Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List otwarty Kresowian do polskich Parlamentarzystów

Posted by Marucha w dniu 2016-06-08 (środa)

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Patriotycznych, skupiający ponad 40 stowarzyszeń, pisze do posłów i senatorów: Nikt nie ma prawa w imieniu pomordowanych członków naszego Narodu wybaczać zbrodni, które nie znajdują należytego potępienia.

Pomnik Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa Polaków na Kresach – Cmentarz Rakowicki w Krakowie, fot. Autora


Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich
ul. Marszałkowska 115, lok. 264
00-102 Warszawa
e-mail: pzokik2014@wp.pl

Warszawa, dnia 4 czerwca 2016

List otwarty do polskich Parlamentarzystów

Szanowny Pan Marek Kuchciński
Marszałek Sejmu
ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa

Szanowni Państwo,

byli prezydenci Ukrainy Leonid Krawczuk i Wiktor Juszczenko, prawosławny patriarcha Filaret oraz greckokatolicki arcybiskup większy Swiatosław Szewczuk zwrócili się niedawno do Państwa z pismem, które przejdzie do annałów jako jeden z najbardziej kuriozalnych przejawów twórczości epistolarnej w dziejach światowej dyplomacji.

W piśmie tym skompromitowani politycy ukraińscy, odpowiedzialni za to, że Ukraina należy do państw o najwyższym na świecie poziomie korupcji, a także jest jedynym krajem na świecie, który oficjalnie posługuje się symboliką faszystowską i oddaje hołd formacjom nazistowskim (UPA i SS Galizien), wspierani przez hierarchów reaktywowanego niedawno kościoła, wspierającego w przeszłości banderowskich zbrodniarzy, domagają się, aby nasi Parlamentarzyści odstąpili od działań mających na celu upamiętnienie ofiar najokrutniejszego bodaj w dziejach II wojny światowej ludobójstwa, a także potępienia jego sprawców.

Wyrażamy stanowczy przeciw wobec stanowiska sygnatariuszy listu.

1. List ukraińskich polityków i hierarchów, wsparty ostatnio wystąpieniem Petra Poroszenki na forum polskiego Parlamentu, ma charakter pokrętny i przewrotny. Pojawiają się w nim przepełnione chrześcijańską frazeologią stwierdzenia, że „tragedie przeszłości wymagają pokuty” oraz zapewnienia, iż „Najważniejszym pomnikiem naszych narodów będą nie miejscowe panteony, ale wyciągnięte do siebie nawzajem ręce”, tymczasem wiadomo, że to właśnie Ukraińcy, pozornie prosząc o przebaczenie, nie tylko nie potępiają zbrodniarzy i nie czynią pokuty, ale budują im panteony. O rzeczywistej woli pojednania będzie można mówić wówczas, gdy z ukraińskiej przestrzeni publicznej zniknie symbolika UPA i SS Galizien.

2. Za skandaliczną uznajemy propozycję ustanowienia wspólnego Dnia Pamięci Ofiar Konfliktu Polsko-Ukraińskiego. Propozycja ta stanowi zabieg socjotechniczny mający na celu zrelatywizowanie zbrodni banderowskich poprzez postawienie znaku równości między planowym i z premedytacją realizowanym ludobójstwem a nielicznymi i spontanicznie przeprowadzanymi polskimi akcjami odwetowymi. To mniej więcej tak, jakby członkowie organizacji neonazistowskich w Niemczech, mając w pamięci żołnierzy niemieckich, którzy zginęli w czasie powstania w Getcie Warszawskim, domagali się odstąpienia od czczenia ofiar Holocaustu i organizowania w zamian Dni Konfliktu Niemiecko-Żydowskiego.

3. Uważamy, że ukraińscy politycy i przywódcy religijni zupełnie na głowie postawili ideę polskich biskupów wyrażoną w słowach przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Całkowicie nie pojęli, że słowa te były wspaniałym gestem przedstawicieli Narodu-Ofiary wobec Narodu-Oprawcy uczynionym w obliczu potępienia przez państwo niemieckie zbrodni hitlerowskich oraz dość konsekwentnego ścigania czołowych sprawców tych zbrodni.

4. Zwracamy uwagę, że sygnatariusze listu używają pojęć, których znaczenia – jak się wydaje – nie rozumieją. Uznają oni, że dążenie do upamiętniania ofiar w bestialskich rzezi dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów jest „przejawem mowy nienawiści”. Gdyby iść tropem rozumowania domorosłych intelektualistów z Ukrainy, to należałoby uznać, że największymi w świecie propagatorami mowy nienawiści są Żydzi [bo są! – admin], którzy konsekwentnie potępiają zbrodnie nazistowskie i od lat – w odróżnieniu od Polaków – ścigają zbrodniarzy wojennych i na całym świecie upamiętniają ofiary niemieckiego Holokaustu.

5. Pragniemy zaakcentować, że wbrew temu, co sugerują ukraińscy politycy i greckokatoliccy hierarchowie, pielęgnowanie pamięci Ofiar ludobójstwa Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej oraz potępienie jego sprawców to nie tylko kwestia rozpamiętywania przeszłości. Przeciwnie, to problem związany z żywotnymi interesami Państwa i Narodu Polskiego, a przede wszystkim – kwestia tego:

– Czy polskie społeczeństwo i polski Parament dają przyzwolenie na to, aby w sąsiednim państwie, zgłaszającym aspiracje do bycia członkiem Wspólnoty Europejskiej, nadal heroizowani byli członkowie formacji nazistowskich i pielęgnowane były tradycje tzw. „integralnego nacjonalizmu”?

– Czy polskie społeczeństwo i polski Parament zamierzają w dalszym ciągu tolerować to, że coraz częściej we wpływowych ukraińskich środowiskach politycznych kierowane są roszczenia terytorialne wobec Polski i groźby pod adresem Polaków?

– Czy polskie społeczeństwo i polski Parament godzą się na to, aby w ramach zbliżających się międzynarodowych manewrów wojskowych Anakonda 2016 polscy żołnierze, hańbiąc polski mundur, robili to, czego nie czynili w czasie II wojny światowej, tj stawali w jednym szeregu z żołdakami mającymi na mundurach nazistowskie emblematy?

Polska polityka byłaby zupełnie niewiarygodna, gdyby kraj nasz potępiał zbrodnie dokonane przez Niemcy i przez Związek Sowiecki, natomiast kierując się jakimiś doraźnymi interesami politycznymi nadal przechodził w milczeniu nad najbardziej bestialskimi ze zbrodni, których sprawcami byli ukraińscy nacjonaliści. Istnieje różnica między sztuką dyplomacji a politycznym nierządnictwem.

6. Uznajemy za niestosowne skierowane pod Państwa adresem – jako przedstawicieli polskiego Parlamentu – nawoływanie „do powstrzymania się od jakiejkolwiek nierozważnej deklaracji politycznej, której uchwalenie nie powstrzyma bólu, lecz jedynie pozwoli naszym wspólnym wrogom wykorzystać ją przeciw Polsce i Ukrainie”.

Sugerowanie, że polski Parlament, dążący do uczczenia pamięci prawie 200 tys. Polaków i obywateli polskich narodowości żydowskiej, romskiej, ormiańskiej, a nawet ukraińskiej, będzie podejmował „nierozważną deklarację polityczną” uważamy za niedopuszczalną w świecie polityki impertynencję.

Niedopuszczalna jest również insynuacja, że Polska i Ukraina mają wspólnych wrogów. Takie słowa są w Polsce i we wszystkich cywilizowanych krajach traktowane jako przejaw mowy nienawiści. Słowa te wyrastają z dążenia do wciągnięcia Polski w konflikt, który zainicjowała kijowska administracja, wydając – nieprzystający do standardów uznawanych we współczesnej Europie – dyskryminacyjny wobec mieszkańców Wschodniej Ukrainy zakaz posługiwania się językiem rosyjskim.

Traktujemy je jako przejaw kontynuacji kozackiej polityki. Kozacy w chwili trwogi zawsze szukali schronienia pod skrzydłami Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, gdy trwoga mijała, odwracali się od Niej, pozwalając odzywać pielęgnowanym w ukryciu resentymentom.

Niedawno minister obrony Korei Północnej Choon Yong-Noh ostrzegał polskiego prezydenta Andrzeja Dudę, że „Koreańska Republika-Ludowo Demokratyczna nie będzie tolerować agresji przeciwko Rosji ze strony zdradzieckich psów”. Polska dyplomacja słusznie zignorowała połajanki koreańskiego polityka, uznając je za przejaw azjatyckiego folkloru intelektualnego. Uważamy, że tak samo powinny być traktowane epistolarne wynurzenia ukraińskich prezydentów i greckokatolickich purpuratów.

Warto przypomnieć, że poczynania polityczne jednego z sygnatariuszy pisma – Wiktora Juszczenki – ostro krytykował wybitny autorytet polskiego Kościoła Ks. Prof. Albert Krąpiec, którego rodzina zginęła w banderowskich pogromach. Mówił:

„Prezydent nie wypowiada się w swoim imieniu, lecz w imieniu narodu. A to, co powiedział, to w istocie pochwała strasznej, szczególnie wyrafinowanej zbrodni ludobójstwa, którą przedstawia się jako chwalebny środek do uzyskania niepodległości Ukrainy. Państwo, które nie potępia tej zbrodni ani nawet się jej nie wstydzi, ale publicznie ją sławi, naraża się na zarzut, że jest państwem powstałym ze zbrodni, na gruncie zbrodniczym.”

Ks. Prof. Krąpiec dodawał też:

„Trudno rozmawiać, a tym bardziej jednać się z ludźmi, którzy bestialskie zbrodnie traktują jako chwalebną postawę obywatelską. Takie stanowisko prezydenta Juszczenki, a więc najwyższej władzy w państwie, tylko może zachęcać, aby kiedyś znów spróbować sięgnąć po tego rodzaju działania. To daje wiele do myślenia. Jak można rzetelnie rozmawiać z takim mężem stanu, przyjmować go w Polsce ze szczególnymi honorami, nadawać mu honorowe doktoraty polskich uczelni, skoro uważa on zbrodnię za bohaterstwo? Kresowianie zadają dziś pytanie całemu Narodowi, a szczególnie polskiej klasie rządzącej: Jak można budować przyjazne, sąsiedzkie relacje z państwem, którego głowa chyli czoła przed zbrodniczą organizacją odpowiedzialną za wymordowanie tysięcy bezbronnych polskich obywateli?”.

Mając w pamięci słowa Ks. Profesora Krąpca, apelujemy do polskich Parlamentarzystów, aby nie ulegali szantażowi moralnemu apologetów banderyzmu. Jako ludzie obdarzeni wyjątkowym zaufaniem społecznym ślubowaliście Państwo, że będziecie Państwo rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu. Nikt nie ma prawa w imieniu pomordowanych członków naszego Narodu wybaczać zbrodni, które nie znajdują należytego potępienia.

Witold Listowski – Prezes
Tadeusz Nowacki – Wiceprezes
Prof. dr hab. Leszek Jazownik – Członek

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, publicysta, opozycjonista.
http://wiadomosci.onet.pl

Komentarzy 11 to “List otwarty Kresowian do polskich Parlamentarzystów”

 1. „jeżeli zapomnicie o nas , niech Bóg na niebie zapomni o Was”- napis na pomniku ofiar Wołynia..niech się stanie!!!!
  Ta bezwzględna postawa jest nadal kontynuowana i pielęgnowana, ludzkie życie jest dla elyt- niczym!!!
  Ustalono linię, aby każdego który protestuje czy opłakuje swoich przodków bestialsko zamordowanych w LUDOBÓJSTWIE na Wołyniu , w tym księdza Tadeusza ..opluwać, ośmieszać, oskarżać o bycie „ruskim agentem”.

  Tak niszczy i zombi się naród polski, zabrania się pamiętać o swojej historii, manipuluje i poddaje praniu mózgów.
  Obdziera z budżetu aby wspomagać ukraiński nacjonalizm i oligarchię!!!!Bezustanne marsze na cześć ukraińskiej SS Galizien – to nic takiego!!Ulice Bandery ;;;;nic takiego, chowanie dzieci na tych „ideałach nic takiego!!!
  Dla pielęgniarek nie ma!!!!proponuję żeby Ukraina oddała 4 mld złotych i wtedy będzie dla polskich dzieci!!teraz mordują tam….
  .https://youtu.be/zdw9aO9h6-8

 2. a tak się zombi polskie dzieci, zostawione same sobie, Rodzice muszą walczyć o przetrwanie, o byt, nie mają czasu i siły na „bycie” z dziećmi, gdyż specjalnie takie warunki im „system” stworzył….Ich dzieci wychowuje internet i ulica!!
  Podsunie się potem porno i dopalacze i potem wypierze mózg!! i wciśnie co chcą „starsi i mądrzejsi”. Jako mięso armatnie w sam raz!!
  .https://youtu.be/tHhjyxqMroI

 3. A tak zombi ukraińskie dzieci….chowane na morderców, i sączona jest im nienawiść.
  Cóż twórca nienawiści się zawsze cieszy!!!
  .https://youtu.be/uJycYKl–L4

  .

 4. A to już efekt późniejszy..zombienia …..taki album zrobili sobie licealiści 11 liceum na zakończenie nauki w liceum!!
  Nie możemy mówić o Wołyniu, i drażnić ukraińskiej wrażliwości jak mawiał pan Radosław /najpierw PIS potem członek PO/dopiero jak się powtórzy!!Na razie brać pożyczki w MFW i przesyłać na Ukrainę!!wrażliwi są trzeba płacić na weteranów UPA i ich dodatki specjalne.
  .https://youtu.be/UTj-lLJz6z0

 5. Marek said

  Słowa ks prof Krąpca – zwięzłe i dobitne. Jak na tomistę przystało.
  To jest przykład mowy: tak-tak, nie-nie.

 6. RomanK said

  W Polsce jest Sejm nie Parlament…w nim siedza
  Prawotfuurcy..nie zadni parlamentarzysci….
  gdyby nimi byli nasze zycie wygladaloby inaczej.

 7. Isia said

  … czekamy na reakcję „polskiego” Marszałka Sejmu i „polskich” parlamentarzystów … obyśmy się nie zawiedli …

 8. Hasso C. said

  Ale naiwniaki. Im sie wydaje, ze Polska moze sie przyjaznic i nie przyjaznic z kim chce. Jak gdyby miala suwerennosc. Tylko dwa panstwa na swiecie maja suwerennosc (w kazdym razie w polityce zagranicznej): Rosja i Izrael.

 9. Polacy ODMAWIAJCIE, bojkotujcie i NIE dopuszczajcie do czczenia pamieci RENEGATA L.Kaczynskiego said

  Przestępczy gang polityczny PiS, Kszyńscy, Szydło, Macierewicz, Waszczykowski … = to ŚMIERDZĄCE GÓWNO polityczne w III RP !

  Polacy zamieszkali w Kraju i za granicą kategorycznie ODMAWIAJCIE i NIE dopuszczajcie do obchodzenia jakiegoś BZDURNEGO obchodzenia rocznic śmierci tego RENEGATA Lecha Kaczyńskiego, czego ciągle domaga się ten drugi psychopata RENEGAT, sprzedajny gangster polityczny jarosław kaczynski z jego przestepczym anty-polskim gangiem PiS kupionym przez nekonów z Waszyngtonu !

  Polityczny KONIUNKTURALNY przestępczy gang PiS na czele z tymi GÓWNOZJADAMI j.kaczyńskim, szydło, macierewiczem, waszczykowskim czy Dudą absolutnie NICZYM się NIE różnią w swojej naturze i postępowaniu na co dzeń od KUPIONYCH przez Niemców bandytów PO z krwawym mafiozą super-złodzejem Tuskiem czy też od czerwonych morderców PZPR/SLD-PSL !

  Przestępczy anty-polski gang sprzedwaczyków PiS identycznie KIERUJE się DORAŹNYMI interesami, ZAMÓWIENIAMI politycznymi swoich spąsorów z bandyckiego Waszyngtonu i właśnie dlatego NADAL przechodził w MILCZENIU nad najbardziej BESTIALSKIMI ze zbrodni na ponad 200 tysiącach Polaków z Polskich Kresów , których sprawcami LUDOBUJCAMI byli ukraińscy nacjonaliści.

  Istnieje różnica między sztuką dyplomacji, a politycznym NIERZĄDNICTWEM, czego właśnie NIE dostrzega ta cała banda przestępczych PRZEKUPIONYCH gangsterów PiS na czele z tym GÓWNOZJADEM mafiozą j.kaczyńskim KUPIONYM przez nekonów z Waszyngtonu, który absolutnie NICZYM w swojej moralności i postepowaniu się NIE różni od żydo-bolszwika Bolesława Bieruta z PPR-PZPR.

  Żydo-bolszwik Bolesław Bierut z PPR-PZPR identycznie KONIUNKTURALNIE kierując się DORAŹNYMI interesami-zamówieniami swoich SPĄSORÓW czyli żydo-bolszewików sowieckich i komunistycznego Komenternu przechodził w MILCZENIU nad najbardziej BESTIALSKIMI ze zbrodni na ponad 25 tysiącach Polaków w Katyniu !

  IDENTYCZNIE jak Bierut teraz postępuje KONUNKTURALNIE ten GÓWNOZJAD mafiozo Kaczyński ze swoim przestępczym gangiem PiS, który niczym się nie różni od PO, PSL SLD czy komunistyczne PZPR

  Dlatego tzw. „polska polityka” w wykonaniu KONIUNKTURALNEGO przestępczego anty-polskiego gangu PiS jest zupełnie NIE-WIAROGODNA i nie różni się od PZPR.

  Przewrotnośc, PODWÓJNE standarty oraz ZAFŁASZOWANIE tego koniunkturalnego GÓWNOZJADA kaczyńskiego polega na tym, że on co miesiąc WYMUSZA czczenie rocznicy śmierci swojego brata, domaga się stawiania pomników aby BEZ PRZERWY „upamietniac” męczeństwo swojego brata, który podpisał ZDRADZIECKI szkodliwy dla Polaków tzw. Traktat Lizboński KASUJACY polską suwerennośc.

  Ten że brat Kaczynskiego też na SIŁĘ brutalnie domaga się „upamiętnienia” śmierci swojego brata dlatego, że ten jego brat sam osobiscie na ZAMÓWIENIE żydów NIE dopuścił do PEŁNEGO dochodzenia mordu w Jedwabnem.

  Właśnie DLATEGO żydzi SCEDOWALI winę na Polaków co było wynikiem cynicznych anty-polskich działań Lecha Kczynskiego jak Generalnego Prokuratora w 2001 roku !
  To właśnie DLATEGO od 2001 żydostwo Światowe spuszcza systematycznie LAWINY oszczerstw na Polaków na całym Świcie !

  Polacy NIE obchodzcie, BOJKOTUJCIE rocznice śmierci tego RENEGATA L.Kaczynskiego , który był identycznie KONIUNKTURALNY jak ten psychopata RENEGAT jarosław kaczynski który stanoł na PRZESZKODZIE wyznaczenia ustanowienia dnia 11 lipca czczenia PAMĘCI beztialsko zamordowanych ponad 200 tysiecy Polaków przez UKRAIŃCÓW.

  BANDEROWIEC jarosław kaczynski to ZAFAŁSZOWANY renegat – LUSTRZANE odbicie żydo-komunisty Belesław Bieeruta z PPR-PZPR !

 10. Siggi said

  Z prof.dr hab.Leszkiem Jazownikiem znam się osobiście,utrzymujemy ze sobą kontakt,bardzo sobie cenię znajomość z tym wybitnie mądrym,zacnym polskim Patriotą.
  Przez wiele lat był dyr.Instytutu Języka Polskiego uniwersytetu zielonogórskiego,obecnie kier.Zakładu Metodyki .Bardzo aktywny w zachowaniu pamięci pomordowanych Rodaków przez bandziorów UPA,jest na indeksie neobanderowców,podobnie jak ks.Tadeusz,czy pani Ewa Siemaszko.
  Więcej o Profesorze i Jego działalności można zapoznać się tu:
  http://www.ljazownik.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=48&Itemid=77
  Polecam uwadze film m.in. o uroczystości odsłonięcia Memoriału poświęconego pomordowanym mieszkańcom wsi Gniłowody,których potomkowie po wojnie zamieszkali w Łężycy.Byłem obecny na tej podniosłej uroczystości.

 11. Ksiega WELESA said

  Barba Bachil y a 2 ans

  „Ukraińców” mieszańców” genetycznych trzeba się bać. To nie prymitywy, to nie chora głowa to – antyludzkość!!!!.Świat powinien to roztrzygnąć”

  komentarz pod tym filmem:

  .https://www.youtube.com/watch?v=9M-ZlLxD0x0

  Podajcie prosze ten film dalej…znajomym, parafiom, redakcjom, dyrektorom szkol, profesorom historii, socjologom, radnym, poslom, wojtom, aktorom, dziennikarzom, pisarzom, itd…

  to „tylko” opowiesci,

Sorry, the comment form is closed at this time.