Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uczestnik protestu przeciw odbudowie „tęczy” na Placu Zbawiciela prawomocnie skazany

Posted by Marucha w dniu 2016-06-13 (Poniedziałek)

Cała sprawa ma związek ze zorganizowanym w kwietniu 2014 roku przez Ruch Narodowy spontanicznym protestem przeciwko odbudowie tzw. tęczy na Placu Zbawiciela. Kontrowersyjnej instalacji, która miała stać w Warszawie trzy miesiące, a została na trzy lata (z krótkimi przerwami).

Przypomnijmy – demonstracja została brutalnie spacyfikowana przez policję, a większość jej uczestników zatrzymana na kilka godzin. Wśród nich byli także liderzy partii, m.in. Krzysztof Bosak i Witold Tumanowicz.

7 czerwca sąd II instancji podtrzymał wyrok skazujący Konrada (działacz RN, Wszechpolak, jeden z twórców kanału NacjoTV) na 300 godzin prac społecznych i 200 zł odszkodowania dla funkcjonariusza, którego rzekomo uderzył podczas zatrzymania. Warto zaznaczyć, że kiedy miał to zrobić był już „skuty” kajdankami. Jak mówi sam Konrad faktycznym powodem fałszywego oskarżenia było ośmieszenie policjanta – ze skrępowanymi rękoma, wtedy siedemnastolatek, uciekł policjantowi, który nie mógł go dogonić.

Podczas toczącej się przeszło dwa lata sprawy rzekomy poszkodowany kilkukrotnie przyznał, że gdyby nie udało mu się ostatecznie zatrzymać Konrada „miałby w pracy nieprzyjemności”. Z relacji Wszechpolaka wynika, że podczas zatrzymania (już po ucieczce schował się pod krzakiem żywopłotu gdzie znalazł go policjant) funkcjonariusz uderzył go i groził, że pożałuje tego co zrobił.

Bezpośrednio po ujęciu Konrad spędził dwa dni w areszcie. Trwająca od 2014 roku sprawa znalazła swój finał w warszawskim Sądzie Okręgowym, który podtrzymał wyrok sądu I instancji. Działacza nieodpłatnie reprezentowali prawnicy z Zespołu Prawnego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Poniżej publikujemy nagranie, na którym widać ucieczkę Konrada oraz moment, w którym teoretycznie uderzył funkcjonariusza. Pozostawiamy do samodzielnej oceny:

Biuro Prasowe

Komentarzy 13 to “Uczestnik protestu przeciw odbudowie „tęczy” na Placu Zbawiciela prawomocnie skazany”

 1. Boryna said

  Kiedy będzie skazany ten „sędzia” ?

 2. Michał said

  Niech żyje „dobra zmiana”.

 3. RomanK said

  To wlasnie znaczy byc pomiotem prawnym w hultajskim panstwie! I Byc traktowanym przez wladze pomiotowo:-))

 4. NICK said

  Ja wam dam tęczę.
  Oddacie JĄ w zębach, pedały.

  Tęcza symbolizuje nadzieję i przychylność Boga. Także Jego Miłosierdzie.

  Pojawia się w Księgach Testamentowych. Wielokrotnie.
  Po raz pierwszy, chyba, w Księdze Rodzaju, gdy Pan Bóg sprzymierza się z ludźmi. Obiecując, że drugiego ‚Potopu’ nie uczyni a jak już wkroczy? To Ostatecznie.

  W Testamencie Nowym wymieniana. W nawiązaniu do Apokalipsy.
  Bójcie się homiki.

  Od końca lat siedemdziesiątych XX-wieku staje się symbolem zboczeńców.

  LGBT zawłaszczyło TĘCZĘ.
  Sprofanowało.
  Podobnie jak wiele innych słów, znaczeń, symboli. Boskich.

  Wymieniana w Apokalipsie Tęcza zaczyna błyszczeć.
  Biada innym ‚tęczom’.

 5. Pomysłowy said

  Równie dobrze można gwiazdę Dawina nad każdym sraczem umieszczać. Niech symbolizuje gówno.

 6. www said

  Idźcie do prezydenta Dudy ułaskawi

 7. RomanK said

  Tysiace Zydow..straci obywatelstwo Rosji….Rosja likwiduje podwojne obuwatelstwo:

  https://theuglytruth.wordpress.com/2016/06/12/russia-quietly-strips-emigres-of-dual-citizenship/#more-139475

 8. Boydar said

  @ (7)

  Podoba mi się, to lepsze od „Jedwabnego”; w Jedwabne nie bardzo wierzą …

 9. Panie Romanie

  Już jakiś czas temu niejaki Mazowiecki gorliwie dopomagał żydostwu ewakuować się z Rosji do Izraela naszymi samolotami. Tylko on jeden nie odmówił pomocy o ile pamiętam, w przeciwieństwie do innych premierów europejskich.
  Mimo wszystko jeszcze tego jewrejstwa w Rosji trochę jest. No to gdzie oni biedaczki pójdą jak nie do Polin…

 10. Boydar said

  Kurcze, nie odświeżyłem strony, teraz to (5); ale (7) też niekiepskie, jest i po polsku – http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/%C5%BCydzi-strac%C4%85-rosyjskie-paszporty.html

 11. Pan Boydar

  A to widzę, że sprawa paszportów dotyczy właśnie tych przez Tadzia ewakuowanych. Dostaną Polskie paszporty na poczekaniu.

 12. RomanK said

  Tam sa niesamowitestosunki. Niedawno wrocil znajomy z Israela i mi opowiadal, ze wogoe to bardzo duzo w Israelu dali obywatelstwa ludziom z Rosji co poprostu podali sie za zydow i albo zalatwili albo kupili podrabiane papiery. Teraz nie chodza wcale do synagogo..malko otwoeraja rzeznickei sklepy z wieprzowina co doprowadza do szalu ortodoxyjnych i hasydow..a jak sie rzucaja to im spuszcaaj lomot wtyzywajac od parchatych Zydow…
  Teraz wystapili i przyznanie placu do budowy cerkiew w szesciu czy dziewieciu miejscowosciach…Opowiaxda Moniek..chlopie zgroza co sie tam dzieje:-)))
  Zrezta duzo ludzi przyjezdza do US z tym ze oni maja cholenie niecko dostac pozwolenie na pobyt…nie ma sie co dzisic ze uwazja Polske za dobra odskocznei do Europy..bo Polska czy kazdy nalezcy do Unii Kraj daje im paszport Europejski i prawo do pracy, czy nauki.

 13. morgan said

  Jakas DUPA wolowa, nie policjant

Sorry, the comment form is closed at this time.