Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  ojojoj o Globalny przekręt zadłużeniowy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

O tym jak dominikanin o. Mieczysław A. Krąpiec sprowokował George’a Sorosa do pośpiesznej rejterady

Posted by Marucha w dniu 2016-06-01 (Środa)

Podróże kształcą. Przekonałem się o tym kolejny raz parę miesięcy temu podczas dyskusji na Śląsku po kolejnym moim wykładzie o Węgrzech. Jednym z dyskutantów był pracownik naukowy Marek Rawecki, który w latach dziewięćdziesiątych wiele razy organizował mi spotkania w duszpasterstwie ojców redemptorystów w Gliwicach.

Pan Marek był w swoim czasie bardzo zaprzyjaźniony ze słynnym dominikaninem, kilkakrotnym rektorem KUL-u o. Mieczysławem Albertem Krąpcem. Przytoczył nam pyszną opowieść O. Krąpca o jego spotkaniu ze sławetnym żydowskim miliarderem i spekulantem z USA George Sorosem.

Było to w 1989 r. ,gdy Soros starał się podkupić kilka wyższych uczelni, w tym uczelni katolickich. W tym właśnie celu przybył na KUL i podczas spotkania z rektorem o. Krąpcem zaoferował bardzo dużą sumę na rozwój tej uczelni.

– Świetnie, bardzo cieszymy się z tak wielkodusznej oferty – powiedział o. Krąpiec. – Ale co my mamy za to zrobić? – zapytał.

– Są trzy moje warunki” – powiedział Soros. Po pierwsze zależy mi na nagłośnieniu całej sprawy.
– Nie będzie problemu, odpowiedział o. Krąpiec.
– Po drugie – muszę uzyskać wpływ na kadry KUl-u , a po trzecie – muszę uzyskać wpływ na program KUL-u.
– Takich warunków w żadnym razie nie możemy spełnić – odpowiedział o. Krąpiec.

W tej sytuacji Soros energicznie pomaszerował ku drzwiom, gdzie jednak zatrzymał go tubalny głos ojca rektora M .Krąpca:

– Panie Georgie, ja mam dla Pana dużo ciekawszą propozycję.

Zaciekawiony Soros cofnął się ode drzwi i przystanął przy o. Krąpcu. Rektor dominikanin wyjawił mu zaś swą ostateczną propozycję, mówiąc:
– Panie George, jeśli Pan przyzna KUL-owi proponowaną tak dużą kwotę pieniędzy na rozwój uczelni my się Panu odpłacimy w najlepszy możliwie sposób z naszej strony. Obiecuję, że do końca Pana życia będziemy odprawiać codziennie jedną Mszę Świętą w Pana intencji.

Na takie dictum zaskoczony i podirytowany Soros szybko odwrócił się i pośpiesznie pobiegł do drzwi jak diabeł w wierszu Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”.

Jerzy R. Nowak
http://jerzyrnowak.blogspot.se

Komentarzy 17 do “O tym jak dominikanin o. Mieczysław A. Krąpiec sprowokował George’a Sorosa do pośpiesznej rejterady”

 1. Aguirre said

  Piękne 😉

 2. marrkerr said

  Kilka razy już to czytałem i cały czas gęba mi się śmieje

 3. adsenior said

  Kapitalne!!

 4. Krystyna said

  Ojciec Krąpiec był rektorem KUL w latach 1970-1983

 5. Dictum said

  Takich mężów – roztropnych i odważnych – w naszej Ojczyźnie brakuje.

 6. Obcy Astronom said

  Bardzo sympatyczna historia. Szkoda, że już historia. Nie wiem, czy jest bardziej zażydzona uczelnia w Polsce, pod płaszczykiem JP II, i katolickiego imienia, kryje się nie KUL, ale ŻUL – Żydowski Uniwersytet Lubelski im. Marii Szyszkowskiej (dla wykształciuchów) i Janusza Palikota (dla parytetu).

 7. Maćko said

  Najwazniejsze do oceny sytuacji jest to:
  – Po drugie – muszę uzyskać wpływ na kadry KUl-u , a po trzecie – muszę uzyskać wpływ na program KUL-u.

  Na inne uczelnie mial wplyw Soros i widac wyniki. Cybernetyki sie nie naucza nigdzie. Logiki nie ma w programach. Nie uczy sie myslenia tylko „kolorowania drwala” …

 8. RomanK said

  ad 4..dzieki pani Krystyno:-))))))

 9. Moher49 said

  To któż na tym KUL-u Jana Hartmana, Janusza Palikota Józefa Życińskiego i jeszcze kilku inny ukształtował ?. Chyba jednak swąd Sorosa także na KUL się wcisnął.

 10. Zygmunt said

  Próbujesz dorysować dobrą twarz „kul-owi” ? Sprytnie wymyślona historyjka… KUL należałoby zdekomunizować – zdejudeizować… Moim zdaniem jedna z najbardziej wrogich Narodowi Polskiemu instytucja.

  Tak nie było dawniej.
  Admin

 11. kokosz said

  Czy żyd Soros chciał bardziej zażulić ŻUL – Żydowski Uniwersytet Lubelski ? ŻUL przyjmował każdego usraelskiego opozycjonistę z solidurności wyrzuconego za dywersję państwa.

 12. Zbierajcie państwo każdą informację, która dotyczy ojca profesora Krąpca. Bo nie wiadomo, czy wkrótce wszystko, co się z nim wiąże, nie zostanie przeznaczone do zamilczenia na śmierć…

  Kopalnią informacji są p. Lusia Ogińska i Ryszard Filipski, którzy się z Nim przyjaźnili.
  Admin

 13. RomanK said

  Sciagnijcie sobie ksiazki i artykuly Ojca…kupcie sobie Historie Filozofii…pod jego redakcja…bo to moze zniknac….poprostu zniknac.
  ALbo zostanei przerobione ..jak prace JPII…i dopasowane do potrzebn poprzez tlumaczenia na inne jenzyki.

 14. RomanK said

  CO kazdy Polak powinien miec w domu to serie wywiadow z Ojcem Krapcem jaki powstal dzieku Panstwu Filipskim…. to jest bezcenny material. Nabardziej znamienita rzecz na prezenty dla dzieci, jakie wchodza w swiat doroslych…dla maturzystow…szczegolnie…

 15. Ad. 13

  „ALbo zostanei przerobione ..jak prace JPII…”

  – O. Krąpiec podobno utyskiwał przed śmiercią, że mu hasła w Encyklopedii zmieniają…

 16. błysk said

  ” W chwili nawet kościelna polityka w Polsce,wraz z nominacjami większości biskupów ,znalazła się w rękach „judeochrześcijan” i trzeba powiedzieć ,ze Jan Paweł II trochę im sprzyja ,uważając ,że katolicy żydowskiego pochodzenia przyczynią się najbardziej do odrodzenia Kościoła” – to głos jedynego w chwili obecnej księdza Czesław Bartnika z 23.VIII 2002r./”Dni anioła siódmego” str . 272/.Oczywiście ksiądz Bartnik nie mógł napisać ,że jest to wprowadzenie wrogów Kościoła do wnętrza Kościoła i to na najwyższe stanowiska, bo musiałby stwierdzić,że JPII robi to świadomie i na szkodę Kościoła ,a by to w tym czasie urzędujący papież . Nie wiadomo dlaczego w chwili obecnej ksiądz Bartnik nie porusza tematów wewnątrz kościelnych ,tylko uprawia apologetykę Radia Maryja i PiS-u. Jest jednak faktem,że ojciec Krąpiec ,rektor KUL-u był nim w latach 1970 -1983 czyli był nim długo i musiał pozostawać w poprawnych stosunkach z władzami PRL i JPII. Słyszałem od osoby z nim współpracującej ,że o.Krąpiec podzielał zdanie JPII iż należy nasycić Kościół w Polsce osobnikami pochodzenia żydowskiego i działał w tym kierunku .To by wyjaśniało dlaczego w chwili obecnej KUL jest tak zażydzony .
  Tak wiec Pan Roman ,którego szanuję i którego zdanie w wielu przypadkach podzielam myli się w swoim przeświadczeniu,że orientuje się w sytuacji krajowej lepiej od tubylców. Podobnie i Pan Filipski ,którego również szanuję,ale który m.zd. orientuje się o tyle o ile w sytuacji kościelnej . O grze o.Krąpca z bezpieką nie chcę się wypowiadać

 17. watazka said

  Z tego wynika, ze latwiej Sorosa przepedzic z KUL-u niz z Europy

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: