Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sudan Południowy ceni Rosję za to, że nie „wypisuje recept” innym

Posted by Marucha w dniu 2016-05-30 (Poniedziałek)

Sudan Południowy szczególnie ceni Rosję za to, że w przeciwieństwie do wielu innych krajów pomaga stronom konfliktu uregulować stosunki, a nie „wypisuje” gotowe recepty.

Specjalny przedstawiciel prezydenta Republiki Sudanu Południowego ds. stosunków międzynarodowych Nghia Nghia zauważył również: „Ważne jest, że Rosja jest jednym z tych kluczowych członków społeczności międzynarodowej, która podporządkowuje się prawu międzynarodowemu i międzynarodowym zasadom poszanowania suwerenności państw, nie wtrąca się w ich sprawy i nie wypisuje recept. W przeciwieństwie do wielu innych krajów” — powiedział Nghia.

Według niego, kiedy na kontynencie afrykańskim występują konflikty, należy je rozwiązywać na dwóch poziomach: na poziomie obu skonfrontowanych stron i przy pomocy organizacji regionalnych, do których one należą. Rosja wspiera tę metodę regulacji konfliktu, co przyczyniło się do niezależnego rozwiązania konfliktu w Sudanie Południowym w 2013 roku.

Nghia skomentował również zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych wyrażając nadzieję, że do władzy dojdzie administracja, która będzie pomagać Sudanowi Południowemu, zamiast próbować dawać gotowe rozwiązania i grozić sankcjami w przypadku ich niewykonania: „Chcielibyśmy, aby amerykańska administracja zajęła taką pozycję, jak Federacja Rosyjska — pomagać ludziom rozwiązywać własne problemy, a nie wypisywać recepty. Oto właśnie czego chcielibyśmy od Stanów Zjednoczonych”.

 

http://pl.sputniknews.com/

Komentarze 2 to “Sudan Południowy ceni Rosję za to, że nie „wypisuje recept” innym”

 1. watazka said

  O, jak pieknie!
  A kto rzadzi w poludniowym Sudanie??

 2. revers said

  W przypadku łacinników ta recepta to wyglada jak …

  lub pięć najwiękdzych marionetek usraella

  http://www.telesurtv.net/english/analysis/The-5-Biggest-Puppets-of-the-United-States-in-Latin-America-20160523-0037.html_1464670419

Sorry, the comment form is closed at this time.