Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Co się stanie po referendum w…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Trzy scenariusze przyszłości A…
  Marek o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Rosja przesuwa się na zachód! Przy granicy z Ukrainą powstanie nowa baza wojskowa.

Posted by Marucha w dniu 2016-06-04 (Sobota)

Ruchy państw NATO zmierzające do wzmocnienia tzw. wschodniej flanki nie pozostają bez odpowiedzi. Rosja przerzuca na zachód kraju kolejne siły wojskowe. Brygady zmechanizowane będą stacjonować w miejscowości Klińce i Wałujki w obwodzie biełgorodzkim.

Wałujki leżą 15 kilometrów od ukraińskiej granicy. Według agencji Interfax wkrótce będzie tam stacjonowała 23. gwardyjska brygada zmechanizowana. Klińce znajdują się zaledwie 5 kilometrów od granic Białorusi. Tam już przerzucono część sprzętu oraz żołnierzy 28. jekaterynburskiej brygady zmotoryzowanej.

Agencja powołując się na źródła zbliżone do rosyjskiego Sztabu Generalnego podała, że do grudnia w rejonie zachodnich granic Rosji mają zostać utworzone trzy nowe dywizje. Dyslokację rosyjskich oddziałów należy traktować jako odpowiedź Moskwy na wzmożoną aktywność NATO w pobliżu granic Federacji.

Źródło: tvp.info
MA
http://www.pch24.pl

Według Polonia Christiana  „przesunięcie Rosji na Zachód” to po prostu ulokowanie wojsk rosyjskich bliżej granicy z Ukrainą. Na swym terytorium.
A myśmy się już cieszyli…
Admin

Komentarzy 21 do “Rosja przesuwa się na zachód! Przy granicy z Ukrainą powstanie nowa baza wojskowa.”

 1. cris said

  Cóż musza jakos odpowiedzieć, z koleii jak możemy pozbyć sie morderców Indian? Bez ich demokracji swiat byłby stabilniejszy.

 2. Cadyk z Radomska said

  A już miałem nadzieję na stałą obecność w Rembertowie i Legnicy

 3. musza jakos reagowac . NATO wysyla 3 bombowce , takie wieksze i zdolne do przenoszenia glowic jadrowych , podobno . No i dobrze , chca sobie pocwiczyc w Europie , niech sobie pocwicza , zawsze jakis ruch w interesie , ale dlaczego z glowicami i nad Baltykiem??

 4. Marcin said

  Robi sie niewesolo. Nawet Chińczycy ogłosili najwyższy alert gotowości broni jądrowej chociaż poza Rosja i Usa nigdy tego nie robily.

 5. Wojtek said

  Ad. 4. Dlaczego od razu niewesoło? Zależy z której strony na to patrzeć. Nadciągają zmiany, ale dopiero się okaże dla kogo będą one niekorzystne lub też niewesołe. Jeżeli do tej pory było komuś wesoło, to rzeczywiście wszystko może się dla niego skończyć niewesoło. A jeżeli dla kogoś cały ostatni czas było niewesoło, to zmiana daje tylko nadzieję na poprawę sytuacji, czyli że w końcu będzie wesoło. Patrzę i widzę, kto najbardziej trzęsie portkami. Głównie ci, którym cały czas było wesoło i dobrze się bawili. No to teraz będzie zmiana ale czy dobra?

 6. Zerohero said

  Tak jak się spodziewałem. Redzikowo jako baza pocisków cruise

  http://fischer.neon24.pl/post/132012,why

 7. afat sumarak said

  Natomiast jego efektywność jest wątpliwa w wypadku próby przechwycenia radzieckich rakiet balistycznych dalekiego i średniego zasięgu.

  Literat starej daty. Radzieckich, co nie?

  A może to celowe, ku zamuleniu umysłów?

 8. rejan said

  Zachodnia propaganda tez glosi, ze Rosjanie przesuwaja sie na zachod choc wciaz sa u siebie.

 9. Piwowar z Leżajska said

  re. 2
  Naiwniak Gorbaczow i pijaczek Jelcyn zmarnowali największy w historii wysiłek powrotu na ziemie słowiańskie: od Łaby do Dardaneli i Bosforu.
  Pozdrawiam polityków na stronie

 10. Rob said

  Bez złudzeń:
  Idzie WOJNA!

 11. Proceder said

  Co Gajowy na to?

  http://europe.newsweek.com/putin-salutes-russian-jews-over-soviet-liberation-nazis-466155?rm=eu

  Jestem po prostu przerażony. Nie wiem, jak zasnę.
  Admin

 12. Boydar said

  @ Proceder (11)

  A mogę ja ? Zamiast Gospodarza ?

  Putin ma, czy chce czy nie chce, ładnych paręnaście milionów „jewsów” na pokładzie. Czyli w granicach państwa. Proszę się z Nim wirtualnie zamienić na miejsca i zaproponować dalsze postępowanie.

  Czy to są czyste „jew’sy”? Ano różnie, w większości nie. Czyli w jednym osobniku są geny ichnie i nasze, na tą okoliczność też nic nic nikt nie poradzi. Batalia jest o przeciągnięcie priorytetu, bo Putin „nie morduj” rozumie i szanuje. A Bóg wspiera rozumiejących i szanujących. My zaś, w większości, wyśmiewamy.

 13. anATOM said

  A powinny być w powiecie Białogardzkim a nie w obwodzie Biełgorodzkim !

 14. Rob said

  @Proceder
  A cóż to Putina kosztowało?
  To jest właśnie sztuka zarządzania percepcją.
  Polacy powinni się tego uczyć.
  Dlatego Polaków jest tak łatwo zwodzić pochwałami i obietnicami a potem nawet im wiz nie znoszą.

 15. MatkaPolka said

  PROJEKT DESTABILIZACJI PAŃSTW BYŁEGO OBOZU RADZIECKIEGO TRWA NADAL

  http://tass.ru/en/world/879935

  Na konferencji z okazji 20 rocznicy powstania Wspólnoty Niezależnych Państw Serbski Ambasador w Rosji Slavenko Terzic powiedział, że rozpad Związku Radzieckiego był geopolityczną katastrofą. Destabilizacja państw byłego obozu sowieckiego to proces na wielką skalę. Dzisiaj po załamaniu się Związku Radzieckiego obserwujemy wiele problemów geopolitycznych, militarnych, strategicznych cywilizacyjnych, religijnych, społecznych – i te problemy dotykają nie tylko państwa byłego bloku, ale również wszystkie państwa na świecie.

  W Serbii i na Bałkanach my to wszystko widzieliśmy i przeżywaliśmy. Kiedy mówiliśmy że rozwój wydarzeń doprowadzi do rozpadu Jugosławii wielu nie chciało nam wierzyć.

  Dzisiaj jest oczywiste, że rozpad Jugosławii 1990 – 1999 był początkiem projektu na wielką skalę, który cały czas trwa. Jesteśmy świadkami powtórki nowego „Drang nach Osten” którego skótki są trudne do przewidzenia

  A ja dodam (MP), że zreformowane Chiny Ludowe które nie pozwoliły się rozkraść, tak jak Polska i inne kraje socjalistyczne – stały się w 25 lat największą potęgą ekonomiczną na świecie.

  Zacytuję Jana Englerta z ostatniego artykułu o pielęgniarkach

  Modne jest we współczesnej Polsce wyśmiewanie się z PRL, które w swojej istocie jest wyśmiewaniem się z wysiłku i pracy wielu milionów ludzi. Jest to przejaw antynarodowej hucpy, gdyż w pisanej na nowo historii Polski zniknął naród polski, a na jego miejsce pojawiły się nieliczne grupy opozycjonistów, powojennych partyzantów, uczestników protestów itp.

  Mamy więc z jednej strony „komunistyczny reżim” a z drugiej stawiających opór, których była zdecydowana mniejszość, ale dzisiaj urośli do miana całego narodu. Wysiłkiem historyków z IPN ich liczba wciąż rośnie (np. „wyklętych” miało być nie ok. 20.000, jak do tej pory liczono, ale 200.000, pewnie za parę lat będzie ich milion), ale jest jeszcze sporo pracy przed nimi, żeby uznać, że cały naród „walczył z komuną”.

 16. NICK said

  Tytuł.
  Się nie przesuwa.
  A powinna!

 17. RomanK said

  Rosja przesuwa sie na Zachod w nowej wojnie ideologicznej.
  Na Ukrainie widac to najlepiej w Charkowie Dniepropietrowsku i innych wielkich mastach Noworosji az po Odesse…
  Prowadza ta walke nie Rosjanie i nie metodami militarnymi. Walke ta prowadza sami Ukraincy w zdcydowanej wiekszosci opiera sie ona na bylej Partii Regionow, ktora w ostatbnim czasie rozrasta sie a co najwazniejsze dokonuje autentycznej filtracji kadr wlasnych elit Demokratycznej Ukrainy.
  Ten front intelektualnie i ideologicznie zaczyna coraz wieksze nastuplenie na wrzaskliwa folklorystyczna baderowsko oligarhiczna bande zodzieji i bandytow….i to zaczyna utrwalac sie w swiadomosci ludnosci Ukrainy. Podzial MY i ONI…
  TO ulatwia stan dziwnej wojny..dzieki idiotyzmowi obecjej Junty Ukrainy.Ktora glosi stan wojny z Rosja, ale utrzymuje z nia stosunki dyplomatyczne , przejscia graniczne, wymiane handlowa,i wymiane ludzi w tym tzw tfu intelektualistow banderowskich, jakich zapraszaja do studiow Moskwy i poddaj konfrontachi z takimi dziennikarzami jak nop Maria Zaharova…rzeczniczka rzadu Rosji:-)))
  W Ktorych to bataliach transmitowanych na zywo nastepuje przekaz informacji na Ukraine ktora na to patrzy i oglada. Na spektaklach tych dochodz so mordobicia:-))) i wyzwisk…atmsfera Werhownej Rady:-)))
  Banderowsko- CHaabad owsko banda..juz wie , ze jej godziny policzone. I tacy jak Kolomojski i jemu podobni jjuz dokonali transfero tego co nazywamy pomoca dla ukrainskich wladz…uznajac to za nalezna im zaplate za spowodowanie Majdani i jego skutki.

 18. RomanK said

  TU wlasciwy film z Zaharova…
  prosze zwroccie szczegolnba uwage na to co mowi pan Maria w 12:00 do 16…min….
  TO moze pozwoli zrozumiec wiele rzeczy..

 19. Mickiewicz said

  Rosja ma prawo do ruchu swoich wojsk… na swoim tetytorium i nikomu do tego.
  Bardzo dobry ruch Putina. Tak trzymaj Władymir Władymirowicz. Na pewno to nie zagraża Polszy.

 20. Wełna said

  MP (15)
  /Zacytuję Jana Englerta z ostatniego artykułu o pielęgniarkach/

  Jana Engelgarda

 21. RomanK said

  Radze panu Engelgard”owi posluchac Zaharowej… we wskazanym momencie przypomina okres rozpadu ZSRR…dokladnei to samo odbywalo sie w Polsce bo PRL profilaktycznie rozwalono wczesniej,,duzo wczesniej…
  Jak nie smiac sie z PRLu..ktory wysilek calego narodu zaminili w farse..z likwidacja pieniadza na czele???? Kiedy ludie tracili oszczednosci…i trzeba bylo wszystko sprzedac za bazcen bo NIKLT NIE MIAL PIBNIENDZY????LUdzie chodzili glodni i z desperacji odmowili pracy z aktora nei mogli kupic dzieciom jedzenia?
  Engelgard jest mlodszy..ale nie na tyle zeby nie pamietac…chyba ze on nalezal do tych co sie jakoas umieli wyzywic….
  Bandy doskonale uzbrojone, mordestwa , bezkarnosc gangsterow…wszystko ze sluzb PRLu…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: