Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Obóz Auschwitz powstał w celu unicestwienia polskiego podziemia, a nie europejskich Żydów” – podkreśla niemiecki historyk

Posted by Marucha w dniu 2016-05-29 (Niedziela)

Nikolaus Wachsmann, autor pierwszej całościowej historii niemieckich obozów koncentracyjnych, uważa, że nie można utożsamiać Auschwitz tylko z Holokaustem, gdyż jego pierwotnym celem była walka z polskim podziemiem, a potem zagłada jeńców radzieckich.

– Auschwitz stał się w ostatnim czasie synonimem Holokaustu – powiedział niemiecki historyk, prezentując w muzeum Topografia terroru w Berlinie swoją książkę „KL. Historia narodowosocjalistycznych obozów koncentracyjnych”, która od maja jest dostępna w języku niemieckim.

Wachsmann zastrzegł, że Holokaustu nie można zawężać do Auschwitz, gdyż większość Żydów zamordowano poza systemem obozów koncentracyjnych, w rowach i lasach, w gettach na terenie okupowanej Europy Wschodniej i w specjalnych obozach śmierci takich jak Treblinka, które miały jeden cel – zamordować jak najwięcej Żydów.

Auschwitz był równocześnie czymś więcej niż tylko Holokaustem. Obóz powstał w 1940 roku w celu unicestwienia polskiego podziemia, a nie europejskich Żydów. Następnie od 1941 roku wykorzystywany był do eksploatacji i mordowania jeńców radzieckich. Dla nich właśnie przeznaczone było rozszerzenie obozu na Birkenau, gdzie SS zbuduje potem komory gazowe do zabijania Żydów – wyjaśnił Wachsmann.

Jak dodał, nawet gdy Auschwitz stał się przede wszystkim obozem zagłady Żydów, pełnił także inne funkcje – był miejscem okrutnych eksperymentów medycznych oraz ośrodkiem produkcji zbrojeniowej.

Na niemal tysiącu stron Wachsmann przedstawia dzieje powstania i zasady funkcjonowania systemu składającego się w fazie szczytowej z 27 obozów koncentracyjnych i ponad 1100 związanych z nimi podobozów. Opisuje poszczególne etapy rozwoju tego systemu zaznaczając, że kierunek zmian nie był przesądzony i był wypadkową walki między nazistowskimi grupami wpływów.

Pierwsze obozy powstały natychmiast po przejęciu władzy przez Adolfa Hitlera 30 stycznia 1933 roku. Przeznaczone były dla niemieckich opozycjonistów, głównie komunistów i związkowców. Więźniów umieszczano w budynkach na terenie opuszczonych fabryk, w hotelach, na statkach i w zamkach, a nawet piwnicach domów mieszkalnych. Te prowizoryczne miejsca odosobnienia zostały wkrótce zlikwidowane, a większość przetrzymywanych wyszła po kilku miesiącach na wolność.

Na przełomie lat 1934/1935 w aparacie władzy doszło do dyskusji, czy obozy są potrzebne. Spór przesądził zdaniem Wachsmanna Hitler, który uznał bezprawny terror za „pożyteczny instrument władzy”. Z jego inicjatywy rozpoczęto budowę oficjalnego, zorganizowanego systemu, którego pierwszym wzorowym elementem był obóz w Dachau.

Jak zaznacza Wachsmann, przed wybuchem II wojny światowej w obozach koncentracyjnych przebywało niewiele ponad 20 tys. osób, głównie osoby uznane za element aspołeczny – bezdomni, żebracy, prostytutki i drobni przestępcy.

Cezurą w historii systemu obozów koncentracyjnych stała się II wojna światowa. Wybuch wojny oznaczał „dramatyczną zmianę” – podkreśla niemiecki historyk.

Jego zdaniem przed 1939 rokiem stalinowskie gułagi można uznać za dużo brutalniejsze od niemieckich. Po wybuchu wojny sytuacja diametralnie się zmieniła – obozy przestają być miejscem izolacji niemieckich przeciwników III Rzeszy, a stają się instrumentem terroru wobec okupowanych narodów, a potem miejscem Holokaustu.

Do końca wojny Niemcy deportowali do obozów około 2,3 mln osób, z których większość zginęła.

Sporo miejsca poświęca historyk ekonomicznym aspektom działalności obozów. SS uprawiała „nowoczesne pośrednictwo niewolników” – cytuje jednego z więźniów Wachsmann. SS czerpała korzyści z „wynajmowania” więźniów przedsiębiorcom zbrojeniowym.

Za jeden z centralnych tematów historyk uważa stosunek niemieckiego społeczeństwa do obozów.

