Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Rosja rozdała pierwsze darmowe działki na Dalekim Wschodzie

Posted by Marucha w dniu 2016-06-04 (Sobota)

Pierwsze trzy rodziny otrzymały trzyhektarowe działki na rosyjskim Dalekim Wschodzie w obwodzie amurskim graniczącym z Chinami.

Przydziały ziemi zostały przeprowadzone w rejonie archaryńskim na południu obwodu przy granicy Chin.

Choć z nowego programu darmowych nadziałów ziemi mogą korzystać nawet obcokrajowcy, pierwsze aplikacje wpłynęły od „lokalnych mieszkańców od wielu lat zajmujących się pszczelarstwem” – oświadczył rzecznik lokalnego wydziału geodezji. Działki zostały już wyznaczone i wpisane jako własność wnioskujących.

Na rozpatrzenie oczekują kolejne dwa wnioski, przy czym jeden to wniosek wspólny trzech rodzin, które również zajmują się pszczelarstwem.

Zaaprobowane w kwietniu przez Dumę Państwową prawo darmowego przydzialu trzyhektarowych działek dotyczy dalekowschodnich regionów Rosji: Czukotki, Kamczatki, Przymorza, Sachalinu, Chabarowska, Magadanu, Żydowskiego Obwodu Autonomicznego i Jakucji.

Władze tej ostatniej już zapowiedziały, że do trzech hektarów przydzielanych przez rząd będą dokładać jeszcze 2,5 hekara.

rt.com/kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarze 4 do “Rosja rozdała pierwsze darmowe działki na Dalekim Wschodzie”

 1. Siggi said

  Bardzo dobrze,że nadają grunty osobom fizycznym.W Rosji carskiej ,potem w ZSRR funcjonował pewnego rodzaju dogmat n/t tytułu własności ziemi.W czasach carskich wynikało to ze feudalnych nawyków,kiedy ziemia należała głównie do obszarników,choć także była nadawana uczestnikom różnych wojen jako ekwiwalent za bohaterskie czyny wojenne.Wiele się zmieniło w Rosji po 1860r w zakresie uwłaszczania chłopstwa.
  W ZSRR ziemię rolniczo,leśnie użyteczną traktowano jako środek produkcji i wg ideologii,właściciel środków produkcji w ogóle był tym ,który wyzyskiwał pracę najemną.Dlatego realizowano politykę rolną kolektywnych gospodarstw typu spółdzielczego tzw.kołchozy (kolektywnyje hoziajstwa) ,a tam gdzie były obszary ziemi państwowej tworzono sowchozy(sovietskije hoziajstwa,po naszemu PGR-y).
  Aby ziemia nie była w prywatnym posiadaniu prócz działek zagrodowych,budowalnych w czasach radzieckich funcjonowało silne przekonanie ,że to rozwiązanie jest najwłaściwsze,co jednak przełożyło się na niższą efektywność produkcyjną.Już po 1992 roku,kiedy grupy producenskie zabrały się za produkcję rolna po byłych kołchozach,dziś RF jest światową potęgą np.w produkcji zboża zwłaszcza chlebowego.Dużo eksportuje,gdzie w czasach radzieckich byli chronicznymi importerami zbóż zwłaszcza paszowych w tym kukurydzy,gdzie w Rosji są wyjątkowo dobre warunki do uprawy kukurydzy(chruszczowiny).
  W ubiegłm roku gosp.zebrano w RF 106mln ton zboża bdb jakości.
  W języku obiegowym nie nazywa się rosyjskich rolników mużykami a farmerami.Po 1992r w sporym zakresie małpowano Amerykę ,także w nazewnictwie.
  Bardzo dobrze robią gospodarce RF sankcje Zachodu.Zdecydowanie ruszyły różne projekty dot.rolnictwa ,hodowli,zakłada się duże gospodarstwa sadownicze,warzywnicze,aby nie trwonić środków na import żywności,którą można z powodzeniem produkować u siebie.
  Nadawanie ziemi na D.Wschodzie powinno być poparte realną polityką rolną państwa w zakresie ukształtowania pewnych profili gospodarstw np.pszczelarskie,hodowlane,sadownicze i pod tym kontem rozwijać rynek i przemysł rolno spożywczy.
  I wtedy będzie okiej…

 2. Wojtek said

  A w Polsce PiS chce ludziom zabierać ziemię, lasy, a nawet wodę. Zupełnie na odwrót.

 3. Piwowar z Leżajska said

  Wujek Joe dał narodowi wybranemu nie tylko działki ale cały nadamurski obwód autonomiczny ze stolicą w Birobidżanie. W obwodzie jest złoto, diamenty, dobrzy sąsiedzi za rzeką, Tylko zabrakło drukarni pieniędzy. Podobno z osiedleńców pozostała 3 procentowa garstka do obsługi synagogi. Reszta wyjechała w odwiedziny do wuja Sama i jeszcze nie wróciła, ale akt darowizny zabrała ze sobą.

 4. NICK said

  Rosja rozdała pierwsze darmowe działki na Dalekim Wschodzie.

  Komu dziś rozdała?
  A komu jutro?

  Aby nie powiało arktyką, to:
  -Rosja się ześrodkowuje; atak potem,
  -rozdawnictwo jest pod kontrolą.
  Hm.
  Żyd i Chińczyk zmysły postradali?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: