, ABW tego nie widzi – co się dziwić skoro czapa PiS i PO temu sprzyja. Kopernik to był ukraiński uczony, Kraków to było ukraińskie miasto itp. W wielu ukraińskich szkołach uczą się pilnie polskiego języka, tysiące potomków rezunów otrzymało kartę Polaka, 40 tys Ukraińców rezyduje we Wrocławiu.

 11. Marek said

  O naciskach strony ukraińskiej donosił Jerzy Wójcicki, prezes Stowarzyszenia „Kresowiacy” z Winnicy, powołując się na wypowiedź Marcina Święcickiego (PO), który poinformował, że Ukraińcy nie chcieli, żeby był to dzień 11 lipca, nawiązujący do daty apogeum ludobójstwa na Wołyniu. W zamian proponowali właśnie datę 17 września, ku której ostatecznie skłonił się PiS.
  ===

  kariera żyda Święcickiego wg wikipedii:
  Od 1967 członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, usunięty w 1968 za uczestnictwo w wydarzeniach marcowych[9]. Od 1969 ponownie w ZMS, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego koła związku na UW. Od 1971 do 1979 należał do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W styczniu 1974 został członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1972 do 1982 był głównym specjalistą w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Od 1979 do 1981 był członkiem egzekutywy oddziałowej organizacji partyjnej. W kwietniu 1982 został dyrektorem ds. studiów i analiz w Konsultacyjnej Radzie Gospodarczej kierowanej przez profesora Czesława Bobrowskiego. Od 1987 do 1989 był sekretarzem generalnym tej rady.

  Od lipca 1989 do stycznia 1990 pełnił funkcję członka Komitetu Centralnego PZPR, a od lipca do września 1989 był sekretarzem KC[10]. W 1989 uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu po stronie rządowej, w zespole do spraw gospodarki i polityki społecznej. Był współautorem propozycji urynkowienia gospodarki. W tym samym roku z ramienia PZPR uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy, uzyskując w drugiej turze poparcie Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”[5].

  W rządzie Tadeusza Mazowieckiego objął stanowisko ministra współpracy gospodarczej z zagranicą. Podpisywał pierwszą umowę gospodarczą o współpracy z Wspólnotą Europejską. Negocjował (zakończone powodzeniem) umorzenie polskich długów wobec ZSRR o wartości 9,2 miliarda USD[11].

  Po raz drugi został posłem w 1993 z ramienia Unii Demokratycznej z okręgu olsztyńskiego, zrezygnował z mandatu w maju 1996. Zaproponował przyjęty w Konstytucji zapis ograniczający zadłużenie publiczne do 60% PKB[12]. W latach 1994–1999 zajmował stanowisko prezydenta m.st. Warszawy, pozostając w ramach koalicji samorządowej SLD-Unia Wolności i Samorządności. Po zakończeniu kadencji do 2002 zasiadał w Radzie m.st. Warszawy.

  Od 1999 do 2000 pełnił funkcję wiceministra gospodarki, był członkiem zespołu Jana Kułakowskiego negocjującego warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej[5].

  Od 1991 działał w Unii Demokratycznej, później w Unii Wolności i w Partii Demokratycznej – demokraci.pl, której od 2006 do 2007 był wiceprzewodniczącym. Bez powodzenia kandydował do Sejmu w wyborach w 2001 i 2005, a w 2004 do Parlamentu Europejskiego.

  W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany na radnego sejmiku mazowieckiego z listy Lewicy i Demokratów. W wyborach parlamentarnych w 2007 ponownie bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy tej samej koalicji w okręgu warszawskim. W 2009 wstąpił do klubu radnych Platformy Obywatelskiej w sejmiku mazowieckim. W wyborach samorządowych w 2010 uzyskał reelekcję do sejmiku województwa mazowieckiego z listy PO[13].

  W 2011 wystąpił z Partii Demokratycznej i wystartował w wyborach parlamentarnych, kandydując z warszawskiej listy PO i został wybrany na posła na Sejm VII kadencji[14]. Wkrótce po wyborach wstąpił do PO. W Sejmie VII kadencji został m.in. członkiem Komisji Gospodarki oraz Finansów Publicznych. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014[15].

  Wcześniej w tym samym roku powierzono mu funkcję koordynatora grupy polskich ekspertów ds. reformy samorządowej na Ukrainie[16]. W 2015 objął stanowisko przewodniczącego sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do spraw realizacji ustaw o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych[17]. W wyborach w tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 8329 głosów)[18].

  W 1997 stanął na czele Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich[8].

 12. Bronisław said

  Re: 10. A, czy Szanowny Panie Moher49, możliwe byłoby „szarogęsienie się” Kaczyńskiego (Kalksteina) z „jego ferajną”, gdyby nie „bezczelne” poparcie płynące z „ośrodka toruńskiego” z kilkumilionowym otumanionym tłumem „moherów”, a także znaczącej części Episkopatu?!!! Czy w zmowie okrągłostołowej nie współdziałają znakomicie ze sobą, na zgubę Narodu Polskiego: PIS, PO, Nowoczesna, SLD i PSL i kto wie, kto tam jeszcze?!!! A,czy Naród Nasz nie został, jak owce bez w „Własnego Pasterza”?!!! A, czy nie dlatego stawia się „karkołomne przeszkody”, aby Naród Polski się nie przebudził i nie przegnał „wilków w owczych skórach” (tacy, jak Ksiądz Jacek Międlar są przecież skutecznie pacyfikowani)?!!! A, czy nie dlatego, nie dopuszcza się do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, próbując zastąpić Ten Zbawienny i Ratunkowy Akt „spreparowaną fałszywką”?!!! Wierzę i modlę się gorąco o to, aby Pan dał Siłę Swojemu Polskiemu Narodowi!!! Pozdrawiam Pana serdecznie! króluj Nam Chryste!!!

 13. outsiderR said

  no i mamy Kaczyńskich… Jest takich wielu.

  „Aleksander III Romanow – jego polityka zintensyfikowało na ziemiach polskich osadnictwo rosyjskich Żydów („litwaków”).

  Litwacy

  Pomysł był iście diabelski. Pozbyć się niechcianej grupy, „podrzucając” ją przy okazji Polakom, aby rozpalić konflikty, które odciągnęłyby ich od „knucia” przeciwko imperium (albo przynajmniej ograniczyły ich aktywność w tej materii). Niestety, przynajmniej częściowo udało się …..”(…)

  .https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200594353575938&set=a.1593397609487.66997.1672338526&type=3&theater

 14. Lily said

  Niejaki Wiktor Juszczenko,przyjaciel blizniakow,
  i nie tylko.
  Odznaczony,Orderem Orla Bialego w 2005 r.
  Krzyz Wielki Orderu Odrodzenia Polski w 2009 r
  Odeznaczenia,nadane w czasie,kiedy prezydentem w Polsce,byl L. Kaczynski.

  Doktorat honoris causa U.katolickiego w Lublinie.
  Doktorat honoris causa U.Marii C.Sklodowskiej.
  Wszystkie to nadane bylo,w okresie od 2005-
  do 2009,czyli za prezydentury L.K.
  Kochani,nie wazne to co „gieroja slawa chce”,wazne jest to co Polacy chca,bo to byli
  nasi rodacy.

 15. maasteer said

  Ostatnio gościłem w swoim domu starszą Ukrainkę, która towarzyszyła mojej rodzince z Polski pd-wch. I powiem tak – sami Ukraińcy są strasznie ogłupieni banderowską propagandą. Oj bardzo mocno musiałem się powstrzymywać, żeby jej nie „dokopać”. Jak powiedziałem że jaceniuk to bandyta to zamilkła. Ona uważa ze majdan to było coś
  dobrego – jej wnuk w tym uczestniczył. Mówiła, że jej emerytura to 1100 hrywien , a same mieszkanie z opłatami kosztuje 1500 hrywien. Pytam ją wiec jak oni tak żyją? A ona na to że to nikogo nie interesuje. Zapraszała oczywiście do siebie – do Łucka. Może i bym się kiedyś pokusił, ale mam za długi język i zaraz bym w mordę gdzieś wyłapał, albo wogóle nie wrócił – ot co.

  A Kalksteina Wołyń nie interesuje, jemu tylko Katyń i Smoleńsk rozdrapywać to misja specjalna.

 16. podat said

  Parch kalkensztajn-kaczyski.

 17. Wojtek said

  Obawiam się, że tzw. opozycja swoimi pseudo-działaniami antypisowskimi tylko Kalksteina i jego chazarską bandę umacnia i jest to celowa, dobrze przez żydostwo zaplanowana robota. Im bardziej Kalkstein jest opluwany w polskojęzycznych żydo-mediach, tym cieszy się większym poparciem wśród ogłupionego plebsu. To samo na zewnątrz – im głośniej Kalkstein jest krytykowany przez tzw. instytucje unijne, tym bardziej zyskuje w Polsce pośród okradzionego i poszkodowanego przez Zachód narodu. Najbardziej absurdalne są porównania Kalksteina do Putina czy putinizacji Polski. A jednocześnie Kalkstein dokręca śrubę Polakom najbardziej w powojennej historii, okrada ich pozbawiając ziemi, lasów, ojcowizny, pluje im w twarz w kwestii ludobójstwa wołyńskiego, banderyzuje kraj, sprowadza jankeskie wojska i dąży do konfrontacji z Rosją. Tak właśnie grają w Polsce żydowskie skrzypce.

 18. Regina said

  Kaczyński nie jest Polakiem. Nie może czuć jak Polak. Jest Zydem, a oni nie integrują się, podobnie jak mułzułmanie.Dlatego też pomimo rozproszenia,zachowali swoją kulturę przez blisko 2000 lat(!). Nigdy nie słyszałam, aby Kaczyński odwoływal się do Słowiańskości. Nie jest Słowianinem,a więc nie jest Polakiem. Korzenie jego są na Ukrainie i z nią jest emocjonalnie związany.Dla niego Rzeż Wołyńska to tylko problem,aby się nie narazić swojemu ziomkowi Petroszence.Sami jesteśmy temu winni. Dlaczego godzimy się z tym,że rządzą nami inni.A Sejm RP,ze względu na swoj sklad przypomina Kneset. Zydzi w Polsce są doskonale zorganizowani. My nie potrafimy się dobrze organizawać, czekamy aż inni nas zorganizują.

 19. MatkaPolka said

  Przesłać to Kaczyńskiemu i wszystkim Posłom PiS- u .

  Niech się przekonają co ich czeka

  Zestawienie 362 metod tortur stosowanych przez UPA na Polakach

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach

  Brakuje słów na opisanie w kilku zdaniach zbrodni jakich dokonywali ukraińscy oprawcy na Polakach w latach 1939-1947. To jaką nienawiścią musieli kierować się mordercy by w tak straszny sposób pastwić się nad swoimi ofiarami przechodzi ludzkie pojecie! Poniżej przedstawiam wynik długoletnich prac badawczych Aleksandra Kormana, który spisał 362 metody tortur fizycznych, a także psychicznych, stosowanych wobec Polaków przez terrorystów OUN i UPA oraz innych ukraińskich szowinistów w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu na południowo-wschodnich ziemiach II Rzeczypospolitej Polskiej. Są to tylko niektóre przypadki, udokumentowane źródłowo, stosowanych przez zbrodniarzy OUN-UPA tortur wobec kobiet, mężczyzn, starców i dzieci. Myślę, że szczegółowe ich przedstawienie w jakiś sposób przybliży Ci ogrom bestialstwa banderowskich rizunów, jakiego dokonali na bezbronnej ludności polskiej w tamtych latach

  Na krwawych rękach banderowców jest krew:

  W okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojna Światowa – tłum.) w latach 1941-1945 banderowcy bestialsko wymordowali ponad 5 milionów cywilów mieszkających na Zachodniej Ukrainie i wysłali na roboty przymusowe ponad 5 milionów Ukraińców z których połowa nie powróciła.

  -wymordowanych kijowian w Babim Jarze w liczbie ponad 100 tysięcy ludzi

  -wymordowanie jednej czwartej Białorusinów i białoruska wieś Chatyń ( nie mylić z Katyniem)

  -wymordowanie ponad 1 miliona Żydów

  -wymordowanie ponad 1 miliona Ukraińców

  -wymordowanie ponad 500 tysięcy czerwonoarmistów

  -wymordowanie ponad 200 tysięcy Polaków a także mordowanie Czechów, Słowaków, Węgrów, Jugosłowian, Francuzów, itd.

  Banderowcy tłumili powstania narodowe przeciwko faszystom w Warszawie i Pradze. Banderowcy bronili Berlina przed Armią Czerwoną

 20. MatkaPolka said

  Zastanawiające – Dlaczego Kaczyński tak „miłuje” Stefana Bandere
  (Niski jak Bandera, Żyd, bezdzietny)

  Żydowski sadysta Stepan Bandera

  Stepan Bandera jest ochrzczonym Żydem-unitą ze wsi Uhrynów Stary, urodzony w czasach panowania Austro – Wegier w Halicji (Galicji).

  Ojcem był Adrian Bandera, greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Mosze Rozalii z domu Bielecka. To polska Żydówka Bander. Takich żydow nazywa się halachicznymi – sa „po matce”.

  Jak może pojawić się u Słowianina nazwisko Bandera? Źródłosłów jest prosty. Współcześni ukranaziści (faszyści) tłumaczą je jako „bandera” czyli chorągiew, lecz w języku jidysz oznacza ono priton – spelunka, zamtui – burdel. Nie jest to ani ukraińskie ani polskie nazwisko. To nazwisko kobiety prowadzącej burdel – „burdelmamy. Takie damy były nazywane na Ukrainie banderszami (bander-sza). U Żydów narodowość przyznaje się po matce. Słusznie – decydujące jest urodzenie, a nie ojciec, którym może być „każdy”, zwłaszcza w czasach tzw. DNA nie istniało w genetyce. Tak wiec „burdelmama” przekazała swoje bezwstydne „zawodowe” nazwisko któremuś z męskich przodków ludobójcy Stepana Bandery.

  Fotografie i „kultowy” portret Stepana Bandery nie pozostawia złudzeń. Przy wzroście 159cm (!) z azjatyckimi rysami twarzy, trudno się upierać przy jego ukraińskości.

  Wnuk Stepana Bandery, także Stepan (typowe u Żydów przekazywanie imienia z ojca na syna, z dziadka na wnuka) opowiadał, ze w dzieciństwie często chodził do synagogi w Toronto, rzekomo w ramach zajęć szkolnych do studiowania religii świata. „Ale częściej chodziliśmy bic się z Polakami”. Na szczęście już nie nożami, siekierami, widłami, jak na Wołyniu i Galicji kiedy ich dziadkowie i ojcowie mordowali „Lachiw”.

  „O Żydach w ogóle się nie mówiło”. Wiadomo – w w domu powieszonego nie mówi się o sznurze.
  Pośrednim dowodem żydowskiego pochodzenia Stepana Bandery są próby Służby Bezpieki Ukrainy (SBU) znalezienia dowodów uczestnictwa OUN-UPA w rejestrach Żydów, a zwłaszcza dowodów obecności Żydow w kierownictwie OUN-UPA. Jak wiadomo, ludobójcy z OUN-UPA dokonywali ludobójczych czystek etnicznych dla oczyszczenia przyszłej „samostijnej Ukrainy” z Polaków, Żydów, Węgrów Słowaków, Czechow. Zamordowali też dziesiątki tysięcy Ukraińców opornych na ich rozkazy

  SODOMITA STEFAN BANDERA
  http://www.srnrem.info/2015/04/21/sodomit-stepan-bandera

  Jest członkiem niemieckiego wywiadu, Abwehry, Stepan Bandera (w środku) w niemieckim mundurze w randze oficera sztabowego z niemieckiego orderem „Krzyż Zasługi 2 klasy z mieczami”. Podczas pobytu w więzieniu, według zeznań współwięźniów – i Kachmanrskiego Karpintsa – Bandera był w więzieniu nie jbył szanowaną osobowość, innymi słowy, zastępował więźniarekę- kobietę. w kręgach partyjnych miał przydomek „Baba”. W 1950 roku ukrywał się w Niemczech pod nazwą Poppel, pisał: „Aby zrzucić zawodu Moskale ukraińskich mężczyzn powinien znać siebie. To jest droga do wolności jest droga do Rynku … „. Oto bohater narodowy, Stepan Bandera, – sodomita. Bohater narodu ukraińskiego.

  Nawiasem mówiąc, podobne pochodzenie i miał kolega rywal Bandery- Szuchewycz. Oczywiście, żydowskie pochodzenie nie ma nic złego lub wstydliwe, ale żywotność Bandera jego starannie ukrywane, w tym za pomocą swojego zwierzęcia, okrutny antysemityzm. Ta „kamuflaż” kosztować rodaków w … 850 000 (!) Ofiar. Brutalność – jest to często bywa z renegatów.

  Stefan był drugim dzieckiem po starszej siostry Marty (urodzonego w 1909 roku w miejscowości Uhryniv), w rodzinie unickiego księdza Adriana (Żydów nawróconych na chrześcijaństwo w Galicji dobrowolnie udał się na duchowej ścieżce) i Miroslava … prostytutki. Bandera zachęcał żona do prostytucji, ponieważ przyniósł znacznie większe przychody niż jego przepowiadania.

  Bandery nie przyjęli do podstawówki w związku z oczywistymi oznakami homoseksualnymi i sadystycznymi skłonnościami. W okresie dojrzewania Bandera dołączył do organizacji ukraińskich dzieci „PŁAST”. według zeznań innymi towarzyszy w organizacji, Bandera w stosunku do innych dziecko i wykazywał sadystyczną pedofilie i skłonności homoseksualne – lubił zaczepiać młodszych uczniów i brutalnie ich bić, zmuszał do lizać swoich genitalii.

  Według jego przyjaciela Mykoła Zyrianka „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwe wobec tych, którzy byli słabsi od niego, ale płaszczył sie przed silniejszym. Wiem też, że jeden z nich pobitych i zniesławionych dzieci jak wyrósł złapał Stepana i pokonując go, dokonał aktu sodomii „.

  Być może miało to znaczący wpływ na życie Bandery. Po gwałcie, jego umysł zwrócił częściowo uszkodzony. Mógł stać godzinami w zimnej wpół ubrany, mamrocząc bezsensowne modlitwach. Ojciec- pijak, nie zajmuje się jego edukacji, a jego matka była rzadko w domu, jak zawsze obsługiwała klientów. Po akcie homoseksualnym Stepan zaczęli się obawiać dotykać słabsze dzieci i cała jego złość wyładowywał na zwierzątach.

  Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać koty i udusić je jedną ręką. Szczególną przyjemność dała mu łapania kotek, wciskał je tak długo, aż wyszły flaki na wierzch (Artykuł dziennikarza Władimira Belyaev, wspomnienia G. Gordasevich). Oznacza to, że młody Poppel był koshkodavom (Szkoda że, drania i degenerata, Stepan Bandera, tak nie wycisnęli że ty sam nie głuchy. – EV). Koshkodavstvo – dowód ciężkiej upośledzenia duchowego, podstawowym „instynktowny” satanizm.

  Pod koniec swego życia Bandera podstawił pod swoją pederastię „podstawy teoretyczne”, a nawet oświadczył, że jest obowiązkiem dla ”Świadomego Ukraińcy, .. „ale ukraińska rewolucja będzie różnił się od wszystkich innych rewolucji – „bliskimi związkami mężczyzn”.

  I nie mówię tu o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie znamię okupacyjne Moskala ukraińskich mężczyźni powinni siebie nawzajem poznawać. To jest droga do wolności jest droga do Placu Niepodległości. I wierzę, że kiedyś ten dzień nadejdzie „(Stepan Bandera – Naród Ukraiński i rewolucji „1950”).

 21. MatkaPolka said

  Bandera i Szuchewycz – wiarołomni synowie żydowskiego narodu [09/28/2014]

  WIAROŁOMNI SYNOWIE ŻYDOWSKIEGO NARODU.

  Mosze Fiszbein stanowczo twierdził, że czołowi banderowcy byli Żydami

  Większość przywódców UPA była Żydami (którymi wysługiwali się Niemcy)

  TAKICH TO BOHATERÓW MA UKRAINA

  Znany jest fakt, że „Ukraińcy” to jest polska nazwa mieszkańców wschodnich kresów Polski, mieszkających w pobliżu granic Rosji. Ukronacjonaliści to etniczny, pograniczny tygiel -a typowy przykład takiego Ukra to chrzczony żyd, unita Stepan Bandera, a dziś dzięki rączkom Juszczenki -Bohater Ukrainy.

  Zastępca Bandery, Jarosław Siemionowicz [Szmulewicz] Stećko, także chrzczony żyd-unita, i także jego żona i współpracownica, Hanna-Eugenia Josifowna, która przybrała partyjny pseudonim „Jarosława”, i w 1992 roku powróciła na Ukrainę gdzie stanęła na czele Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów została obsypana zaszczytami „niezależnej” Ukrainy.

  Zgodnie z tradycją nacjonalistów zakończyła swoje plugawe życie w Monachium, tak jak i sam Bandera.

  A drugi ważny współpracownik Bandery w walce to też żyd Lew Rebet, redaktor „Ukrainskyj Samostijnik”, jeden z przywódców „Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów za Granicą” [OUN {Z}].

  I wreszcie Roman Joskowicz Szuchewycz -„bitny generał”. Szef jerozolimskiego Yad Vashem, Joseph Lapid, wskazał na więzi pomiędzy batalionem „Nachtigall”, dowodzonym przez Romana Szuchewycza, a niemieckimi władzami, a też udział batalionu „Nachtigall” pod dowództwem Szuchewycza, w pogromie Żydów we Lwowie [lipiec 1941].

  Lapid opierał się na dokumentach dostępnych w archiwum a dotyczących batalionu „Nachtigall” i Romana Szuchewycza.

  Egzemplarze tych dokumentów były przekazane delegacji ukraińskiej kiedy Juszczenko w jarmułce pojawił się w Izraelu z prośbą o pomoc w nagłośnieniu idei ludobójstwa Ukraińców.
  Rzekomo chrześcijański Juszczenko płaszczy się w Jerozolimie przed Żydami

  Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiarolomni-synowie-zydowskiego-narodu-2014-09

 22. Filomena said

  @ 1

  Ten film powinien byc ostrzezeniem dla wszystkich mieszkancow Europy, szczegolnie Europy Wschodniej, szczegolnie Slowian. Nie jest to fanatazja. O tym, ze na terenie Ukrainy dzialaja i grasuja lowcy organow ostrzegali rebelianci z Donbasu i mowili zeby nie ufac punktom medycznym powiazanych z Zachodem, szczegolnie tak zwanym ” Lekarzom bez granic”. Nalezy miec na uwadze fakt, ze handel organami to przede wszystkim domena syjonistow i chabadnikow. Nie bez powodu pan Bernard Kouchner – francuski zyd syjonista i lekarz – byl swego czasu gubernatorem Kosowa.

  Jak wiemy jednymi z glownych ofiar lowcow organ na Balkanach byli Serbowie i inni Slowianie. To samo powtarza sie na Ukrainie.

  Ograniczenie liczby Slowian jest glownym celem Anglo-Syjonu. Wojna jest tu najlepszym sposobem. Najlepszym sposobem na wybicie czesci ludnosci i…skorzystanie z ich organow. Jest to wyjatkowo wyrafinowane ludobojstwo. Celowo uderza sie w cywili, niszczy ich domy, ich dobytek, wszystko co maja. Tych jeszcze zywych siepo prostu patroszy.

  Mieszkancy Europy Wschodniej powinni byc swiadomi, ze jesli gdzies na ich terenach zacznie sie jakas wojenka, to oni tez pojda pod noz „Lekarzy bez granic” pana Kouchner’a.

 23. MatkaPolka said

  Zastanawiające – Dlaczego Kaczyński tak „miłuje” Stefana Bandere
  (Niski jak Bandera, Żyd, bezdzietny)

  Żydowski sadysta Stepan Bandera

  Stepan Bandera jest ochrzczonym Żydem-unitą ze wsi Uhrynów Stary, urodzony w czasach panowania Austro – Wegier w Halicji (Galicji).

  Ojcem był Adrian Bandera, greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Mosze Rozalii z domu Bielecka. To polska Żydówka Bander. Takich żydow nazywa się halachicznymi – sa „po matce”.

  Jak może pojawić się u Słowianina nazwisko Bandera? Źródłosłów jest prosty. Współcześni ukranaziści (faszyści) tłumaczą je jako „bandera” czyli chorągiew, lecz w języku jidysz oznacza ono priton – spelunka, zamtui – burdel. Nie jest to ani ukraińskie ani polskie nazwisko. To nazwisko kobiety prowadzącej burdel – „burdelmamy. Takie damy były nazywane na Ukrainie banderszami (bander-sza). U Żydów narodowość przyznaje się po matce. Słusznie – decydujące jest urodzenie, a nie ojciec, którym może być „każdy”, zwłaszcza w czasach tzw. DNA nie istniało w genetyce. Tak wiec „burdelmama” przekazała swoje bezwstydne „zawodowe” nazwisko któremuś z męskich przodków ludobójcy Stepana Bandery.

  Fotografie i „kultowy” portret Stepana Bandery nie pozostawia złudzeń. Przy wzroście 159cm (!) z azjatyckimi rysami twarzy, trudno się upierać przy jego ukraińskości.

  Wnuk Stepana Bandery, także Stepan (typowe u Żydów przekazywanie imienia z ojca na syna, z dziadka na wnuka) opowiadał, ze w dzieciństwie często chodził do synagogi w Toronto, rzekomo w ramach zajęć szkolnych do studiowania religii świata. „Ale częściej chodziliśmy bic się z Polakami”. Na szczęście już nie nożami, siekierami, widłami, jak na Wołyniu i Galicji kiedy ich dziadkowie i ojcowie mordowali „Lachiw”.

  „O Żydach w ogóle się nie mówiło”. Wiadomo – w w domu powieszonego nie mówi się o sznurze.
  Pośrednim dowodem żydowskiego pochodzenia Stepana Bandery są próby Służby Bezpieki Ukrainy (SBU) znalezienia dowodów uczestnictwa OUN-UPA w rejestrach Żydów, a zwłaszcza dowodów obecności Żydow w kierownictwie OUN-UPA. Jak wiadomo, ludobójcy z OUN-UPA dokonywali ludobójczych czystek etnicznych dla oczyszczenia przyszłej „samostijnej Ukrainy” z Polaków, Żydów, Węgrów Słowaków, Czechow. Zamordowali też dziesiątki tysięcy Ukraińców opornych na ich rozkazy

 24. RomanK said

  Jak poznac Prawdziwego Polaka….i rozroznic od…. Nieprawadziwego Polaka…
  Otoz Prawdziwy Polak…” siem czuje”….i nic wiecej~!
  Nieprawdziwy Polak dziala….przeciw prawdziwym Polakom i to najczesciej bardzo skutecznie, bo prawdziwym „czucie sie” w zupelnosci wystarcza:-))))

  Prawdziwi Polacy …siem czujom: …a Piskorski siedzi:-))))
  Prawdziwi Polacy ” Czujcie Sie……” – KWMac ..niech zyje!!!!!!

 25. MatkaPolka said

  SODOMITA STEFAN BANDERA
  http://www.srnrem.info/2015/04/21/sodomit-stepan-bandera

  Jest członkiem niemieckiego wywiadu, Abwehry, Stepan Bandera (w środku) w niemieckim mundurze w randze oficera sztabowego z niemieckiego orderem „Krzyż Zasługi 2 klasy z mieczami”. Podczas pobytu w więzieniu, według zeznań współwięźniów – i Kachmanrskiego Karpintsa – Bandera był w więzieniu nie jbył szanowaną osobowość, innymi słowy, zastępował więźniarekę- kobietę. w kręgach partyjnych miał przydomek „Baba”. W 1950 roku ukrywał się w Niemczech pod nazwą Poppel, pisał: „Aby zrzucić zawodu Moskale ukraińskich mężczyzn powinien znać siebie. To jest droga do wolności jest droga do Rynku … „. Oto bohater narodowy, Stepan Bandera, – sodomita. Bohater narodu ukraińskiego.

  Nawiasem mówiąc, podobne pochodzenie i miał kolega rywal Bandery- Szuchewycz. Oczywiście, żydowskie pochodzenie nie ma nic złego lub wstydliwe, ale żywotność Bandera jego starannie ukrywane, w tym za pomocą swojego zwierzęcia, okrutny antysemityzm. Ta „kamuflaż” kosztować rodaków w … 850 000 (!) Ofiar. Brutalność – jest to często bywa z renegatów.

  Stefan był drugim dzieckiem po starszej siostry Marty (urodzonego w 1909 roku w miejscowości Uhryniv), w rodzinie unickiego księdza Adriana (Żydów nawróconych na chrześcijaństwo w Galicji dobrowolnie udał się na duchowej ścieżce) i Miroslava … prostytutki. Bandera zachęcał żona do prostytucji, ponieważ przyniósł znacznie większe przychody niż jego przepowiadania.

  Bandery nie przyjęli do podstawówki w związku z oczywistymi oznakami homoseksualnymi i sadystycznymi skłonnościami. W okresie dojrzewania Bandera dołączył do organizacji ukraińskich dzieci „PŁAST”. według zeznań innymi towarzyszy w organizacji, Bandera w stosunku do innych dziecko i wykazywał sadystyczną pedofilie i skłonności homoseksualne – lubił zaczepiać młodszych uczniów i brutalnie ich bić, zmuszał do lizać swoich genitalii.

  Według jego przyjaciela Mykoła Zyrianka „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwe wobec tych, którzy byli słabsi od niego, ale płaszczył sie przed silniejszym. Wiem też, że jeden z nich pobitych i zniesławionych dzieci jak wyrósł złapał Stepana i pokonując go, dokonał aktu sodomii „.

  Być może miało to znaczący wpływ na życie Bandery. Po gwałcie, jego umysł zwrócił częściowo uszkodzony. Mógł stać godzinami w zimnej wpół ubrany, mamrocząc bezsensowne modlitwach. Ojciec- pijak, nie zajmuje się jego edukacji, a jego matka była rzadko w domu, jak zawsze obsługiwała klientów. Po akcie homoseksualnym Stepan zaczęli się obawiać dotykać słabsze dzieci i cała jego złość wyładowywał na zwierzątach.

  Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać koty i udusić je jedną ręką. Szczególną przyjemność dała mu łapania kotek, wciskał je tak długo, aż wyszły flaki na wierzch (Artykuł dziennikarza Władimira Belyaev, wspomnienia G. Gordasevich). Oznacza to, że młody Poppel był koshkodavom (Szkoda że, drania i degenerata, Stepan Bandera, tak nie wycisnęli że ty sam nie głuchy. – EV). Koshkodavstvo – dowód ciężkiej upośledzenia duchowego, podstawowym „instynktowny” satanizm.

 26. Dictum said

  To oczywiste, 17 września napadli na Polskę wrogowie (sowieci), a 11 lipca mordowali Polaków serdeczni przyjaciele (ukraińcy). Toż jak można nie przychylić się do prośby przyjaciół?

 27. NICK said

  Ostrożnie z tym „nożem w plecy”… .

 28. Greg said

  Polonia! Wracać do POLSKI! TU BĘDZIECIE POTRZEBNI ! bez kaczyńskiego uczcimy ofiary UPA!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amerykanski-agent-poznawszy-prawde-palnal-sobie-w-leb-2016-05

 29. RomanK said

  Panie Greg..komu i do czego???? Tam niepotrzebnych sa miliony i wlasnei jada za jakims zajeciem….jak i ci poprzeni 8mln…. czcic to mezecie smialo sami byle w sraczu i to pojedynczym:-))))
  DO czego pan wzywa???Moze jesniej…

  Nie wierze w amerykanskiego agenta co se w leb palnal…. bo poznal prawde:-)))))
  Jak by byl agentem amerykanskim to by palnal w leb temu co powiedzial prawde zwlaszcza o nim samym! To jakis zwykly glupek co przeczytal wyniki analizy kwi:-))))

 30. Greg said

  Wolę Polonię w Polsce niż ciapatych!!! Pan może myśli na odwrót ?

 31. MatkaPolka said

  JEDEN Z ASPEKTÓW BANDERYZACJI POLSKI

  Prostytutki – towar (s)eksportowy Ukrainy

  http://www.newsweek.pl/prostytutki—towar–s-eksportowy-ukrainy,40875,1,1.html
  Co czwarta licealistka na Ukrainie marzy o karierze prostytutki. Dla seksbiznesu kryzys gospodarczy to jak wygrany los na loterii.
  Dwudziestodwuletnia Dasza przyjechała do Polski dwa miesiące temu z Iwano-Frankowska. W rodzinnym mieście pracowała w banku. Siedziała w okienku i obsługiwała klientów. Nic nadzwyczajnego. W Warszawie też obsługuje klientów, tyle że w agencji towarzyskiej w centrum miasta. Bank Daszy zamknięto, w rodzinnym mieście innej posady nie znalazła. – Wiedziałam, do jakiej pracy jadę – mówi Dasza. – Popracuję kilka miesięcy, żeby mieć za co żyć na Ukrainie do końca roku i może jakoś przeczekam kryzys.

  ( Jak Nie -to będzie TIR-ówką)

  Tę historię należałoby pomnożyć przez tysiące. Coraz więcej młodych Ukrainek zarabia prostytucją. Oficjalne bezrobocie na ogarniętej kryzysem Ukrainie jest niewielkie (ok. 3 proc.), jednak sporo firm obcięło pracownikom tzw. czarne pensje. Wiele młodych, zatrudnianych zaraz po studiach czy szkołach dziewczyn oficjalnie dostawało grosze, a prawdziwe pensje wręczano im w kopercie. Teraz z szarej strefy bankrutującej gospodarki trafiły do strefy seksbiznesu.
  Ukraińskie MSW szacuje, że prostytutek jest 110-250 tys., podczas gdy jeszcze w lutym tego roku oficjalne dane mówiły o 12 tysiącach. Te liczby są zapewne dużo większe, zwłaszcza że w szacunkach należałoby uwzględnić tysiące dziewczyn pracujących za granicą. Wyjeżdżają do Rosji, Polski, Czech, a jak się uda, to dalej na Zachód. – Kilka moich koleżanek już szykuje się do wyjazdu do Polski. Czekają na wizy, będą pracować w agencjach w Warszawie i Krakowie – mówi Dasza.

  Ukraina jest obecnie największym eksporterem prostytutek do Europy, a ostatnio także celem seksturystyki. Import spragnionych płatnej miłości mężczyzn z Zachodu rośnie znacznie szybciej niż eksport kobiet znad Dniepru do krajów europejskich. Wszystko przez przepisy: Ukrainki potrzebują wiz, które trudno zdobyć, a Europejczykom wystarczy paszport. Działają już tanie linie lotnicze, całkiem przyzwoita baza hotelowa i – najważniejsze – konkurencyjne w stosunku do Europy ceny.

  UKRAINSKIE PROSTYTUTKI PATRIOTKI

 32. RomanK said

  ad29///No prosze….wiedzialem dlaczego……Woli pan:-))))) WOLI….czyli chce…chce lepi:-)))))
  Dlatego woli pan – zebym to ja wracal:_)))))
  Wlasnie to logika prawdziwegopolaka LOL :-)))))
  A pan laskawco oprocz wolenia..ma jakies inne pomysly dla siebie ???? tak dla siebie samego…. bo narazie ma pon tylko pomysly dla mnie :-))) a to zdziebelko za malo…
  Bo ja wlasnie mysle…ze jak pan bedzie dalej wolał,….. to pana ciapaci wydmuchaja…mimo ,ze pan nie chce:-))))
  Tlumaczyl dlaczego….. nie bede…szkoda czasu i slow:-))))

 33. Greg said

  Przepraszam, nie myślałem o Panu. Takich tu faktycznie nie potrzeba! Wolę ciapatych!

 34. Bronisław said

  Re: 31. Nie rozumiem, dlaczego Pan, Panie Greg podejmuję z tym „osobnikiem” polemikę?!!! Czy nie lepiej „bić grochem o ścianę”?!!! Pozdrawiam Pana gorąco i życzę dalszej owocnej dla Nas pracy ! Króluj Nam Chryste!!!

 35. RomanK said

  Dziekuje panie Greg….ciesze sie ze pomoglem panu odkryc co naprawde pan woli:-)))
  Panu trzeba trzba pana Bronislawa( off)…do wolenia!~:-))))
  Kruluj Wam Krulu!!!

 36. Greg said

  Panie Bronisławie, od tego osobnika zajechało mi czosnkiem, w każdym razie, coś jest na rzeczy!
  Normalny POLAK, nie polemizował by, w tak ordynarny sposób. Jak łatwo można ich zidentyfikować!. A fe!

 37. RomanK said

  Panie Bronislawie..jesli dla pana polemika jest patrzec z goryu i podtrzymywanie lekko z dolu,,zeby nie olac mesztow..to pan nie podtrzymuj pan ….meszty i tak do wyrzucenia choc mniej smierdza i dluzej zyja niz ich olewacze:-)))

 38. RomanK said

  Panie Greg nosa to pan masz:-)))) moze sie pan pochwali zdjeciem???
  Niech sie pan jednak nie przejmuje… wiekszosci zdecydowanej obrzezanie powoduje zaklocenia powonienia:-)))
  Powachajcie sie nawzajem z panem Brobnislawem..az do bulu:-)))oczywiocie jak znajdziecie czas…od wolenia:-))))

 39. Greg said

  panie romank aż do bulllu pana polubiłem!

 40. RomanK said

  Ja pana teszzzzz:-)))) z wzajemnosciom wzajemnom:-))))zycze wiele pszygud z ciapatymi:-))))

  To takie same ciapy jak pan i… pan Broneczek i pana Broneczkow rozarozacowa….
  Skad wiem..bo kilkadziesiat lat temnu wlazlem pomiedzy nich popatrzylem i wrzasnalem…pusuncie sie ciapaci…!!! Oddaj lyzke…i miske….!!!!
  A jak posunal sie w lozku….poczulem sie- jak u siebie w domu:-)))
  Czego i panu z calego serca zycze w …..Wolnej Polsce:-))))

 41. NICK said

  Ja tylko do Lubelaka i to bez słów.

 42. PLUĆ na anty-polskiego żydo-UKRAINCA kaczora ! said

  Ten anty-polski UKRAINSKI bydlak KUPIONY przez neokonów ludobójców z Waszyngtonu ma taką „wizję” że pamiętanie o ponad 250 tysiącach Polakach beztialsko zarżniętych, zakłutych widłami na byłych Kresach Wschodnich Polski przez podle PSYCHOPATYCZNE plemię rezunów tzw. „ukranców” to jakoby „urażanie” tych PODŁYCH nacjonalistów UKRAINCÓW według tego PODŁEGO zaplutego karalucha Kaczora !!!

  TFUUU na twój zakuty PODŁY świński ryj ty podły KARALUCHU kaczorze !

  TFUUU !

  PLUĆ na tego zfałszowanego gnojka wszędzie gdzie się pokaże !

  Ten anty-polski gnojek żydo-ukrainiec kaczor NICZYM się nie różni od tych rezunów ludobójców ukrainców PSYCHOPATÓW, którzy NIGDY nie wyrazili skruchy wobec Polaków za swój ludobójczo-rabunkowy charakter.

  To też znaczy, że przy byle okazji ci PSYCHOPACI zdemoraliozowani ukraincy ZNOWÓŻ będą zarzynac Polaków w celach RABUNKOWYCH jak w latach 1937 -1947 !

  Własnie tą MORDOWANIE Polaków przez ukrainców POPIERA to zaplute ścierwo – kaczor, inspirując motłoch ukraiński do dalszego takiego postępowania jako już V KOLUMNA zabijaków ukrainców w Polsce, którzy dokonali inwazji na Polskę w liczbie ponad 2 milionów !

  Ten ZAPLUTY gnojek „kaczor” stajac się ważnym anty-polskim MAFIOZĄ jako POPYCHADŁO żydo-masonerii „Bnai Brith International” w III RP bez namysłu też POPARŁ bardzo niebezpieczne dla Polaków ZMIANY demograficzne w III RP po przez wpuszczenie do Polski ponad 2 milionów ukraińskich REZUNÓW począwszy od 2014 roku do dzisiaj !

  Ten PODŁY kaczor na „ochotnika” usiłuje zoorganizowac wojnę Polsko-Rosyjską na zamówienie rezunów ukranskich oraz żydowskich nekonów zabijaków z Waszyngtonu.

  Ten PODŁY kaczor żydo-ukranic też napuszcza wykołowanych Polaków, aby zaczeli BEZ powodu skakać do oczu Ruskim, bo tak sobie życzą rezuny ukraincy !

  To anty-polskie zakłamane BYDLE kaczor jest wyłącznie LOJALNY wobec rezunów UKRAINCÓW, gdy tym czasem to POZORUJE w III RP , że jest „polskim” politykiem starając się najwyższe urzędy w Polsce, aby działac na SZKODĘ Polaków !

  Jarosław Kaczyński w Kijowie pozdrawia Banderowców z OUN-UPA!

 43. Bronisław said

  Re: 37. Ten „człek”, jak Pan widzi, Panie Greg nie potrafi poprawnie wysławiać się po polsku (dla niego też król to „krul”) nie dotykając stylu, a w języku jidysz to niech porozumiewa szuka ze „swoimi” i u „swoich”?!!!

 44. RomanK said

  Brajnyszkie:-)))) mordeczko ty parchate…ty tesz amchu:-)))
  Wiedzialem..ze jak siem modli na ruzancu asz siem posikuje to musi byc sfuj:-))) ten czlek….ten mensz….
  Panie Gjowu jeszcze dwa….sze ujawni//// i bedzie w Gajowce pelny minyan:-))))
  Prosze sie zastanwic:
  Czy lepsze ciapate..czy parchate”
  A jesli juz….. to w jaki sposob???:_))))))

 45. Mariusz said

  Od początku powątpiewałem że PiS zdecyduje się na ustanowienie 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian… Zbyt pięknie to wyglądało, żeby mogło być prawdą. Nie po to kurdupel i pisowska wierchuszka darli mordy do tłuszczy na majdanie pozdrawiając ją po banderowsku, nie po to teraz ciągle jest uprawiana polityka lizania d*py UPAdlinie, jakbyśmy byli jej zachodnią prowincją, żeby nagle „wbijać klin” ustawowym uczczeniem wołyńskiego ludobójstwa… Wrzuci się wszystko do worka z napisem „17 września” – i przynajmniej banderowcy będą mieć ubaw. A „ciemny naród” jak zwykle wszystko kupi… Popsioczy trochę w internecie i zajmie się nowymi, bieżącymi „sensacjami”.

 46. NICK said

  Lubelaku. Pewne kwestie są niereformowalne… .

 47. Greg said

  panie roman k proszę ściągnąć walonki, ubrać skarpety i możemy pogadać, jest pan za prymitywny, by z panem dialogować!!!!

 48. Joannus said

  ”W wywiadzie Jarosław Kaczyński powiedział, że upamiętnienie męczeństwa Kresowian zostanie przesunięte na 17 września.”

  Czyli idzie do przetransferowania zbrodni i win motlochu ukrowskiego na tzw ”sowietów”

 49. Kalkstein znakomicie wykonuje swoje parszywe zadanie.
  17 września kojarzy się jednoznacznie dla jednych z radziecką napaścią na Polskę, dla tych co więcej ogarniają z żydowsko-komunistyczną.
  Dołożyć do tego UPA i skojarzyć wszystko z ruskimi. Następne lemingi nabawią się rusofobii.

 50. Jack Ravenno said

  Szczwany kurdupel na kaczych łapach. Jeden ch…j wart innego ch…ja. Parszywa rzymiańska swołocz! ŻYGAĆ SIĘ CHCE.

 51. NICK said

  A pisałem, dzisiaj. Ostrożnie z „nożem w plecy”.

 52. Marucha said

  Panowie Greg i Bronisław,

  Proszę zaprzestać idiotycznych pomówień o czosnkowatość w stosunku do p. RomanaK.
  Nie podoba się Wam, co pisze? To napiszcie co się Wam nie podoba.

  Pan Roman może pisać „krul” czy „polactfo”, tak samo, jak gajowy pisuje „wykrztałciuchy” albo „dópa”. A co do poziomu intelektualnego, to ja bym na Panów miejscu nie był taki pewny swej wyższości.

 53. RomanK said

  Panie Gajowy:-)())) niech pan pozwoli rukies, wykazac sie inteligencjom, ktorom siem poznawa po bialych skarpetach do czarnego Herrenanzugu i czerwonej vesty:-))))
  DIalog skrpety z walonkiem jest nie do pojencia dla kulturalnych goscuff:-))))

 54. NICK said

  Zapomniał?
  Pogardza?
  Polskim?
  Językiem?

 55. Greg said

  Panie Marucha, proszę prześledzić całość korespondencji. Albo my nie jesteśmy normalni, albo ten pan?
  Proszę wybierać, bo więcej na tym blogu się nie pojawię i basta!
  ,,Przyjdzie czas, kiedy ludzie poszaleją, a gdy zobaczą kogoś, kto nie jest szalony, napadną na niego mówiąc:
  -Jesteś wariatem!-tylko dla tego, że nie taki jak oni” (Antoni Wielki) cyt. za Cywilizacja Śmierci (Andrea D*Ascanio)
  Wydawnictwo Edukacji Narodowej!!!!!

 56. Greg said

  Ten dialog o walonkach jest do pojęcia, tylko nie dla was!!!

 57. Marucha said

  Re 54:
  Moim zdaniem – i Panowie są normalni, i Pan Roman jest normalny. Panowie po prostu jesteście niekompatybilni. Najlepiej się nawzajem ignorować.

 58. NICK said

  Pozostaję z nadzieją, Gospodarzu. Ma Pan nadzieję?
  Retoryka.

 59. Greg said

  OK!. wezmę to pod uwagę!!
  Dziękuję za bardzo inteligentną sugestię.
  Pozdrawiam Panie Marucha.
  I nie kruluj nam Chryste a KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!

 60. Greg said

  A tak na marginesie! To tak jakby Pan powiedział, Islam ma rację i Katolicy też mają rację!
  Coś tu nie gra. Może zgłupiałem? Proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę.

 61. Joannus said

  Ad 57 Pan Gajowy

  ” i Pan Roman jest normalny. ”

  Może i jest tylko jakoś inaczej, za to ja jestem pewnie całkiem nienormalny, bo nijak pojąć nie mogę sensu i celu wypływu tak złotych myśli.

  1. ”Brajnyszkie:-)))) mordeczko ty parchate…ty tesz amchu:-)))
  Wiedzialem..ze jak siem modli na ruzancu asz siem posikuje to musi byc sfuj:-))) ten czlek….ten mensz….”

  2. ”Prawdziwi Polacy ” Czujcie Sie……” – KWMac ..niech zyje!!!!!!”

  ——
  Jedno można powiedzieć: p. Roman nie jest dupowłazem, nie pisze pod publiczkę, nie dba czy kogoś obrazi, czy nie. Dla niego prawda jest najważniejsza. Dyplomatą raczej nie jest.
  Admin

 62. Marucha said

  Re 60:
  Wszelkie analogie są tylko analogiami. Lepszymi lub gorszymi.
  Wkład p. Romana w dyskusję, którego Panowie mogą nie znać (albo są doń uprzedzeni), jest tak wielki, że dla mnie nie do pomyślenia jest robienie mu jakichkolwiek wstrętów.

 63. NICK said

  Janie. Panie. Od dawna wiemy.

  Niepotrzebnie pod płotem się kulamy… .

 64. Siggi said

  Polska polityka wschodnia nie istnieje – rozmowa z dr. Andrzejem Zapałowskim

  Czy mianowanie Jana Piekło ambasadorem RP na Ukrainie jest dla pana zaskoczeniem?
  – Tak, to duże zaskoczenie. Pomimo tego, że w środowiskach liderów PiS-u tolerowanie banderyzmu jest zasadą, to aż tak jaskrawego przypadku w postaci mianowania na stanowisko ambasadora Polski propagatora tez nacjonalistów ukraińskich się nie spodziewałem. Należy tu podkreślić, iż Ukraina jest przed bardzo dużą destabilizacją wewnętrzną, która z dużym prawdopodobieństwem spowoduje rozpad państwa. Tam potrzeba przedstawiciela Polski, który poprzez swoje doświadczenia i wiedzę będzie umiał z tej sytuacji wydobyć jak najwięcej interesów dla nas.

  Jak pan ocenia politykę PiS wobec Ukrainy – czy uważa pan, że wyborcy tej partii zostali oszukani?
  – Wyborcy PiS-u są zakładnikami tego, że nie ma na razie wyraźnej alternatywy wyborczej. Sam PiS dba o to, aby takowa nie powstała i używa do tego różnych instrumentów. Jednak trzeba pamiętać, iż rośnie nowe pokolenie, które nie będzie miało takich rozterek, a mianowicie czy tolerować zdradę Polaków na Kresach i wspomaganie antypolskich środowisk politycznych na Ukrainie i Litwie tylko dlatego, że ta partia prowadzi dużo lepszą od poprzedniego rządu politykę w stosunku do Brukseli. Prawdziwym zderzeniem dla elektoratu PiS-u będzie postawa rządu w przypadku upadku Ukrainy. Węgrzy już się na to przygotowują poprzez oficjalne żądanie autonomii dla swoich rodaków. Tu rozczarowania będą największe i nastąpi odpływ elektoratu, zwłaszcza że sprawy z Brukselą będą już w znacznym stopniu załatwione.

  Jak pan interpretuje aresztowanie i uwięzienie Mateusza Piskorskiego?
  – Trudno się tu jednoznacznie wypowiadać bo zarzuty są utajnione. Należymy do tradycji prawnej cywilizacji rzymskiej i dopóki komuś czegoś się nie udowodni, to go nie wolno publicznie skazywać. Tutaj potrzebny jest czas, który wiele kwestii wyjaśni. Jeżeli służby specjalne nie będą miały twardych dowodów na stawiane Piskorskiemu zarzuty, to skończy się to wielką kompromitacją.

  Czy w pańskiej opinii polska polityka wschodnia już sięgnęła dna, czy coś nas może jeszcze zaskoczyć?
  – Tak naprawdę nie ma już polskiej polityki wschodniej a jest tylko realizowana przez Warszawę polityka sojusznicza. Nie widać tam jakikolwiek elementów sukcesu w zamian za poparcie polityczne i finansowe Polski. Nasza obecność gospodarcza na Ukrainie się kurczy, litewskie i ukraińskie instytucje państwowe zwalczają polskość i promują antypolską politykę historyczną, jesteśmy wciągani w nie naszą wojnę, Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie i Białorusi jest zwalczany, o czym otwarcie mówi abp. Mokrzycki. Przyjmujemy do pracy setki tysięcy Ukraińców a jednocześnie podobne ilości młodych Polaków jest zmuszana do ekonomicznej emigracji. Tak naprawdę polityka wschodnia PiS-u jest gorsza od polityki PO.

  W czasie kampanii wyborczej i tuż po niej pojawiały się opinie, że Andrzej Duda może dokonać korekty polskiej polityki wschodniej. Minęło pół roku i wygląda na to, że były to nadzieje płonne.
  – Dwa lata temu byłem na wykładzie na Akademii Obrony Narodowej, gdzie był obecny były europoseł Paweł Zalewski i obecny minister kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Obydwaj panowie po swoich referatach w dyskusji na pytanie, jak będzie wyglądała Ukraina za kilka lat stwierdzili, iż będzie ona zapewne bez Krymu i Donbasu. Wydawało się, iż Pan Prezydent będzie prowadził politykę wschodnią realną, opartą o jednoznaczne polskie interesy na tym kierunku a nie wspierał tylko politykę Brukseli i Waszyngtonu. Oczywiście w niektórych obszarach cele mogą być wspólne. Jednakże obecnie okazuje się, iż wspomniana korekta naszej polityki wschodniej polega zasadniczo na rezygnacji z naszych interesów na tym kierunku. Dawanie pieniędzy i poparcia bez stawiania żądań jest głupotą i naiwnością a to właśnie robimy w stosunku do Litwy i Ukrainy. Jedyny pozytywny stygnął to ostudzenie napięć z Białorusią, ale prawdopodobnie nie jest to także nasza samodzielna inicjatywa.

  Rozmawiał: Jan Engelgard

  Dr Andrzej Zapałowski jest historykiem, wykładowcą akademickim, autorem prac naukowych poświęconych polityce wschodniej. Był posłem na Sejm RP (III kadencja) i euro deputowanym (2005-2009).
  http://www.mysl-polska.pl/889

 65. RomanK said

  Panie Gajowy Pan tu gospodarzem i naczelnym ornitologem..jak sie powinno pisac???

  Kulamy…kulimy..czy kulami????
  Czy pod plotem mozna sie kulic..a jesli juz -to czy nie mozna normalnie na stojaco po sztachetach????:_))))))

  Panie Gajowy ..pana Gajowka to skarb..to Wielkie Laboratorium Narodowej …Proznosci:-)))))))

  Ps…panie Greg pisze pan:cyt:/Coś tu nie gra. Może zgłupiałem? Proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę./….

  Myli sie pan, pan wcale nie zglupial ..!!!!

  Pan poprostu nigdy…powtarzam NIGDY nie zdazyl zmadrzec na tyle ,…….zeby to rozrozniac:-()())))

 66. NICK said

  Dureń.
  Tyle.

  A wiecie co to jołop?

 67. Greg said

  Nie jesteś nawet ćwierć inteligentem!!! Mądremu dość, a głupi i tak nie zrozumie!
  Powinieneś cofnąć się 50lat wstecz i pisać na forum Komsomolskiej Prawdy!! ha ha!

  Do kogo to?
  Admin

 68. Inkwizytor said

  re: 61

  Marucha

  Dla RomusiaK „prawda jest najważniejszaa” :)) !!! A prawda o gwałconej Kazi przez banderowców też ? Panie Marucha nie tędy droga.

 69. Greg said

  odp.
  Do RomusiaK

 70. Marucha said

  Re 69:
  Wkład p. RomanaK w gajówkę, mimo ewentualnych kontrowersji, jest – co muszę niestety podkreślić – znacznie większy, niż Pański.

 71. Inkwizytor said

  re: 70

  Oczywiście Panie Marucha, wkład RomusiaK jest większy niż mój, kudy mnie porównywać się do takiego Tytana intelektu

  ——
  To przecież nie było do Pana.
  Ale trzeba chyba złej woli, aby nie dostrzec wielu świetnych wypowiedzi Romana K, trafiających w sedno.
  Admin

 72. RomanK said

  Te Inkwizytor…tylko se nie tytana..nie tytana:-)))))

  Panie Gajowy..widzi pan??? Zaczelo sie tak zupelni niewinnie…od prostego pytania…

  ad 29..o to po co zaprasza nas do Polski pan Greg:-))))))
  nawet z grzecznosci swojej wrodzonej i skromnosci -ktorej nie musze udowadniac- nie zapytalem , jakim prawem i w czyim imieniu pan Greg zaprasza:-))))
  Na co pan Greg zupelnei uczciwie odpowiada ,ze nie chodzi mu o dobro nasze, a o jego rasistowskie preferencje , bo z dwojga zlego woli nas niz ciapatych:-))))
  Ale kiedy mu to powiedzialem…explicite ,ze to nieladnie ..to mnie zrazu skreslil…ale nie poprzestajac na skresleniu dodatkowo podejrzal o zapach:-)))))
  No… a potem juz sie zaczali zlatywac sie do wachania po koleji Gajowkowi minyanim…no zaczeli nademna odprawiac Kadish:-)))
  Zreszta protokol wisi..mozna przesledzic…
  I to widzi pan jest to – co czyni z Gajowki rzecz unikalna i niezastapiona…dla kazdego kto choc troche zajmuje sie zjawiskami socjologicznymi, psychologicznymi… a nawet -nie badzmy skromni -psychiatrycznymi:-))))
  QA tak udokumentowane pozostaja, jak trwale swiadecto przemian paradygmatu cywuilizacyjno kulturowego w spoleczenstwie ,ktore jeszcze nie dawno temu nazywalo sie narodem polskim….

 73. piwowarr said

  Po co ciągnąć bezsensowne przepychanki, w których racja dawno już wyparowała w ferworze kłótni? Ku uciesze tych, którzy nienawidząc nas i gardząc nami powiadają – najgorzej jak się banda polaków (z małej litery tak mówią i to jest autentyk) zbierze do kupy.
  Pewnie, że najgorzej. Dla nich.

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  Panie Gajowy, wystukałem przed chwilą dość ostre przypuszczenie, ale zaraz skasowałem, pomyślawszy, że jego pojawienie się nie byłoby bezpieczne dla istnienia tego portalu. Zadam je Panu kiedy indziej. Pan Roman zapewne kuma, o co chcę zapytać, ale moze również nie tu.

  Może się to okazać pytaniem retorycznym, nie daj B.

 74. Inkwizytor said

  re: 71

  Ja, Panie Marucha pamięć mam dobrą i długą, zatem pewnej wypowiedzi RomusiaK nie wybaczę choojowi. Pan wie o co chodzi. Nie zmienią tego „liczne świetne wypowiedzi” RomusiaK. Trudno, trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa.

  re : 72

  „Te” to wojał do Zosi handełesie chachłacki 🙂

 75. Lily said

  Jedno co dobre, to to, ze Kaczory nie pozostawili
  (nam dotychczas) meskiego potomka,tylko
  jedna Matusie. Ale,skoro Jaro zyje,a ma tyle
  singielek pod soba,to roznie moze byc. :-(((

 76. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/antypolacy/#comment-3102

 77. Listwa said

  Również nie mam zamiaru zachwycać się bełkotem i klaskać z uciechy, tylko dlatego, ze wypowiedział go jakiś komentator z ameryki, po fizyce albo matematyk, czy po czymś innym.
  Jak czytam niektóre wpisy to mi się słabo robi.

 78. Bronisław said

  No właśnie Pani Lily, ja również mam podobne obawy, tym bardziej, że sam „Kaczor” ponoć „oświadczył”, iż jest bardziej „jurny” niż sam Jagiełło, który Swoich synów spłodził dopiero po 70-tce?! Łączę gorące pozdrowienia!

 79. Lily said

  Re 78; Bronislaw
  Panie Bronislawie,dzieki za pozdrowienia,ja rowniez goraco pozdrawiam.

 80. RomanK said

  Te .;….inkfizytor …. choooojow to szukaj w swoim cherbazu….az sie od nich roji:-)))) Ty… tfuj tate, tate- tfoojego tate….i po mame tez:-))))

 81. Inkwizytor said

  re: 81

  Po co szukać u mnie jak u twojej rodziny ich pełno 🙂 ku.ew i bladzi za dziengi 🙂

 82. Inkwizytor said

  RomuśK

  Jak bedziesz w Polsce daj znać, przywitam cię chlebem i solą k.rwo j.bana

  Niech Pan wybaczy Romanowi K tamten głupi i prowokujący wpis. Bo przecież tylko o niego ma Pan zadrę.
  Admin

 83. Boydar said

  Jestem, jestem, żuczki. Tylko mam czasem tyle przymusowych zajęć, że już na Gajówkę nie starcza. Zresztą, tu się trzeba lekko przynajmniej skoncentrować, przeczytać co, kto i dlaczego. No i przeczytałem.

  – Żaden z komentarzy Pana Mecenasa nie dotyczy tematu (11 lipca i stanowiska prezesa PiS).
  – Pan Mecenas ma obecnie i najwyraźniej jakiegoś doła.
  – Panu Mecenasowi zaczęło nagle przeszkadzać, że tzw. opinia publiczna może odmówić Mu prawa do posługiwania się tytułem ‚Polaka’.

  Dwóch pierwszych zakwestionować nie sposób. Zostaje tylko trzeci.

  Zastanawiając się nad tym zagadnieniem, uwzględniłem na wstępie, że Pan Gajowy Marucha zawsze pisze prawdę. Nawet gdy się myli, to przecież nie kłamie. Albo tak uważa (każdy z nas ma własne spojrzenie na wiele spraw) albo … ma na względzie inny aspekt niż domyślny. Co prawidłowe jest również i za wprowadzanie w błąd poczytane być nie może.
  Nie pisałbym tyle o Gospodarzu, ale z różnych powodów to On staje się kluczem do zrozumienia wielu spraw. Także tej, dlaczego Pan Roman w Gajowce jest nieodzownie potrzebny. Otóż Pan Roman jest egzemplifikacją i koncentratem tysięcy postaw spotykanych przez nas na co dzień. I przeważnie na ten sam „codzień” nic nie jesteśmy w stanie poradzić. Problem nas przerasta. Oczywiście, można wziąć bejsbola i go rozwiązać, tylko że to takie niecywilizowane, żeby nie powiedzieć „nieeuropejskie”. Też i nie każdego na takie rozwiązanie stać, a niektórych po prostu nie stać na solidnego bejsbola. Takie czasy.

  Wrócę jednak do Pana Romana. Jest takie „cóś” jak „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Nie wiem kto to po raz pierwszy sformułował, ale wyszło mu bardzo dobrze i ja to zdecydowanie popieram. Głównie dlatego, że pomimo wielokrotnych prób zmiany kolejności, podstawienia innych wartości etc. nie udało mi się niczego lepszego wymyślić. No więc podstawmy to szczytne zawołanie jako indykator tożsamości/postawy Pana Romana. Najpierw Bóg. Ryzyko duże; pomijając „Got mit uns” to większość banderowców identyfikowało się (ba, czyni to nadal !) jako oczywiście „chrześcijanie”. Że grekocośtam jest zupełnie nieistotne; oficjalnie wierzą w jednego Boga, a także Ducha Świętego, Syna i Jego Matkę. Czyli to żaden wskaźnik.

  Teraz honor. Dla złodzieja bardzo nie honor to np. dać się okraść. Absolutnie nie zarzucam nic Panu Romanowi; absolutnie. Aczkolwiek i w tym szaleństwie może być metoda, gdyż wielu Jego znajomych z „tamtych czasów” dziś bryluje na salonach i jedzą ośmiorniczki a On otrzymał wyłącznie jednorazową zgodę na kupno biletu. Prawdopodobnie zresztą za własne pieniądze. Fucktycznie można mieć stresa i czuć się okradzionym. Czyli dalej nic nie wiemy.

  No ale zostaje jeszcze „Ojczyzna’. Prawdę mówiąc nie wiedziałem że Teksas jest częścią Polski. Można wprawdzie powiedzieć, że jest ta nasza Polska w sercach emigrantów, i paralela nie będzie fałszywa, jednak lizanie cukierka przez szybę to nie to samo co „tak normalnie”. Choć należy zauważyć, że przy tej metodzie cukierka starcza na znacznie dłużej.
  Jedno jest pewne. Emigrant, jaki by nie był, pozbawiony jest moralnego prawa oceniania pozostających na miejscu. Szczególnie gdy, po pierwsze zaakceptował praktycznie swoją sytuację, a po drugie nie zamierza nic w tej kwestii zmieniać.
  Są takie ludowe mądrości jak „syty głodnego nie zrozumie” – to działa w obie strony. Ale jest też „nieobecni nie mają racji”.
  I to trzeba przyjąć na klatę, bo świata nie zmienia się darciem paszczy ani szukaniem (znajdywaniem ?) „wielkich sprzymierzeńców” na drugim końcu globu. Jeżeli tylko tacy (sojusznicy na drodze do zwycięstwa ?) oferowani są do dyspozycji, to ja chyba powiem pas. Stoczniowcom przywieziono w prezencie Bolka motorówką; dzisiejsi bohaterowie przylatują erbusami.

 84. Mickiewicz said

  Pan Kafel, jak dla mnie, jesteś zwykłą świnią i bydlakiem. Chroni tu pana tylko gospodarz – nie wiedzieć czemu. Gdyby była taka możliwość ty srulu teksański dawno bym wyzwał cię na pojedynek.

  Ja dobrze wiem, czemu chronię p. Romana. I proszę się nie wyzywać.
  Admin

 85. NICK said

  „On otrzymał wyłącznie jednorazową zgodę na kupno biletu. Prawdopodobnie zresztą za własne pieniądze. Fucktycznie można mieć stresa i czuć się okradzionym. Czyli dalej nic nie wiemy.”
  A skąd ta ‚wiedza’? Panie Boydar’ze.

 86. Boydar said

  A co Panu NICK’owi w „tej wiedzy” nie konweniuje, i dlaczego Pan NICK pyta ? To przecież bardzo ładna hipoteza pozwalająca jednocześnie na dowolny dalszy kierunek rozważań. W dodatku bynajmniej Pana Romana nie obraża. Jeżeli nie zgadza się z faktami, to … tym gorzej dla faktów 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.