Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prokurator zainteresował się kardynałem ostrzegającym przed homoseksualistami i gender. Stanie przed sądem?

Posted by Marucha w dniu 2016-06-14 (Wtorek)

Po tym, jak kardynał Walencji ks. Antonio Cañizares stwierdził, że „gender” to „najbardziej podstępna ideologia w historii ludzkości” i ostrzegł przed zakusami „imperium gejowskiego,” prokuratura wszczęła śledztwo z powodu szerzenia „mowy nienawiści.”

To reakcja na skargę Hiszpańskiej Sieci Pomocy dla Uchodźców.

– Rodzina jest dzisiaj nękana wieloma poważnymi zagrożeniami (..) Mamy ustawodawstwo uderzające w rodzinę i działania podejmowane przez siły polityczne oraz społeczne z udziałem ruchów imperium gejowskiego. Szerzą się koncepcje radykalnego feminizmu i najbardziej podstępna ze wszystkich teoria gender – mówił były prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podczas homilii wygłoszonej w rocznicę objawień fatimskich 13 maja br.

Teoria gender głosi, że płeć biologiczna nie musi być zgodna z tzw. płcią kulturową. Innymi słowy, mężczyzna jeśli „czuje się” kobietą, zgodnie z ideologią gender powinien być uważany za kobietę.

Temu zwalistemu osobnikowi kazano udawać wiotką i delikatną kobietę. 

Wkrótce po wygłoszeniu kazania koalicja 55 organizacji pro-homoseksualnych, w tym grupa pomagająca uchodźcom (sic!), oskarżyła hierarchę o „homofobię”. Słowa duchownego według nich „wykraczają poza wolność wypowiedzi i mogą być uznane za mowę nienawiści”.

Czołową rolę w sformułowaniu oskarżenia – które zgodnie z hiszpańskim prawem musi być rozpatrzone przez prokuraturę – odegrała organizacja Lambda, jednocząca sodomitów w Walencji. Koordynatorka organizacji, Fani Boronat oczekuje, że kardynał wygłosi kazanie, w którym „silnie” wesprze społeczność LGBT, wspierając „różnorodność, równość i feminizm.”

W poniedziałek, sieć udzielająca pomocy imigrantom pozwała duchownego do sądu za słowa przeciwko teorii gender, które – zdaniem organizacji – stanowią „zbrodnię z nienawiści,” podobnie jak inne wypowiedzi kardynała przeciwko polityce imigracyjnej z października ubiegłego roku.

Hierarcha pytał wówczas, czy wszyscy imigranci przybywający do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki są „czyści jak mąka,” sugerując, że niektórzy przybysze w rzeczywistości mogą okazać się „końmi trojańskimi.”

Lewacy zarzucają duchownemu, że „poprzez ultra-konserwatywne działania, usiłuje obalić porządek konstytucyjny” w Hiszpanii.(sic!) i, że tęskni za „czasami, kiedy imigranci, geje, lesbijki, biseksualiści, transseksualiści i kobiety były poddane dyktatowi w społeczeństwie rządzonym przez władze Kościoła katolickiego”.

Hiszpańska Sieć na rzecz Pomocy Imigrantom uważa ponadto, że sprzeciw kardynała wobec otwarcia granic „stawia go w jednym rzędzie z organizacjami neofaszystowskimi”, które postrzegają osoby innych narodowości i przekonań religijnych jako potencjalnie niebezpiecznych przestępców.

Diecezja kardynała Cañizaresa pomogła około 40 tys. imigrantów w 2015 roku. Walencja jest autonomiczną wspólnotą i obecnie jedynym regionem hiszpańskim rządzonym prze lewicową partię Podemos, która zawarła sojusz z komunistami.

W ubiegłym tygodniu władze Walencji zabroniły studentom, otrzymującym stypendium ze środków publicznych, przeznaczać je na studia na prywatnej uczelni, podkreślając, że większość ośrodków naukowych należy do katolików. Studenci medycyny, którzy kształcą się w prywatnych akademiach, nie mogą też odbywać staży w szpitalach publicznych.

Niektórzy prawnicy uważają, że obie decyzje naruszają konkordat między Hiszpanią a Watykanem, stanowiący, że studenci instytucji katolickich powinni być traktowani tak samo jak alumni innych uniwersytetów.

Uwagi kardynała potępił gubernator Walencji Ximo Puig, oskarżając go o „podżeganie do nienawiści” i twierdząc, że „cały świat rozumie, iż każdy człowiek może kochać kogo chce”. Duchownemu zarzuca się też tradycyjnie, że jest „wrogiem kobiet”.

Kardynał nie wycofał się ze swoich słów. Zaapelował do „obiektywnych” prawników, by zapoznali się z jego homilią i wskazali te fragmenty, w których rzekomo złamał prawo. Hierarcha wezwał również chrześcijan z Walencji, by zdecydowanie przeciwstawili się projektowi ustawy, która pozwoliłby nieletnim przejść finansowaną ze środków publicznych „operacje zmiany płci”, bez zgody rodziców. Zgoda taka jest wymagana w sytuacji, gdy nieletni chce się wytatuować.

Źródło: cruxnow.com., AS.
http://www.m.pch24.pl

Komentarzy 27 to “Prokurator zainteresował się kardynałem ostrzegającym przed homoseksualistami i gender. Stanie przed sądem?”

 1. AlexSailor said

  Jeśli wytrwa i nie będzie się kajał, to zrobi kawał dobrej roboty dla KK, Hiszpanii i ludzkości.

 2. Moher49 said

  Czyż nie można dotrzeć do jądra tego imperium gejowskiego i załatwić sprawę raz na zawsze. Tak samo z imperium państwa islamskiego. Dla dzielnych chłopców z CIA, Mossadu, Gromu itp to przecież dziecinne zadanie. Ogrom zła wyrządza niejaki Soros, ma już 90 lat i nikt go za to nie ściga. Światem rządzi diabeł.

 3. ? said

  „gubernator Walencji Ximo Puig”

  Hiszpan z dziada pradziada, zapewne.

 4. lopek said

  Należy pamiętać, że zboczeńcy w tej szatańskiej operacji na ludzkości są tylko narzędziem.

 5. Dictum said

  ad. 2.
  Sz.P. Moher49 – oczywiście, że można by wszędzie dotrzeć, całe zło załatwić raz na zawsze (geje, gender, zgorszenie, wojny, rewolucje, terroryzm) – pod warunkiem mianowicie takim: gdyby wszyscy ludzie byli dobrej woli. Ale lwią częścią ludzkości rządzi właśnie diabeł i choć nie zapanuje nad całym światem i wszystkim ludźmi, to jednak ogromna ich liczba jest na jego usługach. A niejeden nawet się nie zastanowi, komu służy.
  ad. 3.
  Każdy grzesznik w każdej szatańskiej operacji jest tylko narzędziem, ale to narzędzie ma rozum i się na coś godzi, prawda?

 6. Dictum said

  ad. „…że tęskni za „czasami, kiedy imigranci, geje, lesbijki, biseksualiści, transseksualiści i kobiety były poddane dyktatowi w społeczeństwie rządzonym przez władze Kościoła katolickiego”.
  No, proszę, jaka ładna lista prześladowanych przez zacofany, wsteczny, ciemny, okrutny i niemiłosierny Kk.
  Wśród dzikusów i zboczeńców mamy też kobiety.

 7. watazka said

  Czy ten prokurator to od ojca dyrektora?

 8. TomUSAA+ said

  ostatnio odbyły się gdzieś zawody w biegach. Wśród kobiet był(a) też transgender. Oczywiście panie nie miały szans. Oczywiście protestowały……(wiadomość z ub. tygodnia, ale już nie pamiętam miejsca)

 9. Aguirre said

  Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na zamach lewackich władz na autonomię prywatnych uczelni katolickich. Teraz już wiedzą mili państwo, że prywatne uczelnie są ostoją normalności w zlewaczałym państwie/regionie?
  Może będzie pierwszym męczennikiem katolickim za sprzeciw wobec zboków, co na to ich obrońca Franc I ?

 10. Joe said

  Re 2…Soros jest tylko narzedziem tych z Nowego Jorku…ktorzy zawsze sie wyreczaja”klownem” ktoremu POmagaja miec pieniadze.Tak bylo 100 lat temu przed rewolucja bolszewicka i tak jest dzisiaj….Znikniecie Sorosa nic nie zmieni…bedzie nastepny,albo juz jest.

 11. Boydar said

  Tak się skraplają zawiedzione uczucia, normalka u homików

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Zabojca-z-Orlando-byl-gejem-Czesto-odwiedzal-klub-w-ktorym-urzadzil-maskare,wid,18378451,wiadomosc.html

 12. www said

  nie można ulegać dewiantom nawet gdyby trzeba iść do więzienia!

 13. Polok said

  Ciekaw jestem kogo będzie ścigał i karał – gdy zapanuje NWO ze światową religia -ISLAMEM który się obecnie promuje – gdzie seks już można uprawiać z 8 latką ?

 14. watazka said

  13
  NWO nie ma nic wspolnego z islamem.

 15. RomanK said

  Lucyferianska Inkwizycja…za wasza pelna zgoda!

 16. Dictum said

  ad. 15.
  Panie Romanie, waszą? Znaczy czyją?
  Kto dla Sz. Pana tutaj jest tym „wy”?

 17. RomanK said

  Ilu obcych – wych- pan zna- panie Dictum???

 18. Boydar said

  Teraz łączymy pojęcie Inkwizycja z lucyferianizmem, a za chwilę okaże się że Chrystus zrobił w przyzwoitej synagodze rozróbę jak nie przymierzając ruski kibic na Euro. O Sarmatach jako źródle wszeteczności wszelakiej nie wspomnę.

  Spotwarzyć przeszłość to Pan Roman potrafi, jak mało kto.

 19. Dictum said

  ad. 17.
  Wg słownika obcy to:
  nie należący do jakiegoś kręgu osób, spraw, rzeczy;
  niewłaściwy komuś, nie objęty czyimiś zainteresowaniami –

  czyli jak wskazuje termin, obcych się raczej nie zna.

 20. snag said

  Wladza placi wladza trzyma za jaja ,…

  Limuzyny? Pałace? Owszem, tak. Choć raczej „służbowe”. Złote życie mają hierarchowie. Ich pensje sięgają nawet ponad 10 tysięcy złotych. Plus mieszkanie, transport i utrzymanie właściwie za darmo.
  ———————————————————————————————-
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zarobki-ksiezy-zarobki-duchownych-pensje-w-kosciele-ile-zarabia-ksiadz/0fsq95e

 21. Maćko said

  Snagu, 10000 zl to zadna pensja… kto by pracowal ciezko i w niedziele za takie male pieniadze… 😉 … w kazda niedziele… i jeszcze podatek od tej to ile biora? ZUS?

  Snagu – a ile zarabia rabin? Rabin Warszawy? A Mufti? A biskup anglikanski?

  Zlote zycie „hierarchów” – moze dlatego tylu wsród nich pasozydów?

 22. Maćko said

  18, Boydar. Wy sie tu ostatnio czepiacie Romka zauwazylem… konkretnie to o co chodzi wasci w tym komentarzu? Eh? Tak po naszemu, prosto z mostu, jasno i klarownie.

 23. watazka said

  22
  Macko
  Boydar nie rozumie pojecia „inkwizycja”- dlatego sie czepia, bo Roman uzywa zbyt wyszukanego slownictwa, ktorego Boydar nie pojmuje.

 24. Re: 20 Snag…
  Wladza kradnie (kase z kieszeni podatnikow) I trzyma za …jaja gojow zydowskim talmudem…
  Hierarchowie po 10 tysiecy??? A to ciekawe… A glowni lichwiarze z tzw., „NBP” to po ile maja kasy w ciagu miesiaca???
  Po 200.000 zlotych czy po 400.000 zlotych na miesiac???… (kreujac kredyty z „cienkiego” powietrza… – czyli z niczego…)

  Panie Snag…coraz bardziej mnie pan szanowny w….rwia swomi zydowskimi wpisami…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Boydar said

  @ Pan Watażka

  „Boydar nie rozumie …” – taką ma Pan nadzieję ?

  @ Pan Maćko

  A dla Pana co jest niejasne ? Przez internet ręcznie nie wytłumaczę.

 26. […] za:  https://marucha.wordpress.com/2016/06/14/prokurator-zainteresowal-sie-kardynalem-ostrzegajacym-przed… […]

 27. Maćko said

  Ludzie inteligentni i szanowani, Boydar, tlumacza swe myli innym osobom slowami, bez zbytniej gestykulacji

Sorry, the comment form is closed at this time.