Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Dramatyczna prawda o zagładzie Żydów podczas II wojny światowej. „Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!”

Posted by Marucha w dniu 2016-06-08 (Środa)

Policjanci żydowscy w getcie łódzkim

Jeśli mamy wątpliwości, czy teza głoszona przez historyka znajduje uzasadnienie w faktach i zdarzeniach z przeszłości, jedyną drogą ustalenia prawdy historycznej jest sięgnięcie do źródeł historycznych epoki, o której historyk mówi lub pisze.

W wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie prof. Krzysztof Jasiewicz powiedział, że holocaust: nie byłby możliwy bez aktywnego udziału Żydów w mordowaniu swojego narodu. Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, „co się działo na obrzeżach zagłady”, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu.

W opracowaniach dotyczących zagłady Żydów bardzo rzadko poruszana jest kwestia kolaboracji Żydów z Niemcami. Nie znaczy to oczywiście, że problem współpracy europejskich Żydów z Niemcami przy zagładzie żydowskiego narodu nie był Żydom znany i osądzany we własnym środowisku. Jak pisze Joanna Szczęsna, w Izraelu przez dziesięciolecia: Powszechnie uważano, że ofiarą ludobójstwa padli najlepsi synowie żydowskiego narodu.

Historyk i publicystka izraelska Idith Zertal, […] przypomniała słowa Ben Guriona z 1949 r.: „Tym, którzy ocaleli, gdyby nie byli tym, kim byli: złymi, brutalnymi egoistami, na pewno by się to nie udało. To, co przeżyli, wyrwało z ich duszy wszystko, co najlepsze”.

Inny żydowski historyk, Michael C. Steinlauf o polskich Żydach, którzy w latach 1939-1942 zarządzali gettami, napisał, że: Byli w większości przypadków skłonni do częściowej współpracy z agresorem.

Naoczny świadek zagłady warszawskich Żydów, zamordowany przez Niemców kronikarz getta warszawskiego Emanuel Ringelblum, relacjonuje zaś:

Kiedy akcja przesiedleńcza wybuchła w Warszawie w lipcu 1942 roku i żydowska Ordnungsdienst [policja] przejęła kierownictwo akcją, tow. [Szachno Efroim] Sagan nie posiadał się z oburzenia. Uważał, że Gmina Żydowska powinna była, mimo gróźb niemieckich, odmówić jej wykonania. Lepiej by było, gdyby Niemcy sami to zrobili. […] Tow. Sagan przyszedł do Judenratu i złożył protest przeciw jego haniebnemu postępowaniu, przeciwko temu, że wziął na siebie rolę kata i pomagiera morderców z SS. […]

Szachno Sagan nie mógł biernie przyglądać się, jak żydowscy Ordnungsmänner [policjanci] łapią dzieci na ulicach i ładują je do wozów ciężarowych na Umschlagplatz. Nie mógł znieść widoku żydowskich kobiet ciągniętych za włosy przez żydowskich łapaczy z Ordnungsdienstu. Pewnego razu na widok takiej brutalnej sceny zainterweniował. Rozjuszeni tym „chłopcy” [żydowscy policjanci] chcieli go załadować do wozu i odtransportować na Umschlagplatz. Znalazł się jednak wśród nich taki, co go poznał i uwolnił.

Ponadto amerykański historyk Bryan Mark Rigg ustalił, że: W Wehrmachcie mogło służyć co najmniej 150 tysięcy mischlingów [ludzi pochodzenia żydowskiego – uwaga E.K.]. Istnieją również dowody, że niejeden z nich był oficerem wysokiej rangi, a niektórzy doszli nawet do szarż generalskich czy admiralskich galonów.

Pewne wzorce zachowań społeczności żydowskich wobec hitlerowskich Niemiec datują się jeszcze z okresu przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dla przykładu, jak pisze żydowska profesor Hannah Arendt, dr Joseph Löwenherz już w roku 1938: Zdołał przekształcić całą wiedeńską gminę żydowską w instytucję będącą na usługach władz nazistowskich. Był także jednym z bardzo niewielu działaczy tego rodzaju, który za swe usługi otrzymał nagrodę: pozwolono mu zostać w Wiedniu aż do końca wojny, kiedy to wyemigrował do Anglii, stamtąd zaś do Stanów Zjednoczonych.

Żydowscy policjanci w getcie warszawskim, maj 1941.

Z punktu widzenia rozwiązań technicznych, proces ludobójstwa względem polskich Żydów składał się co najmniej z siedmiu etapów:

– Zgromadzenia rozproszonych po niewielkich miasteczkach i osadach Żydów w gettach zlokalizowanych w większych skupiskach miejskich;

– Utrzymywania przez władze żydowskie mieszkańców gett w przekonaniu, że ewentualne wysiedlenie związane jest z pracą na wyznaczonych przez Niemców terenach;

– Schwytania przeznaczonych do uśmiercenia Żydów (zwanego po dziś dzień przez historyków nie wiadomo dlaczego wysiedleniem) i doprowadzenie ich na plac przeładunkowy, tj. do miejsca, skąd odchodziły pociągi do obozów zagłady oraz załadowanie skazanych na śmierć do wagonów;

– Dowiezienia Żydów do obozów zagłady;

– Pzygotowania skazanych na śmierć (obcięcie im włosów, odebranie kosztowności, bagaży itp.) i grabieży mienia pomordowanych;

– Uśmiercenia;

– Unicestwienia ciał zamordowanych.

Aby zrozumieć rolę, jaką w dokonanej w Polsce zagładzie Żydów odegrali żydowscy funkcjonariusze (administracja gett, żydowska policja i inni), należy prześledzić, co żydowskie źródła epoki mówią na temat wszystkich wyżej wymienionych kolejnych etapach zbrodni ludobójstwa dokonanej na Żydach: […]

1. Eksterminacja pośrednia: zgromadzenie rozproszonych po niewielkich miasteczkach i osadach Żydów polskich w gettach żydowskich zlokalizowanych w większych skupiskach miejskich.

Pierwszym i najważniejszym etapem niemieckiego planu zagłady Żydów było przeprowadzenie wśród nich swego rodzaju spisu powszechnego i skupienie rozproszonej ludności żydowskiej w żydowskich dzielnicach zlokalizowanych w większych ośrodkach miejskich. Wykonanie tego planu stanowiło dla Niemców warunek niezbędny do eksploatacji żydowskiej siły roboczej i żydowskiego majątku oraz przygotowania zaplecza technicznego do wykonania planowanej zbrodni ludobójstwa (lokalizacja obozów śmierci, transport itp.). Jak dowodzą żydowskie źródła, plan koncentracji ludności żydowskiej w dużych ośrodkach miejskich wykonała żydowska policja i żydowska administracja.

Emanuel Ringelblum pisze:

Szeryński (stojący tyłem) odbiera meldunek Jakuba Lejkina, maj 1941

Przesiedlenie 150.000 Żydów z Sosnowca, Będzina, Katowic, Cieszyna (1200 osób), Zawiercia. Projekt narodził się z tego, że [żydowska organizacja] „Joint”, który pomagał Żydom z okolicznych miasteczek, zaproponował, że podejmie się przeprowadzenia przesiedlenia. […]

Jeśli się to nie uda, to [Mojżesz Maryn, przewodniczący Starszeństwa Żydów w Sosnowcu – E.K.] zorganizuje przesiedlenie. [W czasie rejestracji Żydów, skupieni w Judenratach Żydzi:] … zrobili wszystko, czego zażądały Galeje [Niemcy] choć nie zawsze było to w interesie Żydów.

[…] Opowiadają, że mord w Otwocku był rezultatem interwencji Judenratu, który nie mógł sobie poradzić z Żydami wyznaczonymi do obozów pracy; nie chcieli się tam udać. Sprowadzono esesmanów, żeby stłumili bunt przeciwko Judenratowi. Tak mówią w Otwocku.

Podobnie wyglądało wykonywanie niemieckich rozporządzeń w getcie w Łodzi. W „Kronice getta łódzkiego” pod datą 3 grudnia 1941 roku czytamy:

Spis mieszkańców kolektywów. W dniu dzisiejszym przeprowadzony został spis wszystkich mieszkańców.

[…] Ta sama kronika, m.in. pod datą 6 grudnia 1941 roku, opisuje przeprowadzane przez Żydów łapanki Żydów:

„Łapanie” rozpoczęło się punktualnie o godz. 17. W akcji tej brali udział funkcjonariusze [żydowskiej] Służby Porządkowej i [żydowskiego] Centralnego Więzienia. Złapanych koncentrowano na dziedzińcach rewirów. Nie obeszło się bez licznych wypadków pobicia i szeregu przykrych incydentów.

2. Utrzymywanie Żydów w przekonaniu, że wysiedlenie związane jest z pracą na wyznaczonych przez Niemców terenach na Wschodzie.

Ten rzadko przez historyków zauważany etap ludobójstwa dokonanego na polskich Żydach polegał na dezinformowaniu ich co do celu masowych wywózek i odegrał bodaj najważniejszą rolę w utrzymaniu wśród ludności żydowskiej postawy bierności, która była warunkiem koniecznym sprawnej realizacji planowanej zbrodni.

O roli, jaką w tym etapie zagłady odegrali funkcjonariusze żydowscy stanowiący władzę w żydowskich gettach oraz Żydzi, jawni i tajni współpracownicy Niemców, czytamy niemal we wszystkich najbardziej wiarygodnych żydowskich źródłach historycznych.

Polacy powieszeni za pomoc Żydom

W kronikarskich zapiskach sporządzonych w getcie łódzkim czytamy, iż w styczniu 1942 roku przewodniczący łódzkiego Judenratu, prezes Rumkowski, doskonale wiedząc, ze posyła swych braci na pewną śmierć, mówił:

Obecnie, wysiedlamy z getta 10.000 osób. […] Los wygnańców nie będzie wcale tak tragiczny, jak powszechnie w getcie przewidywano. Nie będą za drutami, a w udziale przypadną im roboty rolne. Na marginesie akcji wysiedleńczej rozwielmożniła się hydra plotkarska. Muszę w jak najostrzejszych słowach potępić mącenie spokoju publicznego.

W Warszawie, w dniu 24 lipca 1942 roku, gdy od dwóch dni trwała akcja wywożenia Żydów do komór gazowych Treblinki, funkcjonariusze Gminy Żydowskiej – doskonale zorientowani, dokąd zmierzają wyładowane ludnością żydowską wagony – w celu uśpienia czujności mieszkańców dzielnicy żydowskiej i zapobieżenia ewentualnemu buntowi, wydali oficjalny dokument, w którym napisali m.in., że:

Przesiedlenie ludności, która nie jest produktywna w dzielnicy żydowskiej w Warszawie następuje rzeczywiście na tereny wschodnie.

Oceniając postawę żydowskich urzędników, Emanuel Ringelblum zapisał:

Odznaczenie za współpracę z niemieckim okupantem

Haniebny dokument Gminy. O pogłoskach w sprawie wysiedlenia na wschód. [Żydowski] Urząd Pracy wie, że na śmierć. […] Kłamstwa w sprawie wschodu. Rzekome listy z Pińska, Brześcia i innych miast. Świadomie szerzyli takie pogłoski od razu po rozpoczęciu akcji, żeby wprowadzić zamieszanie. Nikt tych listów nie widział. Kto rozpowszechniał te pogłoski? Żydowscy agenci Gestapo. Takie same pogłoski w miastach na prowincji.

3. Schwytanie mieszkańców gett przeznaczonych do uśmiercenia i doprowadzenie ich na plac przeładunkowy, tj. do miejsc, skąd odchodziły pociągi do obozów zagłady.

Deportacja Żydów do obozów zagłady przebiegała niemal identycznie we wszystkich żydowskich gettach okupowanej Polski. Władysław Szpilman wspomina:

[W lipcu] rozpoczęło się najgorsze. […] Otaczano domy jak popadło, raz w tej, raz w innej części getta. Jednym gwizdkiem spędzano mieszkańców na podwórze i ładowano wszystkich bez wyjątku, niezależnie od płci i wieku, począwszy od niemowląt, a skończywszy na starcach, na furmanki i transportowano ich na Umschlagplatz. Tam upychano ofiary do wagonów i wysyłano w nieznane.

W tych pierwszych dniach akcję przeprowadzała wyłącznie policja żydowska z trzema siepaczami na czele: pułkownikiem Szeryńskim oraz kapitanami Lejkinem i Ehrlichem. Byli oni nie mniej groźni i bezlitośni niż Niemcy, a może nawet bardziej jeszcze nikczemni niż oni: gdy znajdowali ludzi, którzy zamiast zejść na dziedziniec gdzieś się ukryli, dawali się łatwo przekupić, ale tylko pieniędzmi. Łzy, błaganie, a nawet rozpaczliwe krzyki dzieci nie mogły ich poruszyć.

Kronikarze getta łódzkiego, w ukazującym się na terenie getta w Łodzi żydowskim „Biuletynie”, pod datą 7 maja 1942 roku dość dokładnie opisali sposób, w jaki Żydzi wysyłali swych braci na śmierć:

4-ty dzień wysiedleń. Dziś opuścił getto transport wygnańców z Hamburga i Dusseldorfu. […] Doprowadzenie transportów odbywa się w sposób następujący. W godzinach popołudniowych wysiedleni udają się do Centralnego Więzienia względnie do otoczonych drutem domków przy ul. Szklanej. Tu pozostają przez noc, a następnego dnia w południe, ustawiani partiami są konwojowani do obozu na Marysinie. […]

O godz. 4 nad ranem specjalne oddziały wyspecjalizowanej już w wykonywaniu tak ciężkich obowiązków [żydowskiej] Służby Porządkowej transportują wysiedlonych tramwajami na dworzec bocznicy radogoskiej. Na pół godziny przed odjazdem pociągu – co następuje punktualnie o 7-mej – przybywają samochodem funkcjonariusze policji tajnej [Niemcy] w asyście zwykłych policjantów. Do tego momentu wyjeżdżający zostają przez [żydowską] Służbę Porządkową ustawieni w 10-osobowych grupkach przed drzwiczkami przedziałów w odległości 2 metrów od wagonów. Pod okiem policji następuje zajmowanie miejsc. […] Pociąg powraca tegoż dnia o godz. 20.

Jest w filmie Romana Polańskiego „Pianista” scena, w której Władysław Szpilman w szpalerze umundurowanych mężczyzn idzie wraz z rodziną do wagonu. Jest to ostatnia droga warszawskich Żydów. Wagony pojadą do Treblinki. Niezorientowany widz nie zauważa z reguły, że mundury stojących przy wagonach mężczyzn nie są niemieckie, lecz żydowskie.

Obraz przekazany przez pianistę Władysława Szpilmana uzupełniają zapiski kronikarza getta warszawskiego, Emanuela Ringelbluma, który tak oto opisuje rolę Żydów w likwidacji największego skupiska Żydów w Europie, czyli w rozpoczętej w dniu 22 lipca 1942 roku masowej wywózce warszawskich Żydów do obozu zagłady w Treblince:

Umschlagplatz [plac przeładunkowy]. Szmerling [Żyd, komendant Umschlagplatz – E.K.] – oprawca z biczem. Zbrodniczy olbrzym Szmerling z pejczem w ręku. Pozyskał łaskę [Niemców]. Wierny wykonawca ich zarządzeń. […] Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydną robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swoich braci na rzeź. Policja była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Obecnie mózg sili się nad rozwiązaniem zagadki: jak to się stało, że Żydzi – przeważnie inteligenci, byli adwokaci (większość oficerów [policji żydowskiej] była przed wojną adwokatami) – sami przykładali rękę do zagłady swych braci. Jak doszło do tego, że Żydzi wlekli na wozach kobiety i dzieci, starców i chorych, wiedząc, że wszyscy idą na rzeź. […]

Policja żydowska

Policja żydowska wykonywała z największą gorliwością zarządzenia niemieckie w sprawie wysiedlenia. […] Na twarzach policjantów prowadzących tę akcję nie znać było smutku i bólu z powodu tej ohydnej roboty. Odwrotnie, widziało się ich zadowolonych, wesołych, obżartych, objuczonych łupami, zrabowanymi wespół z Ukraińcami.

Okrucieństwo policji żydowskiej było bardzo często większe niż Niemców, Ukraińców i Łotyszów. Niejedna kryjówka została „nakryta” przez policję żydowską, która zawsze chciała być „plus catholique que le pape”, by przypodobać się okupantowi. Ofiary, które znikły z oczu Niemca, wyłapywał policjant żydowski. […]

Do powszechnych zjawisk należało, że zbójcy ci za ręce i nogi wrzucali kobiety na wozy „Kohna i Hellera” lub na zwykłe wozy ciężarowe. Bezlitośnie, z wściekłością obchodzili się z ludźmi stawiającymi opór. Nie zadowalali się złamaniem oporu, surowo, bardzo surowo karali „winnych”, którzy nie chcieli dobrowolnie pójść na śmierć. […] Do akcji wysiedleńczej przyłączyły się dobrowolnie – poza policją – jeszcze inne organizacje i grupy.

Czołowe miejsce zajmuje Pogotowie Ratunkowe Gancwajcha o amarantowych czapkach, ta szalbiercza instytucja, która nie udzieliła ani jednemu Żydowi pomocy lekarskiej. […] Ta oto bandycka szajka aferzystów zgłosiła się ochotniczo do „zbożnej” roboty wysyłania Żydów na tamten świat. I ta właśnie szajka wyróżniła się brutalnością i nieludzkim postępowaniem. Czerwone czapki okryły się czerwonymi plamami krwi nieszczęśliwych mas żydowskich. Oprócz Pogotowia pomagali w akcji urzędnicy Gminy [Żydowskiej], jak również Pogotowie KOS.[…]

Wszystko sprowadzało się u nich do kwestii ”łebka”. W dnie, kiedy wyznaczano im kontyngent, handlowano „łebkami”; zapisywali w książeczce: dostarczyłem tyle a tyle „łebków”. Przychodził na Dziką 3 i prosił o chleb, bo dostarczył „łebki” ponad normę. Jakiś adwokat przechwalał się wobec mnie, że załadował na wozy 1000 Żydów. Teraz, w końcu października 1942 roku, policja żydowska rozmyśla, jak tu złapać jakiegoś Żyda, sprowadzić go na Umschlagplatz. […] Spośród Niemców brali udział w akcji na ogół esesmani. Ich „sława” jest uzasadniona. […] Dlaczego 50 esesmanów (inni powiadają, że nawet mniej) przy pomocy oddziału około 200 Ukraińców i tyluż Łotyszów mogło dokonać tego tak gładko?

Jednym z najbardziej wstrząsających żydowskich źródeł o udziale Żydów w zagładzie Żydów są wiersze Icchaka Kacenelsona. Z wrażliwością poety, autor w sposób najbardziej bodaj czytelny oddaje koszmar zbrodni dokonanej przez Żydów na Żydach. W poemacie „O bólu mój” będącego częścią zbioru „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie” znajdujemy takie oto strofy:

Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.

Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

Dla Icchaka Kacenelsona, bezpośredniego świadka dokonanej przez Żydów zbrodni na Żydach, którego poezja stanowi niepodważalne źródło historyczne, oprawcami, którzy bili bez cienia litości, lżyli nieludzkimi słowy byli jego bracia Żydzi. Żydzi byli także tymi, którzy zadali śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

Policja żydowska

Znajdą się być może historycy, którzy uznają, iż poezja nie jest źródłem miarodajnym ni wystarczająco wiarygodnym dla oceny wydarzeń historycznych, że jest przede wszystkim emanacją uczuć i talentu poety, niekiedy także wytworem jego fantazji, a nie świadectwem przeszłości.

Tyle tylko, że zbyt wiele innych żydowskich źródeł potwierdza prezentowaną przez Kacenelsona poetycką prawdę o udziale Żydów zagładzie narodu żydowskiego. Zbyt wiele żydowskich źródeł historycznych jest zgodnych co do tego, że najbardziej okrutna, ale także najważniejsza część niemieckiego planu zagłady Żydów – schwytanie każdego dnia odpowiedniej liczby przeznaczonych do uśmiercenia Żydów, doprowadzenie ich do miejsca, skąd odchodziły pociągi, a następnie załadowanie do wagonów, zostało wykonane przez Żydów.

4. Dowiezienie Żydów do obozów zagłady.

Pociągi wiozące warszawskich Żydów do Treblinki, tak jak wszystkie inne pociągi wiozące Żydów do obozów zagłady, prowadzone były z reguły przez polskich maszynistów, jako że do transportu przeznaczonych na śmierć Żydów – ponieważ zagłady dokonali Niemcy na polskich ziemiach – używano polskich pociągów, polskich torów i polskich bocznic kolejowych. Logistyka transportu europejskich Żydów do obozów zagłady przez cały okres jej trwania spoczywała w rękach niemieckiej administracji. Wagony konwojowali Niemcy wespół z Ukraińcami służącymi w formacjach wojskowych kolaborujących z Niemcami. Żydzi nie uczestniczyli w tym etapie zagłady własnego narodu.

5. Przygotowanie Żydów na śmierć i grabież mienia pomordowanych.

O roli, jaką w ostatniej drodze Żydów odgrywali Żydzi, czytamy w całym szeregu wspomnień i opracowań historycznych. Podobnie jak w innych tego typu obozach, w obozie zagłady w Sobiborze Żydzi pełnili różnorakie funkcje. Polski Żyd, pochodzący z Izbicy Thomas Toivi Blatt, wspomina:

Serce ścisnął mi paniczny strach. Sobibór! Byłem w fabryce śmierci.

Dostawa surowca. W środku nocy wyrwał mnie ze snu świdrujący gwizdek. Mój towarzysz z pryczy wyjaśnił mi, że przybył nowy transport Żydów – Żydzi z Holandii. Transporty z Holandii przyjeżdżały czasami o trzeciej w nocy. […]

Przywiezieni Żydzi wysiadali z pociągu, podjechała wywrotka. Jak się później dowiedziałem, na wywrotki wrzucano duże i ciężkie bagaże oraz osoby chore, stare, niedołężne i niezdolne do samodzielnego poruszania się. Reszta szła za esesmanem do długiego baraku. Do tego baraku przyprowadzono naszą ośmioosobową grupę i tutaj kazano czekać na Żydów. Był to duży barak bez okien, z szeroko otwartą bramą wejściową i wyjściową. Dwóch więźniów ustawiono przy wejściu, czterech wewnątrz baraku, dwóch przy wyjściu. Mieliśmy mówić przechodzącym przez barak Żydom, aby tutaj zostawili niesiony bagaż i kobiece torebki.

Nadchodziła pierwsza grupa skazanych. Najpierw szły kobiety. Były elegancko ubrane. Było bardzo wcześnie rano i sporo kobiet niosło na rękach śpiące dzieci. Nie miały najmniejszego pojęcia, że idą na śmierć. Starsi, doświadczeni więźniowie mechanicznie powtarzali po holendersku zdanie informujące przechodzących ludzi, aby tu zostawiali swoje rzeczy osobiste. Zacząłem ich naśladować powtarzając usłyszane słowa. […]

Przez budowlę przeszła kolumna około pięciuset ludzi. Na bocznicę wjeżdżały następne wagony. Należało opróżnić to miejsce. […] Razem załadowaliśmy sterty ręcznego bagażu na koce i zanieśliśmy je do przylegających pomieszczeń. Na środku rozstawione były stoły, wokół których stały kobiety sortujące zagrabione łupy. Opróżnialiśmy koce jeden za drugim. Wkrótce duży barak przejściowy był pusty, a piaszczysta podłoga uprzątnięta i wyrównana grabiami. […]

Ponieważ z peronu nadchodziła kolejna grupa Żydów, otrzymaliśmy rozkaz powrotu do pierwszego baraku, gdzie odbierano bagaż podręczny. Cała procedura powtórzyła się. Później ponownie podeszliśmy do bramy prowadzącej na podwórze i czekaliśmy aż esesmani wpuszczą nas do środka. […] SS-Oberscharfuhrer Karl Frenzel wybrał czterech więźniów, w tym mnie, i zaprowadził nas do baraku, który stał w odległości około 10 metrów od komór gazowych. Stały tam drewniane ławy i krzesła. Na środku baraku stał niewysoki, ciemnowłosy esesman Josef Wolf. Dostałem wielkie nożyce i czekałem. Do baraku zaczęły wchodzić nagie kobiety. Nie wiedziałem, jak się zachować. – Co mam robić? – pytam kolegę. – Po prostu tnij włosy pękami, nie musi być blisko skóry. Jeżeli któraś ma warkocze, to tylko warkocze. […] Kobiety opuściły barak, zapakowaliśmy włosy do worków po ziemniakach, które później wyniesiono do magazynu.[…]

Usłyszałem warkot silnika spalinowego, a zaraz potem jeden przeraźliwy, mimo iż przytłumiony krzyk masy ludzi. Na początku siła głosu przebijała się przez ryk silników, jednak po kilku minutach stopniowo osłabła. Zamarłem. […] Po około trzech godzinach pracy i śmierci ponad dwóch tysięcy ludzi, esesmani kazali nam wracać do baraków. […] Rano następna grupa więźniów zakończyła sortowanie i pakowanie zagrabionych łupów .

6. Uśmiercenie Żydów.

Żydzi w obozach zagłady nie obsługiwali komór gazowych.

7. Unicestwienie ciał zamordowanych.

Jak opisuje więzień Sobiboru oraz jak podają wszystkie wspomnienia podobnych mu osób, Żydzi z całą pewnością uczestniczyli w procesie opróżniania komór gazowych z zamordowanych współbraci i unicestwianiu ich ciał:

Kiedy zbliżaliśmy się do naszych baraków, usłyszeliśmy rytmiczny, głuchy stukot. Jakby ktoś wrzucał wielkie kamienie do metalowego pudła. Odgłosy dobiegały z okolicy komór gazowych. Później dowiedziałem się, co to było. Więźniowie pracujący w krematorium wrzucali zwłoki na wąskotorowe wywrotki, które wiozły martwe ciała do spalenia.

Żydzi nie brali udziału w transportowaniu skazanych na śmierć do obozów zagłady oraz zadawaniu im bezpośredniej śmierci w komorach gazowych, czynnie natomiast uczestniczyli w pozostałych pięciu spośród siedmiu etapów zagłady Żydów. Należy przy tym podkreślić niejednoznaczność uczestnictwa w poszczególnych etapach. Uczestniczenie Żydów w dwu ostatnich, czyli „przygotowywaniu” idących na śmierć ludzi i unicestwianie ich ciał, było działaniem podejmowanym na terenie obozów zagłady pod przymusem. Fakt zniewolenia i realna groźba śmierci zdejmuje z nich katowskie piętno.

Tym bardziej należy jednak z całą jasnością wyodrębnić trzy pierwsze działania (gromadzenie ludności żydowskiej w gettach zlokalizowanych na terenie większych miast Polski; szerzenie niemieckich kłamstw co do charakteru „wysiedlenia”; chwytanie ludzi i ładowanie ich do środków transportu), które Żydzi podjęli i wykonali dobrowolnie, co uczyniło z nich katów własnego narodu.

Tragizm położenia żydowskich władz w gettach w Polsce polegał na tym, że Niemcy i bez nich wysiedlaliby i wysiedlili Żydów – uważał żydowski prof. Lucjan Dobroszycki. Pierwsza część tezy prof. Lucjan Dobroszyckiego nie podlega raczej dyskusji. Z pomocą Żydów, czy bez, Niemcy zapewne przystąpiliby do realizacji „Ostatecznego Rozwiązania”, czyli rozpoczęli mordowanie Żydów.

Nie jest już jednak tak bardzo pewne, czy bez pomocy Żydów zdołaliby Niemcy zrealizować plan zamordowania narodu żydowskiego. Aby zrozumieć ten aspekt zagłady polskich Żydów, należy znaleźć odpowiedź na co najmniej kilka pytań:

– Ile dziesiątków tysięcy niemieckich żołnierzy musieliby użyć Niemcy w latach 1939-1941 do przesiedlenia do dużych miast liczącej w Polsce trzy i pół miliona ludności żydowskiej oraz utrzymania w gettach posłuchu dla swych rozkazów, gdyby tej części planu nie wykonali za Niemców sami Żydzi? Czy gdyby Żydzi nie przeprowadzili przesiedleń do dużych miast, Niemcom w ogóle udałoby się zamknąć ludność żydowską w dużych gettach?

– Ile milionów marek musieliby wydać Niemcy i ilu zatrudnić robotników, aby odgrodzić żydowskie getta od świata chrześcijańskiego, gdyby Żydzi odmówili finansowania, wytyczenia i zbudowania murów? Gdyby Żydzi polscy odmówili współpracy, czy Niemcom udałoby się odizolować polskich Żydów od chrześcijan?

– Gdyby żydowskie władze nie okłamywały mieszkańców gett, jaki jest prawdziwy cel wysiedleń, lecz informowały, że pociągi powiozą ich na śmierć, ilu Żydów poszłoby dobrowolnie do wagonów? Czy wówczas Niemcy byliby w stanie zapanować nad masowymi ucieczkami Żydów, czy byliby w stanie odnaleźć wszystkie ich kryjówki oraz pokonać prawdopodobnie także – może prymitywny – ale jednak opór?

– Ile dziesiątków tysięcy niemieckich żołnierzy musieliby w 1942 roku ściągnąć z frontów Niemcy, aby schwytać ponad trzy miliony ukrywających się w lasach lub we własnych domach (szafy, bunkry, itp.) polskich Żydów, a następnie doprowadzić ich i załadować do wagonów, gdyby tej najbrudniejszej z brudnych robót nie wykonali za nich sami Żydzi? Czy ze względu na kalendarium wojny, od czerwca 1941 roku prowadzonej na dwa fronty, a także wojenną taktykę, operacja taka w ogóle byłaby dla Niemców możliwa do wykonania?

Pytania można mnożyć bez końca. Łącznie z postawionym wcześniej pytaniem, jaką militarną siłę stanowiło dla Hitlera 150.000 żydowskich żołnierzy wykonujących jego rozkazy w niemieckich mundurach. Specjaliści od wojskowości, finansów i murarstwa odpowiedzą na każde z tych pytań precyzyjnie i fachowo.

Nie trzeba być jednak specjalistą, aby stwierdzić, że bez pomocy polskich Żydów Niemcom byłoby nadzwyczaj trudno zrealizować plan zagłady polskich Żydów.

W getcie łódzkim, jak dowodzą wiarygodne źródła żydowskie, w zagładzie Żydów uczestniczyło zaledwie kilku Niemców, którzy przyjeżdżali na pół godziny przed odjazdem pociągu. Ich rola w praktyce sprowadzała się do nadzorowania odjazdu załadowanego Żydami przez żydowską policję pociągu, który odwoził łódzkich Żydów do obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem.

Za murami getta

Przygotowaniem list przeznaczonych na śmierć osób, łapaniem skazanych, odbieraniem im bagażu i doprowadzaniem do wagonów zajmowali się wyłącznie Żydzi. Podobnie było w getcie warszawskim, gdzie według Emanuela Ringelbluma: 50 esesmanów (inni powiadają, że nawet mniej) przy pomocy oddziału około 200 Ukraińców i tyluż Łotyszów wystarczyło do nadzorowania przeprowadzonych przez warszawskich Żydów łapanek i poprowadzenia na śmierć pół miliona ludzi…

Problem współpracy Żydów europejskich z władzami hitlerowskich Niemiec przy zamordowaniu żydowskiego narodu stanowi klucz do zrozumienia zagłady w ogóle, a do zrozumienia zagłady polskich Żydów w szczególności. Mówiąc inaczej, aby zrozumieć, co tak naprawdę w czasie drugiej wojny światowej stało się z częścią żydowskiego narodu zamieszkującą Europę, należy spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy Niemcy zdołaliby wymordować sześć milionów europejskich Żydów, gdyby nie fakt, że właśnie wśród Żydów znaleźli gorliwych współpracowników i wykonawców swych zbrodniczych planów.

Wracając do wywiadu prof. Krzysztofa Jasiewicza, mam dla oburzonych wywiadem dziennikarzy, pracowników PAN i różnej maści „autorytetów” trzy propozycje:

Icchak Kacnelson

Powinni jak najszybciej złożyć do prokuratury doniesienie na Emanuela Ringelbluma, Władysława Szpilmana, Icchaka Kacnelsona, autorów „Kroniki getta łódzkiego” oraz wszystkich tych żydowskich pamiętnikarzy, poetów i dziennikarzy, którzy w latach 1942-1945 opisali dokonującą się na ich oczach rzeczywistość, a następnie zażądać od sądów III RP surowego ukarania ich za to, że przekazali potomnym prawdziwy obraz dokonanej na ich narodzie zbrodni.

Problem polega jedynie na tym, że wszyscy ci autorzy już nie żyją. Ponieważ jednak kreatywność sądów III RP jest nieograniczona, wierzę, że jakoś uporają się także z tym problemem.

Emanuel Ringelblum

Powinni jak najszybciej rozwiązać sekcję historii Polskiej Akademii Nauk, a jej pracowników skierować do pracy w aparacie partyjnym lub dziennikarstwie, w których to dziedzinach zarobki są stokroć wyższe, zaś wiedza historyczna i znajomość metod badań historycznych są zbędnym balastem.

Na pewno powinni zostawić wreszcie w spokoju prof. Krzysztofa Jasiewicza i wszystkich polskich historyków, bo jak dowodzą dzieje ludzkości, walka z historykami na dłuższą metę jest zawsze sprawą przegraną. Dlatego, że prawda przekazana przez źródła historyczne zawsze zmiata kłamstwa. Tak zawsze było z historycznymi kłamstwami i tak będzie tym razem.

Dramatyczna prawda przekazana potomnym przez zamordowanych Żydów – Emanuela Ringelbluma, Icchaka Kacenelsona, autorów „Kroniki getta łódzkiego” i innych – jeśli nie dziś, kiedyś na pewno przebije się do świadomości świata.

Ewa Kurek, w liście do redakcji „Warszawskiej Gazety” w sprawie profesora Krzysztofa Jasiewicza.

http://niezlomni.com

Komentarzy 75 to “Dramatyczna prawda o zagładzie Żydów podczas II wojny światowej. „Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!””

 1. RomanK said

  Czy w Muzeum Holocaustu w Warszawie…najpotezniejszym , najnowoczesniejszyc i najdrozszym muzeum w Polsce..jest dzial poswiecony temu zagadnieniu????
  Listy Jamnikow??? Zdjecie ??? dokumenty??? swiadectwa??? copie pamietnikow….relacje swiadkow…..filmy??? oprawa muzyczna elelmentami akustycznymui pily…..z tlumaczeniem z yidish na inne jendzyki????

 2. Obcy Astronom said

  Kolejne pytanie, to o zyski żydów szwajcarskich i amerykańskich z handlu złotem, zdobytym na ofiarach wojny.
  Szkoda tylko „szlachetnych, ale naiwnych wśród narodów świata”, którzy narażali swoje życie i swoich rodzin, żeby ratować żydów.

 3. NyndrO said

  Oni sa tak wspaniali cyrkowcy,ze zaczalem wierzyc,ze Pan Boydar i Pan Wandaluzja nie zartuja. Ja na poczatku myslalem,ze to jaja,a to prawda. Oni sie sami zaje*ia. Z sawczenko to samo. Jaki ja jestem naiwny. 😊

 4. Boydar said

  Panie Nyndr0, ja mogę być i Chacheł, ale z tragedii nigdy nie żartuję. A ta tragedia nieubłaganie nadchodzi, i nic nie trzeba wymyślać na nowo, wszystko będzie tak jak już było.

 5. NyndrO said

  Polacy,ich sie po prostu nie ma co bac.Ja osobiscie zbyt bojazliwy nie jestem,ale Rodakow i Ich schize rozumiem.Wszystko bedzie dobrze i Dobry Bog o to zadba. Tylko wykopcie doly i miejcie wapno. Ja robie w tym systemie,takze wapno,soda,mleczko wapienne…. jako gajowkowicze macie rabat. Haslo- „Kieras ma dekiel”.

 6. Boydar said

  Nawrócił się Pan, czyco do cholery ??? Koniec świata …

 7. NyndrO said

  Chyba jestem na tej drodze. Ona jest zla,ta droga,ale jedno-kierunkowa.

 8. NyndrO said

  Chyba jestem na tej drodze. Ona jest zla,ta droga,ale jedno-kierunkowa. Sprawa jest ciekawa.

 9. wiesiek40 said

  W swoich pamiętnikach były właściciel majątku w Kosowie pod Radomiem pisze:”najpierw Niemcy kazali Żydom utworzyć Judenrat.Jego członkami była elita-adwokaci,bogacze.Judenrat ustanawiał policję żydowską-głównie z synów i pociotków członków elity.Po pewnym czasie Judenrat otrymywał od Niemców nakaz:przygotować do transportu /np.5000/ żydów.Po wyczerpaniu zasobów ludzi często w getcie wybuchało powstanie”.Dalej autor pamiętników zastanawia się: „jakie to bohaterstwo wydawać na śmierć swoich współziomków a bronić się dopiero wtedy gdy samemu jest się zagrożonym?

 10. RomanK said

  Panie NyndrO… radze panu nie popuszczac…narazie wodzow fantazji….bo, jak pan pozna blizej detale ,,moze pan popuscic ,ale co innego.
  Prof Jaskiewicz nie jest pierwszym , ktory na to zwraca uwage..ale tylko powtarza wczesniejsze ustalenia…
  Ustalenia ludzi ,ktorzy dzialali w okresie Ii wojny swiatowej i widzieli to na wlasne oczy.
  System polityczny- jaki zostal wprowadzony w owym czasie dopracowal metody ,jakimi posluguja sie dzisiejsze systemy- w tym Uklad Przestepczy Trzymajacy wladze w Polsce.
  Niech sitylko Zydow….to prosze pana pracuje w KAZDYM JEDNYM SRODOWISKU LUDZI- bez wzgledu na ich narodowosc!
  Niech pan obejrzy sie dookola???? widzi pan????
  Niech pan zacznie kopac doly….i zwozic wapno…. do wrzesnia niedaleko……

 11. NyndrO said

  Dzieki. Umocnil mnie Pan w nacisku na hamulec,Panie Romuch. Nie no. To trzeba delikatnie. Zara mnie za*ebia,ale Dobro jest dosc uniwersalne. Ale glupota tez. Roman!! Panie psorze!! Pomoz!! 😊

 12. RomanK said

  PIsze o tym podajac wiele zrodel..trudnodostepnych tu:
  W rozdziale; Zaglada:

  https://jozefbizon.files.wordpress.com/2013/08/spotwarzona-przeszlosc_roman_kafel_pdf_do_druku_dwustronnego.pdf

  PS, wypadlo w popzrednim wpisie zdanie ..Niech sie panu nie wydaje , ze bylo tak w czasie Holocaustu tylko dlatego, ze dotyczylo to tylko Zydow

 13. NyndrO said

  Przepraszam,czego? A tego nie rozumiem. To znaczy rozumiem. Piona , Panie Kaflix. Niezly z Pana Aplegra. I Nauczyciel.

 14. Kocham prawdę said

  Brawo Gajowy. Więcej prawdy trzeba ujawniać o tym bydle.

 15. Kazik said

  Jeszcze należy zapytać o dalsze losy policjantów i gestapowców żydowskich z gett , łódzkiego , warszawskiego , krakowskiego , sosnowieckiego , radomszczańskiego ….. , którzy wyszli cało z zawieruchy wojennej . Nie wszyscy wyjechali z Polski .

 16. RomanK said

  ad 14,,,To tez jest znane…wiekszosc wyjechala na Zachod i do Israela. Zdecydowana wiekszosc z nich to byli Syjonisci… w obozach DPsow powolali komisje weryfikacyjne, ktore dokonywaly ich weryfkacji…i wydawaly zaswiadczenia o nieskazitelnosci charakteru i przeszlosci. Zupelnei przypadkiem niech pan nie kojarzy z weryfikacja kapusi w Polsce i wydawaniem przez IPN swiadectw o nieskazitelnosci- jakie dostal i Walesa i reszta wspolpracownikow.
  Czesc , ktora widziala sie w Polsce przyjela legitymacje partyjne i zasilila Aparat- bylo nie bylo byli fachowcami….Po czystkach w latach 60 czesc wyemigrowala do Israela i na Zachod…
  Reszta dzis na zasluzonych emeryturach uwlaszczona i zweryfikowana w drugim pokoleniu stanowi Uklad Trzymajacy Wladze…i nic sie nie zapowiada, ze bedzie inaczej…niz zawsze:-)))

 17. RomanK said

  Panie Gajowy…niech pan jeszcze cos zrobi dl apana Kochajacego prawde….ktory chce studiowac bydlo…. Niech mu pan podsunie zwierciadlo.

 18. Vis61 said

  Polecam poczytać Albina Siwaka „Bez strachu”,trzy tomy,sporo tam spisanych relacji świadków.

 19. ksiązkowy mól said

  Mary Berg (Miriam Watenberg) „Pamiętnik getta warszawskiego”.

  Nie zgodziła sie na zwnowienie w USA, wyrażając protest przeciw holobiznesowi.

  Świadczy, że Żydzi posiadające inne paszporty nić polskie, byli internowani na Pawiaku, a potem odsyłani do krajów w ktorych mieli obywatelstwo. Pani Miriam z rodziną wylądowała w USA, gdzie wydała swój pamiętnik, wiele lat później przetłumaczony na polski.

 20. RomanK said

  http://iearn.org.il/poland/Warsaw%20Ghetto%20Diary.pdf

 21. https://marucha.wordpress.com/2016/06/08/dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/

  Było w Polsce powiedzenie:JAK SIĘ POSKROBIE UBOWCA TO WYJDZIE HITLEROWSKI POLICJANT. Otóż słyszałem wielokrotnie, że Holokaust był walką Żydów LASALOWSKICH z MARSKISTOWSKIMI. Asz mówił że Amerykanie Nie Przyjmowali Żydów Marksistowskich, toteż przed podróżą do Ameryki trzeba było OCZYŚCIĆ transporty z Żydów Marksistowskich, czemu służył ANTIKOMUNIUSTISCHBEFEHL Wehrmachtu. Polegało to na tym, że Każdy Żyd podlegał śledztwu antykomunistycznemu, które nadzorowała Abwehra. Wg IMIENNYCH danych szwajcarskich i niemieckich to w wyniku Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS zginęło 300 tysięcy Żydów, w tym sto tysięcy na skutek porachunków pomiędzy Żydami.
  Cudowne POMNOŻENIE Holokaustów było wynikiem polityki Stalina, który chciał HOLOKAUSTAMI Pożreć USA, co polegało na przyjmowaniu na żołd onych Policjantów Hitlerowskich tylko dlatego, że byli ANTYPOLSCY. Podczas WTC oszacowano w Moskwie kapitał stalinowsko-holokaustyczny na 300 tysięcy miliardów $, gdy kapitał MAJORACKI Rotszyldów szacuje się na 550 tysięcy miliardów $. AWANS Stalina polegał na tym, że podczas powrotu z Australii do Europy przed I WŚ obiecał on Rooseveltowi Obronić USA przed Rotszyldami (polską dynastią królewską), gdyż USA były jedynym mocarstwem NIE POŻARTYM przez Rotszyldów.

 22. NyndrO said

  Ale jak ” polska dynastia krolewska”? To jak to daleko siega? O ja pier*ole. Czy ja dobrze rozumiem?To np. Za Kazimierza Wielkiego juz Rotschildy dzialali? To w Bawarii nie bylo zalozenia tej mafii,a jedynie imieniny?!

 23. ksiązkowy mól said

  15 lat temu usiłowałem skontaktować sie z pania Miriam Wattenberg przez opublikowany kontakt na uniwersytecie of St. Louis, MO. Kontakt uporczywie nie odpowiadał, co pozwala wnioskować że w odwecie za krytykę holobiznesu została skazana na nieistnienie.

 24. pkt 6.Specyficzne komando tworzyli więźniowie obsługujący bunkier z komorami gazowymi i krematorium. Nazywano ich Sonderkommando, a w jego skład wchodzili Żydzi, Byli to ochotnicy zydowscy ktorzy mieli prawo do zabierania zywnosci wiezniom na wlasne potrzeby, ale karani smiercia za przywlaszczanie kosztownosci. Brali bezposredni udzial w zapelnianiu komor gazowych czesto nieludzkimi metodami, a potem w ich oproznianiu. Brali wiec zydzi bezposrednio aktywny udzial w mordowaniu zydow.
  pkt4. Polscy kolejarze mieli w swojej kabinie SS mana z bronia i nie byli ochotnikami, nie pobierali premii za przewoz Zydow. Nie mogli odmowic tez pracy, byli zmilitaryzowani. Transporty z innych krajow niz Polska byly kierowane przez tych kolejarzy, a wiec dowozili zydow francuzi, niemcy, belgowie, wlosi, wegrzy, czesi , slowacy i inni.. Wiec 4 punkt jest zle napisany i swiadczy o braku znajomosci rzeczy lub jest to wrzucony kamyk do Polskiego Ogrodka.

 25. WPK said

  Funkcja policji żydowskiej w gettach jest dość dobrze opisana. Problem poważniejszy to wyjaśnienie działalności żagwistów. To prawdziwa czarna dziura.

 26. RomanK said

  ad 23…. Smiem twierdzic, ze autorka owych ” pamietnikow” to postac fikcyjna..pseudonim…Nie pierwsza nie ostatnia… Anne Frank…i dziesiatki innych wodolejow na uslugach syjnistycznej machiny propagandowej. Niektore byly tak naciagane i nawiwnie glupier, ze dzis wycofuje sie skrupulatnie wszystko co rozdawano za darmo pod koniec lat 60 tych…

  Dynastia krolewska polska ,,,tak chyba od Abrahama Prohovnika:-)))
  KTory zerznal reaktor atomowy Urszuli Sipinskiej, tak az kapital jelitowskich negrow malazyjskich dostal Torsji…obzydliwych.i podczas oswiadczania- na kogo teraz beda glosowac czyli na kogo benc…….belkotal w torsjach bez ladu i skladu, a wszyscu rozumieli ,ze gada co Rosji , to Rosji,,,do Rosjiii…i tak doniesli. jak slyszeli ……i tak juz zostalo:-)))

 27. ksiązkowy mól said

  Brali bezposredni udzial w zapelnianiu komor gazowych czesto nieludzkimi metodami, a potem w ich oproznianiu.

  Od lat dręczy mnie zagadnienie: Kto i jak wietrzył te komory z cyjanowodoru.
  (co do czadu, pytania nie ma).

 28. ksiązkowy mól said

  Pamiętnik zawiera dobrej jakości zdjęcia z różnych kolei losów pani Miriam. Jej relacja trzyma sie kupy i autorka docenia pomoc zza Muru, a nieżydów nazywa aryjczykami. Także zwraca uwage na przypadki szmalcownictwa. Skłonny jestem przyjąćm, że Mary Berg to postac autentyczna. Dziś by miała lat 88. Wartoby sprawdzić relacje z działalności ówczesnego zespołu muzycznego ŁZA (Łodzki Zespół Artystyczny), w ktorym autorka działała.

 29. RomanK said

  ad,25…. Gdzie??? i kto ?? opisal?????Zagiew „””Die Fakel””””- to gestapo….instytucja niemecka. a jej funkcjonariuszami byl i Niemcy i Zydzi ….i Polacy.
  Kurwow nie brakuje w zadnym narodzie….najnowsza historia Polski swiadczy o tym najlepiej.. Dziesiatki tysiecy TW,,,,,Np. Ilosc ksiezy katolickich..szafarzy Sakramentow Swietych i Sakramantu Pokuty…i wykladowcow DOktryny Swietej…smietany intelektualnej ..naukowcow, artystow, pisarzy..ze o nalogowcach i grabarzach nawet nie wspomne:-))))
  I nikt nikogo nie Zmuszal ,,nie grozil smiercia , a chetnych Sluzby mialy zawsze wiecej niz mogly placic ..totez donosili za darmo..a co ..jak moge to doniese:-))))) Polak potrafi..na mnie tez:-))) I co najwazniejsze znam wszystkich donosicieli:-))))

 30. NyndrO said

  Panie Romanie,chetnie bym Panu browar postawil. Jajcarz z Pana.

 31. Kazik said

  ad 27 . Proszę Pana , komory gazowe wietrzyli żydzi dmuchając na zmianę przez dziurkę od klucza .

 32. ksiązkowy mól said

  Ponadto, Dzienniki pisane były nie po oficjalnej linii, której w 1945 roku właściwie jeszcze nie było. Być może że i to jest hucpa jak wiele innych zjawisk literaturowych, tego nikt na pewno nie wie, ale na dzień dzisiejszy uważam, że ta osoba to postac realna.

 33. Adam -z ch.n.g. said

  Ad 27 i 28 ) – Ja o te rzeczy nie pytałem publicznie – i dlatego żyję .
  O podobnych sprawach raz powiedział Ksiądz biskup Wiliamson (?) – TYCH ODSZCZEPIEŃCÓW OD ŚW. PIUSA X .
  Prezydent PERSJI (Iran , to dla mnie zawsze PERSOWIE) – jakieś DZIWY opowiadał o holocauście , i tych holocaustnikowych dychteryjkach ….
  ……
  jaki był przerób – w BIRKENAU ? , _ BO W AUSCHWITZ -BYLI POLACY I PODBITE NARODY Z sojuza- jeńcy (Rosjanie ….. et c)
  A K I M . BYLI . K A P O ?
  zum biespil – „nasz Józef C.” ?

 34. ksiązkowy mól said

  A ja myślałem że dmuchali żeby dostarczyć gazu.

 35. RomanK said

  Panie Molu..zbierajac materialy , zawsze keidy natknalem sie na takie gluche telefony…okazywalo sie to o czym panu pisalem.
  Wbrew opiniom… najwiecej pomogli mi zawsze ludzie z Jewish Defence League.. Zawdzieczam im takie dokumenty -jak List Henryego Mentora, i wiele innych dokumentow- jakich nikt wczesneij nie widzial i tylko domyslano sie ze istnieja..Oni zalatwili mi dojscia do Sadu w Jerozolimie, VIII Distriktu , POdaje te zrodla w cytowanej broszurze….gdzie byly akta procesowe z procesow Eichmana, i Kaschnera…i Grunwalda…
  Mialem dobrych swiadkow z Lodzi…pan Jacek Altman, Pani Henia.. pani Jasia Bidermayer…pani Lodzia Wajcman..neistety juz u Abrahama…oni juz nic nie powiedza.

 36. Isia said

  P. dr Ewa Kurek, w swoich publikacjach na ten temat, pisała m.in. i o tym, że istnieje takie prawo wśród żydów, które pozwala ( żydowi ) ratować swoje życie kosztem życia innego człowieka, żyda lub goja … jeśli w Izraelu żyd zezna przed sądem, że zabił innego żyda albo goja, bo ratował własne życie … wyjdzie z tego sądu wolny … stąd po wojnie nikogo z żydów nie skazano w Izraelu z tego powodu …

 37. Wimar said

  Re 12. Czy pisujący w gajówce RomanK i Roman Kafel autor opracowania: „Spotwarzona przeszłość” to ta sama osoba ?? Jeśli tak, to kieruje pod Pańskim adresem słowa uznania i szacunku! Stawiam Pana na równi z Marianem Hemarem, Normanem Finkelsteinem i wielu innymi uczciwymi ludźmi pochodzenia żydowskiego.
  Co fragmentu ” W wypalonym wnętrzu Synagogi Rymanowskiej hula wiatr, targa blachami, którymi jakaś litościwa ręka okryła mury, zabezpieczyła przed dalszym niszczeniem. Wydaje mi się, że to nie wiatr słychać, ale … Kadisz … śpiewany przez Anioła Błogosławionej Śmierci dla tych, co odeszli na zawsze… Czy kiedykolwiek synagoga ta odzyska swoją dawną świetność? Czy odezwie się ktoś z rodziny Jankiela Trenczera z Targowisk, którego dom do dzisiaj stoi pusty? … I nikt go nie zawłaszczył…”

  … chciałem Panu powiedzieć ,ze kiedy widziałem te synagogę w roku 2001 podczas pobytu w Iwoniczu Zdr wyglądała tak jak ja Pan opisał. Kiedy w ubiegłym tj. 2015 roku zawitałem do Rymanowa Zdr. wygląd synagogi rymanowskiej zmienił się na lepsze. .Plac jest ogrodzony,całość otynkowana, nowe okna, nowy blaszany dach- zaś wewnątrz jakieś prace remontowe. Zrobiłem kilka zdjęć.
  Pozdrawiam!

 38. ksiązkowy mól said

  O Miriam Wattenberg prawdy na sto procent nigdy nie poznamy,. Tempus fugit. Na korzyśc wersji o jej istnieniu przemawia potwierdzenie wielu faktów przez nią przytoczonych przez późniejsze relacje. Pierwodruk Dzienników nastąpił w NY zaraz po wojnie, w roku 1945, kiedy jeszcze nie wiadomo było, co trzeba, a czego nie wolno pisac.

  Dobrze, że nie jestem naocznym świadkiem tamtych wydarzeń.

  Możemy operować tylko skalą prawdopodobieństw.

 39. Marucha said

  Re 37:
  Pan RomanK nie jest pochodzenia żydowskiego. Jeśli sięgnąć daleko, to już raczej arabskiego. A poza tym to pochodzi z Podkarpacia.

 40. Isia said

  pkt 36 … w uzupełnieniu … można też poświęcić życie części wspólnoty żydowskiej dla ratowania innej części żydów …

 41. Adam -z ch.n.g. said

  A priori – uważam , że Gospodarz ma RACJĘ !!!
  p >wIMAR – a za to bulą goje , a możesz pan podać,ile dutków spłynęło z diaspory ( DIASP-ORĄ NIE UWAŻAM TOWARZYCHA AKTUALNIE , TYMCZASOWO ZARZĄDZAJĄCĄ RESZTKAMI wypracowanego przez gupich goi badziewia). Po tylu latach , to step , sawanna , i ryjące od rana do wieczora – ludziki WYCIĄGNIĘTE Z LAT PO 1850 ZA małe conieco

 42. Wimar said

  Co do treści artykułu. Dobre i to. Malo ludzi zna takie fakty. Jednak jego minusem jest to , że ogranicza spojrzenie na to zagadnienie do małych społeczności, gett, powstań obozów zagłady itp ukazując podłość silniejszych w stosunku do słabszych. Na pewno takie przejawy widział w Auschwitz Witold Pilecki i dlatego nie było dla niego prawa łaski.
  Moim zdaniem całe zagadnienie holokaustu w czasie II WŚ należy spojrzeć w szerszym wymiarze. Niemcy po przegranej I WŚ, szalejącej inflacji i zobowiązaniach powojennych nie byliby gotowi do II WŚ uzbrojeni po zęby bez pomocy syjonistycznej, talmudycznej finansjery żydowskiej. Wojna kosztuje i to grube miliardy. To oni poprzez tajne ustalenia w lożach tj. Thulle i system bankowy ( USA, Szwajcaria ) sfinansowali Hitlera i jego ludzi tak aby zginęła kabalistyczna liczba 6 mln. żydów Mozaistów. To dlatego w latach 30-tych do Polski przeszmuglowano bez paszportów prawie 600 tys. żydów ze wschodu ( wschodnie Kresy, ZSRR ). Dla mnie dowodem na to są chociażby reakcje wpływowych brytyjskich oficjeli jak również ŚKŻ i AKŻ na rozpaczliwe apele jakie słał Szmul Zygielbojm po wyjeździe do Anglii. Kto o nim nie słyszał, niech zajrzy do Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szmul_Zygielbojm .
  Dopiero kiedy załamał się front pod Stalingradem a większość żydowskiej biedoty i klasy średniej wymordowano przyjęto na salony Jana Karskiego, rżnąc przy okazji głupa jakoby nic do tej pory nie wiedzieli o holokauście.

 43. Isia said

  Re: 42 p. Wimar … też tak uważam …

 44. snag said

  To tez warto przeczytac – Nikt do tej pory nie zainteresowal sie gdzie jest Gancwajch ,…
  ———————————————————————————————————————-
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Urz%C4%85d_do_Walki_z_Lichw%C4%85_i_Spekulacj%C4%85

  Poruszalem ten temat i zbanowany w ‚wybiorczej’ 9 lat temu pod nickiem ‚explicit’ ,…
  ——————————————————————————————————————-
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,102705786,102705786,Abraham_Gancwajch_.html

 45. ksiązkowy mól said

  arabskiego. A poza tym to pochodzi z Podkarpacia.

  Podkreślam z wielkim naciskiem, żeby nie było na mnie, jakobym wychlapał. Jażem trzymał buzie w kubeł przez ponad dziesięć lat.

 46. RomanK said

  Dziekuje panie Wimar , panie Mol…to zadna tajemnica!
  Wydaje mi sie, ze to bylo celem ..to prawda..wyniszczenie biedoty zydowskiej….pokazuje to w tej wlasnie broszurze- jaka juz ma ponad 20 lat…i podaje na to dokumenty w odnosnikach ,ktore zreszta sa najcenniejsza rzecza w tym opracowaniu. Wielu uczciwych ludzi mowilo mi o tym ,,zarowno Zydow- jak i Polakow…..Pisz…pisz bo ,znikaja dokumenty ..umieraja ludzie…
  Zreszta chyba na to zagadnienie – pierwszym ,ktory zwrocil moja uwage byl pan Marian Hemar…dawno w roku 1968 w domu moich dziadkow w Gordes- Les Imberts… Znali sie z okresu wojny z Armii SIkorskiego.
  To wlasnie dziadkowi zawdzieczam, ze poznalem ludzi ,ktorych nazywal Polacy wyznania Mojzeszowego. Pan Marian byl tego najlepszym przykladem…. I tacy ludzie istnieli!
  To bylo zupelnie inne poczucie polskosci…calkowicie odmienne od tego- jakie reprezentuje tu pewna grupa Gajowkowiczow.
  Pamietam- jak dzis- jak siedza razem przy stole…i zachowuja sie jak bracia ….Dziadek, pan Hemar, dr. Bock i ksiadz Losok……pol wieku temu….

 47. Peryskop said

  #39 …Jeśli sięgnąć daleko, to już raczej arabskie….

  Al Sefardim ?

  Ilu podobnych Arabów spotkałem w Emiratach !
  A nawet kilku Ormian oraz Serba i Zanzibara.

  Podkarpacie też jest przecież na tej linii…

  Nasi przodkowie nie mieli łatwo.

 48. https://marucha.wordpress.com/2016/06/08/dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/

  RomanK, który reprezentuje na forum Maruchy BRATERSTWO POLSKO-ŻYDOWSKIE, zarzuca mi nie tylko BRAK LOGIKI Historycznej i Technicznej, ale nawet ABSURDALIZACJE. Rozumiem, że Zabolało go zdezawuowanie przeze mnie Żydowskiego Króla Polski Abrahama Prohownika, co było żydowskim imieniem Ibrahima Prawdzica, ale każdego można nazwać nie tylko po żydowsku, ale i angielsku czy portugalski, że oryginału polskiego Nie Odtworzysz.
  IBRAHIM był zresztą imieniem wtórnym, Upadek Polski w 882 r. zastał go w Samarkandzie, gdzie Błagał na środki na rekonkwistę, ale wysłali go do Bagdadu, gdzie przyjął islam, a potem do Mekki, a potem podpisał w Samarkandzie konwencję monetarną, na mocy której Słowianie przyjęli Monetę Arabską, dzięki której oblężeniem przez Skandynawów i Rusów Paryża rozgromili Rzeszę Karolińską, zhołdowali wyniesionych przez Karolingów Piastów i narzucili protektorat Niemcom.
  Jeśli idzie o Urszulę Sipińską to Bez Niej nie utrzymałbym Minireaktora, którym Amerykanie zniszczyli Związek Sowiecki. Dzięki zaś temu Minireaktorowi Urszula Sipińska mogła skatować MŁOTKIEM Anne German, która deklarowała się jako Rosjanka, Żydówka i Niemka, co irytowało Sipińską, a potem dokonać zamachu na Żywca Krakowskiego. Komendant Szarych Wilków Celik krzyczał: SZARPIECIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJĘCIA NIE MA, PRZESŁUCHAJCIE MNIE.
  Urszula Sipińska została wyeliminowana po półwieczu przez Reaktor IV Generacji SKODA, na którym powstał BRICS (Brazylia-Rosja-Indie-Chiny-AfrykaPołudniowa), który SKOŃCZYŁ jak Europejska Konwencja Transportu Ekologicznego na Austriackim Silniku SUPEREKOLOGICZNYM, który okazał się MOIM silnikiem spalinowo-parowym VDTW z Politechniki Wrocławskiej. EKTE – świadczona przez USA, Kanadę, Rosję i Japonię – UPADŁA z powodu POBICIA we Wrocławiu Konsula Austriackiego z okrzykami TU JEST POLSKA – więc ciekawe kto POBIŁ BRICS ??? R.IV.G.S. reklamował Najlepszy Kopulant Świata Karel Gott, którego przywołałem do porządku: NIEMEK KOPULOWAĆ NIE BĘDZIESZ.
  Dalej już NIE ROZUMIEM Bełkotu Szebesgoja.

 49. Marucha said

  Re 46:
  Tak było.
  Celem – a przynajmniej jednym z głównych celów – była eksterminacja żydowskiej biedoty, tych chałaciarzy, handlarzy starzyzną, szewców, krawców, zegarmistrzów którzy nigdy nie dorobili się znaczącego biznesu.
  Hitler był chętny na sprzedawanie Żydów, czego dowodzi choćby historia z Wallenbergiem. Amerykańskie żydostwo mogłoby za nie tak wielkie pieniądze wykupić swoich ziomków z Polski i innych krajów i sprowadzić ich do USA.
  Nie zrobili tego. Udawali ślepych, głuchych, nic nie wiedzących. Palcem w bucie k..y nie ruszyły.
  Ale do dziś to oni pobierają haracze za „Holocaust”.

 50. Carlos said

  Dobre zrodla to ; A.L. Szczesniak-Judeopolonia 2 czesci, J.R Nowak- Przemilczane zbrodnie, wszystkie felietony, niezyjacego juz niestety, Zbigniewa Rogowskiego ( za tzw. komuny wspolpracownika ” Przekroju”) no i oczywiscie Albin Siwak, H.Pajak,a takze na polskim podworku: ” Rewolta Marcowa” J. Brochocki.

 51. Trzykrotny kandydat na Prezydenta USA Pat Buchanan oświadczył Amerykanom, że według amerykańskich danych wywiadowczych i śledczych to w Treblince Komór Gazowych i krematoriów NIE BYŁO a wersje o uśmiercaniu Żydów w SAMOCHODACH są mistyfikacja. BUDY do przewozu Niewolników owszem były, ale NIE DO UŚMIERCANIA, gdyż się do tego nie nadawały.
  Budy do przewożenia Niewolników były w Treblince POTRZEBNE, gdyż w Treblince był obóz dla polskich chłopów, których uśmiercano Pracą Niewolniczą w Nadbużańskim Zagłębiu Węglowym a Żydzi jurysdykcji Pracy Niewolniczej NIE PODLEGALI tylko Przymusowej.
  Były Żyd Holenderski jako Rektor Politechniki Gdańskiej lubił opowiadać w jaki Sposób Został Polakiem. Otóż po wyzwoleniu Sobiboru przyjechała tam delegacja PPRu z Towarzyszem Gomułka, która obiecała Każdemu Żydowi za Wstąpienie do PPRu Polskie Nazwisko, Pracę i Mieszkanie w jednym z Prestiżowych Miast Polski więc on Zapisał się do Gdańska, bo to Prawie Holandia! Wówczas wstąpiło gremialnie do PPR 30 tysięcy Żydów sobiborskich, bo wystarczyło się Zapisać, jak do Palestyny.
  Ten Inżynier Holenderski zainteresował mnie, gdyż Sobibór leży nad Bugiem, w pobliżu budowanego przez Niemców Nadbużańskiego Zagłębia Węglowego, który to teren został WYKUPIONY PRZEZ KAPITAŁ HOLENDERSKI. Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, asystował zaś przez 3 godziny pociągowi z bogatymi Żydami holenderskimi na dworcu Gdańskim w Warszawie, którzy chcieli jechać do Brześcia lub Treblinki, na co Niemcy NIE GODZILI SIĘ. W końcu zjawili się esesmani i zapędzili Holendrów do Getta.
  Zanim Treblinka, Sobibór i Bełżec stały się obozami Dla Żydów to były to obozy dla czerwonoarmistów, których – po selekcji – kierowano do pracy kopalniach nadbużańskich, gdzie miano osiedlić 3 miliony Holendrów. Żadne Komory Gazowe czy Krematoria nie były tam potrzebne, gdyż Niewolnik ŚLEPŁ po 9 miesiącach a ciało składano w wyrobisku do zawalenia.

 52. Wimar said

  Re 46. Wrócę do wątku Pana Mariana Hemara. Jego twórczość jest powszechnie znana ,ale na mnie piorunujące wrażenie zrobił wiersz ” Katyń” jego autorstwa: http://donkaja0335.blog.onet.pl/2009/09/16/marian-hemar-katyn/
  Gdyby to ode mnie zależało za ten jeden wiersz przyznałbym mu nagrodę Nobla. Świetnie interpretuje go Pani Halina Łabonarska.

  Marian Hemar był jednym z niewielu, o których z przekonaniem można powiedzieć: polski patriota pochodzenia żydowskiego.Ten, który “Z Urodzenia Był Lwowiakiem, Z Pochodzenia Żydem, A Z Wyboru – Polakiem”.

  Cytując za Kazimierzem Wierzyńskim:

  … Marian Hemar wydaje mi się najdroższą perłą polskiego patriotyzmu, pośród spolszczonych Żydów, wyznających naszą wiarę i nasze polskie obyczaje. W jednym z wierszy napisał :

  …. Niezależnie od tego, z jakiego pochodzę miasta,
  Ja w ogóle nie jestem Polakiem z króla Piasta.
  Z krwi lechickiej, z przypadku i metrykalnych przyczyn.
  Moja ambicja, że jestem Polakiem ochotniczym,

  Z zaciągu, nie z poboru. Nie pamiętam od kiedy-
  Od Ojca Zadżumionych, czy od Lilli Wenedy?
  Od pojedynku z Bohunem? Czy byłem zaczęty
  Od mojej śmierci w ciele Longina Podbipięty?

  Mogłem urodzić się w Pińsku, w Radomiu czy Leżajsku,
  Mógłbym dziś Horacego przekładać po hebrajsku,
  Mógłbym być w Izraelu satyrycznym gwiazdorem,
  W tym sęk, że… bym nie mógł, bo jestem… Polakiem – Amatorem.
  Z miłości od pierwszego wejrzenia, a nie zaś – od przymusu,
  Tym bardziej muszę strzec mego… amatorskiego statusu.

 53. Marek said

  Isia said
  2016-06-08 (środa) @ 21:42:06

  pkt 36 … w uzupełnieniu … można też poświęcić życie części wspólnoty żydowskiej dla ratowania innej części żydów …
  ===

  Szczytem ekonomii żydowskiej był wyrok na Chrystusa, jednego jedynego…

 54. MatkaPolka said

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  Ksiazka Grossa– próba obciążenia przez Żydów innych za swoje winy – W nazistowskich WLADZACH NACZELNYCH BYLI ZYDZI. 150 000 żydowskich żołnierzy Hitlera. Holocaust był finansowany przez finansjerę Żydowską Syjonistyczna ( HITLER założyciel Izraela, Hannah Arendt – Eichman w Jerozolimie

  TO CI DOPIERO ŻYDOWSKA PODMIANKA

  Celem Syjonizmu ( ruch polityczny, a nie religijny) – było powstanie Izraela – aby to osiągnąć Syjonizm sprowokował i 2 wojny Światowe – finansował obie walczące strony Niemcy i Rosje.
  Syjonizm stworzył dwa totalitaryzmy – nazizm i komunizm – i sam Syjonizm jest systemem totalitarnym
  To system przywilejów i strachu.

  Efektem działań Syjonizmu było powstanie państwa Izrael –

  HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA ? HANNECKE KARDEL
  ww.w.naszawitryna.pl/ksiazki_40.ht..ml obszerne fragmenty po polsku. Ksiazke mozna kupic na e-Bay

  Elektroniczna angielska wersja książki – FREE !!
  ht..tp://ellhn.e-e-e.gr/books/assets/founder_of_Israel.pdf

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól Żydami

  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów
  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa

  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi nie mających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…) Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje:
  żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”. Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.

  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny„.

  Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi„), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

  Tymczasem prawda jest inna udział ZYDÓW W NAZISTOWSKIM APARACIE TERRORU
  Począwszy od finansowania i uzbrajania Niemiec Hitlerowskich poprzez współprace Judenratow w sporządzaniu list proskrypcyjnych Żydów dla Niemców jak również kolaboracja i donosicielstwo Żydów

  Należy sądzić państwo Izrael i korporacje żydowskie – syjonistyczne. Syjonista Rockefeller i jego sztandarowa firma Standard Oil –( wybudowała piece w Oświęcimiu i utrzymywała swoich pracowników aż do 1942 roku); Syjonista Schiffa właściciel IG Farben -produkował dla Hitlera środki wybuchowe i cyclone B, wynalazcą cyclone B był rdzenny Żyd Fritz Faber, niegdysiejszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii; Wojnę finansowały banki Żyda Rotszylda; Magnat Stalowy niemiecki Żyd Krupp produkował uzbrojenie i miał swoje obozy koncentracyjne pracy
  Zagrabione złoto z Europy ( z żydowskich zębów) przetapiane było w Szwecji w Bankach Żyda Wallenberga.

  Hanna Arendt – żydówka z Nowego Yorku twierdzi – „Eichman w Jerozolimie”,- ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie” uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo – Słynna 13-tka ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)

  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

  ŻYDOWSCY GESTAPOWCY I KOLABORANCI GESTAPO W WARSZAWIE

  http://warszawa.getto.pl/index.php
  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

 55. MatkaPolka said

  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:

  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.”

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ
  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK – 18 MB

  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.
  Go to http://www.jewsagainstzionism.com/resources/ right click and “Save Target As” –

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami cała historie nowożytną
  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków.

  Procesy sadowe i postępowanie dowodowe powinno udowodnić sprawę, odpowiedzialności Syjonizmu za zbrodnie przeciw ludzkości

  Każde roszczenie żydowskie powinno być skwitowane żądaniem do sadu o zbadanie sprawy udziału żydów i organizacji żydowskich w zbrodni ludobójstwa żądaniem odszkodowania od żydów, od organizacji żydowskich i państwa Izrael.

  TO ŻYDÓW trzeba oskarżać o współdziałanie z Niemcami -mordowanie Polaków… i Żydów

  Jednym z konfidentów gestapowskich był Simon Wisenthal – słynny tropiciel nazistów – tak rwał do przodu w poszukiwaniu nazistów, ze zapomniał złapać samego siebie !!!!! IHR – Mark Weber

  Simon Wiesenthal: Fraudulent ‚Nazi Hunterhttp://www.ihr.org/leaflets/wiesenthal.shtml

 56. MatkaPolka said

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  Ksiazka Grossa– próba obciążenia przez Żydów innych za swoje winy – W nazistowskich WLADZACH NACZELNYCH BYLI ZYDZI. 150 000 żydowskich żołnierzy Hitlera. Holocaust był finansowany przez finansjerę Żydowską Syjonistyczna ( HITLER założyciel Izraela, Hannah Arendt – Eichman w Jerozolimie

  TO CI DOPIERO ŻYDOWSKA PODMIANKA

  Celem Syjonizmu ( ruch polityczny, a nie religijny) – było powstanie Izraela – aby to osiągnąć Syjonizm sprowokował i 2 wojny Światowe – finansował obie walczące strony Niemcy i Rosje.
  Syjonizm stworzył dwa totalitaryzmy – nazizm i komunizm – i sam Syjonizm jest systemem totalitarnym
  To system przywilejów i strachu.

  Efektem działań Syjonizmu było powstanie państwa Izrael –

  HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA ? HANNECKE KARDEL
  ww.w.naszawitryna.pl/ksiazki_40.ht..ml obszerne fragmenty po polsku. Ksiazke mozna kupic na e-Bay

  Elektroniczna angielska wersja książki – FREE !!
  ht..tp://ellhn.e-e-e.gr/books/assets/founder_of_Israel.pdf

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól Żydami

  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów
  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa

  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi nie mających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…) Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje:
  żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”. Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.

  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny„.

  Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi„), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

 57. MatkaPolka said

  Tymczasem prawda jest inna udział ZYDÓW W NAZISTOWSKIM APARACIE TERRORU
  Począwszy od finansowania i uzbrajania Niemiec Hitlerowskich poprzez współprace Judenratow w sporządzaniu list proskrypcyjnych Żydów dla Niemców jak również kolaboracja i donosicielstwo Żydów

  Należy sądzić państwo Izrael i korporacje żydowskie – syjonistyczne. Syjonista Rockefeller i jego sztandarowa firma Standard Oil –( wybudowała piece w Oświęcimiu i utrzymywała swoich pracowników aż do 1942 roku); Syjonista Schiffa właściciel IG Farben -produkował dla Hitlera środki wybuchowe i cyclone B, wynalazcą cyclone B był rdzenny Żyd Fritz Faber, niegdysiejszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii; Wojnę finansowały banki Żyda Rotszylda; Magnat Stalowy niemiecki Żyd Krupp produkował uzbrojenie i miał swoje obozy koncentracyjne pracy
  Zagrabione złoto z Europy ( z żydowskich zębów) przetapiane było w Szwecji w Bankach Żyda Wallenberga.

  Hanna Arendt – żydówka z Nowego Yorku twierdzi – „Eichman w Jerozolimie”,- ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie” uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo – Słynna 13-tka ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)

  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

  ŻYDOWSCY GESTAPOWCY I KOLABORANCI GESTAPO W WARSZAWIE

  http://warszawa.getto.pl/index.php
  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

 58. MatkaPolka said

  http://www.kki.krakow.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html
  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy.

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_57.html
  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW

 59. MatkaPolka said

  Hanna Arendt – żydówka z Nowego Yorku twierdzi – „Eichman w Jerozolimie”,- ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie” uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo – Słynna 13-tka ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)

  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

  ŻYDOWSCY GESTAPOWCY I KOLABORANCI GESTAPO W WARSZAWIE

  http://warszawa.getto.pl/index.php
  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

 60. MatkaPolka said

  Holokaust był tzw specyficznym systemem zachęt do emigracji do Izraela – zaplanowanym i wykonanym przez samych Żydów. DO TEGO SAMEGO CELU SŁUŻYŁA PROWOKACJA KIELECKA .

  FREE BOOKS ON LINE http://digital.library.upenn.edu/books/search.html search Antony Sutton

  http://reformed-theology.org/html/books/bolshevik_revolution/index.html
  WALL STREET AND THEBOLSHEVIK REVOLUTION – Anthony Sutton
  There is an extensive literature in English, French, and German reflecting the argument that the Bolshevik Revolution was the result of a „Jewish conspiracy”; more specifically, a conspiracy by Jewish world bankers. Generally, world control is seen as the ultimate objective; the Bolshevik Revolution was but one phase of a wider program that supposedly reflects an age-old religious struggle between Christianity and the „forces of darkness.”

  WALL STREET AND THE RISE OF HITLER – Atony Sutton
  http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/index.html
  In brief, Schacht was a member of the international financial elite that wields its power behind the scenes through the political apparatus of a nation. He is a key link between the Wall Street elite and Hitler’s inner circle. This book is divided into two major parts. Part One records the buildup of German cartels through the Dawes and Young Plans in the 1920s. These cartels were the major supporters of Hitler and Naziism and were directly responsible for bringing the Nazis to power in 1933. The roles of American I. G. Farben, General Electric, Standard Oil of New Jersey, Ford, and other U.S. firms is outlined. Part Two presents the known documentary evidence on the financing of Hitler, complete with photographic reproduction of the bank transfer slips used to transfer funds from Farben, General Electric, and other firms to Hitler, through Hjalmar Horace Greeley Schacht.

 61. MatkaPolka said

  Your Enemy, George Soros – LaRouchePAC
  https://larouchepac.com/files/pdf/080618_soros_dossier.pdf
  Jun 16, 2008 – your nation, which are both what political-economic hit-man George Soros is ….. pire, Soros chose Lyndon LaRouche’s “war on drugs” as.

  Fragment „George Soros, wasz wróg” – broszury opracowanej przez LaRouche Political Action Committee:

  [. . .] Żałosna kreatura znana jako George Soros wcześnie w swoim życiu postanowiła stać się tym kim jest teraz: golemem. Nastolatek podczas okupacji nazistowskiej w jego ojczyźnie, na Węgrzech, Soros rozpoczął swoje ludobójcze dziedzictwo pracując dla machiny zabijającej, która wymordowała 500.000 węgierskich Żydów w czasie holokaustu

  Młodemu Sorosowi wyznaczono zadanie grabienia nieruchomości Żydów pod nadzorem gen. SS Kurta Bechera, szefa sekcji Waffen SS, znanej eufemistycznie jako Departament Ekonomiczny Komendy SS. .

  Soros przypisuje ojcu swoje szczęście w uniknięciu makabrycznych scen obozów koncentracyjnych. W programie WNET / Thirteen TV 15 kwietnia 1993 Soros wspominał te wydarzenia, które ukształtowały jego bestialską tożsamość:

  „Kiedy wkroczyli Niemcy, on [ojciec – red.] powiedział: ‚Jest to bezprawna okupacja. Nie stosuje się normalnych reguł. Musisz zapomnieć jak zachowywać się w normalnym społeczeństwie. Ta sytuacja jest nienormalna’. I dla nas wszystkich załatwił fałszywe dokumenty, każdemu inne. Ja zostałem zaadoptowany przez funkcjonariusza u ministra rolnictwa, którego zadaniem było przejmowanie żydowskich własności, więc faktycznie poszedłem z nim i przejmowaliśmy te duże posiadłości. Taka była moja tożsamość. Więc jest to dziwne, bardzo dziwne życie. Wtedy miałem 14 lat”. Jego ojciec, Tivadar Soros, dalej wyznał, że „jako pseudo-chrześcijanie, nie doszliśmy do tego poziomu chrześcijaństwa, żebyśmy chcieli odpłacać chlebem za kamienie”.
  Rodzina Sorosów faktycznie zaproponowała wiele kamieni licznym biednym węgierskim Żydom, których przetransportowano do Auschwitz na śmierć [1].

  Rodzina Sorosów należała do „elity” węgierskich Żydów, co dało im możliwość dokonania takich ustaleń, by przetrwać nazistowską okupację. Książę Alexis Scherbatoff, były członek kontrwywiadu armii USA przed i po II wojnie światowej, postawił zarzut, że pierwszą małą fortunę Soros zdobył na sprzedaży swojej części łupu przejętego z nazistami. Powiedział, że pierwszym wspólnikiem Sorosa był inny węgierski Żyd, który sprzedawał rubiny i inne nazistowskie łupy w Belgii po II wojnie światowej.

  Ben Hecht, autor książki PERFIDIA [Perfidy], pokazuje działalność nazistowskiego Departamentu Ekonomicznego na Węgrzech, i okrucieństwa dokonane przez pracodawców młodego Sorosa.

  „Departament zajmował się plądrowaniem żydowskich własności i „usuwaniem złotych plomb z milionów zębów zmarłych Żydów, obcinaniu włosów milionów Żydówek przed zabiciem ich, i transportem beli włosów do niemieckich fabryk materaców, przerabianiem grubych zmarłych Żydów na mydło kąpielowe, i wymyślaniem skutecznych metod tortur jakim poddawano Żydów oczekujących śmierci by ujawnili gdzie ukryli resztki swoich rzeczy”.

  W wywiadzie Steve’a Krofta w programie CBS 60 MINUTES 20 grudnia 1998, George’a Sorosa skonfrontowano z takimi obrazami:
  Kroft: (głos w tle) Te zdjęcia pokazują co w 1944 roku stało się z przyjaciółmi i sąsiadami George’a Sorosa. (Film archiwalny pokazuje kobiety i mężczyzn idących z workami na plecach; tłum przy pociągu)
  Kroft: (głos w tle) Jesteś węgierskim Żydem. . .
  Soros: (głos w tle) Mm-hmm. 
  Kroft: (głos w tle) . . . który uciekł przed holokaustem. . . (film archiwalny – ludzie wchodzący do pociągu)
  Soros: (głos w tle) Mm-hmm. (film archiwalny – ludzie wchodzący do pociągu)
  Kroft: (głos w tle) . . . udając chrześcijanina.
  Soros: (głos w tle) Tak. (film – kobiety pomagają sobie wejść do pociągu, zamykają się drzwi pociągu z ludźmi w wagonie)
  Kroft: (głos w tle) A ty widziałeś wielu ludzi transportowanych do obozów śmierci.
  Soros: Tak. Miałem 14 lat. I powiedziałbym, że to wtedy ukształtował się mój charakter.
  Kroft: W jaki sposób?
  Soros: Że trzeba myśleć o przyszłości. Powinno się rozumieć i – i przewidzieć wydarzenia i kiedy – kiedy jest się zagrożonym. Było to ogromne zagrożenie złem. To znaczy, było to bardzo osobiste doświadczenie zła.
  Kroft: Rozumiem, że wychodziłeś z twoim opiekunem, który przysiągł iż byłeś jego adoptowanym chrześniakiem.
  Soros: Tak. Tak.
  Kroft: Wychodziłeś, faktycznie, i pomagałeś w konfiskowaniu własności Żydów.
  Soros: Tak. To prawda. Tak.
  Kroft: To znaczy, to – to brzmi jak doświadczenie, które wielu wysłałoby na wiele lat do psychiatry. Czy to było trudne?
  Soros: Nie, w ogóle nie. W ogóle nie. Może jako dziecko nie – nie widzisz związku. Ale to było – nie stwarzało – w ogóle żadnego problemu.
  Kroft: Żadnego poczucia winy?
  Soros: Nie.
  Kroft: Na przykład, że ‚Jestem Żydem i jestem tutaj, i patrzę na tych idących ludzi. Mogłbym równie łatwo być tam. Powinienem być tam’. Nie ma nic takiego?
  Soros: Cóż, oczywiście – ja – ja mogłem być po drugiej stronie, albo mogłem być tym któremu coś się zabiera. Ale nie było żadnego sensu w tym że nie powinienem tam być, bo to było – cóż, faktycznie, w zabawny sposób, to tak jak na rynkach – gdybym tam nie był – oczywiście, nie robiłbym tego, a robiłby to ktoś inny – w każdym razie ktoś inny by to zabierał. I to było – czy tam byłem, czy nie – ja byłem tylko gapiem, własność się zabierało. Więc – ja nie brałem udziału w odbieraniu tej własności. Więc nie miałem żadnego poczucia winy.
  [1] MASKARADA, TANIEC ZE ŚMIERCIĄ NA OKUPOWANYCH PRZEZ NAZISTÓW WĘGRZECH [Masquerade, Dancing Around Death in Nazi Occupied Hungary], Tivador Soros, Arcade Publications, Nowy Jork, 2001.

 62. MatkaPolka said

  Syjonizm i III Rzesza « Dziennik gajowego Maruchy
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/13/syjonizm-i-iii-rzesza

  Feb 13, 2012 – Posted by Marucha w dniu 2012-02-13 (poniedziałek) ….. Porozumienie transferowe jest najbardziej dalekosiężnym przykładem współpracy

  Porozumienie transferowe

  Centralnym punktem współpracy niemiecko – syjonistycznej w czasach Hitlera było porozumienie transferowe, pakt umożliwiający dziesiątkom tysięcy niemieckich żydów migrować do Palestyny z całym swoim majątkiem. Porozumienie, zwane także Haavara (z hebrajskiego „transfer”), zostało zawarte w sierpniu 1933 r. w czasie rozmów między niemieckimi oficjelami a Chaimem Arlosoroffem, sekretarzem Agencji Żydowskiej oraz palestyńskim centrum Światowej Organizacji Syjonistycznej.(32)

  The Transfer Agreement

  http://www.jewsagainstzionism.com/bookstore/productDetails.cfm?merchID=4 (which promoted the emigration of German Jews to Palestine) implemented in 1933 and abandoned at the beginning of WWII is an important example of the cooperation between Hitler’s Germany and international Zionism. [11]

  Through this agreement, Hitler’s Third Reich did more than any other government during the 1930’s to support Jewish development in Palestine and further the Zionist goals. Hitler and the Zionists had a common goal: to create a world Jewish Ghetto as a solution to the Jewish Question.
  The Zionist so-called “World Jewish Congress” declared war on the country of Germany, [12] [13] knowing that it would affect their Jewish brothers residing in that country who would be left without protection. When others tried to help them escape to other countries, the Zionist movement took actions which caused those countries to lock their doors to Jewish immigration (read more in the books, “Perfidy” and “Min Hametzer”). As a result of the Zionist influence five ships of Jewish refugees from Germany arriving in the United States were turned back to the gas chambers.

  The fundamental aim of the Zionist movement has been not to save Jewish lives but to create a “Jewish state” in Palestine. On August 7, 1933, leaders of the Zionist movement concluded a secret and controversial pact with the Third Reich which in its various forms transferred some 60,000 Jews and $100 million to Jewish Palestine

  51 DOCUMENTS: ZIONIST COLLABORATION WITH THE NAZIS

  /ww..w.jewsagainstzionism.com/antisemitism/nazisupport.cfm

 63. MatkaPolka said

  Udział żydów w nazistowskim aparacie terroru – Wiadomości – Polska
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/udzial-zydow-w-nazistowskim-aparacie-terroru-2013-09

  Sep 3, 2013 – W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, … Jak żydowscy pretorianie Hitlera zainicjowali holokaust…

  Jak żydowscy pretorianie Hitlera zainicjowali holokaust
  https://marucha.wordpress.com/2011/02/14/temat-dla-grossa-jak-zydowscy-pretorianie-hitlera-zainicjowali-holokaust%E2%80%A6

  … Ci żydowscy pretorianie Hitlera, współuczestniczący w zbrodni …. Odpowiedzi: 8 to “Temat dla Grossa: Jak żydowscy pretorianie Hitlera zainicjowali holokaust…”

  Nasza Polska – 18 Lipiec 2006

 64. Codreanu said

  Czyli z tekstu wynika, że Żydzi samych siebie gnoili?
  Wniosek jest jeden: ta cała akcja ratowania żydów to jedna wielka syjonistyczna ściema, która miała na celu ludobójstwo Polaków. W efekcie ratowania żydów zginęło co najmniej 2 200 000 Polaków (2 miliony od Niemców, a 200 000 od banderowców, bo AK wolała ścigać domniemanych szmalcowników i antysemitów zamiast wzmocnić polską samoobronę na Wołyniu).

 65. MatkaPolka said

  Jak żydowskie elity w Anglii, USA I Kanadzie zrobiły wszystko, aby nie ratować Żydów i sabotowały ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej.

  Jak Kanada zamknęła drzwi dla żydowskich emigrantów w 1930 r i zawróciła statek z żydowskimi uciekinierami – przypadek statku St. Louis (było chyba 5 takich statków)

  Kuba, USA, Argentyna, Urugwaj, Panama, – odmówiły przyjmowania żydowskich uciekinierów – statek wrócił do Europy, aby dokonało się „Ostateczne rozwiązanie”

  http://www.hirhome.com/israel/leaders1.htm
  How the mainstream Jewish leadership failed the Jewish people in World War II

  I am sorry to report that there are plenty of examples of mainstream Jewish leaders elsewhere behaving much in the same way that mainstream American Jewish leaders did. I will focus on the case of the Jewish leadership in Britain for the following reasons:

  1) like the US, Britain never became Nazi-occupied;
  2) like the US, Britain was a democracy;
  3) although the British leadership, like the American leadership, was mostly antisemitic, and though the British Foreign Office, like the US State Department, did its very best to sabotage the rescue of Jews, a clear opportunity to save thousands of Jewish lives was sabotaged by the mainstream Jewish leaders in London; and
  5) this has now been well documented.

  Above James Carroll says that, before the Nazis settled on the Final Solution, “Jews were offered immediate exit visas — but exit to where?” Recently, historian Frank Shapiro has produced ground-breaking research that has answered this question: Northern Rhodesia (modern Zambia, with its capital in Lusaka). The refutation of the common belief that ‘there was no place to go’ has come late because the relevant documents in Britain were kept classified for more than fifty years. He writes:
  “Throughout the world a politically brutal and inhumane picture had emerged: The free western countries were swiftly closing their gates to any form of mass Jewish immigration… Palestine, which was the natural and legitimate solution — as defined under international law in the terms of the mandate granted to Britain by the League of Nations — was now put strictly out of bounds. When war broke out in September 1939, it was too late to seek a negotiated solution for these millions of people. By then the Jews were well and truly locked within the graveyard of Europe. Their fate had been sealed.”
  But there was a place Jews could go to:
  “The mosaic of evidence confirms that vast numbers of Jewish refugees could have been saved and allowed to settle in Northern Rhodesia.”[

  S.S. ST. LOUIS – CANADA HAS HAD A RACE-BASED IMMIGRATION

  http://www.whitepinepictures.com/seeds/iii/36/sidebar.html
  Jewish Refugees
  In the 1930’s, Canada closed its doors to all immigrants. Though the door was closed to everyone, Canada has had a race-based immigration policy since the end of World War I. This policy was based upon stereotypes of what type of immigrant would benefit Canada the most. At the bottom of the list were the Chinese, the Japanese and the Jew. It was the feeling that Jewish settlers were unsuitable because they wanted to live in the city, while Canada wanted to attract people to farm and settle the rural areas.
  Prime Minister Mackenzie King was responsible for Canada’s immigration policy throughout the 1920’s and during WWII. It was his immigration department, under Director of Immigration, Frederick Blair, that prided itself on its success at keeping Jewish immigrants out of Canada. Even as the plight of the Jews in Nazi Germany became more apparent, Blair refused to open Canada’s doors to Jewish refugees. He did not want Canada to become ‚the dumping ground for 800,000 Jewish refugees’.
  Toward the end of the 1930’s, Canada had two opportunities to help the Jews of Europe. The first occurred in July of 1938, at the Evian Conference, held in Evian, France, convened by American President Franklin D. Roosevelt. Thirty-one countries attended this conference, including Great Britain, who attended as long as the Palestine issue was not brought up. The trigger for the conference was the forced annexation of Austria by Nazi Germany, which resulted in a further 200,000 Jewish refugees. The conference was opened by Myron C. Taylor… ‚The time has come when governments…must act and act promptly’. Canada responded by stating that we were only interested in absorbing farmers, thereby slamming the door on the vast majority of Austrian and German Jews.
  Of the 31 nations attending, the only country willing to help was the Dominican Republic, who offered special concessions to Austrian and German exiles. Immediately following the conference, the Dominican Republic offered to accept 50,000 to 100,000 refugees. Sadly, only 5,000 reached the D.R. before the outbreak of World War II. The thirty other countries attending the conference, including Canada, refused to help the Jews of Europe.
  Hitler took this as a sign that nobody wanted the Jews. „In Evian,” he said, „the myth of international Jewish strength and influence was shattered.” The non-intervention of the rest of the world was one more step toward the ‚Final Solution’.

 66. Peryskop said

  Re 55

  Belgium concern as WW2 Nazis ‚get German pensions’

  • 3 hours ago [9.06.2016]
  • From the section Europe

  A Belgian minister has voiced concern that as many as 2,500 Belgian ex-Nazis may be receiving German pensions.

  Belgian survivors of Nazi persecution appealed to the government to stop the payments, and Pensions Minister Daniel Bacquelaine „shares their indignation”, his spokeswoman told the BBC.
  But Germany manages the payments and „we have no official figures” for the recipients, Geraldine Lamoureux added.

  Belgians who served in the SS were made Germans by an Adolf Hitler decree.

  After the 1945 liberation, 57,000 Belgian collaborators were convicted.

  Belgians were recruited into the German Waffen SS and Wehrmacht, and collaborators also helped the Nazis to send Jews and resistance fighters to concentration camps.

  The petition to stop the German pension payments was the initiative of the Memorial Group – Belgians who survived the Nazi camps and who want modern Belgium to remember the wartime occupation.

  The group’s president, Pieter Paul Baeten, quoted by Belgian broadcaster RTBF, said: „It’s sad. Belgium can’t get hold of the information [on pension recipients], or doesn’t want to.
  „But I don’t understand how, in today’s Europe, Belgium and Germany can’t manage to exchange this information.”

  It is not clear if those receiving the pensions are all living in Belgium.

  The Memorial Group wants an official Belgian-German commission to be set up, to investigate the pensions and reveal who the recipients are.

  Sheltered by Franco

  Ms Lamoureux said the pensions minister „will discuss the matter with other ministers, to find a solution”.

  After the war Leon Degrelle, who led the Belgian collaborators under the Nazis, fled to fascist Spain, where he was sheltered by the Franco dictatorship and died in 1994. Belgium sentenced him to death as a traitor, but he prospered in Spain, even after Franco’s death and the rebirth of democracy in 1975.

  A detailed investigation by Belgian historians concluded in 2007 that Belgian collaborators worked closely with Nazi officials to persecute Jews after the German invasion in 1940. Anti-Semitism was widespread in the Belgian establishment at the time, they said.

  According to Mr Baeten – a survivor of Buchenwald concentration camp – Hitler gave Belgian SS members German nationality in 1941. „The current German government is hiding behind that decree to avoid divulging information about its ‚compatriots’ to a ‚foreign power’, namely Belgium,” he said.

  German payments

  In a parliamentary answer in 2012 the German government said it could not confirm the 2,500 figure for Belgian ex-collaborators alleged to be getting German pensions. The government said only scrutiny of each individual’s file could determine how many had served with Nazi military units, and those files were held by the German regional authorities.

  When asked about the collaborators, it said (in German) 57 Belgians were getting German BVG („Bundesversorgungsgesetz”) maintenance payments, but did not explain who those Belgians were.
  In 2012 the German government paid BVG allowances to 209,654 victims of the Nazis and their relatives, in Germany and abroad, but the amount was not specified.

  Other German reparations for World War Two included payments to 58,932 Jews via two funds managed by the Jewish Claims Conference. The government said recipients were getting up to €300 (£236; $341) monthly from one fund, and up to €260 from the other.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-36489700

 67. MatkaPolka said

  On August 14, at 9 PM, Israeli television station, Channel Ten, broke all convention and exposed the ugliest secret of Israel’s Labor Zionist founders; the deliberate mass radiation poisoning of nearly all Sephardi youths.

  http://homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/Zwierzeta.html

  Polonianet – publicystyka „100 000 napromieniowanych”

  Film pokazuje historyka, dającego skróconą lekcję historii ruchu eugeniki – programu mającego na celu usunięcie słabych stron społeczeństwa. Historyk podaje, że operacja „grzybica strzygąca”, była programem eugenicznym, wymierzonym w usunięcie słabych szczepów ze społeczeństwa.

  Film cytuje dwóch znanych, anty-sefardyjskich, rasistowskich przywódców Izraela: Nahuma Goldmanna i Levi Eszkola. Goldmann spędził czas Holocaustu w Szwajcarii, gdzie dopilnował, by jedynie niewielu uchodźców znalazło schronienia. Następnie poleciał do Nowego Jorku, gdzie stanął na czele Światowego Kongresu Żydów, kierowanego wtedy przez Samuela Bronfmana. Według kanadyjskiego pisarza Mordekaja Richlera, Bronfman zawarł z kanadyjskim ministrem Mackenzie King’iem umowę, uniemożliwiającą przybywanie żydowskim emigrantom do Kanady.

  „100 000 napromieniowanych”

  14 sierpnia, 2004, o 9 rano, izraelska stacja telewizyjna „Kanał 10”, ujawniła jeden z najohydniejszych sekretów syjonistycznych lejberzystowskich założycieli Izraela – umyślną, masową radiację wszystkich młodych Sefardyjczyków, – „100 000 napromieniowanych”

  Przytaczam poniżej skrócony nieco polski przekład artykułu na ten temat i zachęcam do przeczytania całości w polskim tłumaczeniu i angielskim oryginale: Barry Chamish, http://www.barrychamish.com (Archives17 Aug 2004)

  (…)W 1951 roku, naczelnik ministerstwa zdrowia, Czaim Szeba, wrócił z USA z 7 rentgenowskimi maszynami, które podarowała mu amerykańska armia. Miały zostać użyte w masowym eksperymencie na całym pokoleniu Sefardyjczyków, służących jako króliki doświadczalne. Każde dziecko sefardyjskie miało dostać 35 tys. razy większą od dopuszczalnej dawkę promieniowania, skierowaną bezpośrednio w głowę.

  Za doświadczenie rząd amerykański płacił 300 mln lirów izraelskich, co stanowi równowartość współczesnych miliardów dolarów. Dla porównania, cały ówczesny budżet ministerstwa zdrowia Izraela zamykał się w sumie 60 mln lirów. Dla niepoznaki, podczas wycieczek szkolnych dzieci zabierane były na odosobnienie, w celu napromieniowania. Rodzinom tłumaczono, że promieniowanie ma stanowić zabezpieczenie przeciwko grzybicy oraz pasożytom.
  Wkrótce po napromieniowaniu 6 tys. dzieci zmarło, a te, które pozostały przy życiu, do dziś umierają z powodu raka i innych chorób. Zanim zmarły, ofiary cierpiały na ataki epilepsji, zanik pamięci, chorobę Alzheimera, przewlekłe bóle głowy i psychozę.”

  „(…)Ponieważ całe ciało dzieci było wystawione na promieniowanie, zmieniono konstytucję genetyczną wielu z tych dzieci, wpływając na następne pokolenia. Kobieta ze zniekształconą twarzą: Cała trójka moich dzieci ma te same zmiany rakowe, co moja napromieniowana wtedy rodzina. Niech nikt nie mówi mi, że to przypadek.”

  „(…)Wśród ofiar najwięcej było Marokańczyków, bo byli największą grupą sefardyjskich emigrantów. Wbrew logice, napromieniowani stali się najbiedniejszą i najbardziej kryminogenną grupą ludności. W przeciwieństwie do nich, Marokańczycy, którzy uciekli do Francji, stali się zamożni i wykształceni. Popularne tłumaczenie tego zjawiska miało być takie, że do Francji wyemigrowali bogaci i sprytni. Prawda jest jednak taka, że głów dzieci marokańskich imigrantów we Francji nie poddano smażeniu promieniami gamma.

  Film jasno pokazuje, że operacja nie była przypadkowa. Ryzyko wynikające z działania promieni rentgenowskich znane było już wtedy, od ponad 40 lat. Oficjalne wytyczne dla prześwietleń w roku 1952, mówiły o maksymalnej dawce 0.5 rada dla dziecka izraelskiego. Nie było więc żadnej pomyłki. Dzieci zostały celowo wystawione na niebezpieczeństwo.

  David Deri zauważa, że tylko sefardyjskie dzieci zostały napromieniowane: Byłem w klasie, gdy przyszli po nas ludzie, aby wziąć nas na wycieczkę. Dzieciom Aszkenazi kazano pozostać w klasie, a resztę, o ciemniejszej karnacji skócry, poproszono do autobusu.

  Film pokazuje historyka, dającego skróconą lekcję historii ruchu eugeniki – programu mającego na celu usunięcie słabych stron społeczeństwa. Historyk podaje, że operacja „grzybica strzygąca”, była programem eugenicznym, wymierzonym w usunięcie słabych szczepów ze społeczeństwa.

  Film cytuje dwóch znanych, anty-sefardyjskich, rasistowskich przywódców Izaela: Nahuma Goldmanna i Levi Eszkola
  .Goldmann spędził czas Holocaustu w Szwajcarii, gdzie dopilnował, by jedynie niewielu uchodźców znalazło schronienia
  .
  Następnie poł do Nowego Jorku, gdzie stanął na czele Światowego Kongresu Żydów, kierowanego wtedy przez Samuela Bronfmana. Według kanadyjskiego pisarza Mordekaja Richlera, Bronfman zawarł z kanadyjskim ministrem Mackenzie King’iem umowę, uniemożliwiającą przybywanie żydowskim emigrantom do Kanady.

  Rola Levi Eszkola podczas Holokaustu nie ograniczała się do zaniechania ratowania życia. Był wręcz zajęty odbieraniem życia. Oto fragment biografii Eszkola z witryny rządu Izraela: W 1937 roku, Eszkol odgrywał kluczową rolę w ustanowieniu Kompani Wodnej Mekorot, będąc tym, który przekonywał rząd niemiecki, aby zezwalał na emigracje Żydów do Palestyny, pozwalając im zabrać ze sobą część majątków, głównie w formie wyposażenia zbudowanego w Niemczech.

  Podczas, gdy żydowski świat bojkotował nazistowskie Niemcy lat 1930tych, Agencja Żydowska w Jerozolimie popierała Hitlera. Zawarto umowę, tzw. Zezwolenie Transferu, na mocy której hitlerowcy mieli wygonić niemieckich Żydów do Palestyny, a lejberzystowscy syjoniści mieli zmusić imigrantów do wydania swych majątków na zakup wyłącznie niemieckich towarów.

  Gdy Agencja Żydowska miała już niemieckich Żydów, na których jej zależało, zostali oni potajemnie indoktrynowani anty-żydowskością Sabbataja Cwi oraz Jakuba Franka. Wtedy pozwolono nazistom zająć się Żydami pozostałymi w Europie. Holokaust był programem eugenicznym, a Levi Eszkol odgrywał w nim znaczącą rolę.

  W tym momencie na ekranie pojawia się marokańska kobieta: To był holocaust, holokaust sefardystów. Chciałabym wiedzieć, dlaczego nie znalazł się nikt, kto by to zatrzymał?

  David Deri, zarówno na filmie, jak i będąc uczestnikiem dyskusji, wyrażał frustrację z powodu niemożności znalezienia akt lekarskich z czasu swego dzieciństwa: Próbowałem dowiedzieć się, co mi zrobili, kto to autoryzował, na czyje polecenie. Niestety ministerstwo zdrowia powiedziało, że moje akta zginęły. Boaz Lev, minister zdrowia, powiedział, że wszystkie zapiski spłonęły w pożarze. Rzecznik ministerstwa zdrowia, Boaz Lev: Niemal wszystkie akta spłonęły w pożarze.

  Pomóżmy więc Panu Deri wytropić prawdę o tym, kto wydał rozporządzenia. W tym miejscu muszę jednak wprowadzić swoją osobę. Około 6 lat temu badałem sprawę porwania 4,5 tys. jemeńskich niemowląt i dzieci w pierwszych latach państwowości Izraela. Spotkałem się z przywódcą ruchu na rzecz dzieci jemeńskich, rabinem Uzi Meshulum, uwięzionym z powodu próby ujawnienia prawdy na ten temat. Później został on odesłany do domu w stanie wyniszczenia, z którego już nigdy się nie wykaraskał. Powiedział mi wtedy, że wszystkie te dzieci zostały wysłane do Ameryki, w celu przeprowadzenia na nich testów nuklearnych. Amerykański rząd zakazywał eksperymentów na ludziach, więc potrzebował „królików doświadczalnych”. Rząd Izraela zaoferował ludzi na ten cel, w zamian za pieniądze oraz nuklearne tajemnice.

  Inicjatorem izraelskiego projektu jądrowego był przewodniczący rady obrony Izraela, Szimon Peres. Rabbin Jerozolimy, David Sevilia, potwierdził tę zbrodnię. Później widziałem zdjęcia blizn popromiennych na kilku niemowlętach, które przeżyły, oraz klatki, w których przewieziono je do Ameryki. Nieco wcześniej niż pięć lat temu, opublikowałem w internecie moje przekonanie, że syjonistyczny rząd lejberzystowski Izraela prowadził doświadczenia jądrowe na Jemeńczykach i innych sefardyjskich dzieciach, zabijając tysiące z nich. Niecałe trzy lata temu opublikowałem to ponownie w swojej ostatniej książce, pt. „Save Izrael!” (Ocalić Izrael!). Spotkało mnie z tego powodu wiele nieprzyjemności. Jednak miałem rację.

  Wróćmy jednak do filmu. Mówią nam, że w latach 1940tych prawo USA zakazało doświadczeń nuklearnych przeprowadzanych na więźniach, chorych umysłowo i tym podobnych. Amerykański program atomowy potrzebował nowego źródła, ludzkich „królików doświadczalnych” i rząd Izraela dostarczył ich.

  Oto skład rządu z czasu grzybicy i okrucieństwa: premier – David Ben Gurion, minister finansów – Eliezer Kaplan, minister osadnictwa – Levi Eszkol, minister spraw zagranicznych – Mosze Szarrett, minister zdrowia – Josef Burg, minister pracy – Golda Meir, minister policji – Amos Ben Gurion.

  Najwyższa, poza-gabinetowa pozycja należała do Szimona Peresa, przewodniczącego Rady Obrony Izraela.
  Jest absurdem, że program pochłaniający miliardy dolarów z funduszy USA, byłby nieznany premierowi Izraela, tak zgłodniałego gotówki. Ben Gurion doskonale o wszystkim wiedział, dlatego też wybrał na ministra policji swojego syna, na wypadek, gdyby ktoś zechciał się wmieszać.

  Przyjrzyjmy się również innym członkom spisku, zaczynając od ministra finansów, Eliezera Kaplana. Zajmował się zyskami z transakcji, a jako formę wiecznej nagrody, nazwano jego imieniem szpital w pobliżu Rehovot. Nie jest jedynym w tym wypadku. Czaim Szeba, rasistowski bigot, który przewodził „Korporacji Grzybica”, nadał swe imię całemu kompleksowi medycznemu. Nie trzeba przypominać, że jeżeli w środowisku medycznym jest choć odrobina przyzwoitości, nazwy tych placówek zdrowia trzeba zmienić.

  Kolejny jest Josef Burg, którego przywódcy ruchu Dzieci Jemeńskie czynią odpowiedzialnym za porwania ich niemowląt. Jako minister zdrowia, odegrał zapewne kluczową rolę w morderstwach „przeciwgrzybicznych”. To wyjaśniałoby późniejsze dziwne zachowanie jego syna, Avrahama Burga, jako rozjemcy pokojowego. Nie zapomnijmy o Mosze Szarretcie, który w Aleppo, w 1944 roku aresztował rabina Joela Branda za propozycje uratowania 800 tys. Żydów uwięzionych na Węgrzech. Najczęściej cytowane słowa Szarretta: Jeżeli Szimon Peres wejdzie w skład rządu, rozerwę moje szaty i zacznę lamentować. Kilku aktywistów Dzieci Jemeńskich powiedziało mi, że słowa Szarretta dotyczyły porwań dzieci jemeńskich.
  Inni amatorscy historycy powiedzieli mi, że Levi Eszkol otwarcie i z dumą wyznawał swoją wiarę w założenia Sabbataja Cwi. Pomimo starań nie udało mi się znaleźć dokładnego cytatu, jednakże wiemy, że Eszkol w okresie „grzybiczym” służył jako minister osadnictwa, a następnie przejął funkcję ministra finansów od Kaplana.

  Cytat z jego życiorysu: W 1951 Eszkol został ministrem rolnictwa i rozwoju. Dekada lat 1952 do 1963 charakteryzowała się bezprecedensowym wzrostem gospodarczym, pomimo ciężaru finansowania fal emigrantów. W 1956 roku, podczas kampanii Synaj rozpoczął on służbę jako minister finansów. W latach 1949-1963, Eszkol był również szefem osadniczego oddziału Żydowskiej Agencji. Przez cztery pierwsze lata izraelskiej państwowości, był również skarbnikiem Agencji, odpowiedzialnym za zdobywanie funduszy na rozwój kraju, napływ fal licznych emigrantów i wyposażenie armii.
  Słowem, to przede wszystkim Eszkol był odpowiedzialny za izraelskich imigrantów, czyli tych, których wysyłał na śmierć w komnatach radiacyjnych tortur.

  Wreszcie, Golda Meir. Nie znamy jej roli, ale znała tajemnicę i została wynagrodzona. Zauważcie, że w późniejszym czasie każdy premier mianowany do roku 1977, do wyborów Menachema Begina, pochodził z tej kliki. Następcy tych rzeźników przynieśli nam „pokój” w Oslo i są oni gotowi wymazać osadników z Judei, Samarii i Gazy równie skutecznie, jak załatwili podrzędnych, śniadych Żydów, którzy dostali się w ich szpony 50 lat wcześniej.

  Wyobraźcie sobie, że jest 1952 rok i jesteście na spotkaniu w rządzie, na temat, czy wysłać jemeńskie dzieci do Ameryki na zagładę promienną, czy też zgładzić je na miejscu. Właśnie o tym dyskutowali podczas obrad nad sprawami stanu, sabbajaniści – założyciele naszego kraju. Po zakończeniu filmu, gospodarz programu Dan Margalit, próbował bez przekonania usprawiedliwić to, co widział: To były ciężkie czasy, chodziło o każdy dzień przetrwania. Przerwał jednak, wiedział bowiem, że nie ma przebaczenia za rzeź na sefardyjskich dzieciach. Marokańska piosenkarka skwitowała to, co widziała: To będzie bolało, ale prawda musi zostać ujawniona. W przeciwnym wypadku, rany nigdy się nie zagoją.

  Żyje jedna osoba, która zna prawdę i brała udział w tym okrucieństwie. Lider opozycji, Szimon Peres, zwolennik pokoju. Jedyną szansą na ujawnienie prawdy i rozpoczęcie procesu gojenia ran, jest rozpoczęcie śledztwa w sprawie porwania 4,5 tys. jemeńskich dzieci i napromieniowaniu 100 tys. dzieci sefardyjskich.

  Nigdy jednak się to nie stanie. Cudem jest, że w ogóle pokazano film „100 000 napromieniowanych”. Sprawa jest prosta. Ktoś walczył o pokazanie filmu, ale musiał zgodzić się na kompromis. Film dokumentalny pokazano w tym samym czasie, co najpopularniejszy i najwyżej notowany w Izraelu program roku, „A Star Is Born” (Wzeszła Gwiazda).

  Następnego dnia żadna z gazet nie wspomniała o emisji filmu „100 000 napromieniowanych”. Natomiast zdjęcie nowonarodzonej gwiazdy zajmowało w nich pół strony tytułowej. Tak właśnie grzebie się prawdę w Izraelu i jakoś wciąż sztuczki te udają się. W taki sam sposób ukryto prawdę o zabójstwie Rabina. Kilkaset tysięcy osób widziało jednak film na ekranach telewizyjnych i nigdy nie zapomni prawdy. Jeżeli zabójstwo Rabina nie pogrzebało lejberzystowskiego syjonizmu na dobre, miejmy nadzieję, że „100 000 napromieniowanych” to w końcu zrobi.

 68. MatkaPolka said

  100,000 Radiations – A Review
  by Barry Chamish

  On August 14, at 9 PM, Israeli television station, Channel Ten, broke all convention and exposed the ugliest secret of Israel’s Labor Zionist founders; the deliberate mass radiation poisoning of nearly all Sephardi youths.

  The expose began with the presentation of a documentary film called, 100,000 Radiations, and concluded with a panel discussion moderated by TV host Dan Margalit, surprising because he is infamous for toeing the establishment line.

  Film Details:

  100,000 Radiations, released by Dimona Productions Ltd. in 2003.

  Producer – Dudi Bergman
  Directors – Asher Khamias, David Balrosen

  Panel Discussion Participants

  A Moroccan singer was joined by David Edri, head of the Compensation Committee for Ringworm X-Ray Victims, and Boaz Lev, a spokesman for the Ministry Of Health.

  Subject:

  In 1951, the director general of the Israeli Health Ministry, Dr. Chaim Sheba flew to America and returned with 7 x-ray machines, supplied to him by the American army.

  They were to be used in a mass atomic experiment with an entire generation of Sephardi youths to be used as guinea pigs. Every Sephardi child was to be given 35,000 times the maximum dose of x-rays through his head. For doing so, the American government paid the Israeli government 300 million Israeli liras a year. The entire Health budget was 60 million liras. The money paid by the Americans is equivalent to billions of dollars today. To fool the parents of the victims, the children were taken away on „school trips” and their parents were later told the x-rays were a treatment for the scourge of scalpal ringworm. 6,000 of the children died shortly after their doses were given, the many of the rest developed cancers that killed them over time and are still killing them now. While living, the victims suffered from disorders such as epilepsy, amnesia, Alzheimer’s disease, chronic headaches and psychosis.

  Yes, that is the subject of the documentary in cold terms. It is another matter to see the victims on the screen. ie. To watch the Moroccan lady describe what getting 35,000 times the dose of allowable x-rays in her head feels like.

  „I screamed make the headache go away. Make the headache go away. Make the headache go away. But it never went away.”
  To watch the bearded man walk hunched down the street.
  „I’m in my fifties and everyone thinks I’m in my seventies. I have to stoop when I walk so I won’t fall over. They took my youth away with those x-rays.”

  To watch the old lady who administered the doses to thousands of children.

  „They brought them in lines. First their heads were shaved and smeared in burning gel. Then a ball was put between their legs and the children were ordered not to drop it, so they wouldn’t move. The children weren’t protected over the rest of their bodies. There were no lead vests for them. I was told I was doing good by helping to remove ringworm. If I knew what dangers the children were facing, I would never have cooperated. Never!”

  Because the whole body was exposed to the rays, the genetic makeup of the children was often altered, affecting the next generation. We watch the woman with the distorted face explain, „All three of my children have the same cancers my family suffered. Are you going to tell me that’s a coincidence?”
  Everyone notices that Sephardi women in their fifties today, often have sparse patchy hair, which they try to cover with henna. Most of us assumed it was just a characteristic of Sephardi women. We watch the woman on the screen wearing a baseball-style hat. She places a picture of a lovely young teenager with flowing black hair opposite the lens. „That was me before my treatment. Now look at me.” She removes her hat. Even the red henna can’t cover the horrifying scarred bald spots.

  The majority of the victims were Moroccan because they were the most numerous of the Sephardi immigrants. The generation that was poisoned became the country’s perpetual poor and criminal class. It didn’t make sense. The Moroccans who fled to France became prosperous and highly educated. The common explanation was that France got the rich, thus smart ones. The real explanation is that every French Moroccan child didn’t have his brain cells fried with gamma rays.

  The film made it perfectly plain that this operation was no accident. The dangers of x-rays had been known for over forty years. We read the official guidelines for x-ray treatment in 1952. The maximum dose to be given a child in Israel was .5 rad. There was no mistake made. The children were deliberately poisoned.

  David Deri, makes the point that only Sephardi children received the x-rays.

  „I was in class and the men came to take us on a tour. They asked our names. The Ashkenazi children were told to return to their seats. The dark children were put on the bus.”

  The film presents a historian who first gives a potted history of the eugenics movement. In a later sound bite, he declares that the ringworm operation was a eugenics program aimed at weeding out the perceived weak strains of society.

  The film now quotes two noted anti-Sephardi racist Jewish leaders, Nahum Goldmann and Levi Eshkol.

  Goldmann spent the Holocaust years first in Switzerland, where he made sure few Jewish refugees were given shelter, then flew to New York to become head of the World Jewish Congress headed by Samuel Bronfman. According to Canadian writer Mordecai Richler, Bronfman had cut a deal with Prime Minister Mackenzie King to prevent the immigration of European Jews to Canada.

  But Levi Eshkol’s role in the Holocaust was far more minister than merely not saving lives. He was busy taking them instead. From a biography of Levi Eshkol from the Israeli government web site:

  „In 1937 Levi Eshkol played a central role in the establishment of the Mekorot Water Company and in this role was instrumental in convincing the German government to allow Jews emigrating to Palestine to take with them some of their assets – mostly in the form of German-made equipment.”

  While world Jewry was boycotting the Nazi regime in the ’30s, the Jewish Agency in Jerusalem was propping up Hitler. A deal, called The Transfer Agreement, was cut whereby the Nazis would chase Germany’s Jews to Palestine, and the Labor Zionists would force the immigrants to use their assets to buy only German goods. Once the Jewish Agency got the German Jews it wanted, those they secretly indoctrinated in the anti-Judaism of Shabtai Tzvi and Jacob Frank, they let the Nazis take care of the rest of European Jewry.

  The Holocaust was a eugenics program and Levi Eshkol played a major role in it.

  The Moroccan lady is back on the screen. „It was a Holocaust, a Sephardi Holocaust. And what I want to know is why no one stood up to stop it.”
  David Deri, on film and then as a panel member, relates the frustration he encountered when trying to find his childhood medical records.

  „All I wanted to know was what they did to me. I wanted to know who authorized it. I wanted to trace the chain of command. But the Health Ministry told me my records were missing.”

  Boaz Lev, the Health Ministry’s spokesman chimes in, „Almost all the records were burned in a fire.”

  So let us help Mr. Deri trace the chain of command. But now I must intrude myself in the review. About six years ago, I investigated the kidnapping of some 4500, mostly Yemenite immigrant infants and children, during the early years of the state. I met the leader of the Yemenite children’s movement, Rabbi Uzi Meshulum, imprisoned for trying to get the truth out. He was later returned home in a vegetative state from which he has not emerged. He told me that the kidnapped children were sent to America to die cruelly in nuclear experiments. The American government had banned human testing and needed guinea pigs. The Israeli government agreed to supply the humans in exchange for money and nuclear secrets. The initiator of Israel’s nuclear program was Defence Ministry director-general Shimon Peres.

  Rabbi David Sevilia of Jerusalem corroborated the crime and later, I even saw photos of the radiation scars on the few surviving children, and the cages the infants were shipped to America in.

  Just over five years ago I published my belief on the internet, that Israel’s Labor Zionist founders had conducted atomic experiments on Yemenite and other Sephardi children, killing thousands of them. Almost three years ago, I published the same assertion in my last book, Save Israel!. I suffered much scorn for doing so. However, I was right.

  We return to the documentary. We are told that a US law in the late ’40s put a stop to the human radiation experiments conducted on prisoners, the mentally feeble and the like. The American atomic program needed a new source of human lab rats and the Israeli government supplied it.

  Here was the government cabinet at the time of the ringworm atrocities:

  Prime Minister – David Ben Gurion
  Finance Minister – Eliezer Kaplan
  Settlement Minister – Levi Eshkol
  Foreign Minister – Moshe Sharrett
  Health Minister – Yosef Burg
  Labor Minister – Golda Meir
  Police Minister – Amos Ben Gurion

  The highest ranking non-cabinet post belonged to the Director General Of The Defence Ministry, Shimon Peres.

  That a program involving the equivalent of billions of dollars of American government funds should be unknown to the Prime Minister of cash-strapped Israel is ridiculous. Ben Gurion was in on the horrors and undoubtedly chose his son to be Police Minister in case anyone interfered with them.

  Now let’s have a quick glance at the other plotters, starting with the Finance Minister Eliezer Kaplan. He handled the profits of the operation and was rewarded for eternity with a hospital named after him near Rehovot. But he’s not alone in this honor. The racist bigot Chaim Sheba, who ran Ringworm Incorporated, had a whole medical complex named after him. Needless to say, if there is an ounce of decency in the local medical profession, those hospital names will have to change.

  Then there is Yosef Burg, who the leaders of the Yemenite Children’s movement insist was the most responsible for the kidnappings of their infants. As Health Minister, he certainly played a pivotal role in the Ringworm murders. That would go a great way to explaining the peculiar behavior of his son, the peacemaker, Avraham Burg.

  Let us not forget Moshe Sharrett, who had Rabbi Yoel Brand arrested in Aleppo in 1944 for proposing a practical way to save 800,000 Jews trapped in Hungary. Sharrett’s most cited quote is, „If Shimon Peres ever enters this government, I will tear my clothes and start to mourn.” Several Yemenite Children activists told me Sharrett was referring to the kidnapping of the Yemenite children when he made this statement.

  And other amateur historians have told me that Levi Eshkol openly and proudly announced his belief in the tenets of Shabtai Tzvi, but try as I have, I haven’t tracked down a citation. However, we do know of Eshkol, that during the period of the radiations, he served first as Settlement Minister, then took over from Kaplan as Finance Minister. From his bio:

  „In 1951 Eshkol was appointed Minister of Agriculture and Development, and from 1952 to 1963 – a decade characterized by unprecedented economic growth despite the burden of financing immigrant absorption and the 1956 Sinai Campaign – he served as Minister of Finance. Between 1949 and 1963, Eshkol also served as head of the settlement division of the Jewish Agency. In the first four years of statehood, he was also treasurer of the Jewish Agency, largely responsible for obtaining the funds for the country’s development, absorption of the massive waves of immigrants and equipment for the army.”

  In short, Eshkol was the person most responsible for Israel’s immigrants, the ones he sent to radiation torture chambers.

  Finally, there is Golda Meir. We don’t know her role, but she was in on the secret and rewarded for it. Note that every prime minister thereafter until 1977, when the honorable Menachem Begin was elected, came from this cabal. And note also, that no one from what is called the Right today, was privy to the slaughter of the Sephardi children. Apply that lesson to a contemporary fact: It is the descendants of these butchers who brought us the Oslo „peace” and are determined to wipe out the settlers of Judea, Samaria and Gaza as surely as they had dealt with the inferior dark Jews who came into their clutches fifty years before.

  Now try and imagine it is 1952 and you are in a cabinet meeting. You will be debating whether to send the Yemenite babies to America for their final zapping, or whether to have them zapped here. That is what the Luciferian, satanic Sabbataian founders of our nation were prattling on about when they got together to discuss the affairs of state.

  After the film ended, TV host Dan Margalit tried to put a better face on what he’d
  witnessed. Any face had to be better than what he had seen. He explained meekly, „But the state was poor. It was a matter of day to day survival.” Then he stopped. He knew there was no excusing the atrocities the Sephardi children endured.
  But it was the Moroccan singer who summed up the experience best. „It’s going to hurt, but the truth has to be told. If not, the wounds will never heal.”

  There is one person alive who knows the truth and participated in the atrocities. He is Leader Of The Opposition Shimon Peres, the peacemaker. The only way to get to the truth and start the healing is to investigate him for his role in the kidnapping of 4500 Yemenite infants and the mass poisoning of over 100,000 Sephardi children and youths.

  But here is why that won’t happen. It is a miracle that 100,000 Radiations was broadcast at all. Clearly though, someone fought for it but had to agree to a compromise. The show was aired at the same time as the highest-rated show of the year, the final of Israel’s, A Star Is Born. The next day, there was not a word about 100,000 Radiations in any paper, but the newly-born star’s photo took up half the front pages.
  That’s how the truth is buried in Israel, and somehow, these tricks work. The same methods were used to cover up the Rabin assassination.
  However, a few hundred thousand people saw the film on their screens and they will never forget the truth. If the Rabin assassination doesn’t bury Labor Zionism for good, then 100,000 Radiations eventually will.

  end

  A decent background piece on the subject of the Ringworm Holocaust is found at:
  http://www.haaretz.com/hasen/spages/458044.html

 69. Adam -z ch.n.g. said

  P. Codreanu – opinia o AK na Wołyniu – PRAWDA , – chociaż to przykre .
  Cyfry „BRAKÓW W NARODZIE POLSKIM” (b. przepraszam) , to nie 2.2 mln – tylko KILKAKROTNIE WIĘCEJ (VIDE – roczniki Gus-u ’38 , ’39 i ’45 , ’46 ).
  A o Wołyniu liczby STARTOWE dotyczyły 0.5 mln do 650 000 – ZARŻNIĘTYCH BEZBRONNYCH POLAKÓW I ICH PRZYJACIÓŁ , a nie ca 200 000 !
  W KL AUSCHWITZ I KL BIRKENAU (Oświęcim I – dla Polaków i reszty Słowian) , a drugi – dla tych – co byli śmiertelnym zagrożeniem dla „normalnych” Niemców – pamiętających ich gehennę z lat 1920 – 1930 .LICZBA COKOLWIEK „CHUDNIE” .
  Było 4 mln (mam tą 4- tomową Encyklopedię z lat ’70 tych
  A co dziś ?


  p.s.
  B .proszę o zdyscyplinowanie „Matki Polki „.
  Albo niech Ta Dama pisze autorskie artykuły , – albo podaje FAKTY – wodolejstwo było modne do końca lat ’70 -tych .
  pakowanie tekstów WYTNIJ / WKLEJ – po prostu rozprasza (jeżeli nie IRYTUJE )
  Naprawdę PRZEPRASZAM , jeżeli kogokolwiek (myślącego po Polsku ) uraziłem

 70. Marucha said

  Re 69:
  Nie widzę potrzeby dyscyplinowania MatkiPolki. Podaje wiele cennych informacji, choć istotnie nie zawsze wiadomo, co jest jej autorstwa. Ale zawsze sobie jakoś daję z tym radę.

 71. NICK said

  P. Adamie. (69).
  ” opinia o AK na Wołyniu – PRAWDA , – chociaż to przykre .”
  Ani ‚PRAWDA’ ani fałsz. Były nieliczne przypadki nieuzasadnionych działań AK, nawet wprost naganne. Jest u Gajowego wyszukiwarka… . Czytał Pan ten temat? Tutaj?

  Co do MatkiPolki to lepiej samemu się zdyscyplinować.
  Nie czytać. Lub mniej emocjonalnie. (czego mi brakuje czasem)
  Winien Pan zauważyć, że piszą tu różni. (także indywidua; jak ja)
  Ale tak prowadzi swój blog Gospodarz. (i jakoś jest rozwojowy pozytywnie)
  MatkaPolka zaś jest, powszechnie a przeze mnie zwłaszcza, jedną z bardziej Szanowanych Gajówkowiczów.

 72. Inkwizytor said

  Adam 69

  Od Matki Polki się odpierydol

 73. Codreanu said

  Ad 69.
  Uwzględniłem liczby ofiar będące efektem ratowania żydów, nie uwzględniłem masowych egzekucji na ziemiach zachodnich, gdzie Niemcy mordowali polską inteligencję, która w większości nie była pro żydowska, bądź wręcz była wrogo nastawiona do żydów (Pomorze, Wielkopolska gdzie endecja była najsilniejsza).

 74. Peryskop said

  Re 60

  https://marucha.wordpress.com/2011/03/16/reka-w-reke-z-hitlerem-2/

  Dla przypomnienia słynny propagandowy numizmat w ramach akcji przesiedleńczej

 75. Boydar said

  To nie jest zagadnienie w aspekcie topiku, ale spodziewałem się czegoś więcej o AK na Wołyniu. W ogóle o czymś polskim oprócz ludzi i ziemi. Tam musiała być pustynia. Albo zrobiona sztucznie albo ktoś nie dopuścił aby cokolwiek wyrosło.
  Z drugiej strony popatrzmy też na daty, Wołyń to przecież cudze kilkadziesiąt miesięcy. Mimo wszystko chciałbym wiedzieć „jak to się stało”.

Sorry, the comment form is closed at this time.