Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Viktor Orban o naciskach Sorosa i zachodniego establishmentu. „Nie jesteśmy najemnikami. Reprezentujemy własną ojczyznę!”

Posted by Marucha w dniu 2016-06-07 (wtorek)

Premier Węgier Viktor Orban ponownie skrytykował w poniedziałek żydowskiego miliardera George’a Sorosa za przyczynianie się do eskalacji kryzysu imigracyjnego w Europie.

Szef rządu odpowiadał na pytanie parlamentarnego reprezentanta partii Jobbik. Poseł ten pytał o niegdysiejsze (chodzi o lata 80.) finansowanie przez Sorosa ugrupowania Fidesz, którego reprezentantem jest Orban.

– Są takie siły międzynarodowe, które zabiegają o to, by na Węgry i (…) do innych państw Unii Europejskiej ściągnąć jak najwięcej imigrantów – mówił premier.

– Możecie dowolnie nazywać tego, kto to [napływ imigrantów] finansuje, niezależnie od jego interesów we wcześniejszym okresie antykomunistycznym, ale to, co robi on teraz, jest sprzeczne z interesami Węgier. A my musimy to jasno powiedzieć, bo nie jesteśmy najemnikami, tylko reprezentujemy interesy naszej ojczyzny – oświadczył Orban, który wyraził przy tym uznanie wobec Sorosa za dawne wspieranie przezeń ugrupowań antykomunistycznych, co zaowocowało rozpadem bloku sowieckiego. [I poddaniem go wpływom Sorosa, co zaowocowało bezprzykładną grabieżą gospodarki państw tego bloku – admin]

To nie pierwszy raz, gdy z ust premiera Węgier padają słowa krytyki wobec spekulanta-miliardera o węgierskim pochodzeniu. W ostatni piątek Orban zwrócił uwagę na samowolną politykę zachodniego establishmentu w kwestii imigracji.

– Choćby George Soros nie wiadomo jak finansował organizacje pozarządowe, choćby węgierski miliarder nie wiadomo jak próbował przeniknąć do mediów i stworzyć atmosferę”, prawda jest taka, że polityce zachodnich rządów w kwestii uchodźców zdecydowanie i z rosnącą siłą sprzeciwiają się ich własne narody – mówił Orban.

Wcześniej zwracał on uwagę, że krytyka, jaka dosięga kraje Europy Środkowej ze strony amerykańskich Demokratów (takich jak Bill Clinton) za suwerenną politykę imigracyjną ma swoje źródło w postawie i opiniach Sorosa.

RoM
rmf24.pl/PAP
http://www.pch24.pl

Szkoda, że „Polonia Christiana”, która wyraźnie sympatyzuje z Orbanem, nie podziela jego zdrowych poglądów na Rosję, lecz wpisuje się w antyrosyjską histerię rodem z Tworek, której jednym z czołowych przedstawicieli jest ukraiński agent Sakowicz.
Admin

Komentarzy 16 to “Viktor Orban o naciskach Sorosa i zachodniego establishmentu. „Nie jesteśmy najemnikami. Reprezentujemy własną ojczyznę!””

 1. Orbanowi wolno robić to, co robi – i nie ma w jego postawie narodowej, nacjonalistycznej polityki.
  Tzw. imigranci mają destabilizować Europę zachodnią, a dla państw Europy środkowo-wschodniej przewidziano inny scenariusz destabilizacji – prawdopodobnie (wiele na to wskazuje) w naszej części Europy zostanie zainstalowany wojenny teatr mniej więcej na wzór syryjskiego: Ukraińcy przeciw Rosji (i przeciw Polakom), IIIŻydo-RP przeciw Rosji, Węgry przeciw Ukrainie itd., itp. (W Syrii, w Iraku, w Libii, mamy także różne grupy walczące z legalnym bądź z oficjalnym państwem i zwalczające się wzajemnie. – Międzynarodowy Żyd – USA specjalizuje się w tego rodzaju terroryzmie.)

  Premier Słowacji oświadczył, że wojna w Europie Wschodniej jest nieunikniona

  Węgierska gospodarka została przez Międzynarodowe Żydostwo (MŻ) zniszczona w jeszcze większym stopniu niż polska – czy Orban i inni Żydzi na Węgrzech, którzy byli finansowani przez MŻ nie są temu winni?
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/08/polak-wegier-dwa-bratanki/

  „Polonia Christiana” – to jest również żydowska indoktrynacja (całkowicie zgodna z politycznym nauczaniem pasterzy Kościoła) udanie wykorzystująca zniszczoną katolicyzmem mentalność wielu Polaków.

  Tłumaczyliśmy Panu wielokrotnie, że nie takie jest nauczanie pasterzy. Tak naucza 5 Kolumna Kościoła. A Pan swoje…
  Admin

 2. Poczytajcie o altierro spinelli, to jego komunistyczna koncepcja jest realizowana w unii

 3. Hasso C. said

  To raczej koncepcja dego zdechlaka i kundla Coudenhove-Kalergi – duchowego ojca Unii. On chcial zrobic z europejczykow rase mulatow z elita ZYDOWSKA. http://golden-dawn-international-newsroom.blogspot.dk/2013/01/the-coudenhove-kalergi-plan-genocide-of.html

  Czy my zaslugujemy na takiego lidera jak Orban?

 4. Dictum said

  ad. Admin – (errata) agent Sakiewicz.

  Czkawką się zawsze odbije paktowanie z wysłannikami diabła, nawet w szlachetnym celu, jak na ten przykład pokonanie innych wysłanników diabła (czyli tu – pokonanie komunizmu). Ale kto mógł to wiedzieć wcześniej, że z każdej strony są sami wysłannicy piekła? Wychodzi na to, że cel nie uświęca żadnych środków.

 5. Dictum said

  Zniszczoną katolicyzmem mentalność Polaków?
  Po takich słowach odnosi się wrażenie, że Szanownemu Autorowi też się coś w mentalności podniszczyło.
  A ciekawe, czym takie zniszczenia katolicyzmem Pan by naprawiał?
  Liberalizmem, libertynizmem, a może kretynizmem szeroko płynącym zewsząd?

 6. Boydar said

  Bo to jednak trzeba zakąszać, Panie Dictum 🙂

 7. Archer said

  Polskojęzyczni politykierzy z PiS-u i innych partyjek pewnie by prędzej popuścili niż skrytykowali jakiegoś parcha w rodzaju Sorosa i innych grandziarzy.
  To USrael jest za zdestabilizowaniem Europy „imigrantami” kolorowymi. PiSdy pewnie zostały zaszantażowane przez menażerię z USraela że jak nie będą przyjmować „uchodźców” to żadna tarcza antyrakietowa w Polsce nie powstanie, nie będą jankesi w w Polsce stacjonowali, i postraszyli na koniec Rosją. W tej sytuacji Kaczyński zgodzi się na wszystko dla „dobra Polski”.

 8. Tekla said

  Spotkanie Viktora Orbana z Koptami w Egipcie..sa to krewni zamordowanych Koptów w Libii..

  ..Ambasada Wegier oficjalnie wpiera chrzescijan w Egipcie i informacje przesyła o ich sytuacji do rządu..a rząd podnosi w tej sprawie głos na róznych miedzynarodowych forach..oraz materialnie wpiera chrzescijan-Koptów .
  .
  .http://www.miniszterelnok.hu/wp-content/uploads/ov_thumb/Z8A7243-e1464869543656-mrs6sm7coan9iierfiybavr2tur74axu8mffs401g8.jpg

 9. Mordka Rosenzweig said

  Szanowny panie Gajowy,

  Ja pan Mordka jusz ma dosyc te sensacje wyssane z duszy palec kture pan podaje.

  Ja pan Mordka sprawdzil to w swoja ulubiona gazeta CHIDUSZ (Najlepsze źródło informacji o współczesnym życiu żydowskim) i tam nic takiego nie jest napisane.

  Acha, jeszcze jedno. Ta gazeta to jest bardzo dobra i podaje cala prawda i najlepszy dowud to sze jest sponsorowana psze Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Administracji

  Magazyn żydowski CHIDUSZ‎
  http://chidusz.com
  http://www.iwop.pl/chidusz/?gclid=CNCXsLDGkc0CFUVsfgodHo4BOQ

 10. Janek said

  Cóż to za nowa moda, wszedzie się prawi o nowej wojnie w europie, a im kto bardziej zrośniety z fotelem ten więcej o tym pyszczy.

 11. revers said

  Tylko to nie sa klasyczne wojny, a wojny hybrydowe. Najpierw bierze sie na muszke konkretnego przywodce jak Miloszewic, Kadafii obciazajac go nie demokracja, wysanych z palaca ofiar NGO, czy ofiar muzulmanow jak w Srebnicy, pozniej precyzyjne naloty samonaprowadzajcych rakiet i jest nowa baza NATO lub zaplecze surowcowe..

 12. Tekla said

  Co jeszcze powiedział Orban Viktor w radiu 3 czerwca 180 minut..

  Jezli soros finansował Soros stypendia,to nie nie oznacza to,ze za stypendysta ma to robic co kaze mu sponsor..

  O swojej wizycie w Egipcie..mozemuy zyc w zgodzie i spokoju ze swiatem islamskim ale obok ,a nie razem ..zmieszani..

  My mamy swoje prawa i zasady ale szanujemy tez ich prawa,i oczekujemy ,zeby oni rowniez szanowali nasze..

  W interesie Europy jest stabilizacja Egiptui jej silna armia,gdyz juz teraz odczuwa sie skutki skutki wojny w Syrii gdzie mieszka 30 milionów ,a zdesbilizowany Egipt zalał by Europe 90 milionami ..czego by Europa nie wytrzymała..o tym rozmawiał z imanem Ahmedem el-Tajjeb-em idlatego Europa powinna wspierac rząd Egiptu.

  Nad tym powinna zastanowic sie Europa,gdyz zdestabilizowałe trzy kraje Irak,Libia i Syria .w których jest totalny chaos i z tamtad miliony imigrantów ruszyły na Europe.

  To wariactwo pod tytułem ,,exporu demokracji” nie sprawdziło sie w innej cywilizacji..inaczej myslacych ludzi gdzie na siłe sie chce ich uszczęsliwiac..

  Kazdy naród trzeba zostawic ,zeby podług swojej kultury politykował i budował swoja gospdarke..

  Jezeli chodzi o Libie to albo Europa uzna rząd Libii i ich armie..albo druga mozliwość,ze armia z europy pojedzie do Libii stworzy tam obozy dla uchodzcow i wszystkich tych wyłapie ,ktorzy szykują się do Europy i zawróci do Libii z powrotem.

  Cieszymy sie ,ze jestesmy z anglią w Unii ,ale jezli chca wyjśc to juz ich wola i nie bedziemy nie bedziemy im nic dyktowac.

 13. Hasso C. said

  Ad 13.
  Wydawaloby sie, ze wszystko, co Orban mowi to takie oczywiste i zdroworozsadkowe. Nie trzeba byc geniuszem, nawet ja bym to wymyslil. A na tym tle, na tle Orbana, widac jak dzisiejsza elita EU oddalona jest od normalnego myslenia i od interesow narodow Europy. To zdegenerowani zdrajcy.Nie pojmuje, jak mozna do tego stopnia podporzadkowac sobie elite calego kontynentu.

 14. Tekla said

  Ad.14
  Wegry to specyficzny kraj.. język..i ludie.

  Za Kadara nie mozna było wyjeżdżac na Zachod ,rzadko mozna było oglądać amerykanskie filmy,które degenerowaly młodziez i pokazywały odwrocone wartości

  Po tej całej transformacji znalazło sie duzo fachowców ekonomisci,lekarze,psycholodzy,rolnicy księza.,ktorzy uczyli jak odnależć sie w nowej rzeczywistości..wszystko to robili za darmo-

  W pewnym sensie ten okres zamkniecia stał sie sprzymierzencem w walce o tozsamość ,kiedys w wywiadzie Orban powiedział ,ze widząc duze miasta na zachodzie tak ,,kolorowe”/chodzi o ludnośc /to nigdy by nie chciał ,zeby tak wygladały miasta wegierskie,i zeby dzieci odziedziczyły taki balast!

  Z tego co widać Orban wział sie za wschód..był w Chinach,Mongolii,Japonii ,Kazachstanie,Tajlandii..teraz Egipt

  Orban w kazdym wywiadzie powtarza,ze rzady krajów zachodnich są oderwane od rzeczywistosci nie moga decydowac o wszystkim za swoich wyborcow..

 15. Marucha said

  Re 14:
  Tak, geniuszem być nie trzeba. Wystarczy mieć zdrowy rozsądek i jaja.

Sorry, the comment form is closed at this time.