Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
  Aryjczyk z pochodzen… o Kaczyński – fałszywy kate…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Systematyczne wybielanie Niemców oraz degermanizacja nazistów

Posted by Marucha w dniu 2016-05-29 (Niedziela)

Recenzja książki W.W. Coole’a i M.F. Potter’a pt. Thus Spake Germany, napisana przez Jana Peczkisa.

Obecnie w większości materiałów, dotyczących Holokaustu, traktuje się nazistów w taki sposób, jakby byli to przybysze z innej planety, którzy wylądowali nagle w Niemczech w 1930 roku i zniknęli w 1945.

W przeciwieństwie do tego, opisywana książka pokazuje głębokie korzenie nazizmu tkwiące w wiekach niemieckiego myślenia. Powołując się na poglądy wielu wybitnych Niemców, autor wykazuje wyraźnie, że idee bliskie koncepcji „nazizmu” (takie jak niemiecka supremacja, imperializm, rasizm, ludobójstwo, pęd do ekspansji, antysemityzm itp.) były w istocie głoszone przez setki cenionych niemieckich myślicieli na długo przed Hitlerem.

Ta praca ma nie tylko znaczenie historyczne. Wiele idei związanych z niemiecką hegemonią zawartych jest w koncepcji Unii Europejskiej z tą różnicą, że teraz nie mają one militarnego charakteru.

Według niektórych skrajnych poglądów, UE może być traktowana jako Czwarta Rzesza. Więcej szczegółów na ten temat można przeczytać w mojej recenzji książki John’a Laughland’a pt. Skażone Źródła Unii Europejskiej.
>http://www.amazon.com/Tainted-Source-Undemocratic-Origins-European/dp/0316882968

Germańskie korzenie nazizmu

Dla Coole’a i Pottera oczywisty jest fakt, że naziści i Niemcy nie mogą być w żaden sposób rozdzieleni. Hitler nie stworzył tej niemieckiej idei sam, bo to byłoby niemożliwe dla jednego człowieka, aby w ciągu kilku krótkich lat ukształtować duszę narodu z niczego.

Koncepcje, zasady i plany, tkwiące u podstawy narodowego socjalizmu, to tylko nowy i szerszy wyraz niemieckiej duszy … Ciągle mamy do czynienia z tym samym motywem przewodnim jakim jest Pangermanizm.

Rewolucja hitlerowska jest niczym więcej niż urzeczywistnieniem odziedziczonych pojęć, które znajdują swój wyraz w różnych formach w pracach Fichtego, Hegla, Dietrich’a von Bulow’a, Arndt’a, Jahn’a, Friedrich’a List’a, Friedrich’a Ratzel’a, Karl’a Lamprecht’a, Bismarck’a, Treitschke’go, Langbeln’a, Konstantin’a Franz’a, Ludwig’a Woltmann’a, Josef’a Ludwig’a Reimer’a, Albrecht’a Wirth’a, Friedrich’a Langego, Albert’a Ballin’a, Hugo von Stinnes’a, Kardorff’a, Thyssen’a i setki innych.

W przemówieniach i pismach tych ludzi zawartych jest wiele koncepcji, które stały się częścią narodowego socjalizmu, jak teoria ras, żądza hegemonii światowej, teza o “narodzie panów” (Herrenvolk), zwalczanie wpływów anglosaskich, pragnienie, aby utworzyć własną niemiecką religię, etyka bezwzględności i okrucieństwa, prawo wyższej rasy niemieckiej do „przestrzeni życiowej” (Lebensraum), zasada eksterminacji rodzimych populacji na podbitych terytoriach oraz ich niemieckiej kolonizacji.

Przewidziano przyjście Hitlera

Poniższe stwierdzenie autorów może zmrozić krew w żyłach. Znany pangermanista Ernst Moritz Arndt napisał w 1802 roku w swojej pracy pt. Germanien und Europa, że Niemcy, rozdzielone między Prusy a Austrię, powinny być uformowane w jedną całość, a to można będzie osiągnąć, jeśli pojawi się Wybawiciel, który będzie równocześnie „wielkim tyranem i geniuszem wojskowym, który będzie w stanie podbić i zniszczyć inne narody” (erobernd und verderbend).

Hitler miał być tym germańskim Mesjaszem: sen Arndt praktycznie spełnił się 140 lat później.

Prenazistowski germański rasizm I ludobójstwo

Ciekawe, że w dzisiejszych czasach istnieje tendencja do traktowania nazistowskiej nienawiści do Żydów jako czegoś wyjątkowego. Tymczasem, w pre-nazistowskich niemieckich teoriach rasowych często traktowano Słowian i Żydów razem jako obiekty pogardy:

W 1903 Ludwig Woltmann powiedział, że ”Istnieją podstawy, aby z antropologicznego punktu widzenia twierdzić, że cała europejska cywilizacja, nawet na ziemiach słowiańskich i łacińskich, jest wytworem niemieckiej rasy.” (Str. 144).

W 1907 roku kapitan Eberhard Meinhold skomentował: „Dopiero kiedy świadomość rasowa ożywi się w nas, będziemy mogli wyeliminować naszą narodową niekompletność i brak godności, a następnie energicznie przezwyciężyć kwestie rasowe i mieszanie ras oraz takie problemy jak ultramontanizm, socjalizm, Żydów, Polaków, Negrów. (Str. 145).

W 1912 roku Wilhelm Schwaner ostrzegł: „Jeśli Niemcy nie zaczną szybko chronić swojej krwi przed łacińskim, żydowskim i słowiańskich importem krwi i ducha, wtedy Europa stanie się rasowym i kulturowym tłumem.” (Str. 145).

Autorzy następnie cytują oświadczenie Joseph’a Ludwig’a Reimer’a z 1905 roku: „Byłoby zdecydowanie najprostszą rzeczą, aby na terytorium Rzeszy ekspansji Niemców towarzyszyło wyginięcie nie-Niemców.”

Przedefiniowanie pojęcia Boga według rasistowsko-nazistowskich kryteriów

W części książki dotyczącej religii, autorzy uznają za oczywiste, że naziści próbowali dokooptować chrześcijaństwo zgodnie z ich ideologią. Twierdzi się czasami, że naziści nie byli ateistami, ponieważ często odwoływali się do Boga. Jednak oczywiste jest, że dla nich nie oznaczał on tradycyjnie pojmowaną transcendentną Najwyższą Istotę!

Na przykład, Baldur von Schirach w przemówieniu w kwietniu 1939 roku powiedział: „Służymy Bogu, będąc wiernymi naszemu Fuhrerowi i wypełniając swój obowiązek wobec Ojczyzny. Jesteśmy młodzieżą wierzącą w Boga, ponieważ służymy boskiej ręce którą są Niemcy. ” (Str. 18).

W innym przypadku, Martin Hieronimi, pisząc w Volk im Werden (wrzesień 1935) stwierdził: “Czlonkowie Frontu nie chcą, aby nazywać ich chrześcijanami. Odnosi się to szczególnie do młodzieży niemieckiej zrzeszonej w German Faith Front. Nasza wiedza o Bogu opiera się na krwi i rasie i jest jedyną formą, która naprawdę nadaje się do narodu niemieckiego.”

Przy innych okazjach naziści bardziej wyraźnie wyrażali swoją wrogość wobec chrześcijaństwa. Na przykład w artykule jaki ukazał się w piśmie Nordland (marzec 1939) stwierdzono, że wiara musi służyć niemieckim ludziom. Ponadto, „Nie ma potrzeby, aby uznać jakiekolwiek podstawy religijne, oparte na wierze w życie ostateczne.” (str. 14).

W 1938 roku Alfred Rosenberg powiedział, że zarówno kościoły katolickie jak i ewangelickie, jakie istnieją w obecnej formie, muszą zniknąć z życia narodu niemieckiego. (Str. 18).

W maju 1936 roku odnotowano szereg zniszczeń przydrożnych krzyży i figur na niemieckiej prowincji dokonanych przez neopogan. Wystąpiły również różne profanacje obiektów religijnych.

Niemieckie cele w ewentualnej zjednoczonej Europie

Agresywne aspekty niemieckiego podporządkowania Europy w czasie pierwszej i II wojny światowej uświadomiły wielu fakt, że zasada niemieckiego panowania nie musi być realizowana z użyciem siły militarnej. Już w 1914 roku Erich Marks zauważył, że „Nowa Europa Środkowa pod niemieckim kierownictwem pojawia się przed nami, jako obraz i jako możliwość. Nie zdominowana przez Niemcy, ale za niemiecką tarczą, chroniona przez Niemcy, z Niemcami, narodowym państwem niemieckim, które pozostanie takie, jak jego rdzeń i ostoja … ” (Str. 126).

Również w 1914 roku Maksymilian Harden skomentował to następująco: „Niemcy mają prawo do przedłużenia swojego obszaru suwerenności według swoich wymagań i siły do wyegzekwowania tego prawa wobec wszelkiej opozycji.” (Str. 127).

W 1915 roku Fritz Bruggemann napisał: „W niedalekiej przyszłości naszym celem będzie federacyjne zjednoczenie Europy za pośrednictwem wolnych związków gospodarczych pod niemieckim kierownictwem, tak jak to było w Średniowieczu. Cel ten nie powinien być uznany za zbyt wysoki dla narodu niemieckiego, który poniósł tak ogromne ofiary w obecnej wojnie. ”

W 1916 roku Karl Kumpmann był zdania, że „Niemcy, bardziej niż jakikolwiek inny kraj, są predestynowani, aby być nosicielem idei federacji (Central European Federation). Powinno to być obowiązkiem wszystkich narodów, które są zainteresowane w rozwoju wolnego świata, aby przyłączyły się do nas. ” (Str. 134).

Autorzy przedstawiają mapę (str. 339) Przestrzeni Gospodarczej Mitteleuropa. Obejmuje ona Niemcy i Austrię, Holandię, południową Skandynawię, kraje bałtyckie, Polskę, zachodnią część ZSRR i południowo-wschodniej Europy. Szkic współczesnej Unii Europejskiej!

Drang nach Osten

Cofnijmy się jeszcze raz w czasie. Autorzy piszą o Niemcach z legend Nibelungów, Niemcach Wschodnich w czasach średniowiecznych, którzy wypchnęli słowiańskie narody na wschód od Łaby oraz ogniem i mieczem stworzyli prowincję Brandenburgii z ziemi, którą zamienili w ogromny cmentarz, następnie o Krzyżakach, Niemcach w Rzymie, Fryderyku Wielkim, Bismarcku, Wilhelmie II i Stesemannie, ktorzy są prawdziwymi przodkami Trzeciej Rzeszy. Niech to mówi samo za siebie!

>https://www.poloniainstitute.net/news/systematically-and-decisively-demolishes-the-whitewashing-of-germany-and-the-de-germanization-of-the-nazis/

Z angielskiego tłumaczył Jan Saski
Nad. Jan Saski

Komentarzy 11 do “Systematyczne wybielanie Niemców oraz degermanizacja nazistów”

 1. Antares said

  Niemcy chyba mają kompleks niższości bo na każdym kroku próbują udowodnić sobie i innym że są kimś lepszym, a w rzeczywistości to zwykłe kundle. Jako państwo powstali dopiero w 1871 r., a nasza państwowość jest jeszcze z czasów przedchrześcijańskich. Po prostu szukają swojej tożsamości. A teraz jeszcze arabusy zrobią swoje. Drugą rzeczą żydki zawsze byli przyjaciółmi szwabów i co tu dużo gadać mieli ogromy – głównie finansowy wpływ na powstawanie III rzeszy.

 2. Obcy Astronom said

  W 1912 roku Wilhelm Schwaner ostrzegł: „Jeśli Niemcy nie zaczną szybko chronić swojej krwi przed łacińskim, żydowskim i słowiańskich importem krwi i ducha, wtedy Europa stanie się rasowym i kulturowym tłumem.”

  Wilhelm obecnie pracuje jako wiatrak, szybko obracając się w grobie. Generowana energia jest spożytkowana na zasilanie w prąd elektryczny, pobliskiego obozu dla uchodźców.

 3. ziemowit said

  Dziwne ten hitlerowiec nazista Niemiec-Nadczłowiek jest idealnie skopiowany z żydowskiego talmudu. Neopogaństwo germańskie to tylko dekoracja.

 4. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast.. I NIE DAJ SIE!!! said

  DRANIE wynalazly kosmitow o nazwie NAZI a teraz z czasem okaze sie ze NAZI to…….byli POLACY co organizowali POLSKIE OBOZY SMIERCI. Jedwanby sznurek DRASTWA osiagna zenit razem i ich gruba Kaska ktorej podrzucili swinski RYJ. KLAMSTWO NA KLAMSTWIE i DRANSTWIE.

 5. akej said

  Wielkie dzieki za ukazanie sie tego artykulu. Znam szwabow (u nas na Pomorzu mowilo sie: „szkopow”, „pludrow” lub „mlotow”, niemczurow, lub w pierwszym przypadku: szkopy, pludry, mloty, niemczury) od podszewki. Ten art. powinien byc przedmiotem nauki w szkolach. Tak bylo przynajmniej po wojnie – co doskonale pamietam! Tak sie zastanawiam czy gdybym dzis otwarcie to powiedzial co pisze p. Peczkis nie bylbym przypadkiem oskarzony o sianie nienawisci lub o jakies inne rzeczy, jak p. Piskorski. To, co dzieje sie w naszym kraju od „odzyskania niepodleglosci” – to dla szwabow jest jak pobyt Alicji w krainie czarow, a dla nas lykanie ekskrementow!

 6. Swarożyc said

  A tak to się zaczęło…
  http://worldinfoport.hvs.pl/agencja-114-czyli-mit-polskich-obozow-koncentracyjnych/

  Później pałeczkę przejęli żydzi..

 7. NICK said

  Ja tak jakby obok tematu.

  Dlaczego jest tak, że poszczególne artykuły, jak gdyby, zmuszają Nas by się przystosować do coraz gorszej rzeczywistości..?..

  ——
  Czy tak to wygląda? Myślę, że artykuły opisują rzeczywistość, która jest coraz gorsza…
  Admin

 8. NICK said

  Wygląda.
  Rzeczywistość?
  Rzeczy-wiście… .

 9. Zerohero said

  Systematyczne wybielanie Niemców oraz degermanizacja nazistów

  Ale jest równowaga, bo równolegle zachodzi

  Systematyczne oczerniania Rosjan Niemców oraz rusyfikacja komunistów

 10. błysk said

  Szkoda,ze tak mało się pisze o wewnętrznych problemach Niemców. Sporo dała mi audycja księdza Oko w Radiu Maryja /chyba była w ostatnia sobotę.Powiedział w niej o niszczeniu duchowości młodych Niemców przez ideologię gender , o domach publicznych ,do których chodzi więcej Niemców ,niż do kościoła , o emigrantach.Nie wiem do kogo należy oświata, kultura, propaganda ,finanse ,wreszcie gospodarka,przemysł , armia ? Czy aby nie narzucono Niemcom rządów masońskich i czy nie jest to zemsta żydowska za żydobójstwo Hitlera?

  A za co mszczą się na Polakach? – admin

 11. błysk said

  ad10. Za wierność wierze .Jędrzej Giertych swego czasu napisał,że rozbiory Polski były zemstą żydomasonerii za wiarę katolicką Polaków ,oczywiście były też inne przyczyny,jak sprzedajność magnaterii ,ale one tylko umożliwiły wykonanie planu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: