Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
  rafał o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Kalibry” wezmą Polskę na muszkę

Posted by Marucha w dniu 2016-06-01 (Środa)

Polska zrozumiała, że elementy tarczy antyrakietowej USA robią z niej cel dla rosyjskich broni szturmowych.

Odpowiadając na pytanie agencji PAP, jak ocenia on słowa prezydenta Rosji Władimira Putina na temat odpowiedzi na instalację systemów obrony przeciwrakietowej w Rumunii i Polsce, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w sposób przewidywalny odpowiedział, że prezydent Putin powinien wiedzieć i doskonale zdaje sobie sprawę, że system obrony przeciwrakietowej w Polsce nie zagraża bezpieczeństwu Rosji. Ten system ma chronić Europę przed atakiem rakietowym z Bliskiego Wschodu.

Musimy myśleć, że Waszczykowski powinien wiedzieć: porozumienie między Iranem a krajami „szóstki” zobowiązuje Teheran do nieprodukowania broni jądrowej. A bez jądrowego wyposażenia irańskie rakiety nie stanowią żadnego zagrożenia, pisze rosyjski portal „Wolna prasa”.

Ale Waszczykowski podąża nie za logiką, lecz za instalacją głównego patrona Polski — USA. Jednak w stanowisku Amerykanów i Polaków istnieje znaczna różnica. USA, rozmieszczając tarczę antyrakietową za oceanem, niczego nie ryzykują. Ale Polacy posłusznie podstawiają głowę pod rosyjski topór.

„Wraz z pojawieniem się w Europie obiektów Aegis Ashore na pewno — ze 100-procentową gwarancją — będą w nie wycelowane rosyjskie środki szturmowe — uważa redaktor naczelny czasopisma „Arsenał Ojczyzny” Wiktor Murachowski. — Jeden z wariantów takich środków zademonstrowano w Syrii — są to pociski manewrujące średniego zasięgu „Kaliber” morskiego i powietrznego bazowania.

Ponadto mamy samoloty szturmowe, takie jak bombowiec frontowy Su-34, który z lotnisk na Krymie czy w obwodzie kaliningradzkim sięga do wskazanych obiektów. Mamy system walki radioelektronicznej, zarówno w wariancie naziemnym, jak i powietrznym. One są w stanie powstrzymywać zwiadowcze i organizacyjne możliwości amerykańskich radarów, które znajdują się w Rumunii i w Polsce”.

Jednak na północno-zachodnim strategicznym kierunku Rosja nie zwiększy ani liczby ogólnowojskowych jednostek, ani grup Sił Powietrzno-Kosmicznych — kontynuuje Wiktor Murachowski. Do tej pory w Kaliningradzie, na przykład, brygada rakietowa uzbrojona jest w kompleksy „Toczka-U”, a nie najnowsze „Iskander-M”.

Tak więc w jakich sytuacjach może zostać naniesione uderzenie w elementy obrony przeciwrakietowej w Polsce? „W warunkach rozpętania konfliktu nuklearnego ze Stanami Zjednoczonymi, a te warunki są jasno określone w doktrynie wojskowej Federacji Rosyjskiej” — powiedział Wiktor Murachowski. Jest to albo użycie broni masowego rażenia na terytorium Federacji Rosyjskiej, albo wykorzystanie konwencjonalnych sił zbrojnych na skalę, która zagraża istnieniu Federacji Rosyjskiej. W takich przypadkach przeciwnicy muszą spodziewać się upadku broni jądrowej na swoje głowy w bardzo dużej ilości.

Jeśli zaś scenariusz konfliktu zbrojnego z krajami NATO będzie rozwijał się z zastosowaniem tylko broni konwencjonalnej, w obiekty obrony przeciwrakietowej także zostaną wystrzelone środki szturmowe z konwencjonalnymi głowicami.

Szef polskiego MSZ dał do zrozumienia, że przed rosyjskimi atakami Polskę ochroni wzmocniona wschodnia flanka NATO dzięki fizycznej obecności wojsk sprzymierzonych. Jednakże jeśli ktoś w obecnej Polsce myśli, że przed takim natarciem ktoś jest w stanie kogoś obronić, to głęboko się myli, uważa ekspert.

„Współczesne wojny toczą się głównie za pomocą broni precyzyjnej — zaznacza ekspert w kwestiach bezpieczeństwa regionalnego Rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych Władimir Karjakin. — Ich zakres jest bardzo znaczny. Na przykład zasięg rakiet „Kaliber” wynosi około 2 000 kilometrów. Uderzenia tych pocisków mogą sparaliżować obiekty amerykańskiej tarczy antyrakietowej jeszcze przed wystrzeleniem naszych pocisków balistycznych. Najprawdopodobniej przed rozpoczęciem dużego konfliktu zostanie naniesiony wyprzedzający cios za pomocą precyzyjnych środków nie tylko w obiekty obrony przeciwrakietowej, ale także w bazy wojskowe USA i NATO w Europie Wschodniej” — powiedział Władimir Karjakin.

Czy Polska będzie w stanie obronić się przed tymi atakami? Oczywiście, że nie — uważa ekspert. Polska w tym przypadku będzie poligonem dla prowadzenia działań bojowych między NATO a Rosją, jeśli, nie daj Boże, zrealizuje się taki scenariusz.

Teraz w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej można zauważyć refleksje na gruncie antyrosyjskich fobii. Kraje te wyszły spod wpływów ZSRR i Układu Warszawskiego, ale znalazły się pod jeszcze mocniejszą kontrolą USA i NATO. Jednocześnie europejscy politycy i elity w głębi duszy są przekonani, że dużego konfliktu między Rosją a krajami NATO nie będzie.

Ale teraz oni pompują lęki. Po pierwsze, aby ludność nie protestowała przeciwko amerykańskiej obecności wojskowej. Po drugie, aby żądać pomocy ze strony Zachodu, otrzymać od niego dodatkowe asygnowania i być bardziej bezpiecznymi ekonomicznie. W rzeczywistości tłoczenie antyrosyjskiej propagandy pozwala krajom bałtyckim i Polsce poprawić swoją sytuację materialną.

Nikt nie chce w Europie nowej wojny. Ale takiego instrumentu polityki, jak straszenie Rosją, jeszcze nikt nie znosił.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 19 do “„Kalibry” wezmą Polskę na muszkę”

 1. JerzyS said

  Tarcza tarczą , a gdzie na tarczy jest dziesiątka?

 2. Wojtek said

  Niech wezmą na dokładny cel przybytki Kalksteina, Dudy, Macierewicza, Waszczykowskiego i Szydło, czyli winnych agresji na Rosję awanturników.

 3. saul.goldberg said

  gajowy i ekipa leśnych dziadków.wpatrzona w mateczkę Rosję.Możecie wyjechać na Syberię i założyć Ubekistan

  No pewnie, że do Żydolandii nie wyjedziemy. Ani miejsca tam nie ma, ani lasów, a i ludzie jakieś takie parchate…
  Admin

 4. Aga said

  paszoł won wredny i głupi parchu !

 5. Wojtek said

  Wolę Rosję niż UPAdlinę z całym swoim inwentarzem – kalksteinami, wildstainami, chazarami, banderowcami, frankistami, islamistami i pospolita dziczą, która zalewa nasze państwo dzięki celowej polityce antypolskich PiSdzielców.

 6. Boydar said

  My z Gajowym to przynajmniej po dobrej woli, a Wy, Goldberg ? Spróbujcie postawić się Kahałowi 🙂

  Nie, tu nie ma śmiacia, przypomniałem sobie Jüdischer Ordnungsdienst i ich zadziwiającą zborność ruchów …

 7. revers said

  Dla przypomnienia, czyli nie wywołuj wików, niedżwiedzi, czarownic, demonów z lasu

  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2016/05/24/duda-podpisal-ustawe-nadajaca-obcym-wojskom-uprawnienia-sil-zbrojnych-rp/

  a Kahlstein gra operetkową gre o suwerrenność, raczej obok roli jak ukradłem księżyc , doszła nowa rola, jak pozbawiłem kraj suwerenności, pasuje jak ułał.

  Co mieści się w propagandzie nowej mowy i bezpieczeństwa estabishmentu, teza Kaczyńskiego, antyteza Dudy i alleluja do przodu będzie ajwah.

 8. revers said

  Armia Unijna natowskiego Wehrmachtu w zapasie, cześc będzie ujawniona na szczycie warszawskim, reszta po referedum Betrix w Agolandii.

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/86515-w-tajemnicy-przygotowywane-sa-dokumenty-do-utworzenia-armii-unii-europejskiej

 9. Boydar said

  No dobrze, Panie Revers, z tym wywoływaniem to pełna zgoda. Ale Kalkstein nie jest samodzielny ani niezawisły. Bo tak naprawdę, to nikt nie jest. I teraz wyobraź Pan sobie, że właśnie na podstawie tej ustawy, dostaje polecenie zaproszenia … Ruskich. Zdziwko ? No nie wiem, kiedyś nasz problem musi zostać rozwiązany, lepsza okazja niż w najbliższej perspektywie może się nie zdarzyć. A Rosja przygotowywała grunt od samego początku. wie Pan co się by działo ? Ja nie wiem, ale wszystko zgodnie z prawem, bo to jest właśnie ów drugi policzek; załatwić draństwo jego własną bronią. Tu wystarczy trzymać jedną osobę na właściwej smyczy.

  Dobra, pomarzyć czasem dobra rzecz 🙂

 10. revers said

  … lub dzieje Glupoty POlskiej

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/reka-reke-hitlerem/

 11. Moher49 said

  @5
  Panie Wojtku, pan woli Rosję, nie UPA-dlinę, ale UPA woli Polskę. Do tajgi daleko, naród naiwny i niemściwy, rząd pro-banderowski – raj, żyć nie umierać.
  Ukraińscy dziennikarze postulują przyłączenie Ukrainy do Polski w związku z fiaskiem eurointegracji i bardzo mglistymi perspektywami na członkostwo.
  Serwis internetowy Ukrainskij Reporter opublikował na swojej stronie artykuł, w którym postuluje się przyłączenie Ukrainy do Polski. Ukraińscy dziennikarze argumentują, że Polska i Ukraina w 1648 roku zawarły układ o stworzeniu wspólnego państwa i państwo to rozkwitło.

 12. volviak19 said

  At 9- Pan Boydar. Swego czasu, a było to jak PO zatwierdzało projekt ustawy 1066, pisowskie media, niezależna, wpolityce, pressmix i gazeta polska utwierdzały ogół że wkroczyć do nas moga wojska z unii jewropejskiej ale także z Rosji.:)

 13. peacelover said

  jakby co, to trzasnie , pierdyknie i juz nie bedzie bazuni ani UPAdlincow !!!

  Putina w tym kwadratowy leb !!!!!

 14. revers said

  re12

  jak we wschodu zaswieci sloneczko to agresja, jak z zachodu to cymes i bezpieczna przyjazn, obliczalnosc, cywilizacja, oh,ah, taniec z gwiazdami.

  Zawsze aktulana ksiazka i tresc ksiazki autorstwa, Aleksandra Bochenskiego o tytule jak ad 10.

 15. Adam -z ch.n.g. said

  Oj nie będzie domków w SŁUPSKU , ino słupki ….
  …koło palmy w Warsiawce

 16. Czosnkowy niedźwiedź said

  Tak czy inaczej gajowy z Kremla wystrzeli na Polske

  Po co?

  Rozśmieszać Gremium to trzeba umieć.

  Oryginał był tak durny, że go usunąłem.
  Admin

 17. MArta1973 said

  saul.goldberg, Czosnkowy niedźwiedź i chyba jeszcze jeden post w innym watku (temacie) poruszonym w Gajówce….

  Najwyraźniej pan zapinio (capinio) na dobre się uaktywnił. Polecam lekture forum Stanisława Michalkiewicza, temat Witold Gadowski….:

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=27242

  Obsesja tego człowieka na punkcie tropienia „rosyjskiej agentury” oraz bezgraniczna pogarda dla ludzi myslacych inaczej niż on zaczyna przybierac formy patologiczne.

 18. Glock said

  a polskie zydostwo na ambonach bedzie mowic.Polacy modlcie sie za wierolomnych zydow To sa nasi starsi bracia w wierze.Haaaa hiiiii bhaaaaaa
  Rozwala nam POLSKIE znow .I znow bedzie z reka w nocniku.Dzieki otumanieniu intelektualnego polakow I glupiej prymitywnej dobroci pomieszanej wiecznie z cierpieniem I wieczna nadzieja Ze samo sie wszystko wyklaruje.Ato dzieki naszemu alkoholizmowi I zalewaniu robaka.Mozg w polewie alkoholowej.TO CZYSTA SMIERC

 19. Boydar said

  „… Mózg w polewie alkoholowej. TO CZYSTA ŚMIERĆ …” – Pan Glock

  Eeee tam, to tylko pogłoski, zresztą mocno przesadzone; tak sobie zawsze opowiadają zawistni abstynenci na zebraniach AA.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: