Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Global Research: USA nie chcą, by w Syrii zapanował pokój

Posted by Marucha w dniu 2016-06-08 (środa)

Starania Rosji o ustanowienie rozejmu i uregulowanie konfliktu w Syrii nie przyniosły do tej pory wydatnych rezultatów, bowiem Waszyngton zamiast pomagać, tylko Moskwie przeszkadza.

Najwyższa pora, by Rosja zrozumiała, że z USA można rozmawiać tylko językiem siły, i najwyższy czas, by Rosja powróciła do szeroko zakrojonych działań zbrojnych przeciwko wszystkim ugrupowaniom terrorystycznym, które nie respektują zawieszenia broni.

„Strategiczna interwencja Putina w Syrii we wrześniu ubiegłego roku była śmiałym, odważnym przedsięwzięciem, za które zasługuje on na szacunek i pochwałę” — pisze Global Research.

Interwencja rosyjskich sił zbrojnych radykalnie zmieniła sytuację na polu boju, pozwoliwszy wojskom rządowym odwojować niemałą część utraconych ziem z rąk „sponsorowanych przez USA terrorystów”. Jednocześnie starania Rosji o ustanowienie rozejmu i rozmowy w sprawie uregulowania konfliktu poniosły fiasko. Dana sytuacja, z jednej strony, prowadzi do niekończącej się wojny, „a z drugiej, przekonuje, że Ameryka potrafi rozmawiać tylko językiem siły” — pisze autor artykułu.

Czasopismo wyjaśnia, że dyplomatyczne starania Moskwy nie mogą zwieńczyć się sukcesem, bowiem Waszyngton nie chce być partnerem w procesie pokojowym. Następca Obamy nie zmieni tego stanu rzeczy. „Waszyngton chce wojny, a nie pokoju. Chce zmiany ustroju, którą nazywa politycznym przekazaniem władzy” — pisze Global Research.

USA chcą oszczędzić swoich terrorystów i dlatego żądają od Moskwy, by przestała bombardować pozycje bojowników „Dżabhat an-Nusry”. Ponadto, USA nie przestają dostarczać terrorystycznym ugrupowaniom broni i innej pomocy materialnej.

Gazeta uważa, że nastał czas „przyjąć rzeczywistość taką, jaka jest, i śmiało, zdecydowanie i w trybie jednostronnym stawić czoła wszystkim tym ugrupowaniom terrorystycznym w Syrii, które nie respektują rozejmu”.

Rosja mówiła, że będzie uderzać w bojowników, którzy nie respektują zawieszenia broni. Ale, jak pisze Global Research, nie udało jej się w pełni dotrzymać słowa, co dało terrorystom czas na przegrupowanie, przezbrojenie i zasilenie swoich szeregów.

Zresztą, według informacji gazety, Rosja zwiększa obecność wojskową w Syrii i niewykluczone, że szykuje się do nowej szeroko zakrojonej operacji.

„Nadszedł czas przejść w kontaktach z Waszyngtonem i jego sojusznikami-wyrzutkami na jedyny zrozumiały dla nich język — język siły: reaktywować szeroko zakrojoną operację lotniczą, wzmocnić naloty, zdecydowanie przejść do kontrofensywy, nie ustępować, zmiażdżyć wszystkie terrorystyczne elementy nierespektujące zawieszenia broni. Od tego zależy wyzwolenie Syrii. Ciągłe wożenie się z USA do niczego dobrego nie doprowadzi” — czytamy w Global Research.

http://pl.sputniknews.com/

 

Komentarzy 8 to “Global Research: USA nie chcą, by w Syrii zapanował pokój”

 1. Wojtek said

  Bo wojna, czy to w Syrii czy w Polsce, to dla syjonistycznego żydostwa najlepszy biznes na świecie…

 2. aa said

  ciekawe czy „polskie sukinsyny” Antek i inne durnie odwaza sie pociagnac do odpowiedzialnosci skurwieli ktorzy zamordowali rodzine wjezdzajac cysterna na publiczna droge bez zachowania pierszenstwa.. To pierwsze ofiary „Anakondy” juz pierwszego dnia. Co bedzie do ostatniego??? Odnosnie Syrii 100% racja-Rosjanie musza przestac sie piepszyc z bydlem i takze na Donbasie oraz w kazdym innym miejscu-skurwiele nie rozumieja innej drogi jak w pysk i kopa

 3. peacelover said

  Artykol napisany przez jakiegos palanta, ktory nie zna realiow.
  To nie kto inny, ale wlasnie Putin decyduje w kolektywie o uzyciu sily i…

  Sadze, ze nie popelni bledu, czego mu serdecznie zycze !!!
  Badzmy cierpliwi i…nie wywolujmy wilka z lasu !
  Niech panike rozsiewaja Antosie i inne chazarskie cymbaly !
  Chce zobaczyc jak ta cholota w przerazeniu bedzie skarpetki gubic !!!!!

 4. yeti said

  Jak każdy zrezygnuje z używania w większej ilości dolara itp finansowania kupowania produktów z Zachodu Usraela NATO a przy okazji zakupi coś z Rosji to wtedy Putin będzie mógł skopać wszystkich izraelsskich terrorystów.

 5. Hasso C. said

  Latwo byc chojrakiem za nie swoje pieniadze. Rosja poszla do Syrii nie dla Syrii a dla swoich interesow. Jesli teraz nie robi wiecej, to albo nie moze, albo nie chce. Nie potrzeba Putinowi takich doradcow jak „Global Research” – kupa lewicowcow z Ukraincem zydowskiego pochodzenia, Michaelem Chossudowskim, na czele.

 6. RomanK said

  Zaraz o a kto to wymyslil ?????

  cyt: Niech na calym swiecie wojna!
  Byle texanska wies zaciszna…
  Byle texanska wies spokojna……..

  I To ktos puscil farbe miedzy pogany i przetlumaczono to na : Program:
  New American Century:-))))

 7. RomanK said

  Dla kumatych i studiujacych:

  http://rightweb.irc-online.org/profile/Project_for_the_New_American_Century/

 8. revers said

  ad1
  i jeszcze jaki great IZRAEL powstanie, tak jak wielka Judeopolonia, z opcja Chazarii jak wiecej tubylcow sie wyrznie.

Sorry, the comment form is closed at this time.