Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W sprawie Mateusza Piskorskiego

Posted by Marucha w dniu 2016-05-28 (Sobota)

Mija blisko tydzień od momentu zatrzymania, a później aresztowania naszego kolegi i przyjaciela dr Mateusza Piskorskiego – pod zarzutem rzekomego szpiegostwa na rzecz państw drugich.

Jak spekulowała prasa, miały to być Federacja Rosyjska, Chińska Republika Ludowa, a nawet Republika Iraku.

Stowarzyszenie Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych przyjęło z niedowierzaniem, biorąc pod uwagę określone standardy demokratyczne i normatywne, te niczym nie poparte pomówienia.

Równocześnie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukania lokalu partii „Zmiana”, której dr Mateusz Piskorski jest liderem. Wówczas zabezpieczono „szereg materiałów dowodowych” oraz dokonano przesłuchań najbliższych współpracowników.

Akcji organów bezpieczeństwa towarzyszyła w dniach 18–20 maja 2016 roku równoległa akcja propagandowa, która w zamyśle co najmniej niektórych mediów stawiała sobie za cel dyskredytację rzekomej „rosyjskiej agentury wpływu”, której częścią jest jakoby i ECAG.

We wspomnianej „kampanii informacyjnej” było widoczne, że nie do końca sprawdzone informacje pochodziły z jednego inspirującego je źródła, gdyż zawierały niemal identyczne błędy faktograficzne. Otóż przykładowo dr Mateusz Piskorski nie jest sekretarzem ECAG, lecz jego sekretarzem generalnym – z uwagi na to, że jest on założycielem stowarzyszenia.

Ponadto autorzy wspomnianych artykułów oraz newsów nie zdobyli się na wysiłek rozróżnienia jego działalności sensu stricte politycznej (która jest jego prywatną sprawą) od pracy na rzecz think-tanku. Podkreślenia wymaga, że są to dwie zupełnie oddzielne płaszczyzny.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ten czarny PR był już zresztą przedmiotem procesu sądowego, który stowarzyszenie wytoczyło wydawcy tygodnika „Newsweek Polska” – Ringier Axel Springer Polska.

Niezbędnym jest, aby w tym miejscu przypomnieć, że w dniu 16 lutego 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, XXIV Wydział Cywilny wydał wyrok w sprawie materiału Euroazjaci w Warszawie autorstwa Michała Kacewicza i Michała Krzymowskiego. Zgodnie z orzeczeniem strona pozwana, która posłużyła się m.in. pomówieniami i uprzedzeniami, ma przeprosić stowarzyszenie i wypłacić odszkodowanie. Niestety ten fakt został bądź przeoczony przez środki masowego przekazu, zaś przez media zależne od tego wydawcy zapewne celowo przemilczany.

Tu pragniemy oświadczyć, że w przeciwieństwie do innych think-tanków ECAG jest całkowicie niezależne od wszelkiego rodzaju podmiotów zagranicznych oraz określonych donatorów. Nie jest ono także przybudówką ekspercką partii „Zmiana” – jest podmiotem całkowicie samodzielnym, który zajmuje się głównie działalnością analityczną i naukową, o czym świadczą m.in. liczne publikacje książkowe, czy e-dziennik „Geopolityka.org”.

Nasze głębokie zaniepokojenie budzi fakt całkowitego utajnienia śledztwa przeciwko dr Mateuszowi Piskorskiemu a nawet stawianych mu zarzutów. „Nie wiadomo, jakie dowody ma prokuratura na współpracę Mateusza Piskorskiego z obcym wywiadem. Ale powinna je jak najszybciej ujawnić. Bo na razie wiele wskazuje na to, że jego zatrzymanie może być polityczną pokazówką” – jak zasugerował to jeden z portali należących do głównego nurtu. Ta sytuacja służy licznym, z reguły bezpodstawnym, spekulacjom ze strony polityków bądź publicystów.

Tym samym przestrzegamy przed ferowaniem względem ECAG bezpodstawnym wniosków. W wypadku kontynuacji takiego działania zastrzegamy sobie prawo do podjęcia stosownych działań prawnych.

(-) dr Marcin Domagała
Prezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych
http://mysl-polska.pl

Komentarze 33 do “W sprawie Mateusza Piskorskiego”

 1. adsenior said

  Pokraki, miały swojego więźnia politycznego – Starucha, PiSdzielce pozazdrościli i zrobili takowym Piskorskiego.

 2. Maćko said

  Szanowni, malo znam prawo, ale… mozna tyle czasu trzymac w areszcie kogos bez wyroku? Prawa Czlowieka nie sa lamane?

 3. rdest said

  Dlaczego nie ma rekcji i akcji amnesty internaszional? przypadek modelowy!

 4. RomanK said

  Panie Macku…areszt a wiezienie to dwie rozne sprawy… W areszcxie zatrzymuje prokurator..na scisle okreslony czas..jesli potrzebuje wiecej czasu zwraca sie o sankcje do sadu…ktory rozpatrujac jego wniosek przychyla sie badz nie…
  W Polsce jak pan widzi obowiazuje demokracja ka(d)czysta..ktora rozumiana jest- ze jesli wygrales wybory- jestes ty prawem i demokracja..przestepstwem jest wszystko co sprzeciwia sie twojemu prawu -woli.
  POmijac ze jest to czyste oszustwo..bo jak pan widzi nei aresztuja swoich niby przeciwnikow..tylko niby ludz po tej samej stronie:-))))
  Ze nei maja na to podstaw??? nei musza..wg ich ogladu sprawa..zberodnia jest sprzeciw ich woli.. Paragraf zawsze moga sobie zrobic na poczekaniu.
  Oczywioscie to jest zbrodnia…i powinni za to poniesc konsekwencje do kary smierci wlacznie. Dlatego nalezy jak najszybciej przywrocic kare smierci.

 5. Sprawa przypomina sprawę rosyjskiego dziennikarza Leonida Swirydova, dlatego napiszę o niej co nieco.
  ABW postanowiło się wykazać więc wystąpiło do wojewody z wnioskiem o cofnięcie LS zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE, z uwagi na „zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego”. (Dodam, że przykładowo „nie da rady” cofnąć obywatelowi państwa członkowskiego UE prawa stałego pobytu w Polsce jeśli przykładowo kogoś zgwałcił; a tutaj bez żadnego wyroku sądowego, jakichkolwiek dowodów Szef ABW chce pozbawić prawa pobytu rezydenta długoterminowego).

  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160526/2935460/Sad-w-Warszawie-wyznaczyl-rozpatrzenie-skargi-redaktora-Leonida-Swiridowa-na-3-czerwca.html

  Wojewoda orzekł o cofnięciu zezwolenia, decyzję tę utrzymał Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Dopiero 3 czerwca 2016 r. skargę na decyzję Szefa rozpatrzy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (zadziwiające jak długo trzeba było czekać!!). Od wyroku WSA przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. A po tym pan Swirydov będzie mógł skarżyć polskie organy do Europejskiego Trybunały Praw Człowieka.

  A tutaj jeszcze dla ciekawskich wyrok WSA w Warszawie orzekający o oddaleniu skargi pana Swirydova na postanowienie Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców orzekające o odmowie wglądu do akt sprawy.

  http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/iv-sa-wa-630-15/65cc09.html

  W tym antyludzkim państwie ABW przyjdzie po każdego z nas, moi drodzy, o ile zdąży…

 6. aa said

  Gdzie podzial sie „narod” czy tylko bzdety tv ipiwsko. Strach przyjezdzac do tego kraju

 7. Isia said

  Re: 2 p. Maćko … tak ogólnie … tymczasowe aresztowanie jest najbardziej dolegliwym środkiem zapobiegawczym w polskiej procedurze karnej, stosowanym wobec osób podejrzanych o przestępstwo … powinno być stosowane w wyjątkowych sytuacjach, w których zastosowanie innych, łagodniejszych, środków zapobiegawczych ( np. dozoru ) jest niewystarczające … może być zastosowane jedynie w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego ( musi to zapobiegać realnym obawom ucieczki, ukrywania się lub matactwa ) …
  … ponadto areszt tymczasowy może zabezpieczyć tok postępowania karnego w stosunku do osoby nie mającej stałego miejsca pobytu w Polsce lub osoby, której grozi surowa kara ( np. za zbrodnię etc. ) albo zachodzi obawa, że dana osoba popełni przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu powszechnemu …
  … w praktyce tymczasowe aresztowanie traktowane jest jako tzw. areszt wydobywczy, mający na celu przyznanie się podejrzanego do winy i złożenia wyjaśnień …
  … w Polsce ten środek zapobiegawczy jest nadużywany ( dowodem na to jest sporo przegranych spraw przed Trybunałem Europejskim ) …

  Re: 4 p. RomanK … na etapie postępowania przygotowawczego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania występuje prokurator do sądu, który wydaje w tej sprawie postanowienie … podobnie, gdy zachodzi konieczność przedłużenia zastosowania tego środka zapobiegawczego …

 8. Maćko said

  7 Isia – dziekuje. Czy to zatrzymanie – i przetrzymywanie – Piskorskiego jest legalne? Pod takimi zarzutami?
  Czy moze sie odwolac do innych instancji aby otrzymac natychmiastowe zwolnienie z aresztu?
  Nie jestem wrogiem PiSu ( ani ich stronnikiem ) ale takie zatrzymanie wyglada dosc bezprawnie na zdrowy rozsadek.
  Rzeczywiscie strach i jak u Kafki sytuacja.
  Uklony

 9. piwowar said

  „Szanowni, malo znam prawo, ale… mozna tyle czasu trzymac w areszcie kogos bez wyroku? Prawa Czlowieka nie sa lamane?”

  Pan Roman mnie ubiegł. Chciałem bowiem napisać, panie Maćko, Pan jest za mądry żeby udawać naiwniaka (nie ze mną te brunery). No ale tak nie napiszę, żeby nie powtarzać.

  Prawo, i to nie dotyczy wyłącznie terytorium transformacji Polska-Polin, otóż prawo jest tak elastyczne, że przeciętny dajmy na to Amerykanin (mniejsza o definicję), popełnia zbrodnię przeciętnie 3 do 5 razy na dobę, wcale o tym nie wiedząc. Tak, maja prawo trzymac Piskorskiego, a jak przypadkowo nie mają, to tak nagną prawo, że będą mieli. Wszystko zależy od interpretacji.

  Umie Pan, panie Maćko, łąpac ryby i rąbac drzewo? Konia zaprząc? Mam upatrzone miejsce w Kanadzie, z dala od szwiata, gdzie prawo dyktowane jest przez Naturę. Kto się nie podporządkuje, ten konsekwentnie zdycha.

 10. Halszka said

  A na portalu voltairenet.org jest właśnie ten tekst Mateusza Piskorskiego w kilku językach:
  ( – z notką informacyjną, że autor został 18.V.aresztowany).

  The war against historical memory is NATO’s long-term campaign
  by Mateusz Piskorski

 11. piwowar said

  Jeśli konsekwentnie PRAWO miałoby byc stosowane, to oczekiwać należy wtargnięcia abw i masowych aresztowań na Wiejskiej za otwartą dzałalność przedstawicieli państwa i rządu przeciw swojemu Krajowi, a w interesie obcych mocarstw. Co najmniej trzech mocarstw.

  A że tak nie jest to czy trzeba lepszego dowodu na to, komu służy PRAWO????

  Pozdrawiam Gremium.

 12. Isia said

  Re: 8 p. Maćko … nie znamy w szczegółach treści uzasadnienia zawartego we wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania … przepisy kodeksu postępowania karnego stanowią, że … na postanowienie sądu w tym przedmiocie przysługuje zażalenie do Sądu Okręgowego … można też w każdym czasie składać wniosek o uchylenie tymczasowego aresztowania lub jego zmianę na inny środek zapobiegawczy ( nieizolacyjny ) … areszt tymczasowy zastosowany przez sąd może być w postępowaniu przygotowawczym uchylony lub zmieniony na łagodniejszy, także przez prokuratora … tymczasowe aresztowanie nie powinno trwać dłużej niż 3 miesiące, może być przedłużone na etapie postępowania przygotowawczego do max. 12 miesięcy …
  … zatrzymanie a tymczasowe aresztowanie to odrębne instytucje prawne …

 13. RomanK said

  Ujjjj co tam prawnei nei prawnie gruyun ze siedzi i przypomina ze innych to tez moze spotkac:-))))…..
  Najwaniejsze ze sie bardzo czuje bolesnie urazone w ,,,,uberzniete:-)))):

  http://archive.org/stream/nienawiwyznanio00sobigoog/nienawiwyznanio00sobigoog_djvu.txt

 14. Maćko said

  Isia – usiluje nie znac blizej prawa, albowiem z mojego punktu widzenia, jest bezprawiem raczej niz „prawem”. Srodkiem zniewalania normalnych ludzi i protekcji równiejszych przed zakusami mniej równych.

  Pytanie zadalem, bo jest pierwsze oczywiste na jakie trzeba sobie odpowiedziec.
  Wyglada wiec, ze moga go trzymac dluzszy czas w tym….. kiblu.

  Ok. Jesli moga – to beda, o ile:
  – nie odechce im sie
  A odechce im sie jak:
  – nadawca sprawy zmieni zdanie z dobrej woli lub po wykonaniu zadania
  – zrobi sie taki huk ze bedzie intratniejsze wypuszczenie niz trzymanie

  No to trzeba robic huk. Jest jakas petycja w toku? milion podpisów do zebrania?
  Z drugiej strony – papier o aresztowanu ktos podpisal, nieprawdaz? Kto?
  Kto moze decyzje o zwolnieniu podjac? Jak na niego wplynac?
  Itd…

 15. JerzyS said

  Polski reżim aresztował Piskorskiego!

  Reżim, także reżym[1] (fr. régime – porządek) – rygor, popularnie używany w znaczeniu pejoratywnym rząd, władza, system władzy, zwłaszcza nielegalny, nieuznawany, bezprawny, pochodzący z uzurpacji.

  Użyty po raz pierwszy dla określenia ustroju Francji przed rewolucją (L’Ancien Régime). Używany też w znaczeniu regulaminu (np. reżim pracy).

  W znaczeniu, które nie jest nacechowane pejoratywnie, zaś uznane jest przez współczesną politologię, termin reżim oznacza ściśle określony i unormowany tryb postępowania ograniczający swobodę jego uczestników. Tak rozumiany reżim jawi się de facto jako każdy typ ładu społecznego oraz politycznego.

 16. JerzyS said

  W Syrii dobrzy i źli rebelianci walczą zbrojnie z reżimem!

  Rebeliant – buntownik, powstaniec, członek oddziałów paramilitarnych, osoba występująca zbrojnie przeciwko obowiązującemu porządkowi.

  W historii wiele różnych grup było nazywanych rebeliantami, zwłaszcza podczas wojen.

  Różnica między rebeliantem a terrorystą jest subiektywna.

  Podczas gdy rebeliant posiada pewne pozytywne konotacje, terrorysta jest postrzegany wyłącznie destrukcyjnie.

 17. Isia said

  Re: 14 p. Maćko … jakość stanowionego prawa, stosowanie tego prawa w praktyce … to temat rzeka … cała filozofia prawa … można dużo dyskutować …
  … „papier o aresztowaniu” ( postanowienie ) wydał sąd … sąd jest niezawisły ( teoretycznie ) …
  … jest tu na portalu artykuł o obrońcy p. M. Piskorskiego wraz z jego ( mecenasa ) zdjęciem – wygląda na tym zdjęciu na człowieka, który, jak sądzę, da sobie radę z tą sprawą … więc myślę, że ta „zadyma” długo nie potrwa ( chyba, że są tzw. „żelazne” dowody, to wówczas sprawa może być bardziej skomplikowana ) …

 18. Zerohero said

  Urząd to UB
  Agencja to ABW

  ktoś ma jeszcze złudzenia? Szalom.

 19. Maćko said

  Oby sie nie zasamobójstwowal w celi pan Piskorski!!!
  Ani nie taranowal zwirówki…

  Swoja droga, to komu az tak przeszkadal????

 20. kail1410 said

  Pan Mateusz „wpierdolił” się między młot ,a kowadło (https://www.youtube.com/watch?v=KmzFDEu2RoA), kto jest zdumiony, jest po prostu durniem. 🙂

 21. Wojtek said

  Mateusz Piskorski to pierwszy Polak, który trafił do klatki chazarskiej PiSdy. Cały czas nie wiadomo dlaczego i z jakich powodów chazarowie i frankiści przekroczyli cienką czerwoną linię. Nie przedstawili Panu Mateuszowi żadnych zarzutów, a narodowi polskiemu dowodów na rzekomą współpracę. Nastała tylko grobowa cisza. I to jest właśnie główny cel tej operacji – przyzwyczaić Polaków i świat do fizycznego usuwania poszczególnych jednostek, do niedemokratycznych metod postępowania, do powrotu sposobów działania okupacyjnych reżimów, kiedy żaden Polak nie pytał dlaczego, bo dobrze wiedział, że polują na niego i chcą go zabić, tylko dlatego że jest i czuje się Polakiem.

 22. Carlos said

  Pokazcie mi kto broni Pana Piskorskiego?,gdzie sa prawicowe portale,gdzie jest jakakolwiek reakcja na bezprawie-wszyscy boja sie posadzenia o rusofilie, bo tak odbieraja partie Zmiana.

  Bronią go m.in. Myśl Polska i Konserwatyzm.
  Admin

 23. Tekla said

  Tak wygladao poparcie pana Piskorskiego w Łodzi..27 maj..

  .https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13267784_505691359622703_3384001165566554610_n.jpg?oh=0bc6eeb47a84ed5506101a422877d0f6&oe=57CD3992

  I to najlepiej świadczy o Polakach.
  Admin

 24. Tekla said

  Manuel Ochsenreiter, niemiecki dziennikarz i ekspert polityczny komentuje dla serwisu katehon.com zatrzymanie Mateusza Piskorskiego i represje polityczne wobec partii ZMIANA. Określa Mateusza nie tylko mianem „polskiego i europejskiego patrioty” ale też jednego z głównych ideologów „deamerykanizacji Europy”

  .http://katehon.com/article/mateusz-piskorski-liberation-poland-and-europe

 25. rafal z said

  Tekla said
  2016-05-29 (niedziela) @ 09:58:59

  Pan Piskorski nie istnieje w ogóle w świadomości Polaków. To po pierwsze.

  Po drugie p. Piskorski w odróżnieniu od Leppera jest człowiekiem bez charyzmy. I nigdy nie będzie żadnym większym liderem właśnie z tego prozaicznego powodu

 26. Boydar said

  Pan Piskorski nie istnieje w ogóle w świadomości Polaków katolików. Dla całej reszty, intryga p. Piskorskiego jest zbyt zagmatwana. Zanim ktoś spróbuje zarzucać mi negatywne treści, niech zapozna się etymologią słowa intryga i odrzuci … właśnie negatywny kontekst. Bo rzyczliwie donoszę, że nie wszystkie intrygi muszą być bezwarunkowo negatywne.

 27. NICK said

  Pan Mateusz to temat zastępczy. I obcy. Jak dla mnie.

  ——
  Zrobi się bardziej swojski, gdy ABW zacznie przychodzić po każdego, kto niewystarczająco głośno wrzeszczał na wiecu, że Putin to Hitler.
  Admin

 28. NICK said

  Prawdopodobne. A Mateusz i tak obcy. Jak dla mnie. Trudno.

  No chyba, że mam chwalić?

  ABW i tak przyjdzie… .
  Nawet Lubelak się przestraszył… .
  Chacheł.

  Swoją drogą. Dziwne jest. Jak ludność boi się śmierci… .

 29. Boydar said

  Panie NICK’u, albo [Lubelak Chacheł], albo [przestraszył się], weź się Pan zdecyduj 🙂

  Chlapnijmy po sto gram, a jeśli mało to i drugie, i wyartykułujmy głośno o co walczymy. Czego oczekujemy po zwycięstwie. I dlaczego, gdy ktoś inny niepojęcie trudną drogą zdąża do tego samego celu, nie dopuszczamy do siebie myśli, że taka droga w ogóle jest możliwa. Nie wiem, czy to jest zawiść (raczej nie), czy może brak wiary – zarówno w siebie jak i tego ‚kogoś’, stawiam na trzecie – jesteśmy takimi egoistami mentalnymi, że „jeśli nie my, to kto”.

  Nie, nie mam na względzie p. Piskorskiego.

  Rzeczywistość, ten hardware oraz funkcje bios’u wystają wokół jak sobota spod niedzieli. A my, wgrywamy coraz to nowe aplikacje, nie zważając zupełnie, że nasz tablet w ogóle nie ma stosownych predyspozycji do bycia np. lodówką albo też, wystarczy skorzystać z menu ‚narzędzia’ i żadne „nowości” potrzebne nie będą. Ja wiem, że to zakręcona paralela, ale, czy ja wyglądam na bezpłatną infolinię Orange ?

 30. piwowar said

  Ludzie boją się śmierci narodu.

 31. Maćko said

  https://www.facebook.com/groups/947094775388257/
  JAK WESPRZEĆ/NAPISAĆ DO MATEUSZA PISKORSKIEGO?

  Ponieważ wielu z Was zadaje pytanie jak wysłać list lub pieniądze do Pierwszego Więźnia Politycznego IV RP, z naszej strony krótka instrukcja:

  1) POMOC FINANSOWA

  Dowolnej wpłaty dokonujemy na konto nr: 80 10 10 1010 0401 9413 9120 0000

  Adresat/Odbiorca: Areszt Śledczy Warszawa Mokotów ul. Rakowiecka 37

  Tytułem: Piskorski Mateusz Andrzej syn Jerzego

  2) LIST

  Ponieważ wszystkie listy przechodzą przez cenzurę w prokuraturze, wysłanie na adres aresztu powoduje konieczność odsyłania poczty do prokuratury. Najlepiej więc list włożyć do koperty zaadresowanej:

  Mateusz Andrzej Piskorski s. Jerzego

  02-521 Warszawa, ul Rakowiecka 37
  Areszt Śledczy Warszawa Mokotów

  Następnie kopertę okleić zwykłym znaczkiem i włożyć w kopertę adresowaną do prokuratury czyli:

  01-163 Warszawa, ul. Ostroroga 24E
  Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji

  Oraz ją także opatrzeć znaczkiem.

 32. Mickiewicz said

  Panie Mateuszu nie jest Pan sam, proszę się trzymać, jeszcze prawda wyjdzie na wierzch.

 33. revers said

  „NATO zatrzymało lidera polskiej opozycji Mateusza Piskorskiego …”

  http://www.voltairenet.org/article191869.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: