Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykański niszczyciel Porter wpłynął na Morze Czarne

Posted by Marucha w dniu 2016-06-08 (Środa)

W sieci społecznościowej Twitter pojawiły się zdjęcia amerykańskiego niszczyciela rakietowego USS Porter DDG 78, który 6 czerwca wpłynął na Morze Czarne. Zdjęcia zostały wykonane podczas przejścia niszczyciela przez Bosfor.

Użytkownicy sieci społecznych zaznaczyli, że na okręcie znajduje się przeciwlotniczy system rakietowy SeaRAM przeznaczony do ochrony okrętu przed atakiem lotniczym.

USSPorter Twitter

Jak wcześniej poinformowało dowództwo VI Floty, niszczyciel USS Porter weźmie udział w ćwiczeniach z flotami krajów partnerskich Stanów Zjednoczonych w ramach operacji „Atlantic Resolve”.

Niszczyciel przeprowadzi również „rutynowe patrole z sojusznikami i partnerami USA” w celu zapewnienia „bezpieczeństwa i stabilności” w regionie [ha ha! – admin], czytamy w komunikacie.

USS Porter i jeszcze trzy amerykańskie niszczyciele stacjonują w Hiszpanii i są częścią systemu obrony przeciwrakietowej, który Stany Zjednoczone i NATO rozwijają w Europie. Kierownictwo sojuszu oczekuje, że tworzenie systemu obrony antyrakietowej zostanie zakończone w 2018 roku.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 28 to “Amerykański niszczyciel Porter wpłynął na Morze Czarne”

 1. AlexSailor said

  Po prostu testowanie systemu SRAM.

 2. Ola said

  Szukają guza. Wszędzie w gary zaglądają…w końcu ktoś im zupę na łeb wyleje.

 3. Aro said

  Panie Alexie. SRAM to bardzo dobra firma produkująca osprzęt rowerowy. Ta nazwa już jest więc zastrzeżona.

 4. maasteer said

  Ad Ola
  Zupę? Pomyje sqwys..m.
  Ale Putin jest cierpliwy i czeka na pierwszy szag z ich strony.

 5. Boydar said

  To pozory, Panie Maasteer.

  Putin doskonale wie, że wojnę najkorzystniej rozgrywać na terenie przeciwnika. I najefektywniejsze zwycięstwo, to takie kiedy wróg sam się wybił bez naszego udziału. Co nie oznacza, że nie należy mu pomóc w tym zbożnym dziele.
  Putin robi wszystko, aby do żadnej wojny nie doszło. To nawet nie strategia tylko moralność. Ponieważ zaś dojść do czegoś musi gdyż ilość zgromadzonego zła zbliża się do punktu masy krytycznej, trudno, jak musi niech pier dolnie, ale na miejscu u złodawcy, a nie rozbryzguje się wokół. Do realizacji takiej właśnie polityki Rosja ma i siły i środki. Oraz, co najważniejsze, wolę.

 6. maasteer said

  Ad 5 Pan Boydar
  „Do realizacji takiej właśnie polityki Rosja ma i siły i środki. Oraz, co najważniejsze, wolę.”

  Oby miała – zwłaszcza siły i środki.

  Jak Pan myśli może te wszystkie działania ominą wschodnie rubieże RP (w tym Lubelszczyznę)? Mówię w tym kontekście, że Rosjanie i Białorusini będą starali się to rozegrać jak najdalej od swoich granic?

 7. Boydar said

  Człowiek ma wolną wolę, nie przewidzi się co, kiedy i jak zrobi. Psychopaci w różnych think-tankach też mają. Siła odstraszania dysponowana przez Rosję ma na szczęście swoją przerażającą wagę. Wierzę, że wystarczy. Wiara czyni cuda.
  Prawdę mówiąc, zamiast przestraszania psychopatów, chyba taniej by było poukręcać im łby. Przypuszczam, że ta opcja też jest poważnie rozpatrywana. Bo Rosja to poważne Imperium, i chyba jako pierwsze w historii świata, niczego od innych nie potrzebuje, oprócz tego żeby zachowywali się przyzwoicie.

 8. wanderer said

  „Jak Pan myśli może te wszystkie działania ominą wschodnie rubieże RP (w tym Lubelszczyznę)?”

  Musza, Panie Maasteer, ja tam dom buduje!
  I mam zamiar w Bogu cieszyc sie zyciem i sasiadami zza miedzy.

 9. maasteer said

  Ad 7 Pan Boydar

  ” Siła odstraszania dysponowana przez Rosję ma na szczęście swoją przerażającą wagę. ” –

  pomimo tego odnoszę wrażenie ze sataniści z zachodu za wszelka cenę prą do wojny nie zważając na konsekwencje – pewnie zachodnia ludność cywilna ucierpi a oprychy z wysokich szczebli schowają się w schronach.

  „zamiast przestraszania psychopatów, chyba taniej by było poukręcać im łby. Przypuszczam, że ta opcja też jest poważnie rozpatrywana. ”

  – czyli jak Pan to widzi?, że Rosjanie odstrzelą Sorosa, Obamę czy innego Rotchilda? Cyba niekoniecznie.

  Ad 8 Wanderer

  „I mam zamiar w Bogu cieszyc sie zyciem i sasiadami zza miedzy.” Ale ma Pan na myśli sąsiadów zza płota czy zza Buga? Bo z tymi drugimi to ciężko będzie….

 10. peacelover said

  …i sa okrety podwodne z termonuklearnym ladunkiem.
  I juz napewno sa w poblizu centrow naszych chazarskich wladcow swiata
  i bocznice kolejowe z zaladowanymi rakietami… tez atomowymi !!!!

  W tym ukladzie nie sadze by te harcerskie pikniki we wschodniej Europie
  byly powaznie brane przez Moskwe pod uwage.

  Putin sie tylko powaznie zastanawia: Co te lachudry chca wskurac !!!
  Czy oni naprawde sie chca bic !!!!

  I im dluzej sie zastanawia, tym wiecej ludzi juz sie przekonuje, ze USA
  to ostatni swiatowy smietnik, sodomia i dranstwo itd itp. i nikt ich zalowac nie bedzie !!!

  NIE DAJMY SIE POZABIJAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Boydar said

  Idea piękna, Panie Maasteer, ale ci których Pan wymienił to przecież tylko wystawione na pokaz figurynko marionetki które nie puszczą bąka bez stosownej dyspozycji – „… Sorosa, Obamę czy innego Rotchilda …”. Jeżeli znamy aż tak ich nazwiska i fizjonomie, to znaczy jak na wstępie napisałem.

 12. MatkaPolka said

  Zygmunt Wrzodak: Polityczni zbrodniarze

  https://wirtualnapolonia.com/2016/06/05/zygmunt-wrzodak-polityczni-zbrodniarze/

  Obecne władze z rezydentem Dudą na czele swoją antyludzką postawą w nie nawiści do polskości, dążą do wywołania ,,teatru wojennego” na naszym terytorium.

  Polityczni zbrodniarze, administrujący Polską w imieniu syjonistycznego świata przestępczego, ściągaja do Polski tzw. ,,tarcze antyatomową” w celu dalszego konfliktowania się Polski w imieniu usraela z Rosja. Tarcza nas nie obroni, ponieważ jest to technologia przestarzała czyli wyjątkowo nieskuteczna. Polska od momentu wyjścia wojsk sowieckich z Polski nie jest zagrożona z żadnej strony napaścią wojenną. Do wojny dążą tzw. syjoniści z USA, im w budowie NWO, czyli podstępnego globalnego niewolnictwa, przeszkadza chrześcijańska Rosja.

  Wojna w Polsce już się jedna rozegrała na płaszczyźnie ekonomicznej, czyli rozbiorach ekonomicznych, które nadzorował układ tzw. ,,Magdalenowy” z Kwaśniewskim, Kaczyńskim, Michnikiem, Geremkiem na czele.

  Obecne władze z rezydentem Dudą na czele swoją antyludzką postawą w nienawiści do polskości, dążą do wywołania ,,teatru wojennego” na naszym terytorium. Każdy choć trochę szanujący się przywódca państwowy, odsuwa zagrożenia wojenne od swojego terytorium, a jastrzębie wojenni jak Kaczyński, Duda, Macierewicz, Waszczykowski, dążą do tego, aby z narodu polskiego zrobić nawóz do ziemi. To wyjątkowi nie bezpieczni okupanci Polski, to wyjątkowi obrzydliwi szpiedzy, ich gra Polską może skończyć się wyeliminowania Polaków z tej części Europy. Ci przybłędy, mają w razie czego gdzie uciekać po podpaleniu Polski.

  Pytam w imię czego Episkopat Polski wraz z oj. T. Ryzykiem popierają szaleńców i zbrodniarzy politycznych z obecnej klasy politycznej. W imię czego środowisko Michnika, Episkopatu, Rydzyka pragnie ewentualny konflikt nuklearny przenieść na terytorium swoich niewolników. Polacy brońmy się sami.
  Poniżej tekst prof. Pogonowskiego z 2008 roku, który jest nadal aktualny.
  Dwukrotne zagrożenie nuklearne Polski

  DALEJ

 13. Boydar said

  Zapomniałem dodać, Panie Maasteer; byłoby taniej i szybciej, ale nie lepiej. Bo my zostalibyśmy tacy sami, a to tylko nas chodzi; to my musimy zdecydować, po której jesteśmy stronie.

 14. Boydar said

  Widzi Pan ? Znakomity publicysta p. Wrzodak pyta retorycznie w „imię czego”. Czy ma Pan pewność jaka odpowiedź pod tym pozornie retorycznym pytaniem tkwi ? Bo ja odpowiedź znam – w imię żydowskiej solidarności, i nie ma opcji abym się mylił. Czy p. Wrzodak uważa podobnie ? Mam wątpliwość. Musiałby prezesowi Polakowi zacytować wielebnego Lemańskiego. A retoryczne pytania mają przecież bezpiecznie to do siebie, że nie wymuszamy na nie odpowiedzi.

  A gdzie w tym wszystkim jesteśmy my z naszymi sumieniami ? Przecież nam żyd nie przeszkadza, nigdzie, ani w epidiaskopie ani w Watykanie, ani nawet na Krzyżu. Ba, wielu z uporem maniaka w tym celu krzyczy, że Chrystus też był żydem. Nie był, i żadne krzyki nie pomogą.

 15. maasteer said

  Jakoś mi tu Pan Boydar wymijająco odpowiada 🙂

 16. maasteer said

  Moja 15 była przed pana 14 Panie Boydar najuszanowniejszy, jakby co.

 17. Boydar said

  Spoko, damy radę 🙂

 18. revers said

  .. no plyna ussmany, byle nie na zawsze pod wode, jak ten pojazd opancerzony robiacy za rajdera 2.

  .https://www.youtube.com/watch?v=5mEIowBHJwo&feature=youtu.be

 19. Hasso C. said

  Czy Wam tez wydaje sie, ze Ameryka, wierny sojusznik Polski, wielki Brat, to cos na podobienstwo narzedzia Szatana na ziemi???

  Nie, nie wydaje się. My jesteśmy PEWNI.
  Admin

 20. Grace said

  Re:19 Z jakiej planety tutaj spadles ? Albo masz wyjatkowe poczucie humoru?

 21. krzysztofm said

  Ad. 20

  Spokojnie! Każdy kiedyś zaczynał!

 22. Hasso C. said

  🙂

 23. Adam Ryglowski said

  jesteście ,Państwo wspaniali -poczytalem ten wczorajszy artykulik – a potem WASZE opinie – dziękuję .
  A „matce polce „mogę poradzić (?) – proszę skończyć z tą grafomanią WYTNIJ /WKLEJ . A pakowanie tu p. Wrzodaka , to absmak .

  a na koniec mam pytanko (retoryczne) – ILE „WALIZEK” JEST W OKOLICY POMIESZKANIA MOJEGO IDOLA , MISIA YOGI (rezydencja w Parku Yellowstone) ?
  A ile gdzieś jest „zagubione” na uskoku tektonicznym Las Vegas – San Francisco ?

  Spokojna głowa , ROZCZOCHRANA – bójmy się tylko tych , co mają w swoich łbach OPCJĘ SAMSONA .

 24. Marucha said

  Re 23:
  O co Panu chodzi z p. Wrzodakiem?

 25. NICK said

  MatkaPolka nie jest żadnym problemem, Adamie.
  Dlaczego zatem, dobrowolnie, ucieka Pan z Gajówki?

 26. Adam Ryglowski said

  Panie/i NICK . MA PAN RACJĘ , a ile razy można konsumować – stare schabowe – NOWY A R T Y K U Ł, z własnymi !!! wnioskami , TO JEST TO.
  Z GAJÓWKI NIE UCIEKNĘ – tak samo , jak nie przestanę słuchać OSTATNIEGO KAPŁANA ,- x PIOTRA N.
  ……
  A z bardzo wielkimi PRZEPROSINAMI ODPOWIADAM W.SZ. P. GAJOWEMU – dwie doby zwłoki , to sprawa nie honorowa (zrozum Chłopie 1 i1/2 etatu , bo dzieciska , i wnuki i co .. najpierw kapustka )
  P. Wrzodak – po Bydgoszczy ’81 był notowany wyżej , niż PANI ANNA W. ..-i jej koleżanka P.Pińkowska (?).
  Był P . Jurczyk , był też P. WYSZYKOWSKI .
  ….
  PYTAM – CO TEN EGZEMPLARZ Z R O B I Ł ?
  (ile lat w korycie ? , -co z wojną w Iraku ? – co na TEMAT LIBII ? – a może coś na temat napadu na ANTYSOWIECKĄ J U G O S Ł A W I Ę ???
  A co z ZAJEBANYMI !!! emeryturami dla KOBIET , MATEK – które osiągnęły , dzięki Bogu 60 lat ???

  Pan PROF. WOLNIEWICZ – mówi prawdę , …. jako b.stary (przepraszam) człowiek mówi PRZEKLINAM .
  Biuro u p. Wrzodaka z pewnością gramotne – czyta , analizuje i … wypuszcza takie treści ,… jakie każdy chce usłyszeć……
  – ….
  -….
  -….
  -….

 27. Marucha said

  Re 26:
  Wciąż nie rozumiem, co Pan chce od Wrzodaka.

 28. Adam Ryglowski said

  P. NICK – z gajówki dobrowolnie nie uciekłem , ani nie mam zamiaru – póki Sz. Gospodarz nie zapoda mi czerwonej kartki.

  Dobrze , że Matka Polka zapodaje teksty – ale , nie zawsze one pomagają , – tylko ZAMULAJĄ TEKST I WYPOWIEDZI .


  Dla mnie tekst powyżej 10 – 15 linijek , TO GRAFOMANIA,

  SZKODA , że mój tekst do Sz. P. Gospodarza odnośnie ob.Wrzodaka jest w KOSMOSIE … ( od ca 3 godz.)
  Żyją jeszcze ci , co BARDZO DOBRZE PAMIĘTAJĄ …
  gostków , co kiedyś mogli WSZYSTKO – a zmajstrowali tylko czerwoną latarnię na m.in. moim DOMU RODZINNYM
  trochę podałem , – na życzenie podam więcej

Sorry, the comment form is closed at this time.