Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nieświadomy „ruski agent”

Posted by Marucha w dniu 2016-06-05 (Niedziela)

Działania rusofobów w Polsce osiągają już szczyty absurdu. Ostatnim przykład tego procederu stanowi awantura wywołana w związku z nadaniem i wręczeniem przez Prezydenta RP odznaczeń państwowych czterem działaczom Polonii Norweskiej.

Przypomnę, że są to: Elżbieta Borgso (Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski) oraz Bogdan Kulas – wiceprezes Związku Polaków w Norwegii (na zdjęciu z prawej), Hanna Matras-Sand i Grażyna Zagierska (wszyscy troje – Krzyż Kawalerski OOP).

Atak rozpoczęła – jakżeby inaczej – „Gazeta Wyborcza”. W gadzinówce tej możemy przeczytać, że Kulas to znany przeciwnik Jarosława Kaczyńskiego oraz zwolennik Władimira Putina. Pisze też, że miał wypowiedź „antysemicką”. Ciekawe jest tu sformułowanie „miał”, choć jego rzekome stwierdzenie ujmuje w cudzysłów. No więc „miał” powiedzieć czy powiedział? A jeśli tak, to warto by było przytoczyć źródło.

„GW” wylicza poza tym inne „zbrodnie” wiceprezesa Związku: aktywność w tworzeniu Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego, Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald i Obozu Wielkiej Polski. Mają one współpracować – jak utrzymuje GW – z „kremlowską” partią Zmiana, której szef, groźnie przypomina żydowski dziennik, został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa.

Mało tego. Kolejnym przestępstwem Kulasa jest podpisanie wraz z prof. Anną Raźny i Zygmuntem Wrzodakiem listu do Senatu protestującego przeciw określeniu przyłączenia Krymu do Rosji jako „okupację”. Możemy również zapoznać się z kolejnymi donosami na odznaczonego: krytyka Jarosława Kaczyńskiego, wezwanie by nie głosować ani na PiS, ani na PO, itd., itp.

Do nagonki na podsądnego przyłączył się słynący z rusofobii portal Fronda.pl. Tam publikuje wypowiedź Witolda Jurasza – prezesa Ośrodka Analiz Strategicznych, który tak widzi sytuację: „Jestem przekonany, że to pomyłka Kancelarii Prezydenta. Myślę, że sprawa powinna zostać załatwiona w szybki sposób, zaś decyzja powinna – w mojej ocenie – zostać cofnięta”.

Gość Frondy – politolog dr Jerzy Targalski [to ten tronkowy – admin] zajął bardziej pokrętne stanowisko. Z jednej strony stwierdza: „Ludzie tacy jak Bogdan Kulas to kadry przygotowywane przez Rosję do założenia polskiego Jobbiku. Na prawicy jest całkiem sporo takich kadr, choć nie wiem, czy ci ludzie sami są tego świadomi”. Ciekawy to pogląd – Rosja przygotowuje kadry nieświadome swojego przeznaczenia. Co za wyjątkowa perfidia Władimira Putina!

Z drugiej strony, choć niechętnie, przyznaje: „Bogdan Kulas najprawdopodobniej ma jakieś zasługi dla sprawy norweskiej Polonii. (…) Zgodzę się, że „Dom Polski” jest dużą zasługą. A odznaczenia wręczane są za działalność na niwie Polski”.

Wraca jednak do orientacji politycznej B. Kulasa: „Nie wiemy jednak, czy orientacja ta wynika z powiązań z Rosją, czy jest jedynie wykorzystywana przez Federację Rosyjską, tak więc trudno zająć w tej kwestii stanowisko, musiałyby to raczej wyjaśnić odpowiednie służby”. Czyli: „służby do dzieła – powiązany czy wykorzystywany”.

Tymczasem szef MSZ – Witold Waszczykowski w Programie III PR przyznał, że jego resort weryfikuje sprawę odznaczenia Kulasa. Zapytany czy urzędnicy ministerstwa wiedzieli o jego „powiązaniach ze środowiskami skrajnie proputinowskimi i antysemickimi” odparł, że takich informacji nie posiadali. Dodał jednak, iż brano pod uwagę „wyłącznie zachowania patriotyczne i propolskie”.

Co wynika z tej hecy? Po pierwsze – żadnych odznaczeń dla narodowców. Nigdy!

Po drugie – autorzy wypowiedzi sympatyzujących z Rosją lub z prezydentem Putinem mają być brani pod lupę specsłużb.

Po trzecie – najgorszy, najbardziej nieudolny członek gabinetu Beaty Szydło znowu przestraszył się i nakazał dochodzenie w swoim ministerstwie. [Noooo… bardzo silną dlań konkurencję stanowi Trotyl Macierewicz – admin]

Po czwarte – różne środowiska polityczne, częstokroć wrogie obecnej ekipie, wykorzystują bez żenady antyrosyjski kompleks PiS-u, by w sposób pośredni wpływać na politykę rządzącej partii, nawet w zakresie odznaczeń. Wprawdzie Kancelaria Prezydenta oświadczyła, że Bogdana Kulasa odznaczono nie za poglądy, lecz wsparcie dla środowisk polonijnych, ale trzeba przyjrzeć się ciągowi dalszemu tej historii.

Pozostaje mieć nadzieję, że ani Kancelaria Prezydenta, ani MSZ nie zhańbią się odebraniem Orderu Bogdanowi Kulasowi. W świetle jednak nominacji czołowego polskojęzycznego probanderowca, wybielacza UPA – Jana Piekło na stanowisko ambasadora w Kijowie nadzieja ta może być płonna.

A skoro jesteśmy przy odznaczeniach: jak się przedstawia sprawa odebrania Orderu Zasługi RP czołowemu oszczercy Polaków i Polski – Janowi Grossowi?

Zbigniew Lipiński
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 14 to “Nieświadomy „ruski agent””

 1. Zerohero said

  Rosofobowie i żydofile to przeważnie te same środowiska. Dotyczy to również szarych ćwierćinteligentów komentujących politykę przy stole.

 2. Inkwizytor said

  W lipcu zjeżdza do Polszy ambasador Polski w Moskwie. Ciekawe kogo łachudry z PiSdu nam tu podeślą

 3. Zerohero said

  A skoro jesteśmy przy odznaczeniach: jak się przedstawia sprawa odebrania Orderu Zasługi RP czołowemu oszczercy Polaków i Polski – Janowi Grossowi?

  „były” mason Bronisław Wildstein – autorytet moralny IV RP – uznał, że nie wolno zabierać odznaczenia. Szalom. tzn. szach mat goje.

 4. Mickiewicz said

  Chazar chazarowi dupę liże a nawet myje. Tak było jest i będzie. A my się q… plujemy.

 5. revers said

  Dobrze ze skandynawskie zespoły folkowe koncertują jeszcze w Moskwie

  .https://www.youtube.com/watch?v=fLY3Iv2FmPA&feature=share

 6. Maćko said

  Bojkotujmy GWno! Co nas, Polaków, moze interesowac co wypisuje okupacyjna, zydowska gadzinówka dla tubylców? Nie. Bojkot i sama zdechnie.

 7. Archer said

  @ Maćko

  Obawiam się że GWno nieprędko zdechnie. Wszak otrzymuje dalej pieniądze na reklamy z różnych agencji rządowych, chociaż trochę mniej niż jak rządziła PO. A jak już będzie tak źle ze sprzedażą, wystarają się o stałe dotacje z budżetu jako gazeta mniejszości etnicznych.
  Są takie dziennikarzyny, politykierzy (nawet z łże prawicy), ćwierćinteligenci różnych instytucji i administracji państwowej, co dzień rozpoczynają od czytania tego szmatławca.

 8. Maćko said

  Luczniku, nie mamy wplywu na to, co wyrabiaja zydzi miedzy soba. Ale mozemy im nie pomagac.
  Mozemy nawet im przeszkadzac.

  Pozyteczne jest doprowadzanie kazdego rozumowania do stanu granicznego, na przyklad:
  Zaden Polak nie czyta ani nie linkuje GWna.
  Brzmi pieknie, nieprawdaz?
  GWno dalej sobie wychodzi, ale juz nie szkodzi naszej sprawie.
  pozdr.

 9. RomanK said

  Oto pijana holota- Wladcy JEWuropy:-))))))
  Gdyby to tylko ktos opowiedzial nie uwierzylby mu nikt!\

  No ku@wa, poziom pana Rycha z Ochoty.
  Admin

 10. Nemo said

  @9 RomanK

  He, he- Tusek też coś niewyraźnie wygląda 🙂

 11. Wojtek said

  Od początku wiadomo, że Kalkstein i Szechter działają razem i w pełnym porozumieniu, bo łączy ich wspólne chazarskie pochodzenie oraz nienawiść do Polski i Polaków. Zawsze będzie im bliżej do śmierdzącej trupem i czosnkiem UPAdliny niż do nowoczesnej Polski. Antypolskie działania PiSdy to jednak nie tylko dokręcania śruby społeczeństwu polskiemu, tak by zmusić wszystkich do wyjazdu z kraju i ustąpienia miejsca chazarom i UPAdlińcom, ale także ukryte promowanie i lansowanie KODziarstwa. Proszę zauważyć jedną prawidłowość – im więcej nowych podatków, opłat, im wyższe daniny – tym większa jest liczba ogłupionego polactfa na marszach KOD-u. Cokolwiek Kalkstein nie popsuje, to pięknie odbija się coraz większym poparciem dla KOD-u. Tak kolesie z KOR-u ustawiają sobie Polaków.

 12. Moher49 said

  Szef MSZ – Witold Waszczykowski już za swoją dotychczasową działalność powinien być wywalony na zbity pysk.

  … do dołu z wapnem.
  Admin

 13. Lily said

  Chazary?. Potomkowie Nemroda,hebrydy czleko-podobne,pozbawione uczuc ludzkich.

 14. Re: Artykul…
  Z k…rwami nie tancze ani nic od nich nie biore…nawet za darmo…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.