Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jarosław Kaczyński: toczy się walka o polską suwerenność. Trzeba jej bronić!

Posted by Marucha w dniu 2016-05-31 (Wtorek)

Dzisiaj toczy się walka o nasza suwerenność. Ośrodki europejskie tej suwerenności nie szanują, to znaczy nie szanują też Polski i nie szanują Polaków – mówi w rozmowie z „Do Rzeczy” prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W obszernej rozmowie z Kamilą Baranowska prezes Kaczyński kilkukrotnie odnosił się do spraw brukselskich nacisków na rząd PiS. Pytany o powody tak daleko idącej „troski ” ośrodków zewnętrznych o nasz kraj, Kaczyński odpowiedział: „Za tym kryją się interesy. Polska podporządkowana Niemcom, całkowicie niepodmiotowa w polityce międzynarodowej, pozwalająca się eksploatować w sensie gospodarczym, jako zasób taniej siły roboczej, to znakomity interes dla Niemiec i innych państw unijnych. Jeśli ktoś chce ten stan rzeczy naruszyć, zmienić, to jest i będzie atakowany”.

Zdaniem prezesa PiS sejmowa uchwała o suwerenności Polski miała służyć „pokazaniu, że w tej chwili jesteśmy pod naciskiem Brukseli i nie tylko, i że traktujemy to jako zamach na naszą suwerenność. Należało podkreślić, że mamy tego świadomość i się na to nie zgadzamy”.

„Trzeba bronić polskiej suwerenności i prawa polskiego społeczeństwa do wyboru rządu, który chce w Polsce bardzo dużo zmienić. Bo to jest też w tej chwili kwestionowane. W Polsce ma być tak, jak było, czyli w istocie półoligarchia z ogromną szarą strefą, nieformalny immunitet dla elit, nawet jeśli się dopuszczają przestępstw – weźmy przykład Beaty Sawickiej, przykład Weroniki Marczuk czy choćby dziwną historię w rodzinie Wajdów” – analizuje Kaczyński.

W rozmowie opublikowanej w najnowszym numerze „Do Rzeczy” pojawił się także wątek ewentualnego poparcia przez PiS starań Donalda Tuska o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. „Reguła jest taka, że my Polaków popieramy. Jednak trzeba dodać do tego drugą regułę, że Ci Polacy nie powinni Polsce szkodzić i jeżeli są tam, to nie powinni być stroną sporów tutaj, a przyjmowanie Kijowskiego przez Tuska było daleko idącą deklaracją. Będziemy się przyglądać, nie kierujemy się emocjami, tylko interesami. I żeby była jasność, nie kierujemy się żadnym lękiem przez Tuskiem” – deklaruje prezes PiS.

Źródło: „Do Rzeczy”
luk
http://www.pch24.pl

Dobre! Grabarze polskiej suwerenności nawołują do jej bronienia… A że „ośrodki europejskie” nie szanują Polski? Jak ją mają szanować, skoro nie czynią tego polskojęzyczne rządy? 
Admin

Komentarzy 36 to “Jarosław Kaczyński: toczy się walka o polską suwerenność. Trzeba jej bronić!”

 1. czesio i muchy said

  pan Jarosław zapomniał dodać o nieeuropejskich ośrodkach które także nie szanują naszej suwerenności próbując w bezczelny i nieprawny sposób wydoić kasę.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Podejrzewam, że owe nieeuropejskie ośrodki już ową kasę wydoiły, a teraz chcą to zrobić jeszcze raz. Dla tych ośrodków żądania odszkodowań za sprzedane przez nich uprzednio nieruchomości to rzecz normalna.

 3. revers said

  No, juz 13 Maja w Redziszewie obroniono suwerennosc POlski, lub na wsgorzach Golan

  .https://www.youtube.com/watch?v=F-xtFnd5qqw

 4. Wojtek said

  Kalkstein jak typowy chazarski judaista potrafi tylko kłamać. Walka się toczy, ale o zdobycie pozycji i pełnej władzy przez polskojęzycznych banderowców, frankistów i chazarów, a nie w obronie polskiej suwerenności.

 5. peacelover said

  …kaczor do wora,
  a wor do jeziora !

 6. Siekiera_Motyka said

  „Za tym kryją się interesy. Polska podporządkowana Niemcom, całkowicie niepodmiotowa w polityce międzynarodowej, pozwalająca się eksploatować w sensie gospodarczym, jako zasób taniej siły roboczej, to znakomity interes dla Niemiec i innych państw unijnych. Jeśli ktoś chce ten stan rzeczy naruszyć, zmienić, to jest i będzie atakowany”.”

  Był bym bardzo ciekawy wiedzieć ilu Polaków zada sobie trud stwierdzić

  „Ale Panie Prezesie, to wy politycy PO, PiS, SLD itd. pozwoliliście by taki był stan Polskiej suwerenności. Kiedy opuszczamy Gułag UE ? „

 7. Waldemar Bartosik said

  Suwerennym się jest, albo nie. Berlin i Bruksela posunęły się do granic impertynencji, podczas gdy inny hegemon perfekcyjnie poszerza strefę wpływów. Przykład ? TTIP, cieszący się publicznie wyrażonym poparciem Morawieckiego, tarcza antyrakietowa ciesząca Dudę, Macierewicza i Waszczykowskiego. Mayer Amschel Rothschild rzekł : „Dajcie mi władzę nad finansami państwa, a nie dbam kto stanowi ustawy”. W Polsce oddano banki, teraz oddaje prawo w ręce korporacji, wnet odda obronność. Czyż można jeszcze mówić o jakiejkolwiek suwerenności ???

 8. Mickiewicz said

  Jak widzę tego karłowatego ch. probanderowskiego, po ojcu ukrze z Odessy, to mam gospodarzu odruch wymiotny.

  Kierownik ostrzegał goyim przed tymi ścierwami chazarskimi i… nic, jak kulą w płot 😦

  Los ślepy go uratował, bo mogły jego prochy leżeć pod Smoleńskiem, a tak dalej miesza sqrw…

  Ludzie przejrzyjcie na oczy, gdzie on nas pcha, a pcha nas niechybnie w przepaść…

 9. Arni said

  „toczy się walka o polską suwerenność. Trzeba jej bronić!” i kto to mówi? czołowy lawirant i sprzedawczyk Polski !

 10. Mickiewicz said

  A kto podpisał Traktat Lizboński ty srulu karłowaty… No kto? Twój braciszek i to przez niego nie jesteśmy suwerenni.
  A teraz ty mieszadle w kotle… mieszasz. Do czasu… twojego.

  Braciszek był zresztą totalnie sterowany przez Jarosława.
  Admin

 11. rdest said

  ” pojawił się także wątek ewentualnego poparcia przez PiS starań Donalda Tuska o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej”,po co był wiec audyt i cały „wstrząs” ?, rozliczenie stało się factem!? Teraz „polak patriota” może poprzeć „polaka” Finezja iście talmudczaa

 12. Zerohero said

  @11 Rdest

  Bo wyborcy PIS to ćwierćinteligenci niezdolni do własnej refleksji. Potrafią godzinami trajkotać o największym nieszczęściu jakie spotkało III RP – rządach PO. PO zdaniem publicystów PIS fałszowało wybory, dokonywało puczu mordując prezydenta itd. Do tego gospodarka, afery (tutaj mamy realne zarzuty)….. Ale jak PIS doszedł do władzy, to zapomniał o zarzutach (tych realnych i wymyślonych) i….poparł Tuska.

  Czy ta ciemna masa w ogóle jest zdolne do myślenia? Nie. Oni przeżuwają cytaty żydowskich publicystów ze studia TV. „a ten powiedział”, a „tamten powiedział….”. Od siebie nic. Wyborca nie zauważa elementarnych niespójności propagandy.

 13. Zerohero said

  ad rem

  odrażający karzeł od lat gada „patriotycznie” a robi i tak co chce.

 14. asia said

  No juz wystarczy… troche umiaru by sie przydalo… odpierdolcie sie wreszcie od Kaczynskiego

  ——
  Myśmy jeszcze, kurwa, nie zaczęli na dobre się przypierdalać do tego chuja na kaczych łapach, miła Pani Asiu.
  Admin

 15. hedelix said

  Dureń, kłamca, szkodnik, agent.

 16. Bronisław said

  Panie Zerohero!

  A,czy nie uważa Pan, Panie Zerohero, że ten „odrażający karzeł” robi to, co mu każą jego mocodawcy?!!!

  Pozdrawiam Pana najgoręcej! Króluj Nam Chryste!!!

 17. Boydar said

  „… a świstak siedzi i zawija w te sreberka …” Dobrze. Muszą to kupić, są głupsi od najgłupszego goja. Jest takie polskie przysłowie – trafiła kosa na kamień. Tylko że to nie jest tylko kamień, to jest Marten. Wiem, źle się kojarzy, szczególnie że również jest jeszcze chwilowo nieczynny.

 18. rdest said

  AD12 Żyd żydowi oka nie wykole,Wszystko jednak działa w/g zasady „wy nie ruszata naszych , a my nie będziem ruszać waszych.”. Jeszcze trochę ,a okaże się że i Ryży ., który siedzi na europejskim tronie coś „ważnego” Polsce załatwi , co spowoduje wzrost notowań PO w narodzie , a pamiętliwym malkontentom będą wrzeszczeć: spieprzać polskie dziady od ludzi honoru .

 19. Boydar said

  „… żyd żydowi oka nie wykole …” – Pan Rdest (17)

  Kiedy ?

  „największym i jedynym wrogiem żyda jest drugi żyd”

  No i oczywiście jeszcze ja, co poniekąd oczywiste; jestem przecież i żydem, i byłym ubekiem, i trollem, i ogólnie idiotą.

 20. watazka said

  A co to jest suwerennosc?
  I jak sie o nia walczy?
  Bo jak sie zwalcza – to juz wiemy.
  W Lizbonie.

 21. RomanK said

  Beata Szydło i krótka historia „Targowicy”

  Jakąś bardzo któtką pamięć oni mają na swój użytek.
  Lizbońskie tragiczne 13 grudnia 2007 r. – O tym Polakom nie wolno zapomnieć!!!
  https://jozefbizon.wordpress.com/2012/12/11/lizbonskie-tragiczne-13-grudnia-2007-r-o-tym-polakom-nie-wolno-zapomniec/
  Jedno jest pewne. Szykuje się wspólnymi siłami PiS i reszty ostateczny skok na Polskę, a UE była tylko koniecznym procesem przejściowym.
  JB

 22. Boydar said

  Z rzeczy pewnych w Polsce mamy na razie śmierć i podatki. No i Teksas oczywiście.

  Że tragiczne to bez wątpienia. Cała masa dusz zakwalifikowała się od tego momentu do utylizacji (kwalifikacja nie gwarantuje zwycięstwa, dużo zależy od Sędziego). Jednak czy to przez Lizbonę ? „Przecież Polacy wcale nie musieli tego robić”. Jednak zrobili. Czy Polacy ? To już wolę tych z Teksasu. Gdyby nie Lizbona, „nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział”. Tylko tak mogło się „to” zdarzyć i tak być musiało. Qurwa kiedy śpi, wcale na qurwę nie wygląda. Dopiero gdy rozewrze warsztat.

 23. Filomena said

  @ 18

  Tam, gdzie dominuja goje tam Zyd Zydowi jest rowny. Roznic nie ma. Tam, gdzie goje stracili wladze, tam egzystuje stratyfikacja Zydow. Zyd Zydowi nie jest rowny. Jedni stoja wyzej, a drudzy nizej.

  Te roznice miedzy Zydami mozna czasami bardzo chytrze wykorzystac. Nastawic jednych Zydow na drugich. Taka strategie przyjal swego czasu slawny goj Putin. W ten sposob czesciowo podwazyl wladze Zydow na Kremlu. Putin wykorzystal konflikt miedzy rabinem Adolfem Szajewiczem a rabinem chabadnikiem Berlem Lazarem do usuniecia glownego Zyda w mediach – krola rosyjskich mediow w latach 90-tych – Gusinskiego. Gusinski musial ratowac sie ucieczka. Po dzis dzien ucieka z jednego kraju do drugiego. Najwazniejsze, ze stracil wplywy w Rosji.

 24. Dictum said

 25. Isia said

  … kolejna gadka pseudopatriotyczna żyda Kaczyńskiego na użytek gojów …

 26. MatkaPolka said

  KACZUCHA KŁAMCZUCHA

  Wszystko, co mówi Kaczka Dziwaczka trzeba rozumieć odwrotnie odczytywać po hebrajsku, czyli w druga stronę

  „My popieramy Polaków” – a to Tusk Polak? Wszyscy dziadkowie Tuska to żydzi, którzy podpisali volksliste.

  Polska podporządkowana Niemcom – a kto Podpisał Traktat Lizboński – Kaczyński, Tusk, Sikorski – podporządkowując Polskę Niemcom w ramach mechanizmu prawno-finansowego zwanego Unia Europejską

  „Brońmy naszej suwerenności” – to, po co nam obce wojska na terytorium Polski – US i Bundeswehra – Nikt tak dobrze nie obroni polskiej suwerenności jak Wojsko Polskie – szkolenie, przemysł zbrojeniowy, broń w każdym domu

  A kto tą suwerenność niszczył – to Macierewicz rozbił w latach 90-tych RKN kiedy okazało się, ze zdobył niespodziewanie 20% poparcia społecznego, potem LPR, aż wreszcie rozbijając koalicję w 2007 LPR, Samoobrona, PiS – która wyniosła PiS do władzy? To Kaczyński występował w fundacji Sorosa – Batorego planując wyeliminowanie „Radykałów”. Głównym zadaniem PiS-u jest rozbijanie i zagospodarowanie polskiego, narodowego elektoratu..
  POPiS to jedna Partia – razem tworzyli PC, Razem byli w AWS

  Wihelm Świątkowski – prezes Naczelnego sądu wojskowego w Okresie nocy stalinowskiej to pewnie siła napędowa kariery tych „co ukradli Księżyc”, a póżnie FOZZ i polskie banki w aferze Art-B .

  A co z bandycką prywatyzacja – a co z wywłaszczeniem Polaków – miało być uwłaszczenie, – ale rabe Macierewicz tak zrobił, żeby było wywłaszczenie.

  A kiedy Kaczyński chce rozliczyć Afery PO i Afery PiS-u. Co to za suwerenność bez przemysłu i gospodarki w polskich rękach? Jak Kaczyński zamierza ukarać złodziei, którzy sprzedali nie swoje i paserów, którzy kupili kradzione?

  Rabe Macierewicz miał zbadać czy Traktat Lizboński jest zgodny z KONSTYTUCJĄ RP – co się stało z komisją PiS-u. Wg. Ekspertów Traktat Lizboński jest niezgodny z Konstytucją aż w 54 artykułach.

  To może by tak „POLEXIT” – wyjście z Unii NIEMIECKIEJ – bo przecież członkostwo w Unii jest niezgodne z polska konstytucją. Zresztą bezczelne groźby Schultza i Junkersa są wystarczającym powodem, żeby wyjść z UE.

  A co z długiem państwowym? A co z bankami niemieckimi drenującymi miliardy z Polski? Wystarczy znacjonalizować – przecież jedynym bankiem uprawnionym do emisji pieniądza w Polsce jest wg. Konstytucji NBP – WSZYSTKIE inne banki w Polsce działają nielegalnie – kryminalnie

  Dług można zlikwidować w jednej sekundzie – przywracając NBP konstytucyjne uprawnienia emisji pieniądza

  A co z odszkodowaniami od Niemiec za II wojnę światową – Niemcy są winni Polsce i Polakom tryliony dolarów – za zniszczenia materialne, za pracę niewolniczą, za śmierć milionów obywateli

  A co ze zwrotem lupów wywożonych z Polski do Izraela?

  Czy ABW-ERA postawi zarzut nie tylko szpiegowania a sprzedawania obcemu mocarstwu dóbr narodowych i wywożenia miliardów z Polski
  Rozliczy sprzedanie na rzec Niemiec majątku narodowego za 10% wartości
  Czy ABWERA ROZLICZY WYSTĄPIENIA Kaczyńskiego i Tuska w Izraelu – i wiernopoddańcze oświadczenia
  Czy Kaczyński i ABWERA aresztuje 40,000 tysięcy agentów MOSSAD-u – co to za suweren, który pozwala na działanie obcych służb na swoim terenie.

  Kaczy Suweren niech przeniesie wszystkie Kaczki do Izraela – a nie przenosi Izrael do Polski – patrz obrady Knesetu w Polsce. Niech Kaczy suweren przeniesie cały Kne-Sejm do Israela – na wieki wieków Amen.

  No i w końcu cuchnąca sprawa – „Zamach Warszawski”– bo przecież nie „katastrofa Smoleńska” – kto zabił – Komorowski, Tusk, Obama, czy to może dyktator Putin sam sobie podłożył świnie. Najciekawsza w tej sprawie to WCZEŚNIEJSZA WIEDZA – rozdzielenie wizyt, Orędzie Komorowskiego do Narodu – trzy godziny przed katastrofą

 27. Lily said

  Re 5;Peacelaver
  : >)))

 28. Wojtek said

  Ad. 14. Niech on się lepiej odpier…. od Polski i Polaków i wraca na swoją UPAdlinę.

 29. Bronisław said

  Re: 28. Ale trudno się dziwić Szanowny Panie Wojtku, bo wiele takich „Aś” jest tak „zauroczona” takimi „odrażającymi karłami”, iż żadne rozsądne argumenty je od takich „typów” nie odwiodą!!! Dlatego też od wieków starannie dbano
  o to, aby do działania politycznego (państwotwórczego) nie dopuszczać ludzi przypadkowych, a szczególnie kobiet!!!
  To dopiero Iluminaci, poprzez demokraturę, (przeforsowali) dopuścili „motłoch” do decydowania o najważniejszych sprawach państwowych i jak na tym wyszła Rzeczypospolita Obojga Narodów po dziś dzień „chyba” doświadczamy!!!

  Gorąco Pana, Panie Wojtku pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia! Króluj Nam Chryste!!!

 30. rdest said

  AD23 Wiadomo, że u nich też występuje porządek dziobania, ale gdy mają ten sam cel , zapominają na czas jego realizacji o różnicach ,potrafią być solidarni.

 31. Rob said

  Najgorsze to to, że duża część PIS-owskiego elektoratu daje się nabierać na takie pseudopatriotyczne oświadczenia.
  Zawsze mnie zadziwia jak łatwo manipuluje się ludźmi…

 32. gosc said

  Rzekl Kain do Abla ,brata swego;Chodzmy na pole…

 33. asia said

  Dziekuję … Panie Adminie… dawno już się tak nie uśmiałam, naprawde, aż do łez. A co wolelibyście PO z Kopacz i spółką? Dajcie im troche czasu na dobrą zmianę. A JK się w końcu od…sunął.
  Króluj nam Chryste!!!

 34. Marucha said

  Pani Asiu…
  Przeciez już widać, co wyczyniają PISowcy. Na co mamy czekać? Ile jeszcze czasu potrzebują, aby ludzie wreszcie zrozumieli, że żadnych ważnych obietnic nie mieli i nie mają zamiaru dotrzymać?
  PO i Kopacz? Ta sama cholera. Druga noga tego samego, ehem… Eskimosa.

  PS. Miło, że ma Pani poczucie humoru.

 35. Obcy Astronom said

  „Myśmy jeszcze, kurwa, nie zaczęli na dobre się przypierdalać do tego chuja na kaczych łapach, miła Pani Asiu.
  Admin”

  Oj tam, nieważne, że na kaczych łapach, ważne, że obrzezany ;-)))

 36. Lily said

  Kochani,szczerze mowiac,falsz, obluda,i zawodowy anty-polonizm.

Sorry, the comment form is closed at this time.