Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielki deprawator – George Sőrős

Posted by Marucha w dniu 2016-06-10 (Piątek)

Artykuł pochodzi z roku 2005 – admin

Organizatorem logistycznego i finansowego zaplecza dla celów realizowanych przez Komisję Trójstronną jest George Soros (ur. 12 stycznia 1930 r. na Węgrzech) – mieszkający w USA, jeden z najbardziej znanych spekulantów finansowych żydowskiego pochodzenia.

George Soros mieszkał na Węgrzech do 1946 r. Jako nastolatek próbował handlować walutą na czarnym rynku. W 1947 r. wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie w 1952 r. ukończył studia w London School of Economics. W czasie studiów uczestniczył m.in. w seminariach Karla Poppera, od którego przejął ideologię tzw. społeczeństwa otwartego.

W 1956 r. Soros przeniósł się do USA, z postanowieniem zarobienia pieniędzy, które pozwoliłyby mu „pracować jako pisarz i filozof”. Dzięki spekulacjom finansowym Soros dorobił się majątku, który ocenia się na 5-7 mld dolarów.

Początki fortuny George’a Sorosa mają swoje źródło w inwestycjach giełdowych prowadzonych akcjami firm zajmujących się utylizacją śmieci. Wobec kryzysu rynkowego nikt nie wierzył wówczas w możliwość dorobienia się na grze giełdowej, jednak Soros zdecydował się lokować posiadane fundusze, wychodząc ze słusznego założenia, że skoro firmy owe przetrwały najgorszy kryzys, muszą mieć istotną zdolność do kreowania zysku, która w przyszłości spowoduje wzrost ich kursu.

Soros zyskał światowy rozgłos 22 września 1992 r., gdy w ciągu jednego dnia zarobił około miliarda dolarów. Przyjął, że brytyjski funt jest przewartościowany i dokonał stosownej spekulacji, zmuszając Bank Anglii do wycofania funta z koszyka wymiany walut.

George Soros jest powszechnie krytykowany za nieetyczny sposób, w jaki doszedł do swojej fortuny. Dokonywał on operacji finansowych, których nieodłączną częścią było pozbawianie oszczędności milionów rodzin na całym świecie. W jednej chwili traciły one część lub całość dorobku np. z powodu gwałtownego spadku kursu walut, w których zostały ulokowane oszczędności.

Wielu bez trudu wybacza mu ten niegodziwy sposób zarobkowania, a nawet podaje go za wzór finansisty, argumentując, że używa zarobionych pieniędzy z pożytkiem dla innych.

W efekcie amerykańsko-żydowski spekulant otrzymał doktoraty honoris causa New School for Social Research (Nowy Jork), Uniwersytetu Oksfordzkiego (1980 r.), Uniwersytetu Ekonomicznego w Budapeszcie i Uniwersytetu w Yale (1991 r.).

Wielu komentatorów uważa jednak, że nazywanie Sorosa filantropem jest świadomą manipulacją, ponieważ nie udziela on pomocy potrzebującym, lecz jego szczodrobliwość sprowadza się do finansowania ideologii tzw. społeczeństwa otwartego. Za pojęciem tym kryje się idea budowy ogólnoświatowego społeczeństwa, którego formą organizacyjną nie będą państwa narodowe, lecz coś w rodzaju stanów zjednoczonych świata, z pełnym przepływem ludzi, idei, towarów etc.

Z tego powodu niektórzy określają Sorosa jako „niebezpiecznego wroga państwa narodowego”.

Swoje cele realizuje on poprzez ufundowany przez siebie Instytut Społeczeństwa Otwartego (ISO) i podporządkowane mu liczne fundacje. Soros ufundował też, kosztem 250 mln dolarów, Uniwersytet Środkowoeuropejski w Budapeszcie, który jest obok ISO głównym narzędziem indoktrynacji młodzieży w duchu tzw. społeczeństwa otwartego.

Na najważniejszy teren swojej działalności wybrał kraje dawnego bloku komunistycznego. Przez pewien czas hojnie sponsorował także reformy prezydenta Rosji Borysa Jelcyna. Wszystkie fundacje Sorosa prowadzą działania zmierzające do zmiany stanu świadomości społecznej całych narodów postsowieckiego obszaru. Obok „edukacji” młodzieży na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim służy temu także finansowanie stosownych publikacji, a także mediów.

Jedną ze strategii realizowanych w budowie społeczeństwa otwartego jest destrukcja społeczeństw zbudowanych w oparciu o chrześcijańskie zasady moralne. W tym celu Soros finansuje szereg demoralizujących i antynatalistycznych programów, jak np. upowszechnienie i „ulepszenie jakości usług aborcyjnych”. W ramach tej strategii ISO intensywnie wspiera także wszelkie środowiska, których działalność prowadzi do społecznej demoralizacji i deprawacji młodzieży i dzieci.

Dzięki finansowemu wsparciu fundacji Sorosa w wielu państwach zyskały na znaczeniu ruchy i organizacje tzw. mniejszości seksualnych, które wcześniej praktycznie tam nie istniały. Mianem tym określa się ruchy promujące nienormalne i chore zachowania seksualne.

Celem dążeń Sorosa jest także zniszczenie opartego na autorytecie, tradycyjnego modelu edukacyjnego. W ten sposób przygotowuje on teren pod budowę światowego państwa zamieszkałego przez globalne „otwarte” społeczeństwo. Soros poczynił w tym kierunku znaczne kroki.

Finansista jest uważany za ojca i sponsora „kolorowych rewolucji” w Jugosławii, Gruzji i na Ukrainie, gdzie władzę przejęli zwolennicy głoszonych przez niego idei, których reprezentanci zasiadają wespół z Sorosem w Komisji Trójstronnej.

O tym, jak ważne dla Sorosa są te działania, świadczy jego ubiegłoroczny atak na prezydenta USA George’a W. Busha. Konsekwentnie i skutecznie broniąc świętości życia i rodziny, Bush zagroził urzeczywistnieniu destrukcyjnych pomysłów żydowsko-amerykańskiego spekulanta. Soros, który przez lata nie angażował się bezpośrednio w politykę, odstąpił od tej zasady, przyjmując za „główne zadanie” swego życia usunięcie Busha z fotela prezydenta USA. Ogółem wydał na kampanię przeciwko George’owi W. Bushowi 15,5 mln dolarów.

Znaczącą rolę w planach George’a Sorosa odgrywa położona w centrum Europy, pomiędzy Zachodem a Wschodem, Polska. Głównym narzędziem propagowania wynaturzonej idei społeczeństwa otwartego jest finansowana przez Sorosa Fundacja im. Stefana Batorego. Budując w Polsce struktury do realizacji swojej koncepcji społeczeństwa otwartego, Soros oparł się głównie na środowisku dawnej Unii Wolności (obecnie Partia Demokratyczna demokraci.pl), Unii Pracy, w znacznym stopniu Platformy Obywatelskiej i SDPl.

Bardzo ważnym celem sieci sorosowskich fundacji działających w krajach dawnego bloku wschodniego jest stworzenie międzynarodowej, skomputeryzowanej bazy danych osobowych, pozwalającej zachodnim instytucjom na łatwe wyszukanie wygodnych dla nich i lojalnych osób. Tacy ludzie, obejmując w swoich macierzystych krajach eksponowane stanowiska w mediach, biznesie, a nawet administracji państwowej stają się cennymi „agentami wpływu” na usługach zachodnich instytucji i korporacji. Istnienie bazy danych ma także potężny wpływ na siłę oddziaływania w tym regionie Komisji Trójstronnej.

Swoje ludobójcze idee „filantrop” Soros szerzy w państwach, które od kilkunastu lat borykają się z jednym z najniższych wskaźników płodności na świecie i gdzie, z nielicznymi wyjątkami, zabijanie dzieci poczętych jest w praktyce możliwe na każde żądanie. Chociaż są to często społeczeństwa żyjące w skrajnej biedzie, to jednak Sorosowskie fundacje nie wspierają inicjatyw, które przyczyniłyby się do generalnej poprawy życia ludności. Nie obchodzi więc go los ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy.

George Soros powiedział kiedyś o sobie, że „jeśli kiedykolwiek istniał człowiek, który pasował do stereotypu ponadnarodowego, bolszewickiego, żydowskiego, syjonistycznego, światowego konspiratora – to właśnie ja nim jestem”.

Krzysztof Warecki
Nasz Dziennik z 19-20 listopada 2005 (dodatek „Masoński rząd światowy”)
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=ma&dat=20051119&id=ma19.txt
[Strona już nie istnieje – admin]

http://www.rodzinapolska.pl/

Komentarzy 13 to “Wielki deprawator – George Sőrős”

 1. Obserwator said

  Jak to żydek-syjonista. Musi być qrwą, złodziejem bydlakiem, oszustem i wiecznie biednym i sholo(kał)szczanym dla pozoru potworkiem.

 2. Siekiera_Motyka said

  Częściowo na temat Sorka.

  Ciekawa informacja znajdująca się w linku podanego przez Pana Boydar.

  gdzie czytam to

  „…. zdarzenie coroczne we Wrocławiu: Global Forum i Atlantic Coucil, czyli Światowy Kongres żydów globalnych, który zjeżdża znowu do miasta w dniach 2-4.6.2016. Warto przy tej okazji zadać pytanie: po co i kto przyjedzie w 2016 (Andrzej Duda, Antoni Macierewicz i Waszczykowski ??)? ”

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pani Agata Kornhauser pewnie też tam będzie jako nauczycielka.

  .http://m.natemat.pl/5656ae8db28e2ddccb57a97b119a59bd,640,0,0,0.jpg

 3. Dictum said

  Kundel bez ojczyzny, bez sumienia, bez minimum etyki – siłą zagrabionej mamony niszczy cały porządek świata z jego prawami natury.
  Wynaturzone monstrum.
  Jego działalność to przykład, jak za pomocą pieniądza można zmieniać racjonalne dotąd ludzkie myślenie i zachowania w kupę gnoju (urzędowa aprobata aborcji, zboczeń, gorszenia i wszelkich – co już tylko diabeł mógł wymyślić – wynaturzeń).
  Sam zbydlęcony od młodu zaraża tym zbydlęceniem wszystko, czego się dotknie jego śmierdzący pieniądz.

 4. Dictum said

  A jeszcze jedno. Zastanowiło mnie, dlaczego Sz. Pan Gospodarz dał bisko siebie dwa podobne artykuły. Ale tu ważna jest data wydania ND – 2005.
  Biorąc pod uwagę, że choćby dopiero od 2005 roku ND (i katolickie owoce z nim powstałe – RM, Wyższa Szkoła itp.) dobrze był zorientowany, kto zacz to indywiduum, Soros, to nie zająknął się w popieraniu braci Kaczyńskich, którzy – jakby na to nie patrzeć – współpracowali na forum Fundacji Batorego z tą kanalią, która (podobnie jak inny żyd, Urban) przechwala się swoimi patologicznymi cechami.

  Dlaczego dwa? Tak się złożyło.
  Admin

 5. RomanK said

  Pytanie tylko dla wysoko wyksztaconych.

  Czy deprawator placacy deprawowanycm za deprawacje jest deprawatorem????

  Czy kurwa sie rodzi ..czy staje?

 6. Racjonalista anty jud. said

  Skoro ten złodziej Soros skupuje złoto to znaczy, że papier walutowy przestanie mieć jakakolwiek wartość. My też zamiast odkładać papierowe pieniądze powinniśmy zamieniać je na złoto. Dał złodziej Soros przykład.

 7. NICK said

  (5). No comments.
  No jeden.
  Staje.
  Pozostaje z szacunkiem.

 8. snag said

  RomanK @ 5 ,…

  Nie wspominajac ze pod szyldem non-profit sume wydana ma deprawacje odciaga od podatkow ktore nie trafiaja do skarbu panstwa a ich brak trzeba uzupelnic dodatkowymi podatkami nalozonymi na deprawowanych 😉 ,…

  Komu staje ? ,…

 9. RomanK said

  ad 8:-))))..dokladnie.

 10. Maćko said

  Te bzdetny filmik z 2 to co to jest konkretniej? I to Pan Boydar mial podac??????
  😦

 11. Dictum said

  ad. 5
  Sponsorujący deprawacje jest deprawatorem, identycznie wykonawcy zleceń sponsora.
  Nawet przedszkolanki, z których jedna tępa guła mówiła mi – zapytana o wiadome zajęcia w przedszkolu – że jak nie będą przeprowadzały wiadomej edukacji, to nie dostaną pieniędzy. Te ich działania są bardzo podstępne i rodzice muszą być niezwykle czujni i nieugięci.

 12. Siggi said

  Kurski to puścił?Bekniesz Jacek,bekniesz baranim głosem.Stanął na przeciągu…

 13. Siekiera_Motyka said

  Ad. 10 – Pan Boydar NIE podał film ale w linku który podał był ten film wspomniany

  http://zawisza.neon24.pl/post/132111,zydzi-chazarscy-w-polsce

Sorry, the comment form is closed at this time.