Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

„Zanim zostanę zatrzymany, zdążę publicznie oświadczyć, że…”

Posted by Marucha w dniu 2016-05-29 (Niedziela)

Rozmowa ze Stanisławem Remuszko, polskim dziennikarzem i publicystą.

Sprawa zatrzymania Mateusza Piskorskiego stała się swoistym testem na odwagę. Publikacje w opiniotwórczych dziennikach informują, ale nie komentują, tylko „Rzeczpospolita” onegdaj opatrzyła swój felieton nagłówkiem „Mateusz Piskorski, pierwszy więzień PiS”. Panie Redaktorze, jakby zareagował Pan na tę, w cudzysłowie, brawurową akcję ABW? Na forum „Gazety Wyborczej” zamieścił Pan wpis, którego treść pragnę teraz udostępnić odbiorcom Sputnika. Pozwoli Pan, że zacytuję:

Zanim zostanę zatrzymany, zdążę publicznie oświadczyć, że:

1. Postrzegam pana Putina jako męża stanu historycznej rangi.
2. Bardzo przejmuję się wojną domową na Ukrainie.
3. Rosję uważam za państwo, które nie ma żadnych agresywnych zamiarów wobec nikogo, a już wobec Polski zwłaszcza.
4. Od czasu rozpadu ZSRR obserwuję Rosję pilnie i widzę, że pod względem demokracji, praw człowieka, pluralizmu mediów itp. ogromnie zmienia się ona na plus.
5. Prócz tego, dwa albo trzy razy udzieliłem wypowiedzi panu Leonidowi Siganowi z ruskiego radia, krytykując polskie media za totalną krytykę wszystkiego, co rosyjskie.
6. Wysoko cenię niektóre osiągnięcia rosyjskiej gospodarki, nauki, techniki, kultury, zgadzam się w pełni z panem redaktorem Czuchnowskim, że powody zatrzymania pana Mateusza Piskorskiego powinny być bezzwłocznie podane do publicznej wiadomości.

Stanisław Remuszko
Podpis, numer telefonu komórkowego

A więc, Panie Redaktorze, czym się Pan kierował, umieszczając ten wpis?

– Kierowałem się zwykłym ludzkim odruchem, ale i aspektem dziennikarskim, cóż to bowiem jest za wiadomość, która nie zawiera jakiś dodatkowych, elementarnych informacji naświetlających sprawę? Zatrzymano człowieka, oskarżono o szpiegostwo, o jakiś spisek, no nie mam pojęcia, właśnie tu nic nie wiadomo. Ja ze swojej strony, w sposób nieco ironiczny, chciałem powiedzieć, że to wszystko, co napisałem, bez żadnej ironii, jest prawdą. To są moje poglądy. I uznałem, że w ten sposób zaprotestuję przeciwko takiemu sposobowi postępowania — że się z niewiadomych powodów zamyka człowieka, i taka solidarność, proszę Pana.

Podał Pan numer komórki. Czy były telefony, a jeśli tak, to jakiej treści?

– Uprzejmie informuję, że jeśli zabieram głos na jakichś forach, to przeważnie podaję swoje imię, nazwisko, w odróżnieniu od innych internautów, a także numer telefonu. Nikt z tego jednak nie skorzystał, to zabawne, świadczy o tchórzostwie ludzi, którzy się chowają za anonimami, a jakby zadzwonili, to już nie byliby tacy anonimowi. A ja mam takie poczucie, że zachowałem się odpowiednio, podając pod swoim oświadczeniem numer telefonu.

Leonid Sigan
http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “„Zanim zostanę zatrzymany, zdążę publicznie oświadczyć, że…””

 1. Peryskop said

  Miałem okazję poznać osobiście Pana Remuszko – bardzo sympatyczny i odważny gość !

  Serdecznie go pozdrawiam 🙂

  Ja też. – admin

 2. Marta1973 said

  Podziwiam pana Remuszko za odwagę. Nietrudno przekonywać przekonanych, ale żeby tak odważnie wejść w gniazdo szerszeni, jakim jest portal „gazeta.pl” i w dodatku podać swoje dane. Wielki szacunek:)

 3. USAma-ibn-Laden said

  Pan Remuszko ma 100% racji
  stroną agresywną od dawna jest USA, co pokazuje choćby sprawa Syrii i Ukrainy, gdzie USA wywołały specjalnie krwawe wojny, chcąc zmienić rządy na sobie przychylne (co na Ukrainie (-Krym i Donbas) się im niestety udało)
  zabawne są pohukiwania prezydenta Dudy na „lamanie prawa międzynarowoego” przez Rosję, gdy nie zauważa on tego ze strony USA (a i np. uznanie przez Kaczyńskiego „niepodległości” okupowanej prowincji serbskiej Kosowo i Metohja też takim złamaniem było)

 4. WI42 said

  @3 U..
  „gdy nie zauważa on tego ze strony USA (a i np. uznanie przez Kaczyńskiego „niepodległości” okupowanej prowincji serbskiej Kosowo i Metohja też takim złamaniem było)”
  Kosovo i Metohja to tylko prolog do bezprawia międznarodowego, które uprawia się od 25 lat.

 5. błysk said

  Zgadzam się z redaktorem Remuszko i serdecznie go pozdrawiam.

 6. NICK said

  Miewałem drobne wątpliwości, nie powiem.
  Ta wiadomość to zobowiązanie. Dobre zobowiązanie, Panie Remuszko.

 7. Boydar said

  „… powody zatrzymania pana Mateusza Piskorskiego powinny być bezzwłocznie podane do publicznej wiadomości …”

  A to niby dlaczego ? Czym różni się p. Piskorski od tysięcy innych zatrzymywanych, którym czasem do śmierci zarzutów żadnych oficjalnie nie postawiono. Albo postawiono fałszywe, co jest jeszcze gorsze dla zatrzymanego . Pana Tymińskiego na ten przykład nikt wprawdzie nie zatrzymał, ale że bił żonę to wiedzieli wszyscy i to z głównych stron mediów. To co jest lepsze, znacząca zmowa milczenia czy puszczenie prawdopodobnego fake na wabia. Pan Piskorski niech się cieszy że żyje, bo kilku innych aż takiego szczęścia nie miało. Poza tym, teraz, kiedy go zapuszkowali, trudno mu będzie przypisać sprawstwo różnych przyszłych zdarzeń. Uwzględniając ich wagę, korzyść ewidentna. Są delikwenci, którzy na zimę celowo popełniali drobne przestępstwo zagrożone jednak aresztem lub lekką ciupą. Różne patenty na przetrwanie w trudnych czasach są. A p. Piskorski nie jest byle menelem tylko graczem klasy przynajmniej europejskiej. To i nawet przysłowiowego batonika kraść nie musiał.

  Nota bene Autor nigdzie nie opowiedział się w kwestii zasadności czy niezasadności zatrzymania; uznając jedynie, że zarzuty postawione być publicznie powinny. Wydaje się, że oprócz dobrej woli nie ma większego pojęcia o kodeksie karnym. W sprawach o które ociera się p. Piskorski, zgodnie z obowiązującymi przepisami termin postawienia zarzutów można przeciągać prawie w nieskończoność i do końca wcale ich nie ujawniać. Swiridow do tej pory „nie wie” za co beknął choć przecież wyrok dawno wykonano. To zresztą i tak niewiele zmienia w sytuacji p. Piskorskiego, bo po pierwsze pro forma zarzut szpiegostwa postawiono a po wtóre można go przecież zmieniać i „uzupełniać” co chwilę w miarę postępów „śledztwa”.

 8. piwowar said

  Oni nie chcą kolejnego męczennika, więc sa troche w kropce. Ciekaw jestem, co wymyślą. Bo że cos wymyślą, to pewne.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: