Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  CBA o Niemcy staczają się na dn…
  niepostepowyoszolom o Niemcy staczają się na dn…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  UZA o Powstanie nowa formacja, po to…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  plausi o Niemcy staczają się na dn…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  trzyzdwoma o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Emilian58 o Niemcy staczają się na dn…
  niepostepowyoszolom o Powstanie nowa formacja, po to…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Służyła Polsce

Posted by Marucha w dniu 2016-06-16 (Czwartek)

Szanowni Państwo!

„Wzniósł buławę, spojrzał wkoło groźno i rzekł: Królu! Dałeś ją za późno!” – napisał Antoni Czajkowski w wierszu „Śmierć Stefana Czarnieckiego”.

W poniedziałek odbył się w Warszawie pogrzeb pani Marii Adamus, która przez ostatnie 20 lat, wbrew niezliczonym przeszkodom i przeciwnościom, wydawała tygodnik „Nasza Polska”, w którym od samego początku, aż do samego końca, to znaczy – do końca ubiegłego roku, kiedy z powodów finansowych przestał wychodzić, współpracowałem jako felietonista.

Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie udekorował panią Adamus Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, do rodziny i uczestników pogrzebowej uroczystości wystosował specjalny list, a w pogrzebie wzięła udział kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego. Można powiedzieć, że te wyrazy uznania, te honory, chociaż należne, przyszły za późno, podobnie jak buława dla hetmana Stefana Czarnieckiego, chociaż z drugiej strony – przecież lepiej późno, niż wcale.

Pani Maria Adamus służyła Polsce dosłownie do ostatniej chwili życia – bo w wieku 83 lat umarła nagle podczas spotkania w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Wprawdzie dzisiaj Polsce służy mnóstwo ludzi, niektórzy nawet nałogowo – ale pani Maria Adamus służyła Polsce bezinteresownie, a nawet bardziej, niż bezinteresownie – bo również kosztem własnego mienia.

To już jest znacznie rzadsze, można nawet powiedzieć, że wyjątkowe – ale bo też pani Maria Adamus reprezentowała pokolenie, które służbę Polsce traktowało nie jako wygodną synekurę, ale jako moralną powinność. Nie tylko reprezentowała tamto pokolenie, ale również – taką rodzinę. Jej ojciec Władysław Jedliński, jako żołnierz Armii Krajowej, był nawet skazany na karę śmierci, ale szczęśliwie w 1957 roku doczekał amnestii. Podobnym represjom zostało poddanych jeszcze ośmioro członków tej rodziny.

Wbrew modnej dzisiaj opinii, że wszyscy są równi, że wszyscy są fajni i każdemu należy się pierwsza nagroda, pochodzenie rodzinne jednak ma znaczenie. Jedni pochodzą z rodzin które dla Polski znosiły prześladowania, a inni – z rodzin prześladowców, które na prześladowaniu polskich patriotów zbudowały swoją pozycję społeczną i materialną.

Może to pochodzenie rodzinne nie miałoby znaczenia, gdyby nie to, że potomstwo prześladowców uzurpuje sobie prawo musztrowania kolejnych generacji prześladowanych i w rezultacie mamy w Polsce sytuację, kiedy drugie, a nawet trzecie pokolenie UB walczy z drugim, a nawet trzecim pokoleniem Armii Krajowej.

Szykany nie ominęły również pani Marii Adamus, a ich przyczyną była właśnie „Nasza Polska”. Samo istnienie tego tygodnika było solą w oku dla środowisk, które po staremu próbują musztrować mniej wartościowy naród tubylczy, chociaż już nie pod pretekstem socjalizmu, tylko pod pretekstem tolerancji i politycznej poprawności.

Ale pani Adamus, podobnie jak wydawany przez nią tygodnik, nie uznawały jurysdykcji uzurpatorów bez względu na generację, ani bez względu na preteksty i ani w tej, ani w żadnej innej sprawie. Nie poddawała się terrorowi politycznej poprawności, więc przez przeciwników była cierpliwie i metodycznie spychana na margines i w społeczny niebyt, przy biernej postawie większości środowisk, które „Naszej Polsce” wiele zawdzięczają.

Dało się to zauważyć również na pogrzebie, na którym zauważyłem zaledwie dwóch parlamentarzystów, chociaż na uroczystość przybyli Polacy z zagranicy, nawet z dalekiej Australii.

W rezultacie, właśnie wtedy, gdy w tunelu powinno ukazać się światełko nadziei, po długiej walce w przeciwnościami i administracyjnymi szykanami, tygodnik upadł z powodów finansowych. Dla pani Marii Adamus musiał to być bardzo ciężki cios, który powalił ją również w sensie dosłownym.

Odchodzą ostatni przedstawiciele pokolenia Armii Krajowej, odchodzi coraz więcej Polaków urodzonych przed II wojną światową. Na szczęście znaczna część młodego pokolenia odkrywa nie tylko korzenie narodowej tożsamości, ale w dodatku rozsmakowuje się w patriotycznej tradycji. To budzi nadzieję, że narodowa ciągłość pokoleniowa nie zostanie przerwana, że mimo wysiłków kolejnych generacji prześladowców, Polska nie zginie.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 11 do “Służyła Polsce”

 1. Frodo said

  Czy w „Naszej Polsce” nie pisał prof Szaniawski żydofil i rusofob?
  Z taką logiką i Kaczyński, Rydzyk służy Polsce ( na swój sposób).

  Jedno słowo Kaczyńskiego, Rydzyka by „ratowac wolne media” i gazeta „Nasza Polska” by istniała. Ale wojna o przewodnictwo nad duszami…

 2. Marucha said

  Re 1:
  Nie wszystko w „Wolnej Polsce” mi się podobało, ale nie odważyłbym się podać w wątpliwość szczerego, autentycznego zaangażowania p. Adamus w sprawy Polski.

 3. Zerohero said

  …umarła nagle podczas spotkania w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

  Przypomina mi się tekst na stronie SDP w którym autorka pomstowała, że zawód dziennikarza może wykonywać każdy i skutkiem tego mamy szemranych dziennikarzy (znaczy się amatorów) promujących rusofilię. A przecież tak nie powinno być towarzysze! Była to tak jednoznaczna pochwała cenzury, puszczanie oczka do Michników (bo oni to jednak PRAWDZIWI dziennikarze choć inni), że mało nie zwymiotowałem.

  Typowe obwieszczenie z tej kloaki:

  http://www.sdp.pl/international/12347,polscy-dziennikarze-nie-powinni-odwiedzac-krymu-na-zaproszenie-agresora,1453898044

  SDP określa co powinni a czego nie powinni dziennikarze. SDP tworzy podręczniki standardów dziennikarskich dla Ukrainy. Jakby nie wiedzieli, że na Ukrainie banderowcy niezależnych dziennikarzy mordują.

  Obrzydliwa, odrażająca kloaka mentalna.

 4. NICK said

  Swego czasu dość regularnie czytywałem „Naszą Polskę”. Na czas tamten było to dobre źródło. Dość trudno osiągalne. Zwalczane. Przestałem czytać bo znalazłem lepsze źródła.

  Tak czy owak.
  Pani Adamus. Dziękuję.
  Świeć Panie nad Twą Duszą.
  Pozostaje Pani moją Nauczycielką.

 5. NICK said

  Brak c.d. .
  Tak być może.
  Facjata też może mylić.
  Tak jak w przypadku Hemara.

 6. NICK said

  I dalej nic?

 7. Przecław said

  Cześć Jej pamięci !!!

 8. NICK said

  To po Michalkiewiczu też tak zostanie?

 9. NICK said

  „Cześć Jej pamięci !!!”
  Tak mówią ateiści. Nieprawdaż?

  Katolik zaś, pisze… .

 10. Maćko said

  Malo wpisów w tym temacie, a szkoda.
  Przeoczylem, wiec dopiero teraz, z lezka w oku – po zolniersku, jak na pogrzebie bojowniczki o Polske przystalo: „Cześć Jej pamięci !!!”
  Nie zapominajmy jej, niech nam przykladem i oparciem sluzy, kiedy za goraca wieczorem i „krzynka” piwa kusi dla ochlodu 😦

 11. robertgrunholz said

  R.I.P

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: