Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czytelnicy „Gazety Wyborczej” o Sawczenko

Posted by Marucha w dniu 2016-05-28 (Sobota)

„Odczep się od Ukrainy. Odczep się od każdego kraju, do którego się przyczepiłeś. Zostaw sobie swoje carstwo, ale nie morduj własnych ludzi, nie znęcaj się nad Rosjanami. Dwa razy żyć nie będziesz. Zdechniesz tak czy inaczej i my wszyscy także umrzemy” – to słowa hołubionej u nas jako „lotniczka” i „bohaterka” Nadii Sawczenko.

Oto jak tę informację skomentowali czytelnicy portalu gazeta.pl. Nie znaleźliśmy w pierwszych dwudziestu komentarzach ani jednego pozytywnego.

„Prawdziwe oblicze banderówa pokazała. Polacy – nie dajcie się zwieźć – piszę to jako historyk. Oni by nas w łyżce wody utopili – tak nas nienawidzą. Jaka Ukraina – historycznie to Ruś, a każdy kto zna historię wie, co to za nazwa. Chwała Wielkiej Rzeczypospolitej Polskiej. Dla mnie te terytoria to Ziemie Koronne Rzeczypospolitej Polskiej”.

„I znowu Wybiórcza produkuje się nieustannie o Sawczenko. Odwalali drugi artykuł na 5 lat o obywatelu Polski, który był bezprawnie przetrzymywany i torturowany przez Ukraińców w Odessie, to teraz można wrócić do tego, co zamówili zleceniodawcy. O Sawczence będzie do zarzygania…”

„Nie sądzę, żeby banderówka żyła wiecznie, choćby bardzo chciała”.

„Chciałbym zauważyć, że Ukraina to kraj, w którym legalna jest nazistowska ideologia Bandery, jej twórcy stawia się pomniki, a ludobójcy spod znaku OUN i UPA śpią w gloria bohaterów narodowych”.

„W jednym z dzisiejszych artykułów Wyborcza rozpacza, że pewne Wydawnictwo w Niemczech wydaje „Mein Kampf” bez komentarza — O ZGROZO! Wyborczej nie przeszkadza „Ajdarówa” Sawczenko, marsze z pochodniami faszystów upadlińskich we Lwowie czy Kijowie, marsze weteranów brygad SS w Estonii i wiele podobnych incydentów „u naszych przyjaciół ze wschodu” (oprócz Rosji oczywiście)”.

„Odnośnie bohaterstwa poglądów tej pani oraz niestety jej przynależności do niesławnego Ajdaru. Tu właśnie jest pies pogrzebany, była członkinią faszystowskiej organizacji, nie wolno ukrywać tego faktu i pisać o niej jako bohaterce skoro jest zwolennikiem katów Woli! Popiera totalitaryzmy i ich głosicieli, coś jak Ziuganow hołubiący Lenina i komunistyczne symbole. Jak można popierać kogoś o takich poglądach, równie dobrze można czcić Berię i kierownictwo NKWD za to co zrobili w Katyniu”.

„W marcu 2015 roku wybuchł skandal związany z opublikowanymi przeze mnie zdjęciami ajdarowców z naszywkami zbrodniczego oddziału SS Dirlewanger, który wsławił się m.in. rzeziami ludności cywilnej w czasie powstania warszawskiego. Oprócz naszywek Ukraińcy mieli samochód z nazistowskimi napisami „1488” oraz symboliką SS. „Sekretarz Generalny Amnesty International Salil Shetty poinformował w 2015 roku iż „Batalion Ajdar mógł popełnić zbrodnie wojenne”, a także oskarżył tą organizacje o „porwania, bezprawne przetrzymywanie, znęcanie się, kradzieże, szantaże” jak również „przeprowadzanie bezprawnych egzekucji”.

„Nieźle głodzą w tym ruskim pierdlu”.

„Trudno jest oszacować, ile polskich dziewcząt i kobiet padło ofiarą ukraińskich gwałtów w latach 1939 – 1948. Łączna ilość ofiar ludobójstwa szacowana jest od 150 tysięcy do 250 tysięcy Polaków, z czego około 80% to były kobiety, dzieci i starcy. A jak wskazują badania dr Lucyny Kulińskiej, ofiarami gwałtów padały nawet 6-letnie dziewczynki. Można przyjąć, że będzie to liczba mieszcząca się pomiędzy 20 – 50 tysiącami ofiar. O ile jednak w przypadku sowieckich gwałtów na Niemkach, Polkach czy Węgierkach, w ich wyniku śmierć poniosło mniej niż 1% ofiar, to w przypadku gwałtów ukraińskich przeżyło je mniej niż 1% polskich dziewcząt i kobiet. Jest to także istotą tego ludobójstwa określonego przez prof. Ryszarda Szawłowskiego jako „genocidum atrox”, czyli „ludobójstwo okrutne, straszliwe”. Po jakiego wała ona ma zamiar przyjechać? Przeprosić?

„Żal mi jej było, że ją więzili, ale nie wiedziałam, że jest taka prostaczką. Już w głowie jej świta prezydentura, mówi, że jak naród ją wybierze to zostanie prezydentem, a poza tym jak mówi do Putina – i tak zdechniesz. Szkoda słów na słownictwo, to coś takiego jak u nas panna Krysia – stara panna”.

„Na prezydenta? Czemu nie ministra obrony narodowej? Albo ministera spraw wewnętrznych i administracji? I co dalej? Kto wyzwoli ten kraj z korupcji? Ta ukraińska Jeanne d’Arc…”

„Nikt mi nie w ciśnie że ten Babo-Chłop prowadził przez rok głodówkę. Przecież ona wygląda jak bułka w maśle. W Polsce gorsi z sanatorium wracają…”

„Talenta polityczne to ma niesamowite, jak baba z bazaru co to zachwala swoje towary, gratulacje”.

„Banderowska qrwa!”

„Ukraina 100 lat za murzynami, poza tym takimi stwierdzeniami tylko sobie szkodzą, prostaki”.

„Nic dodać nic ująć, to jest Ukraina”.

„Coś grubo wyszła na zdjęciach po tylu miesiącach głodówki. Pewnie koledzy z SS-Ajdar podsyłali jej mięso do więzienia. Rosjanie są wspaniali. Takiego szkodnika wysłali do swojego wroga, żeby rozsadzał ich od środka”.

„Sawczenko będzie prezydentem Ukrainy. Podobno sam Napoleon jej to powiedział. A tak na serio, to w średniowieczu zdarzało się, że obwożono po miastach psychicznie chorych, jako dziwowisko ku uciesze plebsu. Byli oni zwykle trzymani w klatkach lub przynajmniej porządnie uwiązani, żeby nie pogryźli gapiów. Sawczenko także powinna być uwiązana, bo może kogoś zarazić wścieklizną”.

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 36 do “Czytelnicy „Gazety Wyborczej” o Sawczenko”

 1. Tom said

  Złego słowa o ajdarowcach czy azowowcach nie da się powiedzieć. To zuchy prawdziwe! Gorący patrioci, he he.

  Obejrzyjcie sobie ten filmik, do końca, tam są najlepsze sceny: http://www.liveleak.com/view?i=201_1430111118

 2. piwowar said

  Lotniczka lotów niewysokich.

  Żal mi Ukrainy i Ukkaińców, czy jak ich tam chcemy nazwać ten narodek. Szwiatowi zabrało kilka dekad żeby w Polsce z narodu z jajami zrobić stertę wydmuszek (jednostki wyjątkowe prosze o wyrozumiałość dla tego uogólnienia), podczas ten sam szwiat z czestnego i dwukulturowego narodu zrobił bandę zwyrodnialców w jedynie dwa lata. Giebels w grobie skacze z radości.

  Zawsze przy takiej okazji wskażmy na te 30 tys rdzennych Ukraińców, których tak samo pokroił żywcem piłami bandersystem na Wołyniu za propolskie sympatie.

  Refleksja troche nie na temat. Czy w Polin będa prześladowania za niedostatecznie silne antyrosyjskie przekonania?

 3. RomanK said

  Panie Piwowar…czy pan uwaza , ze w Polin za malo przesladuja????

 4. Wojtek said

  Porównując okupowaną Polskę do okupowanej Palestyny, Syrii czy Iraku, to można powiedzieć, że prześladowania dopiero przed nami. A UPAdlińcy odegrają w nich kluczową rolę, Nieprzypadkowo Polacy są wypychani z Polski a UPAdlińcy zachęcani do przyjazdu do niej. Z analogiczną sytuacją mamy do czynienia w Syrii – rodowici i wielopokoleniowi Syryjczycy są z niej wyganiani poprzez ciągłą agresję zewnętrzną, a niesyryjscy islamiści z całego świata zachęcani do przyjazdu i wspierani w tym procederze przez Zachód. W Syrii ma nastąpić wymiana populacji i to samo czeka Polskę. Ci sami mocodawcy, te same metody działania. Jak działa w Syrii ISIS dobrze wiemy, a jakimi metodami posługiwali się banderowcy na Wołyniu jeszcze lepiej pamiętamy. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co nas czeka?

 5. Rob said

  @Wojtek
  Zgadzam się z Panem.
  Nasi najwięksi wrogowie to Niemcy i Ukraina.
  Ponadto od lat wszystkie rządy staraja się za wszelką cenę zrazić do nas Biłorusinów (REŻIM Łukaszenki…)
  Kraje nadbałtyckie również zioną do nas miłością.
  Jakby tego było jeszcze za mało prowadzona jest z lewa do prawa potworna propaganda nienawiści wobec potężnej Rosji.
  To co z tego wyniknie?

 6. Maćko said

  5 Rob – USrAhell tez nie przyjaciele. Blokuja polskie patenty i hamuja produkcje lotnicza i strategiczna wstrzymujac atesty. Jak mawial jeden z dyrektorów PZLu: „zeby nie qrva te zydy z nowego jorku to bysmy Sokola mogli sprzedawac do 50 krajów!

 7. piwowar said

  Nie śmiem sie wypowiadać.

  Co to znaczy za małe albo za duże prześladowania?

  Te prześladowania co są (so far) nie mają się nijak do prześladowań na Wołyniu, nawiązując do Ukraińców, sympatyzujących czy pożenionych z Polkami.

  Gdyby nie niemiecka ewakuacja pracowników gorzelni ze wschodnich rubieży, to Piwowar by się na tym forum nie mądrzył, boby go w ogóle nie było.

 8. piwowar said

  Panie Wojtek, ja naprawde nie chciałem napisać tego, co Pan zawarł w pierwszych trzech zdaniach powyższego wpisu.

 9. watazka said

  Osobiscie moge stwierdzic, a mysle, ze nie tylko ja mam talent spostrzegawczosci, ze ta panienka jest psychopaka i maniakalny morderca.
  Spostrzegli to juz rownie inteligentni Amerykanie kiedy ja zatrudnili w Iraku, gdzie akurat jej ukrainski patriotyzm nie na wiele sie zdal.
  Docenili jej zdolnosci Jankesy i dali jej zrobic licencje na helikopter, zeby byla bardziej przydatna.

  Mysle, ze teraz nawet najglupsi na calym Zachodzie sie zorientowali, ze panienka nigdy nie opowiadala, ze jest niewinna i nieslusznie aresztowana.
  Sa w tej chwili dwie szkoly myslenia na temat jej przyszlosci: albo ta wielka gwiazda kijowskiej polityki i celebrytanka ukrainska pojdzie w zapomnienie, w co mozna watpic, albo beda ja ukry uzywaly do antyrosyjskich prowokacji.

  Przeciez ta Nadia to kwintesencja majdanu, ktory tak dzielnie popierali nasi politycy sejmowi.

 10. Rob said

  @Maćko
  Pełna zgoda.
  W zasadzie to oni wszystkim kręcą, nawet Niemcami.

 11. Siggi said

  Najsamprzód muszem powiedzieć ,że coś się we mnie-starym już chłopie-dzieje z powodu tej „lotczycy-nawodczycy” tzn.zaczyna się we mnie/ze mnie robić :…fan Nadieżdy Sawczenko.
  Po pierwsze-primo ona nie jest Chazarką i jak boso stanęła na lotnisku Boryspol pod Kievem, aby zaakcentować swoją więż z ziemią ukraińska poprzez nogi bose stąpające po tej ziemi.Jak żem to zobaczył,tom się wzruszył jak …siennik starego rekruta,jaka to Nadzia patriotka nacjonalistyczna.
  Po wtóre-primo Ona ostro potraktowała obecną junte przede wszystkiem srogim spojrzeniem spode łba.Tu to widać…

  Na lotnisko wyjechała do Niej na powitanie Dżullja Timoshenko szefowa”Batkiewszczyzny”(„Ojczyzna”) z kwiatami i słowem.Nadia jest deputatem Wierchownej Rady z ramienia Batkiewszczyzny-Timoszenkowej,o czem dawna piękna Julia zaraz na początku to podkreśliła. A Nadzia nie przyjęła kwiatów od Julki ,nie wpadły sobie w ramiona i jeszcze coś Nadzia nieprzyjemnego powiedziała o Wierchownej a Julce rzekła,że my się prawie nie znamy.Tą scenę można zobaczyć w programie
  „Postscriptum”z 28 kw.Aleksieja Puszkowa.
  Czekoladowy Walcman ukraiński zrobił z Nadii „Bohatera Ukrainy”,ale to na Nadii nie zrobiło wrażenia.Nadia mierzy bardzo wysoko i wybiera się w prezydenty Niezależnej-Samostijnej.Z tem,że Ona przy okazji zdradza swoją naiwność i myśli sobie,że to tak łatwo.Dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane.Jej trza powiedzieć,że szefa Yunty mianują w obkomie washingtońskim,którego póżniej ratyfikują w głosowaniu obywatele(…nie mylić głosowania z wyborami).A jak Nadia będzie natrętna ,a na pewno będzie w tej kwestii,to mogą Ją załatwić jak Sashke Białego.
  Tak mnię się przedstawia,że z Moskwy podrzucili nie tyle Nadię co żabę,którą … kto ma tam zjeść?
  I to by było na tyla.

 12. Moher49 said

  Długo toto nie pożyje, albo wyląduje w ukraińskich Tworkach. Ktoś z Lublina podobno jakiś order dla niej szykuje ?.

 13. Wojtek said

  Poprzez określenie prześladowania rozumiem planową depopulację narodu polskiego na tej samej zasadzie co narodu syryjskiego, czyli fizyczną jego eliminację. Proszę Pana Piwowara, zwykły Syryjczyk na kilka lat przed agresją na Syrię śmiał się z bzdurnych zapowiedzi, że jego państwo czeka taki sam los jak Irak. Syryjczycy żyli razem jak bracia i jedna wielka rodzina. Nie było wśród nich nawet pół radykała islamskiego, a za sympatyzowanie z Al-Kaidą i Osamą bin Ladenem można było trafić na resztę życia do więzienia. Jednak Izrael, USA, Arabia Saudyjska, Katar, Turcja, Francja, Anglia i Niemcy skutecznie przygotowały Syryjczykom holokaust. Werbunek terrorystów, bandytów i najemników poszedł bardzo sprawnie, a najcenniejsze sprawa łącząca wszystkich Syryjczyków, ich wspólny dom i fundament, czyli po prostu państwo syryjskie, zostało zamienione w perzynę. To samo czeka Polskę, według Zachodu zbyt monolityczną, nie uwzględniającą różnych podziałów, szczególnie pierwiastka żydowskiego, ukraińskiego i niemieckiego. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Katami Polaków będą UPAdlińcy, a metody będą takie same jak na Wołyniu i w Syrii, czyli dobrze sprawdzone i skuteczne. Nie da się humanitarnie przeprowadzić eksterminacji. Syria była do likwidacji. Polskę czeka to samo. Za chwilę będziemy tu mieli jeszcze więcej UPAdlińców, ich związki zawodowe, stowarzyszenia, partie, organizacje, bojówki, a w końcu pełną parą zacznie u nas działać OUN/UPA i mordować Polaków na skalę przemysłową. Nie tylko na tzw. ścianie wschodniej, czy na terenach do których UPAdlińcy roszczą sobie pretensje. Mordy będą wszędzie tam, gdzie mieszkają i żyją Polacy. Bo w POLIN Polaków mają zastąpić UPAdlińcy, tak samo jak w islamskim kalifacie Syryjczyków mieli zastąpić międzynarodowi takfiryśc i wahabicii. Może zostanie oszczędzona garstka Polaków nienawidząca Rosji, która w końcu wyrzeknie się kultury polskiej i przyjmie „przebogata kulturę ukraińską”, bo tylko to będzie warunkiem przeżycia. Dla innych nie będzie miejsca. Bzdura? Pożyjemy, to już niedługo zobaczymy…

 14. Joannus said

  Kreowanie marionetkowych przyszłych wodzów dla okradanych społeczeństw i postępu rewolucji, ma w swym zakresie także ”pieczętowanie” orderamim i czymś podobnym, jak nagroda Nobla.
  Przypomnę dwa znaczące pzykłady – Barak i rodzimy Bolek

 15. Boydar said

  Bardzo trafnie Pan Siggi (11) to podsumował – „… Tak mnię się przedstawia, że z Moskwy podrzucili nie tyle Nadię co żabę, którą … kto ma tam zjeść? …”

 16. Filomena said

  Ukraina to kraj skonstruowany z kilku roznych terytoriow. Jak wiemy z historii, apostolami banderyzmu byli tzw. Ukraincy z Galicji i to oni stali sie glownymi siewcami tej ideologii w post-sowieckiej tzw. Ukrainie. Ich tez uzyl syjonistyczny oligarchat do zradykalizowania Majdanu. Dodatkowo oligarchat stworzyl rozne radykalne bandy, tzw bataliony, zlozone z roznych typow spod ciemnej gwiazdy: bandytow, psychopatow, narkomanow. Do jednego takiego batalionu wlasnie przylaczyla sie pani Sawczenko.

  Jak widac normalne regularne wojsko jej nie odpowiadalo. Ona szukala wrazen w batalionach.

  I tu trzeba dodac, ze regularne ukrainskie wojsko zarowno przed Majdanem jak i po Majdanie skladalo sie glownie z rosyjsko jezycznych lub pro-rosyjskich Ukraincow. Oni tez stanowili wiekszosc w Berkucie. Przewazajaca wiekszosc berkutowcow to mieszkancy Noworosyji i Krymu, lub rosyjsko-jezyczni Ukraincy z innych terytoriow Ukrainy. Ukraincy z Zachodniej Ukrainy a juz szczegolnie z Galicji do wojska sie zbyt mocno nie garneli. Grali natomiast pierwsze skrzypce na Majdanie, bo tam mogli bezkarnie atakowac policjantow, podpalac ich zywcem czy wykluwac im oczy. Policja na Majdanie miala uwiazane rece, bo nie miala prawa sila odpowiedziec na sile.

  Kiedy Donbas i inne wschodnie regiony Ukrainy sprzeciwily sie nowej wladzy w Kijowie, psychopata i sekciarz Turczynow wyslal tam wojska, ale wiekszosc wojskowych nie miala ochoty strzelac do swoich obywateli. Postrzelali troche tu troche tam, ale nie palali fanatyzmem i nikogo specjalnie zabijac nie chcieli. Dlatego zwerbowano do stlumienia „pro-moskalskiego” wschodu „bohaterow” z Majdanu czyli glownie zachodnioukrainskich banderowcow jak i innych degeneratow, ktorzy wypelnili rozne bataliony. Ochoczo wstepowali do batalionow, bo tam placono fajne pieniadze. Wlasnie ow bataliony wslawily sie bezkarnoscia – rabowaniem, gwaltami, brutalnymi zbrodniami. One zmiataly z powierzchni ziemii cale wioski na wschodzie Ukrainy. One pierwsze dawaly drapaka jak tylko przeciwnik zaczal nacierac.

  Banderowskie i pro-banderowskie sily przekonane byly, ze na Donbasie bedzie tak jak na Majdanie. Banderowcy zapomnieli, ze Donbas zamieszkaly jest przez potomkow prawdziwych Kozakow, i to wlasnie Ci Kozacy byli swego czasu glownymi ofiarami zydo-Bolszewii – zydo-Bolszewii a nie jakichs tam Moskali. I ci Kozacy doskonale wiedza i widza, ze historia sie powtarza, ze w Kijowie powstala nowa zydo-wladza, ktora manipuluje Ukraincami. I ci wlasnie Kozacy – Doncy – na sile odpowiedzieli sila. Banderwoscy pseudo-wojacy wpadli w ilowajski kociol.

  Tego kotla widocznie bylo im malo. Tak im posmakowaly zydowskie pieniadze i tak ich oglupily zydowskie media, ze nacierali dalej. Kozacy zlapali ich w debalcowski kociol. Tych banderowcow, co jeszcze zostali przy zyciu – jak taki sotnik Parasiuk ze swoim tatusiem banderowcem, ktorych swego czasu promowala Gazeta Wyborcza – uratowal Minsk 2. Inaczej bylyby z nich kotlety.

  Proponuje wszystkim obejrzec przysiege i parade donskich kozakow przed nastapieniem na Debalcewo:

  Polacy natomiast powinni byc swiadomi, ze do Polski zjezdzac sie bedzie najgorszy element ludzi z Ukrainy – banderowcy, sekciarze, degeneraci, qurwy, itp. Kazdy Polak-patriota powinien wspierac braci-Slowian z Donabasu i Krymu, bo wlasnie oni sa konkretnymi i najbardziej zazartymi wrogami banderowcow.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Do tej pory nie mogę przyjąć do wiadomości żadnego tłumaczenia, dlaczego Janukowicz nie stłumił natychmiast rozruchów, co mógł dokonać bez najmniejszych trudności. Dlaczego odebrał Berkutowi możliwość choćby obrony samych siebie.

 18. MatkaPolka said

  Ukraińska Polska czy polska Ukraina

  Ukraina zawsze była Projektem Prusko –Niemieckim – oderwania oderwana wschodnich kresów Rzeczpospolitej od Polski. W II wś. nie tylko UPA była projektem Nazistowskim, wszystkie małe ruchy Nacjonalistyczne były wspierane przez III Rzeszę – w Estonii, na Litwie, a w Jugosławii Ustasze Ante Pavlica – którzy wymordowali 1,5 mln Serbów. Projekt Unia Europejska to Niemiecki plan podboju Polski i innych krajów Europy środkowo wschodniej – i kontynuacja III Rzeszy – powtórka z historii – warto przypomnieć „NAZISTOWSKIE KORZENIE UNII EUROPEJSKIEJ” http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

  Masoneria o proweniencji krzyżackiej odgrywała dominująca rolę w rozbiorach Polski i stworzeniu i podporządkowaniu Ukrainy. Z biegiem lat Niemcom wyrósł konkurent – Żyd

  Najwyraźniej projekt podporządkowania Ukrainy planom niemieckim Unii Europejskiej został zastąpiony Planem utworzenia Wielkiej Chazarii. (znanej gawiedzi jako Międzymorze) na terenach Polski i Ukrainy ze stolicą w Dniepropietrowsku – Nowego Jeruzalem. Proponowana Miedzymorze miała nawiązywać do jagiellońskich tradycji wielokulturowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Idea Popierana była przez Agenta niemieckiego Piłsudskiego uważał, że jej powstanie pozwoli uniknąć państwom Europy Środkowej dominacji Niemiec czy Rosji – a w istocie była projektem niemieckim.

  Żyd zawsze wykorzystywał Ukraińskiego Bezmózgowca do swoich celów – najlepiej to ujął Żyd Bandera:

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być głupi i debilny. Jeśli świadomy Ukrainiec nie jest głupi i debilny to automatycznie staje się Żydem lub Moskalem”.

  Zastanawiające – dlaczego Kaczyński tak „miłuje” homoseksualistę Stefana Banderę
  – kurdupel jak Bandera, Żyd, bezdzietny. Banderyzm w Polsce jest popularny od lat – dobrze to opisał Wiktor Poliszczuk opisując jak trudno mu się było przebić z jego „Gorzką Prawdą” – twierdząc, że środowisko Gazety Wyborczej jest siedliskiem banderyzmu – jak czas pokazał nie tylko.

  Ozjasz Szechter był działaczem Komunistycznej Partii zachodniej Ukrainy, sadysta żydowski z NKWD tate Stolzmana – Kwaśniewskiego też był ukraińskim Żydem… przykłady można mnożyć

  Ideologia PiS-u – „Kaczyzm” jest bardzo zbliżona do Banderyzmu – fałszywy pojęty nacjonalizm (oops „patriotyzm”), wiara w „jedynie słuszny patriotyzm”- który w istocie jest antypaństwowy i antynarodowy, zawziętość w obronie jedynie słusznej linii politycznej, żydowskie przywództwo, podporządkowanie zachodnim Żydom i bankierom, umiłowanie Unii Europejskiej, nienawiść do Rosji; Prasowy naczelny organ PiS- u „Gazeta Polska” została nagrodzona przez Służbę Bezpieki Ukrainy… – można by więcej podobieństw znaleźć – to bardzo ciekawy temat – podobieństwo „Kaczyzmu” i „Banderyzmu” – PiS jako lżejsza odmiana UPA.

  Ponieważ „Zachód” nie chce przyjąć Ukrainy do NATO i do UE to Polska przyjęła Ukrainę – Ukraina będzie Polską, wbrew woli innych członków Unii – taki to fakt dokonany.

 19. MatkaPolka said

  @ 11 Siggi

  Zacharczenko: Junta w Kijowie wyśle Szewczenko na front do Donbasu, żeby ją zabić

  Dla Kijowa Sawczenko jest lepsza martwa niż żywa

  http://www.fort-russ.com/2016/05/zakharchenko-kiev-can-send-savchenko-to.html

 20. Czolgista said

  @17
  Według mnie już wtedy zrozumiał, że przegrał i nie chciał dodatkowo zaogniać sytuacji. To był błąd.

 21. Joannus said

  Ad 20
  Więcej wiedział jak my. Może i dostał propozycję nie do odrzucenia z centrum dowodzenia.Udział najemników w Majdanie świadczy ,że niezależnie od zarządzenia ewentualnego oporu siłowego sprawa była przesądzona.

  Nie myślę tak. Legalne władze miały nad majdaniarzami przygniatającą przewagę.
  A na początku zapewne wystarczyłoby polanie wodą z helikopterów czy samolotów.
  Admin

 22. Siggi said

  $$-13 Wojtek.
  Ponura ta Pana wizja,ale -niestety- w pełni realna.Te scenariusze już przećwiczone w kilku państwach.Jestem z lubuskiego i wyczuwam temat „powrotu”Ziem Odzyskanych do Macierzy ,ale w odwrotnym kierunku tj do NRD.
  Jesteśmy niedaleko już do momentu wywołania zamętu przez czynniki zewnętrzne i takim czynnikiem będzie m.in.czynnik ua,który ma dużą praktykę i przede wszystkiem nawyk w likwidacji.Prócz tego sytuacja finansów publicznych,zapaść demograficzna,bezrobocie,bieda,brak perspektyw.Odpływ na emigrację zarobkową mocno podcina polskość.
  Ponieważ Niemcy nigdy nie wyrzekły się praw do ziem utraconych po IIWŚ,będą mieli okazję zająć swoje ,aby nie dopuścić do niszczenia wszystkiego.Mieszkańcy tych terenów potraktują to jak wybawienie przed terrorem.Taki bieg rzeczy będzie miało akceptację USA ,które usilnie oddziaływują na Niemcy aby zerwały strategiczna współpracę z Rosją.Nie jest to takie proste dla Niemców ,ale możliwe tem bardziej,że dużo się zmienia w sprawach energetycznych na świecie.
  Skóra cierpnie…

 23. Boydar said

  @ Pani Filomena (16)

  Pisze Pani – „… Ukraina to kraj skonstruowany z kilku rożnych terytoriów …”

  Jest Pani pewna, że rozmawiamy o geografii ?

  Pisze Pani – „… jak wiemy z historii, apostołami banderyzmu byli tzw. Ukraińcy z Galicji i to oni stali się głównymi siewcami tej ideologii …”

  Przyznam, że głębia tej myśli mnie przerasta. Ja wiem mniej więcej kto to jest apostoł, jaką funkcję pełni w służbie Boga (także w przenośni, jako pełniący misję), wiem też kim jest siewca. Zupełnie jednak nie mogę odnaleźć w Pani narracji kim w takim razie była gleba.

  Proponuję, uznając Pani zainteresowanie i chęć zgłębiania historycznych zawiłości, dobrze przyswoić następny w kolejności (18) komentarz Matki Polki, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego akapitu.

 24. piwowar said

  Pan to napisał, panie Wojtek, nie ja. Czasami lepiej czegoś nie napisać, niż napisać.

  Więc jak to jest. Czy lepiej byc martwym patriotą w ojczystej ziemi wilgotnej, czy żywym, ewentualnie aktywnym uciekinierem, którego ów patriota za życia tytułował tchórzem albo żywicielem Usreala, samemu będąc żywicielem Polin?

  (pytanie retoryczne rzecz jasna)

 25. peacelover said

  add 13
  Panie Wojtku !
  To, co pan pisze ma sens, ale

  mimo to nie podzielam panskiego pesymizmu, bo przypuszczam, ze w momencie,
  gdy warunki dojzeja do realizacji panskiej „wizji”,
  swiatowa sytuacja bedzie juz zupelnie inna, Syjonisci beda w glebokim odwrocie…
  i to nie tylko w Polsce, ale i na calym swiecie.
  Ten proces juz sie rozpoczal i nabiera tempa, Po prostu ludzie sie budza !
  Widze raczej Polske bez pasozytniczego bydla, wolna i zmartwywstala.

 26. Maćko said

  25 – Peacelover – moze i ma Pan racje! Jak widac po komentarzach, nawet czytelnicy GWna sie budza. Pozostaje przekonac ich, aby przestali W OGÓLE czytac GWno. No ale po kawalku.

  Pani Filomeno – 16, uszanowania, dobry, diagnostyczny wpis. Czekam na kolejne!

  17 Marucha – tez sie na tym zastanawialem. Blad strategiczny? Niewiedza? Zaszantazowali go?

 27. watazka said

  Dwie maskotki polityki USA:
  Nadia Sawczenko i Hillary Clinton.

 28. watazka said

  17
  Marucha
  Taka probe podjeli akademicy w … Etiopii.
  Trudno sie z nimi nie zgodzic.
  Bo my mozemy tlumaczyc Janukowicza, ze mial kornikow w rzadzie-prawda. Ze sam byl oligarcha- prawda. Ze bal sie osaczenia- i szantazu- prawda. I bal sie o swoja rodzine. I sam troszke mial na sumieniu.
  To wszystko prawda.
  To, ze sie odwazyl przylaczyc do BRICS moglo przyspieszyc od dawna przygotowane plany.
  Natomiast nieprawda jest, ze ten wielki majatek i palac- muzeum jest /byl wlasnoscia Janukowicza i jego prywatna rezydencja.

  Ale Ukraina jako samodzielne panstwo byla przygotowana przez swiatowa wierchuszke i zasiedlona przez korporacje od samego poczatku istnienia tego tworku sztucznego. A nawet wczesniej- za czasow Jelcyna.

  Zdaje sie, ze siatka pajecza nad Ukraina zrobila swoje.
  (podobnie osaczona i otoczona zdrajcami jest teraz Dilma Rouseff w Brazylii gdzie postepuje kolejna kolorowa rewolucja Zoltej Kaczki)

  Holly cow….The Geopolitical game in Ukraine. scary • Ethiopian News Forum

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476378

 29. Miet said

  Re. 17. Tak Panie Adminie, sam zadawałem sobie to pytanie wiele razy.
  Przecież miał jakąś obstawę – poddał się bez wystrzału.
  Chyba za mało wiemy co tam wtedy było i zadziałało.

 30. watazka said

  29
  Miet
  To pan Miet tez nie wierzy akademikom z Etiopii?
  Szkoda.
  Janukowicz juz niczego nie mial do dyspozycji.
  I to od lat.
  I nie nalezy z niego robic pospolitego tchorza.
  Radze przypatrzyc sie, co wyprawiaja te same lotry amerykanskie teraz w Brazylii; to samo co zrobili na Ukrainie.(prosze jednak przeczytac moj wpis at: 28)
  i tez przygotowali sie do tego od dawna.

  W Polsce tez ta sama zydoamerykanska banda szkolila roznych polskich akademikow, przekupionych zdrajcow i roznych madrali od idealnych systemow politycznych czlonkow Solidarnosci, z ktorych wierchuszka dalej rzadzi Polska.
  Bo caly czas o to chodzilo.
  Teraz wszystko zydy zwalaja na Jaruzelskiego! Jaka ulga, ze znalazl sie winny.

  Wzor kolorowych rewolucji sie powtarza i jest skutecznie powielany ku zdziwieniu zadziwionych i ciagle zaskoczonych tym samym nabieraniem wrobla na konskie lajno.

 31. Wojtek said

  Ad. 22 To oczywiście tylko wizja, dość pesymistyczna, ale wielce prawdopodobna, w każdym razie możliwy scenariusz, na który powinniśmy być przygotowani. A z Ziemiami Odzyskanymi, to ma Pan pełna rację. Niemcy nie mogą się już doczekać ponownego zagospodarowania tych terenów w obliczu zbliżającego się upadku Republiki Okrągłostołowej.

  Ad. 25. Chyba, że rację będzie miał Pan Pacelower i jakimś niesamowitym zrządzeniem losu lub z pomocą Boską, to Polska i Polacy wyjdą na tym zamęcie najlepiej, a samo słowo Polak będzie miało węekszą wartość od słowa Niemiec, Europejczyk, Anglik czy Żyd. Oby!!

 32. Filomena said

  @ 17

  Trudno jest powiedziec dlaczego Janukowicz okazal taka biernosc wzgledem bylo nie bylo zwariowanej baderowskiej mniejszosci na Majdanie. Sam Putin wyrazil zdziwienie w jednym wywiadzie, ze Janukowicz tak biernie postapil i dal do zrozumienia, ze on postapil by inaczej – czyli siegnal by po sile. Chodza sluchy, ze Janukowicza zaprzedali niektorzy ludzie u gory, ktorym ufal. Nie wiem kto by to mogl byc, ale tak niektorzy mowia.

  Rzecz lezy w tym, ze poprzedni prezydenci Ukrainy prowadzili destruktywna dla swojego panstwa polityke. Otworzyli szeroko drzwi zarowno syjonistom jak i banderowcom (neo-banderowcom), ktorych inspiratorami byla galicyjska emigracja z Kanady i innych krajow Zachodu. Lecieli na ich pieniadze i na ich poparcie. Przez cale te lata syjonisci i neo-banderowcy razem pracowali przeciw pro-rosyjskim Slowianom Ukrainy.

  Ale wroce do kwestii Ukrainy, do pytan @ 23.

  Ukrainski nacjonalizm, ktorego najbardziej skrajna forma jest banderyzm to tak jak plemienna religia. Dlatego uzylam slowa „apostolowie” dla okreslenia ludzi, ktorzy rozprzestrzeniali ta chora ideologie. A siewcami jej byli kontynuatorzy banderyzmu, ktorzy przystapili do dziela po upadku ZSRR. Byli to neo-banderowcy i syjonisci. Ich gruntem stala sie cala Ukraina, wszystkie mozliwe terytoria wlacznie z Krymem. No tylko na Krymie gleba nie przyjmowala tych nasion w ogole. Podobnie bylo w Noworosyji.

  Spostrzezenia pani MatkiPolki sa bardzo ciekawe, daja duzo do myslenia. Mnie zawsze zastanawialo na ile Zyd i Niemiec byli konkurentami w ich walce przeciw Slowianom, a na ile grali na tym samym bebnie. Czasami jednemu i drugiemu bylo po drodze a czasmi ich drogi sie nieco rozchodzily, przynajmniej tak to wygladalo.

  Chcialabym zrobic wlasne spostrzezenia a propos tych dwoch aktorow na historycznej scenie.
  Ciekawe sa dwie daty. Rok 965 i rok 966. Mowie o Slowianszczyznie.
  W lecie roku 965 – kniaz Swiatoslaw rozbija Kaganat Chazarski. Lew Gumilew, rosyjski historyk, nazywal Kaganat Chazarski panstwem-Chimerom. Chimera to twor do ktorego przyczepiony jest drugi obcy twor. Wiekszosc Chazarow nie byla Zydami a pewnego typu Turkami. W pewnym okresie wladze nad tym ludem przejeli Zydzi, ktorzy umiejetnie wkrecili sie w chazarska arystokracje czy elity. Dzis mamy podobna sytuacje w Ameryce czy chociazby w Polsce. W jednym i drugim panstwie u wladzy siedza obcy ludzie, ktorzy realizuja SWOJE interesy a nie interesy poddanej im wiekszosci. Elity Kaganatu Chazarskiego zyly glownie z handlu niewolnikami. Wiekszosc tych niewolnikow stanowili Slowianie lub finsko-jezyczne narody jak Finowie, Marijcy, Mordwianie, Udmurci. Sprzedawano ich glownie mieszkancom Arabskiego Kalifatu. Byly z tego dobre pieniadze, bo janoskorzy i jasnowlosi niewolnicy byli w cenie.

  W roku 966 ksiaze Polan Mieszko I przyjmuje chrzest. Tak nas uczy oficjalna historia. Jest to chrzest w obrzadku lacinskim. Z innych zrodel historycznych wiemy, ze mieszkancy terytoriow przyszlej Polski byli juz jakis czas chrzescijanami z ta roznica, ze praktykowali obrzadek cyrylo-metodianski czyli slowianski. Na dluzsza mete, jak pokazuje nam historia, przyjecie lacinskiego obrzadku oznaczalo wplywy i naplyw niemiecko-jezycznych biskupow i duchownych, i w ogole elit na tereny slowianskie. I taki proces powoli nastepuje i to nie tylko w Polsce ale na przyklad w Czechach. Co sie dzieje? Elity tych krajow traca swoja slowianska tozsamosc. Szczegolnie jest to widoczne w Bohemii i na Slasku, choc nie tylko.

  Oczywiscie dla elit i duchownych zachodniej i poludniowej Europy lacina byl tym czym jest dzis angielszczyzna. Byl to poniekad czynnik laczacy rozne etnosy, glownie romanskie i germanskie. Byl to tez jezyk Zachodniego Kosciola. Dla Slowian jednakze – z wyjatkiem Chorwatow – lacinski obrzadek oznaczal naplyw i dominacje niemieckiego kleru i niemieckich tradycji, ktore wchodzily w kolizje ze slowianskimi.

  Lacina byla jezykiem, ktorym operowali Zydzi, twz. Zydzi sefardyjscy. Mowili oni jezykiem, ktory po dzis dzien nazywa sie ladino. Jest to romanski jezyk z dodatkami hebrajskiego. Wiekszosc Zydow zamieszkujacych Europe i regiony srodziemnomorskie mowila wlasnie tym jezykiem. Regiony te byly terytoriami dawnego Rzymskiego Imperium, gdzie poslugiwano sie lacina. I tym jezykiem mowilo wiekszosc europejskich Zydow az pojawil sie Zyd aszkenazyjski(niemiecki).

  Zyd aszkenazyjski pojawia sie dopiero w polowie Sredniowiecza. Zyd aszkenazyjski mowil jezykiem jidisz, ktory jest jezykiem niemieckim z drobnymi domieszkami hebrajskiego. Zyd aszkenazyjski czasami wygladal na Semite,ale czesciej byl rudy – jak rebe Schneerson lub jak jeden z rabinow Gminy Warszawskiej Zelig Awrasin. To przede wszystkim Zydzi aszkenazyjscy opanowali Polske i Europe Wschodnia i oni stali sie dominujaca grupa wsrod Zydow. Skad sie wzial Zyd aszkenazyjski? Czy byl to ktos niemiecko-jezyczny nawrocony na Judaizm? Nie wiem.

  Niektorzy historycy zwrocili uwage, ze do momentu rozgromu Kaganatu Chazarskiego nie bylo zadnych konkretnych wojen ze strony Zachodu przeciw glownie slowianskiemu Wschodowi. Wkrotce po upadku Zydo-Chazarii zaczyna sie niemiecki Drang nach Osten i nabiera on coraz wiekszego rozpedu w nastepnych wiekach. Ze byla w tym jakas rola Niemca to wiemy. No powstaje pytanie – jaka byla w tym rola Zyda?

  Mnie sie wydaje, ze przyjecie obrzadku laciskiego bylo nie tylko korzystne dla Niemca, ale i ostatecznie dla Zyda. Usuniecie obrzadku cyrylo-metodianskiego oddalalo i duchownych i elity od swojej slowianskiej tozsamosci i rozdzielalo Slowian.

  Zobaczmy co sie dzialo dalej. W drugiej polowie XIV wieku Polska nie przypomina juz ksztaltem wczesniejszego piastowskiego panstwa. Tereny polnocne sa w rekach Niemcow krzyzakow, tereny zachodnie sa rowniez pod wladza Niemcow. Polska posuwa sie na wschod, ma pod soba ziemie Galicji itd. I juz wtedy pojawia sie na terenie Galicji Zyd – Zyd aszkenazyjski. Jak wiemy, krol Kazimierz Wielki sprzyja Zydom. Zaczyna sie taka zupelnie niewinna i niewidoczna zydowska rekonkwista Rusi. Byle tereny zachodniej i polnocnej piastowskiej Polski ulegaja jeszcze wiekszemu zniemczeniu, kiedy na scene wchodzi protestantyzm – zjudaizowane chrzescijanstwo.

 33. Boydar said

  „… mnie się wydaje …” – chłe, chłe, wydaje, Pani Filomena taktowna niezwykle 🙂

  No ale w sumie zgrabnie Pani rzecz przedstawiła. Co do bębna zaś, to są bębny jednostronne i dwustronne. W przypadku tych drugich dylemat nie występuje.

 34. watazka said

  32
  Filomena
  Nie wiem co ten akurat wywod, dosc ciekawy ma wspolnego z Janukowiczem. Dokladnie to samo mozna napisac o Polsce.
  Natomiast zapomniala pani opowiedziec o carycy Katarzynie i jej decyzjach. A bylo to wazne dla Rusi.

 35. Yah said

  Lubię przeglądać zdjęcia w Internetach, geny nie kłamią, a ponadto wychodzą, tak jak prawda na wierzch

 36. Filomena said

  @ 33

  To sa tylko moje takie hipotezy. Moze to byz zwykly zbieg okolicznosci a moze jest w tym jakas prawda. Uwazam jednak, ze warto sie nad tym zastanowic.

  @ 34
  Z Janukowiczem ten wywod raczej ma malo co wspolnego. Jest to raczej dodatek do pewnych spostrzezen pani MatkiPolki. Tak jak ja to widze, to konkurent Zyd pojawil sie juz duzo wczesniej i niekoniecznie przedstawial sie jako konkurent. Zyd bardzo dobrze wpisal sie w niemiecki krajobraz. Nie przez przypadek Haskala – czyli tzw. zydowskie Oswiecenie – pojawila sie w Niemczech.

  Judeopolonia byla tez poniekad niemiecko-zydowskim projektem. Takim samych niemiecko-zydowskim projektem jest Ukraina.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: