Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szwajcaria: Wioska woli zapłacić karę niż przyjąć 10 imigrantów

Posted by Marucha w dniu 2016-05-30 (Poniedziałek)

Mieszkańcy Oberwil nie chcą mieć imigrantów za sąsiadów i ostro sprzeciwiają się polityce narzuconej przez władze kraju.

Szwajcaria, która nie jest członkiem Unii Europejskiej zgodziła się partycypować w unijnym systemie kwotowym przy relokacji imigrantów. Miejscowość Oberwill miała przyjąć 10 imigrantów.

Władze wioski liczącej 2200 osób, w tym 300 milionerów, zorganizowały referendum w którym mieszkańcy mieli szansę wypowiedzieć się, czy chcą tych imigrantów przyjąć. Mieszkańcy większością 52% zadecydowali, że wolą zapłacić 260 tys. euro, niż pozwolić na osiedlenie 10 przybyszów.

Komentując całe zdarzenie, jeden z mieszkańców mówi: „Po prostu nie chcemy ich tutaj. Przez całe życie ciężko pracowaliśmy na to, żeby mieć piękną wieś i teraz nie chcemy, by została ona zniszczona. To nie jest dobre miejsce do przyjmowania uchodźców”.

Z kolei burmistrz Oberwil-Lieli stwierdził, że zarówno mieszkańcy gminy jak i same władze nie są rasistami, uważają jednak, że uchodźcom należy pomagać w ich krajach, albo możliwie blisko granic ich krajów.

Jak wyjaśnia: „Należy wysyłać im też pieniądze, ale przyjmowanie ich u nas jest złym sygnałem. Pojawią się zaraz następni, którzy będą płacić przemytnikom ludzi i będą ryzykować życie, żeby dostać się do nas”.

kresy.pl / wpolityce.pl
http://www.kresy.pl

Dziwne. Szwajcaria, choć nie musiała, zgodziła się przydzielanie jej imigrantów? Kto ją do tego zmusił?
Admin

Komentarzy 8 do “Szwajcaria: Wioska woli zapłacić karę niż przyjąć 10 imigrantów”

 1. Archer said

  Szwajcarzy umieją liczyć. Utrzymywać kolorowych nierobów i ich bachory przez całe życie na zasiłkach, to kosztuje o wiele więcej niż te 260 tysięcy euro. Tam to jest prawdziwa demokracja. W Polsce żeby ludzie sami decydowali w bezpośrednich wyborach o czymś, byłoby to nie do pomyślenia.

 2. f6862 said

  Szwajcarzy nie powinni płacić żadnego myta z sufitu, ale i też nie wpuszczać ciapatych do siebie. Inaczej, to początek ich końca. Za chwilę z 10 ciapatych urodzi się ich… tysiąc.
  Szwajcario broń się przed nimi, bo w krótkim czasie zaleją Was.

 3. Marek said

  Posłuchajcie Matki Polki:
  .https://www.youtube.com/watch?v=VFAYhrFgqyY
  🙂

 4. Wojtek said

  Nie wiem czy to coś pomoże… Jeżeli chaos na Bliskim Wschodzie szybko się nie skończy, to grozi nam zalew milionów albo nawet dziesiątek lub setek milionów ludzi. Jak powstrzymać taki ogrom? Nie zostanie kamień na kamieniu. Wszystko pójdzie w perzynę, dosłownie wszystko. Jakby wielkie stado byków przebiegło przez małą łączkę.. Reset, całkowity reset cywilizacji zachodni-chrześcijańskiej lub tez tego co z niej jeszcze zostało. To co się teraz dzieje, to dopiero początek…

 5. Dziadzius said

  Czy ktos wie jakie sa regulaminy, kary i przeszkody gdyby panstwo takie jak Polska chcialo by sie wymizgnac z tego burdelu UE

  Tego nikt do końca nie wie, ponieważ reguły mogą być zmieniane podczas gry.
  Admin

 6. Jewrejski kolchozem trauma nas tylko w finansowych kleszczach I nic ponad to…a
  ==========
  Jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. watazka said

  1
  Archer
  Ja jestem uchodzca. Nigdy nie bylem nierobem i nie narobilem bachorow. Zplacilem wiecej podatkow niz wielu lokalnych milionerow.

  W Szwajcarii jest system ‚citizenship initiated referendum” . Jesli tak sie Szwajcarzy umowili i uzgodnili miedzy soba to jest ich obywatelskie prawo. Taka decyzje powzieli nie ze wzgledu na ‚bachorow”, tylko na wynik glosowania..
  Polska ma taki sam wybor.
  Niektore komentarze sa wrecz prymitywne.
  .
  A dlaczego? Bo pachna niewiedza.
  Obozy dla uchodzcow i te zasrane namioty, drutowanie terenow przez prywatne zagraniczne firmy, kosztuja podatnika Europy wiecej niz wszystkie bachory swiata.
  Deal jaki Merkelowa zrobila z Turcja wola o pomste do nieba. Za 6 miliardow euro mozna pol milionom uchodzcow odbudowac cale zburzone miasto w Syrii.

  Europa tak zglupiala, ze juz liczyc nie potrafi.
  Caly czas chodzi o to, zeby wydrenowac Europe z pieniedzy.
  Szwajcarzy to zauwazyli.
  Reszta slepoty jeszcze drogo zaplaci.
  A za handel niewolnikami do ktorego to handlu doplaca KAZDY Europejczyk – pieniadze zbieraja ci, ktorzy juz Europe okradli z czego sie dalo. Teraz maja nowe zrodlo.
  Popierajmy zbojow i okradajmy wlasne dzieci z przyszlosci.

  Nawet do glowy mi nie przychodzi, zeby wymieniac wartosci religijne, etyczne, czy cytowac Ewangelie. Ani fakt, ze Bog nam dal rozum. Bo juz nic nie dociera.

 8. NICK said

  Watażka. Szwajcaria.
  Ludność. Społeczność. Gwardia papieska. (hi,hi). Broń dozwolona.(też: hi, hi) „referenda”.

  „Neutralność”. (hi, hi)

  Bezpieczeństwo. Bogactwo.
  A frank szwajcarski? A pokrycie we złocie?

  A lokaty szemranych?
  Zna Pan?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: