Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Andrzej Duda: każdy uchodźca, który będzie chciał przyjechać do Polski, zostanie w naszym kraju przyjęty

Posted by Marucha w dniu 2016-06-05 (Niedziela)

Polska będzie przyjmować uchodźców. Prezydent Andrzej Duda zapewnił w Neapolu, że nasz kraj jest w tej kwestii otwarty i każdy uchodźca, który chciałby zamieszkać Polsce zostanie ugoszczony. Prezydent dodał, że nie ma zgody na sprowadzanie ludzi siłą.

Przebywający z wizytą w Neapolu prezydent Andrzej Duda zapytany przez dziennikarzy o polskie stanowisko w sprawie uchodźców odparł, że Polacy „są otwarci na wszystkich, którzy chcą do Polski przyjechać.” [Rozumiemy, że wliczając w to kryminalistów – admin]

– Jeżeli ktoś będzie chciał przyjechać do naszego kraju, będzie uchodźcą, bo ucieka ze swojego kraju, gdzie zagrożone jest jego życie, zdrowie, to zapewniam, że zostanie przez nas przyjęty – powiedział Duda. Jak dodał, Polska jest przeciwna temu, by uchodźców sprowadzać do naszego kraju siłą. – Wtedy musielibyśmy chyba ich siłą w Polsce próbować zatrzymać, bo jak inaczej? A my nie będziemy więzili żadnego wolnego i niewinnego człowieka – podkreślił.

Prezydent zaznaczył, że jest to kwestia podstawowych praw obywatelskich, którym winna hołdować Europa. – Każdy, kto wybierze nasze państwo, przyjedzie do nas i będzie potrzebował pomocy, tę pomoc otrzyma – podkreślił. [A kto się w Polsce urodził, niech się w dupę pocałuje – admin]

Prezydent przebywa we Włoszech w związku z uroczystością kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się w niedzielę w Watykanie.

Źródło: rmf24.pl
MA
http://www.pch24.pl

Komentarze 54 to “Prezydent Andrzej Duda: każdy uchodźca, który będzie chciał przyjechać do Polski, zostanie w naszym kraju przyjęty”

 1. Inkwizytor said

  KIedy wreszcie Matuszka Rosja zlituje się nad naszym nieszczęśliwym krajem i odtworzy Królestwo Polskie ? Bez takich łajdaków jak Duda, Trotylewicz, Chazar z Odessy itd

 2. Zerohero said

  Duda wyraźnie ignoruje fakt, że „uchodźcy” przeskakują po kilka, kilkanaście stabilnych państw by trafić akurat do Europy.

  Natomiast wyborca PiS (przeważnie przeciwnik multi-kulti) ma problem: albo zrewiduje swoje sympatie polityczne albo zgwałci analnie własny umysł doprowadzając do stanu zwanego w architekturze procesorów „stanem nieokreślonym”, a popularnie „zwiechą”. Większość wybiera gwałt.

 3. Ola said

  A to menda właśnie, Przeklęty kameleon.

 4. Adam -z ch.n.g. said

  Nielzja – nikagda . Wystarczyło bardaku 1944 – 1989 .
  Plucie w twarz Rosjanom – za BANDĘ WŁADCÓW CCCP / PRL ???

  „PRZYJDZIE NIEMIEC ZŁOTY – NAUCZY ROBOTY ”
  🙂 😦
  Pani Olu – to nie menda , jeno POLITYK .
  (MENDY , TO MY )

 5. Mickiewicz said

  Panie duda, to przyjmuj ich p. pod swój dach, ale nie mój i innych Polaków. Przypominam p. że jesteś p. prezydentem Polaków, no chyba, że uchodźców. A ja tu ich nie chcę.

 6. Boydar said

  Osobiście dostrzegam subtelną różnicę pomiędzy „zamieszkać w kraju” a „zamieszkać w hotelu”, „zamieszkać w koszarach”, „na melinie” i jeszcze w paru innych specyficznych pod kątem przeznaczenia miejscach. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 7. rdest said

  Na kongresie PiS Kaczynski rzucił taką mmyśl: Polska jest dzisiaj przedmiotem nacisku w sprawie, która odnosi się do kształtu naszego życia, do sytuacji przeciętnego Polaka. Do kształtu naszego społeczeństwa. Nam oferuje się, byśmy się radykalnie zmienili, byśmy stworzyli społeczeństwo multikulturowe, stworzyli nową tożsamość. Każdy kto wie jaka jest sytuacja w wielu krajach Europy Zachodniej, to wie, że oznacza to radykalne pogorszenie jakości życia. I to jest nam proponowane. Mamy do czynienia z naciskiem. Tu chodzi o suwerenność. Jak ją utrzymamy, to się obronimy. Musimy się obronić. Koncepcje pana Sorosa, koncepcje społeczeństw, które nie mają tożsamości, to koncepcje wygodne dla tych, którzy mają miliardy, bo takim społeczeństwem niesłychanie łatwo manipulować. Jeśli nie ma mocnych tożsamości, to ze społeczeństwem można zrobić wszystko. Musimy obronić suwerenność również dlatego, żeby nie popaść w ten mechanizm. Nie wpaść w ten wir, w ten nurt
  Co z jednością w „łonie” partii? komu tu wierzyć? Jarkowi czy Jędrkowi?

 8. Dziadzius said

  Teraz dopiero widze dlaczego nasz kraj jest tak sponiewierany i karany i politycznie i spolecznie uposledzony to jest dlatego ze nie wrogowie nas ciemieza ale idioci co wybrali idiotow by Polska rzadzili . Tak jak Puszkin powiedzail jak potrawa takie i widelce.

  Oj ten nasz duda, grajacy dudy,
  To on nie z naszej kosci, krwi,
  Ale z chazarow pokolenia judy,
  Z honoru Polski sobie drwi.

  Kto ci tak placi albo obieca ,
  Bys ty ten narod do konca bil
  Ale i tobie przyjdzie ta heca
  Ze za swa zdrade bedziesz sie wil.

 9. Waclaw-L said

  „Co z jednością w „łonie” partii? komu tu wierzyć? Jarkowi czy Jędrkowi?”
  Pan ma jeszcze wątpliwości?
  A to mendy właśnie, Przeklęte kameleony.

 10. Waclaw-L said

  Przepraszam, to najczystszej krwi katolicy, narodowcy, wręcz obóz wielkiej polski, od Izraela po alfa Centauri. Świadectwo wiarygodności dali w głosowaniu, tym w 2007, dotyczącym całkowitego zakazu przerywania ciąży. Giertychy się skompromitowały, nie wiedziały jak głosować. Prof. Wolniewicz może być dumny ze swych idoli.

 11. Gietrzwałd said

  …ktoś już niedawno temu krzyknął takie podobne hasło i …
  uruchomił lawinę, która zalała naszą kochaną unię europejską…
  dla ułatwienia dodam, że był to ktoś na zachód od rzeki Odry… 🙂
  Także, ubrać się ciepło, zrobić zapasy, i ……
  pozdrawiam AMDG

 12. Waclaw-L said

  P.S. godni do naśladowania, szczególnie dla naszej patriotycznej młodzieży.

 13. RomanK said

  Zajmij miejsce w swoim kraju dla swoich dzieci…rob to co Dunczyk:

  https://www.rt.com/news/345499-denmark-baby-boom-sex/

 14. Piskorz said

  ..”który chciałby zamieszkać Polsce zostanie ugoszczony. P. PREZYDENCIE…ugoszczony ?! Chyba kopem w dupsko…za czym opowiada się większość znakomita naszych rodaków!! Pan głupa chyba klei /jak się czasem przed II Światową mówiło/..

 15. RomanK said

  W goscine moze zaprosic ten ,kto jest gospodarzem! KTo pracuje na chleb, ktorym chce ugoscic glodnych…nie leniwy bumelanty cale zycie na publicznym garnuszku….wyzerajacy z misek glodnych polskich dzieci!

 16. rdest said

  Ad 9 Ależ to było z przekąsem.

 17. krzysiek said

  Nie rozumiem dlaczego jego wypowiedź tak się nie podoba,jak dla mnie wyraził to w sposób jasny.
  Przyjmiemy każdego który będzie CHCIAŁ,a czy któryś z tych uchodźców CHCE mieszkać w Polsce ?,wydaje mi się to bardzo wątpliwe.
  Najważniejsze jest to że jest przeciwko narzucaniu kwot uchodźców na siłę.

 18. Archer said

  Ja bym chciał, żeby prezydent Du*a (i inna menażeria polskojęzyczna) poszedł za przykładem i na własny koszt wziął 3-4 rodziny „uchodźców” do swojej rezydencji. „Uchodźcy” byliby tak długo u niego, aż sami zrezygnowaliby z gościny. A do tego czasu ma ich żywić, ubierać i leczyć za własne pieniądze.

 19. Antoni said

  Kochani ten „cyrk” na planecie ziemia zakończy się pod koniec 2019 roku – to przewidział Nostradamus .-przypominam też o spotkaniu trzech dziewiątek .pozdrawiam zdrowo myślących .

 20. Greg said

  wirtualnapolonia.com/2016/06/05/zygmunt-wrzodak-polityczni-zbrodniarze/

 21. zetef said

  ‚Prezydent przebywa we Włoszech w związku z uroczystością kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się w niedzielę w Watykanie.’

  No powiedział co powiedział i co z tego?
  A co według miejscowych idiotów mił powiedzieć?
  Pierdzielić wojowniczo, czy wręcz oświadczyś że się tych sierściuchów natychmiast wypie…li z kraju. Że ‚ni chuja’ ani jednego bisurmana do Polski nie wpuścimy, jak nam święta wiara nakazuje i tak nam dopomóż Bóg. Amen.
  W takik tonie miał się wypowiadać? Czy może bardziej Żyrynowskim pojechać? Wtedy bylibyście zadowoleni? Dobrze im powiedział, no nie?
  Głupie, skurwiałe barany (do ciebie się zwracam śmieciu Inkwizytorze) słyszeliście że, czasami ludzie mówią niekoniecznie to co myślą i co mają zamiar uczynić. Jednym słowem jest rożbieżność między słowami a czynami.
  I że w niektórych sytuacjach zwyczajnie nie wypada wręcz mówić co się faktycznie myśli. Prezydent Duda wyklepał utartą formułkę – która nic nie znaczy, ładnie brzmi ale gówno zmienia. Każdy polityk używa takich okrągłych pozbawionych znaczenia (za to ładnie brzmiących) fraz – nawet (aż strach pomysleć) sam Włodzimierz Putin.
  Co ostatecznie powinno was – uspokoić i udelektować.

 22. Wojtek said

  Rzecz w tym, że Podnóżek Kalksteina nie miał na myśli uchodźców z Syrii, Iraku czy Afganistanu, którzy przeskakują po kilka, kilkanaście stabilnych państw by trafić akurat do Europy, ale przede wszystkim UPAdlińców, którzy tylko przeskoczą Bug.

 23. Boryna said

  Najadł się blekotu.

 24. Nie ma powodów do paniki. Dudę można lubić (jest pierwszym po II wojnie prezydentem, którego nie musimy się wstydzić, kiedy mówi) albo potępiać (np. w kwestiach polityki zagranicznej, tyle że nie on w tej dziedzinie trzyma kierownicę). Nie należy jednak zapominać, że jest politykiem zmuszonym do rozgrywania groźnej dla Polski partii z całą światową (będę elegancki) wszetecznicą.
  I tu przyznaję rację Krzyśkowi (17).

  Duda jasno powiedział: „Jeżeli ktoś będzie chciał przyjechać do naszego kraju, będzie uchodźcą, bo ucieka ze swojego kraju, gdzie zagrożone jest jego życie, zdrowie, to zapewniam, że zostanie przez nas przyjęty”.

  Miałby więc przyjechać nie w postaci jakichś rozleniwionych lub bandyckich resztek, po przesianiu całości przez niemiecki filtr, tylko jako ktoś, kto zwróci się do Polski o przyjęcie, a ta – po zbadaniu, czy jest OK (prawdziwe zagrożenie życia lub zdrowia) – przyjmie (co z kolei nie oznacza, że dostanie obywatelstwo, dom, samochód i parę Polek do osługi równowagi …emocjonalnej).

  Niebezpieczeństwo mogłoby polegać na tym, że jeśli pozostałe państwa Unii zatrzasną granicę, to nawet średnio cwany imigrant zaadresuje swoją kopertę na Warszawę, ale też, jak się mówi we francuskich sferach politycznych, „obietnice zobowiązują wyłącznie tych, którzy w nie wierzą”.
  Deklaracja Dudy, jest jeśli nie próbą zalepienia scotchem unijnego ryja, to jest co najmniej próbą posmarowania go miodem (na prośbę samego ryja), tak aby ten – naciskany przez spoconą ze strachu przed Brexitem Merkel – mógł się chwilowo przymknąć bez zbytnich strat na prestiżu.

  Ad 21 (Wojtek)
  To, co Pan pisze, jest sprawą bardzo poważna, a polityka PiS w sprawie ukraińskiej, będącej fragmentem kwestii rosyjskiej, jest dramatycznie nieodpowiedzialna. Ale… jak pan każe…

 25. Moher49 said

  Nie przesadzajcie. Duda odróżnia uchodźców od nachodźców. Jak na razie nachodzą nas tysiące Ukraińców. Wołynia jeszcze nam nie robią. Niektórzy chcą Unii Polsko – Ukraińskiej.

  Panie Moher… postawmy jakieś granice naiwności…
  Admi
  n

 26. Podczas pobytu w Badenii-Wirtemberdze w 1990 r. chciałem sprzedać Niemcom między INNYMI Świątynię Salomona w Jerozolimie wykazując, że Wzgórze Świątynne było PAŁACEM Salomona z 300 Nałożnicami, przebudowanym przez Rzymian na Pretorium, gdzie odbył się JEROZOLIMSKI proces Jezusa Chrystusa. Było to URATOWANIEM Watykanu, który UTUCZENI Satelitarną Detekcją Złota Holokauści chcieli Przenieść na Wzgórze Świątynne, REKONSTRUUJĄC tam Świątynię Salomona na TYSIĄC NAŁOŻNIC. Kanclerz Kohl zabrał jednak tylko Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną.
  Ponieważ dawno wyczerpałem procedurę prawną to zrezygnowałem z dochodzenia tego w Autonomii Palestyńskiej na rzecz Watykanu jako Największego Katastru, którego szuka się od Tysiąca Lat. Z tej racji Poddałem Tajne Archiwum Watykańskie jurysdykcji Biblioteki Kongresy USA, gdyż są tam rzeczy dla Polski Żywotne. Otóż Neapolitańskie Oświadczenie Prezydenta III RP daje mi możność do Przeniesienia mych roszczeń finansowych z Autonomii Palestyńskiej i Watykanu na Urząd Prezydencki III RP, co powinno polegać na rekwirowaniu środków dla Uchodźców przez SUWERENNY Instytut Juliusza Prawdzica-Tella, INTERNOWANEGO przez III RP w Najostrzejszym Reżimie.

 27. Wojtek said

  Ad. 22. Bardziej już wierzę szczotce do czyszczenia butów niż Podnóżkowi Kalksteina, który w ten sposób oficjalnie zaprasza UPAdlińców do Polski. Kto chce w tych podnóżkowych deklaracjach widzieć uchodźców z Syrii czy Iraku, ten niech lepiej sam sobie wbije siekierę lub widły w plecy, bo ściągnięci do Polski UPAdlińcy mogą to zrobić bez znieczulenia, a nawet tymi samymi narzędziami, którymi posługiwali się już ich dziadowie na Wołyniu. Będzie bardziej sentymentalnie.

 28. Boydar said

  @ Pan Rozpuszczalnik (24)

  Hola, hola ! Rozróżnijmy „nie musimy się wstydzić” od perspektywicznej pożyteczności jego działań potencjalnie owocujących dla nas pożytkiem. Wstyd to dziwne pojecie i różni mają różny. Nie mieszajmy zatem wstydu do polityki, bo nigdzie nie dojdziemy tą drogą. Przyzwoity człowiek (właśnie w ramach poczucia wstydu) np. nie podaje niektórym ręki. Bo wstyd. A polityk może a czasem nawet musi. Ba, za to mu płacimy, żebyśmy sami nie musieli. Bo dzisiejszy świat bazuje na outsourcingu. Od prowadzenia księgowości, poprzez politykę aż do prowadzenia wojny.

 29. Marucha said

  Re 21, 24:
  Duda miał najróżniejsze możliwości dyplomatycznego wykręcenia kota ogonem. Ale tego nie zrobił. Wyraził explicite zgodę na imigrację. Wszystko inne to ozdobniki stylistyczne, bez praktycznego znaczenia.

  Orban by TAK nie powiedział.

  Nie naginajcie Panowie wypowiedzi Dudy do własnych życzeń.

 30. Mickiewicz said

  Z innej strony…

  Emigranci molestują kobiety, oddaja mocz do basenów kąpielowych, onanizują się w basenach z wytryskiem, zgwałcili 100 kobiet, etc, etc, etc. Kim są emigranci? Dlaczego tak haniebnie się zachowują w Europie? Ich zachowanie u siebie w kraju nie wiele różni się od naszego. Skoro- jak powiadają -„znawcy”, przyjechali szukać pracy, to ich zachowanie byłoby całkiem inne, zupełnie inne. Ich zachowanie jest oznaką pogardy, oznaką nienawiści wobec państw do których przybyli. Dlaczego tak nas nienawidzą? Nic nie dzieje się bez powodu, bez przyczyny. Emigranci, to są cudem ocalałe ofiary z rąk ludobójców z USA i ich europejskich kundli. Do USA nie są w stanie dotrzeć, przybywają do swoich europejskich ludobójców z NATO i UE, przybywają do swoich morderców, których nienawidzą i ich nienawiść jest w pełni uzasadniona. Jakim prawem i dlaczego USA razem z kundlami NATO i UE morduje Irak, Syrię, Libię, Afganistan, Sudan? W imię czego ich morduje? Z jakiej przyczyny ich morduje? w czyjej obronie? Miliony ludzi zostało zamordowanych, miliony ludzi trwale okaleczonych, zrujnowane domy, zrujnowana gospodarka, napadnięte kraje w ogniu walk wszystkich ze wszystkimi! Dlaczego? Z jakiego powodu ci ludzie są mordowani w swoich państwach? Oni nie napadli na NATO ani UE, to ci ludobójcy napadli na nich! Wielu z przybyłych emigrantów straciło swoich bliskich, którzy zginęli w nalotach bombowych, w walkach ulicznych, w napaściach na ich domy, zakatowani w izbach tortur na terenie państw Europy. Na ich oczach weterani nie tylko z Polski, mordowali ich dzieci, gwałcili ich żony, matki, strzelali do nich. Dla tych emigrantów jesteśmy ludobójcami, jesteśmy ich mordercami, nie mają siły by nas zamordować a moim zdaniem powinni! Rady bohaterów by walczyli z najeźdźcą odbierają swoją bezmyślnością mowę. Dlaczego ci doradcy nie wystąpią przeciw swoim rządom by nie uczestniczyli w ludobójstwie, dla czego nie obala swoich rządów? Jesteśmy ludobójcami tych ludzi i nie da się tego zagadać, ani zadeptać. Nie mamy żadnego powodu by mordować mieszkańców Iraku, Afganistanu, Libii, Syrii, Sudanu, a wcześniej Jugosławii. Ludobójcy- a państwa NATO i UE są ludobójcami dla tych emigrantów, nie powinni wypowiadać się na temat nagannego zachowania swoich niezamordowanych, niezakatowanych ofiarach. Oni na nas nie napadli to NATO i UE napadła na nich i bez żadnego powodu, najmniejszego powodu morduje tych ludzi. Mordowane Ofiary nigdy nie stanowili zagrożenia dla Europy a tym bardziej dla USA. Czy mnie się podoba ich zachowanie? NIE! Nie podoba mi się ich zachowanie. Nie popieram ich zachowania, ale rozumiem powody ich zachowania. Od ich zachowania, nawet obarczając ich odpowiedzialnością za zamachy bombowe w Europie, zginęło co najwyżej 1000 ludzi. Od ludobójstwa NATO i UE pod wodza USA zginęło kilka milionów ludzi, kilka milionów ludzi zostało trwale okaleczonych, kilkanaście tysięcy kobiet zostało zgwałconych codziennie giną kolejni ludzi, codziennie gwałcone są kolejne kobiety i codziennie giną kolejni! Ludobójcy z USA , NATO i UE nie sikają do basenów, nie onanizują, się nie molestują kobiet, nie! Oni mordują ludzi, torturują ludzi, okaleczają ludzi. Zachowanie emigrantów w państwach ludobójców z NATO i UE w porównaniu z tym co ci ludobójcy z Europy robią u nich i z ich obywatelami, są psikusem! Są dziecinnym psikusem, psotą! Nie popieram tego co robią cudem ocalałe ofiary ludobójców z NATO i UE w Europie, ale rozumiem ich postępowanie i rozumiem powody ich postępowania.

  Sporządził notatkę pan Jan Pluszkiewicz.

  Pisownia zachowana, oryginalna. Bez korekty i ingerencji cenzury.

 31. Marucha said

  Re 30:
  O zbrodniach USA i NATO wiemy co nie co.

  Ale pan Pluszkiewicz niech nie dorabia jakiejś politycznej ideologii do zachowania band troglodytów w Europie.
  Co to, te dzikusy niby się mszczą na Europejczykach sraniem do basenów?
  Albo w ramach odwetu za działania NATO gwałcą wolontariuszki chcące im pomóc?
  Może onanizują się w proteście przeciwko dyskryminacji?
  Przecież to w dużej mierze spuszczeni z więzień kryminaliści. Ich gówno obchodzi nawet własny kraj. Jedynym sensem ich życia jest nażreć się i pokrywać samice.
  Przecież oni przeważnie pochodzą z krajów, gdzie nie ma żadnej wojny. Przed czym więc „uciekają”?

  Niech Pluszkiewicz walnie się w łeb, zamiast „rozumieć powody ich postępowania”.
  K..rwa!

 32. Wełna said

  Ad. 24 R

  // jest pierwszym po II wojnie prezydentem, którego nie musimy się wstydzić, kiedy mówi //

  Co Pan miał na myśli – to jak mówi, czy to co mówi?

 33. Wojtek said

  UPAdlińcy też niby chcą do Europy, ale zanim tam trafią, to już jej nie będzie. Z czasem muzułmanie wyrżną cały Zachód i oby zrobili to skutecznie, by ta najgorsza na świecie zaraza już nigdy się nie odrodziła. Kto chce jeszcze trochę popracować na budowie w Wielkiej Brytanii, by zarobione pieniądze wydać w Amsterdamie na lizanie tyłków ukraińskich prostytutek, ten niech lepiej się śpieszy, bo te atrakcje i luksusy mogą się niedługo skończyć. Dla UPAdlińców Europą stanie się więc Polska, a oni bardzo nie lubią tłoku i konkurencji. Widły, siekiery oraz piły to narzędzia, które szybciej pójdą w ruch niż łopaty i kielnie. A ty Polaku jak zaradzisz tej dzikości naszych sąsiadów? Jak ochronisz swoje matki, córki i siostry przed ukropskim testosteronem?

 34. Hasso Ca. said

  Dupa dal dudy, czy odwotnie. Czyli zdradzil nas, bydlak. Nie on jeden, ale smutno, tak czy owak. Niektorzy maja nadzieje, ze kozofile nie zechca do nas przyjechac?
  Ich chciejstwo, per se, nie ma nic tu do rzeczy. To jest operacja militarna, rozwalic Europe. Jak dostana sms na swoje nowe iphony, ze do Polski, to przyjada tu.

  Ale ten Pluszkiewicz sie rozmarzyl. Ze niby kozofile spuszczaja sie w niemieckie czy szwedzkie baseny z zemsty za ludobojstwo. co za becwal!

  Ale pan Marucha, widze, uprzedzil mnie swa wlasna mocna proza, komentujac brednie Pluszkiewicza.

 35. Re 28, 32

  Hmm…

 36. Boydar said

  Nie ma ‚hmm’; są dwie opcje, albo to co obserwujemy to jest „naprawdę” albo „na niby”. W obu przypadkach wstydzić się można i raczej trzeba. co nie znaczy, że nie ma to racji bytu czy też że jest niepotrzebne, zbędne czy krzywdzące. Bo etyka to jedno a praktyczne oprawianie tuszy to drugie. Do oceny moralnej nikomu sędzia nie jest potrzebny, to jest nasza autonomiczna ocena. Do wydania wyroku już tak. Potrzebna jest wokanda, prokurator i adwokat, oraz prawo według którego sąd się odbywa. Na końcu może i kat, ale nie przesądzajmy pochopnie zawczasu.

 37. Re 36 (Boydar)

  Moje zdanie brzmiało:
  „Dudę można lubić (jest pierwszym po II wojnie prezydentem, którego nie musimy się wstydzić, kiedy mówi)…”

  Napisałem „kiedy mówi”, a miałem na myśli:

  – mówi z pamięci i z dobrą dykcją
  – ma miły głos
  – jest autorytatywny i nie widać, aby się bał słuchaczy
  – nie strzela byków i nie ma wyglądu zdezorientowanego dzika z państwowego lasu jak Bul
  – i jak ten sam Bul, nie robi z siebie idiotę, łażąc po krzesłach w japońskim parlamencie
  – ma sympatyczną powierzchnowność, a nie gębę, w której z kupy tłuszczu świecą szparkowate, podejrzliwe oczka jak u Kwacha
  – nie jest półinteligentem jak Petru, ani połówką ćwierćinteligenta jak Kukuniek
  etc.

  Tak się składa, że Kleider machen Leute, a styl znajduje w zagranicznych oczach uznanie, albo nie. To naturalnie nie wszystko, ale to już coś. A od polskiej racji stanu nie są obcy, tylko my sami, i to już zupełnie inna historia.

 38. Boydar said

  W tym aspekcie przyznaję rację.

 39. Boydar said

  Za szybko kliknąłem enter 🙂

  cd. Jednak to wrażenie nie byłoby tak silne gdyby nie wiekopomny bull. Sądzi Pan, że to przypadek ?

 40. NICK said

  A ja się wstydzę. A nawet więcej. Acetonie.
  Unego prezydenta.
  Nawet wstyd mi za Pana.
  Un. Duda ma ‚zalety’, przez Pana wymienione czyli promowane. Wstyd.

  W ogóle to o czym ta pisanina? (pominę promowanie gratis pańskiego blogu)
  Mało Pan poczytał na TYM blogu o szkodliwości działań Dudy???

 41. Diana said

  A oto odpowiedź Viktora Orbana;
  – Uchodźcy to Plan USA, zniszczenia europejskich narodów.

 42. Isia said

  Re: 29 … p. Gajowy ma rację … od siebie tyko dodam, że żydostwo rządzące w Polsce ( obecnie w tej roli obsadzono PIS ), przestało już zachowywać nawet pozory, że reprezentuje polski narodowy interes …

 43. Re 39 (Boydar)

  „Gdyby nie wiekopomny bull…” – w istocie, nie byłoby wstrząsu. Ale… pewnie zupełnie inaczej przedłużyłaby się nam linia prezydentów.
  Czy to, co się stało, to przypadek? Odpowiem wymijająco: nie udało mi się tego sprawdzić na moim bokserze, ale podobno psu się zdarza, że na widok podanego mu mięsa potrafi pójść na bok i wyrzygać kartofle, których się przed chwilą, w pełnej niewiedzy, nażarł.

  Wiekopomny bull… – nie trzeba było, aby – jak bredził Michnik – „potrącił po pijanemu zakonnicę na pasach”; wystarczyło, że był jaki był. Ze swoją Dziadzią, ze swoim pośpiechem do przejmowania gabinetu, zanim poprzednik symbolicznie nie wystygł i tym widoczny na jego gębie, niezachwianym przekonaniem o trwałości postumentu, na którym został postawiony (co mu dawało poczucie bezkarności, kiedy robił z siebie błazna).

  Dla odmiany, żałosną postacią jest dzisiaj Kwaśniewski, który próbuje się na nowo wylansować w coraz to starszych dekoracjach. Sztuka godności, to sztuka trudna. Zgodzi się z tym automatycznie każdy, kto ujrzał skaczącego Giertycha.

 44. Re 40 (Nick)

  (1) Każdy ma prawo do chwili słabości umysłowej, stąd nie będę „się czepiał” wszystkiego, co Pan z siebie wydał.

  (2) Na tym forum, co jakiś czas, nie za często (w nocy sypiam, a w dzień robię różne pożyteczne rzeczy) wygłaszam swoją opinię. Poglądy Gajowego Maruchy są mi bliskie, podobnie jak wypowiedzi wielu dyskutantów (nie wszystkich, naturalnie).

  (3) Niektóre opinie potrafię wyrazić w kilku słowach – kiedy jednak mam w jakiejś sprawie tyle do powiedzenia, że mógłbym zamulić blog, uśpić albo doprowadzić do szału ludzi, którzy się ze mną nie zgadzają (albo nie lubią mojego stylu), wtedy podaję link do mojego własnego blogu, na którym wypowiadam się w pełni i staram się dorzucić ilustracje. Może Pan taki stan rzeczy nazwać promowaniem mojego blogu (zwłaszcza jeśli to Panu sprawi przyjemność). Jeżeli jednak tak się przypadkiem składa, że artykuły z trzech blogów Rozpuszczalnika wnoszą do dyskusji coś pożytecznego, to ma Pan prawo uznać, że w jakimś sensie ja, z mojej strony, promuję Gajówkę. Mój blog czytają nie tylko gajówkowicze i niektórzy z nich, zwłaszcza widząc widniejący u mnie stały adres Gajówki, stają się jej czytelnikami.

  (4) Każde forum traktuję jako miejsce wymiany myśli. Jeśli się z jakąś opinią nie zgadzam, a ta opinia jest godna reakcji, to nie próbuję autora przekonywać, tylko przedstawiam swoją, nie lękając się poitem uzupełnień, sprecyzowań, etc.
  Słonimski powiedział kiedyś, cyt. z pamięci: „Nie lubię wymieniać poglądów, bo zawsze jestem stratny”. Ja sam wyznaję (bodaj za Twainem) przekonanie, że nic tak nie umacnia przeciwnika w jego błędzie, jak dyskusja. Staram się również zachowywać w pewnych przypadkach ostrożność, bo powiedziane jest w piśmie „Nie dyskutuj z idiotą – ściągnie na swój poziom i zabije doświadczeniem”.

  (5) Jeśli Pan w dalszym ciągu uważa, że powinienem automatycznie negować wszystko, co robi i mówi Andrzej Duda i to tylko dlatego, że cyt. „mogłem poczytać na TYM blogu o szkodliwości działań Dudy”, to niech Pan to jeszcze raz „zapoda” (nie tylko ja się uśmiechnę; czyż nie powiedział Oscar Wilde, że ludzie skomplikowani lubią łatwe rozrywki?)

  (6) Pisząc punkty 1-5 wcale nie miałem zamiaru Panu dokuczyć; wypowiedziałem się, aby wyjaśnić mój punkt widzenia na pisarstwo forumowe, a Pan mi dał znakomity pretekst.

 45. Boydar said

  No i sam Pan NICK widzi, co znaczy interlokutor o wysokim poziomie lotności. Z takim to warto się nawet pokłócić 🙂

 46. Wełna said

  Ad, 37 R,

  W takiej roli to znacznie lepiej wypadłaby p. Ogórek.

  Ja chciałbym prezydenta, który się publicznie do nikogo nie łasi, nie drażni bez powodu jednego sąsiada, który upomniałby się o pamięć o pomordowanych Polaków przez drugiego sąsiada, zamiast wręczania prezentów (w wysokości 4 mld).

  Mógłby być jednooki, seplenić, zapluwać się, czytać z kartki i mieć powierzchowność Quasimodo, byle działał dla dobra kraju.

 47. Boydar said

  Panie Wełno, a buzi to Pan nie chcesz ?

  Na stoliku leży Polska a Pan się o popierdułki upominasz. Zamień się Pan z nim miejscami, przyjadę na pogrzeb.

  I jeszcze jedno – „pośpiech wskazany jest przy łapaniu pchłów”; jeszcześmy na Prezydenta nie zasłużyli.

 48. Wełna said

  …i już nie zasłużymy.

 49. Wełna said

  samoloty z prezydentem nie spadają – prawda…

  a kto miałby być buźkodawcą 🙂

 50. Boydar said

  Co się Pan martwisz, „każda potwora …” 🙂

 51. Ad 47, 50 (Boydar) 49 (Wełna) 🙂 🙂 🙂

  Re 46 (Wełna)

  Abym się mógł całkowicie z pańskim opisem właściwego prezydenta zgodzić, musiałbym w tym opisie dokonać niewielkiej korekty?
  Odpowiadałaby mi wersja (kompilacja) następująca:

  Ja chciałbym prezydenta, który się publicznie do nikogo nie łasi, nie drażni bez powodu jednego sąsiada, który upomniałby się o pamięć o pomordowanych Polaków przez drugiego sąsiada, zamiast wręczania prezentów (w wysokości 4 mld).

  Lepiej, żeby nie był przy tym jednooki, tak jak nie powinien seplenić, zapluwać się, czytać z kartki i mieć powierzchowności Quasimodo, bo by nie mógł działać dla dobra kraju. Żeby nie wiem jak chciał. Za cholerę. Epokę mamy wizualną, z wyborca-telewidz coraz głupszy.

 52. Wełna said

  Niestety… muszę przyznać Panu rację

 53. Re 52 (Wełna)

  Ja też, niestety, muszę sobie przyznać rację.

  Miło było z Panem (Panami) porozmawiać.

 54. Boydar said

  No, jeszcze buzi buzi i problem samoistnie się rozwiąże 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.