Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Dlaczego Polacy nie chcą u siebie uchodźców?

Posted by Marucha w dniu 2016-06-01 (Środa)

Kilka milionów Polaków pracuje i mieszka na stałe poza granicami Ojczyzny, głównie w krajach członkowskich Unii Berlińskiej vel Europejskiej. W porównaniu do Polaków pozostających w kraju i nie mających do czynienia z wieloma obcymi, polscy imigranci obcują na co dzień z ludźmi odmiennymi kulturowo i religijnie. Z racji wykonywania nisko płatnych zawodów, mieszkają także w obrębie tych samych dzielnic.

Oni, w porównaniu do rzeszy ,,ekspertów” zapraszanych do mediów, mają doświadczenie w kontaktach z imigrantami i uchodźcami, więc zdają sobie sprawę z poważnych różnic i powodowanych przez nie problemów integracyjnych.

Wielu z nich (włącznie ze mną) uważa, że integracji poddaje się nieznaczna część imigrantów i uchodźców, nawet tych w drugim i trzecim pokoleniu. Nie wydumaliśmy sobie tego mieszkając razem z innymi Polakami w postkomunistycznych blokowiskach, tylko żyjąc z obcymi, poznając ich zwyczaje, kulturę, religię, chodząc do tych samych szkół i pracując w tych samych miejscach co oni.

Jesteśmy zatem lepiej rozeznani od naszych Rodaków mieszkających w Polsce, a także jesteśmy w znacznie większym stopniu obiektywni i biada jakiemuś pseudo-dziennikarzowi, który napisze na nasz temat, że jesteśmy prymitywnymi rasistami i ksenofobami, bo dostrzegamy rzeczy niepodawane opinii publicznej przez jego kolegów po fachu.

Problem integracji (w szczególności społeczności muzułmańskiej) jest NIEPODWAŻALNYM FAKTEM dla każdego, kto ma szeroko otwarte oczy, a zaprzeczać temu mogą jedynie kłamcy oraz głupcy. Jak i ci, którzy są zastraszeni, bo w niektórych krajach mówienie prawdy np. na temat pochodzenia przestępcy, samo w sobie jest już przestępstwem.

Tenże problem wynika z ogromnej odmienności kulturowej i religijnej. W Europie nie jesteśmy skłonni przymykać oczu na zamykanie kobiet w domu i na odmawianie im prawa do chodzenia samotnie po ulicy. Nie uważamy gwałtu za winę kobiety (poza garstką oszołomów), a za winę gwałciciela. Nie kamieniujemy winnych cudzołóstwa.

Telewizja Polska puściła niedawno dokument pdt. ,,Pakistańskie ulice wstydu”. W sporym skrócie: ponad półtora miliona małych chłopców żyje na ulicach, z czego 9 na 10 było lub jest molestowanych seksualnie. W większości przypadków mają miejsce gwałty na najmniejszych z nich (między 6, a 8 rokiem życia), gdyż starsi chłopcy oddają się już za pieniądze.

Autorzy dokumentu przeprowadzali wywiady z kierowcami autobusów i ciężarówek, którzy odpowiadają za znaczny procent tych incydentów. Jeden z nich przyznał się do tego, że spał w swoim życiu z dwunastoma nieletnimi chłopcami. Zdradził też, że pewnego razu miała miejsce orgia w autobusie, do której przyłączyli się wszyscy pasażerowie, a także on jako konduktor. Nie on jeden mówił wprost o tym, że brał udział w tym obrzydliwym i haniebnym procederze.

Popyt na usługi tych chłopców jest ogromny, a zważywszy na to, że chodzi tu o 90% z tego półtora miliona bezdomnych dzieci, od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów pakistańskich mężczyzn chociaż raz w życiu dokonało aktu homo-pedofilii. Żałuję jedynie, że nikt nie powiedział tego wprost.

Producenci zwrócili uwagę, że jest to wina religii i konserwatywnego modelu społeczeństwa, w którym kobieta jest postrzegana jako gorsza istota, a mężczyźni są niewyżyci seksualnie. Czy może to być jednak tłumaczeniem dla milionów aktów homo-pedofilii?

Można więc między bajki włożyć opowiadania ,,ekspertów” o konserwatywnym sposobie bycia muzułmanów i o ich restrykcyjnym przestrzeganiu praw religijnych. Tym bardziej, że chociaż islam zabrania spożywania narkotyków, to w tym samym kraju jest ich ponad milion, z czego 30% z nich przenosi wirusa HIV.

Co zatem mogą wnieść do Europy uchodźcy z Pakistanu? Pogardę dla kobiet? Korzystanie z usług nieletnich chłopców? Narkomanię? HIV? Zapewne każdą z tych rzeczy. Oczywiście nie wszyscy z nich, ale skala problemu jest przecież ogromna. Podobnie jest niestety i w innych muzułmańskich krajach, gdzie reguł islamu przestrzega się jedynie na pokaz.

Czy zatem Europejczycy nie powinni wiedzieć, ilu imigrantów i uchodźców odpowiada za znaczną część gwałtów w ich krajach? Powinni, lecz nie dowiedzą się tego. Prawda jest niestety nazbyt rasistowska.

Wbrew innym twierdzeniom ,,ekspertów” i pseudo-dziennikarzy, Polacy obawiają się tego, że uchodźcy zabiorą im miejsca pracy. Jak? Jak mają to zrobić, skoro ponad 50% imigrantów z Bliskiego Wschodu przeniesionych do Szwecji, nawet po dziesięciu latach pozostaje na bezrobociu? Mimo wysiłków rządu, rozmaitych programów i dofinansowań dla pracodawców. Powody tego są oczywiste dla każdego myślącego człowieka, lecz trzeba przedstawić Naród jako zgraję bałwanów i wkładać ludziom do ust słowa, których nigdy nie wypowiedzieli.

Inni wyręczyli mnie już w opisywaniu gett powstałych na terenie Anglii, Francji, Szwecji czy Niemiec. Wyręczyli mnie także w tłumaczeniu, że ,,dzieci-uchodźcy” to w większości przypadków dorosłe byki, ukrywające swoją prawdziwą tożsamość w obawie przed deportacją do rodzimych krajów, gdzie ciążą na nich poważne wyroki.

Co budzi jeszcze wątpliwości Polaków? Sam fakt, że choć przez wiele lat na terenie Bliskiego Wschodu i w Północnej Afryce toczyły się wojny, to miliony ludzi nie wsiadały na tratwy, by płynąć do Europy. Mamy do czynienia ze skoordynowaną akcją przemytników ludzi i wielu Polaków zaczyna głośno pytać, skąd to przyzwolenie na ich działalności i ich świetne zorganizowanie akurat TERAZ?

Inną, równie istotną kwestią, jest pomoc finansowa, którą musielibyśmy udzielać uchodźcom ulokowanym w Polsce. Wbrew temu co twierdzą press-tytutki, Polacy nie są Narodem skrajnych egoistów i rasistów, tylko wyrażają niechęć w stosunku do ludzi otrzymujących pomoc, jakiej oni nigdy od swojego własnego rządu nie dostali.

Dość mówić, że parę milionów Polaków było ZMUSZONYCH do emigracji za chlebem i godnym życiem, a wielu pozostających w Ojczyźnie klepie biedę. Normalną reakcją jest ich rozgoryczenie, gdy obcy dobijają się do bram Europy i dostają wszystko to, czego sobie zażyczą.

Ostatnią rzeczą jaką chciałbym poruszyć, jest rzekoma agresja wobec obcych, z której każą się nam wstydzić anty-polskie organizacje pokroju Fundacji im. Stefana Batorego i HejtStop (nazwa równie idiotyczna co założycielka organizacji).

Otóż za problem agresji wobec obcych (między innymi pobicia kogoś z powodu śniadego koloru skóry), odpowiadają w głównej mierze właśnie środowiska ,,anty-faszystowskie” (kolejne kretyńskie dziś wyrażenie). Dlaczego? Ano dlatego, że te właśnie środowiska ograniczają wolność słowa, starają się wprowadzać prawa, które karałaby tzw. ,,mowę nienawiści”, jaką jest np. stwierdzenie faktu, że dziewięciu Somalijczyków zgwałciło Szwedkę na promie płynącym do Finlandii i chciałyby wsadzać do więzienia każdego, kto nie powtarza bredni za sprzyjającymi im mediami. [Szwedzkie media nazwały ich „Szwedami” – admin]

W związku z tym, że ogranicza się wolność słowa, trzeba się liczyć też z tym, że ludzie nie mogący wyrażać swych wątpliwości na głos, szybko zaczną wyrażać je pięścią. Agresja bierze się z tej tłumionej frustracji.

Kto zatem jest tutaj w największym stopniu winny? Zapewne antysemici wyrośli z mlekiem matki, czy jak to tam szło… Żadne argumenty nie przekonają jednak prawdziwie faszystowskich cenzorów spod znaku ,,politycznej poprawności”.

Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com/

Komentarzy 26 do “Dlaczego Polacy nie chcą u siebie uchodźców?”

 1. adsenior said

  Autor sam odpowiedział sobie, w pierwszym zdaniu. Polacy za granicą PRACUJĄ, a ciapate przyjeżdżaja po socjal!

 2. Wojtek said

  Podstawowa sprawa jest taka, że pisdzielskie sqoorwysyństwo robi z Polaków dziadów, a z UPAdlińców panów, a na to nie można pozwolić.

 3. Siekiera_Motyka said

  „Dlaczego Polacy nie chcą u siebie uchodźców?”

  Bo będą mieli to wcześniej lub później

  .https://www.youtube.com/watch?v=JdmQ9PN57l4

 4. Wojtek said

  Oto jak Kalkstein i jego chazarska banda zastępują Polaków UPAdlińcami:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz%2Fmilion-ukraincow-przyjedzie-w-tym-roku-do-pracy-w-polsce

 5. Gietrzwałd said

  …zapodaję w tym temacie, dosyć ważny głos rozsądku i to niewiasty… 🙂

  http://akademiacontramatrix.org/2015/10/emigranci-szczypta-zdrowego-rozsadku-w-zalewie-propagandy/

  pozdrawiam AMDG

 6. Przemko said

  panie zielone drzewko! niechże się pan w końcu zdecyduje – albo ludzie są absolutnie równi albo różni!!!
  a skoro muzułmanie różnią się od chrześcijan, czarni od białych to i kobiety różnią się od mężczyzn. proponuję więc, ten feministyczno-dżenderacki bełkot publikować u lisa, tuz obok wypocin środówny…

 7. Ad.6

  A tak poza tym to wszyscy zdrowi?

 8. Isia said

  Bardzo dobry artykuł … rzecz jasna „zamykanie gęby” ludziom normalnym to jedna z metod realizacji strategicznych celów międzynarodowego żydostwa ( NWO ) …

 9. Isia said

  pkt 8
  … wraz ze sprowadzaniem do Europy, za żydowskie pieniądze, tzw. uchodżców …

 10. Przemko said

  ad. 7
  u mnie tak. ale panu zalecam wizytę u lepszego psychiatry (ten tylko udaje, że leczy pańskie schorzenia)

 11. robertgrunholz said

  Ad.10

  Szkoda, że pisze Pan to tutaj, a nie na mojej witrynie. Bardzo tego żałuję.

  Poza tym jeśli chce się Pan do mnie odzywać, to proszę robić to w języku polskim, miast stawiać trylion wykrzykników i wypuszczać z siebie wypociny niedopuszczalne nawet w trzeciej klasie podstawowej. Wybaczy Pan, ale jestem Polakiem i piszę w języku polskim, a nie w języku trolli, analfabetów i oszołomów.

  Bez odbioru.

 12. ojojoj said

  Za to niemieccy biskupi wlaza uchodzcom w odbyt.

  Drewniana łódź, którą imigranci próbowali przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy, posłużyła za ołtarz podczas mszy świętej w niemieckiej Kolonii

  Kto pozwala utonąć uchodźcom, pozwala utonąć Bogu – powiedział arcybiskup Kolonii.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lodz-uchodzcow-jako-oltarz-przed-katedra-w-kolonii/12rtq2

 13. MatkaPolka said

  Państwo Islamskie jest stworzone przez amerykańskich Żydów w celu zabijania – jest żydowskim potworem. Każdy bojownik PI to maszyna do zabijania – uzbrojony, finansowany, indoktrynowany, ogłupiony, fanatyczny i często znarkotyzowany zabójca. – Ci bandyci zostali szkoleni przez CIA i Mossad np. w Camp Bucca w Iraku lub w Libii.

  To Żydzi stworzyli te roboty do zabijania i w celu ograniczenia populacji do 500 mln ludzi – po wykonaniu zadania tj. po wymordowaniu 5 mld ludzi Państwo Islamskie też zostanie zlikwidowane. Żydzi wygrywają również ambicje zydów arabskich – Wahabitów w Arabii Sudyjskiej czy ambicje Erdogana odtworzenia Imperium Osomańskiego czy też różnice religijne odłamów Islamu – sunnitów i szyitów.

  Ten konglomerat tworzy śmiertelne zagrożenie nie tylko dla białej rasy, ale dla całej ludzkości w ogóle.

  Państwo Islamskie trzeba zwalczać ogniem i mieczem – To oczywiste, to warunek konieczny.

  Z dzihadem trzeba walczyć – na wszystkich możliwych frontach .

  Ale źródłem zła są Żydzi – syjoniści z USA i państw Zachodnich. Trzeba odciąć żródła finansowania, źródła dostaw broni, żródła komunikacji, zlikwidować gangsterskie organizacje przemytnicze.

  Aresztować i rozstrzelac przywódców politycznych państw zachodnich, aresztować i roztrzelać żydowskich bankierów, syjonistycznych redaktorów i właścicieli mediów.

  Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę, kiedy rzucą przed siebie grom kiedy runą żelaznym wojskiem i pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą – ty, ze snu podnosząc skroń, stań u drzwi. Bagnet na broń! Trzeba krwi!

  Bandyckie państwa NATO pierw zdestabilizowały Libie i Irak, stworzyły ISIL i al-Kaide wypuścili demony które zaczeły mordować cywilów – ucinał głowy, pozabijał przywódców – Kadafiego i Huseina którzy te żywioły potrafili opanować; NATO zbombardowało domy i stworzyło wojny i uchodźców.

  Agresywnych wyszkolonych bandytów trzeba fizycznie zlikwidować –

  Najlepszą odpowiedzią na zbrodnie i terror potwora ISIS daje Rosja i Putin w Syrii – bombarduje cysterny z ropą finansującą bandytów, bombarduje składy i fabryki broni, bombarduje i fizycznie likwiduje ugrupowania wojskowe. Jest to jedyne właściwe postępowanie wobec fizycznego zagrożenia.

  Ale jest to połowiczne rozwiązanie problemu – trzeba zlikwidować źródło międzynarodowego terroryzmu. To Żyd terrorysta ukrywa się w zakamarkach bankowych gabinetów, robi ciemne interesy w Synagogach, obraduje w gabinetach rządowych i w Parlamentach , przekazuje wytyczne w ambasadach USA i Izraela, w fundacjach Sorosa i Adenauera – obmyśla jak tu sprawić „krwawą łaźnie Gojom – jak by tu zrobić Kolorową Rewolucje, „Arabska Wjosnę”, „wojenkę Rosją”

  Polacy mają wyjątkowe dobre doświadczenia jakie są skutki działania Miedzynarodowego Żyda – ŻYDOWCY przywódcy UPA i mordy na Wołyniu, Żydzi którzy finansowali Hitlera i obozy śmierci, Żydzi którzy stworzyli komunizm i kierowali NKWD i UB – ile razy to trzeba powtarzać

 14. MatkaPolka said

  BEATA SZYDŁO, AGENT nr.33.

  http://ligaswiata.blogspot.ca/2016/01/beata-szydo-agent-nr33.html

  The International Visitor Leadership.

  Postanowiłem ten tekst napisać, gdy prasa pokazała grę pod tytułem : jak silny jest obraz polski walczącej … ?!

  Ludzie ,czy tak trudno wasz oszukać … I dziwicie się, że mają was za zwierzęta. ?!

  Gdzie tu suwerenność 1945-1988,1988-2016, pierwszy i drugi rozbiór polski, przez międzynarodowe państwa – korporacje.

  Magia i iluzja telewizji przekonała was do wszystkiego. I wiecie co, znów dostaliście igrzyska, podoba się wam piłka ręczna, europejska i sejmowa posiadówka … na koszt podatnika …

  O, jaka cudowna wolność. ?! Was można zadowolić obietnicą, kłamstwem, i jałmużną … Dumny naród boi się sprawiedliwości, pierwszej prawdziwej wojny kastowej, ludzi z elitami …

  The International Visitor Leadership
  (ht..tps://en.m.wikipedia.org/wiki/International_Visitor_Leadership_Program)

  W czasach gdy co dziesiąty dorosły Polak (3 mln) musi korzystać z różnego rodzaju zasiłków, a kolejne 2,5 mln osób wstydzi się prosić „państwa” o „pomoc” …

  Wybrani „przedstawiciele” upadającego narodu : Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka, Beata Szydło czy Kazimierz Marcinkiewicz …, uczyli się od swoich braci masonów ,jak mają sprawować władze (manipulować) nad zniewolonym, ciemnym ludem.

  Czasy się zmieniają, systemy się zmieniają, a hierarchia ciągle żyje, na koszt głupiego i naiwnego społeczeństwa.

  Te „ideały”, to złodzieje, ojcobójcy, homoseksualiści, lichwiarze, spekulanci …, udający dobrych lub złych policjantów, aby dokonywać roszad personalnych na scenie politycznej gry. Czym większa „korporacja” tym bardziej skomplikowane gry i rozgrywki …

  Beata Szydło, agent nr 33.

  Pani Beata Szydło, jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu. Elewi tej Szkoły Liderów są wybierani przez dyplomatów (masonów) z Ambasady USA w każdym kraju. Skąd dyplomaci wiedzą, że trzeba przeszkolić akurat tę, a nie inną osobę – po prostu swoich się wybiera i swoich się szkoli …

  W Polsce, Francji, Rumuni … scena polityczna jest sztucznie podzielona na pozornie zwalczające się partie – ale kiedy przyjrzymy się im bliżej, to ze zdumieniem zauważamy, że na czele każdej z tych wszystkich partii znajdują się absolwenci ENA, czyli Ecole Nationale d’Administration.( ht..tps:/../pl.m.wikipedia.org/wiki/%C3%89cole_nationale_d’administration)

  Szkolenie międzynarodowych liderów jest zarezerwowane tylko dla masonów 33 stopnia.

  Mamy tutaj przedstawiciela jezuitów, wielkiego wschodu, opus dei i B’n’B …

  Ale wśród wytypowanych „liderów”, nie ma „Polaków”, tylko międzynarodowy, syjonistyczny motłoch legitymujący się polskimi dowodami i paszportami. Ale PO i PiS rozdają polskie paszporty jak makulaturę …

  W Polsce, Rumunii … nie opłaca się hodować owoców, świń, cukru, nie opłaca się doceniać ludzi i pracowników … ?

  Ale warto utrzymywać bezproduktywnych urzędników, polityków, księży, bankierów, prezesów i skorumpowanych sędziów i policjantów … !

  Zastanówcie się ile oni wytrzymają, jeśli zostaną bez siły roboczej, armii i jedzenia … ?!?! Ale trzeba mieć odwagę … Naród daje, naród odbiera, ale dziś, naród się daje, rząd odbiera …

  Co o programie International Visitor Leadership powie nam prawdziwy mason.

  Akram R. Elias, mason 33 ° rytu szkockiego. (ht..tp:/../bessel.org/masrec/dc-gls-2008-11-06.pdf , ht..tps:/../wikileaks.org/syria-files/docs/2120182_fwd-re-greetings.h..tml)

  Międzynarodowy program The International Visitor Leadership oferuje wiele możliwości dla naszych braci w sferze osobistej, „patriotycznej” i masońskiej.

  ( Senator Chuck Hagel (ht..tps:/../pl.m.wikipedia.org/wiki/Chuck_Hagel) był gościem na sesji plenarnej National Council for International Visitors (NCIV , ht..tps:/../en.m.wikipedia.org/wiki/Global_Ties_U.S.), spotkał się z członkiem zarządu NCIV, Akramem Eliasem w dniu 13 marca 2003 roku w Waszyngtonie. (Foto))

  Rolą masonerii, naszego rządu, jest zaangażowanie w wojnę z terroryzmem. W celu osiągnięcia długoterminowego i zdecydowanego zwycięstwa w tej wojnie, należy zaatakować wroga na dwóch frontach :

  1. Zniszczenie siatek terrorystycznych za pomocą dyplomacji, organów ścigania, sił specjalnych i działań wojskowych.

  2. Zdyskredytowaniu, terrorystów w oczach osób dających im schronienie przez nienawiść do masonerii.

  Prawdziwy terroryzm to ludzki opór.

  Zdobycie umysłów ludzi jest kluczem do dyplomacji publicznej prowadzonej przez nasz rząd.

  Dyplomacja publiczna

  Oprócz wzmacniania mediów amerykańskich za granicą, należy tworzyć specjalistyczne programy promujące amerykańskie – masońskie wizje społeczne.

  Program International Visitor Leadership, finansowany jest przez Departament Stanu, i służy wymianie opinii i poglądów na temat kultury, edukacji i polityki.

  Goście, są obecnymi lub przyszłymi liderami rządów, partii, struktur medialnych, edukacji i innych ważnych dziedzin życia. Ludzi ci są wybierani (werbowani) przez amerykańskich urzędników pracujących poza granicami USA. Dokładniej rzecz biorąc są to masoni, wybrani przez wybranych.

  Ponad 200 obecnych i byłych szefów państw, 1500 ministrów i wielu wybitnych liderów sektora rządowego i prywatnego należy do programu International Visitor Leadership.

  Departament Stanu tworzy ten program we współpracy z szeroką gamą organizacji non-profit działających na podstawie umów o współpracy z Departamentem Stanu.

  ( Gdyby ktoś pytał chodzi o fundacje Sorosa, Rothschilda i Rockeffelera, poszukajcie mała podpowiedź : http://ligaswiatowa.hvs.pl/george-soros-cala-prawda-o-niszczycielu-panstw-narodowych/)

  Dyplomaci i Rada Świata

  Opisany powyżej program opiera się, również na zaangażowaniu ponad 94 organizacji społecznych w całym kraju.
  (USA, Patrz wyżej)

  Stanowią one szereg instytucji i organizacji tworzących gospodarczą „Rade Świata”, opartą na działaniu naszych masońskich braci. (Bilderberg, 300, Klub Rzymski, Okrągły Stół, Olimpians … Chcecie poczytać Google : nazwa organizacji i ligaswiata)

  Szkoleni przez nas politycy, biznesmeni … , zaczynają należeć do gospodarczej Rady Świata, w której działają jako wolontariusze, dla dobra międzynarodowej masonerii.

  Wszystkie organizacje szkolące naszych międzynarodowych wolontariuszy, są znane pod wspólną nazwą CIVs.

  „Co może zrobić zwykły sympatyzujący z nami człowiek lub mason, przyjdźcie do nas, na szkolenie.!”

  Osiągnięcia

  Przyjdź do NCIV (www.nciv.org (h..ttp:/../ww..w.globaltiesus.org, ht..tp://www.globaltiesus.org/about-us/board-of-directors/86-christopher-washington)) i przyłącz się do organizacji członkowskiej (CIVs Polska – ht..tp://ww..w.cisv.org.pl/CIVS_na_Swiecie/4/0/ ), która jest w Twojej okolicy i zacznij wraz z nami kreować podstawy Dyplomacja Obywatelskiej. (Murzyni do czarnej roboty…)

  (Twórca jednego z programów : htt..ps://en.m.wikipedia.org/wiki/Doris_Twitchell_Allen , należąca do szkoły frankfurckiej : ht..tp://newspaper.hvs.pl/psychologia-nowego-porzadku-rewolucja-deprawacji-wg-frankfurckiej-szkoly-filozoficznej/ )

  (Spytajcie się mnie, kto szkolił działaczy KOD, PiS, PO … nie będącymi masonami, ale użytecznym idiotami … Kto szkolił wielbicieli imigracji … ht..tp://ligaswiatowa.hvs.pl/paneuropejska-unia-czyli-unia-europejska-niszczenie-spolecznosci-narodowych-poprzez-multikulturowosc/)

  CIVs organizuje profesjonalne spotkania, szkolenia …

  Możesz poszerzać swoją wiedzą fachową i pozyskiwać dzięki CIV nowe kontakty, możesz być gościem naszych rezydentów…

  Zdecydowana większość CIV-ów, działa na zasadach organizacji non-profit. Porozmawiajcie z przedstawicielami rytu szkockiego w tym z członkami Valley Lodge, częścią masonerii niebieskiej, wszystkie loże tworzą charytatywne organizacje non-profit.

  ( Jak łatwo zostać upolowanym przez charytatywne firmy szkoleniowe, wkładające ci do głowy spreparowany plan działania … No cóż tak działa plan podboju bez wojny, demokratyzację … (Patrz Szkoła Frankfurcka))

  Dlaczego warto zaangażować się w ruch masoński?

  Nasz Rytuał

  Masoni, zwłaszcza rytu Szkockiego, mają obowiązek walki z ignorancją, fanatyzmem i tyranią.

  Jako dobrzy obywatele i patrioci, podjęliśmy szereg przysiąg mających bronić kraju przed utratą wolności, równości i sprawiedliwości. (Hasło masońskie, nie narodowe, ale ponad narodowe)

  Naród w ujęciu społeczności masońskiej. Te programy wymiany stanowią praktyczny sposób, działania w szlachetnej sprawie.

  Angażując się w różnorakie programy, masoni mogą poszerzyć i ugruntować relacje z lokalnymi społecznościami.

  Jeśli żyjemy ideą „naszej masonerii” tylko w czterech ścianach naszych świątyń, to nasza główna misji budowniczych lepszych społeczności i lepszego świata, umarłaby.

  Uniwersalizm

  W dobie globalizacji, nasz kraj przewodzi światowej wojnie ze społecznym terroryzmem.

  Każdy międzynarodowy most porozumienia, buduje sprzężenie Ameryki z innymi narodami, co w znacznym stopniu przyczynia się do stworzenia jednego, bardziej bezpiecznego świata.

  Nasze masońskie Bractwo ma charakter uniwersalny i jest aktywne w prawie wszystkich krajach świata. Nie tylko mamy okazję, aby służyć, ale także obowiązek, aby to robić.

  ( Dziękujemy nie potrzebujemy waszego programu Miejskich Towarzystw Przemysłowych, demokracji … h..ttp://wojciechdydymski.hvs.pl/szara-strefa-wolnosci/)

  Akram R. Elias jest przyszłością światowej masonerii. Jest on mistrzem Waszyngtońskiej Kapituły Knights Rose Croix, Wielki Senior Deacon Grand Lodge of District of Columbia, i laureatem medalu Reintzel Valentine za wybitne zasługi dla masonerii.

  Jest założycielem Capital Group Communications, Inc., a także międzynarodowej firmy konsultingowej, która ściśle współpracuje z Departamentem Stanu USA w dziedzinie dyplomacji publicznej. Kontakt: P.O. Box 28115, Washington, DC, 20038; fmbuilder@msn.com

  Jarosław Kaczyński wybrał Beatę Szydło na następczynię nie tylko Kazimierza Marcinkiewicza, ale również Ewy Kopacz, i nie był to wybór przypadkowy, a tym bardziej samodzielny.

  B’n’B i CIA, każą, marionetki słuchają.

  ( Strona ze szkolonymi marionetkami została zablokowana:
  ht..tp:/../exchanges.state.gov/alumni/prominent-alumni.ht..ml )

  Czego się boicie, mogą zniszczyć takie osoby jak ja, ale jeśli odważycie się iść wspólnie, nic i nikt was nie powstrzyma …

  Liga Świata

  ( Ja dodam -, że polską rządzą dzieci I wnuki Bieruta I Bermana; stryjek Kaczyńskiego to Wilhelm Świątkowski – morderca zza biurka – Prezes Naczelnego sądu Wojskowego w okresie ciemnej nocy stalinowskiej – MP)

 15. watazka said

  Naturalnie, ze ten artykul jest szalenie subiektywny. Pan Robert moze miec do mnie pretensje ale ja tez nie spadlem z pieca i chyba nie bedziemy sie licytowac kto lepiej zna emigrantow, chocby z racji zawodu.

  Artykul jest bardzo subiektywny, bo opowiada o Pakistanczykach. Szkoda, ze pan Robert nigdy nie mieszkal w Anglii.

  Ja mam pytanie:
  Jak na razie to Polska nie ma czym imponowac gdy chodzi o zasilki.
  Czy pan Robert jest w stanie w przyblizeniu podac kwote jaka juz polski podatnik zaplacil za szalenie integrujacych sie w naszym kraju Ukraincow?
  Czy pan Robert zainteresowal sie kto sie w Polsce najbardziej ‚Integruje” na Dolnym Slasku?
  I czy pan wierzy w to, ze jesli odbiora nam Slask – to napewno nie muzulmanie?

  Jest aktem skonczonej demagogii opowiadac, ze WSZYSCY uchodzcy przyjezdzaja do Europy po polski socjal i nie mysla sie integrowac.

  Panie Robercie.
  Nie jest pan JEDYNYM Polakiem na emigracji.

  Bardzo wielu Polakow na emigracji ma troche inne zdanie.
  Widac obracamy sie w innym srodowisku.
  Ani mojego srodowiska ani panskiego – nie nalezy uogolniac.

  A czyja to wina, ze ludzie obcy sa na siebie skazani – to moze sie pan dowiedziec z wpisu Matki Polki (13)
  Goraco polecam.

  Bo chyba nie palnal pan gorszego klamstwa, jak to o roznoszeniu choroby AIDS, ktora akurat do USA, Kanady, Australii, Brazylii i Kolumbii sprowadzili NIE muzulmanie.

 16. MatkaPolka said

  Ile kosztuje wyszkolenie uzbrojenie bandytów z ISIS
  Ile kosztuje prowadzenie wojny
  Ile kosztuje pomoc dla NACHODŹCÓW

  Te pieniądze powinny służyć do fizycznej likwidacji morderców z ISIS, którzy ucinają głowy cywilom
  Jest cała masa środków finansowych, żeby unicestwić ISIS – a przede wszystkim zaprzestać ich finansowania

  Udawanie, że walczy się z Dżihadem siłami policyjnymi gazem i pałkami na ulicach Paryża, albo kłótnią ile przyjąć uchodźców lub nie – to oszukiwanie opinii publicznej – z ISIS trzeba walczyć samolotami, czołgami, rakietami – ciężką bronią.

  WALKI NA ULICACH PARYŻA Z POLICJĄ

  HYMN ISIS PRZETŁUMACZONY NA POLSKI. Przerażające!

  Te pieniądze można przeznaczyć na budowę domów dla uchodźców , budowanie miejsc pracy dla ludzi

  Ale Żydom z PiS-u i z Waszyngtonu nie chodzi o to – im chodzi o zupełnie coś innego

  I dlatego trzeba zwalczać POPiS, KOD i Międzynarodowego Żyda

  DLATEGO TRZEBA ŻĄDAĆ USTĄPIENIA ZYDA –

  Przypomnijmy przecież BYŁO i MOŻE BYĆ inaczej – skoro nie jest to patrz wyżej kto jest winny

  LIBIA KADAFIEGO

  Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje .”

  Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?
  * PKB per capita = $14,192
  * Każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
  * Bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
  * Miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
  * Każdy noworodek = jednorazowo $7,000
  * Po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
  * Na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
  * Zakaz wysokich podatków i ceł
  * Darmowe edukacja i opieka zdrowotna
  * Edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
  * Sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. Spożywcze
  * Surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
  * Liczne apteki z darmowymi lekami
  * Podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
  * Nie ma opłat za czynsz
  * Nie ma opłat za energię elektryczną
  * Zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
  * Pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
  * Zakaz usług w zakresie nieruchomości
  * Osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
  * Paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
  * Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami
  * Duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.

  * W 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]

  Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne?

  Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:
  „Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie.

  W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „mini-państwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.

  Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee – dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli…. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację.”

 17. robertgrunholz said

  Ad.14

  ,,Naturalnie, ze ten artykul jest szalenie subiektywny. ”

  A jaki ma być artykuł na blog autorski? 🙂

  ,,chyba nie bedziemy sie licytowac kto lepiej zna emigrantow, chocby z racji zawodu.”

  Nie musimy. Pan zna ich wieloletniej z pracy, ja się z nimi wychowałem. Tyle w temacie, bo i cóż więcej dodać można?

  ,,Artykul jest bardzo subiektywny, bo opowiada o Pakistanczykach”

  Nie, nie opowiada. Podałem jedynie Pakistan jako przykład kraju, w którym nikogo nie interesuje fakt, że półtora miliona nieletnich chłopców jest molestowanych seksualnie przez dziesięć razy tyle homo-pedofilii i co ja karałbym śmiercią, a co dla Pakistańczyków jest normą i czego nie uważają za grzech, nawet będąc rzekomo pobożnymi muzułmanami. Radzę obejrzeć polecany przeze mnie film.

  Niejednokrotnie dyskutowaliśmy na ten temat i wie Pan, że nie jestem głupio uprzedzony do każdego muzułmanina. Bo znałem wielu porządnych, znam takich nadal. Ale nikt mi nie wmówi, że Koran zabrania tego czy śramtego, skoro w muzułmańskim kraju każdy kierowca ciężarówki i autobusu ma na nocnym przystanku 8-letnich chłopców za swoje dziwki.

  Mogę to co najwyżej porównać do rzekomego ,,katolicyzmu” wielu ,,polskich” polityków.

  ,,Czy pan Robert jest w stanie w przyblizeniu podac kwote jaka juz polski podatnik zaplacil za szalenie integrujacych sie w naszym kraju Ukraincow? Czy pan Robert zainteresowal sie kto sie w Polsce najbardziej ‚Integruje” na Dolnym Slasku?”

  Jest w stanie. Jakieś 200 milionów rocznie z tytułu rozmaitych świadczeń.

  Nie muszę w każdym artykule pisać na temat Ukraińców, ani imigrantów z Niemiec i Izraela. Bardzo na Dolnym Śląsku widocznych.

  ,,Jest aktem skonczonej demagogii opowiadac, ze WSZYSCY uchodzcy przyjezdzaja do Europy po polski socjal i nie mysla sie integrowac.”

  Tyle, że nikt tak nie twierdzi. W każdym razie nie ja, co najwyżej jacyś kretyni. Nie będę ich adwokatem.

  ,,Nie jest pan JEDYNYM Polakiem na emigracji. Bardzo wielu Polakow na emigracji ma troche inne zdanie.”

  Że jeśli przyjmiemy do Polski np. 100.000 Pakistańczyków to żaden z nich nie będzie homo-pedofilem? Statystyka mówi co innego.

  ,,A czyja to wina, ze ludzie obcy sa na siebie skazani – to moze sie pan dowiedziec z wpisu Matki Polki ”

  Z całym szacunkiem, ale to nie jest dla mnie żadną nowością.

  Poza tym nie uważam, że Soros sponsorujący przemyt ludźmi jest jednostkowo winny za to, że znaczna część z tych ludzi to fanatycy, którzy kamieniują kobiety, uważają gwałt na nich za coś normalnego i którzy lubują się w małych chłopcach. Ja nie uogólniam. Pisałem ile osób to robi, a nie, że wszyscy.

  ,,Bo chyba nie palnal pan gorszego klamstwa, jak to o roznoszeniu choroby AIDS, ktora akurat do USA, Kanady, Australii, Brazylii i Kolumbii sprowadzili NIE muzulmanie.”

  Proszę zacytować mi stosowny fragment mojego artykułu, z którego dowiedział się Pan, że AIDS do Europy i USA przywiedli muzułmanie. Nie lubię wciskania mi do ust słów, których nigdy nie wypowiedziałem. Ani wmawiania mi, że piszę coś, czego nie piszę. Bardzo tego nie lubię.

  Pan zdaje się nie zauważać, że choć wszyscy rozumiemy tutaj KTO spowodował kryzys uchodźczy, KTO odpowiada za wojny na Bliskim Wschodzie, KTO sponsoruje terroryzm i KIM są chociażby wahabici, to NIE JEST TO DLA NAS fakt usprawiedliwiający dziesiątki milionów aktów homo-pedofilii, gwałtów i rabunków.

  Bo równie dobrze można tłumaczyć przestępców, iż nie oni odpowiadają za swe czyny, a środowisko w którym wyrośli. Czemu więc oni siedzą w więzieniach, a nie ,,środowisko”?

 18. Boydar said

  Panie Robercie, dopóki ja się do Pana nie przypieprzam, to ma Pan one hundred percent warranty, że wszystko jest ok.
  Daj se Pan spokój z odszczekiwaniem i bierz się Pan za następny artykuł. Przecież zdaje Pan sobie sprawę, że jeżeli ujadają to znaczy że znów Pan któregoś celnie trafił 🙂

 19. Ksiega WELESA said

  Ad 4

  Fakt, ze „oni” to od dawna przygotowywali…

  Piszcie NA WODZIE by WODA oddalila wszelkich obcych z „zatrutych sfer” WODA bedzie wiedziala JAK to uczynic

 20. MatkaPolka said

  Państwo Islamskie jest stworzone przez amerykańskich Żydów w celu zabijania – jest żydowskim potworem

  TO ŻYDOWSKI GOLEM

  GOLEM

  (hebr., nieforemna masa, kokon, bałwan, poczwarka; od galam = zawierać, owijać, okryć; jid. gojłem, gojłemer) – istota powoływana do życia sztucznymi metodami, najczęściej za pomocą magicznych formuł. Termin g. pojawia się w BH tylko raz (Ps 130,16) i oznacza nieuformowaną materię. O stworzeniu „sztucznego człowieka” wspomina Talmud. Ogromny autorytet Księgi Tworzenia (Sefer Jecira), stanowiącej opis stworzenia świata za pomocą kombinacji liter boskiego języka, przyczynił się w średniowieczu do powstania licznych legend o g., niedoskonałej istocie, stworzonej siłą języka ludzkiego. Powołanie do życia istoty, za pomocą odpowiednich formuł, nie stanowi w nich zazwyczaj celu samego w sobie, a jedynie etap w procesie inicjacji w tajniki kabały, będąc ukoronowaniem mist. rytuału. Od XV w., zwłaszcza w Niemczech w XVII w., pojawia się postać g., który służy swemu twórcy siłą fizyczną. Jego niedoskonałość i bezrozumne działania stają się jednak niebezpieczne. Ożywienie „sztucznego człowieka” następuje poprzez umieszczenie w jego ustach kartki z wypisanym Imieniem Boga (Imiona Boga) lub wypisanie na jego czole słowa emet (hebr., prawda). Wypadnięcie kartki lub starcie z czoła litery alef (pozostałe tworzą wtedy słowo met; hebr., martwy) powoduje, że g. wraca do stanu martwej materii, z której powstał. Legenda o g. stała się podstawą licznych dzieł artystycznych, powieści, nowel, dramatów i oper. Najbardziej znaną i jedną z najwybitniejszych realizacji tego tematu jest powieść inicjacyjna Gustava Meyrinka Golem (1915, wyd. pol. 1919). Autor sięgnął w niej do misteryjnych i inicjacyjnych, a więc najgłębszych warstw legendy, czy też może do drzemiącego w naszej podświadomości archetypu g. W nowożytnej literaturze żydowskiej najbardziej znanym nawiązaniem do motywu g. jest poemat dramatyczny H. Leiwika, oparty na podaniu o Jehudzie ben Becalelu Loewie, Golem (napisany w 1917–1920, wyd. 1921), który wszedł do klasyki literatury światowej i został wystawiony po raz pierwszy przez zespół Habima (Moskwa 1925), a w języku polskim – Lublin 1928, Warszawa 1928. Leiwik, przerażony wieściami o krwawych konsekwencjach rewolucji rosyjskiej, poprzez legendę historyczną wyraził poczucie zagrożenia współczesnymi utopiami, w których dążenie do wyzwolenia człowieka może prowadzić do tragedii. Jego g. jest antycypacją Mesjasza. (Zob. też Salomon ben Jehuda ibn Gabirol)

 21. MatkaPolka said

  GOLEM

 22. Czosnkowy niedźwiedź said

  Boydar: Mind reader?

  Niedźwiedź chcial mu dokladnie to samo napisać.

  Panie Boydar, tak długo jak Niedźwiedź sie do pana nie przypieprza, pańskie komentarze są cenne.

  (zastanawiające, co było powodem zwrotu kilka miesiecy temu)

 23. Boydar said

  Niedźwiedzie są reformowalne 🙂

 24. Powiem prosto z mostu: Ja osobiście nie chcę ich tu, bo nic nam nie mają do zaoferowania dobrego poprzez ich obecność tutaj, a tylko sporo problemów i budżetowych obciążeń. W dodatku (albo i przede wszystkim) NIE CHCĘ, ŻEBY PSULI NAM KREW!!!


  Kobiety-Polki często lubią luksusy, a lecą na różnych czarnych i łaciatych skurwysynków – to brak logiki! Chyba że planują później zamieszkać z nimi w lepiankach z gówna i słomy oraz tyrać cały dzień motyką w polu na afrykańskiej wsi, bo tam socjalu nie dają – jeśli tak, pozostaje mi uszanować ich wybór. Natomiast do pozostałych czytających mnie Polek, zwracam się z pytaniem: co tamte gnojki mają takiego, czego by naszym ludziom akurat brakowało?!? Za przykład weźmy grupę naszych najbardziej reprezentatywnych kolesi, a wy drogie panie same oceńcie…

  Jeszcze z trochę innej beczki:
  http://theboyhotspur.com/chelsea-fans-in-turmoil-auswitch-gas-chamber-noises-are-cancalled/

 25. watazka said

  23
  Boydar
  Niedzwiedzie albo sa reformowalne albo w kocu cos do nich dociera

 26. watazka said

  Dlaczego na przyklad Libijczycy i inni muzulmanie nie chca u siebie Europy – wszystkich 24 panstw czlonkowskich NATO – w tym Polski?

  VIDEO – Beautiful Libya and Her Illegal Destruction by NATO |

  http://www.libyanwarthetruth.com/video-beautiful-libya-and-her-illegal-destruction-nato

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: