Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zagłoba sum o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Grabara o Wolne tematy (38 – …
  Liwiusz o Tragedia Ukrainy
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Bezpartyjna o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  I to wszystko sergec… o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Majster o Czy III RP może napaść na…
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Liwiusz o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Awaryjne lądowanie pięciu MIG-ów na lotnisku w Gdańsku. „Doszło do usterki technicznej”.

Posted by Marucha w dniu 2016-05-31 (Wtorek)

Pięć wojskowych myśliwców MIG-29 awaryjnie wylądowało na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie. Podczas lądowania maszynom towarzyszyły wozy gaśnicze straży pożarnej – podaje Radio Gdańsk.

Myśliwce pochodzą z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego. Leciały do odległego o około 70 km na południowy wschód od Gdańska Królewa Malborskiego, gdzie mieści się 22 Baza Lotnicza, w ramach tak zwanego przebazowania.

Łącznie w misji brało udział sześć maszyn. Jedna z nich, z powodu usterki, awaryjnie wylądowała na wojskowym lotnisku pod Malborkiem i zajęła pas. Pozostałe były zmuszone lecieć do Gdańska. Wylądowały awaryjnie w asyście sześciu wozów gaśniczych straży pożarnej – o czym poinformowały władze lotniska na Facebooku tuż po godz. 14. Podczas operacji przyjęcia samolotów nikomu nic się nie stało.

Doszło do usterki technicznej — wyjaśnił przyczynę zamieszania w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl kpt. Tomasz Basarab z 22 Bazy Lotniczej w Malborku.

Na razie nie wiadomo, jak długo samoloty pozostaną w Rębiechowie. Prawdopodobnie do wtorku — dodał. Przed wylotem z Gdańska myśliwce będą musiały być sprawdzone przez mechaników, należy również przejrzeć spadochrony wspomagające lądowanie, które zostały użyte na płycie gdańskiego lotniska, oraz uzupełnić paliwo.

W ubiegłym tygodniu lotnisko w Gdańsku gościło też wojskowy samolot transportowy Lockheed C-5 Galaxy. Na pokładzie maszyna transportowała ciężki sprzęt na manewry dla żołnierzy. Ważący ponad 153 tony kolos, już pusty, odleciał w czwartek przed południem.

Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl
http://wpolityce.pl

Według niepotwierdzonych informacji (p. Volviak19) polskie samoloty dostały się w strefę działania rosyjskiej broni elektromagnetycznej, która potrafi zakłócić bądź wyłączyć elektronikę pokładową. Jeśli to prawda, nie dowiemy się o tym ani z polskich, ani zachodnich źródeł.
Admin

Komentarzy 19 do “Awaryjne lądowanie pięciu MIG-ów na lotnisku w Gdańsku. „Doszło do usterki technicznej”.”

 1. robertgrunholz said

  Zadam ponownie pytanie: dlaczego myśliwce lądowały w Rębiechowie, skoro bliżej w Pruszczu jest lotnisko wojskowe? Zresztą czy w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego jest tylko jeden pas, by awaria jednego MIG-29 sparaliżowała całą bazę?

 2. Nemo said

  Tytuł artykułu jest wielce mylący gdyż awaryjnie lądował tylko jeden. Podobną popelinę siał też Mizia:
  https://miziaforum.wordpress.com/2016/05/30/pilne-6-polskich-migow-29-zaatakowanych-awaryjne-ladowania-w-asyscie-strazy-pozarnej/

  Może tak: awaryjnie lądowało 6. Z czego 1 miał „usterki”.
  Admin

 3. Spojler said

  Gdyby to zdarzyło się kpt. Wronie, który podobno zapomniał gdzie jest dźwignia do wysuwania podwozia to nie miałbym pretensji. Wyszkoleni piloci wojskowi winni pamiętać to o czym zapominali nasi piloci w Anglii i lądowali na „brzuchu”. Po to im potrzebna była piana strażacka do polewania pasów.
  Byli piloci którzy lądowali na jednym kole, ale to było dawno temu i na dwupłatowcach.
  Pozdrawiam żywych

 4. hulsz said

  bez przesady panowie, samoloty miały mało paliwa i miały lądować w malborku (relokacja sprzętu) , niestety pierwsza maszyna lądując złamała goleń podwozia przez co zablokowała pas startowy. Do sciągnięcia unieruchomionej maszyny potrzebny był czas i specjalistyczny sprzęt aby nie dokonać dodatkowych zniszczeń w podwoziu Miga co skonczyłoby się unieruchomieniem maszyny i dodatkowe ogromne koszta.
  Reszta Migów nie mając za duzo czasu przez zbyt małą ilośc paliwa poleciała lądować awaryjnie do Gdańska.
  Pismaki pisząc o usterce 6 maszyn przegieli pałę, szukali sensacji tam gdzie nie powinno byc.
  Jedyną usterką była awaria/zniszczenie golenia przedniego podwozia w wyniku….. i tu nie wiadomo do konca bez oficjalnego info.
  Błąd pilota, usterka techniczna….

 5. jamek said

  AMERYKAŃSKI AGENT POZNAWSZY PRAWDĘ PALNĄŁ SOBIE W ŁEB

  W przedśmiertnym liście pożegnalnym oficer opisał straszliwe plany przygotowane przez rząd federalny:

  „Gdyby Amerykanie wiedzieli co ten rząd planuje to by powstali i obalili go. Gdybym ja, lub ktokolwiek inny w rządzie federalnym, ujawnił to co nadchodzi to by nas wszystkich zabili, tak więc teraz ja ujawnię co wiem. My, w federalnych organach ścigania przygotowywaliśmy się przez kilka lat do opanowywania zamieszek i buntów wywołanych  przez nadchodzący krach finansowy i powszechne błędy bankowe. W naszych ćwiczeniach wykorzystywane są tarcze strzelnicze w postaci naturalnej wielkości mężczyzn a nawet kobiet i dzieci, do których uczono nas strzelać i zyskiwać praktykę i „przyzwyczajenie”. Mówiono nam, że gospodarka kraju jest śmiertelnie chora i legnie w gruzach w 2016 roku. Poinformowano nas także, że banki są niewypłacalne a FDIC nie posiada wystarczających środków na zaspokojenie deponentów. Mówi się nam, że te wydarzenia są nieuniknione i ważne jest ażeby rząd przetrwał kiedy ludzie powstaną z powodu upadku systemu. Kiedy nastąpi rozpad USA to w obozach utworzonych pod egidą FEMA Rex-84 w latach 80-tych ubiegłego wieku, dla nielegalnych imigrantów, których zamierzaliśmy deportować, będą zamiast tego użyte do uwięzienia obywateli amerykańskich, którzy w opinii rządu stanowią zagrożenie”. Amerykańscy obywatele będą aresztowani bez nakazu sądowego i będą więzieni bez śledztwa i wyroku sądowego, na nie wiadomo jak długo. Te obozy zostały wyposażone do przeprowadzania ludobójstwa na skalę hitlerowską! To rzeczywista „czystka” amerykańskich obywateli przez sam rząd, który oni stworzyli i opłacali! Ja nie mogę być dłużej częścią tego wszystkiego.”W liście mówi się także o zakupie przez federalnych 1 miliarda naboi od Gwardii Narodowej:

  „Rząd wie, że wojskowi sprzeciwią się tym metodom i dlatego większą ich część rozmieszczają poza granicami USA, świadomie zmniejszając ich liczbę wewnątrz kraju. Z tego powodu te naboje, i broń, zostały wycofane z arsenałów Gwardii Narodowej w liczbie ponad miliarda sztuk. I dokonał tego sam rząd federalny, państwo zostało rozbrojone tak, że nikt nie zdoła obronić siebie przed działaniami federalnych. Kiedy nadejdzie nieunikniony krach to energia elektryczna w całym kraju zostanie wyłączona, tak jak i wszelkie inne formy kontaktów osobistych. Wszystkie banki będą od razu zamknięte, nikt nie będzie mógł wypłacić jakichkolwiek pieniędzy dlatego, że wszystkie bankomaty zostaną wyłączone. Karty kredytowe, debetowe i pomocy socjalnej, nie będą działać. Kto nie będzie miał pieniędzy gotówkowych to nie będzie miał szans. System informowania o sytuacjach nadzwyczajnych będzie wykorzystywany do przejęcia wszystkich stacji radiowych i powiadomienia społeczeństwa o tym, że jest to rzekomo rezultat ataku cybernetycznego.

  Ale w czasie kiedy amerykańskie społeczeństwo będzie cierpliwie oczekiwać na powrót do normalnego życia to rząd urządzi łapanki i obławy na obywateli oskarżając ich o terroryzm i robiąc z nich bojówkarzy. I zanim komunikacja obywatelska i wszystkie stacje telewizyjne i radiowe, wszystkie systemy informowania o stanie nadzwyczajnym, będą podawać wiadomości o tym co się dzieje to rząd do tego czasu już zwycięży”.

  „Wszystkie więzienia federalne są wyposażone w systemy trującego gazu. Kiedy sprawy przybiorą zły obrót to wszyscy więźniowie we wszystkich więzieniach będą umieszczeni w celach pod kluczem. Personel więzienny zostanie wycofany z obiektu a z określonego miejsca odpowiednia osoba uruchomi system rozprzestrzeniający trujący gaz. Wszystkich więźniów federalnych, niezależnie od rodzaju przestępstwa i kary, uśmierci się gazem w ich celach. Kiedy gaz się ulotni to trupy zostaną wywiezione a więzienia będą powtórnie wykorzystane do uwięzienia obywateli, którzy walczyli przeciwko federalnym wojskom”.

  Czytaj dalej na: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amerykanski-agent-poznawszy-prawde-palnal-sobie-w-leb-2016-05

 6. Peryskop said

  A czy można tu wykluczyć spełnienie zapowiedzi Rosjan „podjęcia odpowiednich kroków wobec instalowania w Polsce (i w Rumunii) anty-rosyjskiej tarczy” ?

  Awionika, głoopcze !
  Ma to do siebie, że należy do kreatora forever.

  Chodziły słuchy, że z podobnych powodów miała miejsce próba demontowanie jednego z pierwszych F16 po przybyciu do PL. A to jest akt anty-sojuszniczy. Potem nastąpił Mirosławiec…

 7. Peryskop said

  Dodam, że niektóre egzemplarze MIG29 dostaliśmy od jeszcze bardziej „bratniej” Luftwaffe…

  Leopardy też.
  Czy one także nie posiadają swojej „avioniki” ?

 8. volviak19 said

  od Zbyszka Gojnego z pejsbuka:
  ·
  PILNE !
  6 polskich migów 29 zaatakowanych !!! AWARYJNE LĄDOWANIA W ASYŚCIE STRAŻY POŻARNEJ
  Pięć MIG-ów 29 awaryjnie wylądowało na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, a jeden na wojskowym lotnisku pod Malborkiem.
  maszyny pochodzą z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego. Samoloty leciały do Królewa Malborskiego, w ramach przebazowania.
  Radio Gdańsk podaje, że w sumie leciało sześć maszyn. Jedna z nich z powodu usterki awaryjnie wylądowała na wojskowym lotnisku pod Malborkiem i zajęła pas. Pozostałe musiały polecieć do Gdańska, lądując awaryjnie w asyście sześciu wozów gaśniczych straży pożarnej.
  Z informacji lokalnych mediów wynika, że nikomu nic się nie stało.
  DODATEK KTÓREGO NIE ZAMIEŚCI ŻADNA ZNAJDUJĄCA SIĘ W POLSCE AGENCJA PRASOWA
  MIGI 29 ZNALAZŁY SIĘ W ZASIĘGU RAŻENIA ROSYJSKIEJ BRONI ELEKTROMAGNETYCZNEJ , BYŁ TO WŁAŚNIE POKAZ SIŁY ROSYJSKIEJ ARMII !!!
  JAKIEGO RODZAJU TO BROŃ ?? JA WAM TEGO NIE NAPISZĘ ALE JEST TO NAJNOWSZA BROŃ , POKAZ MOŻLIWOŚCI JEST ZWIĄZANY NAJPRAWDOPODOBNIEJ Z URUCHAMIANIEM ZA ZGODĄ POLSKI AMERYKAŃSKIEJ BAZY W RADZIKOWIE …
  OD TAK ŻEBY POKAZAĆ POLAKOM ŻE ………:)
  RADZĘ ŚLEDZIĆ TO INFO BO BĘDĄ SIĘ UKAZYWAŁY CAŁE STEKI I WIĄZANKI PIERDALANSÓW NA TEMAT PRZYPADKU … ALBO NAWET CELOWEGO DZIAŁANIA ĆWICZENIE AWARYJNYCH LĄDOWAŃ:) …:) !!!
  TEGO RODZAJU BROŃ BYŁA JUŻ NA STANIE ARMII ROSYJSKIEJ I WOJSK UKŁADU WARSZAWSKIEGO W LATACH 80 UBIEGŁEGO WIEKU …
  WTEDY BYŁY TO PIERWSZE KROKI A I TAK SKUTECZNOŚĆ BYŁA IMPONUJĄCA, DZIŚ PO 27 LATACH MOŻE TO BYĆ JUŻ 5 -6 GENERACJA TEJ BRONI….
  A Kaczor z Maciarem skończy kiedyś w pierdlu !!

  ——
  Na stronie p. Zbyszka Gojnego na FB nic o tym nie ma.
  Admin

 9. Adam -z ch.n.g. said

  Oj tam , oj tam – toż to nie były WSZYSTKIE !!!
  Coś tam , gdzieś (?) tam jeszcze zostało .
  P.S.
  Mój imiennik W.Sz. P. (Św. P.) – Adam Słodowy w ramach nauki ZRÓB TO SAM – uczył wszystkiego .

  ZRÓB SOBIE PROCĘ – A BĘDZIESZ BEZPIECZNY .
  😦

 10. volviak19 said

  na fb Zbyszek Gojny w tej chwili nie pisze, bo dostał bana na 3 tygodnie, przekazuje przez inną osobę, udostepniam, bo facet naprawdę ma nosa- wszyscy ogarnięci mają go w znajomych- Zbyszek Gojny wychodzi z założenia że Polakami trzeba już nieźle potrząsać ( dawać po łbie kijem) albowiem tłumaczenie i przekonywanie na tym etapie już nic nie daje- co ja też popieram- codziennie spotykam tylu idiotów wokół siebie że szok

 11. Henry said

  Ad: 4 Hulsz

  „Jedyną usterką była awaria/zniszczenie golenia przedniego podwozia w wyniku…”

  To tak samo, jak doktor po operacji powiedział do rodziny zmarłego:
  Operacje pacjenta zakończyłem sukcesem, ale serce odmówiło dalszej pracy i przestało pracować.
  Jest mi bardzo przykro.
  „Awaryjne lądowanie pięciu MIG-ów na lotnisku w Gdańsku. „Doszło do usterki technicznej” jest dobrym tematem dla polskich kabaretów (jeśli pozwolą).
  A za PRL-u często pozwalali.

 12. Czolgista said

  @8
  Stawiam dolary przeciw orzechom, że jak zwykle przyoszczędzona na remoncie tych maszyn. W Polskim wojsku to niestety norma.

 13. Czolgista said

  polskim z małej. Błąd

 14. AlexSailor said

  @Jamek

  PIERDOŁY

  Żadna władza nie zaryzykuje przekroczenia Rubikonu, ponieważ wyniku takiego działania nie da się przewidzieć.
  Poza tym, po czymś takim kraj przestaje istnieć zmieniając się w pole wojny domowej i żer dla wrogów zewnętrznych.
  Tym bardziej tak wielki i tak uzbrojony kraj, jak usa.
  Na dodatek zawsze mogą się zbuntować jakieś jednostki wojskowe, policyjne, gwardia narodowa, lokalne ośrodki władzy, itd.

  Co zaś do bankructwa banków i stanów.
  To bzdura.
  Zadłużenie jest w dolarach, a tych można wydrukować, czy choćby dopisać zer na rachunkach ile się chce.
  Jedynym skutkiem będzie brak możliwości zaciągania następnych długów oraz większa (galopująca) lub mniejsza (kilkunastoprocentowa) inflacja.

 15. Mickiewicz said

  Jak co, to nie ja, to kalkstein…
  https://examplewordpresscom45485.wordpress.com/2016/05/31/pilne-6-polskich-migow-29-zaatakowanych-awaryjne-ladowania-w-asyscie-strazy-pozarnej-radio-gdansk-awaryjne-ladowanie-szesciu-mig-ow-29/

 16. Dziadzius said

  moze to i tak jak „Admin.” sugeruje te samoloty wpadly w promienie elektromagnetyczne czy JAKIES tak jak Usraelski krazownik na morzu Czarnym [ kolo Krymu] co mial za zadanie pilnowac dzialan Rosji — raptem bez powodu siedzi w porcie juz + 6 miesiecy bo ruski pilot przelecial nad okretem +/-35 metrow i „Donald” zpieprzyl do portu na reperacje??

 17. Joe said

  Mala POprawka Dziadziusiu…”Donald” zpieprzyl do STOCZNI na reperacje….Bo taka reperacja gdzie zaloga musiala sie WYNOSIC…to robota dla stoczniarzy….a juz o specjalnosci dyskutowac nie warto,bo wiadomo ze zniszczenie nastapilo glownie w elektronice a moze i elektryce.POzdrowko.

 18. piwowar said

  „polskie samoloty dostały się w strefę działania rosyjskiej broni elektromagnetycznej”,

  Tez misie tak najsampierw skojarzylo, ale potem przyszla refleksja, czemu jeden sie zepsul a cztery nie? To chyba jednak goleń. Tym razem chyba Putin olał szerokim łukiem.

 19. Adam said

  To chyba jednak była wałęsowska goleń.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: