Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o Wolne tematy (53 – …
  carlos o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

MON: 500 zł miesięcznie dla każdego, kto wstąpi do oddziałów obrony terytorialnej

Posted by Marucha w dniu 2016-06-04 (Sobota)

Każdy ochotnik, który wstąpi do oddziałów obrony terytorialnej może liczyć na wynagrodzenie. Taką informację przekazał dr Grzegorz Kwaśniak – pełnomocnik ministra. Ministerstwo Obrony Narodowej szacuje, że byłoby to około 500 zł.

Po raz pierwszy zorganizowano Targi Proobronne „Pro Defense 2016”, które niemal w całości są poświęcone Wojskom Obrony Terytorialnej. Impreza w Ostródzie rozpoczęła się w czwartek i potrwa do niedzieli. Zgromadziła 120 wystawców, polskich i zagranicznych.

„W sytuacji narastającego zagrożenia w Europie kwestie związane z patriotyzmem, umiłowaniem ojczyzny są wam szczególnie bliskie, ale potrzeba tego, żeby te wartości były zaszczepiane w jak największej ilości serc młodych ludzi” – powiedział podsekretarz stanu – Bartłomiej Grabski.

MON zapowiada, że do października mają powstać dowództwa brygad i batalionów w Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie. W założeniach ministerstwa obrona terytorialna ma liczyć siedemnaście brygad i będzie stanowić piąty rodzaj sił zbrojnych.

Paweł Jaworski
Źródło: forsal.pl / fot. Youtube
http://prostozmostu.net

Komentarze 34 do “MON: 500 zł miesięcznie dla każdego, kto wstąpi do oddziałów obrony terytorialnej”

 1. Polo said

  Dlaczego w Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie, a nie w Słupsku, Zgorzelcu, Szczecinie, Poznaniu. Maciora w dupe się pocałuj stary ……..

 2. Mickiewicz said

  Przecież ten ch stary maciora w co wyposaży tą obronę terytorialną? W procę? Byłaby szansa poprawić obronność, sytuację, gdyby wreszcie dali normalnym Polakom szeroki dostęp do broni palnej, tak krótkiej automatycznej oraz maszynowej. Powstanie na całym obszarze państwa polskiego klubów strzeleckich na modłę perelowskiego LOKu Ligi Obrony Kraju, budowy strzelnic, przywrócenia wojska z poboru do 3 lat służby itd. To maciora nam wciska kit o ok 38 tys. żołnierzy OTerytorialnej. Ale najpierw, w styczniu, kolejny ich minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak z PiSdy, a jakże, podpisuje dyrektywę unijną, o kompletnym rozbrojeniu unijnych społeczeństw! To o co tu q… chodzi maciora? O bezpieczeństwo, obronność rzeczywistą dla Polski czy nowe play station dla asystenta maciory Edmunda Jeningera

 3. Majster said

  3 lata z poboru ? Puknij się w głowę Mickiewicz. Co niby mieliby tam robić i skąd na to pieniądze? Szwajcarzy mają ćwiczenia, a nie pobór i dają radę. Panie Polo, na zachodzie garnizony są już dawno, a na wschodzie przydadzą się choćby przeciwko potomkom banderowców. Może przy okazji będą normalne pozwolenia na broń.

 4. Wojtek said

  Czyli jankesi mają tanią polską juchę po około 25 dolarów za litr. Tak nas wyceniono. Ciekawe ile ich kosztuje jeden „islamista” ISIS? Można byłoby porównać ceny.

 5. elo said

  Dokładnie Wojtek. Ta „Obrona” potrzebna jest jako siła zaczepna. Ale z drugiej strony nie wiadomo jak to się potoczy … 🙂

 6. revers said

  No za PRL było cos takiego jak LOK Liga Obrny Kraju, działalnośc ograniczała się do tanich kursów na kierowców pojazdów mechanicznych, dziłalności krótkofalarskiej z własnymi klubami, strzelectwa małokaliberkowego z karabinku sportowego kal. 5 mm KBKS, ale to w latach 50, 60 tych..

  To będzie jak ORMO? niby ochotnicze chodzące dodatkowe pałki lub karabinki, tylko co to da na pas Szahida wypełniony materiałem wybuchowym lub ciężką broń rosjan.

 7. Wojtek said

  Ad. 5. Ależ tu nie chodzi o to, żeby to coś dało na pas szahida czy ciężką broń Rosjan, tylko aby pozbyć się z POLIN bezrobotnych patriotów, którzy tylko zajmują komuś przestrzeń terytorialną. A piasek coraz bardziej pali w stopy…

 8. Zerohero said

  Zacytuję polskojęzycznego przedstawiciela sił okupacyjnych na Euroregion Polin:

  W sytuacji narastającego zagrożenia w Europie kwestie związane z patriotyzmem, umiłowaniem ojczyzny są wam szczególnie bliskie, ale potrzeba tego, żeby te wartości były zaszczepiane w jak największej ilości serc młodych ludzi

  1. umiłowanie ojczyzny nie jest szczególnie bliskie, gdy ojczyznę się rozkrada i cofa rozwoju. Okazuje się, że ono staje się cenne na czas wojenki, gdy na przebudzenie patriotyczne raczej jest za późno co pokazało powstanie kościuszkowskie na przeykład. A to siurpryza. Kolejny „miłośnik ojczyzny” wysyłający młodzież do ataku. Kto trzyma gwizdek?

  2. „zagrożenia” – przez kogo?

 9. Zerohero said

  @Revers

  Może ORMO, a może reżim PiS bada czy znajdzie się dostatecznie duża liczba przygłupów zasilających ochotniczo polskojęzyczne oddziały Syjonu. Coś na wzór Azowa, Ajdara, frontu al-Nusra itp. Icków takie klimaty niezmiernie kręcą.

 10. Isia said

  … rządzący w Polsce żydzi kupują mięso armatnie … tanio sobie to wyliczyli … najlepiej syjonistyczne interesy załatwiać cudzymi ( w tym wypadku polskimi ) rękami, a właściwie krwią młodych rdzennych Polaków … trwa eksterminacja narodu polskiego …

 11. AlexSailor said

  1. Ciekawe skąd wezmą pieniądze? Z kolejnych kredytów?
  2. Jakie zagrożenie? Imigracja z Azji i Afryki?
  – Wystarczy pilnować granic i ich nie wpuszczać?
  Nawet Niemcy są niezdolni do siłowego ataku?
  Jedynym realnym zagrożeniem są ukry i obce wojska na terenie Polski.
  Ale to chyba na własne żądanie.
  3. Zatem pozostaje chyba tylko to, o czym mówi G.Braun i wielu innych.
  Skoszenie trawy, bo odrosła, a może o oczyszczeni przestrzeni dla innych.

 12. watazka said

  Militaryzacja Polski…
  Nie bardzo zabawne.

 13. mironik said

  to mniej niż obecny zasiłek dla bezrobotnych

 14. Apletown said

  KOMU WOJA POTRZEBNA

  WOJNA
  Kto chce wojny..?
  Komu wojna potrzebna..?
  Zwykli ludzie nie chcą wojny.
  Zwykli ludzie giną, cierpią i walczą
  Dla bankierów, polityków są tarczą.
  To mięso armatnie – szubrawców.
  „Wojna, niech żyje wojna
  pieniążki sypią się…”
  Śpiewają bankierzy,
  Oni chcą wojny – nie dla siebie…
  Dla siebie zostawią zysk.
  Ty tylko walcz, zabijaj…
  Nadstawiaj pysk…
  A dla nich złoto…
  Majątki, zysk i zysk…
  Walcz i zabijaj innych,
  Tak samo jak ty niewinnych.
  Jeśli nie chcesz, i powiesz nie…
  To kulę ci wbije w łeb
  Jakieś gestapo lub NKWD.
  Warszawa 28 kwiecień 2014
  wolajacy@gmail.com

 15. anonim said

  35 tysięcy pospolitego ruszenia nikogo nie obroni przed „ruskom armiom” ale po kompani na niepokorną lacką wioskę wystarczy. Co będą sprawdzać Polskie pochodzenie z dziada pradziada? Pewnie tak samo jak w sejmie?
  A dlaczego „ściana wschodnia” ? Bo „ściana zachodnia” jest już przez Niemcy zagospodarowana teraz należy stworzyć legalne bojówki które pomogą w godzinie W dokonać sprawiedliwości na Polsce względem Ukrainy.
  Muszą wam nazwać tą „obronę” terytorialną sotniami Azowa żebyście zrozumieli?

 16. Wojtek said

  W sumie nie przypuszczam, żeby w jakiejś wielkiej liczbie zgłosili się durnie czy idioci, którzy za 500 zł będą gotowi oddać swoje życie PiSdzie i Kalksteinom. Być może zatem oferta skierowana jest do polskojęzycznych UPAdlińców, którzy w liczbie około miliona sztuk planują nawiedzić naszą ojczyznę do końca 2016 roku. To raczej z nich Kalksteiny, Singery, Jannigery, Dudy i Szydła utworzą antypolskie i antyrosyjskie bojówki. Podobno ci już zacięcie uczą się języka polskiego, więc jankesom będzie można ich zaprezentować jako „polscy patrioci”. W międzyczasie dostaną od PiSdy „kartę Polaka”, więc z powodzeniem będą mogli rezać „polskich zdrajców” i „agentów Putina” jako „legalni Polacy” z oddziałów obrony terytorialnej, czyli protestujących przeciwko jankesko-banderowskiej okupacji Polski czy agresji przeciwko Rosji. Tak to jakoś widzę…

 17. witek said

  500 złotych?!
  Jak mówił pan Jabłonowski to
  ” najtańsza jucha w świecie”
  nie pozwólcie pozabijać własnych dzieci, przecież widzicie do czego dąży macierewicz & spółka

 18. Kazek said

  Piszecie rózna bzdury , lepiej szkolić chociaż tak niż w ogóle na chwilę obecną bardzo niewielu Polaków umie trzymać karabin , wejście takich ukrów z Ajdaru do Polski to koniec z nami.

 19. Mickiewicz said

  Kazek, to przecież piszę o przywróceniu poboru na 3 lata. Przez 3 lata, można wyszkolić z najgorszej ofermy przyzwoitego żołnierza.
  Marzeniem by była Armia zawodowa z 2 milionami żołnierzy. Ale nie za maciory. To niemożliwe, za niego. Ponoć jeden żołnierz zawodowy, jest wart 10-ciu z poboru.
  Ale to trzeba chcieć i dążyć do tego celu [który wcale nie jest nieosiągalny]; jak widać i słychać polscy syjoniści u władzy robią wszystko na opak.

 20. revers said

  .http://www.warhistoryonline.com/wp-content/uploads/2016/06/Zdzis%C5%82aw_de_Ville-455×640.jpg

  partyzant z M1918 BAR, nie terrorysta z roku ad 1944

 21. Kazek said

  Mickiewicz- kiedyś za komuny obrzydzadzano wojsko, że to trepy itp. kto tylko mógł to się wykręcał od poboru.

  W obecnych czasach dziwnym trafem wszystkie europejskie kraje nie mają poboru ale armie do parady na którch czele czesto stoją jakieś kobiety. Chyba chodzi o to aby usamani nie mieli z naszym kontynentem problemów. Polska armia w tej chwili liczaca 100. 000 gąb do wykarmienia posiada realnie około 12 tysięcy zdolnego do boju żołnierza i jest jedną z większych w Europie.

  Przywrócenie poboru ale na 1 rok wystarczyłoby aby mieć przeszkolony naród gotowy do obrony.

  Uważam jednak ,że nawet takie inicjatywy jak obrona terytorialna jest krokiem w dobrym kierunku. Do obrony przciw ukropom może wystarczyć

 22. revers said

  re18

  kto wyloozy kase za taka armie zawodowa? wa w szwajcarii kazdy ma bron pod dachem..

  re17

  kto trzymal bron, i uzywal nie musi sie bac, niech boja sie wiarusow ci co maja bron.

  Mow o swoim skladzie broni, bo takim pelno w stnach jest ze skaldami i 5000 sztukami amunicji ktorej nigdy nie uzyja bez sixs words, organizacji samoobronnych typu SBM.

 23. Kazek said

  Revers- no tak nie ma kasy tylko się obwiesić

 24. Piwowar z Leżajska said

  Do 1,2,18,20
  Gwardia narodowa w USA to odpowiednik ZOMO z okresu PRL. Przeszkolenie młodego, ogłupionego mięsa armatniego nie wymaga długiego czasu, bo ma ono prawa jazdy, zna się na komputerze, latało samolotami po EU. Czego trzeba nauczyć to dyscypliny i ślepego posłuszeństwa, a także sportowego trybu życia i umiejętności chowania się i czołgania.

 25. hulsz said

  Jak to w cudowny sposob na kazde skurwysynstwo znajda sie pieniadze w tym zalosnym kraju.

 26. Zerohero said

  @Kazek

  W obecnych czasach dziwnym trafem wszystkie europejskie kraje nie mają poboru ale armie do parady na którch czele czesto stoją jakieś kobiety.

  To tylko pozory. Lotnictwo Europa ma silne, a jak zrobi ściepę na piechotę, to zbierze z pół miliona ludzi. Razem z USA tworzą młot do mordowania całych narodów. Problemem z Rosją i Chinami, to wyłącznie zniszczenie ich sił strategicznych tak by samemu nie oberwać za pmocno. Mobilizację piechoty można zrobić w rok, dwa po atomowym skręceniu karku wrogom aby zająć ich terytoria. Niech Pana nie uśpi pozorna rozlazłość UE. To jest propaganda NATO. Oj, jacy my słabi, kobiety w MON itd. Jak to ma się do wojny rakietowej, lotniczej i jądrowej? Nijak. Propaganda słabości.

  III RP jest trybikiem agresywnego imperium i nie musi mieć masowej armii. Wystarczy wystawić 10tys wyćwiczonych morderców (tzn. sprawnych wojskowo i ze zliwkiwidowanymi odruchami ludzkimi). Każda perowincja wystawi wyszkolonych morderców, i teraz proszę się zastanowić co zrobi kraj zmasakrowany zdradzieckim atakiem Tomahakwów gdy na jego zgliszcza spuści się takie psy.

 27. NICK said

  Eksterminacja „500-kami”.
  Dzieci, chałupa, mięso armatnie… .

  Najgorzej z tymi dziećmi… .
  Co z nimi uczynią psie krwie… .

  Od dawna tu wyrażam że 500+ unym służy.
  A rodzicom na pohybel.

 28. Glock said

  macierewicz ty H.uSam idz na wojne z ROSJA.My POLACY nie bedziemy sie bic z bracmi ;;SLOWIANAMI;Ale z wami syjonisci .JAK NAJBARDZIEJ.Amen

 29. Mickiewicz said

  Wystarczy zrobić reformę urzędniczą której PiSda nie przeprowadzi, i dałoby to 50 miliardów Złociszy na armię. Do tego likwidację płac kominowych, przeróżnych trzynastek, czternastek, to kolejne miliardy i… broń atomowa. A to już jest niezależność… I to co poniżej tu piszę.

 30. Mickiewicz said

  Ty się puknij w mordę „majster”, jak twoja PiSda wprowadzi ci tutaj system szwajcarski, a choćby nawet, to co mi to za obrona, jak oni mają w szafach broń w domach, a nie mają do niej dostępu do… amunicji. Ty głupi pisdzielski trollu, długo tak będziesz jechał. Dlaczego syjonista Błaszczak podpisał dyrektywę unijną w styczniu o rozbrojeniu Polaków?!? Tak robi tylko syjonistyczny rząd jakim jest PiSda.

 31. revers said

  re25

  500+ dla dzieci? panie NICK juz sa rodzinny ktore owszem dostaly po 500 Zlp za dziecko, ale inne swiadczenia uciely sie, i na zero wyszlo sie, jak nie na minusie jak nie ma sie 3-ki dzieci.

  Tak samo bedzie z mieszkaniami tanimi, ruszy budowa roznych rodzajow TBS-ow, a na koniec i tak przejmie je gmina za friko lub trafia tam uchodzcy z doplata mieszkaniowa.

 32. NICK said

  Póki co p. Revers.
  Jest krótki ‚boom’, dziecięcy. Nie ważne, że na minusie. Polactfo tego nie widzi. Bielmo.

  Nazwę wprost:
  ‚boom’ Jest zaplanowany i ma służyć unym. Na narządy………… .
  Za lat kilka… .

 33. outsiderR said

  500 zł za „wstąpienie” do OT?
  Ja wiem? To może bym i wstąpił?
  Wszak najniższe wynagrodzenie miesięczne – jakie jest – każdy wie.
  Znaczy, że za 500 zł nikt nic więcej ode mnie wymagał nie będzie…
  Jak dla mnie to nawet atrakcyjne.
  Chyba się zdecyduję 🙂

 34. Wit said

  Super i chętnie ale dla bezpieczeństwa własnego i kolegow chce sie ubezpieczyc od wypadku (inwalidztwa z NW i smierci z NW) na cwiczeniach czy w akcji FIRMY NIE CHCA UBEZPIECZAC W TYM ZAKRESIE AKTYWNOSCI MILITARNEJ I KONTAKTU Z BRONIĄ!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.