Po zakończeniu wojny Niemcy utrzymywali, że nic nie wiedzieli o obozach. To jeden z mitów założycielskich RFN – przypomina Wachsmann. Jego zdaniem mit ten jest całkowicie nieprawdziwy, a wiedza o istnieniu obozów była od początku elementem społecznej świadomości.

Od początku Niemcy są świadkami powstawania obozów; widzą, słyszą, znają deportowanych ludzi. Propaganda SS nie ukrywa istnienia obozów, wręcz przeciwnie, wykorzystuje informacje o nich do zastraszania społeczeństwa. Od połowy lat 30. nie trzeba było mówić o „kacetach” – wszyscy o nich wiedzieli i bali się ich – tłumaczy.

Mieszkający w Wielkiej Brytanii niemiecki historyk pracował nad książką 10 lat. Znany brytyjski badacz historii III Rzeszy Ian Kershaw powiedział po ukazaniu się w zeszłym roku angielskiej wersji książki, że praca Wachsmanna jest dziełem, które „nie sposób prześcignąć”.

Na spotkaniu w Berlinie Wachsmann podkreślił, że pomimo istnienia tysięcy książek o obozach i Holokauście nadal należy o nich pisać.

– Jeżeli historycy zamilkną, do głosu dojdą szaleńcy, dyletanci i osoby kwestionujące zbrodnie. Nie możemy do tego dopuścić – powiedział.

ann/PAP
http://www.gazetawarszawska.com

Komentarzy 16 do “„Obóz Auschwitz powstał w celu unicestwienia polskiego podziemia, a nie europejskich Żydów” – podkreśla niemiecki historyk”

 1. re1truth2 said

  http://www.bbk.ac.uk/history/our-staff/academic-staff/dr-nikolaus-wachsmann
  [KL. A history of the Nazi Concentration Camps (New York, London, 2015) Translated as:
  KL. Een geschiedenis van de naziconcentratiekampen (Amsterdam, 2015)
  KL: Historia de los campos de concentración nazis (Barcelona, 2015)
  KL: A História dos Campos de Concentração Nazis (Lisbon, 2015)]
  Nie ma informacji o wydaniu w Berlinie.

 2. snag said

  Lewacy z jajami ,…

  Zawieszona tymczasowo aktywistka (GB) Labour partii za wypowiedz ze zydowska finansjera grala glowna role (finansujac) w handlu niewolnictwem … odwieszona ,…

  Labour activist suspended for claiming Jews financed the slave trade allowed back in the party
  —————————————————————————————————————————————-
  http://www.thejc.com/news/uk-news/158726/labour-activist-suspended-claiming-jews-financed-slave-trade-allowed-back-party

 3. NICK said

  Tylko gębę rozdziawić. Trza by określić. Którego ‚podziemia’.

  Jeszcze zobaczycie. KL Warshaw.

 4. NICK said

  No i ś.p. Trzcińską.

 5. karlik said

  Ad.1 Nie ma informacji o wydaniu w Berlinie.
  Tutaj napisali, że jest dostępna w języku Goethego..
  https://www.amazon.de/KL-Die-Geschichte-nationalsozialistischen-Konzentrationslager/dp/3886808270/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1464541812&sr=1-1&keywords=kl+wachsmann

 6. re1truth2 said

  Ad 5.
  jak to mówią szewc w dziurawych butach chodzi… jego strona z kontaktem…

 7. No proszę… jednak komory były? No to pewnie i holocaust był…

 8. Maćko said

  Bzdety. Auschwitz byl OBOZEM PRACY. Obozem niewolników przeznaczonych do utrzymywania produkcji w fabrykach nalezacych do amerykansko-niemieckich koncernów. Albo niemiecko-amerykanskich koncernów.
  Ze tam mordowano, katowano, torturowano, eksperymentowano to fakt niezaprzeczalny. Ale celem byla produkcja na potrzeby frontu poraz ZYSK
  http://auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/z-dziejow-obozow-ig-farben-werk-auschwitz-1941-1945-pierwsze-kompleksowe-opracowanie-tematu,378.html
  …podjęte przez IG Farben działania przyniosły w konsekwencji również szereg zapewne nieprzewidzianych, lecz brzemiennych w skutkach rozstrzygnięć: przekształcenia niewielkiego początkowo obozu koncentracyjnego Auschwitz w centrum zagłady europejskich Żydów, rozbudowy fabryki do rozmiarów jednego z największych zakładów produkcyjnych na kontynencie i sprowadzenia tysięcy robotników przymusowych z niemalże wszystkich krajów okupowanych oraz sojuszniczych.

 9. Ja wam dam oszuści żydowscy said

  Ładnie napisane na początku, że blogi internetowe zagrażają Bamboszom. Bękartom żydo-mużyńskim 🙂

  —————————————————————-

  Finansjera żydowska finansowała budowę tych obozów i komór gazowych jako odwszalni (m.in. Dawid Rockefeler, współudziałowiec w firmy SOC-Standard Oil Company) a we wszystkich razem zginęło około 281 tysięcy kiepskich „żydkuf”. Cyklon wymyślił żydowski noblista Fritz Haber.

 10. watazka said

  Jakby tak wszystkie te ksiazki o Auschwitz i holokauscie zebrac do kupy to moze wreszcie dowiedzielibysmy sie dlaczego tyle pieniedzy zarabiaja teraz na „wiedzy” o Auschwitz zydowscy przedsiebiorcy z Funduszu Oswiecimskiego. I moze jeszcze dowiedzielibysmy sie dlaczego tak naprawde wyrzucono katolickie zakonnice ze Zwirowiska. Nikt z zakonnicami nie przeprowadzil wywiadow i klasztorna dokumentacja tez zdaje sie przepadla na wieki.
  Z cala pewnoscia nowy Kolumb Holokaustu nie czytal sprawozdan AK i nie rozmawial z bylymi wiezniami kz.
  W swoich wspomnieniach pt. Freedom Fighter AKowiec – Slazak, ktory pracowal dla niemieckiego ministerstwa zdrowia opisuje, ze np. AUschwitz mial 91 podobozow i nasz Slazak, ktory robil za Niemca jezdzil po tych obozach i sprawdzal higienie. Chodzilo nie tyle o zdrowie wiezniow bo ci nie mogli sobie pozwolic na chorobe bo musieli isc do roboty.
  Chodzilo glownie o to, zeby niemiecki personel sie nie zarazil tyfusem, wszami i innymi zarazami od wiezniow. Dlatego wszyscy byli „prani” przed wejsciem na oboz a ich ciuchy dezynfekowane. Dostawali wypranie i wydezynfekowane ciuchy obozowe. Niemcy zawsze mieli hopla na punkcie czystosci.
  Potwierdzaja to wspomnienia Grzesiuka.
  Ale z Grzesiukiem tez nie przeprowadzano wywiadow ani nie byl swiadkiem w procesie norymbesrskim. Swiadkami w Norymbergii byli glownie amerykanskie zoldaki, ktorzy opowiadali o skurczonych glowach znad Amazonii i robieniu mydla z zydow.
  Bardzo mnie interesuje ilu Niemcow i niemieckich elegantek zechcialoby sie takim mydlem wyszorowac..

 11. piwowar said

  Produkcja mydła z człowiekowego tłuszczu nie ma żadnego sensu ani z punktu widzenia ekonomii, ani kosmetyki. Jaki niemiec byl, taki byl, ale aż taki durny to on nie był.

  Grzesiuk (albo Marcinkiewicz, nie pamiętam) pisał o wypompowywaniu krwi z żywych więżniarek, ale mydło to absurd.

 12. karlik said

  Ad.11 „mydło to absurd”
  „prof. dr hab. Witold Kulesza, dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. – Udało się zamknąć sprawę niepodważalnym stwierdzeniem, że w Gdańsku czasu wojennego, pod auspicjami prof. Spannera, produkowane było mydło z ludzkich szczątków dla celów użytkowych.”

  wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zakonczono_sledztwo_w_glosnej_sprawie_profesora_spannera_8420.html

 13. zuzanna said

  „Najbardziej skutecznym sposobem, aby zniszczyć ludzi jest stworzyć zaprzeczenie i zatrzeć rozumienie ich własnej historii”, George Orwell.

  Kto i w jakim celu ciągnie temat zagłady żydów?.To się nigdy nie wydarzyło ,medialny holoszwindel to oszustwo wszechczasów – to oczywisty przykład medialnego matriksa w którym żyją masy .Tysiące publikacji ogólnodostępnych na temat tego chazarsko-syjonistycznego przekrętu ,udowadnia jak potężne oszustwo zostało sfabrykowane przez „żydowską” propagandę!! Rece opadają ile zombie naprodukowały medialne ścierwa! Farsa holomitu potrzebna była dla tajnych,bandyckich poczynań chazarów aby uczynić z nas niewolników i świat przejąć w posiadanie!w książce „You Gentiles” (1924) Maurice Samuel pisze: „We wszystkim, jesteśmy niszczycielami – nawet w instrumentach destrukcji do których kierujemy się by poczuć ulgę… my Żydzi, my niszczyciele, zostaniemy nimi na zawsze. Nie ma takiej rzeczy którą mógłbyś zrobić by zaspokoić nasze żądania,potrzeby i wymagania. Będziemy zawsze niszczyć ponieważ chcemy tego świata tylko dla siebie.” (strona 155) Takich psychopatycznych,nienawistnych cytatów jest bardzo dużo a najlepiej sięgnąć po protokoły medrcow syjonu,talmud – ich bogiem jest szatan ,sami to przyznają !
  Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla – „Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódce za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać
  nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” „Nie ma innego grzechu jak głupota” św.Tomasz z Akwinu
  Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności” – Marie von Ebner-Eschenbach
  „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie są trzymane w tajemnicy dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.” – Marshall McLuhan, medialny guru
  „ Idealna tyrania ma wtedy miejsce, gdy jest bezmyślnie samo-zarządzana przez jej własne ofiary. Zatem najdoskonalszymi niewolnikami są ci, którzy błogo i nieświadomie zniewalają samych siebie”–Dresden James
  https://thezog.wordpress.com/who-controls-the-economy/

 14. piwowar said

  Tak, a Gdańsku, było o tym nawet w USA na History Channel, ale dla celów powiedzmy w uproszczeniu „badawczych”, nie użytkowych.

  Dla celów użytkowych produkowano jeszcze bardziej makabryczne produkty niz mydło, ale nie będę o tym pisał.

 15. Peryskop said

  Dlaczego Oświęcim nazywa się Auschwitz?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-oswiecim-nazywa-sie-auschwitz-2016-02

  http://niezaleznemediapodlasia.pl/dlaczego-oswiecim-nazywa-sie-auschwitz/#more-9067

 16. „OBÓZ AUSCHWITZ POWSTAŁ W CELU UNICESTWIENIA POLSKIEGO PODZIEMIA, A NIE EUROPEJSKICH ŻYDÓW” – PODKREŚLA NIEMIECKI HISTORYK – Posted by Marucha w dniu 2016-05-29 (niedziela)

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/31/kongresmen-z-usa-najwiekszym-zagrozeniem-dla-podboju-kosmosu-sa-geje/
  KONGRESMEN Z USA: NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM DLA PODBOJU KOSMOSU SĄ GEJE – Posted by Marucha w dniu 2016-05-31 (wtorek)

  Obóz w Oświęcimiu był obozem Juden-SS dla eksterminacji Słowian. Bierut, wysyłając mego dziadka do Waszyngtonu w/s kapitału Amerykańskiego na Górnym Śląsku, dał mu instrukcję, że „W Systemie Pracy Niewolniczej Oświęcimia Zginęło 6 Milionów Ludzi” a Żydzi jurysdykcji pracy Niewolniczej nie podlegali: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//. Prasa moskiewska podchwyciła to – że w STU podobozach Pracy Niewolniczej Oświęcimia-Brzezinki zamordowano 5 milionów czerwonoarmistów.
  Żydzi mieli tyle wspólnego z Oświęcimiem, że Raul Wallenberg wydał 90 tysięcy paszportów RODZINNYCH, na mocy których pociągi z Żydami węgierskimi zatrzymywały się w Oświęcimiu w celach higienicznych i zdrowotnych, a potem jechały do Gdańska, skąd Żydzi płynęli do Szwecji, która miała ruch Bezwizowy z USA. Wallenberg otrzymał za to od rządu Szwedzkiego Karę Śmierci, o wykonanie której Szwecja Zwróciła się do rządu Sowieckiego.
  Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, zaś Sobibór i Bełżec obozami Wehrmachtu dla budowy Zagłębia Sokalsko-Lwowskiego, które budował kapitał HOLENDERSKI. Mój ojciec – choć pociągiem jeździł raz w miesiącu – 4 RAZY uciekał z łapanki kolejowej do Sobiboru i Bełżca. Polegało to na wygarnianiu pociągów osobowych na perony, aż do zapełnienia ich, a potem podstawiono pociągi z wagonami bydlęcymi do których ładowano zatrzymanych – za każdym razem po kilka tysięcy ludzi.
  Wiąże się z tym sprawa HOMOSEKSUALNEGO ZAGROŻENIA W PODRÓŻACH KOSMICZNYCH. Gdy okazało się, że Kobiet w tych Podróżach pominąć nie można to wynikła sprawa Bezpieczeństwa takich Podróży, w czym Głównym Zagrożeniem okazali się homoseksualiści, którzy po prostu WYMORDUJĄ KOBIETY. Anglicy przeprowadzili badania antropologiczne jezuitów, którzy okazali się hybrydami: Kobiecy mózg w ciele mężczyzny – skąd nienawiść do kobiet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: