Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
  Enya o Putin morduje ryby
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Leszek Miller: Wołyń

Posted by Marucha w dniu 2016-06-15 (Środa)

Szybka banderyzacja sfery publicznej na Ukrainie nie wywołuje stosownych reakcji polskich czynników. Nasze władze przymykają oczy, aby nie drażnić „strategicznego” partnera w walce z Moskwą. Prowadzi to do podziału polskich ofiar wedle przydatności politycznej.

11 lipca minie kolejna rocznica krwawej niedzieli roku 1943, zapisanej w historii jako kulminacja masowych mordów ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. W ciągu kilkunastu miesięcy Ukraińska Powstańcza Armia, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów oraz ludność cywilna zamordowały 120 tysięcy bezbronnych kobiet, mężczyzn i dzieci.

W nawiązaniu do tych tragicznych wydarzeń byli prezydenci Ukrainy L. Krawczuk i W. Juszczenko wraz z grupą literatów, polityków i działaczy opublikowali list otwarty. Autorzy listu piszą o potrzebie wzajemnego przebaczenia, apelując jednocześnie do polskich władz o niepodejmowanie „niewyważonych deklaracji politycznych”.

Podobne nuty zabrzmiały podczas wizyty polskich parlamentarzystów w Kijowie. Pod wpływem ukraińskich nacisków PiS skłania się uczcić pamięć o ofiarach ludobójstwa na Kresach nie 11 lipca, a 17 września — w szerszym kontekście tragicznych losów Polaków na Wschodzie.

Wyciągnięta ręka i prośba o wybaczenie zawarte w liście ukraińskich polityków są mało wiarygodne, jeśli zważyć postępujący proces wywyższania zbrodniczej ideologii Stepana Bandery i tradycji bojowych UPA do rangi zasług państwowych.

Kilka godzin po przemówieniu prezydenta Komorowskiego w Radzie Najwyższej Ukrainy deputowani przyjęli ustawy, w myśl których mordercy z UPA zasługują na pomniki, a negowanie ich zasług zagrożone jest karą 10 lat więzienia. To samo gremium uczciło pamięć Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA odpowiedzialnego za mordy na Polakach, i płk. Petra Diaczenki, który na czele swoich żołnierzy pacyfikował Powstanie Warszawskie, a następnie polskie wsie na Lubelszczyźnie.

„Wojownicy UPA to przykład bohaterstwa oraz przykład stosunku do Ukrainy” — oświadczył prezydent Poroszenko, ustanawiając Dzień Obrońcy Ojczyzny w dniu rocznicy utworzenia UPA.

Bandera i UPA stały się wzorem kształtowania obywatelskich postaw młodych Ukraińców. Programy narodowo-patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży nakazują nauczycielom gloryfikowanie ukraińskiego nacjonalizmu oraz tradycji formacji zbrojnych unurzanych we krwi Polaków, Żydów, Rosjan i przedstawicieli innych narodowości.

Szybka banderyzacja sfery publicznej na Ukrainie nie wywołuje stosownych reakcji polskich czynników. Nasze władze przymykają oczy, aby nie drażnić „strategicznego” partnera w walce z Moskwą. Prowadzi to do podziału polskich ofiar wedle przydatności politycznej.

O jednych zbrodniach (Katyń, zbrodnie niemieckie) można mówić zawsze i wszędzie. Inne, gdzie sprawcami jest faszyzm i nacjonalizm ukraiński, trzeba relatywizować. Jest to postawa nie tylko politycznie błędna, ale i haniebna. Politycy PiS mogą to zmienić.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 20 do “Leszek Miller: Wołyń”

 1. Wojtek said

  Bandery czy Szuchowycza jest tyle samo w PiSie co w OUN/UPA. Jeżeli PiS zamyka ludzi za antybanderowskie poglady, to już jest tylko krok od rozlewu krwi i wojny.

 2. Inkwizytor said

  Panie Miller, politycy PiSu mogą zmienić ale nie zmienią. Rozkaz z usraela jest taki, że banderowców trzeba kochać ponieważ jak pan zauważył to startegiczny partner chazarów z PiS w walce z chrześcijańską Rosją.

 3. anonim said

  Szkoda że nie zapytali Milera czy nadal młodą prostą tutkę Ziobro uważa za zero.
  Stara eseldowska tutka się zużyła i tam gdzie jedni skończyli dobrze jak stolzman tak drudzy muszą chodzić po Sputnikach by przypomnieć o swoim istnieniu.

 4. Lojalna Jola said

  Mówi ten który podejmował strategiczne decyzje w starych kiejkutach.

 5. akej said

  Tresc dobra ale psuje ja zupelnie przeszlosc raz wizerunek tego gnojka.

 6. AniaK said

  Re3:
  Na karierę w Disco-Polo może być trochę za późno.

  Ale w Świecie Mody z pomocą małżonki kto wie 🙂

  .http://cdn7.se.smcloud.net/t/photos/t/528966/rozporek-kwasniewskiego_25950516.jpg

 7. AniaK said

  Panu Kaczyńskiemu kariery w Świecie Mody nie udało się zrobić, ale może jest trochę za niski i nie ma takiej siły przebicia 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=76rlyR5nuKE

 8. AniaK said

  Pan Komorowski wzrostem obu panów bije na głowę, ale musiałby albo zmienić okulary albo zapuścić wąsy i brodę. Z taką twarzą kariery raczej nie zrobi 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=uOfiW1AHp5s

 9. AniaK said

  Żeby tylko z tego II afery seksualnej nie było. Ja się zajmuję wyłącznie modą 🙂

  http://pulpfaction.pl/2014/07/pierwsza-seksualna-afera-iii-rp-hrabina-potocka-zaglada-poslom-w-rozporki/

 10. Boydar said

  Jeśli to z „tych Potockich”, to ona nawet zaglądać nie musi, w sztambuchu ma, po prababci jeszcze.

 11. Franz Maurer said

  młodzi Polacy znają kto zacz ukry

 12. Adam -z ch.n.g. said

  Stary kiejkut – i Paulinum – no, no , no …
  NIE MA SPRAWY – WSZYSTKO W RODZINCE !!!
  Jeleniogórzanie wiedzą , – ale i tak nie powiedzą
  (nawet jak śmiałek dostałby 5- letni BEZPŁATNY BON na nieużywane pampersy ,- i gwarantowany bochenek chleba codziennie,gdyby puścił PARY – to i tak takiego samobójcy się nie znajdzie)
  😦

 13. RomanK said

  Wymiana elit… czyli przeszczepy głów.
  Zacznijmy od cytaty. W swojej głośnej książce, chociaż starannie zadeptanej o znamiennym tytule „Masters of Discurse”..Adam Israel Shamir rozpoczynając książkę piszę tak:
  … ” Imperializm korporacyjny USA nie jest duchem bezcielesnym, jest sumą pragnień i czynów elit USA. A elity USA są w dużej mierze żydowskie i w jeszcze większej części akceptują żydowskie wartości i ideę. Kilka lat temu, amerykański pisarz żydowski Philip Weiss pisał w New York Observer: „Nie chcę wiedzieć, jaką część establishmentu stanowią Żydzi. Dwadzieścia procent, pięćdziesiąt? Przypuszczam, że trzydzieści”. Żydzi stanowią 30% studentów Harvardu, donosiła The Forward – gazeta Zydów amerykańskich. Hillel Society podaję takie liczby: ogólna ilość studentów 6658; ilość studentów żydowskich: 2000 (około); ogólna ilość absolwentów: 10351; ilość absolwentów żydowskich: 2500 (około). A więc, elity USA są żydowskie wwiekszym stopniu, niż zwykle się o tym sądzi. Jeśli chodzi o ducha, to Karol Marks mówił o „żydowskim duchu Jankesów”. Mniej znany marksistą, Sombart, pisał o tym szczegółowo. Według mnie błedem jest mówienie o „żydowskim lobby”, możemy mówic o zawłaszczeniu, zastąpieniu przez Zydów starych elit WASPowskich. Żydzi stanowią jakieś trzy procenty ludności USA. Brytyjczycy zawładneli Indiami stanowiąc o wiele mniejszy procent ludności; tak samo było z rządząca mniejszością w Syrii. Normanowie wiekami rządzili Brytania pozostając mniejsza ilością. Cała rosyjską szlachta za cara stanowiła 2-3% populacji, natomiast wyższe kasty społeczenstwa hinduskiego obejmują co najwyżej jakieś 5%. W obecnych czasach, Żydzi są dobrze wkomponowani w „korporacyjny imperializm USA” na wielu poziomach i nie potrzebują go zwalczać, lecz go wykorzystują. Lobby żydowskie jest mechanizmem dodatkowym, składajacym się że skrajnych nacjonalistów żydowskich. Problem polega na tym, że resztą- nie wchodzący w skład żydowskiego lobby establishment USA, składa się- jakpowiedziałem- w przeważającej części z Zydów nie będących nacjonalistami. Dążą oni do kompromisu, a ten kompromis ma być czymś w rodzaju łagodnego nacjonalizmu żydowskiego…” koniec cytaty….”
  Trudno o lepszy i bardziej zwięzły wykład. Pikantności dodaje znajomość faktu, że tą metodą przeszczepu głowy- wielkim grupom społecznym wymyślona została, przetrenowana i udoskonalona na ziemiach Polski, wśród Polaków i że to właśnie Polacy byli pierwszym experymentalnym narodem- jaki poddano temu zabiegowi na wielka skalę i pozostają nim do dziś.
  I mam nieodparte wrażenie obserwując to co dzieje się dziś na Ukrainie , że ” kurczaki wróciły , żeby się dopiec”-jak powiada amerykańskie przysłowie. Obserwuję wojnę …wojnę elit.. gdzie najmocniej biją oligarchowie i zbijają największą kasę, a najgęściej giną chłopy..biedota gnana poborem i bieda… Rusini, Slowianie…tylko dlatego ,że operacja przeszczepu łba poszła w złym kierunku.
  Bo to wszystko zaczęło się na Ukrainie.
  To właśnie na Ukrainę..do miasta Bar przybył Nowy Mesjasz i uczeń Zwi Shabatai- Jakob Frank Dobrudzki, skąd rozwlókł na cały świat zarażę antynomianizmu znana pod nazwa Frankizmu i Donmeh.
  Dziś oficjalną religia najwyższych elit global syjonistycznych i bez wyjątku antynomiastycznych, illuminackich i korzennych.
  Experyment ten dla Wielkiej Rzeczypospolitej Szlachckiej Obojga Narodów skończył się tragicznie, upadkiem… upadkiem gospodarczym, politycznym , finansowym , demograficznym, religijnym, moralnym i etycznym, upadkiem militarnym i likwidacją państwowości. Dokładnie, jak zapowiedział Frank przybywając do Polski…
  Wymiana elit nastąpiła w Polsce poprzez przejmowanie ekonomicznej dominacji i likwidowaniu narodowej elity- szlachty..(poprzez doskonałe zorganizowanych w kahalna dintoire) w drodze konwersji, wżenianiu w rody polskie i pseudo assymilacji…Proces twajacy od 1750 roku do dnia dzisiejszego wymiany elit przerwała dopiero wojna, II wojna światową…z krótka ,ale jeszcze tragiczniejsza przerwa na wybicie fizyczne elity polskiej – i tylko na okres okupacji niemieckiej IIIRzeszy…
  W Europie odbywało się to zupełnie podobnie, wspomagane hegemonia finansowej potęgi Rothschildow, wspomagane potęga militarną Imperium Brytyjskiego i USA i illuminackiego Boshevizmu zmasakrowanej Rosji, zamienionej w Neochazarski ZSRR.
  Rekompensowany z nawiązką zaraz po wojnie, II wojnie, bo właśnie wtedy dokonano przyszycia łba na odgłowionym korpusie Polski, dokonując tego zabiegu za pomocą ciekawej i sprytnej metody dwóch sojuszy…
  Sojuszu Parobka z Arendarzem i Sojuszu Pały z Pastorałem….
  I wszystko byłoby cymes- gdyby nie tą cholerną demografia.
  Mieszanie Parobka z Arendarzem to był dobry, doskonały pomysł- zakładając, że wtedy genetyka była całkiem w zarodku… i dopiero później się okazało , że owszem to dzięki genetyce mieszanką zaczyna przyjmować urodę arendarzy i inteligencję parobków, zachowując wspólny charakter i przymioty ducha.
  Stąd usuwanie Polaków..a rczej odradzających się polskich elit, że szczególnym dokładnym eliminowaniem tzw elementu aktywnego. Bo pasywny -jest akceptowany i pożądany -jak wół..będzie ciągnął bez brykania..
  Kaście- jaką miała zastąpić polska elitę odrastała polska konkurencja..i nastąpiła gwałtowna konieczność jej likwidacji. Rozpoczęto zatem proces usuwania Polaków z Polski, po dokładnej selekcji na aktywność już od roku 1974….Proces jednak był zbyt wolny – konkurencja przybierała zastraszające rozmiary i walka z polska narodowa konkurencja na drodze normalnej była nie do wygrania. Proces likwidacji był jedynym wyjściem i należało go zdecydowanie przyspieszyć… tym bardziej ,że to samo rozpoczęło się w Rosji i innych republikach z różnym natężeniem. Istniała paląca potrzeba i konieczność stworzenia większego marginesu bezpieczeństwa i wygodniejszej strefy ochronnej dla nowej kasty panów, oraz doddatkowo zabezpieczenia jej systemem knstytucyjno politycznym z prawami własności i wystarczającą bariera przywilejów. To zaowocowało właśnie owym kuriozalnym systemem konstytucyjno- prawnym i politycznym, elekcyjnym, jaki oglądacie..Systemem Oligarchicznym – o wyraźnej orientacji ethnicznej. To doskonały system! On tylko tak idiotycznie wygląda..nie dlatego- że robili go idioci….ale dlatego , że robili go dobrzy fachowcy dla idiotow)
  O samych idiotów w wystarczjacej ilości, zadbali wprowadzając nowy, stworzony specjalnie do tego celu system edukacji Polaków i ich dzieci.Wspomagany przez system mass mediów.
  Ten absurdalny system opiera się na haśle: Stawiaj na polskość- glosuj na parchatych!
  Ukrywanie wielkości tzw emigracji polskiej od dawna wydawało mi się podejrzanym, dlatego od 20 lat dobijam się o wiarygodne dane..zbywany milczeniem i brakiem jakiejkolwiek reakcji.
  Demografia decyduje o przyszłości wielkich grup społecznych
  …w Polsce demografia wygląda tragcznie…bez demografii nie ma żadnej przyszłości. Ja rozumiem ,że w Polsce- tej xenokracji, dla przyrośnięcia tego nowego obcego łba, potrzebny jest i dłuższy czas i większy margines bezpieczeństwa. Ale to- co zrobiono w Polsce- przekracza wszystkie granice! Stworzono w Polsce bowiem gigantyczny margines bezpieczeństwa. Z moich i innych badających sprawę szacunkowych danych wynika, że Polskę opuściło od 1974 roku nie mniej- nie więcej, jak ok 8mln ludzi.. czyli 20% narodu -w czasokresie zaledwie jednego pokolenia. To nie jest, bo nie może być przypadkowe.. ale jest to dobrze przemyślany sposób na załatwienie problemu, jaki z rozmysłem założono, że wywala 20 procent..Po to tylko- żeby przerwać ciągłość pokoleniowa elity polskiej …20%.całej polskiej populacji… I tego dokonali…bezkarnie, na naszych oczach.
  To zbrodnia! Zbrodnia gorsza i o wiele większą niż wszystkie powstania narodowe wzięte razem do kupy!
  W sytuacji- kiedy wystarczy 5% i ma się pewność…zdecydowanego wpływu na losy kraju.
  O czym to świadczy???
  Chyba tylko o tym, że istnieją jakieś ważne i dalekosiężne plany wiążące się z tym naszym polskim terytorium i tym miejscem w geopolitycznych, globalnych, dalekosiężnych planach Globalnej Elity.
  Wyrzynanie Slowian na Ukrainie trwa…nadzorowane i finansowane przez wielkich tego świata i przy ślepym poklasku tzw normalnych Polaków i innych Slowian. Moderowane umiejętnie za pomocą mediów, edukacji i nachalnej politycznej propagandy….
  Przypomina mi to czekanie w zagrodzie zakładów mięsnych bydła, które powoli, ale stałe przesuwa się żując siano… nieuchronie skazane na rzeź…
  RomanKafel
  Dallas Texas Feb.21.2015

 14. Adam Ryglowski said

  A pamięta Pan Polskę z lat 1970 – 1975 , gdzie chciało , – I BYŁO SIĘ POLAKIEM .
  Pamięta Pan te budowane szkoły , mieszkania dla każdej młodej rodziny (czekało się długo , ale były za FREE) i BUDOWANE .KOŚCIOŁY .(Nie wspominam o św.p. przemyśle)
  P.p. Gierek do spółki z Jaroszewiczem ZLIKWIDOWALI BIZANCJUM WŁADZY – powstało 49 województw !!!
  Dziś pół miliona obywateli zamiast „urzędować” ,- z pędzelkami zapylaliby (jako pomocnicy pszczół) pola i ogrody , … albo sami pokazali ,co potrafią (poza robotą trutni).
  A CO Z MINIMALNYMI POBORAMI 2 BIEDAKÓW , – KTÓRZY MAJĄ STANOWIĆ podstawową komórkę społeczeństwa/narodu(?)
  ….
  Czy teraz ktoś zajarzył , dlaczego w AUSCHWITZ !!!, a nie w Birkenau – jest zakaz odegrania JESZCZE POLSKA…
  😦

 15. RomanK said

  Pamietam panie Adamie… jak zmieniali wedzidlo…i mozna bylo w pysk zlapac pare kep trawy wiecej…a potem wyrwali trawe i zalozyli kaganiec, unjiemozliwiajac pasionke… Siano wywiezli za wode:-)))a potem juz tylko bat…..
  Pan Gierek dobry pan…bardzo dobry Pan….ale neich pan pamieta ze Pan …to nie lider. wodz, knez …czy witez//..to tylko Pan. KJMac….

 16. Adam Ryglowski said

  Panie Romanie – pamiętam rządy Mesnera (czy jakoś tak)- „czerwoni” – też tego cyrku Wrzaszczyka po ’76 mieli dość.(Było tylko pilnować , że co Polskie i Państwowe ma zostać u Polaków – a nie szukać po jarmarkach graczy w trzy karty ).
  Trzeba było pilnować ,gdzie jest chleb (a nawet bułeczki), a nie słuchać pseudodewotów od kremówek , tylko pamiętać co wielokrotnie mówił nasz Kardynał Tysiąlecia,
  – ks. Stefan Wyszyński.

 17. NICK said

  Adam. Pisz Pan. Dalej… .

 18. Adam Ryglowski said

  P . NICK .
  Nici z tego.
  primo – wypada pojechać z rana do roboty
  secundo – (nie u tego autora) – (Wołyń , a pudełka ???)

  Póki co , dobranoc życzę – i miłych snów ( nie o polityce).
  🙂

 19. RomanK said

  Panie Adamie…to wlasnie o to pilnowanie obrazil sie Jaruzelemski Kahal….Haaaa ryczal dupek piczny….na dzwonczym polu….. bulek sie wam zachcialo…chleba….
  Slow Prymasa pamietam..bo tam bylem,….
  Pilnujcie ..prosil ..pilnujcie….az zamknal oczy.
  Ja mysle ze Bog dal mu w nagrod ta smierc , on umieral szczesliwy wierzac ,ze jest juz w Wolnej POlsce….
  Dopuki jego zastepca nie wyglosil haniebnego kazania ,ktorym wlal w Dusze Polakow STRACH..lepki zimmny strach i puscili w pory….
  I z Karet z Asow…po wymianie zostal tylko dupek krajcowy i nei pasujace blotki:-)))
  Nie slucha sie pan dupkow panie Adamie…nie warto:-))))

 20. Listwa said

  No cóż, lewica pcha się do dobrych kontaktów z Rosją, nam każą się z nią wrogo kłócić.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: