Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Szwecja: Obóz szkoleniowy nacjonalistów z Nordyckiej Młodzieży – relacja

Posted by Marucha w dniu 2016-06-16 (Czwartek)

W dniach 3-6 czerwca odbył się obóz szkoleniowy „Skandinaviska Veckan”, zorganizowany przez nacjonalistów z organizacji Nordisk Ungdom. Poza niemalże trzydziestoosobową grupą Szwedów, na obozie gościło również dwóch Polaków związanych z Projektem Wypad.

Organizatorzy zapewnili przybyłym za nadzwyczaj korzystną, jak na szwedzkie warunki, kwotę zrzutki miejsca do spania i wyżywienie, a także spory katalog zajęć intelektualnych i fizycznych oraz ciekawą wycieczkę.

Przybyli zostali podzieleni na grupy, które przez okres całego obozu konkurowały ze sobą w różnych dziedzinach aktywności fizycznej i umysłowej. Było przeciąganie liny, strzelanie z łuku, bieg z przeszkodami i rozwiązywanie zadań logicznych.

Bardzo ciekawym pomysłem było zorganizowanie konkurencji związanej z aktywizmem, każda z grup miała za zadanie przygotować transparent lub szablon dotyczący wybranej przez siebie tematyki. Dzięki temu poza ciekawym sposobem na spędzenie wspólnego czasu organizatorzy zyskali kilka gotowych rekwizytów na kolejne akcje.

Plan każdego dnia był dość mocno zapełniony, składały się na niego poranne ćwiczenia, wykłady, dyskusje i wyżej wzmiankowane konkursy grupowe, oraz niewspominane konkursy indywidualne. Organizatorzy zapewnili również gościom zajęcia z samoobrony, a konkretnie obrony przed nożem i pałką.

Polacy poza udziałem w niemal wszystkich rodzajach aktywności, zaprezentowali również Szwedom krótką prelekcją dotyczącą inicjatywy Projekt Wypad, która wzbudziła u nich spore zainteresowanie i przynajmniej wstępną chęć do współpracy i rozwinięcia czegoś w tym stylu u siebie.

Niezbyt długie chwile wolnego czasu można było spędzić grając w siatkę, pływając w pobliskim jeziorze lub lub dyskutując o mniej lub bardziej poważnych sprawach. Bardzo ważną kwestią był brak alkoholu na obozie. Jedyny wyjątek od tej zasady miał miejsce w sobotni wieczór, kiedy to każdy z uczestników otrzymał dwa piwa o pojemności 0,33 l z okazji urodzin jednego z działaczy NU. Szwedzi byli nieco zdziwieni gdy Polacy grzecznie podziękowali za ten poczęstunek.

Trzeba przyznać, że obóz był świetnie zorganizowany, katalog zajęć dobrze przemyślany, a dyscyplina uczestników bardzo duża. Praktycznie wszystkie typy aktywności gromadziły 100% uczestników, nikt nie pił po krzakach ani nie próbował wymigiwać się od przydzielonych mu zajęć. Szwedom należą się serdeczne podziękowania za możliwość spędzenia w ich towarzystwie kilku bardzo interesujących i aktywnych dni. Zapewne nie po raz ostatni.

[W oryginalnym artykule znajduje się galeria zdjęć – admin]

http://autonom.pl

Komentarzy 12 do “Szwecja: Obóz szkoleniowy nacjonalistów z Nordyckiej Młodzieży – relacja”

 1. robertgrunholz said

  ,,Bardzo ważną kwestią był brak alkoholu na obozie.”

  To proszę sobie podkreślić i zapamiętać.

  Czekam kiedy Polacy, zamiast tarzać się po podłodze z angielskimi zabijakami Blood & Honour, zaczną organizować obozy dla młodzieży mające na celu kształcenie elit. A nie wyłoni się ich na zajęciach z samoobrony, choć istotnych poza tą kwestią.

  Czy wychowanie i nauczenie czegoś chętnych do tego młodych patriotów jest aż takim trudnym zadaniem?

 2. Hasso C. said

  Ma Pan racje, Panie Robercie. Elita jest niezbedna, ale jej budowanie trwa stulecia, niestety, chyba ze w stachanowskich warunkach jak w ZSRR czy w Rejchu. Warto zwrocic uwage, jak staranni byli Amerykanie z denazyfikacja. Zostalo po tym spoleczenstwo obezglowione. A u nas?

 3. Zerohero said

  Tymczasem pedałki z nacjonalista.pl (NOP) liżą się z pedałkami z Azowa. Dwa lata po majdanie oni nadal trzymają się kretyńskiej wersji o narodowej rewolucji na Ukrainie, nawet gdy Azow ochrania tam Balcerowicza. Tylko wspólne lizanie genitaliów mogło tak zbliżyć. No….a może wspólna kasa?

 4. robertgrunholz said

  NOP to zawsze byli naziole ustawieni przez V Kolumnę. Zero wartościowej działalności.

 5. NICK said

  We Szwecji?
  Takie sprawy?
  Brak reakcji ‚władz’ i ciapatych i gender?

 6. Hasso C. said

  Szwecja jest bardzo duza i bardzo slabo zaludniona- sa miejsca, gdzie nikt nigdy nie zaglada, a policja teraz bardzo zajeta ochranianiem kozofilow.

 7. anonim said

  af.5 Kontrola Panie kontrola…spisane będą czyny i rozmowy i w swoim czasie wyciągną „udział w obozie szwedzkich nazistów” albo „niszczenie bałwanów bandery”

 8. Zerohero said

  @4, robertgrunholz

  Lucyferianie ewidentnie dążą do wojny z Europie. Zwrócili na to uwagę G.Braun, Michalkiewicz itp. Trudno tego nie zauważyć, ale podaję ich jako słyszalne autorytety (mimo moich zastrzeżeń). Filmik z Jabłonowskim krytykującym knowania USA ma już ponad 200tys wyświetleń. W tym czasie na stronach „nacjonalistów” nie ma ŻADNYCH uwag. Ani do Anakondy, ani do „tarczy” ani do coraz bardziej prowojennego jazgotu w mediach.

  Pouczające jest, że kolejny raz nabrali wody w usta w momencie gdy trzeba informować.
  To faktycznie agentura.
  Podobnie jak większość osób z tzw. Ruchu Narodowego i ten kloc – Marian Kowalski – lansowany na „patriotę”. Jedyne czym zabłysnął to podpuszczanie Polaków do pyskówek KOD vs PiS.

 9. robertgrunholz said

  Ad.8

  Kowalski teraz jazgocze z pastorem i robi z siebie amerykańskiego osła trojańskiego. Nie ma powodów, by przypuszczać, że nie był nim od samego początku. Nie ufałem mu zresztą, więc nie czuję się nawet zawiedziony. Reszta liderów Ruchu Narodowego już dawno się ośmieszyła, najlepszym przykładem Zawisza.

  Żal jedynie szeregowych i uczciwych patriotów w tych wszystkich organizacjach, którzy tracą czas na babranie się w błocie tych kanap, wśród nepotystów, nałogowych alkoholików, oszołomów i agentów.

 10. robertgrunholz said

  Marian Kowalski: „Bronisław Wildstein jest dla mnie wybitnym Polakiem i patriotą”

  🙂

  !!! – admin

 11. Boydar said

  @ Pan Robert (9)

  „… Żal jedynie szeregowych i uczciwych patriotów w tych wszystkich organizacjach …”

  Stary numer, a z II Solidarnością było inaczej ?

 12. robertgrunholz said

  Nie moje czasy, Panie Boydar. Ale gdybym wtedy żył i to wszystko wiedział, to czułbym identyczny żal co teraz.

  RN to w ogóle był od samego początku jeden wielki kabaret. A NOP? Nie warty najkrótszej wzmianki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: