Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Szczepan Zbigniewski o Generał Surowikin radykalnie z…
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  Marguar o Strasburg, porażka Europy…
  Czaruś o Mocarstwowość z podkulonym…
  NC o Po latach bezmyślnego ruchania…
  Parch o List z Moskwy do polskich…
  TTT o Po latach bezmyślnego ruchania…
  MatMati o Izrael przyznaje się do udział…
  Emilian58 o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  minka o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  prostopopolsku o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Pielęgniarki i racja stanu

Posted by Marucha w dniu 2016-06-03 (Piątek)

I znowu na wokandzie staje kwestia pielęgniarek. Staje się to już nudne, bo trwa dobre 20 lat i nic na lepsze się nie zmienia. Ba, zmienia się na gorsze.

Zagłada zawodu pielęgniarskiego to jedno z największych „osiągnięć” III RP, kompromitujące kolejne rządy wywodzące się tak z obozu solidarnościowego, jak i „postkomunistycznego”.

Modne jest we współczesnej Polsce wyśmiewanie się z PRL, które w swojej istocie jest wyśmiewaniem się z wysiłku i pracy wielu milionów ludzi. Jest to przejaw antynarodowej hucpy, gdyż w pisanej na nowo historii Polski zniknął naród polski, a na jego miejsce pojawiły się nieliczne grupy opozycjonistów, powojennych partyzantów, uczestników protestów itp.

Mamy więc z jednej strony „komunistyczny reżim” a z drugiej stawiających opór, których była zdecydowana mniejszość, ale dzisiaj urośli do miana całego narodu. Wysiłkiem historyków z IPN ich liczba wciąż rośnie (np. „wyklętych” miało być nie ok. 20.000, jak do tej pory liczono, ale 200.000, pewnie za parę lat będzie ich milion), ale jest jeszcze sporo pracy przed nimi, żeby uznać, że cały naród „walczył z komuną”.

A co do tego mają pielęgniarki? Otóż w PRL były one główną atrakcją 1-majowych pochodów (pamiętam kilka z nich, acz chodziłem na te imprezy raczej niechętnie). Pielęgniarki w swoich uniformach, młode i zgrabne, przykuwały uwagę widzów. A było ich dużo, bardzo dużo. Szkoły medyczne, pielęgniarskie – kwitły i kształciły tysiące pielęgniarek.

I nagle, „po odzyskaniu wolności”, te szkoły zniknęły z polskiego krajobrazu, po prostu unicestwiono je, tak jak i całe szkolnictwo zawodowe. Czy to była zemsta solidaruchów za PRL? Czy była to tylko neoliberalna głupota i doktrynerstwo?

Efekt jest taki, że od lat nie ma dopływu nowych kadr do tego jakże potrzebnego z punktu widzenia życia narodowego – zawodu. Nawet te nieliczne pielęgniarki, które pojawiają się na rynku, szybko znikają jadąc za granicę, bo w Polsce traktowane są jak śmiecie.

Pielęgniarka to nie jest zwykły zawód. Górnolotnie mówi się, że to powołanie, ale przecież tutaj chodzi o egzystencję narodu, o wypełnianie przez państwo podstawowego obowiązku, jakim jest ochrona jego zdrowia. Zdumiewająca niemoc w tej sprawie kolejnych ekip, mających usta pełne frazesów o Polsce, wolności, demokracji itp. jest niczym innym, tylko sabotażem przeciwko swojemu narodowi.

Postsolidarność lubi wypinać piersi do orderów i zrównywać PRL z III Rzeszą czy ZSRR. Ma to coraz częściej wymiar groteskowy. Biorąc pod uwagę to, co zrobiono po 1989 roku z pielęgniarkami (i nie tylko z pielęgniarkami) – to poczucie wyższości i racji moralnej blednie i staje się żałosne.

Jan Engelgard
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 25 do “Pielęgniarki i racja stanu”

 1. AniaK said

  Rękami i nogami broniłam się przed szkoła pielęgniarska a teraz żałuję 🙂

 2. AniaK said

  Nie żebym ja była pozbawiona empatii. Nie o to chodzi. Od dziecka nie lubię nakryć głowy 🙂

 3. watazka said

  To jest najwieksze qrestwo faszystowskiej Polski: na pieprzone puste stadiony, militarne drille, nierobow na Ukrainie, zakup zlomu militarnego z Niemiec i innych „bratnich narodow” – mamy duzo pieniedzy.
  Nieroby- pilkarze, kapitalisci spedzaja wywczasy w Arlamowie, w palacu, w ktorym koniakiem i wyzerka znecano sie nad Walesa.
  Na to, zeby karmic, oplacac, leczyc milionerow sportu zawodowego – zawsze sa pieniadze.

  Na opieke nad chorymi dziecmi nie ma pieniedzy bo kolejne rzady przesraly podatki na ‚pomoc ekonomiczna’ Ukrainie i budowe plotu na ukrainsko- rosyjskiej granicy..

  Pilkarze, ktorzy zarabiaja melony zajmuja niepotrzebnie szpitalne lozka. Powinni sobie sami fundowac lecznictwo po-kontuzjowe i budowe stadionow..
  Ciekawde ile nas beda kosztowac obecne manewry wojskowe i zlot mlodziezy?

  Najbardziej oplacalny w Polsce zawod to pierdzenie w stolek w sejmie.

 4. Dictum said

  Stopniowe, ale metodyczne, z żelazną konsekwencją, znakomicie zorganizowane, na początku niezauważalne, ale już dziś z pierwszorzędnymi wynikami – niszczenie i eksterminacja Narodu Polskiego.

 5. Boydar said

  Pielęgniarka pielęgniarce nie równa; tak jak i nauczyciel nauczycielowi. Wrzucanie wszystkich do jednego wora jest naiwnością lub chęcią uproszczenia problemu. Także dywersją w stylu divide et impera; zarówno po stronie samych pielęgniarek jak i kibiców (tfu !) tego spektaklu.
  Różne są pensje, zakresy obowiązków, zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków i postawy wobec pacjentów.

  Proste zawsze jest tylko pieprzenie głupot. Ale to nie znaczy, że nie podzielam spostrzeżeń autora artykułu.

 6. Joannus said

  Jak zwykle świetny artykuł Pana Jana Engelgarda.

  Ad 4 Dictum
  ”Stopniowe, ale metodyczne, z żelazną konsekwencją, znakomicie zorganizowane….”
  Krótko i węzłowato. Racja.

  A zaczęło po jesieni 1878 r jakże obiecująco.
  Bo jak zawsze, miłe złego początki.

 7. piwowarr said

  Wszystko zaplanowane, i przeprowadzane z żelazna konsekwencją. Personel medyczny wyjeżdża, my za nim. Reszte przyjdzie walec i wyrówna pod zasiedlenie ludnościa „światłą,mądrą, która wie cos o swiecie” (prof,. najprzenadzwyczajniejszy Jan Hardtmann).

 8. kotkefir said

  ad.2 Nakrycia głowy nas nie obowiązują już 17 lat droga Pani.

 9. Maćko said

  Plan Himmlera w pelnej realizacji.
  Tak jak Fuhrer podpisal….

 10. Maćko said

  https://filmyprawdy.wordpress.com/nazistowskie-metody-depopulacji-polski-wciaz-realizowane/
  ======

  „Wszystkie środki, które służą ograniczeniom rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publiczne oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia. Rasowo-hygienicznych zarządzeń w żadnym razie nie należy popierać”

  USSR-120 Berlin 2.10.1940 ” ( Za: Zeszyty Oświęcimskie nr2, Państwowe Muzeum w Oświęcimiu 1958, s 45)

  Poniżej przedstawiamy odpis innego niemieckiego dokumentu (Zeszyty Oświęcimskie, wyd. cyt. s 49-50), w którym dr Wetzel (Kierownik Centrali Doradczej Urzędu dla Spraw Rasowo-Politycznych) referuje dlaczego, tak ważne dla hitlerowców jest ograniczanie rozrodczości i zabijanie polskich dzieci. Przedstawia też w swych zbrodniczych założeniach jak ma to wyglądać od strony technicznej. Metody te dotyczą już szerzej traktowania Polaków i Rosjan w ramach Generalnego Planu Wschodniego.

 11. NICK said

  Kategoria. Świadectwo.
  Jeżeli większość; a tam, niech będzie 20% magistrów Pielęgniarstwa i Położnictwa.
  Zarabia najniższą krajową???
  Nie ma następców?
  Oznacza to, że nie potrzeba… .
  Nie potrzeba Polaków ‚pielęgnować’.

  „umierajcie sqrvysyny”.

 12. anonimus said

  Pierdolenie panie Nick. Z pielęgniarami to tak jak z resztą budżetówki.
  Ponoć duży procent nauczycieli, urzędasów i im podobnych zarabia najniższą krajową, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że rozpoczynający po studiach pracę młody urzędnik lub belfer ma na czysto minimum 2000 zł. (a najniższa to 1300 zł. netto). Po kilkunastu latach roboty mają kilka patoli/miesiąc!

  No, rzeczywiście kokosy. Po latach studiów…
  I odpierdolić mi się od pielęgniarek. Już!
  Admin

 13. Przemko said

  eeee tam. w UK też szlochają nad upadkiem zawodu pielęgniarki, nad brakiem zainteresowania angielskich dziewuch studiami pielęgniarskimi, półoficjalnie nad narodowościami pielęgniarek i ich poziomem językowym i bardzo po cichu na temat koloru ich skóry …chyba wszędzie, gdzie chazaria położyła swe brudne łapska prędzej czy później musi nastać syf – czy to NFZ czy NHS….

 14. anonimus said

  Pan Marucha to zaczyna pisać jaj jego niby przeciwnicy. Najpierw broni gajowych i panów, którzy traktowali biednych chłopów jak szmaty, a teraz broni nierobów z budżetówki, którzy kłamią jak psy! Pewnie jakaś pielęgniara w rodzinie co?
  Marucha obrońca bogaczy i kłamców. Żałosne. Zwykły robotnik po 20 latach roboty ma na czysto 1300 – 1800 zł. a pielęgniara 3-5 kafli, nauczyciel i urzędas też, a policjant i żołnierz w zależności od stopnia i funkcji od 3 do kilkunastu tysięcy!
  Nic fizycznie się nie napracują, a jęczą i kłamią, non stop kłamią!
  Jak dla Maruchy to nie są kokosy, to ja się pytam co się panu stało, że pan zaczął pisać językiem PiSu? Pawłowicz pierdoli takie same brednie co pan!
  To dzięki robotnikom ten kraj jeszcze stoi. A ile zarabia robotnik? Za 1300 zł. byś przeżył z dziećmi i żoną 31 dni? Opłacił rachunki? Skończ pierdolić!

  ——
  Czy ty, kurwo – bo inaczej cię nie mogę nazwać – uważasz pielęgniarki za nierobów?
  Czy uważasz że zarobki nawet 3000 zł to BOGACTWO?
  Po co wyciągasz nauczycieli, wojsko, policję, o których nie było mowy?
  Uważasz, ty kurwo syfilityczna, że oni się nie napracują?

  SPIERDALAJ z gajówki, bo jak Bóg miły, odszukam cię, skurwysynu. Potrafię to zrobić.
  Admin

 15. NICK said

  Guzik P. wiesz. Anonimus. To i guzik przyszywasz.
  Najkrócej Panu napiszę. Tak, znam pielęgniarkę, która wydoi ponad 11 000/na rękę/miesięcznie. Mgr, dwie specjalizacje: anestezjologiczna i chirurgiczna [!]. Staż pracy lat 15.

  Teraz najważniejsze!!!. Miesięcznie przepracowuje około 450 godzin… .
  Bo musi. Bo wzięła zły kredyt.
  O sytuacji rodzinnej nie wspomnę… .

  To tylko przykład na średnią pensję pielegniarską.
  I tak jest szczęściarą mając takie możliwości. Możliwości, qrva mać.

  P.S. Pan, zapewne lepiej zarabia?
  Jeżeli nie to proszę ‚siostry’ zapraszam na studia pielęgniarskie!!! Ho, ho, dużo dup do podcierania jest.

 16. Mickiewicz said

  Trzeba też przygotowywać leki do podania licznym pacjentom. To są dziesiątki pojemniczków z różnymi różnościami – pastylkami, kropelkami, butelki do kroplówek i różne takie. I nie wolno się pomylić, bo to może się dla pacjenta źle skończyć. Jeśli tak, jak informowała pani pielęgniarka strajkująca, że na trzydzieścioro dziatek są dwie pielęgniarki, to ja im nie zazdroszczę. Bo one po ośmiu godzinach nie idą do domu, tylko muszą wyrabiać nadgodziny, bo nie ma kto ich zastąpić. Łatwo kogoś oceniać nie będąc w jego sytuacji.
  Średni wiek polskiej pielęgniarki to, jak podają 50 lat.
  To moja opinia o nich w miarę pozytywna. Mógłbym wystawić negatywną, bo i jest do czego się przyczepić.

 17. anonimus said

  Dobra, dobra idę sobie w chuj z gajówki, tym razem już na dobre, bo i tak już chleba z tego pieca nie będzie. Pozostaje tylko się modlić!

  Trochę szkoda, bo jako ex narodowiec, badacz NWO, zwolennik Rosji i wierny FSSPX miałem kiedyś inne spojrzenie na ciebie i ten blog. Myślę, że sam go sobie psujesz łącznie z nickami, boydarami i temu podobnymi. Ale to już twój blog, twój problem.

  I mi nie groź człowieku, bo za groźby to cię też mogą odszukać. Wiesz o tym! Tylko ja to pierdolę, bo choć się wkurzam to aż tak mściwy nie jestem.
  Choć mam częściowo inne poglądy niż ty to jednak nigdy ci nie groziłem!
  Było per „pan”, albo Marucha/Gajowy. Dziś dopiero na „ty”. Nie wyzywałem cię człowieku od kurew więc się pochamuj, bo chyba sam nie widzisz co robisz.

  ŻEGNAM!

 18. urso, f. Allienacae said

  Niedżwiedź cos powie o dziwacznej sytuacji za Oceanem. Znajoma z dużego miasta jest polskim anastezjologiem. (Pani z Polski? Prosze nie dotykac moich pacjentów!). Kiedyś powiedziała sobie a niech to szlag trafi, rzucę praktykę i zostane pielęgniarką ze specjalizacja w anastezjologii. Może roboty będzie niekoniecznie mniej, ale bardziej regularna, o wiele mniejsza odpowiedzialność, a zarobków sześć cyferek na rok i tak będzie. I co sie okazało? Otóż aby zostac pielęgniarką, nie wystarczy edukacja w tej dziedzinie i długoletnia praktyka. Trzeba iść od nowa na pełne studia pielęgniarskie i żadnego przedmiotu nie zaliczają awansem.

  Życie to nie jebajka. To jebitwa.

 19. NICK said

  Bitwa.Bez ‚je’.
  Choć sam używam.

 20. Boydar said

  Także je_ bój.

 21. Marucha said

  Re 17:
  Trzeba być kurwą, żeby ciężko pracujących ludzi wrzucać do jednego worka z napisem „NIEROBY”.
  Trzeba być kurwą, żeby ich nazywać bogaczami.
  Żegnam bez żalu.

  PS. Nie mam „pielęgniary” w rodzinie. Mam natomiast jeszcze współczucie dla normalnych ludzi, zarabiających ciężką pracą na chleb. Nie tylko, że są okradani przez pracodawcę, ale jeszcze poniewierani przez jakichś Anonimusów.

 22. NICK said

  Guzik się żegnasz, P. Anonimus. Będziesz TU wchodził. Czytał. Nie rozumiem dlaczego.

  Sam sobie. Zadajesz.
  TO, że inni? Krytykować będą.
  Bywaj.

 23. osoba prywatna said

  http://demotywatory.pl/4657564/Tyle-dokladnie-zarabia-pielegniarka-w-Polsce

 24. Mickiewicz said

  Proszę państwa temat jest bardzo wrażliwy i puszczają nam nerwy, są emocje, ale… Ten syfiarz kalkstein co śpi q…a z kotem alikiem, a polska kobieta Jola Szczypińska, notabene…. była pielęgniarka czeka na tego skunksa i czeka i q…a czeka, a on woli… kota… Otóż rzeczony kalkstein pier…dolił przed wyborami o doszlusowaniu budżetu na zdrowie Polaków i służbę zdrowia do 100 miliardów złociszy. Jest nadal ok. 70 miliardów. Ten kołowrót prezydencki także temu przyklaskiwał duda, i co q…a jest? Jest bez zmian. Wiem, że dali to 500+,ale zdrowie i wykarmienie narodu, to priorytet priorytetów. A rządy pisdy to zarzuciły. Wielu z nas miało q…a nadzieję – matkę głupich, że coś się zmieni choćby w tych gałęziach co piszę. Niestety jest tak samo, albo i gorzej jak za neoliberałów. Rozumiem cię admin, ale rozumiem też anonimusa. Skaczemy sobie do gardeł nie ci co powinni to robić.

 25. robertgrunholz said

  Ad.21

  Panie Gajowy, za to moja matka była długo pielęgniarką.

  Cieszę się, że przeczytałem temat parę dni po, bo mógłbym zareagować emocjonalnie…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: