Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

EBC chce drukować miliardy euro, aby skupić prywatne długi niemieckich, francuskich i włoskich korporacji!

Posted by Marucha w dniu 2016-06-12 (Niedziela)

Europejski Bank Centralny (EBC) postawił sobie jasny cel – chce stymulować gospodarkę euro-grupy. Słuszne to i chwalebne.

Kontrowersyjny może być jednak sposób osiągnięcia tego celu. Otóż ekipa kierowana przez Mario Draghi’ego chce dodrukować miliardy euro, aby móc skupić za nie… prywatne długi niemieckich, francuskich i włoskich korporacji!

Tak, tak – prywatne, nie krajowe! W ten oto sposób w Europie oficjalnie skończy się epoka kapitalizmu, a rozpocznie euro-socjalizmu… [E tam, ani kapitalizmu, ani euro-socjalizmu, tylko złodziei i łobuzów – admin]

Chciałoby się powiedzieć – to się nie dzieje naprawdę. A jednak… Europejski Bank Centralny (EBC) pod wodzą Mario Draghi’ego wpadł na szalony pomysł. Właśnie ogłoszono, że będzie on masowo drukował euro (mówi się, że ma to być kwota między 3 a 5 miliardami miesięcznie) tylko po to, aby skupować za ich pomocą obligacje (długi) prywatnych firm!

Zgodnie z doniesieniami agencji Bloomberg – na wsparcie EBC mogą liczyć Siemens AG i RWE AG (Niemcy), Assicurazioni Generali SpA i Telecom Italia SpA (Włochy), Renault SA i Engie SA (Francja) oraz Telefonica SA (Hiszpania).

Nie wiem czy specjaliści podzielą moją opinię – jeśli opisywana powyżej interwencja EBC wejdzie w życie, to będzie ona jawnym zaprzeczeniem podstawowych zasad wolnego rynku. Jak bowiem takie wsparcie dla wybranych firm z Niemiec, Francji czy Włoch będzie się miało do braku wsparcia EBC dla np. firm z Polski, Czech czy Węgier? Czy przypadkiem ten wielomiliardowy zastrzyk gotówki dla największych firm i korporacji z Euro-zony nie zachwieje konkurencją w UE? Co na to Komisja Europejska? [Komisja Europejska? Nic. I co jej zrobicie? – admin]

Niestety, ale takie działania prawdopodobnie uśmiercą w Europie kapitalizm i oficjalnie rozpoczną erę skrajnego euro-socjalizmu…

Źródło: Draghi Fires Starting Gun on Corporate Bond Purchases in Europe (Bloomberg.com)
http://niewygodne.info.pl

A swoją drogą… czy ktoś widział gdziekolwiek książkowy kapitalizm? Wolny rynek? Wolną konkurencję? Proszę mnie rozśmieszać.
Admin

Komentarzy 18 to “EBC chce drukować miliardy euro, aby skupić prywatne długi niemieckich, francuskich i włoskich korporacji!”

 1. ,,A swoją drogą… czy ktoś widział gdziekolwiek książkowy kapitalizm? Wolny rynek? Wolną konkurencję? Proszę mnie rozśmieszać.”

  W niektórych afrykańskich krajach z pewnością istniał książkowy kapitalizm i tam une odnajdywały się jak ryby w wodzie. Po to właśnie tworzą te wszystkie systemy – kapitalizm, wolny rynek, socjalizm, komunizm, by stanowiły one dwie strony tej samej monety i by tylko oni zyskiwali na ich wprowadzaniu i istnieniu. Bo kto może znać lepiej te wszystkie systemy, niż sami ich twórcy?

 2. Jazzik said

  Dodrukują? Czyli narobią pieniędzy bez pokrycia i kupią sobie kilka korporacji? Każdy tak może sobie podrukować weksle bez pokrycia i kupić co mu się podoba? Ciekawe że to jest w zgodzie z prawem

 3. Ad.2

  Panie Jazzik, a czym jest w Europie prawo? 🙂

 4. Nieważny said

  Czemu od razu jest przywoływany socjalizm?

 5. akej said

  UE to idealny swiat orwellowski utworzony na potrzeby starych zamoznych (swin) krajow UE. Nowi czlonkowie (zwierzeta) to dla nich tania sila robocza oraz rynki zbytu dla ich drugorzednych produktow. Teraz chca jeszcze aby splacac dlugi uprzywilejowanych swin. … A glupie zwierzatka beda teraz wyzyskiwane podwojnie.

 6. Marek said

  Dodrukują? Czyli narobią pieniędzy bez pokrycia i kupią sobie kilka korporacji?
  ===
  Pan nie zrozumiał. Nic sobie nie kupią, co ichnie korporacje już są ICH. One po prostu nie upadną, nie pójdą w bankruty. A że dodruk, inflacja zeżre cześć oszczędności klasie średniej, to kogo to obchodzi? Trza było nie oszczędzać.

 7. Siekiera_Motyka said

  To jest ta sama banda co operowała w 1939 roku

  http://www.voltairenet.org/article187508.html

 8. Metro said

  Po pierwsze primo: każden jeden co rozumuje kategoriami kapitalizm-socjalizm, własność prywatna-własność państwowa, to daje znak że spędził za dużo czasu w szkole i jeszcze się nie otrząsnął.

  Kapitalizm i socjalizm to jest to samo, chodzi o całkowitą centralizację władzy a tylko metoda jest troszkę odmienna. Tyle. Kapitalizm i socjalizm to są systemy w których międzynarodowi Żydzi kontrolują wszystko. Tylko że trochę innymi metodami.

  Po drugie primo: to nie musi być głupi pomysł. Gospodarka Europy jest przeciążona długiem. Być może chodzi o oddłużenie gospodarki? Nie wiem.

  Nie ma znaczenia czy oddłuża się Siemensa czy Bundesrepublik Deutschland. Zmniejsza się dług. Oczywiście lepiej aby oddłużało się BRD a nie Siemensa bo BRD może przeznaczyć pieniądze na cele społeczne a Siemens tego nie zrobi. No chyba że przez cele społeczne rozumie się więcej czołgów, rakiet czy łodzi podwodnych.

  To nie jest żadna rewolucja. Wiemy że Federal Reserve przeznaczyła kilkanaście bilionów dolarów na dotacje (chyba tak to należy nazwać) dla instytucji finansowych na świecie. Eurobank robi więc dokładnie to samo. Prawie to samo bo jednak Siemens to realna gospodarka a Federal Reserve ratowała tyłki prywatnym spekulantom i lichwiarzom.

 9. Zerohero said

  @8, Metro

  „Po drugie primo: to nie musi być głupi pomysł”

  Rychu da Panu w mordę, poprawi z buta, a potem wyjmie pieniądze z Pańskiego portfela. Pomysł z punktu widzenia Rycha niegłupi. 🙂

  „Gospodarka Europy jest przeciążona długiem. Być może chodzi o oddłużenie gospodarki?”

  Wybranych firm. Kolosalna różnica. Reszta utopi się w długu.

 10. RomanK said

  TO przyklad powtorki zlodziejstwa jakiego dokonano w USA tzw. Bail out. Opreacja jest prosta:
  Bank EU na podstawie decyzji Rady Europy..tworzy z niczego miliardy dollarow. Za ktore skupuje dlugi concernow..ktore sa niczym innym tylko dlugiem wobec spoleczenstw!
  W ten sposob UE zwalni z dlugow koncerny i banki przenoszac ich zobowazania na cala spolecznosc UE.

  TO najbardziej brutalny sposob grabiezy!

  W ten sposob dlug Unijny, zostanei potraktowany- jako asset, podzielony na pakiety i zostanie sprzedawanay inwestorom- jako pakiety inwestycyjne.
  Bez tego nalezaloby postawic wszystki niewyplacalne i zadluzone instytucje i firmy w stan bakructwa…wycenic to co do wyceny sie nadaje i sprzedac pokrywajac w jakims tam stopniu wierzycieli.
  W tym processie zniknelyby ogromne fortuny wielkich udzialowcow koncernow jakei siegaja wielomiliardowych kwot.

  I z czego ci biedni nagle miliarderzy utrzymaja swoje nalogi?????
  Skoro maja tak prosty sposob …aby nadal utrzymywali je pracujacy Europejczycy! Czyli WY!

 11. RomanK said

  Dla ciekawych czym jest i jaka jest historia Bailouts…:

  https://www.propublica.org/special/government-bailouts

 12. Re: 10 RomanK
  A czy nie lepiej Panie Romku, abysmy sobie Wszyscy przypomnieli „plan balcerowicza” i przy okazji wymiane pieniedzy, gdzie praktycznie wszyscy Polacy w jednej chwli zostali milionerami a ponad 20 milionow Polakow „wylecialo” w skarpetkach na „golasa”…
  A moze wypadaloby przytoczyc sytuacje w Zimbabwe, gdzie sa dzisiaj miliarderzy…., ktorzy de facto przemieraja glodem…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. anonim said

  ad.12
  Panie Janie na rewolu…znaczy denominację jeszcze za wcześnie 🙂 nie daj ich buk nie udało by im się jej wziąć od razu za mordę. Na razie po cichu niewidocznie dla motłochu jak to pięknie Pan RomanK opisał.

 14. Bernard Korzeniewicz said

  Drogi Adminie,
  od 1815 w Europie mamy – lepiej lub słabiej zamaskowane – niewolnictwo. Niewolnictwo względem baków, jest jedyna alternatywą „ekologicznego” systemu feudalnego. Ekologia feudalizmu wynika z prostego faktu: jest on formą rządów, która pojawia się w każdej społeczności ludzkiej na ziemi, gdy inne formy upadną (wojna/katastrofa/epidemia sparaliżują lokalne państwa) i społeczności muszą się same zorganizować.

  Warto pamiętać, że żydowscy piewcy kapitalizmu (Hayek, Mises, Friedman, Korwin-Mikke) przeciwstawiają swój ulubiony ustrój feudalizmowi dokładnie tak samo jak żydowscy piewcy komunizmu (Marx, Engels, Stalin).

  Zwyczajnie bankierzy – stręczący nam niewolnictwo – nie chcieli nazywać rzeczy po imieniu i opłacali jaczejki oferujące nam pozorny konflikt „komunizm”-„kapitalizm”.
  Strona praktyczna zagadnienia dobrze opisana jest w:
  http://coryllus.pl/?wpsc-product=edward-woynillowicz-wspomnienia-czesc-ii

 15. Dziad Wernyhora said

  A tam, najciekawszy aspekt jest taki, że wykupywanie będą długi korporacji, niemieckich, francuskich, włoskich.
  Firmy polskie ECB ma głęboko gdzieś – po prostu na odstrzał – a może o to właśnie chodzi (sorry za tę spiskową teorię).

  Socjalizm jako taki jest oczywiście złem, ale tu nie chodzi o socjalizm tylko dbanie o swoich – jest to taki bardziej „narodowy socjalizm”.

 16. JerzyS said


  Sekrety niemieckiego cudu gospodarczego – dr Rafał Brzeski

 17. revers said

  apiat od nowa …

  http://www.veteranstoday.com/2016/06/11/hitler-was-financed-by-the-federal-reserve-and-the-bank-of-england/

 18. Re: 13 Anonim…
  Gwoli przypomnienia rowniez…., a mianowicie od 1934 roku lichwiarskie zydostwo w USA zdewaluowalo 1 dolara do wartosci (sily nabywczej) 2 CENTOW !!!… No I pewnie jeszcze nikt nie zauwazyl… Dziwne…Nieprawdaz??…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.