Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

W epoce Tuska horoskopy dla psów były elementem „innowacyjnej gospodarki”. Nie ma się co dziwić, że dziś w rankingach wyprzedzamy jedynie Rumunię…

Posted by Marucha w dniu 2016-05-27 (Piątek)

Oficjalne statystyki dotyczące innowacyjności nie pozostawiają złudzeń – Polska zajmuje w UE dopiero 26. miejsce (na 27. możliwych).

Zamiast finansować badania i rozwój oraz wspierać rodzime firmy z branży high-tech, platformiane władze wydawały grube miliardy na aquaparki, orliki, centra konferencyjne czy… strony internetowe z horoskopami dla psów. Staliśmy się innowacyjną pustynią w środku Europy, która odstaje nawet od takich państw jak Czechy czy Węgry.

Okazuje się, że w latach 2012 – 2014, w ramach „Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka”, państwo polskie wraz z Unią Europejską wspierały z pieniędzy podatników stworzenie platformy internetowej, której celem było dostarczanie użytkownikom internetu prognozy życia ich zwierząt domowych. Łączne dofinansowanie na ten cel wyniosło 467,5 tys. zł! Strona z horoskopami dla psów istniała przez kilka miesięcy, po czym została zlikwidowana…

Efektem takiego bezsensownego wydatkowania publicznych pieniędzy, jak opisane powyżej, było zajęcie przez nasz kraj dalekiego 24. miejsca (na 27. możliwych) w ubiegłorocznym raporcie „Innovation Union Scoreboard 2015”, który badał współczynnik innowacyjności w państwach Unii Europejskiej.

Nie lepiej wypadliśmy w raporcie „The Global Innovation Index 2015” gdzie wśród państw należących do UE zajęliśmy przedostatnie miejsce (wyprzedzając tylko Rumunię).

Powyższe nie powinno nas jednak dziwić. 12 lat spędzonych w Unii Europejskiej z pewnością poprawiło naszą infrastrukturę [co, oczywiście, bez Unii byłoby niemożliwe… – admin], ale nie polepszyło innowacyjności. Zamiast finansować badania i rozwój oraz wspierać rodzime firmy z branży high-tech, władze wydawały grube miliardy na aquaparki, orliki, centra konferencyjne czy też wspomniane strony internetowe z horoskopami dla psów.

Wyglądało to trochę tak, jakby zapomniano, że tylko silna i innowacyjna gospodarka, w której państwo wspiera rozwój zakładów wysokiej technologii, wyższych uczelni technicznych oraz przedsiębiorców tworzących nowe patenty, jest w stanie zagwarantować dobrobyt na lata.

Mimo gigantycznego potoku pieniędzy z Brukseli staliśmy się innowacyjną pustynią w środku Europy [a co z gigantycznym potokiem pieniędzy z Polski DO Brukseli? – admin].

Czy ekipa PiS to zmieni? Czy zamiast tworzyć atrapę rozwoju poprzez inwestycję w chodniki i aquaparki, państwo w końcu zacznie wspierać innowacyjnych przedsiębiorców?
[Prorokujemy, że g…no zmieni – admin]

http://niewygodne.info.pl

Żeby to chociaż były horoskopy także dla kotów…
Admin

Komentarzy 11 do “W epoce Tuska horoskopy dla psów były elementem „innowacyjnej gospodarki”. Nie ma się co dziwić, że dziś w rankingach wyprzedzamy jedynie Rumunię…”

 1. Kar said

  ..zmieni..nie zmieni. A „to” nas wkrotce napewno zmieni..

 2. Jabo said

  Oczywiście, że nic nie zmieni. Ci co naprawdę decydują o pieniądzach w Unii nie pozwolą, żeby u nas rozwinęły się firmy, które mogłyby stanowić konkurencję dla zachodnich korporacji. Dlatego Unia zgadza się, żeby w Polsce budowano lotniska co 50 kilometrów, w każdej mieścinie aquapark, bo to zysku nie przynosi a generuje olbrzymie koszty na utrzymanie. Najśmieszniejsze jest to, że te nieracjonalnie wydawane pieniądze niby pochodzące z Unii to nasze własne podatki, z których znacznej części świetnie sobie żyje pasożytnicza brukselska biurokracja.

 3. snag said

  No prosze senor admin ,…

  W kraju polsko-jezyczna banda za kierownica bezczelnie okradala podatnika (na horoskopy dla psów, sic) traktujac was jak idiotow, i co, nie ma sledztwa, nikt nie siedzi, nikt nie zwrocil centa a w USraelu ktory pan gnoisz cyklicznie byla szefowa Departamentu Stanu dzis kandydat na prezydenta Ms. Clinton bedzie walkowana przez komisje w Senacie bo uzywala nie ten server w telefonie i internecie ,…

  Have a good one ,…

  ——
  Będzie wałkowana za serwer… ale nie za zbrodnie…
  Brawo, sprawiedliwość zwycięża.
  Admin

 4. Zerohero said

  Dobra Unia by nam chętnie pomogła, Niemcy na własnej piersi wykarmiliby konkurenta, ale Tusk pomoc zmarnował – tak rozumuje ćwierćinteligent z niewygodne.info. Co jakiś czas rzuca się takiego Millera, Wałese, Buzka czy Tuska na pożarcie ludowi, a polityka zostaje ta sama. Czy to tak trudno zauważyć? Po rządzie pani Żydło również tylko smród zostanie.

 5. snag said

  Senor Jabo ,…

  Kto mial troche oleju w glowie i inicjatywy wyjechal na saxy, myslacy obywatele, innowatorzy sa niepotrzebni w Polsce z powodow ktores pan wymienil i podkreslil – Zyje sie raz, zycie jest krotkie, nawazniejszym obowiazkiem jest zabezpiczenie lepszego startu dzieciom niz mysmy mieli ,…

  Zreszta lemingom wiecej nie trzeba dopoki ‚Dynasty’ leci dwa razy dziennie ,…

 6. cadyk z Radomska said

  Czy ekipa PiS to zmieni? Nie, ponieważ powołano ją do innych zadań, a mianowicie do jeszcze staranniejszego pucowania usraelskiej pały

 7. odmieniec said

  Polska to piękny i bogaty kraj, o każdej porze roku. Od nas samych zależy co z niego zrobimy salon czy śmierdzący pokój. Gro pacanów myśli, że wszystko zależy od rządu i rząd obwinia za wszystkie niedoróby. Zapytam się: Gdzie aktywne społeczeństwo? Czemu to olewa się takie materiały, w których poruszane są ważne problemy gospodarcze? Na wybory chodzi 20 procent społeczeństwa – a gdzie reszta?

 8. odmieniec said

  Wprowadziłem, ale i tak go nie zobaczyłem.

 9. odmieniec said

  Teraz pokazał się – Dzięki.

 10. Nas już nie ma.

  Na tańczonym Kongresie Wiedeńskim zadecydowano, że cokolwiek powstanie dobrego w świecie, nie ma to być z Polski.

  Inżynierowie z poniższego linka lepiej żeby pozmieniali nazwiska na brzmiące w jakiś bardziej cywilizowany sposób.

  (samolot elektryczny)

  http://innpoland.pl/117069,elektryczny-szybowiec-i-samolot-ktorym-mozna-parkowac-w-garazu-zobacz-niesamowite-konstrukcje-lotnicze-polskich-naukowcow

 11. Horoskopy dla kotów może Niedźwiedź napisać własnołapsnie. Niedźwiedzia wizytówka jest wprawdzie warta 70 zielonych za godzine plus expenses, ale w drodze wyjątku i po starej znajomości, dla Maruchowych kotów Niedźwiedź sie przemoże i napisze za friko.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: