Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Oficer SKW popełnił samobójstwo. „Nic nie wskazuje na udział osób trzecich”

Posted by Marucha w dniu 2016-05-29 (Niedziela)

Siedziba SKW w Warszawie. Fot. skw.gov.pl

Najnowsze ustalenia śledczych wskazują, że płk SKW Waldemar K. popełnił samobójstwo. Był jednym z najbardziej doświadczonych oficerów. Chciał odejść na emeryturę.

Według najnowszych ustaleń, wysoki rangą oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego powiesił się.

Płk Waldemar K. był jednym z najbardziej doświadczonych oficerów wojskowych służb specjalnych, miał 20-letnie doświadczenie. Zajmował się bezpieczeństwem przemysłowym i certyfikacją firm z sektora zbrojeniowego. Był też zastępcą naczelnika w Zarządzie Bezpieczeństwa Informacji Niejawnych. Był jednym z nielicznie pozytywnie zweryfikowanych oficerów WSI.

Według nieoficjalnych informacji stacji TVP Info, dotychczasowe ustalenia w sprawie okoliczności śmierci płk Waldemara K. nie wskazują na udział osób trzecich. Potwierdziła to również przeprowadzona sekcja zwłok.

Przypuszcza się, że do śmierci oficera mogła przyczynić się sytuacja zawodowa. Według niektórych przypuszczeń mógł cierpieć na depresję.

Gen. Janusz Nosek, były szef SKW powiedział stacji RMF FM, że „został odsunięty od tego głównego nurtu zadań”, a jego bezpośrednią przełożoną została osoba niekompetentna i kompletnie do tego nie przygotowana. Wcześniej miała wykonywała funkcję sekretarki. Miało to być dla zmarłego oficera bardzo frustrujące.

Jego znajomi twierdzą, że chciał odejść na emeryturę, ale złożone przez niego w styczniu wypowiedzenie odroczono. W tym czasie dokładano mu zadań. Według oficjalnego komunikatu MON, płk Waldemar K. od kwietnia przebywał na zwolnieniu lekarskim ze względu na wspomniany zły stan zdrowia.

O sprawie informowali w środę wieczorem reporterzy RMF FM, którzy dowiedzieli się o tym nieoficjalnie. Jak podali, zmarły mężczyzna, którego ciało znaleziono w środę po godz. 18 w Mińsku Mazowieckim to prawdopodobnie podpułkownik SKW.

W czwartek informację potwierdził rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz. Powiedział, że prowadzone są czynności wyjaśniające, a w sprawie toczy się śledztwo.

W czwartek do sprawy szerzej odniósł się dziennikarz śledczy Cezary Gmyz. Ja k mówił, Waldemar K. został znaleziony powieszony. Wstępnie założono, że było to samobójstwo. Według Gmyza oficer był poza służbą czynną, a jego nazwisko nie występuje w raporcie z likwidacji w WSI. Dziennikarz twierdził, że jeszcze kika dni temu oficer był widziany w pracy.

telewizjarepublika.pl / Rmf24.pl / tvn24 / tvp.info / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarze 22 do “Oficer SKW popełnił samobójstwo. „Nic nie wskazuje na udział osób trzecich””

 1. anonim said

  Chciał przejść na emeryturę i siem zabił…nie wiedział że emerytura to śmiertelna choroba przenoszona wiedzą służbową.

 2. outsiderR said

  „Nic nie wskazuje na udział osób trzecich”

  No właśnie – jeśli nie wskazuje, to nie wskazuje. Gdyby wskazywało (cokolwiek) np. ujawnione ślady, monitoring, to wtedy, oczywiście można by mówić o osobach trzecich i ich udziale.

  A tak? Abstrahując od powyższego przypadku (powieszenie), nawet jeśli denat strzela do siebie krótkimi seriami w takt alfabetu Morse’a, nadając sygnał SOS ( . . . – – – . . . ),
  a śladów nie ma – jakże można sądzić, by był udział osób trzecich?

  PS W tym miejscu przypomina mi się próba samobójcza niejakiego ppłk Przybyła.
  Ewidentnie nieudana. Przyczyna? Brak osób trzecich. Moim zdaniem.

 3. revers said

  seryjny samobójca przeszedł z piątku, na dzień przed świetami , w tym wypadku 28.05.

  Prokuratura nie dziela, srodki odurzające, usmiercające nie do wykrycia po 3 dnaich dzilalności pozasłużbowej Slepejkury z nazwiska prokuratora na zawołanie i Temidy..

 4. JerzyS said

  To widać nie miał pozwolenia na broń, lub nie chciał robić huku!

 5. JerzyS said

  A czwartek ?
  Co to za dzień?

 6. Dziadzius said

  „Gen. Janusz Nosek, były szef SKW powiedział stacji RMF FM, że „został odsunięty od tego głównego nurtu zadań”, a jego bezpośrednią przełożoną została osoba niekompetentna i kompletnie do tego nie przygotowana. Wcześniej miała wykonywała funkcję sekretarki. Miało to być dla zmarłego oficera bardzo frustrujące.”

  Jezeli sp. Waldemar byl tym specem SKW i mial pracowac dla „bimby” to jest dla fachowca i dla mezczyzny wystarczajacy powod zeby skoric swoje zycie a nie byc w kompanii idiotow

 7. Regina said

  Coś nam ta nieodwzajemniona miłość do Dzikiego Zachodu czkawką, co rusz się odbija. Nasze miejsce jest w rodzinie państw słowiańskich.Dziki Zachód,niedla nas. Inna mentalność,inne obyczaje. Ogół nas nie rozumie ich języka, a ponadto: fałsz, obłuda,obskurantyzm. Wszystko nas różni,nic nie lączy. Slowianie placą wysoką cenę, za sprzeniewierzenie się sobie.

 8. Zerohero said

  http://demotywatory.pl/4521481/Typowe-samobojstwo-bez-udzialu-osob-trzecich

 9. Mały_kinol said

  Żołnierz by się nie powiesił tylko strzelił sobie w głowę. Nigdy nie rozumiałem tego sposobu samobójstwa a zwłaszcza u ludzi z dostępem do broni.

 10. WI42 said

  @9 M_k
  Widocznie wieszanie stało się ulubionym sposobem „samobójstw”.

 11. watazka said

  Tak to nastapila kolejna wymiana polskich zolnierzy na amerykanska holote.

 12. anonim said

  Wieszanie jest „ulubionym” bo nie zostawia śladów.
  Konkretnie środek znieczulający (bo trzeba samobójcę znieczulić by nie walczył) np pavulon metabolizuje się w wątrobie stąd wieszania w piątek dzięki czemu w trakcie poniedziałkowej sekcji nie wykrywa się ani środka ani „otarć świadczących o potencjalnym udziale osób trzecich”
  Szybko i czysto i bez hałasu no i bez udziału osób trzecich czwartych i drugich.

 13. AlexSailor said

  Podpułkownik, czy pułkownik? Pracował, czy był na zwolnieniu? Jeśli miał odpowiednie lata, to jak podanie o emeryturę mogło zostać odrzucone???

  No i oczywiście bezpieczeństwo gospodarcze, weryfikacja kontrahentów, najważniejszy dział, ponowne sprawdzanie sensowności i zasadności decyzji gospodarczych.
  Czyli to, co od trzydziestu co najmniej lat NIE DZIAŁA ZUPEŁNIE.
  Jakże na czasie.
  Teraz wszystko będzie można na niego zwalić, a później alleluja i do przodu.
  To jest do kolejnych przekrętów.

  Mało tego.
  Jaką armię mamy, gdy pułkownik (albo pod) kontrwywiadu wojskowego, który przeżył dwa systemy, zawieruchy, weryfikacje, który ma być o 2-3 klasy twardszy od zwykłego żołnierza polowego (nie biurkowego), popełnia samobójstwo.
  Z sugestią nie zdzierżenia sekretarki.
  Wcześniej generał wojsk specjalnych po kilkudziesięciu akcjach bojowych, inni oficerowie.

  Koń by się uśmiał, gdyby nie tragizm sytuacji.

 14. AlexSailor said

  @AlexSailor

  A zaczęło się od Sekuły, który zszedł strzelając sobie kilka razy w brzuch.
  Jak samuraj.

 15. anonim said

  Chciał sobie rozciąć brzuch by uwolnić duszę jak samuraj…tylko jak on tego dokonał strzelając sobie w plecy ot gimnastyk był.

 16. Wojtek said

  Okazuje się, że „seryjny samobójca” równie dobrze sobie radzi pod rządami PiSdy co wcześniej pod rządami Oszustów. Tak jakby PiSda i Oszuści byli dla niego jak ojciec i matka…

 17. Pewnie nie godził się na postępującą infiltrację naszych służb przez obce służby… Cóż… Niektórych rozkazów trzeba się domyślić. On się nie domyślił.

 18. AlexSailor said

  @Anonim
  Ciekawe, że ewidentnego morderstwa wysokiej persony ze sfer rządowych, jak Sekuła, do dziś nikt nawet nie próbuje rozwiązać.
  Ale co się dziwić w kraju, w którym bandyci mordują premiera razy dwa (Jaroszewicza i Leppera), gdzie gen. policji, wcześniej szef – komendant całej policji, jest mordowany i przez lata niczego nie da się wyjaśnić, a świadkowie giną powieszeni w więzieniach.

  To nie jest nawet trzeci świat,
  to jest 11 świat na poziomie Bangladeszu sprzed 50 lat.

 19. anonim said

  Panie Alexie nigdy osobiście nie byłem w Bangladeszu ani teraz ani 50 lat temu.
  Mądrość ludowa mówi że Policja i Państwo per se to największa mafia, narkole alfonsi jędnoręcy bandyci to tylko przybudówki służące do strzyżenia owie..obywateli w khem nielegalny sposób i odpalania sowitej działki na szwajcarskie konta i liftingi.
  Wczoraj na tapecie w Polsacie był gang szajka vel „grupa niezorganizowanych i nie znających siebie ludzi” przejmująca domy i firmy za kilkudziesięciotysięczne pożyczki.
  Stopa zwrotu 500-1000% a ponoć państwo lichwy chwilówkowej zakazało i policja też jest bezradna jak radni bo grupa nie zorganizowana i ludzie się nie znający rozsiani po całej Polsce i jedna komenda sobie nie radzi…bidulki
  Bezradni bo mają być bezradni ale jakbyś sam zaczął takim ręce po tyłku upier….ć to znaleźli by cię policjanci w try miga.
  Jesteśmy inwentarzem jak drób na fermie w Meksyku. 90% ma znosić jaja i iść na mięso a 10% lać się dla swojego pana w walkach kogutów.

 20. Glock said

  To te K.y tajne struktury NWO.Robia to wszystko .A nam prostaczkom wmawiaja Oooo.samobujstwo popelnil….Mosad M-16 Cia I inne bandyckie ugrupowania Dzialaja juz na naszym terytorium.A naszy niby rzad Wpuszcza jeszcze szczura do domu.A wiadomo szczur jest to gryzon Ktory bedzie gryzl wszystko I wszystkich.POLSKO OBUDZ SIE.Z RZUC KAJDANY talmudycznje demokracji rodem (z zachodu).

 21. Isia said

  … niedawno publicznie ( w Sejmie ) pewien pan, z pochodzenia Syryjczyk, przepraszam nazwisko mi umknęło, wypowiadał się … m.in. zwrócił uwagę na to, że … na terytorium Polski działa 40 000 pracowników i współpracowników izraelskiego ( czytaj: żydowskiego ) Mosadu …

 22. Isia said

  przepraszam powinno być … Mossadu

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: