Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Decydująca faza

Posted by Marucha w dniu 2016-06-17 (piątek)

Wydarzenia dni ostatnich pokazują, że być może nie tylko nadchodzą zapowiadane „dni ostatnie”, ale przede wszystkim – że scenariusz rozbiorowy naszego nieszczęśliwego kraju zaczyna nabierać rumieńców.

Jak zauważył w „Głosie Pana” Stanisław Lem – „nawet konklawe można doprowadzić do ludożerstwa, byle tylko postępować cierpliwie i metodycznie” – a właśnie z takim metodycznym postępowaniem mamy do czynienia.

Żeby nie cofać się aż do Adama i Ewy – obojga zresztą pochodzenia żydowskiego, przynajmniej jako bohaterów literackich – zacznijmy od roku 1994, kiedy to 8 polityków amerykańskich, ponad politycznymi podziałami, wystosowało list do ówczesnego sekretarza stanu Warrena Christophera, by Departament Stanu ostrzegł kraje Europy Środkowej, że jeśli nie zadośćuczynią one żydowskim roszczeniom majątkowym, to stosunki Stanów Zjednoczonych z nimi się pogorszą.

Takiego ostrzeżenia Departament Stanu chyba nie wysłał, ale tamten list „przeciekł” do amerykańskiej prasy. Zapowiedź pogorszenia stosunków z USA mogła oznaczać szlaban na przyłączenie do NATO, które wówczas Polska, podobnie jak inne państwa Europy Środkowej, umieściła na pierwszym miejscu listy politycznych priorytetów. Toteż rząd w Polsce aluzję zrozumiał i skierował do Sejmu projekt ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich, zawierający postanowienia o transferze majątkowym w nieruchomościach na rzecz 9 gmin żydowskich w Polsce i nowojorskiej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego.

Uchwalenie tej ustawy zostało pozytywnie odnotowane przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, ale jednocześnie w kwietniu 1996 roku ówczesny sekretarz Światowego Kongresu Żydów Izrael Singer oświadczył, że jeśli Polska nie zadośćuczyni roszczeniom majątkowym po osobach prywatnych, to „będzie upokarzana na terenie międzynarodowym”.

Ponieważ w 1998 roku nowy kanclerz RFN Gerhard Schroeder, w jednym ze swoich przemówień oświadczył, że „okres niemieckiej pokuty dobiegł końca”, co oznaczało, że Niemcy nie będą już reagowały na żadne supliki „odszkodowawcze”, żydowskie organizacje przemysłu holokaustu musiały skoordynować swoją politykę historyczną z polityką historyczną niemiecką.

Niemiecka polityka historyczna zmierza do stopniowego zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, czego dobrą ilustracją jest choćby film „Nasze matki, nasi ojcowie”. W związku z tym żydowska polityka historyczna, skierowana na materialne eksploatowanie holokaustu, musiała zostać nakierowana na przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, na którego została wytypowana Polska, m.in. ze względu na to, iż większość zbrodni II wojny światowej została dokonana na obecnym polskim terytorium państwowym.

No i rozpoczęło się „przerzucanie” w ramach którego z wielkim przytupem zorganizowano 10 lipca 2001 roku uroczystości w Jedwabnem, podczas których prezydent Kwaśniewski „przeprosił”, w dodatku – „w imieniu narodu polskiego”. Słowem – jako najwyższy konstytucyjny przedstawiciel państwa polskiego wykonał zlecenie na naród polski.

Zachęceni takim przykładem do roboty wzięli się „ludzie chałtury”, którzy w nadziei przysporzenia sobie kolejnych listków do wieńca sławy, a i zarobienia paru złotych, rzucili się do „rozdrapywania ran” w ramach „pedagogiki wstydu”, kręcąc rozmaite filmy w rodzaju „Pokłosia”, czy (GN)”Idy”, pisząc książki i organizując rozmaite „eventy”.

Jeden z takich „eventów” zaplanowany został na 4 lipca w Kielcach, gdzie w 70 rocznicę tzw. „pogromu kieleckiego” uczestnicy będą się „modlić” pod przewodnictwem pana Bogdana Białka, który, próbując wygartywać z rozmaitych kominów, wreszcie odnalazł złotą żyłę i doszedł aż do stanowiska „współprzewodniczącego” w Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów, przy czym – powiadają – nie jest do końca jasne, którą stronę tam reprezentuje.

Pewne światło na cele tej organizacyjnej krzątaniny rzucił w 2008 roku malarz Ronon Eidelman, publikując w niemieckiej prasie artykuł postulujący przeniesienie Izraela do Europy. Autor wymieniał dwie alternatywne lokalizacje: Turyngię i Polskę.

Ponieważ nie słychać, by – w przeciwieństwie do Polski – w stosunku do Turyngii organizacje przemysłu holokaustu wysuwały jakieś roszczenia, to lokalizacja na terenie Polski wydaje się bardziej prawdopodobna zwłaszcza, że w Niemczech malarze niekiedy dochodzą do wielkiego znaczenia politycznego. Toteż już w roku 2009 prezydent Lech Kaczyński położył kamień węgielny pod Muzeum Historii Żydów Polskich, którego nieukrywanym celem jest spreparowanie nowej, politycznie poprawnej wersji historii mniej wartościowego narodu tubylczego, uwzględniającej zarówno potrzeby „pedagogiki wstydu”, jak i cele obydwu skoordynowanych polityk historycznych.

Złożyłbym dowód braku spostrzegawczości, gdybym w opisie tej organizacyjnej krzątaniny przeoczył działalność „filantropa”, czyli finansowego grandziarza Jerzego Sorosa. Kiedy tylko pojawiły się zwiastuny transformacji ustrojowej w krajach Europy Środkowej, pozakładał on tu i tam swoje „instytuty”, albo „fundacje”, będące mieszaniną agentur wpływu i gospodarczych wywiadowni, dzięki którym „filantrop” mógł stopniowo rozciągać coraz większą kontrolę nad życiem publicznym w bantustanach, którymi akurat się interesował, podobnie jak przechwytywać kontrolę nad tamtejszymi gospodarkami.

W Polsce narzędziem takim jest Fundacja Batorego, kierowana przez pana Aleksandra Smolara, będącego kimś w rodzaju Głównego Cadyka III Rzeczypospolitej oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka, wspierana również przez Fundację Społeczeństwa Otwartego – oczywiście za pieniądze „filantropa”.

No a teraz okazało się, że „filantrop”, za pośrednictwem MDIF Media Holding, kupił ponad 11 procent akcji spółki „Agora”, wydającej m.in. „Gazetę Wyborczą” pod redakcją pana redaktora Adama Michnika. „Gazeta Wyborcza” jest dla środowiska pozostającego pod jej wpływem najważniejszym czynnikiem opiniotwórczym i gdyby tak pan red. Michnik się przeziębił, to tragedia; zupełnie nie wiemy, co myślimy.

Obecnie „Gazeta Wyborcza”, wraz z mediami kontrolowanymi przez Wojskowe Służby Informacyjne, jest istotnym elementem w strategii obalenia aktualnego rządu w Polsce przy pomocy interwencji Unii Europejskiej. Co sobie po tym obiecują Niemcy, to jedna sprawa; być może załatwienie remanentów, oczekujących na to już ponad 70 lat – bo nie ulega wątpliwości, że środowiska żydowskie liczą na realizację „roszczeń”.

Skoro do akcji włączył się „filantrop”, to nieomylny to znak, że operacja wchodzi w decydującą fazę.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 39 to “Decydująca faza”

 1. NICK said

  Odkrywca.
  Piszący.
  Z odpowiednim opóźnieniem.

 2. Siekiera_Motyka said

  Niekiedy mam okazje posłuchać Radio Kielce które wydaje się jest nadawane ze Sztetl Kielce.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Panie NICK,
  Red. Michalkiewicz był chyba pierwszym wśród znanych dziennikarzy, który wyciągnął – wiele lat temu – na wierzch kwestię „odszkodowań” tudzież brak jakiegokolwiek umocowania prawnego żydowskich roszczeń w świetle faktu, że PRL wszystko, co zostało umówione, spłaciła.
  Więc nic nie odkrywa z opóźnieniem. Powtarza po raz kolejny to, co pisał „od zawsze”.

 4. Ad. 3

  Istnieje takie zjawisko, że jeśli coś jest obgadane, to znaczy, że jest załatwione. I sumienia są spokojniejsze. Michalkiewicz ma obgadywać temat, żeby ludzi uspokoić. I to działa.

 5. Marek said

  Obecnie „Gazeta Wyborcza”, wraz z mediami kontrolowanymi przez Wojskowe Służby Informacyjne, jest istotnym elementem w strategii obalenia aktualnego rządu w Polsce przy pomocy interwencji Unii Europejskiej.
  ===
  Nie chcę się czepiać, ale WSI obala rząd Szydlo, tej pomazanej przez kuerdoopla i wyszkolonej za wielka wodą?
  O qurva, chyba coś się Pan Stanisław był mało precyzyjny:)

 6. Peryskop said

  Re 1 oraz 3

  Gwoli obiektywizmu – jeszcze wcześniej niż red. S.M. o tych spłaconych roszczeniach pisał RomanK, choć czynił to wobec węższego grona czytelników.

 7. NICK said

  Gospodarzu. (3).
  Kwestia tzw. odszkodowań, wszelakich, została rozstrzygnięta, dawno temu. A na pewno wcześniej niźli imć S.M. zaczął o tym głosić.

  Jest nawet gorzej!
  Michalkiewicz, notorycznie, sadzi o Naszym „długu”.
  Którego nie ma!
  Tak, tak.
  Powiada on też. Długu nie ma.
  Ciągle go przypominając.

  Oczywiście, że było to rozstrzygnięte jeszcze w latach 50-tych. O czym ogromna większość Polaków zielonego pojęcia nie miała. Ja tyż nie.
  Admin

 8. Ola said

  A oni rocznie okradają Polskę na kilkaset miliardów…i sza, cicho sza.

 9. Cadyk z Radomska said

  Filantrop kupił akcje Agory nie po to żeby dmuchać temat roszczeń, i bez tych udziałów Agora tańczy jak Jankiel zagra. Agora zdycha, 10 lat chybionych inwestycji na rynku mediowym: Dobry Dzień, radia lokalne, AMS, kilkanaście magazynów które ledwo przędą, położony koncept telewizyjny, itd. (nie są to takie cwaniaki jak się większości wydaje, sam brak napletka nie jest gwarantem głowy handlowej), kosztów już niema z czego ciąć, dywidenda nie wypłacana od 5 lat, itd, itp. Wejście węgierskiego parcha w biznes z Czerskiej to błaganie o opomoc (i nie jest to wielka tajemnica w mieście). Stasiu, grzmoty czasami oznaczają pierdzenie a nie burze

 10. RomanK said

  ad 3. Panei Gajowy..jesli znajdze p[an pana Stanislawowy felieton na temat starszy niz ten..yu nzek- jaki ukazal sie wtedy w TySolu..to sie chetnie z pierszenstwa mu ustapiem….

  Nieporozumienie… czy bezczelna chucpah!

  Po piecdziesiaciu latach powrocil temat rozliczen i odszkodowan wojennych.
  Powrocil o tyle, ze w formie zwyrodnialej, wykreconej….. jak zydowski paragraf.
  Bo oto odszkodowania wojenne, czy powstale w wyniku wojny wymagane sa …….
  od Polski, pierwszej i najbardziej poszkodowanej ofiary, a raczej od polskiego Narodu.
  Oto nastepuje zwrot mienia gmin wyznaniowych zydowskich w Polsce ich prawowitym wlascicielom. I dobrze, Domy Boze i ich mienie powinno sluzyc ich wspolnotom wyznaniowym. Juz dawno nalezalo oddac im ich wlasnosc, wszedzie tam, gdzie te gminy istnieja, niechby sluzyly chwale Boga Jedynego i dobru ich czlonkow.
  Dziwi mnie jedynie, ze czekano az tak dlugo, ze nie uczyniono tego wczescniej skoro tylu ludzi zwiazanych z powojennymi rzadami poczuwalo sie do zwiazkow krwi z tymi wspolnotami. A moze wlasnie dlatego… wykazywali oni tyle zlej woli, ze nie chcieli byc laczeni z ludzmi wierzacymi???
  Na dzien dzisiejszy sprawa wlasnosci gmin zdaje sie byc zalatwiona.
  Ale pan Sultanik przewodniczacy swiatowej organizacji syjonistycznej posuwa sie natychmiast z roszczeniami dalej. Oto narazie, byc moze aby nuie sploszyc w dosc mglistej formie sugeruje nie tylko zwrot mienia, nieruchomosci, ale i …..odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce, a to juz jest …zupelnie inna sprawa. Wazna sprawa.
  Sugeruje on, ze bron Boze nie musi to byc od razu i nie zaraz, ale moze gdzies , jakos rozlozone w czasie, jakies 50 lat 75 lat na raty …tego…pomalutku, ale stale…
  No nie…to juz nie jest zadna sprawa ….to zwyczajna granda i nic innego tylko wkladanie jarzma, kredytowego chomonta…. nie, nie na zadna Polske, nie na jej rzad ,ale na wszystkich Polakow ,ktorzy wzieliby w ten sposob na siebie obowiazek splacania owego zobowiazania, ktorego nikt nigdy nie zaciagnal w przeszlosci, a ktore moze tylko i wylacznie zaciagnac Polski Rzad , wlasnie teraz w….. bardzo obecnej rzeczywistej terazniejszosci.
  Dzis, puki jeszcze czas, zanim Polacy zezwola swiadomie , czy nieswiadomie tzw.polskiemu rzadowi na przystapienie do tworzenia nowych faktow i stanow prawnych zastanowmy sie nad paroma elementami, tego powaznego zagadnienia.

  Kto???? Komu?????W jaki sposob?????

  1. Kto??? Kto ma prawo do nieruchomosci?
  Wg. stale jeszcze obowiazujacych zasad prawa klasycznego, majacego swe korzenie w prawie boskim, czyli naturalnym, prawo to przynalezy przede wszystkim wlascicielowi!
  Prawo takie przynalezy rowniez posiadaczowi i to zarowno w zlej, jak i dobrej wierze. Po uplywie przypisanych prawem terminow -10 lat w dobrej i 20 lat w zlej wierze- dotychczasowy posiadacz staje sie wlascicielem z mocy prawa i ma prawo do wniesienia, o dokonanie wpisu do ksiag wieczystych swych praw wlasnosci nabytych na zasadzie zasiedzenia.
  Prawo to przynalezy rowniez zstepnym wlasciciela, na zasadach prawa o dziedziczeniu, spadkach i darowiznach. Odnosi sie to do osob fizycznych, jak i w pewnym ograniczonym stopniu osob prawnych. W przypadkach braku takowych do nieruchomosci ma przedewszystkim prawo- Skarb Panstwa, ktory przejmuje pozostawiona ( tzn. nieruchomosc, z ktorej brak oplat swiadczen podatkowych, ubezpieczenia oraz innych sluzebnosci i obciazen wynikajacych z prawa wlasnosci, jak i brak kontaktu lub niemozliwosc kontaktu z wlascicielem, czy ustalenia kto jest wlascicielem) nieruchomosc ze wszystkimi skutkami prawnymi takowego przejecia
  Skarb Panstwa od tej chwili dysponuje pozostawiona nieruchomoscia, jako wlasnoscia ogolnonarodowa, i przekazujac ja w zarzad i administracje odpowiednim agencjom, czy organom administracji panstwowej, wprowadza z powrotem do obrotu, czyniac ja przedmiotem praw i obowiazkow i obiektem wymiaru podatkowego.
  W Polsce obowiazuja wszystkie te prawa od lat i reguluja obrot wszystkich nieruchomosci na terenie Polski.
  Dziwi mnie zatem, dlaczego niby te same prawa nie moga obowiazywac kogokolwiek innego? Dlaczego musi sie tworzyc nowe prawo??? Dlaczego musi sie uposledzac wsystkich obywateli Polski uprzywilejowujac jedna szczegolna grupe????
  a w zasadzie nawet nie grupe , a organizacje o charakterze miedzynarodowym, ktora w Polsce zadnej wlasnosci nie miala, ani zadnego zwiazku z tymi, ktorzy je mieli, gdzyz ci w zdecydowanej wiekszosci reoprezentowali srodowiska religijne, ortyodoksyjne , hasydzkie, i o takich opiekunach, jak syjonisci nie chcieli nawet slyszec. A jak czas pokazal i historia, a Rabin Michael Ber Weissmandel udowodnil mieli 100% racji.
  Jezeli ktos mialby juz jakies moralne prawo reprezentowania tych meczennikow i ich zstepnych to chyba jedynie Agudas Israel, a nie nikt inny.
  Jak sie nie myle pan Sultanik jest sukcesorem i kontynuatorem takich dzialaczy syjonistycznycj jak dr. Weitzman, Nahum Goldman, Greenbaum, Montor, a to o nikim innym tylko o nich nich, wyrazil sie rabin Chanoch Krunsik cyt” Milosierni Zydzi, dzieci milosiernych rodzicow, dlaczego w tej epoce swieta role ratowania Europejskiego Zydostwa scedowaliscie w zbrukane lapy Yitzchaka Greenbauma”.

  2. Komu? Komu nalezy sie zwrot wlasnosci?
  Ano kazdemu, ktory takowej zostal pozbawiony bez wzgledu na plec, pochodzenie, wyznanie, kolor skory, preferencje sexualne, wyznawane poglady polityczne, stan cywilny, wiek etc. jednym slowem wszystkim – o ile przepisy prawa nie stanowia inaczej.
  Zatem pierwszym warunkiem odzyskania swojej wlasnosci jest udowodnienie, ze rzeczywiscie takie prawo wlasnosci nam przysluguje. A o tym czy nam przysluguje, czy nie, dowiadujemy sie z odnosnych i wlasciwych przepisow polskiego prawa cywilnego.
  W sprawach spornych wiazace postanowienie wydaje odpowiedni i wlasciwy terytorialnie polski Sad, na terenie jurysdykcji ktorego znajduje sie dana nieruchomosc.
  Po stwierdzeniu, ze takie prawa przysluguja, nalezy sprawdzic, czy prawa takie istnieja. Tzn, czy do tego czasu nie nastapily zdarzenia prawne, w wyniku ktorych prawa wlasciciela wygasly, badz czy wogole istnieje dana nieruchomosc, do ktorej wlasciciel zglasza swoje prawa, badz czy istnieje w stanie, w ktorym te prawa moga dotyczyc tylko jego czesci, badz z prawa wlasnosci zamienily sie w prawa o innym charakterze ( np. zmienily sie w prawo do odszkodowania).
  Obojetnie, jak wielu ludzi ma swoje prawa wlasnosci do majatkow w Polsce, zarowno w Polsce mieszkajacy jak i nie, zarowno Polscy obywatele jak i nie, zadnego takiego prawa, ale to naprawde zadnego prawa do czegokolwiek, nie ma organizacja reprezentowana przez pana Sultanika, ani inne swiatowe organizacje syjonistow. Ich zabiegi i starania zmierzaja wedlug starannie i dobrze przygotowanego planu do prostego, ale jakze korzystnego dla nich, prawnego rozwiazania.
  Daza oni mianowicie do zbudowania pulapki prawnej, polegajacej na scedowaniu wszystkich rzekomych, domniemanych, jak i rzeczywistych praw wlascicieli lub i ich zstepnych, bez zadnego postepowania dowodowego na „ich” organizacje, badz specjalnie do tego celu powolana nowa (nazwijmy ja tu) Reprezentacje Wlascicieli Tylko Zydow( RWTZ)
  Reprezentacje, ktora na podstawie faktow dokonanych i decyzji politycznych, stanie sie …podmiotem rzeczywistego prawa do wlasnosci…. wszystkich nominalnie i rzeczywiscie przynaleznych jej czlonkom nieruchomosci i mienia tzw pozostawionego przez ludznosc zydowska na terenie Polski.
  Od tej chwili uznania jej przez Rzad Polski, Reprezentacja Wlascicieli Tylko Zydow posiada nie tylko prawo, ale i roszczenie wymagalne -zaspokojenia swego prawa.
  Strona odpowiedzialna za zaspokojenie takowego wymagania, staje sie Rzad Przeczypospolitej Polski, ktorego jedynym zrodlem zaspokojenia takowego, jest dodatkowe opodatkowanie spoleczenstwa, badz kredytowanie roszczacego ze wszystkimi takowego kredytowania konsekwencjami.

  3. W jaki sposob?
  Ano w sposob, najprostszy, najlatwiejszy, najbardziej szkodliwy i najbardziej krzywdzacy biedne, rabowane bez milosierdzia polskie spoleczenstwo. Odbedzie sie to, gdy zostanie dokonane przez Rzad Polski moca decyzji politycznej, czyli dokladnie to co chce uzyskac pan Sultanik z towarzyszami.
  Jest to o tyle niesprawiedliwe, wrecz przestepcze, ze tworzyloby to zobowiazania powodujace skutki finansowe, za fakty zaistniale przed 50 laty. Fakty dotyczace dwuch pokolen wczesniej. Natomiast ciezar oplat ponosiloby …pokolenie wnukow,pra i prapra wnukow, ktorzy w zadnym stopniu nie nie mieli wplywu na zaistniale fakty, tak jak dokladnie nie mieli na nie zadnego wplywu ich dziadkowie.
  Wszystkie skutki prawne, jakie nastapily w wyniku wojny sa prosta konsekwencja agresywnej wojny rozpoczetej z polamaniem wszystkich praw miedzynarodowych i zasad
  rozpoczetej zbrodnicza napascia III Rzeszy Niemieckiej na Polske.
  W wyniku tej wojny, pomimo udzialu czynnego na wszystkich frontach i ogromnej daniny krwi, Polska wyszla z wojny nie dosc, ze pobita, zrabowana, spalona zniszczona,okrojona, ale i niesuwerenna.
  W miejsce naleznych odszkodowan i reparacji wojennej, zrowno naleznych Skarbowi Panstwa jak i indywidualnym obywatelom jak i osobom prawnym, Polska zostala potraktowana, jak kraj podbity i oddana w pacht ZSRR jako czesc lupu wojennego.
  Konsekwencje tego ponosilo polskie spoleczenstwo przez 50 lat, w tym samym czasie wszyscy inni w tym Zydzi, uzyskali od Niemieckiej Republiki Federalnej odszkodowania. ( sami Zydzi w wysokosci siegajacej 80 mld dollarow: podaje za Nahum Goldman). Odbudowa Polski i rabunkowa exploatacja Polski, odbywala sie kosztem ogromnej nedzy i 50 lat wyrzeczen calego polskiego narodu, za wyjatkiem narzuconej mu obcej warstwy namiestniczej, ktora stosujac terror wymuszala posluszenstwo na narodzie w procesie ogromnego zlodziejstwa, nazywanego nacjonalizacja gospodarki. Sama w tym czasie gromadzila materialne dobra, zawlaszczajac te odbierane prawowitym wlascicielom i wywozac za granice, jak i inwestujac w Polsce, sankcjonujac zlodziejstwo aktami notarialnymi i wpisami do wieczystych ksiag, szykowali sie od dawna do tego, co nastepuje w ciagu ostaniej dekady, czyli do przepoczwarzenia sie z klasy zlodzieji- paganiaczy w klase wlascicieli -posiadaczy.
  Rzad reprezentujacy koalicje polityczna wywodzacej sie i bedacej spadkobierczynia owej warstwy, i kontynuatorka jej procederu, bedzie jak zaden inny sklonny do podjecia niekorzystnej decyzji dla Narodu, gdyz wprowadzi to dodatkowy chaos i zamieszanie, w sprawach majatkowych, a to pozwoli im na dodatkowe zabezpieczenie mienia, ktore juz przejeli i przejmuja nadal w rabunkowym procesie prywatyzacji nomenklaturowej. Uczynia to tym chetniej, gdyz z braku akceptacji spoleczenstwa szukaja oni mozliwosci akceptacji na zewnatrz, aby w ten sposob umocnic swoja niezbyt pewna pozycje w kraju. Dlatego tez, znajac sile wplywow kregow zwiazanych z panem Sultanikiem, decyzje takowe bedzie im podjac wyjatkowo i latwo i spieszno.
  Ponadto wprowadzajac tak krzywdzace rozwiazanie dla narodu, uzyskuja dodatkowa korzysc,przedstawiajac swoja koalicje jako sily postepu i tolerancji, przepelnione duchem filosemickim, versa – ciemne i antysemickie masy Narodu Polskiego polanalfabetow, jak pozwolil sobie nas okreslic pan Minister Bartoszewski.
  W taki to sposob beda chcieli dodatkowo sklocic ofiary zarowno Polakow jak i Zydow, ktorzy byli jedynymi ciezko poszkodowanymi w wyniku i wojny i sovietyzacji.
  Takie porozumienie pomiedzy syjonistami i komunistami wsrod, ktorych istnieje dosc duzy procent Jewszekow( komunistow Zydow) uczyni ich jedynymi beneficjantami najwiekszej zbrodni jaka zna swiat w nowozytnej historii. Obie te grupy ,ktore przyczynily sie w znacznym stopniu do gehenny narodu polskiego i unicestwienia zydowskiego, zawlaszcza w koncu i ich majatek.
  Nie wolno do tego dopuscic. W dobrze pojetym interesie Polski, Polakow, mniejszosci narodowych w Polsce i najbardziej poszkodowanych Zydow i ich zstepnych, powinnismy domagac sie przyjecia prawnej procedury postepowania wg. istniejacego porzadku prawnego i tylko i wylacznie w drodze postepowania cywilnego, bo tylko w ten sposob nastapic moze zadoscuczynienie i zwrot zagrabionego majatku i przywrocenie stanu posiadania w sposob sprawiedliwy i porzadny.
  Jestem gleboko przekonany, ze domagac tego powinni sie wszyscy uczciwi ludzie zarowno Polacy, jak i Zydzi, ktorym droga jest Tradycja i Prawo z ktorego wywodzi sie prawo wlasnosci, obrot nieruchomosciami i pojecia takie jak Rok Sabatyczny, i Rok Jubileuszowy.
  Nie pozwolmy, zeby chaos spowodowany przebudowa swiata przez okrutnych utopistow, ktorzy nie wachali sie poswiecic do realizacji swych celow milionow ludzi,
  skonczyl sie nastepna ogromna krzywda -tym razem zstepnych ofiar, Polakow i Zydow,
  a winni tych zbrodni i ich zstepni, pozostali na placu, jako jedyni zadowoleni beneficjanci zbrodni, uzywajacy krwawe lupy jako ich legalne dziedzictwo i czerpiacy z nich sile i pozytki.

  Roman Kafel
  27 Marca 1996 Dallas

 11. RomanK said

  A tu rok wczesniej…..
  Za szkody, ktorych niKOMU NIE wyrzadzilismy!

  Z przykrym zdziwieniem odczytywalem agencyjne informacje na temat listu ,wystosowanego do Kongresu USA przez grupe osmiu kongresmenow – w tym sen. Bob Dole i Speaker Newt Gingrich.
  W liscie tym w agresywny i ultymatywny sposob,sygnatariusze domagaja sie od Kongresu wywarcia nacisku na kraje Europy tzw. Wschodniej,ktory ma doprowadzic do wyplacenia „odszkodowania za utracone mienie zydowskie” w wyniku zajecia przez wladze Trzeciej Rzeszy, a po wojnie w wyniku przejecia przez komunistow tzw mienia poniemieckiego i nacjonalizacji.
  Pomijam fakt znany powszechnie,podejmowanych w Polsce prob reprywatyzacji i powszechnego uwlaszczenia spoleczenstwa.Nie jest to latwy proces- piecdziesiat lat mija i wiele tysiecy polskich rodzin nie doczekalo sie wyrownania za utracone mienie na wschodzie, setki tysiecy nie moga odzyskac znacjonalizowanych domow ,mieszkan, ziemi , dzialek, warsztatow pracy. Miliony Polakow nie uzyskalo nawet najmarniejszego odszkodowania za utracone mienie na rzecz armii niemieckiej i tak samo rosyjskiej Zabranych koni, bydla , trzody chlewnej. Nikt nie zadoscuczynil ,ani nie zaplacil milionom polskich wojennych wdow i sierot – za gehenne sierocego losu, wdowiego losu, za utrate zdrowia, za hektolitry lez , za pustke w zyciu ,ktorej juz nic nie moglo wypelnic.
  Jakies tam marne odszkodowanie wyplacone hurtem przez Niemcy ,komunisci inwestowali nad Bajkalem i Bog jeszcze wie gdzie .Do dzis trwa haos- spowodowany wojna rozpetana przez hitlerowskie Niemcy oraz „Nowym Porzadkiem” budowanym przez komunistow zaraz po wojnie w Europie tzw Wschodniej.
  Hitlerowskich bonzow gwalcacych stare i swiete prawa wlasnosci- przekreslajacych ksiegi katastralne solidnie wypelniane przez polskich urzednikow od czasow krolewskich- znamy wszyscy, siedzieli na lawach Norymbergii.
  Architektow „Nowego Porzadku” kontynuujacych to- co zaczeli hitlerowcy- jakos nikt nigdzie nie posadzil do dnia dzisiejszego. Jakos nikt ich nie rozlicza i nie chce uznac winnymi,,nie chce o nich nawet wiedziec.
  Ale wiedza o nich i pamietaja Polacy!
  Pamietamy o wybitnym ekonomiscie socjalizmu Hilarym Mincu, ktoremu przyszedl w sukurs inny wybitny sprowadzony na te okolicznosc, az z Ameryki Oskar Lange. Pamietamy tych ,ktorzy ich dzialania oslaniali, inni wybitni… tacy jak wybitny Jakub Berman, wybitny Jozef Goldberg vel Rozanski jego brat Jerzy vel Borejsza, wybitny Natan Grunsapau-Kinkiel vel Romkowski,wybitny Jozef Licht vel Swiatlo ,Dawid Schwartz vel Juliusz Hibner ,Luna Brystygier ,Adam Humer, Anatol Fejgin, Eugeniusz Szyr, Rubin Nussbaum vel Roman Zambrowski, , Roman Werfl, Leon Kasman, Wiktor Grosz, Artur Starewicz, Adam Schaff, Zygmunt Modzelewski, Tadeusz Zabludowski, Julia Minc, Stanislaw Staszewski, Stanislaw Skrzeszewski, Stefan Werblowski, Marian Naszkowski, Mieczyslaw Ogrodzinski, Juliusz Katz-Suchy,Manfred Lachs, Henryk Strasburger, Waclaw Szymanowski, Tadeusz Kassern, Eugeniusz Milnikiel, Ludwik Rajchman,Leon Szajn, Stefan Rozmaryn, Jakub Sawicki,Stefan Kurowski,Mieczyslaw Szerer, Boleslaw Drobner, Dorota Kluszynska, Alfred Krygier, Julian Hochfeld,Stefan Zolkiewski,Ludwik Grosfeld,Emil Sommerstein,Wladyslaw Matwin, Antoni Alster, Stefan Arski, Isaac Kleinerman, Jakub Prawin,Ozjasz Szechter, etc.. etc…w herbarzach ich nie szukajcie…. Skad taka Pamiec???- ano cyt. „Dziesiac lat rzadow zydowskich w Polsce nie mozna latwo zapomniec. Byla to era walenia o polnocy i wylamywania drzwi, bezprawnych aresztowan, tortur i bardzo czesto tajnych egzekucji. Wiekszosc odpowiedzialnych, za to krolestwo terroru, opuscila Polske i przybywajac na Zachod przedstawilo sie jako ofiary Komunizmu i Antysemityzmu – co oczywiscie zostalo przyjete z wiara i zrozumieniem- udzielono Takowyn ofiarom daleko idacej pomocy i opieki./(Stefan Korbonski str.86 The Jews and the Poles in World War II Hippocrene Books,Inc.1989.)
  Zreszta po co powtarzac rzeczy dla nas znane i oczywiste. Zastanowmy sie raczej o co tu chodzi???dlaczego jest to tak dla nas wazne???i jak powinnismy sie zachowac?????

  Po pierwsze: Nie wolno nam tego zlekcewazyc!!!

  Nie jest to sprawa bagatelna, a smiem twierdzic przygotowywana logistycznie przez wiele lat przez tegie umysly i przy nakladzie duzych srodkow, jakie pozostaja w dyspozycji Swiatowego Kongresu Zydow , oraz innych satelitarnych organizacji syjonistycznych.
  Autorem reparacji wojennych dla ludnosci zydowskiej w Europie i nadzwyczajnie skutecznym ich egzekutorem byl wieloletni prezes Swiatowego Kongresu Zydow oraz Swiatowej Organizacji Syjonistycznej pan Nahum Goldman. Warto zapoznac sie z jego punktem widzenia spraw i wspomnieniami z owego okresu jakie zawarl w dwuch swoich ksiazkach. Wydana w jezyku niemieckim i zatytulowana „Statesman without a State” i w jezyku francuskim „Le Paradoxe Juif”wyd angielskie ” The Jewish Paradox”-pozwola nam na naswietlenie pewnych spraw ,dotyczacych reparacji wojennych.
  Wg. pana Prezesa Nahuma Goldmana cyt”….Reparacje te byly wyjatkowa innowacja w instytucji prawa miedzynarodowego. Dotad bowiem, kiedy panstwo przegrywalo wojne placilo za szkody zwyciezcy, ale byla to sprawa pomiedzy panstwami, pomiedzy rzadami. Teraz po raz pierwszy w historii narod mial placic reparacje, albo zwyklym osobom prywatnym albo Izraelowi , ktory w czasie wojny legalnie nie istnial. Musze sie pochwalic ,ze byl to moj pomysl. Podczas wojny Swiatowy Kongres Zydow stworzyl Instytut Spraw Zydowskich w Nowym Jorku( obecnie siedziba w Londynie). Dyrektorami zostali dwaj wybitni litewscy prawnicy Jacob i Nehemiah Robinson. To dzieki nim Instytut wypracowal dwa zupelnie rewolucyjne pomysly: Trybunal Norymberski i niemieckie odszkodowania. „/ The Jewish Paradox str 122./
  Pomysly rzeczywiscie niezwykle skuteczne i pozyteczne co prawda nie dla wszystkich. Nie latwo to przyszlo bo poczatkowo prawnicy wszystkich mocarstw wychowani na kanonach prawa klasycznego patrzyli na to jak na idiotyczny zart……. do czasu… cyt. ” …starania i zabiegi Robinsonow zostaly zwienczone sukcesem ,kiedy pozyskali i przekonali do swego pomyslu sedziego Sadu Najwyzszego US Roberta Jacksona”/ ibidem/. Poparte autorytetem czyt. potega Stanow Zjednoczonych … i Trybunal i Reparacje staly sie faktem.
  Wg. projektu Instytutu,odszkodowania placone przez Niemcy- w pierwszej kolejnosci powinny byc placone ludziom ,ktorzy stracili swoje posiadlosci w wyniku dzialan Nazistow.
  Drugie powinny byc wyplacone na koszty przesiedlenia do Izraela. Projekty opracowane przez Instytut po raz pierwszy zostaly ogloszone jeszcze w czasie wojny na konferencji w Baltimore.
  W tym samym mniej wiecej czasie,trwal Holocaust. Tysiace chrzescijan w Europie tzw. Wschodniej z narazeniem zycia ratowalo kogo sie dalo, w szczegolnosci zydowskie dzieci. Mroz chodzi po kosciach kiedy czytam ksiazke- dokument napisana przez pana Bena Hecht/ Ben Hecht, Perfidy,(New York; Julian Messner,1961)/ opisujew niej proces Malkiela Greenwalda sadzonego ,za oskarzenie wysokiego funkcjonariusza rzadu Izraela pana Rudolfa Kastnera o wspolprace i wspoludzial w rzezi jednego miliona wegierskich Zydow .
  Ben Hecht oskarza ,cyt”…Przbieglych i dalekowzrocznych czlonkow zydowskiej lozy Syonu, Londynu, Ameryki… tych syjonistycznych liderow, ktorzy pozwolili ,aby szesc milionow ich wspolbraci, spalono, powieszono, uduszono…. bez protestu, z wyrachowaniem. / Ibidem/
  Szesnascie lat pozniej Rabin Moshe Schonfeld w „The Holocaust Victims/( Brooklyn;Neturei Karta,1977) opartej w znakomitej wiekszosci na materialach Rabina Michaela Ben Weissemana publikowanych w jezyku hebrajskim i nie tlumaczonych Min Hametzar( Z Glebokosci) …z gorycza potwierdza oskarzenie Bena Hechta . Liderzy syjonistyczni nie zrobili nic ,w celu ratowania zycia swoich wlasnych ludzi, pozwolili im umrzec, aby moc przyspieszyc realizacje swych wlasnych politycznych celow.Cyt. ” Fotokopie dokumentow, listow pisanych przez oskarzanych przez Rabina Schonfelda potwierdzaja zasadnosc oskarzenia o zdrade Weizmana, Rabina Stefana Wise i prezesa Zydowskiej Agencji Yitzaka Greenbauma, dla ktorych rzez europejskich Zydow – miala jedynie znaczenie przyszlego atutu w utworzeniu panstwa Izrael, aby stal sie On …. jedyna nadzieja ocalonych”/Ibidem/.
  W jednym z dokumentow czytamy jak to…(!) staral sie pan Wise,…. aby pomoc zywnosciowa nie dotarla do glodujacych Zydow w Europie tzw Wschodniej. Po to ….(!) aby zmusic ich do uleglosci syjonistom.
  Kiedy z wielu stron rozlegalo sie wolanie o pieniadze ,dzieki ktorym istniala mozliwosc pomocy i ocalenia setek tysiecy ludzi , pan Greenbaum pisal cyt”..kiedy pytaja mnie czy nie moglibysmy dac pieniedzy z United Jewish Appeal na ratowanie Zydow w Europie odpowiadam NIE, i powtarzam raz jeszcze NIE. Ktos powinien oprzec sie fali ,ktora spycha syjonistyczne wysilki utworzenia panstwa, na cele …podrzednej waznosci.
  Nie dziwmy sie czlowiekowi posiadajacemu taka skale wartosci. Czlowiek ten rowniez zwykl mawiac cyt ‚: Jedna krowa w Palestynie warta jest wiecej niz wszyscy Zydzi w Polsce”/ Ibidem. oraz The Zionist Connections II by Alfred.M. Lilienthal str 484 North American Inc, New Brunswick, New Jersey 1982

  Ale wrocmy do odszkodowan.
  Wiemy juz jak do nich doszlo. Przesledzmy jak ustalono ich wysokosc, poslugujac sie wspomnieniami i swiadectwem wspolczenych. Jak wspomina dr Nahum Goldman cyt ” wiele organizacji zydowskich wystepowalo z roznymi propozycjami, niektore wrecz nieprawdopodobne. Jedna z organizacji sugerowala dwadziescia milionow niemieckich marek , – w koncu JA zaproponowalem, Niemcy zaplaca w sumie osiemdziesiat miliardow.”
  / The Jewish Paradox str 123 /
  I Niemcy placili – jak brakowalo pieniedzy placili produktami , fabrykami, surowcami, niemieccy ministrowie nie mieli czasami na taksowke…., ale przywozili miliony… Czasami wsrod samych syjonistow budzilo to watpliwosci i to zarowno wysokosc zadanych sum jak i sposob ich ustalania jak i sposob negocjacji. Oto ciekawa rozmowa jaka przeprowadzil Ben Gurion z dr. Goldmanem cyt:
  ” Nahum, nie badz taki ambitny. Mowie ci ze mozesz dostac trzysta milionow dollarow zaraz. Izrael zadal miliarda, ale sam wiesz jaka jest sytuacja….
  -Sluchaj Ben Gurion – odrzeklem – Jezeli Niemcy beda sie upierac przy trzystu milionach JA nie podpisze, ale tobie radze podpisac.
  -A co to za roznica ja czy ty.
  -Prosta. Ja reprezentuje Zydow, ktorzy sa bogaci podobnie jak ja. Ty reprezentujesz zbankrutowane panstwo. Mnie stac na luksus odmowy. Ciebie nie…/ The Jewish Paradox str 131/.
  Nic dodac nic ujac.
  Odszkodowania te placone sa do dzisiaj w formie jednorazowych odszkodowan , zasilkow rent etc, etc. Odszkodowania te zostaly zaplacone i za pozostawione mienie i za pomordowanych czlonkow rodzin i za wiele innych rzeczy w tym niepoliczone sumy na zasiedlenie Izraela przez”ocalonych”jak i oczywiscie na … wysiedlenie przez tych samych „ocalonych”…zamieszkalych tu od stuleci w Palestynie Arabow.
  Dlaczego zatem Swiatowy Kongres Zydow domaga sie odszkodowania od Polski- pardon- od trzynastu krajow Europy tzw. Wschodniej.
  Czy nasza sytuacja jest inna od pozostalych dwunastu?
  Napewno tak. Polska – byla zamieszkala przez @ 3,5 mln Zydow . Ich sytuacja ekonomiczna byla bez porownania lepsza jak w innych krajach. To przeciwko Polsce skierowana jest grozba i szantaz zlych stosunkow ze Stanami Zjednoczonymi w przypadku odmowy zaplacenia haraczu.
  Tak haraczu – bo odszkodowania juz zostaly zaplacone przez Niemcow, mimo ze wojne rozpetali nie Niemcy, ale jacys NAZISCI, ktorzy szkod narobili w Polskich Obozach Koncentracyjnych i to przy wybitnej pomocy tych ostatnich./ Patrz na lamy Times, New York Times, Rabin Weiss etc. etc,…. od 1968 roku /

  Po drugie : Poznajac mechanizm dzialania – przeciwdzialac.

  Ze podstaw prawnych dostarczy slawetny Instytut Spraw Zydowskich ze siedziba w Londynie, jestem pewny tak samo -jak jestem pewny poparcia , ze strony wielu wplywowych politykow amerykanskich. Dwuch juz pozyskano i chyba nawet przekonano.
  Bardzo wplywowy Speaker Newt Gingrich, w ten sposob pragnie pogodzic sie ze srodowiskami syjonistycznymi, ktorzy w jego kierunku poslali pare ostrzezen. Niby tak odwazny polityk, ale wycofal sie natychmiast- kiedy oskarzono o antysemityzm jego bliska wspolpracownice. Od tego czasu glosi szumne deklaracje o pomocy dla Izraela przy jednoczesnym cieciu budzetu i ograniczaniu wydatkow, mysle ze nie tyle pozyskany i przekonany co przestraszony.
  Senator Robert Dole kandydat na prezydenta, jak nikt inny potrzebuje poparcia bogatego lobby do zasilenia swych funduszy wyborczych. Nie dziwmy sie .Trzecia kampania wyborcza, odpowiedni wiek , ostatnia szansa. Jezeli uda mu sie zostac prezydentem murowane ,ze …list do Kongresu zamieni … na poprawke Konstytucyjna , co przy pomocy Speakera nie bedzie specjalnie trudnym zadaniem.
  Zastanawia mnie jedno, czy politycy ci naprawde nie wiedza ,ze w USA obywateli z korzeniami we Europie tzw, Wschodniej jest tyle samo co Anglosasow? Czy nie warto policzyc ich glosow ? Glosow potomkow Rosjan , Polakow ,Ukraincow , Czechow, Slowakow, Litwinow, Lotyszy Estonczykow, Rumunow, Bulgarow, Jugoslawian ,Wegrow, Bialorusinow , a moze Kongres Polonii Amerykanskiej w towarzystwie innych organizacji etnicznych z Europy tzw, Wschodniej – powinien pomoc pamieci naszych senatorow.
  A skoro juz o pamieci mowa, czy ktorys ze senatorow pamieta o ofiarach USS Liberty barbarzynsko zbombardowanym przez lotnictwo Izraela na rozkaz Moshe Dajana/The Zionist ConnectionsII str 570/ wlasnie bedziemy obchodzic 28 rocznice
  7 czerwca.
  Czy wszystkie ofiary otrzymaly odszkodowanie?
  Czy otrzymala je rodzina porucznika Stephena Toth i 34 innych zabitych i 164 rannych amerykanskich marynarzy.?
  Czy zaplacono Ameryce za zniszczony statek. Watpie. Za wiadomosciami podanymi w 1968 roku w czasopismie izraelskim Ha’eretz napewno nie … bo winnym byl kapitan okretu USS Liberty …..bo petal sie po neutralnych wodach nie tam gdzie powinien, szumnie zapowiadane procesy przed sadami wojennymi Izraela tez nigdy nie mialy miejsca.

  Po trzecie: Stac przy Prawdzie i Literze Prawa.

  Kazdy wniosek indywidualny o odzyskanie mienia, a taka mozliwosc prawna w Polsce zawsze istniala ,istnieje i istniec mam nadzieje bedzie, opatrzyc pytaniem do odpowiednich wladz niemieckich czy, aby juz nie zostalo zaspokojone wczesniej takowe zadanie w ramach reparacji niemieckich.
  Nie wolno w zadnym wypadku godzic sie zadnemu przedstawicielowi Narodu Polskiego na jakiekolwiek zobowiazania,wobec jakiegokolwiek podmiotu czy osoby prawnej – zeprezentujacej jakiekolwiek wspolne interesy, jakiejkolwiek grupy narodowej czy spolecznej.
  Wiemy ,ze juz byly proby podejmowane przez Swiatowy Kongres Zydow rozmow z premierem Pawlakiem. Mam nadzieje ,ze nie wiele dowiedziano sie od Premiera, ktory do gadatliwych ludzi nie nalezy.
  Ale oto szykuje sie, do przewodzenia naszemu Narodowi caly garnitur Arcyintelektualnych Prawdziwych Europejczykow . Strach mnie zbiera bo wiem dokladnie co sa w stanie zrobic ci ” politycznie poprawni”. Przeciez oni nie od dzisiaj wtoruja syjonistycznej propagandze , wciskajac w nas „polski antysemityzm”- jak w Zyda chorobe.
  A co bedzie jak prezydentem zostanie pan Kuron, marszalkiem Senatu pan Geremek, ministrem pan Michnik, inni ich kolesie, ktorych … w herbarzu nie szukajcie….
  Ci to sie nie moga doczekac, aby sie ugiac pod presja Stanow Zjednoczonych.
  I nie chce Was Kochani straszyc, ale w imie dobrych stosunkow, w imie europejskosci ….bedziemy bulic. Oj Bedziemy! A raczej Bedziecie !Oj Bedziecie!!!

  Bo ja sie postawie – Kurde balans!!!!!
  Wyciagne pozolkly kwit za dziadkowego Deresza i Baske , ktorych nie zapomnial do smierci, a co mu je Niemcy- pardon -Nazisci na” ferszpon ” zabrali, i w imieniu dziadka zazadam odszkodowania z odsetkami…. a co !!!
  A ponadto:
  Namowie wszystkich znajomych Meksykanow i Tejanos, aby upomnieli sie o swoje, to przeciez na ich ziemi stoja banki w downtown Dallas. Ci niech namowia Indian- pardon-Native Americans…. i wszyscy… bulic ….tu do raczki … jak nie ….to WOOON !!!
  z urodzajnej prerii … i Dole i Gingrich i wszyscy Zydzi , syjonisci i nie, ortodoksi i reformowani… wszyscy … kurza wasza blada twarz ….nawet Hindusi- Blade Twarze in specie.
  Murzynom – pardon-African Americans zaplacic i to natychmiast za przymusowe przesiedlenie, sexual harasment, lata niewolniczej pracy wszystkich pokolen…razy dwa
  / razy dwa… za utrate affirmative action – nota bene sprawka Mr. Gingricha /

  Ale ,ale…, poczekajciez…
  Toz to przeciez i ksiadz Wincenty Kadlubek i kanonik Dlugosz wspominali , ….. ze z Tatarami, a czasem i bez nich….. hultajstwo Hazarskie pustoszylo nasze polskie ziemie. A toz to przeciez w prostej linii Ojce…..naszych dzielnych Aszkenazim !!!!

  A oni ,…. maja smialosc dopominac sie odszkodowania od nas????
  A kto zaplaci za spustoszone Podole???… Wolyn???… za spalony grod Przemyslawa???… za zagarniete stada bydla????… za porznietych wloscian ???…za przerzniete pardon …popsowane dziewki???
  Ze dawno i moze nieprawda????
  Kochani przeciez to nie ja wprowadzilem termin zawity, dochodzenia roszczen,nie krotszy niz 2000 lat. Zatem na wszystko mamy czas, do przedawnienia jeszcze dobre 800 lat.

  Mialem wlasnie namawiac do zadania odszkodowania w nastepnej kolejnosci Palestynczykow , Libanczykow oraz innych Saracenow , ale odstepuje….odstepuje definitywnie……. wlasnie wylecial w powietrze budynek federalny w Oklahoma City. Poszukuje sie trzech mezczyzn o pochodzeniu – trzymajcie mnie – bliskowschodnim – odpuszczam… Kochani odpuszczm……
  – ci maja swieze wspomnienia i nikt im nie musi niczego przypominac.

  Roman Kafel

  Dallas 19 April 1995

 12. Miet said

  No to teraz zlinczujcie Michałkiewicza – no bo jak on śmie pisać o czymś, o czym inni już wcześniej pisali.
  Jak on śmie coś nadmieniać, co my dobrze wiemy.
  Przecież to zgroza, nie wolno do tego dopuścić – precz z Michałkiewiczem!!!!

 13. Maćko said

  12 Miet – Rózne takie tam halasuja a karawana idzie dalej. Albo przestana albo nie. 😉 wystarczy nie zwraca uwagi.
  Byle by tylko nie odstraszyli nowicjuszy od czytania SM.
  Moze o to chodzi?

 14. Miet said

  Myślę, że ma Pan rację, Panie Maćko.

 15. Maćko said

  14 Panie Mietku – ze odstraszaja celowo? Wolalbym sie mylic 😦
  Uklony

 16. Marucha said

  Panie Romanie,

  Zapewne posiada Pan palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o konkretne wyjaśnienie kwestii żydowskiej hucpy z odszkodowaniami.
  Ja napisałem tylko, że Michalkiewicz był (jeśli mnie pamięć nie myli) pierwszym ze znanych polskich publicystów, który podjął temat. I moim zdaniem wolno mu jest go ciągnąć i powtarzać, żeby dotarł do jak największej liczby odbiorców.
  Nonsensem jest twierdzenie, że Michalkiewicz DOPIERO TERAZ o tym pisze, bo mu już WOLNO.

  ———

  Czasami nie wiem, czym zadowolić ludzi. Nawet jeśli podaje im się prawdę, to źle – bo to albo nic nowego, albo prawda niepełna, albo że to dla zmylenia przeciwnika.

  Ja rozumiem, że pewna doza nieufności jest wskazana, ale…

 17. pawel said

  Czy gdyby było więcej „Michalkiewiczów” byłoby lepiej czy gorzej?

  A bo ja wiem?
  Zresztą… czy może być jeszcze gorzej?
  Może i może.
  Admin

 18. aa said

  Michalkiewicz ,baranie co ty piepszysz?
  Czyzby szabasowka ukrowska ci zupelnie mozgownice wypalila???
  „plemie zmijowe”-slowa Jezusa Chrystusa-wywodzi swoj podly poczatek od Jakuba-Jechudy ,ktory podstepnie wykradl pierworodztwo przed Ezawem.
  Nastepnie wprowadzil kult wszelkiego mozliwego zboczenia -miedzy innymi-mord wszelkiego pierworodnego, kazirodztwo codzoldstwo, kurewstwo-wlasna zone uczynil pierwsza kurwa plemienia. Podpatrzyl obrzydliwy zwyczaj rzezania potomkow plci meskiej i pojenia sie krwia rzezki i wprowadzl to jako przymierze z bozkiem ktoreko nazwal Nasz Pan. Swolocz ta gniezdzila sie w jamach wyrytych na pustyni Judzkiej -wybrzeze Morza Slonego i trudnila sie rozbojem. Ich glowna sadyba byla Gomora
  W okolicach Jeziora tyberiackiego zylo plemie o nazwie Izrael i banda ta przybrala tez te nazwe aby zwalic swoje zbrodnie na innych-praktykowane do dzisiaj.
  Plemie w koncu rozplynelo sie w mrokach dziejow ale ich obrzydliwe zwyczaje-jako odnoszace sie dp najbardziej podlej ludzkiej natury przetrwaly do dzisiaj. Rzymianie-znani ze swych zboczen przejeli choragiew,nastepnie Chazarowie-plemie z Kaukazu ktore po klesce w 16 w rozpelzli sie po Wschodniej Europie. Ich bezposrednimi nastepcami sa sodomici zamieszkujacy USA i inne kraje bedace koloniami tegoz. Ich domena to prasa ,film i scierwomedia gdzie propaguja wszelkie mozliwe zboczenia tak jak ich protoplasci w Sodomie. Wg naszej Bibli Nasz Bog porazil Sodome straszliwym trzesieniem ziemi i jest nadzieja ze to znow sie stanie.. Spytaj baranie swego rebe czy to nie tak..i przestan piepszyc bzdety Wojtyly-twego ziomka.

  Nie wiem, czemu się Pan tak uniósł i oburzył.
  Przytaczanie ogólnie znanych faktów oraz jakichś plotek tego nie wyjaśnia.
  Admin

 19. Boydar said

  Panie Gajowy, pozwolę sobie na uwagę; w przypadku Pana Stanisława wysuwane „ale” zależy od nadawcy. Przy czym ci, dzielą się na starszych i młodszych oraz mniej i bardziej wnikliwych. Są oczywiście jeszcze inni. W zależności od świadomości owo „ale” przyjmuje różną formę.

  Ograniczę się do siebie; ja mam pretensję o klimat, nie o pogodę. Pogoda zmienną jest i zależy od wielu czynników. Jednak jej aproksymacja składa się właśnie na klimat. A z tego stanisławowego klimatu nic nie wynika. Zapewne zapyta Pan logicznie, „a co ma wynikać”, nie pozostaje mi nic innego jak odpowiedzieć pytaniem – to po co pisze ?

  To są pytania retoryczne, zarówno Pan jak i ja (my) znamy na nie zarys odpowiedzi. Jednak przecież nie o przerzucanie się słowami rzecz idzie. Czy publicystyka Pana Stanisława jest adekwatnym do sytuacji czynnikiem, mającym jakikolwiek wpływ na świadomość społeczeństwa (to za dużo powiedziane, raczej czytelników, nawet tylko tych wiernych) ? Jakie decyzje podejmowane indywidualnie na poziomie jednostki, wskazać można i w jakim procencie, będące efektem przemyśleń wywołanych lekturą. Niech Pan porówna ją (lekturę stanisławowych felietonów) do czytelnictwa powieści kryminalnych. Są w istocie fascynujące, wciągające, ba,w poważnym stopniu oddają wynaturzoną rzeczywistość. I co ? I nic. Po odłożeniu książki na półkę żyjemy dalej tak, jak żyliśmy do tej pory. Bo klimat kryminału nijak się ma do realnej rzeczywistości, nawet gdy zawiera tabliczkę mnożenia i tabele logarytmiczne.

  Reasumując, Pańskie sporadyczne bluzgi (choć z satysfakcją zauważam, że coraz częstsze) mają większy wpływ na świadomość i postawę czytelnika niż wszystkie tomy czyjejkolwiek pisaniny. Bo liczy się właśnie i tylko klimat; zawarta głęboko pod spodem litery myśl, inspirująca czytelnika do refleksji. Poruszająca czy uruchamiająca mechanizmy podświadomości z właściwym wektorem. W Pańskim suchym „kur.wamać” jest więcej życia i treści niż całych tomach „znakomitych publicystów.

  I ja wcale nie włażę Panu w dupę ani nie żartuję. Po prostu jest mi smutno.

 20. Joannus said

  Pisarze, dziennikarze czy historycy mogą bez szykan wypisywać swoje felietony i artykuły na wyznaczonych polach odkrywania ”prawd” dla goim.
  Ci co tego nie trzymają się, muszą kończyc jak min. Panowie; Andrzej Krzepkowski, Dariusz Ratajczak, Robert Larkowski.Filip Adwent. Im nie było to dane, im nie bylo wolno.
  A dlaczegóż to, ktoś zapyta, byli niebezpiecznymi w odbiorze.

 21. RomanK said

  I taka jest prawda panie Joannus..
  To ogromna zaluga pana Stanislawa Michalkiewicza jego wielki INTELEKT, i wielki talent, i kunszt pisarski ,oraz dana mu INTUICJA, pozwalajaca mu uprawiac sztuje- jaka uprawia. On- jest w Polsce od samego poczatku..i doskonale zdaje sobie sprawe z tego, jakie byly i sa uklady.
  To nie naiwny czlowiek..to polityk Wielkiej Klasy! Doskonale mierzacy sily na zamiary. Znajacy doskonale miejscowy grunt i zaawansowanie prac dzdzownic ryjacych pod powierzchnia!
  Jest jedynym–jedynym piszacym w POlsce, ktory umiejetnie transformuje tematy piszacych i informujacych ulokowanych za granicami POlski , ktory transformuje informacje na modle, dzieki ktorej przenikaja do Polakow! NIkt inny tego nie robi!!!!Nawet nie probowal!
  Kto tego nie potrafi ..ginie! Typowym przykladem sw p. dr, Ratajczak.
  Jeszcze 20 lat temu wydawalo sie ,ze uda sie polaczyc te duze grupy piszacych emigrantow z piszacymi w Kraju..ale kiedy zorientowano sie- ze piszacymi zza granicy nie da sie stymulowac tak latwo..poprostu zrezygnowano z wszelakiej wspolpracy. Nagle i na calym froncie.
  A jakze inaczej wygladalaby TelAvizja, jesli kazdego wieczora naplywalyby wiadomosci z calego swiata od swoich wlasnych korespondentow?? NP, z Chicago czy NY ,,od Maxa Kolonko, czy innych???Z Nuenos Aires, Limy, Kapsztadu, Nairobii, Pekinu , Moskwy etc…Kiedy Polacy mogliby zobaczyc programy publicystyczne z udzialem wlasnych dziennikarzy Polonusow ( dzisiejsza technika cos takiego umozliwia)opisujacych sytuacje wg swojego ogladu??? Ale tego robic nie wolno!
  A to przeciez tak latwe…i tanie!
  Tak samo nie wolno Polakowi poruszyc pewnego tematu..zanim nie przedrze sie przez blokady…i tylko i wylacznie dzieki mediom spolecznym -tu gleboki uklon w strone Gajowki i NIeOcenionego -Gajowego i innych Portali spolecznosciowych i porywatnych!
  W sumie Gajowy byl prekursorem polskiego Netu…to czasy Ciemnogrodu..i poczatkow mediow socjalnych:-))) Powijaki:-))

  Panowie- za to jestem osobiscie panu Michalkiewiczowi wdzieczny!
  Za ten ogromny trud- jaki wlozyl w to ,zeby Polacy zaczeli chociaz rozumiec to -co on im usiluje wlozyc- jako pasztet z dzika warzywny w opakowianiu zastepczym!
  Za to- pan Stanislaw- zostal bardzo wysoko oceniony przez Polske na Emigracji…. i wyrozniony! I jego oceny nie ulegaja zmianie!

  Panie Mieciu…moim zamiarem nie bylo umniejszanie zaslug pana Stanislawa..ale wlasnie przypomnienie hronologii..
  BO to tak wazna sprawa i tajk zadeptana i tak przykrywana sloma niepamieci…celowo i rozmyslneie..ze warto o tym przypomniec i tylko i wylacznie po to to robie!
  Kiedy przeslalem swoj material w 1995 roku..faxem do Redakcji TySola. nie chcieli wierzyc, ze cos takiego sie dzieje…. nie mialo zadnych informacji..zadnych!!!!!
  A przeciez w USA byly wszystkie sluzby poprerelowskie sparchaciale, duplomatyczne, cichociemne i prasowe oplacane sowicie przez podatnika polskiego! NIc!! Null!!! Nada!!!!
  Co nie wiedzieli????no taki glupi to nie jest nawet Nikt:-)))
  I prosze pomyslec, gdyby to o tym napisal wtedy pan Stanisalw… Jestem swiecie przekonany, bylby to jego ostatni felieton…Ale dzieki Bogu nie napisal i pisze nadal…..I do dzis tez nie zaplacil tego haraczu nikt .mimoz e na niego caly czas oszczedzaja…i miejmy nadzieje, ze tak to sie rozejdzie po kosciach.
  TO…. juz 22 lata sie rozchodzi….dzieki takim- jak my..i ze zyjemy.
  100lat Panie Stanislawie! 100lat~!~!

 22. NICK said

  Oświadczam. Przeczytałem.

 23. Maćko said

  17 Pawle – na pewno byloby lepiej, albowiem SM podaje informacje skrzetnie ukrywane przez masmendia glównego scieku. Posunmy nieco dalej rozumowanie – Wszystkie wazniejsze gazety w Polsce pisza podobie jak Pan Stanislaw Michalkiewicz. Jaki by to mialo efekt na populacji? Na jej swiatopogladzie? Na normach i stereotypach? Na zachowaniu, w koncu?

  18. Aa – bzdety.

  19. Boydar. Bzdety. Wodoslowie. Blablanie. Au ras des pâquerettes. Nulo e inutil. Kak zumasszedszy. Rabin by napisal podobnie.

  20 Joannus – zastanówmy sie, jakie INFORMACJE podaje Michalkiewicz? Moze Pan rzuci okiem na pare jego felietonów i wypisze liste komunikatów jakie przekazuje. Tak lakonicznie. Mnie sie wydaje, ze przekazywane przez niego tresci, moga tylko obudzic i pobudzic leminga nastawionego patriotycznie do myslenia i dzialania a fqrvic kazdego agenta antypolskiego.

  21. Panie Romanie, zgrzyta mi pod zebami i piecze w gardle …. sprawa Wielgusa. Dlaczego byl przeciw, dlaczego nie poparl, dlaczeg nie skrytykowal ostro tego który przeszedl?

 24. Boydar said

  Dziękuję za wsparcie, Panie Maćko. Każda Pańska negatywna opinia umacnia mnie i utwierdza. To również jest mechanizm „drugiego policzka”. Cokolwiek by Pan nie uczynił, pogrąża się Pan coraz bardziej, tak to działa i tego Pan nie przeskoczysz.

  Ej, Panie Boydar… niech Pan nie stawia granic, zwłaszcza innym osobom.
  Admin

 25. zzzzz said

  To dobry komentarz pana Boydar.

 26. Marucha said

  Re 23:
  Red. Michalkiewicz powiedział, że uwierzył abp Wielgusowi, gdy ten przyznał się do współpracy z wiadomymi organami.

  Prawdą bowiem jest, że zachowanie abp. Wielgusa po rzuceniu nań oskarżeń, było chwiejne i dwuznaczne.
  Dał się zmanipulować? No cóż. hierarcha jego kalibru nie powinien dać sobą manipulować.
  Dał się zastraszyć? Patrz wyżej.

 27. aa said

  ad 18-admin
  Niech Pan przeczyta co reb M, nam tu przemyca-Adam I Ewa pochodzenia Zydowskiego-tego nawet Wojtyla i jego „starsi bracia” by nie wymyslili. Tak -ich metoda -swiat doszedl do tego ze nie ma innej historii powszechnej jak „Historia Zydow” wg Gratza i Dubnowa
  Dlatego tez Msza SW w Polsce wiecej przypomina geganie w boznicy niz to czym byla przed 2 soborem .To wlasnie mnie w-wilo. Nie wiem Co Pan ma na mysli-powszechnie znane??? Chyba nie brednie reb M?

 28. Marucha said

  Re 27:
  Pan tak serio? Czy naprawdę można aż tak nie zrozumieć szyderstwa z żydowskiej megalomanii?

 29. Boydar said

  Granic nie stawiać … ha ! Panie Gajowy tam gdzie zaczyna się cudza samowola, kończy się moja wolność. W moim świecie jest miejsce i dla ateisty, i dla Żyda i dla pedała. Pewnie i ciapaty muzułman by się zmieścił. Takimi ich Pan Bóg stworzył (no może pedała niekoniecznie). Ale dla indoktrynera wrogich podstawom bytu ideologi, mam tylko widły i siekierę po Babce. Pan wybaczy, takie geny.

 30. NICK said

  Oświadczam, że dalsze też przeczytałem.

  Jeżeli S. M. traktujemy, My, jako etap dla mniej rozgarniętych?
  To i owszem.
  Nie piszę nic nowego. Także tutaj przyznałem, że On był moim etapem.

  Krytykę Boydar’a Pana przyjmijcie spolegliwie. On prze do przodu.
  I, SŁUSZNIE!

 31. Miet said

  Re.21.
  Panie Romanie, wielkie dzięki za ten wpis. Tak ja widzę Michałkiewicza i jego wspaniałą robotę.
  Ta moja uwaga o linczowaniu go przez niektórych tutaj, absolutnie nie dotyczyła Pana.

 32. krzysiek4 said

  „Machając piórem można żyć i to nie zle”

  Kim jest Stanisław Michalkiewicz ?

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=25243

  A czego to nie wypisywano o niejakim Marusze…
  Admin

 33. Miet said

  Re.32.
  Nie wiem czy to zdanie w cudzysłowie to Pan podziela czy tylko kogoś cytuje?
  W każdym bądź razie, ktokolwiek to napisał, to z machania piórem na pewno by nie wyżył.😀

 34. Maćko said

  26. Marucha. Dzieki. To sporo wyjasnia. Mniej mi zal Wielgusa teraz. Co nie znaczy, ze nie bylby lepszy niz ten, którego wybrano.
  Swoja droga, to jaki on jest?
  Specjalisci cos o nim napisza?

 35. Marucha said

  Re 34:
  Oczywiście, że bardzo mi żal, iż w sumie z błahego powodu utrącono Wielgusa.
  Nie takie błędy darowywano innym.
  Skompromitowany doszczętnie Wałęsa wciąż ma zwolenników i wciąż pojawia się w mediach. Że nie wspomnę o innych łajdakach.
  Moim zdaniem abp Wielgusa zgubiła jego pewna naiwność…

 36. Maćko said

  Ludzie prawi sa naiwni. Moze abp. Wielgusowi wyslemy w prezencie Ponerologie Lobaczewskiego ?

 37. Boydar said

  A to nie lepiej od razu „socjocybernetykę” ? Będzie miał zajęcie do końca życia, nawet gdyby żył wiecznie.

 38. Maćko said

  37 Boydar – Lepiej Metacybernetyke. Na pewno sie przyda kazdemu który dziala wsród ludzi i wsród wilków.

  Docent juz byl bliski konca swego zycia ale do ostatnich dni uczyl innych bycia lepszymi, sprawniejszymi, rozumniejszymi. Ilu powie to samo o sobie w godzinie ostatniej?

  Metacybernetyka stanowi kompendium aktualnego stanu polskiej szkoły cybernetycznej, a w szczególności cybernetyki społecznej, w której wyprzedza ona inne kraje.
  Zasadnicze znaczenie ma opracowanie logiki aksjomatyczno – informacyjnej, w której prawdziwość lub nieprawdziwość przypisuje się nie zdaniom, lecz relacjom między nimi.
  http://www.gandalf.com.pl/b/metacybernetyka/

  Wikipedia:
  Metacybernetyka (gr. meta – „po; ponad”, meta- – przedrostek oznaczający „ponad”, „poza” lub „o czymś w innym kontekście”, kybernetes – „sternik; zarządca” od kybernán – „sterować; kontrolować”) – nauka interdyscyplinarna powstała poprzez syntezę cybernetyki i fizyki.

  Stanowi ona syntezę tradycyjnej i cybernetycznej teorii związków przyczynowych. W tradycyjnej (fizykalnej) teorii związków przyczynowych zakłada się, że następne stany dowolnego obiektu zależą od stanów poprzednich, czyli od „przeszłości”, natomiast w cybernetycznej teorii związków przyczynowych zakłada się, że stany dowolnego obiektu zależą od pewnych stanów przyszłych, czyli „celów”. Podstawowy aksjomat metacybernetyki polega więc na założeniu, że stany obiektów energomaterialnych są zależne zarówno od poprzednich jak i następnych stanów – czyli zarówno od przeszłości jak i przyszłości.

  Podstawy naukowe metacybernetyki zostały opracowane przez Józefa Kosseckiego. Opiera się ona na aksjomatycznej teorii poznania, jakościowej teorii informacji Mariana Mazura, oraz ogólnej jakościowej teorii informacji opracowanej przez Kosseckiego. Metacybernetyka bada konkretne obiekty energomaterialne, którym oprócz współrzędnych (parametrów) określających ich położenie w przestrzeni i czasie (w czasoprzestrzeni) przypisuje się także masę.

  Metacybernetyka może być rozumiana jako nowoczesna filozofia przyczynowości.

  Metacybernetyka stanowi metadziedzinę w stosunku do nauk technicznych, biologicznych i społecznych (humanistycznych), a także cybernetyki ogólnej i cybernetyki społecznej.

 39. Boydar said

  Pozostaję dozgonnie wdzięczny, Panie Maćko. Sam nie wiem, co bym bez Pana i niezastąpionej matacybernetyki w życiu począł; zupełnie jak dziecko we mgle, znikąd pomocy, znikąd ratunku …

Sorry, the comment form is closed at this time.