Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Satanistyczne przedstawienie w szwajcarskim tunelu

Posted by Marucha w dniu 2016-06-08 (Środa)

W szwajcarskim tunelu Gothard odbyło się przedstawienie promujące satanizm. Oglądała je m. in. Angela Merkel.

Jego twórcą jest Niemiec. Choreografię stworzył dyrektor teatru w Bern Volker Hesse. Podziwiali je kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande, premier Włoch Matteo Renzi oraz kanclerz Austrii Christian Kern. Przedstawienie odwołało się do postmodernizmu i odrzuciło kanon piękna.

Spektakl odbył się w tunelu i przed nim. Elementem przedstawienia były obrazy wyświetlane na telebimie. Hesse zaprezentował tu głowę kozła, podróż w głąb czarnego tunelu. Pojawiły się również animacje złożone z samych rąk, bądź nóg ludzi.

Aktorzy nosili rogi, oraz głowy kozła. Obejmowali się w samej bieliźnie. Kłaniali się przed kozłem. Jeden z nich miał skórzany pas sadomasochisty. W trakcie występu oddawali też cześć aniołowi z twarzą dziecka. Jako oprawa dźwiękowa pojawił się ludzki chichot, jęki, muzyka industrialna, chóralna oraz bicie w bębny. Aktorzy naśladowali też doznania bólu.

Elementem przedstawienia była ucieczka do tunelu trzech białych zjaw. Towarzyszył mu pochód z kozłem jako przywódcą. Podczas ukazania poroży jeleni kobieta-kozioł dokonywała tańca wokół czerwonej postaci.

Ceremonię otwarcia BBC określiło jako „kwiecistą”. Stacja pominęła, że Hesse wykorzystał głowę kozła – symbol kultu satanistycznego. Wypaczył obraz aniołów oraz korzystał z aluzji seksualnych. Obok głowy kozła prezentował też figurę baranka (symbol chrześcijański). W ramach spektaklu pojawił się również aktor przebrany za papieża w towarzystwie dwóch zakonnic.


Fotograf Carsten Peter, autor książki „Alpendämonen” (Demony Alp) uważa, że kozioł i wizerunku demonów są elementem wierzeń Szwajcarów, Niemców oraz Austryjaków, jak donosi redaktor Stephan Orth z Der Spiegel. Stanowią one tradycje pogańską.

Zdaniem redaktor Euan McLelland z Daily Mail przedstawienie: „eksplorowało motyw masy, nowoczesności książki [sic!] i pojednania Północ-Południe”.

Wedle BBC przedstawiciele różnych religii błogosławili tunel. Reuters opublikował fotografię statuetkę św. Barbary umieszczoną w tunelu z Ersfeld do Bodio.

Podręcznik dla satanistów Brother Nero „Satanism. A Beginner’s Guide to the Religious Worship of Satan and Demons” w pierwszym tomie wykłada, że: „satanizm szczerze [sic!] wykłada kim jesteś i nie pozwala, abyś był kontrolowany przez innych, którzy cię nie akceptują. (…) Szatan i Demony pozwolą, że stawisz czoła swych strachom”. W tym kontekście ucieczka od piękna objawia się w promowaniu brzydoty dla oswojenia ze strachem. Służy ku temu w przypadku sztuki przedstawienie, scenografia oraz muzyka.

John Leonard w książce „Faithful Labourers” zauważa: „Szatan jest absurdem”. Ten element jest trzonem antypiękna. Wyraża się w kulturze postmodernistycznej, czyli łączeniu form bez żadnych ograniczeń.

James R. Lewis podał w „Satanism today”, że w 2000 roku w Sydney powstał nurt satanistyczny The Order of Internal Light, który: „nie jest jak inne kościoły Szatana, ale raczej koncentruje się na użyciu muzyki oraz sztuki do zwiększania [sic!] jakości życia i dla ogólnej ekspansji estetycznej społeczeństwa jako całości”. W dokumencie założycielskim The Order of Internal Light wprowadzają sztukę satanistyczną jako formę wprowadzenia w cześć diabła.

W sieci pojawiły się teorie spiskowe, że przedstawienie w Gotthard było elementem Nowego Porządku Świata (New World Order). Ich zwolennicy pominęli, że Cywilizacja Zachodu opiera się na chrześcijaństwie. Jego odrzucanie zaś prowadzi do wprowadzania elementów pogańskich do kultury i sztuki. [Nie rozumiem sensu: „zwolennicy pominęli”? Stwierdzili prawdę. – admin]

Dzięki temu lewica miesza wartości z antywartościami przez promocję różnych duchowości. Docelowo chce zaniku chrześcijaństwa i wpojenia ludziom pożądanych przez nich wierzeń. Redaktor John Hawkins zauważa: „Lewica entuzjastycznie wspiera rządy sponsorujące antychrześcijańską sztukę”. W jego ocenie to jest element „wojny lewicy z chrześcijaństwem”.

Jacek Skrzypac
https://prawy.pl

Zdjęcia za http://nowaatlantyda.com

Komentarzy 48 to “Satanistyczne przedstawienie w szwajcarskim tunelu”

 1. krolewnascieszka said

  Koniec Cywilizacji?

 2. Vis 61 said

  Żyjemy w czasach kultu ciemności,nic mnie już nie dziwi.

 3. marrkerr said

  Przy budowie Titanica odgrażano się Panu Bogu i źle się to skończyło

 4. NICK said

  Nie jedźcie tym tunelem, tak „ochrzczonym”.
  Nawet tam nie zaglądajcie… .
  Bojaźni Bożej niech wam nie zbraknie.

  Słusznie.
  To, co miało być niezwykłym osiągnięciem techniki, stało się świątynią demonów.
  Admin

 5. wanderer said

  Chore. Miast wielbic Boga wielbia demony.. I to oficjalnie. Juz sie nawet z tym nie kryja. Nie da sie tego nawet ukryc pod plaszczykiem tzw „sztuki”.

 6. Dictum said

  Czy Państwa nie zastanawia, że zawsze na takie widowiska udaje się nazbierać potężną liczbę tępych gojów, którzy zapewne mają przeświadczenie, że jako „artyści” biorą udział w wiekopomnym artystycznym przedsięwzięciu.

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce.
  Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
  Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy,
  a Ty, Książę Zastępów niebieskich
  mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz krążą po świecie.

  Amen.

  http://tse1.mm.bing.net/th?&id=OIP.M947a50c8fa7b531aee100947e820d70eo0&w=238&h=300&c=0&pid=1.9&rs=0&p=0

 7. Moher49 said

  Nie musimy tak daleko demonów szukać. Festiwal piosenki nijakiej w Opolu jest bliżej. Wychwalony Michał Szpak prezentował się z kabalistyczną czerwoną niteczką i wytatuowanym, odwróconym do góry krzyżem.
  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce.

 8. Poziomka said

  Opuszczając ten tunel już nigdy więcej nie będziesz bożym dzieckiem! Podobną sztuczkę serwuje gojom szklana piramida w Luwr jako główne wejście do muzeum. Ilu zombie wie, że
  w tym miejscu odbywa się nieświadoma inicjacja masońska? No ilu?

 9. Dinozaur said

  Hmmm… po mojemu to chodzi tu o przygotowanie narodu na zbisurmanienie – nasi przodkowie twierdzili , że muzułmanin to strzyżowanie diabła i kozy .

 10. Boydar said

  „… Szatan i Demony pozwolą, że stawisz czoła swych strachom …”

  Koresponduje mi to (przepraszam za osobista refleksję) z tym co napisałem o wsparciu dla zła dokonywanym przez niezupełnie zdegenerowanych ludzi. Dzięki temu wydaje się im, że ich własne wady i ciągoty będą mniej widoczne Co za debilizm.

  A co do tego ewidentnie satanistycznego „czegoś” przed tunelem, równie dobrze możemy zarzucać Dantemu wizje piekła. Po coś to było i coś dało. To nie ci którzy przedstawiali są istotni, tylko nasze myśli wokół tego. Również takie, że to tylko przedstawienie; a do rzeczywistego horroru wrócimy po ostatnim gongu. I tam już żadnych gongów nie będzie tylko siarczysta wieczność.

 11. Aguirre said

  ad 8) Faktycznie może tak być.

 12. peacelover said

  No coz…narod wybrany triumfuje
  i tu (w Szwaicarii ! )…i u nas w Polsce gdzie co dwa lata ma odbywac sie „ANAKONDA”

  Pytanie brzmi : Kiedy wreszcie tych walnietych opetancow swiat skutecznie poskromi ???!!

 13. leśnik said

  Taki jest teraźniejszy fundament Europy wraz ze swoimi wartościami. To nie jest nasz fundament. Jest jednoznacznie antynarodowy i antychrześcijański. Po prostu diabelski. Chrześcijański fundament z założenia stawia bramę dla nieprawości i nieczystości po to aby to co się na nim wznosi było zdrowe. Mówiąc po naszemu – potępia grzech. Tu jest na odwrót. Drzwi dla grzechu są szeroko otwarte a napiętnowana jest moralna ocena grzechu. Europa której wyobrażenie ludzie wynieśli z przeszłości a Unia Europejska to jest co innego. Mówią: wartości europejskie i mogłoby się wydawać że odnosi się to do tej Europy której już nie ma, podczas gdy te „wartości” są inne i nowe. Oszukują w ten sposób ludzi. Stara Europa jest jeszcze w nas ale nowa już nie dla nas. Jak marksiści przez indoktrynację od najmłodszych lat chcą sobie wychować odpowiednich dla systemu ludzi. Kaczyński ostatnio jednoznacznie utożsamił Europę z Unią Europejską. Nie chce mi się tego komentować. Ale wydaje mi się że projekt się sypie. Sprawa emigrantów rozkręcona zresztą przez jankesów nie ułożyła się tak jakby sobie życzyli. Jest realne zagrożenie wojną. Zaczynają mówić o państwach narodowych.

 14. Zygmunt said

  Najprawdopodobniej jest to tylko typowy dla dzisiejszych artystycznych elit bezmyślny debilizm, w pogoni za czymś co opinię publiczną zdziwi i zaszokuje. Efekty są najczęściej żałosne i żenujące.
  Przykładem może być także ostatnio zainscenizowana przez niemieckiego reżysera Volkera Schlondorffa uroczystość ku czci żołnierzy poległych pod Verdun w pierwszej wojnie światowej. W ramach tego przedstawienia 3400 młodzików płci obojga pod rytm wystukiwany na blaszanych beczkach przebieglo sobie po nagrobkach poległych żołnierzy i udawało bójkę, można obejrzeć pod

  Nie wszyscy byli tym zachwyceni, nawet jeden z dziennikarzy „Die Welt” pozwolił sobie napisać o tym przedstawieniu że był to bezwstydny, błazeński taniec śmierci.
  http://www.welt.de/debatte/kommentare/article155807639/Der-alberne-Totentanz-von-Verdun-war-schamlos.html

  Mi te przedstawienie skojarzyło się z innym, upamiętniającym bitwę pod Pearl Harbour

  To, co nie tak dawno temu było błazeńskim wygłupem jest dziś prawdziwą sztuką, sposobem wyrażenia czci dla poległych.

 15. RomanK said

  Emocjonaci serurmaci:-))))) Cofnijcie sie pare kroczkow do tylu i spojrzyjcie na glupkow trzezwym okiem!
  17 lat charowki tysiecy robotnikow, technikow i inzynierow…niezwykle trudne warunki i piekny tunel…tunel sluzacy ludziom Szwajcarii..Europy..swiata….
  Ta ciezka prace ma zniweczyc, jakis wyglup pseudo religijny palantow mieniacych sie byc elita kulturalna Europy?????
  – Nie jedzdzcie tym tunelem????:-_))))))))
  Bo co????? Dlaczego nie????
  Bo jakies dupek za ciezkie pieniadze pomazal kozim gownem tory????I Poskakal z rogami capa po peronie?????
  NO to popluje przez lewe ramie i odmowie Zdrowac i po krzyku…a smarujacemu gownem tory opryszczy przyrodzenie:-)))

  To tylko swiadczy o jednymn- jakimi sakramenckimi bucami sa dzis ci co przygladaja sie temu, i jakimi durniami, ze wybrali na swoich przedstawicieli jeszcze wiekszych bucow ,ktorzy na to pozwalaja i placa!
  TO tak samo dotyczy Festivali w Opolu ,.SOpocie etc….jakim durnym bucem trzeba byc ,zeby na takie cos kupowac bilet….wcale nei tani…..
  Po co ogladacie ten preglupi chlam…zerobcie swoj festival! Wolno!!!
  BO to wszystko to jest test…to sa testy…na wasze skurwienie..na jego stopien! Na ich podtswuie przygotowuja wam prawotfurcy nowe regulacje prawne i przepisy….zaslugujecie na to.

 16. Marcin said

  Ad 14 Dobrze ze nie zostawili „kupy” na nagrobkach bo „kupa” w żydowskiej „kulturze” ma szczególne miejsce. A wracając do tych dziwadeł i guseł odprawianych na czesc wiadomo kogo to ten samozachwyt i bluźnierstwo może byc szybciutko zgaszony , podobnie może byc jak bylo z tym ” niezatapialnym”.

 17. rafal z said

  Żeby to było tylko to. Okazuje się że w Szwajcarii dzieje sie znacznie więcej dziwnych rzeczy np:

 18. Zbigniew Jacniacki said

  Sprawa jest poważna.Ale należy zauważyć, ze była to ceremonia ekumeniczna http://imagenes-cdn.laopinioncoruna.es/multimedia/fotos/2016/06/01/61468/fotosagencias20160601102923-9_g.jpg

  W 2012 roku streściłem informacje o lokalizowaniu w tunelu m.in.centrum wywiadowczego.”„Organizacje wywiadowcze z Unii Europejskiej przyjęły niedawno do eksploatacji największe w zachodniej Europie centrum nadzoru elektronicznego. Znajduje się ono na głębokości 800 metrów poniżej gór Gotthard , niedaleko miejscowości Sedrun. Budowa została przeprowadzona jednocześnie z budową tunelu kolejowego Gotthard, co pomogło utrzymać istnienie obiektu w tajemnicy. Co kryją wnętrzności Mount Saint Gotthard?

  Obiekt jest ogromny. Znajduje się na czterech poziomach, składa się z pięciu bloków.Całkowita długość tuneli – ponad 50 km. Bloki są odizolowane od siebie, łączy je Underground Railroad. . Istnieje także zaopatrzenie w żywność, studnie artezyjskie, autonomiczny system zasilania…..” http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2012/12/gotthard-szpiedzy-z-pieka.html

 19. RomanK said

  Europejska Iron Mountain….

  Ale przeciw Komu??? skoro sa wszyscy???? Takie centra nie sa przeciw Komukolwiek…ale to sa Centra Przetrwania… Wybranych

 20. Hasso C. said

  To sa po prostu przejawy degeneracji kultury w wyniku dobrobytu, wspomagane przez tzw. elite. Nie potrzeba do wytlumaczenia tego szatana ani Boga. Czlowiek jest istota, ktora trzyma sie kupy w warunkach ciaglej walki o byt. Gdy tego brakuje, dostajemy swira.

 21. RomanK said

  Panie Hasso C..pan to tak sam z niczego???czy ktos panu podsunal???
  Mysli pan ze Mickiewicz z glodu, a Slowacki -bo maial suchoty???? A Chopin..bo nie mial grosza i przymieral..odwrotnie od Janka Muzykanta..ktorego plagiatowal wykorzystujac fakt, ze Janek band leader – nie znal nut????z lenistwa i dobrobytu???

 22. GM said

  „Lajka” Panu daję, Panie Romanie, już dawno nie oplułem monitora ze śmiechu.

 23. Hasso C. said

  Panie Romanie, nie wiem. Szukam zrozumialych wytlumaczen. Religie mnie nie przekonuja.

 24. ad 20
  a tam, zaraz elity , Zydki i Putin . Ten tunel to brutalny akt przemocy wobec natury . Ale natura w swojej naturze jest zyciodajna , ale tez brutalna i cale jej dobro i zlo juz czlowiek pierwotny ucielesnil w diabla i aniola . To ta odwieczna walka miedzy jednym i drugim w naturze , a czlowiek jest jej elementem , i chociaz coraz silniejszym przeciw niej , to jednak nadal nagi ( stad chyba tyle tu bielizny , wcale nie tak seksi).

 25. RomanK said

  Rozumiem panie Hasso C…ale niech pan pomysli. Co my..normalni ludzie mamy z tym wspolnego?
  Kto nas pyta o zdanie co sie nam podoba???
  Co chcielibysmy ogladac??sluchac??spiewac???
  Kultury, cywilizacje buduje sie od dolu…z potrzeby serca i duszy…to powstaje w nas i wyplywa..od dolu z ludu…folklor..country…i szlifowanie folku w klasyke z zachowaneim calego kamienia, szlifami wyciagajac z niego swiatlo i piekno do najwyzszych poziomow…

  I to …od gory…narzucane z gory….dla skupienia uwagi i idotycznego malpowania…ochyda..obzydliwosci….ale oprawiaone w straszliwa kase…i oklaskiwana przez takie same dane z gory nam elity….
  I niech pan zauwazy, ze to tylko dziala dotad dopuki pan na to patrzy..
  wystarczy powiedziec NIE!.
  Kult Mamona……nawet ksiezulo, rabin , mulla kropia diabla:-)))))z rogami …bo wypada:-)))i zawsze wpadnie za poswiecenie…..

  Bedziesz sluzyl BOGU…czy Mamonowi????

 26. Glos Prawdy said

  W Belgii w Brukseli na satanistycznym koncercie śpiewano: „djable przyjdź, dajble, ja cię pocałuje w usta, w język”. I dajbla nie trzeba było długo oczekiwać. Jawił się w postaci terorystow. Czegoś takiego można teraz spodziewać się w Szwajcarii, na pewno nie spoczyli na laurach i planują gdzieś w Europie kolejny atak.

  Przerażające! Zobacz co można było kupić w Belgii – legalnie!
  http://www.fronda.pl/a/przerazajace-zobacz-co-mozna-bylo-kupic-w-belgi-legalnie,68544.html

 27. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – Ta też poszła tą drogą

  .http://nwonews.pl/pictures/forumimg/2911/0/40545/23c28094639f0d6d4be03cd9cfc02d1a.jpeg

 28. Boydar said

  I też nie widzi w tym nic złego.

 29. Siekiera_Motyka said

  Ad. 25 – „I niech pan zauwazy, ze to tylko dziala dotad dopuki pan na to patrzy..”

  Dokładnie tak !!!! TV u mnie nie pracuje. Koniec. Jedyny wpływ na mnie mają tym że będę MUSIAŁ płacił im przez rachunek elektryczny.

 30. NICK said

  http://www.pudelek.pl/artykul/64433/rodowicz_o_meczu_polska-szkocja_zenujaco_wstyd/

 31. Boydar said

  Pan Gajowy ma dylemat (żeby tylko On), kto żyd a kto nie żyd. A przecież musi być jakiś indykator, po prostu musi. Pan Bóg nie zostawiłby nas bez narzędzia. Tak sobie myślę, że bez względu na geny, albo ktoś ma sumienie i wstyd, albo nie ma. Tylko to rzutuje i przesądza całą resztę.

  W niektórych przypadkach, niezbyt częstych, nic mnie to nie obchodzi.
  Admin

 32. Yah said

  Ad 31

  Pan Bóg zostawił narzędzie, ale tylko tym, którzy Panu Bogu bezgranicznie zaufali. Ale komu, tego ja nie wiem, to wie tylko Pan Bóg.

  „Tak sobie myślę, że bez względu na geny, albo ktoś ma sumienie i wstyd, albo nie ma.”

  Tak jest tylko jeden warunek do spełnienia tu opisany:

  A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę od ust waszych! Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu [Boga], według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus.

  Ale nie ma w ogóle mowy o współczesnym „miłosierdziu” pod który rozumie się pobłażanie dla zła i grzechu, żeby szatan nie poczuł się odrzucony.

  Warto zwrócić uwagę na Objawienie Jana Teologa

  „Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej,
  ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę.
  A zdumieją się mieszkańcy ziemi,
  ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia
  od założenia świata –
  spoglądając na Bestię,
  iż była i nie ma jej, a ma przybyć”.

  Tak więc, nie wszyscy widzą i rozumieją co się dzieje dookoła i tak ma być.

  Ci mają jeden zamysł,
  a potęgę i władzę swą dają oni Bestii.
  Ci będą walczyć z Barankiem,
  a Baranek ich zwycięży,
  bo Panem jest panów
  i Królem królów –
  a także ci, co z Nim są:
  powołani, wybrani i wierni»

  „Powołani i wybrani” przez Pana Boga i „wierni” a wiec ci co uwierzyli i nikt inny.

  „….bo Bóg natchnął ich serca, aby wykonali Jego zamysł,
  i to jeden zamysł wykonali –
  i dali Bestii królewską swą władzę,
  aż Boże słowa się spełnią. ”

  Dlaczego jest coraz gorzej, dlaczego rządzą psychopaci? Zamysł Boży, który wiedzie nas do celu …

 33. NICK said

  Bucu – kafelku. (15).
  Zobacz wpis (18) oraz to:
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=25222,
  Rozumiesz coś?

 34. Piskorz said

  2 czerwca (2016) oficjalnie otwarto Gotthard Base Tunnel – najdłuższy, bo liczący sobie 57 km tunel na świecie. Tunel powstal kosztem 11 milardów euro i wydrążenie go w alpejskich zboczach zajęło aż 17 lat. Dzięki temu podróż z Zurychu do Mediolanu skrócona została o godzinę (!!!).

  Można próbować zrozumieć intencje oszczędnych Szwajcarów, ale nawet dla laika staje się jasne, że taka potężna inwestycja będzie się zwracać przez stulecia, co stawia pod znakiem zapytania jej ekonomiuczny sens. Chyba, że sens powstania tego tunelu leży zupełnie gdzie indziej… NO WŁAŚNIE..GDZIE?

 35. NICK said

  Piskorz. patrz wyżej. (33).

 36. leśnik said

  @31
  Przepraszam że się wcinam ale myślę podobnie więc coś dorzucę. Prawda=Chrystus. Duchowa prawda życia. Wewnętrzny stosunek do niej – co widzi Bóg. To jest Jego parametr. Miara sądu wobec każdego człowieka. Narzędzie człowieka – jeśli ma udział w prawdzie – to rozróżnienie po której stronie ktoś jest i jaki jest stosunek serca człowieka do Boga. Ale to działa doraźnie, przykład Żyda Saula-Pawła to pokazuje. Tutaj narodowość nie ma znaczenia. Pan Yah o tym napisał. W przypadku Żydów istotne jest to że jako naród niosą z sobą ciężar tego co stało się z Chrystusem gdy był wśród ludzi cieleśnie. Możnaby to streścić w słowach które usłyszał Saul: Trudno ci przeciwko ościeniowi wierzgać? To jakby specjalizacja. Ponoszą tego konsekwencje i są ciągle w tym samym miejscu. Dotyczy to każdego z osobna, może się nawrócić, a gdy identyfikuje się z ich religią, bierze na siebie ich wspólny ciężar. Bóg posłał światłość życia na świat i ona jest dostępna. Są słowa które składają o niej świadectwo. Nie może być tak jakby to się nie stało albo było nieważne. Więc my możemy tego ich upadku w przykry sposób doświadczać ale nie możemy formułować ostatecznych sądów. Należy pamiętać że celem potępienia nie jest człowiek ale grzech, dla człowieka jest zbawienie.

 37. Boydar said

  Ja wiem, co napisałem i dlaczego właśnie tak. Po pierwsze żyd z małej litery, czyli z postawy (nastawienia do świata). A czym się różni squrwiel szabesgoj od przyzwoitego Żyda. I co nam przeszkadza ten pierwszy a co drugi.

 38. Hasso C. said

  Nie trzeba koniecznie sluzyc albo Bogu albo Mamonie, panie Romanie. Telewizji nie ogladam z zasady, od 8 juz lat. Pracuje tylko tyle, zeby mi starczylo na jadlo, prezenty urodzinowe i podroze. Do kosciola nie chodze, choc przyznam, ze az 2 (!) razy dalem sie zamknac w prawoslawnym klasztorze na pustyni w Arizonie, w sumie pod 4 tygodnie, celem „znalezienia Boga”. Coz, nie wyszlo. Moze innym razem?

 39. Yah said

  Ad 38

  Niestety Panie Hasso tak to działa jak Pan zauważył, niechcący. Służymy albo Bogu albo mamonie. Gdy nie jesteśmy zdecydowani ( letni), nawet jak by się Pan zamknął w celi na 8 lat Boga Pan nie „znajdzie”. Gdy Pan opowie się po stronie Boga, Pan Bóg da Panu tyle tej mamony ile trzeba na chleb powszedni. Innej drogi nie ma …

 40. leśnik said

  Ode mnie też rada panie Hasso. Niech pan nie szuka Boga na zewnątrz. Szuka pan tam gdzie winno być Jego mieszkanie. W swoim sercu. Jeśli jest pan szczery, ta postawa plus Nowy Testament wystarczy żeby pan znalazł.

 41. Hasso C. said

  Spasibo, Gentlemen.

 42. NICK said

  Jednakowoż słusznie, jak się okazuje, onegdaj, Panie Hasso C., dopierd…łem. Zresztą we kontekście romanowym.
  Nie patrz Pan w ten sposób. Nie szukaj Pan przyjaciół na siłę. Nie klej się Pan do kogokolwiek. Pisz Pan co myśli przyniosą. Rozsądne.

 43. Boydar said

  🙂

 44. Hasso C. said

  Nick, twoje wypady sugeruja, ze masz albo ponizej 150 cm wzrostu albo ponizej 10 cm w innym miejscu. Sory za szczerosc, ale moze da ci do myslenia.

  Mnie raczej daje do myślenia o Panu.
  Admin

 45. NICK said

  Jak żesz prymitywnie. (44). IQ ze kłopocikiem.
  No. Taka odpowiedź, kumpla romanowego. Ten to se dobiera. Adwersarzy.

  Stosownie.

 46. Maćko said

  Nie szukajmy perfidii gdzie zwykla glpota wystarczy jako wyjasnienie.
  Byla kasa to ja rezyser wykorzystal i zrobil show dla gawiedzi. Spoko. Nie ma co tracic czasu na bzdety.
  Wyglada jak kopia Cyrku Slonca – Cirque du Soleil:

 47. Listwa said

  @ 46 Maćko

  Nie mówmy, że to zwykła głupota, gdy jest perfidia.
  Zrobił szatanistyczne show dla gawiedzi, bo miał pieniadze,Tto dlaczego nie zrobił o sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach w obecnośoci politycznej elity Europy ?

  „Byla kasa to ja rezyser wykorzystal i zrobil show dla gawiedzi. Spoko. Nie ma co tracic czasu na bzdety.”
  – zwykly bezwartościowy komunikat naiwniaka pozbawiony potwierdzenia.

 48. re1truth2 said

  Oj kiepsko ten tunel drążyli, pewnie dużo łapówek.
  Ten tunel był już wydrążony wcześniej tylko 8 lat, w tym dwa na pełne uruchomienie trasy – nie korygowałem translatora [Płyta z „Illustrated London News” (tom 80/1 str 257). Trasa Gotthard, począwszy od północnej Szwajcarii do granicy z Włochami, był wyzwaniem dla inżynierów kolejowych ze względu na jego stromych wzniesień. Najbardziej skomplikowana część była długa prawie dziesięć mile Gotthard tunel pod Alpami. Prace rozpoczęły się w 1872 roku po obu stronach gór, w Goeschenen na północy i na południu Airolo. Pracownicy i mieszkańcy tutaj uczcić spotkanie dwóch otworów tunelu w 1880. pełną obsługę pociągu rozpoczęła się w 1882 roku, gdy linie dojazdowe zostały zakończone.]

Sorry, the comment form is closed at this time.