Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„W świecie niespokojnie” – Putin w pilnym trybie ogłosił natychmiastową gotowość do wojny

Posted by Marucha w dniu 2016-06-15 (środa)

W Rosji zaczęło się sprawdzanie w pilnym trybie gotowości armii do boju. Kontrolę przeprowadza się na zarządzenie Włodzimierza Putina i potrwa ona do 22 czerwca, przekazuje „Interfaks”.

Podczas sprawdzania będzie oceniany stan arsenałów armii i gotowość różnych organów wojskowego dowodzenia.

„W ciągu pierwszej doby należy skontrolować wykonanie tymczasowych normatywów ustalonej miary gotowości bojowej, ocenić zdolność organów dowodzenia wojskami i organizacji, rozstrzygnąć postawione zadania i przeprowadzić zaplanowane przedsięwzięcia, w tym w kwestiach mobilizacji” – zawiadomił minister obrony Sergij Szojgu.

Minister obrony generał armii Sergiej Szojgu powierzył swojemu zastępcy Anatolijowi Аntonowowi poinformowanie attache wojskowych obcych państw o kolejnym nagłym sprawdzeniu sił Zbrojnych Rosji.

Według słów Sergieja Szojgu, razem z przygotowaniem wojsk do wykonania postawionych zadań po przeznaczeniu w uzbrojonych konfliktach różnego rodzaju intensywności, a także w kryzysowych sytuacjach, trzeba zwrócić szczególną uwagę na mobilizacyjną składową Sił Zbrojnych kraju, wydać opinię o formacjach rezerwy, których zadaniem jest przechowywanie zapasów uzbrojenia, wojskową technikę.

Szczególna uwaga będzie udzielona organizacji pracy operatywnego składu przy działaniach i planowaniu stosowania wojsk w różnych kryzysowych sytuacjach. Również należy ustalić, jak dobre jest współdziałanie regionów kraju i organów wykonawczej władzy państwa z wojskowymi komisariatami.

Z powodu nagłości wojskowych kontroli polecono poinformować wszystkich cudzoziemskich wojskowych attache.

Będzie przeprowadzone sprawdzenie zdolności szybkiego reagowania na możliwą, ewentualną KATASTROFĘ. Sergiej Szojgu zaznaczył: „Podczas wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć należy zabezpieczyć dotrzymanie koniecznych wymogów bezpieczeństwa, zachowanie amunicji, broni, a także zapobiec powstawaniu strat we wszystkich rodzajach państwowej własności i nie dopuścić do negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.”

Za http://u-f.ru/
Nad. Głos Prawdy

Komentarzy 97 to “„W świecie niespokojnie” – Putin w pilnym trybie ogłosił natychmiastową gotowość do wojny”

 1. Ola said

  I bardzo dobrze że Rosja sobie nie pozwala wchodzić na głowę. Amerykańscy neokoni / trockiści chrzecijańscy\ zawłaszczają cały świat w imię demokracji i pokoju. Szczyt bezczelności.A w Polsce pionki tu zainstalowane wchodzą bez wazeliny zniewalając kraj.

 2. Mickiewicz said

  Napiszę tak. Jest nie za dobrze. Jeżeli prezydent Putin ogłasza w trybie pilnym, gotowość armii, do wojny???

 3. peacelover said

  Nie sadze by Putin rozpoczal…!
  To raczej te neokonskie polglowki …!!!!

  O ile zaczna,…(?)
  to bedzie ich marny koniec !!!

  Problem jest, ze te parszywe gnoje ciagle mysla, ze spadna na cztery lapy,
  a swiat zawsze bedzie im wybaczal !!!!

 4. wanderer said

  To sie wszystko uklada w jedna calosc. Obym byl zlym prorokiem. Boze uchron nas od wojny.
  Ale jak tak na to wszystko patrze, to wszystkie zachowania i postanowienia okupantow naszych krajow sprowadzaja sie do jednego – wojna. Czy myslicie Panstwo, ze to chodzi o jakas tolerancje zeby przyjezdzaly obce nam kulturowo hordy „imigrantow” ? Nie. Tu chodzi o jedno. To ma byc straszniejsza wojna niz pozostale i wieksza niepewna jutra czy cie nie zarzna. Czy ktokolwiek normalny chce wojny? Nie. Nikt nie chce. Kazdy chce zyc spokojnie. Wiec po co te hordy? Po to, ze w konwencjonalnych wojnach jakie byly do tej pory za wyjatkiem terenow na ktorych byly prowadzone dzialania wojenne, ludzie w sposob naturalny dazyli do spokoju i normalnego zycia. Teraz tak nie bedzie. Te hordy beda grabic, mordowac i zarzynac kogo sie da bez skrupulow, tak jak to niektorzy ich pobratymcy robia obecnie w swoich afrykanskich czy bliskowschodnich krajach. Oni ego na razie nie robia bo sie boja. Bo jeszcze nie czuja sie pewni i bezpieczni, bo wiedza, ze jakby cos takiego teraz zrobili istnieje duze prawdopodobienstwo ze zostana zlapani i trafia do wiezienia. W czasie wojny obowiazuja inne zasady, kroluje bezprawie. Wiecie co sie wtedy bedzie dzialo? To wlasie po to okupanci ktorzy uzurpuja sobie byc „demokratycznie wybrana wladza” w naszych krajach pozwolili milionom tego rodzaju imigrantom przybyc na nasze ziemie. Nikt o zdrowych zmyslach tego by nie zrobil. Oni to zrobili. Wlasnie po o. Zeby nadchodzaca wojna byla jeszcze bardziej okrutna niz pozostale.
  Zreszta chyba nie odkrywam nic nowego.
  Chcialbym, bardzo chcialbym sie mylic.

 5. AlexSailor said

  @Wanderer
  Dokładnie na odwrót.
  Rabunek w czasie wojny, gwałty, napaści, karane są śmiercią w trybie doraźnym.
  Po prostu 20 min. sądu polowego i pod mur.

  Tu nie o to chodzi.
  Trzeba kogoś obrabować, bo kasy brakuje.
  Trzeba zmiękczyć przeciwników, bo kasy brakuje.
  I najlepiej zrobić sobie poligon na terenie Europy środkowej, bo jak doświadczenie uczy, na tym się zawsze zarabia krocie.

  Teraz jeszcze są Chiny.
  Ale na nie też można napuścić Rosję albo Indie.

  Tylko trzeba mieć dostęp do władzy na Kremlu.
  Bo tam są guziki i telefony, które mogą wszystko zniweczyć, bo kilka tysięcy doskonałych rakiet potrafi z całego kontynentu zrobić pustynię.

 6. Ostatni komentarz – jest bardzo wymowny . Twierdzę , że wielka III wojna światowa jest nieuchronna i jest to tylko kestia czasu . Wszystko wskazuje na to , że nastąpi to niebawem !

 7. Bernard Korzeniewicz said

  Zgadam się, że III wojna Światowa musi wybuchnąć – choćby dlatego, że masoństwo planuje ją (tak jak poprzednie) od 1870r.
  Problem w tym, że ewidentnie tę wojną USA mają przegrać, by zostać z długiem. Tymczasem „górne 1%”, właściciele świata, przenieśli już przemysł do Chin, a sami wybierają się na emigrację do Rosji. Stamtąd będą patrzyć na zamieszki w Europie i Amerykach.

 8. Alex said

  Putin to komuch – https://www.youtube.com/watch?v=i9pcjzkPUds

 9. NyndrO said

  Tymczasem po drugiej stronie, zboczony ciapek, ktory strzelal do innych zbokow nie dzialal z pobudek religijnych, a Murzyn dodal, ze zainspirowaly go tresci umieszczane w internecie. Takze wszystko jest pod kontrola.

 10. Zygmunt said

  Rosjanie widzą, że nasze społeczeństwa są przygotowywane do wojny według receptury opisanej przez marszałka Hermanna Göringa w rozmowie z G.M.Gilbertem (spisał Gilbert):

  Wróciliśmy do tematu wojny i powiedziałem, że w przeciwieństwie do niego uważam, że prości ludzie nie są wdzięczni swoim przywódcom którzy im przynoszą wojnę i zniszczenia.

  „No, oczywiście, prości ludzie nie chcą wojny”, powiedział Göring wzruszając ramionami. „Dlaczego jakiś biedny robotnik rolny miałby chcieć ryzykować swoim życiem na wojnie, na której jego największą zdobyczą może być jedynie powrót z całymi kośćmi do domu. Ale w końcu to przywódcy państwa decydują o polityce, a zawsze jest łatwo doprowadzić ludność do współdziałania z politykami, bez względu na to czy dzieje się to w demokracji, faszystowskiej dyktaturze, parlamencie czy też komunistycznej dyktaturze.”

  „Ale jest jedna różnica”, odpowiedziałem. „W demokracji ludność może przez swoich wybranych przedstawicieli współdecydować, i w USA tylko Kongres może wypowiedzieć wojnę”

  „Och, to wszystko jest dobre i piękne, ale ludność można bez względu na to czy posiada prawo do głosu czy nie zawsze doprowadzić do tego że wypełnia rozkazy przywódcy. To jest całkiem łatwe. Nie trzeba robić nic, wystarczy powiedzieć ludności że została zaatakowana, a pacyfistom zarzucić brak patriotyzmu i twierdzić, że powodują zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ta metoda funkcjonuje w każdym kraju.”

  Od dłuższego czasu nasi (EU) politycy i wierne im media stosują tą łatwą metodę opisaną przez Hermana Göringa. Straszą wszystkich rosyjską inwazją na Litwę, Łotwę, Estonię i Polskę. Czytamy o tym, że nawet przejazd grupki rosyjskich motocyklistów mógłby mieć straszne następstwa dla naszego bezpieczeństwa. O tym, że wojna już trwa, na razie tylko w internecie gdzie hordy Rosjan atakują grupkę wiernych naszej wspólnej Ojczyźnie (EU) dziennikarzy i aktywistów.
  Pacyfistom nie zarzuca się dziś braku patriotyzmu (patriotyzm to zło), ale sprzeniewierzenie się ideałom EU. Pacyfiści są zagrożeniem naszego wspólnego bezpieczeństwa, niektórzy z nich (w Polsce) to aktywni szpiedzy działający dla Rosji lub Chin.

  W tej sytuacji Rosjanom nie pozostaje nic innego jak szykować się na nasz zbiorowy przyjazd (wstąp do armii, zwiedzisz świat). Stara słowiańska gościnność nakazuje im przyjęcie gości wszystkim tym czym chata bogata, i na pewno byłoby im wstyd gdyby nas poczęstowali czymś przeterminowanym lub musielibyśmy za długo czekać na gorące dania.

 11. maasteer said

  Ad 7 Bernard Korzeniewicz

  „Tymczasem „górne 1%”, właściciele świata, przenieśli już przemysł do Chin, a sami wybierają się na emigrację do Rosji. Stamtąd będą patrzyć na zamieszki w Europie i Amerykach.”
  – ciekawe rzeczy Pan powiada. Może jeszcze do Kaliningradu bo jest dobrze uzbrojony?? Skąd takie info?
  Już chyba szybciej do Nowej Zelandii lub właśnie do Ameryki Pd – do Patagonii.

  Przecież to Rosja ma być teatrem działań wojennych – w najgorszym razie na dwa fronty.

 12. Mickiewicz said

  Rząd pisu proszę państwa robi to samo co w 1939 roku. Mamy „armię” bezzębną. Jesteśmy rozbrjojeni kompletnie, jako obywatele. Rząd pisu nie robi kompletnie nic, by naród patriotycznie zjednoczyć. Daje 500+ takim rodzinom jak ta jedna z patologicznych kobiet, która to dostaje na sześcioro dzieci, 3000 tysiące złotych na nie, przepija je z menelami przez 3 dni, i li tylko dlatego jest wyróżnioną prze pisdę, bo ma małoletnie dzieci. To jest to jednoczenie narodu polskiego przez rząd pisdy w obliczu światowej wojny którą być może mamy za pasem. Nie daj panie Boże nam wojny nigdy, ale… aż strach mi dokończyć.
  Co obecnie wyrabia rząd pisdy, a wręcz czego nie robi, to trudno niejednemu z nas zrozumieć.
  Zgadzam się z panem Wandererem w stu %-ach, a nawet i więcej.
  Jeżeli pisda nadal będzie budować państwo strachu i bezprawia to możemy się spodziewać, że hipotetyczny wróg Polski, wejdzie tu jak w masło, w czasie zagrożenia tutaj, wojennego.
  Miało być lepiej, obywatel miał być podmiotem, jest nadal traktowany jak goowno, niechciany śmieć, przedmiot!
  Pytam, jak długo jeszcze!?

 13. Yah said

  Ad 11

  Panie Mickiewicz, wróg – realny nie hipotetyczny nie musi wchodzić jak w masło, on już jest.Stworzył w Polsce za rządów PiS przyczółki i uzyskał prawne możliwości działania. Co Pan wypisuje, jaki naród jaki rząd. Narodu nie ma ( tzn. jest ale z 5-10% i cicho siedzi, bo chce przetrwać, jak Bóg da) , a głównym celem rządzących jest ostateczna eksterminacja tego co mieszka nad Wisłą, co, musi Pan przyznać, skuteczne czyni. Każdy rząd w Warszawie od prawie 40 lat miał za zadanie zniszczyć naród i Polskę – ten nie jest inny.

 14. Hasso C. said

  ¨Dziwne, ze anglojezyczne rosyjskie media nic o tym jeszcze nie pisza (rosyjskie media po rosyjsku sa niestety cenzurowane przez moja instytucje – cenzura w EU)

 15. Marucha said

  Re 12:
  Panie Mickiewicz, oto komentarz do Pańskiego ubolewania nad tym, że patologiczne rodziny przepijają osławione 500+ złotych (innych rodzin, niepatologicznych, ma się rozumieć, nie ma):

 16. volviak19 said

  W moim rejonie, tam gdzie mieszkam, tzn Raszyn, Janki, Okęcie kraży cały czas wojskowy helikopter, prawdopodobnie Apache, nie wiem co oni wypatrują, zielonych ludzików?

 17. Dziad Wernyhora said

  Ale za to:
  Polska wyśle cztery myśliwce F16 do walki z tzw. Państwem Islamskim w Syrii i w Iraku. Poinformował o tym w Brukseli minister obrony Antoni Macierewicz, który uczestniczył w zakończonym właśnie spotkaniu szefów resortów obrony państw NATO.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-wysle-mysliwce-do-walki-z-panstwem-islamskim/3c67bx

 18. Bronisław said

  Re: 4. Szanowny Pan Wanderer stwierdza: „Zreszta chyba nie odkrywam nic nowego.” Owszem komentarz Pana jest zgodny z „szatańską wizją” III wojny światowej opisanej przez Alberta Pike w 1871 roku!!! pozdrawiam Pana gorąco!

  Króluj Nam Chryste!!!

 19. Mickiewicz said

  Zgadzam się panie Yah; dokładnie jest taka sytuacja geo polityczno społeczna w Polsce.
  Jest 10% Polaków. Jeszcze.
  Panie gajowy, pisząc mówię stop hołocie patologicznej.
  A może i ja do niej się zaliczam? (taki sarkazm mój już). Oooo..

 20. Bronisław said

  Panie Wernyhora! A ten A. Singer vel Macierewicz to minister obrony Polski, czy Izraela?!!! Łączę też pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 21. revers said

  Przeprawa przez Wisle, czyli kupa, kupa mosci panowie …

  http://www.spiegel.de/politik/ausland/bild-1097615-1008538.html

  Emerytowany gen. NATO ostrzega przed wojna w 2017 roku

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/nato-risks-nuclear-war-with-russia-within-a-year-senior-general-warns-a7035141.html

 22. Maćko said

  Interesujace wyjasnienie niedawnej nagonki na Iran:

 23. aa said

  Bibergowscy spotkali sie w Dreznie i ustalili ze trzeba wyrwac Chinczykom naromadzone tam najwieksze na swiecie zapasy zlota. Droga do Pekinu wiedzie przez Moskwe i Teheran gdyz panswa te sa sojusznikiem Chin . tak wiec klamka zapadla-pozostaje tylko pytanie -kiedy i jak.Polska i glupki baltyckie tu wogolwe nie ma znaczenia-nawet to ze ten durak Waszczykowski wlasnie podlizuje sie Nataniahu a Maciarewicz chce za miliardy kupic izraelskie wyzlomowane drony w Izraelu przyjete jest z politowaniem-prasa nawet nie raczy zauwazyc ich gownianych jekow.
  Glowni gracze to USA i CHiny-i tu trzeba sie przygladac-swiat zwariowal i nie ma na to rady

 24. Marucha said

  Re 19:
  Patologie trzeba zwalczać – ale na pewno nie przez wprowadzanie kontroli, na co wydawana jest pensja, zasiłki czy jakieś dodatki rodzinne

  Bo wie Pan… w latach 70-tych w takiej Szwecji uważano za patologię, gdy ktoś sobie w sobotę wychylił szklankę wina do obiadu. Tak przynajmniej uważali pracownicy socjalni, wielu dziennikarzy i polityków.
  A w Polsce patologią jest, gdy ktoś nie leje gnoju na Rosję.

 25. JerzyS said

  Wojna z Rosją?
  Po tej wojnie wygrane będą Chiny, a do tego USA nie może dopuścić!

 26. Hasso C. said

  To pierwsza tego typu akcja od konca Zimnej Wojny. Zycze Rosji i Rosjanom wszystkiego najlepszego, niezaleznie od okolicznosci.

 27. rola said

  ad 1cyt: „neokoni /trockiści chrześcijanscy/ ??? dopowiem – bez napletków!
  Pani/panie Olu- to się nazywa oksymoron.
  Ani oni trockiści, jeszcze mniej chrześcijańscy. Po prostu same żydy.
  Jak rząd w Warszawie za Stalina.

 28. RomanK said

  Zdaje sie ze wiekszosci zdecydowanej ucieklo jedno wazne slowo:
  Katastrofa….
  Otoz trwaja dokladni takie same przygotowania w USA, zwlaszza w rejonie Washington DC i Zachodniego Wybrzeza…
  W Canadzie mieszkancy prowincji zachodnich moga zauwazyc mase nowych znakow na drogach- oznaczonych drog evakuacji…z pasa nadmorskiego.
  Niedawno swiat natrzasal sie z pustych miast Chin..zdolnych przyjac 64 mln ludzi..na dpowiedniej wysokosci npm. i z dala od Indii…
  Radze dobrze przygladnac sie mapom i zastanowic..po co robi sie igrzyska dla…spendables…
  http://www.givebackourfreedom.com/russia-china-preparing-planet-x/#

 29. Maćko said

  28. Panie Romanie, na szczescie Rosjanie czuwaja!
  https://www.rt.com/news/346731-telescope-tracking-dangerous-asteroids/
  A large-area telescope installed at observatory in Sayan Mountains has started its sky-watching mission. The LAT is expected to operate as an ‘early warning’ tool alerting scientists about space rocks passing in imminent proximity to our planet.

 30. Boydar said

  @ Pan Roman (28)

  Bałdzo słuszne spostrzeżenie.

  Wszyscy gotują się na wojnę. Na nikim to wrażenia specjalnie nie robi. A przygotowania są baaardzo podobne. Gdyby ludziom powiedzieć co się może zdarzyć, i to bez względu na politykę, pozabijaliby się stosunkowo wcześniej i sami.

 31. Mickiewicz said

  No pewno panie gajowy, róbta co „chcęmta”.

  Jak dają, to brać i basta. Ni chu… chu… (ja) innym do tego.

  JAK „równość”, to równość…

  Emerytom i rencistom za to waloryzacja +74 całe… grosze, i, to aż raz na rok.
  No „brawo” nierząd pisdy… „brawo”.

 32. Zerohero said

 33. wanderer said

  re.18
  Panie Bronislawie, slyszalem wiele o Pike’u ale musze sie przynac, ze nie czytalem tego o czym Pan mowi. Zawsze czegos czlowiek sie dowiaduje. Musze to przeczytac.
  Pozdrawiam Pana rowniez bardzo goraco, i niech nam Jezus Chrystus kroluje.

 34. cobalt2001 said

  Nie bedzie wojny chyba , ze Amerykanie ja wywolaja razem z Izraelem.

 35. Marucha said

  Re 31:
  Panie Mickiewicz, wysokość emerytur to inna kwestia – zupełnie nie powiązana z problematyką marnowania 500 złotych przez rodziny patologiczne (bo tylko takie przecież są w Polsce i tylko takimi się zajmujemy, do spółki z gazetką Adasia).

  Panie Mickiewicz, może zaproponujemy takie rozwiązanie:

  Przed wypłatą jakichkolwiek pieniędzy robimy dokładny wywiad środowiskowy w celu obliczenia stopnia spatologizowania danej rodziny czy osoby. Po czym uzależniamy wysokość wypłaty od tego stopnia spatologizowania. W tym celu opracuje się specjalne formuły matematyczne, tabele i programy komputerowe.
  Oczywiście 100-procentowa patologia nie dostaje żadnych pieniędzy.

  Przecież zmarnować można nie tylko owe 500 złotych, ale każde pieniądze, a więc także pensję, emeryturę, każdy zasiłek etc. Dlaczego skupiać się tylko i wyłącznie na programie 500+? Wygląda mi to na stękanie homoseksualistów, którzy nie mogą mieć dzieci…

  A teraz trochę poważniej, panie Wieszczu. Zacytuje fragment Pana wypowiedzi, po której trochę mną zatrzęslo:
  „…tylko dlatego jest wyróżnioną przez pisdę, bo ma małoletnie dzieci”.
  Tak, kurwa, właśnie dlatego – bo każde, mające choć resztki przyzwoitości państwo, bez względu na ustrój – stara się, jak może dopomóc rodzinom z dziećmi. Wie Pan, kurwa, dlaczego? Bo bez rodzenia się nowych dzieci Naród umrze.

  Według specjalistów od demografii nie ma w historii przypadku, by jakiś naród, w którym wskaźnik urodzeń spadł poniżej bodaj 1.7, zdołał odwrócić trend wymierania.
  W Polsce wynosi on 0.9.
  Jakieś wnioski?

 36. Boydar said

  „[…] ma poglądy, ale nie wie skąd, dlaczego właśnie takie i po co je pokazuje” 🙂

 37. Glos Prawdy said

  3. ja też na razie tak nie sądzę, przecież wcześniej było takie pogotowie i ćwiczenia też były. Z tym wyjątkiem, że NATO tak blisko nie podchodziło. Rosyjski prezydent ma wyjątkową cierpliwość i spokój. Сi, u kogo znajduje się drukarka dolara, i kto za każdą cenę chce utrzymać przywództwo tej światowej waluty – niczym nie zabezpieczonej, zęby sobie złamią na Putinie.

 38. Maciej said

  Re. 35

  Pan Mickiewicz się trochę uleczył tym wpisem spod 12 – tak sądzę Panie Gajowy … Nasza demografia – dzietność faktycznie dość blado wygląda, ale Panie Gajowy czy demograficznie nie odrodziliśmy się po II Wojnie Światowej ? Oczywiście realia są zupełnie inne zagrożenia są innego typu, świat jest trudniejszy – bardziej złożony … Polska ma na prawdę wszystko by stać się piękną krainą, wzorem dla zepsutego świata … Tylko, że globalnie wygląda na to, że kleszcze będą się ściskać nad naszymi głowami …

  Tylko jak zdefiniować dzisiejszą patologię czy to tylko pijący rodzice ? A rodzicie poświęcający dzieciom kilka godzin w tygodniu ( zarobieni ), pędzący w konsumpcji, uczący je wyjść w niedziele do galerii handlowych – goniący za durnymi trendami, nie uczący ich rozumienie rzeczywistości i samodzielnego myślenia to nie jest patologia ? Im się + 500 należy bo ładnie pachną perfumami ?

  Rozumiem, że trzeba pomagać ludziom, staram się to robić – bo to jest naturalne, ale oceniać kogoś ? A kim My .urwa jesteśmy, żeby oceniać ? Ludzie są tylko ludźmi, i aż ludźmi …

 39. Glos Prawdy said

  niektóre wyrazy pana Gajowego należy skopiować i do notatniku mądrych myśli zaliczyć, co właśnie od czasu do czasu robię. Naród bez dziedzictwa, bez potomków wymrze jak mamonty.

 40. RomanK said

  Czy panowie wiedz ile kosztuje jedna zlotowka podatku w reku rzadu gotowa do wydania?????
  Otoz kosztuje ona 1.75 gr.////bo 75gr to koszty jakie pochlania aparat panstwa .
  Zaatem czy nie lepszy bylby i sprawidliwy…poprostu odpis podatkowy na kaze dziecko 500zl na miesiac!
  Ludzie zuyjacay ponizej progu ubostwa powinni byc wspomagani programem rzedowym bazujacycm na dochodach z exploatacji zasobow naturalnych , gazu, pradu, wegla kopalin etc,….

 41. Mickiewicz said

  A ja nie chcę źyć w skurwiałym zapijaczonym „narodzie”, bękartów, kurwów i wszelakiej maści patologii, żeby na nich łożyć tylko dlatego kurwa, żeby naród trwał przetrwał.
  Nie chcę takiego narodu, kurwów, debili i pijaków.
  Lepiej, żeby takie kurewskie pomioty w szambie się utopiły, niźli stanowiły mój naród.!
  To już wolę być kurwa całkowicie wynarodowiony, pozbawiony państwowości, wręcz pod zaborem być niż żyć z takimi czy obok nich, jakich wymieniłem.
  Ich chuj mnie obchodzi, że panem gajowy zatrzęsło, bo żyjesz pan na obczyźnie.
  Oto moje wnioski gajowy. I chuj mnie obchodzi, czy się Marucha one panu nie podobają i wywołają u was palpitację dury.
  Dość potakiwania i włażenia wam w dupę.

 42. Mickiewicz said

  Moją odpowiedź trzyma pan w moderacji marucha i to od was zależy czy ona ujrzy tu światło.
  Ja pragnę tego, a pan kierowniku?
  Trzeba powiedzieć sobie po męsku na czym stoimy.
  Decyzja w pana rękach, myślę, że merytoryczna acz może być wulgarna, nie pogniewam się. Nie jestem patologią.

 43. Wie Pan, kurwa, dlaczego? Bo bez rodzenia się nowych dzieci Naród umrze.

  Przeciez właśnie o to chodzi, panie Gajowy. Od dłuższego czasu

 44. No. I dlaczego jesli ma być taka niby gotowość, nie rozdają ludziskom gazmasek, jak w Izrealu? Dokąd prowadza drogi ewakuacyjne?
  Nie łudźmy się. To wojna ICH z populacją.

 45. Mickiewicz said

  Coraz bardziej Romanie pańskie wykłady przekonują mnie.
  Dla mnie bomba, ma pan Roman 100% racji. To bardzo celne co pan ROMAN pisze.

 46. wordpress zatrzymał komentarz za słowo kuwra w cytacie sentencji Gospodarza. Quod licet Iovi…

 47. Jadzia z Klanu said

  A tymczasem w kraju nad Wisłą…
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem

 48. Marucha said

  Re 41, 42:
  Panie Mickiewicz, Polacy nie są narodem kurwów, pijaków, patoli i bękartów. Nie bardziej. niż inne narody. Polacy mają swoje wady, które mnie bardzo irytują – ale inne narody też nie są lepsze.

  Nie o tym jednak chciałem. Wysłowił Pan swoje credo, które brzmi „mam w dupie Polskę”.
  Z takim nastawieniem proponuję Panu poszukanie sobie innej witryny.

 49. Boydar said

  „Wieszczu” drogi, wyhamuj. Każde Twoje słowo poparcia dla panaromanowych wywodów to jak gwóźdź do trumny, w dodatku zagięty z drugiej strony. Czy Ty nie masz w sobie odrobiny samokrytyki ? Pan Roman może być (i zapewne jest) mentalnym łobuzem, ale ani polotu, ani inteligencji, ani wiedzy odmówić Mu nie sposób. A Ty żuczku, co sobą reprezentujesz, streszczenia cudzych komentarzy, tych które wydają ci się trendy. Wstydź się trochę, i nie rób obciachu Adamowi.

 50. Marucha said

  Re 46:
  Tak to jest w WordPressie, że admin nigdy nie podlega moderacji. No bo niby jak, sam miałbym się odmoderowywać?

 51. Marucha said

  Re 40:
  Tak, Panie Romanie. To byłoby lepsze rozwiązanie.

 52. Mickiewicz said

  Możde mnie kierownik zjeb.. Sqrw… Ić, ale ludzie napiszmy sobie wreszcie szczerze dokąd my zdążamy jako naród, jeżeli stanowimy się jeszcze narodem.
  Nie jestem homoseksualistą i niepoczytalnym pacanem, ale czuję się tu obco jako Polak, żyjący w Polsce. Wielu Polaków nie rozumiem o co im caman, wieloma z nich się z brzydzę, wręcz wstydzę się ich, że żyją nie tak, jak powinni, jak nakazuje słowo Noże etc. Tu trochę ściemniłem, ale niewiele.
  Czy to jest niepoczytalność???

 53. Maćko said

  41 Micku! Jak ja jestem wsród Polaków, to spotykam tylko dobrych, uczciwych, uczynnych ludzi, którzy malo wiedza o mechanizmach sterowania Polska, ale którzy sie chetnie ucza i z czasem dojrzewaja. Ja na prawde nie wiem po jakich spelunkach czy melinach sie Pan tarza, ale takich jak Pan opisuje to ja w Polsce nie widzialem nigdy.
  Podobno sa… i tacy sami bywaja we Francji, GB, Niemczech nawet w Szwajcarii i Japonii, o USA czy Kanadzie nie wspominajac. No ale kazdy ciagnie do sobie podobnych osobników. Moze czas na zmiane srodowsika? Wyjsc z rynsztoka, przestac sie zapiajc i szprycowac, pojsc do Kosciola, do biblioteki, na koncert czy do teatru.. od razu i Pan poczuje sie lepiej…. po prysznicu, prosze, i w wypranym ubraniu!

 54. Mickiewicz said

  Sra… M Boydarze na tego ćwoka Adama, który kojfnął na syfa. Nic z nim mnie nie łączy. Jego ksyea to przypadek, bardziej nick, niż korzenie.
  Idę się napić, bo na trzeźwo to wszystko ogarnąć nie sposób.
  To matrix, albo coś więcej.
  Sorry proszę państwa za tą gow.. Ną literówkę.
  Jadę z chińskiego smartfona, a sztuką jest go obczaić..

  Nie na syfa, a na cholerę.
  Ja Panu dobrze radzę… lepiej odejść z resztkami godności.
  Admin

 55. Trak said

  Interesujące. A ja ciągle jestem ciekaw, czy spaliny z ich czołgów spełniają normy ekologiczne, bo u nas nawet tekturą, węglem a w szczególności byle badziewiem palić nie można i są za to surowe mandaty straży miejskiej.
  Jest się czego bać panie Putin.

 56. trzeba sie w puszki z zarciem i butelki z woda zaopatrzyc na 2 tygodnie . Nie zartuje i nie panikuje , dobrze radze .

  PS , w sierpniu 39 ktos sie spodziewal? ale czy teraz dwutygodniowa wojna skonczy sie ” tylko” okupacja ?

 57. Marucha said

  Re 52:
  Wypada zmienić naród na inny.
  Ma Pan już coś upatrzonego?

 58. Mickiewicz said

  Chiny..

  Boże… – admin

 59. Boydar said

  Co, „Boże”; dobrze ! Jedzą psy, żywe myszy, pająki, przyrządzą sobie i ‚Mickiewicza’. Np. „Wieszcz w sosie beszamelowym”, pychota !

 60. NATO naciska Rosje , by usunela swoje grupy z Ukrainy ( ale Rosja ich tam nie ma) i by zakonczyla wojskowe wspieranie Rebeliantow we wschodniej Ukrainie. Rosja musi wycofac swoje jednostki ze wschodniej Ukrainy! – powiedzial dzisiaj w Brukselii sekretarz generalny NATO Stoltenberg. Moskwa musi zakonczyc destabilizacje wschodniej Ukrainy i musi przestrzegac umowy minskiej – powiedzial dalej. Alianci NATO nie uznaja aneksji Krymu – mowi Stoltenberg . Nato zamierza nadal wspierac Ukraine w jej niezaleznosci i suwerennosci terytorialnej .

  Nie jest jeszcze jasne, czy to tylko przedprog kolejnej eskalacji.

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/15/nato-fordert-von-russland-abzug-von-truppen-aus-der-ukraine/

 61. wiesiek40 said

  A o co to się kłócić Szanowni Rodacy i szukać patologii tam gdzie jej nie ma.Prawdziwa patologia to moim zdaniem:politycy,sędziowie,operatorzy niszczący Naród,wszelkiej maści utytułowani szubrawcy,etc.Zawsze tak było.W starożytnym Rzymie,w Grecji,w Polsce w ciągu naszych dziejów też.Elity-najczęściej samozwańcze zawsze były jak nowotwór złośliwy.

 62. Dictum said

  A ja mam tylko to do powiedzenia w chwili, gdy rzeczywiście miecz Boży zawisł nad światem za wszystkie jego grzechy i obrazę Boga.

  Litania do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

  Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
  Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba Boże – zmiłuj się nad nami.
  Synu Odkupicielu świata Boże – zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty Boże – zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami.

  Święta i Niepokalana Dziewico Maryjo, udziel nam Twojej nieustającej pomocy
  Matko Boska
  Matko Miłosierdzia
  Tronie Łaski Bożej
  Pośredniczko naszego zbawienia
  Arko wiecznego pokoju
  Wsparcie w naszych nieszczęściach
  Podporo Kościoła
  Siło naszej wiary
  Potęgo niezwyciężona dla piekła
  Twierdzo uzbrojona dla naszej obrony Przewodniczko chrześcijan
  Miłośniczko serc czystych
  Kotwico naszej nadziei
  Ucieczko uciśnionych
  Pocieszycielko utrapionych
  Obrończyni grzeszników
  Porcie rozbitków
  Nadziejo zrozpaczonych
  Opiekunko rodzin
  Strażniczko młodzieży
  Podporo wdów
  Matko sierot
  Zbawienie umierających
  Pani naszych losów
  Bramo do przybytków niebieskich
  Królowo nieba i ziemi

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  K. O Maryjo, udziel nam Twej nieustającej pomocy.
  W. I uczyń nas godnymi zbawiennych jej skutków.

 63. Yah said

  Ad 52

  Panie Gajowy – reakcja Pana Mickiewicza, to typowa reakcja osoby, która nagle zauważa, że mieszka wśród obcych i miksów, z którymi nie ma nic wspólnego. Ponieważ obcych i miksów bierze za Polaków, dochodzi do konstatacji, że z Polakami nie ma nic wspólnego i pragnie zmienić naród. Pana Mickiewicza trzeba wysłać do Pana Boydara na kurs rozpoznawania Polaków. Jak ich znajdzie w swym otoczeniu, to się okaże, że to w miarę normalni ludzi choć pewnie …… Polaków ciężko będzie znaleźć. Niestety takie realia w Polsce …

 64. markglogg said

  Nikt aż tak szalonym nie jest by rozpocząć wojnę z Rosją

  A ja wczoraj przypadkowo oglądałem wieczorny Dziennik TVP1. Pokazano w nim mapkę północno-wschodniej Polski, na której zieloną linią zakończoną strzałkami zaznaczono około 80 kilometrowy pas, po stronie polskiej, miedzy Białorusia i obłastią kaliningradzką. Według dziennikarzy TVP1 w tym właśnie pasie koncentrują się obecnie wojska amerykańskie. Zgadnij no koteczku dlaczego?

  ANAKONDA, ANAKONDA jest bardzo powolna. ale bardzo mocno ściska ofiarę.

 65. Wojtek said

  Nazistowsko-banderowska hydra coraz odważniej podnosi swój łeb, zarówno w Polsce jaki i na Ukrainie, więc trudno dziwić się Rosji, że szykuje się do obrony przed agresją.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Antoni-Macierewicz-Rosja-najwiekszym-zagrozeniem-dla-bezpieczenstwa-swiata,wid,18381477,wiadomosc.html

 66. Andzia said

  ad. Mickiewicz
  Po pierwsze to niemieckie media wyłapują takie patologie i robią larum, że Polacy przechlewają 500+.
  Po drugie myśli pan stereotypami i daje się manipulować. Można wygłaszać tego typu teorie po otrzymaniu informacji jaki to procent tych „patologii” w ogólnej liczbie otrzymujących dodatki.
  Po trzecie: a czy afery, mafie, złodziejstwa i korupcje to nie patologie? Myślę, że według pana nie, bo media tego nie pisały.
  Patologią jest być głupkiem i łykać jak pelikan, co podają wrogie Polakom media i co gorsze: szerzyć takie informacje.

 67. Boryna said

  Putin zmiecie te amerykańskie śmiecie. Niech żyje Putin ostoja cywilizacji.

 68. Anucha said

  Mickiewicz albo byłeś wczoraj napierdolony jak sztukas czy messerschmitt i dzisiaj masz podwójnego kaca (gorzelniaka i moralniaka) albo jesteś ż……ą k…ą!
  Stali czytelnicy Gajówki wiedzą jakie to są słowa

 69. revers said

  re47

  Jadzia, Frania, czarna Mańka z serialu mańka, to juz dawno wiaomo, tak samo wiadomo kto zostal szefem policji Chckagowskiej w stanach.

  Do tego wrocily cale dynastie UBeckie lat Bieruckich w PL, jak prof. Bauman, zona Komorowkiego z Bulem, i wielu innych zasluzonych dla zydokomunistycznego stanu przejsciowego do nwo i globaiizmu pod dyktando syjonistow.

 70. Boydar said

  Nie ma takiej anakondy, która wytrzyma F1. Trzy do pięciu sekund. W tym konkretnym przypadku może być i krócej.

 71. Spartakus62 vel były Mickiewicz said

  Andzia?!

  Ja nie napisałem, że wszyscy Polacy, co otrzymują, te wyrzygane, ściągnięte z innych 500+, to przepijają je. Podałem tylko jeden z ostatnich przypadków, przechlania przez q…ę polską menelską w ciągu 3-ech dni aż 3-ech tysięcy zł. Mam prawo do tego, żeby takie coś wskazywać i piętnować. Ta hołota powinna być siłą wepchnięta do obozów, a nie w nagrodę, że płodzą debili, przyszłych złodziei i będą na 1oo% kontynuowali klany patologiczne, to za to są jeszcze nagradzani, że podtrzymują… „naród”. Ja z nimi się nie identyfikuję i nigdy z nimi się nie będę bratał. Dla mnie to nie ludzie, jeżeli oni żerują na kimś, ktoś ma ich utrzymywać, być może ja też.

  W druga stronę, by to odwrócić, inna patologia, to „płace” kominowe: trzynastki, czternastki, deputaty, nagrody, premie, rozbuchane w gospodarce, a najwięcej w urzędach, to jest także patologia i rak toczący państwo. Trafnie na tej witrynie piętnuje to Robert Grünholz, który przedstawia recepty na to. Ale jego głos, merytoryczny, a także Romana Kafla, jest głuchy jak na puszczy. Ba, nawet chazarski Aron Bucholtz vel Leszek Balcerowicz ma wiele racji, co nawet zauważyły, niby ciemne ukry. Kto wie, gdyby do dzisiaj on rządził Polski finansami i gospodarką, Polska nie stała się światową gospodarką. Niestety inna psychika polactwa by musiała być niż jest tu cały czas.

  Yah.

  Teoria wasza Yah nie jest bez podstaw, ja nawet Boydara staram się zrozumieć, bo jedzie prosto z mostu, nie owija w bawełnę i nie jest… zakłamany, a to jest w cenie. Są też momenty, że sprawia wrażenie niepoczytalnego, to nie przytyk, stwierdzenie subiektywne. Reszta waszego wpisu Yah -zgoda.

  Re 54: admin

  Oficjalna wersja śmierci tego lubieżnika, to jest podana: cholera, prawdziwa, skrywana, to właśnie kojfnął na syfilis złapany z używania nadmiernego sexu z q…wami. Źródła nie mam pod ręką, [ale pan admin też nie ma dowodów, że to była cholera, a żeby go nie sqrw… to podano cholerę] to nie podchodzi pod 212, który to miała znieść pisda, ale na zapowiedziach się skończyło.

  I p.Socjo – cybernetyczny á 53 Maćko

  wasz cytat Maćko, bo nie mam tu opcji cytuj, a szkoda, toby bardzo przyspieszyło wymianę zdań, ale jest to w gestii WordPressa, czy admina: Cytat Maćko: -„Jak ja jestem wsród Polaków, to spotykam tylko dobrych, uczciwych, uczynnych ludzi”. Koniec cytatu.

  A ja jakoś na odwrót, na chamów, świnie, debili i temu podobne q…y, proszę wybaczyć wulgarny język, ale inaczej tego sobie państwa, za Chiny Ludowe nie mogę inaczej ich określić Piszę szczerze, jak ja to widzę. Może mam pecha w życiu, że tylko na takich trafiam, z wyłączeniem poczciwej gajówki – tu pod Bogiem Wszechmogącym… czynię prawdę.

  Dalej Maćko, nigdzie się nie tarzam ani nie qur…ę i nie żałuję tego. Bibliotekę mam nie małą u siebie, ale 24 h to za mało czasu abym ją całą ogarnął, stopniowo tak. Tu na witrynie p.Maruchy czasami się można o wiele więcej dowiedzieć niż w książkach, przypadkowo i szybciej, a że dochodzi do scysji, trudno, taki tu koloryt witryny. Trudno mi także zrozumieć was Maćko, co macie na myśli mniemam co do mnie: rynsztok – wulgarne słowa??? Osobnik? Prysznic czy wyprane ubranie; to ciągnie śmierdzielem, za którego się nie mam, bo się myje codziennie, a opiekunka pierze mi gacie. No chyba, że to taka specyficzna aluzja wasza Maćko o której wy tylko wiecie, co ma oznaczać.

  Pan Dictum (62)
  Dziękuje panu za ten wpis i tą Litanię Bożą.

  Jeżeli admin ma do mnie choć krztę cierpliwości, to chciałbym pozostać tutaj, pod nowym nickiem Spartakus62

  Mój status rodzinny, to trzykrotny rozwodnik, córka Dagmara – 26 lat – płacę alimenty. Daleko mi do homoseksualisty czy transwestyty.

 72. Boydar said

  Nie przypuszczam aby to była kwestia cierpliwości. Herezje jakie produkuje Pan ciurkiem są tak reprezentatywne i tak skondensowane, że stanowić mogą po niewielkiej obróbce termicznej znakomitą bazę do produkcji szczepionek na głupotę.

 73. NICK said

  Wiesz cu?
  Ni ma się czym chwalić.
  Nawiasem to rozwijałeś się stopniowo.
  Osiągnąłeś apogeum.
  Zwijać się czas, zatem. Dobrowolnie, pod przymusem.
  [spartakus; hi,hi…]

 74. Skromna said

  71. Panie Spartakus wszyscy m tu prawie na Pana „wsiedli” …fakt wulgaryzmami Pan nie grzeszy ale myśl. Duży za to plus dla Pana za szczerość ode mnie- Polki 100% – Słowianki w dobrym słowa znaczeniu. Od niedawna jestem tu i ciesze sie ze znalazłam taka witrynę.

 75. NICK said

  Skromna.
  100%. He,he.
  Z założenia… .

 76. Skromna said

  dobrze i z założenia 🙂

 77. Yah said

  Dajmy Panu Mickiewiczowi spokój. Chłop ma pecha. Jak Polak i trzykrotnie rozwiedziony to trzykrotnie trafił na obce. Współczuć tylko ….

 78. Skromna said

  73, 75. swoją drąga Nick dziecko ile ty masz lat ?- pytanie retoryczne – cytuję
  ” Wiesz cu?
  Ni ma się czym chwalić.
  Nawiasem to rozwijałeś się stopniowo.
  Osiągnąłeś apogeum.
  Zwijać się czas, zatem. Dobrowolnie, pod przymusem.
  [spartakus; hi,hi…]”

 79. NICK said

  76 i 77.
  🙂 .

 80. NICK said

  Duzo za duzo.
  Zembóff ni mum to seplu, seplu.
  😦 .

 81. Skromna said

  77. Popieram
  A już tak na koniec
  troche ZAWIAŁO TU ATMOSFERĄ jak w przedszkolu od poniektórych osób
  znaczy wsiąść na jednego i śmiac sie , dokuczać, bo ktos ma pecha lub cos tam nie wyszlo…. wstyd, oj nie ładnie Panowie co poniektórzy

 82. Skromna said

  80 🙂

 83. Yah said

  Ad 79

  Panie Nick, niech Pan powie jak to jest mieć kilkadziesiąt lat mniej niż się ma ? ;D – to tak a propos Skromnej. Ha, ha, ha

 84. Yah said

  Ad 81

  Ale my tu się z nikogo nie śmiejemy. Raczej próbujemy wyjaśnić w czym ma problem i pomóc. A że robimy to trochę …… powiedzmy grubiańsko. No cóż nie jesteśmy za bardzo poprawni politycznie i kulturowo 😉

 85. Skromna said

  Ad 84
  ok , rozumiem

 86. watazka said

  W takim tempie jak to leci teraz to te 500+ (nie rozumiem tego plusa) to niedlugo bedzie warte 300 zl albo jeszcze mniej.Niedlugo nawet na wodke bedzie za malo. Wyrzygana jalmuzna. Polskim dzieciom nalezy sie cos wiecej. Przede wszystkim dach nad glowa i opieka lekarska.
  Ale wymachiwanie tak upokarzajaca suma ludziom w czasie wyborow i po- – jest tak niskie i prymitywne, bo wyglada jakby to kurdupel z noga stolowa przebrali sie za sw. Mikolaja i szastali pieniedzmi z wlasnej kieszeni. Niech sie raczej przyznaja ile nas bedzie kosztowac zlot mlodziezy i utrzymanie obcych wojsk na terenie kraju. Juz nas kosztuja Ukraincy w kraju i pomoc dla Ukrainy, na ktora to pomoc zaciagnelismy pozyczke.
  Ja sie troche nie dziwie, ze ludzie, ktorzy mieszkaja w Polsce maja dosc.

 87. Spartakus62 said

  Chciałbym zaczekać z tymi Chinami, bo ten sos – cyt: -” Np. „Wieszcz w sosie beszamelowym”, pychota !” – p. Boydara, daje do myślenia. Dziękuję pani Skromna za wsparcie mojego ego.

  Niejaki Anucha, nawzajem pisdzielcu, nawzajem, czekam aż się udławisz, by kopnąć cię w przepaść.

 88. NICK said

  Skromne (nomen omen) te bluzgi, Spartakusie.
  Zostaw Anuchę.
  A co powie obrońca „uciśnionych”, Skromna.

 89. Spartakus62 said

  OK. panie NICKu, milczę jak grób.

 90. Skromna nieskoromna said

  87 cóż mogę powiedzieć 😉
  88- Panie NICK- w pracy jestem nie mam za bardzo czasu,
  dziękuję za konwersację,
  co do uciśnionych czy nieuciśnionych>,czy można mnie obrońca nazwać ……. skoro tak Pan to widzi niech będzie, a swoja droga . po prostu wyrażam co czuje i myślę a na razie to mam inne zajęcia może się powtórzę…miłego dnia Panowie

 91. Skromna nieskoromna said

  p.s. może za młoda jestem i za mało grubiańska wiec skończę na dziś 🙂

 92. Anucha said

  Coco i jej buldog Spartakus 🙂

  .http://joemonster.org/i/k/coco_i_spartacus_01.jpg

 93. Wszystko zmierza do czasu, kiedy to w końcu ruszy i to z grubej rury. Palącym problemem jest zagrożenie w jakim znajdujemy się my…zwykli szarzy ludzi, niewolnicy.
  Bo prawda jest taka, że to nas ginie najwięcej podczas wszelkich konfliktów i stwierdzam z pewnością, że to właśnie my jesteśmy celem nr 1 !!!

  Więcej szczegółów w artykule:
  https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/06/12/inwazja-nato-na-polske/

 94. revers said

  ussmani wstrzeliwuja sie w polskie porty na baltyku

  http://www.spiegel.de/video/dramatischer-zwischenfall-us-kriegsschiff-beschiesst-polen-video-1029320.html

 95. Maćko said

  71 Micku – Spataku – sugeruje, BARDZO SERIO – NIE PISAC NA BAÑCE. Znaczy sie po wypiciu paru szklanek ekskrementów drozdzy. No tak, nie ma co owijac w bawelne, alkohol to siki drobnoustrojów. Narkotyk i trucizna, niszczacy neurony w sposób nieodwracalny.

  Dalej zupelnie serio, po swiecie mnie nosilo, Polaków spotykam zawsze, znam osobiscie i wirtualnie tysiace i wsród nich bardzo malo zlych osób. Jasne ze sa, ale…. Micku, w jakim narodzie ich nie ma? Prosze zauwazyc, ze Polska ma najnizsze wskazniki gwaltów i przemocy w rodzinach.

  Krytyka wad ludzi niech bedzie konstruktywna i ulepszajaca a nie plugawiaca i destruktywna.

  Pana dygresje na temat Cybernetyki … czemu je Pan wpisuje? W jakim celu? Nie widze zwiazku.

  Aluzju, widze, Micek panial. Ciesze sie. Odpowiedz moja dostosowalem do poziomu Pana wpisu. Pan Roman tez potrafi dowalic soczyscie, Marucha uzywa tego typu odpowiedzi… nie zawsze dobrocia i ciepliwoscia mozna dotrzec do starszych osób posiadajacych duza biblioteke i opiekunke. Z wiekiem i wzrostem mocy swobodnej ludzie robia sie tyranami i traca samokontrole. Lustro w lazience pokrywa sie kurzem i juz trudno widziec wlasne odbicie bez znieksztacenia szczególnie uzywajac rózowe okulary autoestymy.

  86 Watazko – wzrost cen jest swiatowy. U mnie na wsi robi sie drozej niz w Hiszpanii… To nie tylko polski problem.

  Kto z obecnych i po Swiecie porozrzucanych tez zauwazyl wzrost cen ostatnich 5 lat?

 96. NICK said

  Panie Yah (83). Zalas tyłko załozę scękę.
  Nie moge piszacć, zawielusylem scene… .

 97. […] ‚W ciągu pierwszej doby należy skontrolować wykonanie tymczasowych normatywów ustalonej miary gotowości bojowej, ocenić zdolność organów dowodzenia wojskami i organizacji, rozstrzygnąć postawione zadania i przeprowadzić zaplanowane przedsięwzięcia, w tym w kwestiach mobilizacji’ – zawiadomił minister obrony Sergij Szojgu.  https://marucha.wordpress.com/2016/06/15/w-swiecie-niespokojnie-putin-w-pilnym-trybie-oglosil-natyc… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.