Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. „Księżniczki z Montclair”

Posted by Marucha w dniu 2016-06-04 (Sobota)

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować Szanownych Państwa, że ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. „Księżniczki z Montclair”!

„Księżniczki z Montclair” to opowieść niespotykana w swej refleksyjnej formie, jak również przejrzystej treści. Odkrywa ona gorzki, przepełniony smutkiem świat zapomnianych starych kobiet, opowiada o współczesnej polskiej emigracji.

Dzieło Ogińskiej mówi nie tylko o starości, przemijaniu i walce o to co w życiu ważne; ale także o zwykłych uczuciach, skomplikowanych wyborach zwykłych ludzi krzywdzonych nie tylko przez złośliwego ducha baśni.

Opowieść Lusi Ogińskiej prowadzi czytelnika do zastanowienia się nad decyzją wyjazdu za chlebem z Polski, ujawnia prawdę o rzeczywistości, o życiu na obczyźnie.

Czytelnik zmuszony jest do głębokiego przemyślenia decyzji oddania swojej starej matki, ojca czy dziadków do domu opieki! Do zastanowienia, czy dobrze wychowuje swoje dzieci? Czy i jemu, gdy nadejdzie starość, grozić będzie odrzucenie? Oddanie do domu starców?

Mimo całego dramatu, chwilami jest to historia zabawna! Autorka nie oszczędza w niej siebie. Z dużym dystansem i ironią podchodzi do swoich słabości, kłopotów – co jeszcze bardziej uprawdopodabnia całe dzieło, zbliża autorkę do odbiorcy!

Czytając „Księżniczki z Montclair” odnosi się wrażenie, że to bliski przyjaciel zwierza się ze swoich najskrytszych tajemnic, a one stają się naszą własnością, że są to także nasze myśli, nasze lęki i nasze wątpliwości.

„To baśń” – mówi autorka!

Tak! Okrutnie realna baśń, baśń w której wszystko – nawet krasnoludek – są prawdziwe!

Viola Lenarczyk

Osoby zainteresowane nabyciem książki, mogą to zrobić dzwoniąc pod numer: (+48) 666 867 642 lub pisząc na adres: biuro@lusiaoginska.pl

Za http://lusiaoginska.pl

Komentarzy 8 do “Ukazała się najnowsza książka Lusi Ogińskiej pt. „Księżniczki z Montclair””

 1. Maćko said

  Zeby tak mozna bylo kupic elektronicznie!

 2. Greg said

  Pani Lusiu! Dzięęęęki za wszystko! Pozdrawiam za lemingów i wszystkich Polaków!

 3. Listwa said

 4. Adwokat Norwida said

  Ja zamówię tę książkę, bo wierzę, że pani Lusia napisała coś wyjątkowego, jak zawsze!! A Wy??? Pomóżmy poecie, rozpropagujmy książkę!! Oklaski nie wystarczą poecie, żeby żyć!

 5. AniaK said

  Re4:
  Po konsultacji z rodziną mogę zamówić, ale przeczytam dopiero po imieninach 🙂

 6. Piwowar z Leżajska said

  do 5 AniaK…

  .https://www.youtube.com/watch?v=4T0127R6RzM 3:41 Och Anno!

 7. NICK said

  Pani Lusiu.
  Proszę się dalej rozwijać. Nie przestawać.
  Obowiązek.

 8. Adwokat Norwida said

  Najnowsza wiadomość. Książka kosztuje 29 zł.

Sorry, the comment form is closed at this time.