Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Majestat Mszy Świętej

Posted by Marucha w dniu 2016-05-29 (Niedziela)

Sancta sancte tractanda sunt.
Sprawy święte należy traktować w sposób święty.

Najświętszy Sakrament, w całym jego majestacie i świętości, przenikliwie ukazuje nam prawdę o tym, jak niedorzeczne są nachalnie wciskane katolikom nurty promowania solidarności z błędem i z grzechem – także w kontekście Eucharystycznym.

Pan Jezus zobowiązuje do otaczania szacunkiem i dyskrecją (separacja od błędu i grzechu!) rzeczywistości najświętszych: „Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały” (Mt 7, 6).

Skala nonszalancji wobec Najświętszego Sakramentu w ostatnich pięćdziesięciu latach przekroczyła wszelkie granice. Naglące jest wezwanie do opamiętania, do wynagradzania i do przywracania – z całą odwagą i roztropnością – świętej liturgii Kościoła Katolickiego, tej przez którą Kościół przez wieki doskonale, godnie i święcie oddawał hołd Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Bałagan modernistycznego zniszczenia należy przezwyciężać powrotem do katolickiego ładu – także w zakresie kultu Eucharystycznego. Kto (już) może pojąć, niech pojmuje. I działa!

Sacerdos Hyacinthus
https://sacerdoshyacinthus.com

Komentarzy 13 do “Majestat Mszy Świętej”

 1. Glos Prawdy said

  Dziś w Mińsku jak i w wielu miejscach na Białorusi odbyła się procesja Bożego Ciała. Konferencja episkopatu Białorusi oglosiła dzień 3 czerwca pierwszy piątek miesiąca i uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dniem wynagrodzenia i pokuty za grzechy Białorusi, za brak czci i znieważanie Najswietszego Sakramentu, kościołów, kapłanów, za wszystkie grzechy swoje i każdego człowieka w naszym kraju.
  Będę wdzięczna wam za modlitwę za Białoruś

 2. Glos Prawdy said

  zdjęć jeszcze nie ma, to zdjęcie z poprzednich lat.

 3. Dictum said

  Skala nonszalancji – śniadanie na trawie

 4. JO said

  ad.3. Zauwazmy, ze ubior „Ksiedza” ( same zydowskie rysy…) jest zmieniony. Nie ma tradycyjnego ubioru, ktory ma znaczenie w tym Liturgiczne a wiec, nie ma zadnej nonszalancji a tylko poprzebierani Rabini udajacych Klownow dla Tlumu, ktory pozbawiony jest wiedzy o skarbach, ktore mu sie naleza.

  To tylko kolejne zlodziejstwo w bialy dzien – w tym swietokractwo. Mozliwe to tylko dlatego, ze nie ma Presji, ktora by to powstrzymala.

  Czy znalazl sie choc jeden Polak-Katolik, ktory po chrzescijansku by potraktowal takiego klamce-zlodzieja?

  Do kogo wiec skargi?

 5. Joannus said

  ”Naglące jest wezwanie do opamiętania, do wynagradzania i do przywracania – z całą odwagą i roztropnością – świętej liturgii Kościoła Katolickiego,…”

  Ktokolwiek czyni zarzuty wobec Czcigodnego Sacerdosa Hiacyntusa, nie do końca rozumie naglące wezwanie do roztropnego przywracania świętej liturgii Kościoła, a miało to miejsce niedawno także w Gajówce.

  Ad 1
  Dobrze, że chociaż władze Federacji Rosyjskiej i Białorusi, rozumieją, iż Bez Boga ani do proga.
  Niestety wielu naszych postrzega ich w swym zaślepieniu dalekim od prawdy obiektywnej, jako
  coś przypominającego ”czarnego luda”.
  Nie potrafią widzieć, że Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy, odbiera Cześć i Chwałę na obszarach przez dziesięciolecia zatruwanych ateizmem. Ufam, że będzie ona tam rosła, przeciwnie do tzw wspólnoty europejskiej, w której burzy się świątynie a w istniejących sprawuje często niegodne misteria.

 6. Dictum said

  B. dobry artykuł ks. Cz. Bartnika

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/158899,wzmozenie-ateizacji-polski.html

 7. Maha said

  Pani Głos Prawdy, jak rozumiem mieszka Pani na Białorusi, przepraszam ale musiałem przeoczyć, niestety nie zawsze mam czas czytać Gajówkę, albo robię błyskawiczny przegąd w biegu 😦
  Dobrze się składa bo właśnie ostatnio postanowiłem włączyć Białoruś w swoje skromne modlitwy, żeby jej bandycka jewreizacja nie dopadła.
  Aż lepiej się robi czytając informację którą Pani wpisała.
  Mam nadzieję że uda się Pani podać tutaj odnośniki do zdjęć do tegorocznej Procesji.
  Pozdrawiam 🙂

 8. Pierwszy zwrócił mi uwagę na kapłana odwróconego podczas mszy plecami do tabernakulum młody człowiek, ok.20 lat temu. Totalny alkoholik, po zawodówce…

 9. jan said

 10. Glos Prawdy said

  Bardzo dziękuję

 11. Glos Prawdy said

  To co się dzieje w obecnym Kosciele to konsekwencje II SW, i będzie jeszcze gorzej. Trafnie powiedziano o tym w książce „Ostrzeżenie z zaświatów”.

 12. Wimar said

  Re.11 W kontekście powyższych rozważań zastanawiam się czy posoborowe zmiany w liturgii prowadzące od ofiary do uczty eucharystycznej to już jest owa „ohyda spustoszenia zalegająca miejsce święte” ,o której pisze prorok Daniel czy też w ramach jednej, ekumenicznej i uniwersalnej religii światowej planowane jest całkowite zniesienie ofiarowania i przeistoczenia stanowiącego centralną część mszy świętej.??

 13. Tekla said

  Aktorzy Salma Hayek, George Clooney i Richard Gere otrzymali w niedzielę w Watykanie w obecności papieża Franciszka medale Drzewka Pokoju. Wręczono im je w czasie spotkania fundacji Scholas Occurrentes, działającej z inicjatywy papieża na polu edukacji.

  http://film.onet.pl/wiadomosci/hayek-clooney-i-gere-otrzymali-medale-drzewka-pokoju/e7t6h4

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: