Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szef austriackiego MSZ: UE powinna zamknąć uchodźców na wyspach

Posted by Marucha w dniu 2016-06-06 (Poniedziałek)

Zdaniem ministra spraw zagranicznych Austrii Sebastiana Kurza, Unia Europejska powinna iść drogą modelu australijskiego i zamykać uchodźców na wyspach bez dostępu do stałego lądu kontynentu europejskiego.

Kurz w niedzielnym wywiadzie udzielonym austriackiej Die Presse przekonuje, że takie działanie skutecznie zniechęciłoby uchodźców do opuszczania swoich domów i ryzykowania życia w niebezpiecznych podróżach po Morzu Śródziemnym w poszukiwaniu lepszego życia w Europie.

– Rzecz jasna australijski model nie może zostać całkowicie zdublowany, jednakże jego główne założenia mogą znaleźć zastosowanie w Europie – powiedział.

– Uchodźca, który pozostaje na takiej wyspie jak grecka Lesbos bez szans na otrzymanie azylu, będzie bardziej chętny do dobrowolnego powrotu niż ten, który otrzymał mieszkanie w Wiedniu czy Berlinie – tłumaczył. W jego ocenie państwa członkowskie wspólnoty muszą być na tyle silne „aby chronić swoje granice i decydować samodzielnie, kto może wjechać do Europy, a kto nie”.

Australia dokładnie strzeże swoich granic i odsyłane statki z uchodźcami na odległe wyspy Bożego Narodzenia i Manus w Papui Nowej Gwinei oraz Nauru na południowym Pacyfiku – tam czekają na odesłanie do kraju pochodzenia lub ewentualne przyznanie azylu.

Źródło: Press TV / Prawy.pl
http://ndie.pl

Komentarzy 13 to “Szef austriackiego MSZ: UE powinna zamknąć uchodźców na wyspach”

 1. jamek said

  Świetny pomysł z tym, że trzeba przetransportować także tych co już nielegalnie się przedostali do Europy.

 2. vis said

  Powinno także wysyłać na te wyspy polityków którzy doprowadzili do tej sytuacji.Ciekawe jak taka Angela radziła by sobie na lesbos

 3. anonim said

  Tylko co zawiniły im „wyspy” wraz z ludnością by ją zamykać z nachodźcami?
  „Wyspy” mają się ogłosić republiką i wypowiedzieć wojnę Północnej Korei tak by ta je zaanektowawszy rozwiązała ich problem z „uchodźcami”?
  Wszak do DRPK podobno nikt nie ucieka 🙂

 4. Hasso C. said

  Ciekawe, czy ten facet ma jaja, zeby pojsc dalej z tym pomyslem, niz tylko gadac.

  A zamiast Lesbos (tam za goraco) proponowalbym EU wynajecie od Federacji Rosyjskiej jakiejs wysepki w okolicach wyspy Novaya Zemlya. Tam duzo malowniczych miejsc.

  A to swoją drogą 🙂
  Admin

 5. Archer said

  @ Hasso

  To niezła myśl. Był film rosyjski pt: „Nowa Ziemia” z 2008 roku. Grupa skazanych więźniów z najcięższymi wyrokami została odtransportowana na wyspę w ramach eksperymentu i tam mieli samodzielnie żyć przez kilka miesięcy…. Gorąco polecam ten film:)).

 6. Tahi said

  Oby tylko G.B, nie opuściła Unii, bo ma takie piękne wyspy:

  . https://www.google.pl/search?q=Falklandy&client=ubuntu&hs=O11&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjYrt7DipTNAhVJVSwKHaMDAR0QsAQIPw&biw=1855&bih=985

  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/Falklands,_Campaign,_(Distances_to_bases)_1982.jpg

 7. NICK said

  Tytuł.
  Fircyk.

 8. NC said

  Re %, Archer: I jak to si

 9. NC said

  Re 5, Archer: I jak to się skończyło?

 10. Maćko said

  A nie mogliby przestac bombardowac kraje tych ludzi i sprzedawac im bron – natomiast zaczac budowac drogi, place, mosty, domy, wodociagi, kanalizacje, szkoly, szpitale a nawet minarety???? Tam u nich. Niech sie modla. U siebie.

 11. Re: Artykul…
  A gdzie byl szef MSZ Szwajcarii, kiedy zydzi wyludzili od Szwajcarii ponad 4 milliardy dolarow z tytulu „przechywywania” hitlerowskich „walorow” w sejfach na „haslo????”…
  A gdzie byl szef MSZ Szwajcarii, kiedy Szwajcaria ulegla zydowskim zadaniom w formie „zadoscuczynienia” w kwocie 2 milardow dolarow???…
  Ach, szkoda gadac na temat tych „uzbrojonych” ratlerkow”, co tylko poszczekac sobie moga I obsikac przydrozne krzewy na zydowskiej autostradzie…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. oczekiwana jest latem u wybrzezy Wloch fala emigrantow z Afryki biblijnych rozmiarow , pisza o jakims pol miliona w ciagu dwoch miesiecy . ktora wyspa ich pomiesci?

  Nie jest problemem budowa sztucznych wysp. Dać im po 2 metry na osobę. Wystarczy do tego wyspa 1 km x 1 km.
  Admin

 13. Hasso C. said

  Jesli w tym roku nie dojda w Europie do wladzy sily, ktore beda zdolne zatrzymac te masakre, to Europa sama sobie bedzie winna i niech ja szlag trafi. Ja przeniose sie wtedy do Rosji. Smutne, ale to bedzie pokazowy przyklad przegranej w naturalnej selekcji a la Darwin.

Sorry, the comment form is closed at this time.