Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o Wolne tematy (53 – …
  carlos o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Nikt nas nie pytał o zdanie

Posted by Marucha w dniu 2016-06-04 (Sobota)

„Chcemy wiedzieć, dlaczego prezes PiS-u wycofał się z daty 11 Lipca, mówiąc: „Ta data najpewniej zostanie zmieniona. I dzień męczeństwa Kresowian będzie obchodzony 17 września, bo ten dzień łączy wszystkie zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie”.

Tak postępując, idzie prezes Kaczyński drogą prezydenta Komorowskiego” – piszą sygnatariusze Apelu do władz RP.

APEL KRESOWYCH ŚRODOWISK NAUKOWYCH I KULTURALNYCH DO POLSKICH WŁADZ W SPRAWIE USTANOWIENIA NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA KRESACH

(prosimy wszystkie środowiska kresowe i patriotyczne o wsparcie tego Apelu i wysyłanie go do Sejmu, Senatu oraz do swoich posłów w okręgu, prosimy o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli)

Kresowianie od 70 lat walczą o pamięć Kresów, a w szczególności o ochronę pamięci ofiar najstraszliwszych mordów dokonanych na Polakach przez ukraińskie zbrodnicze formacje OUN i UPA. Polskie państwo tego przez długie lata nie robiło. Środowiska kresowe wielokrotnie zwracały się do Sejmu w sprawie ustanowienia 11 Lipca, jako Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa.

W lutym 2016 r. poseł PiS-u Michał Dworczyk wystąpił z podobną inicjatywą. Podobną, ale i inną. W tytule swojego projektu nie zawarł bowiem pojęcia – ludobójstwo. Zaproponował pojęcie – męczeństwo. I odniósł je do wielu innych zbrodni II wojny światowej na polskiej ziemi. W ten sposób zamazał znaczenie akcji ludobójczych OUN i UPA.

Jego projekt spotkał się z ostrym sprzeciwem środowisk kresowych. Prezentując swoje stanowisko, tak je wyjaśniał: „Jest ważne, aby przywracać pamięć o tych wydarzeniach, to część naszej tożsamości. Święto państwowe będzie obchodzone 11 lipca. Ta data ma znaczenie symboliczne, jest to rocznica tzw. krwawej niedzieli na Wołyniu”.

Choć w tytule projektu nie użył pojęcia – ludobójstwo, mówił jednak wyraźnie o 11 Lipca, jako o dniu symbolicznym. Z tym zgadzaliśmy się. Nie zgadzaliśmy się tylko z fragmentem projektu, który zastępował słowo ludobójstwo, słowem męczeństwo. Nie zgadzaliśmy się, ponieważ zbrodnia dokonana na Polakach, a także na innych obywatelach II RP, była zbrodnią ludobójstwa.

Potwierdził to wybitny znawca prawa międzynarodowego, prof. Ryszard Szawłowski, nadając równocześnie tej zbrodni ze względu na przerażające bestialstwo, specjalną formę zwaną z łacińska: „Genocidum atrox”, czyli ludobójstwo straszne, okrutne. Ludobójstwem nazwali także tę zbrodnię wszyscy historycy IPN badający przestępstwa popełnione na Polakach.

Uważaliśmy więc, że w tak poważnym dokumencie, jak Ustawa, należało rzecz nazwać po imieniu. Zbrodnie dokonane przez OUN i UPA na Polakach, a także na innych obywatelach II RP, były zbrodniami ludobójstwa.

W swoich wcześniejszych, ale także w ostatniej w „GP”, wypowiedziach, prezes Kaczyński również nazywał zbrodnie ukraińskie, zbrodniami ludobójstwa. […] ”muszę powiedzieć – wyjaśniał – że zbrodnie popełniane na naszych rodakach przez UPA muszą być nazwane ludobójstwem. Nie dopuszczam żadnej formy wybielania tego straszliwego czasu naszej wspólnej historii, ze względu choćby na dzisiejszą sytuację Ukrainy”.

Dlaczego ucieka jednak teraz od tej nazwy w tytule Ustawy? Dlaczego się boi prawdy? A może ulega jednak ukraińskim naciskom? Niech powie to otwarcie rodakom. Chcemy znać prawdę.

Chcemy wiedzieć, dlaczego prezes PiS-u wycofał się z daty 11 Lipca, mówiąc: „Ta data najpewniej zostanie zmieniona. I dzień męczeństwa Kresowian będzie obchodzony 17 września, bo ten dzień łączy wszystkie zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie”.

Tak postępując, idzie prezes Kaczyński drogą prezydenta Komorowskiego, który jeszcze jako Marszałek Sejmu powiadał, że za zbrodnię wołyńską są odpowiedzialni Sowieci. Mówił: „Próbę ustanowienia dnia Kresowiaka w rocznicę tragedii wołyńskiej uważam za usiłowanie przeniesienia odpowiedzialności na Ukraińców. Nie mogę tego zaakceptować. Dniem pamięci o Kresach jest 17 września, czyli rocznica inwazji sowieckiej z 1939 roku”.

Jakże to możliwe, by prezes Kaczyński popierał w kłamstwie byłego Marszałka Sejmu?! Prezes Kaczyński wycofując się z projektu PiS-u, zdradza zarazem projekt własnej formacji, który wyraźnie wymieniał 11 Lipca, jako Dzień Pamięci.

Nikt nie pytał Kresowian o taki scenariusz. Nikt nie konsultował z nami takiego projektu. To lekceważenie opinii publicznej, ignorowanie rodaków. I co najgorsze, upokarzanie tych, którzy przeżyli piekło zbrodni, upodlanie ludzkiej godności. Dziwne, że dzieje się to wszystko po licznych wyjazdach polskich polityków i urzędników państwowych do Kijowa. I po apelu ukraińskiego parlamentu, by Polacy ściszyli swój głos w sprawie zbrodni ludobójstwa.

Czyżby polskie elity polityczne uległy obcym naciskom? I ich decyzje stały się decyzjami narzuconymi z zewnątrz? Jeśli tak jest, to jest już bardzo źle.

Mamy wszakże jeszcze nadzieję, że nowy projekt Ustawy będzie zgodny z realiami historycznymi i nie będzie zmierzał do zatarcia prawdy o ludobójstwie, jakiego dokonali na Polakach i innych obywatelach IIRP zbrodnicze ukraińskie formacje OUN i UPA.

Naród, który przeciwstawił się dwu totalitarnym systemom, faszyzmowi i komunizmowi, nie może się poddać kłamstwom i manipulacjom politycznym. Liczymy na uczciwe i rozsądne decyzje władzy, Sejmu i Senatu.

Sygnatariusze Apelu:

prof. dr hab. Bogumił Grott, historyk, politolog i religioznawca, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, specjalizuje się w historii polsko-ukraińskiej, pracownik naukowy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a wcześniej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków,

prof. Leszek Jazownik, pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, autor wielu publikacji naukowych i publicystycznych związanych z Kresami, Zielona Góra,

dr n. med. Krzysztof Kopociński, autor praca badawczych, działacz ruchów kresowych, Żary,

dr n. med. Zbigniew Kopociński, autor prac badawczych, działacz ruchów kresowych, Żary,
Mirosław Kowzan, autor książki o Kresach, aktywny badacz problematyki kresowej, popularyzator wiedzy, Chodzież,

dr Lucyna Kulińska, pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, autorka wielu prac poświęconych tematyce kresowej, szczególnie ludobójstwu ukraińskiemu, publicystka, Kraków,

dr hab. Bogusław Paź, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, badacz problematyki kresowej, autor wielu prac naukowych, organizator konferencji naukowych, Wrocław,
Ewa Siemaszko, badacz problematyki kresowej, autorka wielu publikacji, współautorka głośnego dzieła o ukraińskim ludobójstwie na Wołyniu, Warszawa,

Danuta Skalska, autorka książek, reżyserka, dziennikarka, redaktor PR Katowice, inicjatorka wielu działań kulturalnych, Bytom,

Stanisław Srokowski, poeta, prozaik, krytyk literacki, publicysta, autor dzieł literackich i książek dokumentalnych z tematyką kresową; na podstawie jego zbioru opowiadań powstaje film W. Smarzowskiego „Wołyń”, Wrocław,

dr Andrzej Zapałowski, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, autor wielu prac naukowych i publicystycznych poświęconych tematyce kresowej, Przemyśl,

Sulimir Żuk, autor książek kresowych, niezłomny badacz problematyki kresowej, Warszawa.

http://mysl-polska.pl

Haniebną rzeczą jest uleganie naciskom banderowskich rządów rozpadającego się pseudopaństwa „Ukraina”. Bo to o to chyba chodzi.
Admin

Komentarzy 21 do “Nikt nas nie pytał o zdanie”

 1. Dziadzius said

  To jest jeszcze jeden dowod ze obecna grupa co sie dzis karmi przy korycie rzadu to albo poddala sie ukrainskim ryzunom albo sama jest czesia tych ukrainskich ryzunow i laczac bestialskie mordy Polskiej ludnosci cywilnej przez ukraincow z atakiem rosji na Polske chce zataic te mordy — bo juz i tak te mordy dzieki braku uznania przez Polskich obywateli zaczynaja topniec i w pamieci i w fakcie. Wiktor Poliszczuk i jego wspolzyjacy pisarze okreslali liczbe zamordowanych na okolo 650,000 – dzis ta cyfra wacha sie tak kolo 100,000 do 200,000 tysiecy [[ tak jak te miljony zabite w Auschwitz z 4 i pol miljona w 1945 roku na troche ponad million dzis]]. Jesli my nie bedziemy te ofiary pamietac to KTO je bedzie pamietal.
  Wstyd byc bezmyslnym i bez honoru Polkiem.

 2. Lily said

  Hanba,postokroc hanba.

 3. jazmig said

  PiS nie chce obchodzić rocznic masakry Polaków na Wołyniu, dlatego planuje to utopić w dacie 17 września, kiedy ZSRS zaatakowaly Polskę, żeby te zbrodnie ukraińskie ukryć w nic nie mówiącym „tragedii Polaków na wschodzie”.

  PiS nie dba o Polskę, a tym bardziej o Polaków, oni dbają o USA, banderowSSką Ukrainę, zbrodniczą Litwę i Łotwę, obchodzących uroczyście rocznice ich ss-manów, itp.

  Polska i Polacy są dla nich bydłem roboczym i niczym więcej.

 4. Rafał z said

  Zdaje się że Ukraińcy w „systematyce globalnej” to takie same bydło jak Polacy mimo że co niektorym wydaje się inaczej. Sęk w tym że na dzień dzisiejszy Ukraina geopolityczne jest ważniejsza to po pierwsze. Poza tym w planach kahalu Ukraina to niezbędny element w budowie… nowego bytu państwowego proklamowanego posiedzeniem Knesetu w Polsce. Wystarczy spojrzeć na mapę. Począwszy od zach. granicy Ukrainy w głąb Rosji ciągnie sie szeroki pas czarnoziem. Jest to najlepsza gleba na świecie. W takim skupieniu jest to obszar… nr 1

 5. NICK said

  (4). Poza tym to P. Rafał nie nadąża…
  „Sęk w tym że na dzień dzisiejszy Ukraina geopolityczne jest ważniejsza to po pierwsze. Poza tym…”
  Paaanie Rafale. Po pierwsze „ukraina”.
  Po drugie ten nowotwór jest tylko przystawką. Do innych, ważnych SPRAW.

 6. Joannus said

  Ad 5
  ”Po drugie ten nowotwór jest tylko przystawką. Do innych, ważnych SPRAW.”

  Jakich to spraw ?
  Oto na gruzach Polski powstanie nowy Izrael, połączony z częścią zachodnią U padliny.

 7. NICK said

  No to się usprawiedliwię. Choć jasno napisałem.
  Ważne SPRAWY to nadzieja. Na Zmianę. Jak gdyby wszystko miało się odwrócić.

  Wiem, sam piszę „Oto na gruzach Polski powstanie nowy Izrael, połączony z częścią zachodnią U padliny.”

 8. Greg said

  Polecam!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=Pn1xzeQy1Lk

 9. Maćko said

  Dali Amerykanie kase ne wybory to teraz wymagaja… pytalem sie swego czasu, skad sie wzial Duda, skad kasa na wybory?
  Odpowiedzi jakie byly? No z kasy panstwa! Z budzetu wyborczego!…
  Aha! jasne… 😦

 10. Jurek said

  17 września to rocznica ucieczki ostatniego skurwiela z Polski i wystawienie 80 % Polaków na zagładę niemieckimi karabinami. Sowieci wkroczyli właściwie na niczyją ziemię, dokładnie w dniu, kiedy ostatni sanacyjny sukinsyn zwiał z Polski, by bezpiecznie wpieprzać kawior, popijając koniakiem. Wkroczyli by zabrać ( ewakuować ) z Polski Żydów w głąb Związku Radzieckiego. Wywieźli i ocalili właściwie wszystkich najważniejszych.
  Ja myślę, że oni chcą sobie zrobić z tej właśnie okoliczności święto. Wszak dzięki tej dacie , ocaleli i dzisiaj mogą wypełnić nieudane plany zlikwidowania Polaków.
  A przy okazji chcą odebrać Polakom wspominanie o zamordowanych przodkach i naturalną potrzebę ukarania zbrodniarzy, jak się okazuje, skoligaconych z po-pis-dzielcami.

  A Rosjanie ? No cóż, to oni są sprawcami opóźnienia planu eksterminacji Polaków i utworzenia nowego israela – Judeopoloni o dobre 70 lat. I widać, tego syjon Rosjanom nie chce wybaczy.
  Oby tym razem Niedźwiedź na zawsze syjonowi złamał w łebku gnat.

 11. joasia said

  I ten ciul >Kaczyński będzie obłudnie bełtał o suwerenności !! Bezczel jeden i tchórz !!! To jest draństwo najpodlejsze jakie tylko może być ! Taka postawa dyskwalifikuje PIS całkowicie jako sługusów obcej sprawy ! I to ma być polski rząd ????!!!!!!!!

 12. piwowar said

  Pani Joasiu. Kaczyńskiego zdyskwalifikowały dwa słowa wyskrzeczane na majdanie. „Sława ukraini”. Tu nastąpił kres pozorów powagi tego polityka.

  Polacy nie będą bydłem roboczych dla „nich”. Polaków w Polin w ogóle nie będzie. Bydłem roboczym będą hiemoroje z tak zwanej Ukrainy. Bo tańsi i wydajniejsi w przeliczeniu na sto szekli.

 13. Isia said

  Re: 5 … Pan Nick słusznie zauważył, że ( … ) … nigdy nie było i nie ma takiego państwa jak tzw. Ukraina … podobnie, nigdy nie było i nie ma tzw. narodu ukraińskiego …
  … żydzi z PIS, obłudnie maskujący się jako „polscy patrioci”, przywłaszczający sobie polskie narodowe symbole, kolejny już raz obnażają swoje prawdziwe, antypolskie, oblicze …

 14. MatkaPolka said

  @greg 8

  Dzięki za ten film – najnowsza historia Polski w pigułce. Polecam wszystkim. Polecam zachować i rozpowszechniać.

  Film na dużo „politycznie poprawnych” przekłamań, ale bez tego pewnie by nie powstał, a jest bardzo potrzebny. Co najmniej 4+. Mimo „poprawności politycznej” doskonały film.

  Nie ma Żydów i masonów. Nie ma agenta niemieckiego Piłsuda odpowiedzialnego za klęskę wrześniową, nie ma i żydowskich sprawców w Katyniu, nie ma niemieckiego uczestnictwa w tworzeniu UPA i nacjonalizmu ukraińskiego i litewskiego, nie ma Żydogrmańskiego pochodzenia komunizmu w Rosji i 60 mln rosyjskich ofiar- są polskie ofiary sowieckiego Komunizmu. Film pokazuje zbrodnie niemieckiego faszyzmu, żydo-rosyjskiego komunizmu, żydo -niemiecko- ukraińskiego nacjonalizmu na narodzie polskim.
  Ostatnie sekwencje pro PiS-owskie – szkoda

  LUDOBÓJSTWO. Animowany film dokumentalny

  .https://www.youtube.com/watch?v=Pn1xzeQy1Lk

 15. watazka said

  7
  Nick
  Na razie nikt nie ma nawet ochoty zarejestrowac Zmiany, a jej szef siedzi w pace.
  I mocarna Polska, silniejsza ponoc od Ukrainy nie smie sie o niego upomniec.
  No wiec znaczenie geo-Ukrainy jest niewatpliwie teraz bardziej …”trendowate”.
  Musimy czekac az przyjdzie trend na Polske?
  Juz raz byl. Na Solidarnosc. Tez oplacana z zewnatrz.

 16. 3221; said

  co do filmu’;jest tam wzmianka o bialorusinach mordujacych polakow-kiedy i gdzie??

 17. NICK said

  Watażka.
  Zmianę lub zmianę jakąkolwiek.
  Swoją drogą jak to jest, że trzeba było zamordowania Leppera aby zaufać Piskorskiemu Mateuszowi.
  I jeszcze nawiasem. Jak pomyślę o tym areszcie wydobywczym, torturach… . Ciarki przechodzą.
  Chociaż lepsze to niż celowe samobójstwo. W celi, znaczy.

  „no bo strażnik usnął a kamery i alarmy miały ‚awarię’ „.

  Mierosławiec.
  Okęcie.
  Generalicja.
  Polska.

 18. Inkwizytor said

  Ch…wi na kaczych łapach trzeba napluć w mordę i ją skopać. Innego wyjścia względem chazarskiego śmiecia nie widzę

 19. Boryna said

  Znowu wyszła naiwność Polaków, zagłosowali na oszusta Kaczora/.

 20. Re: Greg…
  W Zimnejwodzie mojej pol rodziny zostalo zamordowane przez zydowsko-bolszewickie NKWD.
  Czy mam miec pretensje do Rosjan, ktorzy tez byli tam mordowani przez bolszewickie NKWD tylko dlatego, ze nie dali sie zbolszewizowac???…
  =================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Greg said

  Re: Jasiek Z T.
  Ależ oczywiście, zgadzam się z Panem.

Sorry, the comment form is closed at this time.