Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

MSWiA: Migracja Ukraińców do Polski to pozytywne zjawisko

Posted by Marucha w dniu 2016-06-17 (Piątek)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uważa migrację do Polski Ukraińców za pozytywne zjawisko.

„Według raportu MSWiA, który niedługo zostanie opublikowany, migracja Ukraińców to pozytywne zjawisko dla polskiej gospodarki. Oceniamy, że 700 tysięcy zatrudnionych, to liczba realnie zatrudnionych.

Szacujemy, że legalny tytuł pracy w Polsce ma około 500-550 tys. Ukraińców, a reszta pracuje nie do końca w sposób zalegalizowany, ale okazuje się, że ten problem jest taki, że można go rozstrzygnąć pozytywnie, żeby mogli pracować legalnie” – powiedział Jakub Skiba, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. [A pewnie, że można. Jednym pociągnięciem pióra. – admin]

„To bliskość kulturowa [o żesz k…a – admin], to dużo wyższy poziom kwalifikacji [o żesz k…a – admin], lepszy poziom wykształcenia [o żesz k…a – admin], to gotowość do zaakceptowania polskiej kultury [o żesz k…a – admin]. Pomimo trudnej przeszłości jest to niezmiernie pozytywne, że są to ludzie pracowici, którzy ciężko pracują [zwłaszcza w policji – admin] i zarabiają na chleb, co według większości Polaków jest wartością, jak również obala ten mit, że jesteśmy ksenofobami” – stwierdził.
[Gajowemu zaś koło dupy lata, kto nas za co uważa – admin]

„Dynamika asymilacji jest bardzo dobra. Bardzo wielu Ukraińców jest wręcz entuzjastycznie nastawiona wobec naszego kraju” – dodał. [Dlaczego ma nie być, skoro w Polsce wszystko im wolno, łącznie z publicznym obnoszeniem się z symbolami banderyzmu? – admin]

mn
http://parezja.pl/

… A kto by myślał co innego, ten ruski agent. 
Admin.

Komentarzy 36 do “MSWiA: Migracja Ukraińców do Polski to pozytywne zjawisko”

 1. Boydar said

  Mimo wszystko nie wrzucałbym całego „ukraińskiego” napływu do jednego worka. Owszem, tak ze siedemdziesiąt tysięcy zapewne jest popier dolone, ale czy całe siedemset ? Z jednej strony mówimy że Ukraina jest naszą ziemią, przynajmniej ta bliższa. Banderowcy wyrżnęli ok. dwustu tysięcy, a reszta ? Nikogo związanego krwią z Polską tam już nie ma ? Nie wiem, skąd mam wiedzieć, pytam, niech ktoś autorytatywnie odpowie.

  Panie Boydar, ja myślę, że tam już wszystko jest zainfekowane…
  Admin

 2. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – No nie mam takich danych dla Pana. Ale mnie martwi fakt że nie potrzeba tysięcy by kraj rozwalić co pokazali na Majdanie (z odpowiednim wsparciem)

 3. robertgrunholz said

  Ad.1

  Obstawiałbym ostrożnie 1/3.

 4. Mariusz said

  W sytuacji ciągle wysokiego bezrobocia – REJESTROWANE 10% to bajeczka dla naiwniaczków – dziadowskich płac, masowej emigracji za pracą, tylko w tym pociesznym kraiku zwanym Polską ktoś mógł wpaść na pomysł otwarcia na oścież rynku pracy dla praktycznie nieograniczonej ilości obywateli kraju sąsiedniego – i jeszcze się z tego cieszy. No chyba że o to właśnie chodzi… Polacy niech jadą za chlebem w świat, a Polskę powoli i systematycznie zasiedlać będą Ukraińcy.

 5. NICK said

  Admin.
  Mają wiele ‚gratisów’ w różnej postaci. Mogą rzydź jak 1000+.
  Pojawiają się nie tylko we Polucji.
  Zauważam postęp geometryczny w zawodzie lekarza. Jakość ‚unych’ usług, wiedza, pozostawiają wiele do życzenia.

  A życzenia? Unych? Się spełniają.

  Dopełnienie zaś może być nawet jutro???

  Najlepszego, znaczy Raju.

  P.S. najwyższy czas trzeźwo spojrzeć na Orbana.
  Także na kilku innych. Ważnych. Ale tu jeszcze czas nie nadszedł.

 6. Zerohero said

  Ukraińcy przesiedleni w czasie akcji Wisła do tej pory się nie zasymilowali. Reżim PiS oczywiście wygaduje głupoty nt. asymilacji. Jakaś asymilacja zapewne zachodzi, ale nie aż tak szybka by miliony migrantów przyjmować na klatę.

  Warto zauważyć, że Ukraińcy wywołują presję płacową w kraju z i tak niskimi pensjami. Czyni to ewentualny powrót polskich imigrantów zarobkowych bardzo wątpliwym, a gospodarce i tak nie przynosi korzyści, ponieważ konkurowanie niskimi kosztami pracy ale bez akumulacji kapitału jest drogą donikąd (konkurencja z Bangladeszem). Rząd PiS, podobnie jak rząd PO, świadomie depolonizuje Polskę.

  Kolejny argument za tym aby w Wolnej Polsce wierchuszce PiS wymierzyć karę główną, jeśli takowa będzie w KK.

 7. Franz Maurer said

  kogoś w MSWiA pojebało chyba 🙂 co on bierze ? niech zmieni dealera, bo mu to szkodzi na resztki mózgu – posłuchajcie lepiej Bastiego – dobrą mamy część młodzieży

 8. Siekiera_Motyka said

  „MSWiA: Migracja Ukraińców do Polski to pozytywne zjawisko”

  Dlatego Szwajcaria wybiła sobie z głowy wejścia do takiego Burdelu.

  http://www.zerohedge.com/news/2016-06-17/switzerland-withdraws-application-join-eu-only-lunatics-may-want-join-now#comment-7700177

 9. robertgrunholz said

  Panie Gajowy, warto zaznaczyć, że wbrew bredniom wypisywanym przez MSWiA, znaczna część z nich to ludzie niewyedukowani, którzy nie mają pojęcia jakich bredni uczyli się w swoich szkołach, tak jak i polskie lemingi wierzące nadal w te oficjalne podręcznikowe wersje MEN. Wątpię, by choćby połowa z nich tak naprawdę zdawała sobie sprawę z tego, co tak właściwie wydarzyło się na Wołyniu.

  Nie zmienia to jednak faktu, że są prymitywni i łatwi do manipulowania. Więc nawet Ci, którzy nie muszą żywić wobec Polaków negatywnych uczuć, mogą być łatwo obróceni przeciwko nam przez zgrabną propagandę Piotrusia Tymy i jego ludzi.

  Dlatego też skoro już tu są, to miejmy nadzieję na jak najszybszą asymilację jak największej ilości z nich. 10% to już byłby jakiś sukces. Reszta nie będzie się ze swoimi antypolskimi poglądami ukrywać, więc ich w odpowiednim momencie wyłapiemy i deportujemy z dożywotnim zakazem przekraczania naszej granicy. Chyba, że kochana władza zadba o to, by nas wcześniej wyrżnęli.

  Nie mniej, zalecam ostrożność. Nawet pitbull może być kochanym pieskiem i nie ugryzie dobrego człowieka.

 10. NICK said

  Pan Robert Łagodny. (9).
  Źle. Bardzo źle.

 11. robertgrunholz said

  Łagodny. Bo najgorsze mendy walczą właśnie z separatystami, lub już się zakamuflowały po Akcji Wisła. Teraz jest nowa fala i w niej różni osobnicy. Większość wróci do siebie lub pojedzie dalej w Europę. Warto więc z tych co zostaną odróżnić banderowca od prymitywa uciekającego przed biedą i korupcją. By znowu nie było tak jak kiedyś, że winiliśmy żyda, ale w obozie ginął szewc, sklepikarz, nauczyciel, lekarz i bibliotekarz… a prawdziwa żmija opalała się w słońcu już, w Palestynie.

 12. Duszek said

  re.11
  Panie Robercie

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/17/macierewicz-polska-gotowa-udzielac-ukrainie-dalszego-wsparcia/

  FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH
  NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
  /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/
  To Dzieje sie Naprawde !

 13. NICK said

  Nieee!
  Paaanie Robercie.
  Gdyby. Gdyby, powiadam.

  Zdecydowana większość. Z „Wisły” i teraźniejsza. Jest ‚zadaniowa’. Faktem jest, że ‚oficerów’ jest kilka procent. Faktem jest, że część z nich to „śpiochy”.

  Porwą do boju, ‚szeregowców’. Poprawnością lub rozkazem.

 14. witek said

  A jak ładnie się modlom 🙂

 15. Duszek said

  re.12
  Przepraszam.. bo, ja tak w locie..
  @9 ENKI

 16. k. said

  A Ukraińcy to przypadkiem nie zakamuflowani Żydzi? Lepiej dmuchać na zimne i ich deportować, bo co gdyby się okazało, że zamiast kwasu i chleba wiozą za pazuchą koszerny kompot i macę?! To droga bez odwrotu!

 17. robertgrunholz said

  Pewnie, że porwą Panie Nick. Dlaczego żydzi wygrywają? Bo w każdym narodzie znajdą zdrajców, którzy przejdą na ich stronę. My też powinniśmy takich znajdywać. Przekonywać. Przekupywać. A na kasę to są chętni tam…

 18. Boydar said

  Rozumiem … kto „to” weźmie na swoje sumienie ? Przecież to także polska krew …

  Co to jest „to” ? „To” jest nasze NIE ! Przecież to sytuacja żywcem z hollyłudzkich horrorów o ludziach na masę ukąszonych przez zombie czy inne wampiry, często dzieciach własnych. I można było tylko celnie strzelać. I co by na to powiedział nasz Pan Jezus. Jego Ojciec też kazał wyrżnąć Kanaan do ostatniego żywego. I nie tylko Kanaan. To nie jest po naszemu, ale Bóg wiedział co i dlaczego mówi. Może tamci byli tylko człekopodobni, może …

  Boże, czemu nas tak doświadczasz …

 19. Tobi said

  Mam okazje pracować z nimi już 2 raz, ciekawe jest to że Bandera wd. nich to bohater który pomagał Polakom. Pytam czemu tak twierdzisz, a on że babcia tak gadała… Ciężko będzie na dluższą mete

 20. Boydar said

  Ciekawe spostrzeżenie, Panie Tobi, autentycznie. Porównajmy je do mitu Ziuka. Był sprzedawczykiem ale nie permanentnym mordercą. Świadomość większości jego fanów jest nie do ruszenia, bo my dysponujemy tylko wymową faktów, konkretnie ich interpretacją; ona może kogoś nie przekonywać. Kiedy jednak do kontestowanych mieszkańców Ukrainy kiedyś dotrze jak było faktycznie, może zdarzyć się wszystko. W ich micie, rolę treści pełni krew i wnętrzności Polaków. Ale może się okazać, że nawet tego nie wiedzą. Tym bardziej nie wiedzą, kto im przodków do rzezi „nakręcał”. No wiec może powinni się dowiedzieć … od tego bym zaczął odwojowywanie Kresów. Jeśli nic to nie da, to już tylko neutronowa radzi.

 21. Zgorzkniały said

  O tak, sprowadzajmy ukraińców, prywaciarze zamiast wreszcie zacząć podnosić pensje Polakom sobie najmują czarno-czerwonych za 5zł na godzinę. Już się zanosiło na zmniejszenie przewagi prywaciarzy w relacji do pracowników na „wolnym rynku”, to trzeba było otworzyć granicę z europejską Somalią.

  Możliwość separatyzmu i powtórzenia ludobójstwa wołyńskiego gratis w pakiecie.

 22. Maćko said

  A po co Polsce imigranci???????????????
  Mamy bezrobocie przeca.
  A won cholota do siebie.
  Trzeba przyjac z powodów humanitarnych albo patriotycznych POLAKÓW z innych krajów, to oczywiste, ale nie obcokrajowców przy najszej biedzie i bezrobociu.
  Rzeklem.
  PiS pomaga rzemioslu i malym firmom, niech sie rozwiajaj, placa wysokie pensje i wzbogacaja Polske.
  Przy okazji – POLEXIT!

 23. Wojtek said

  Ad. 1. Pan Boydar będzie stał na rogatkach i oddzielał dobrych ukrów od złych ukrów.

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – „Trzeba przyjac z powodów humanitarnych albo patriotycznych POLAKÓW z innych krajów, to oczywiste, ale nie obcokrajowców przy najszej biedzie i bezrobociu.”

  Jakoś szybko zapomina się ile przeszkód Polska stawiała lub stawia Kresowianom którzy by chcieli przesiedlić się do Polski. Cisza lub ruchy ślimaka.

 25. Wojtek said

  Dla ukrów wszystko – pieniądze, wsparcie, Karta Polaka, zaproszenie do Polski. Dla żyjących na Ukrainie Polaków – goła doopa Kalksteina-Kaczyńskiego i jego chazarskiej szajki z PiSdy.

 26. Boydar said

  Panie Wojtku, Pańskie (25) nie koresponduje z równie Pańskim (23). Zdecyduj się Pan, bo zacznę podejrzewać że piszesz Pan co wiesz.

 27. Spartakus62 said

  Zdjęcie we wpisie 14 Witka, bardzo wiele mówi. Przynajmniej mi. Przynajmniej… mi daje wiele odpowiedzi, dlaczego w Polsce jest tak źle, dlaczego nadal jesteśmy [większość] niewolnikami we własnej ojczyźnie. Jak widzę te wypasione ry…je tych pomiotów milicyjnych esbecko – ubeckich, te fałszywe mor…dy, że niby się pojednały z kościołem, to dostaję białej gorączki. Ja nie przejdę do porządku dziennego, że jest cacy i ok. Bo nie jest i nigdy tu nie było.

 28. 166 bojkot TVN said

  W okolicach Krosna, Sanoka i Przemyśla Ukraińcy kupują mieszkania, działki, przejmują nieruchomości po „zmarłym małżonku”. Ciekawe jaka jest skala zjawiska? Bo znajomi z tamtych okolic coraz częściej opowiadają o sąsiadce Ukraince…. Nie można wykluczyć, że Ukraińcy stosują metodę sprawdzoną w Palestynie przez Żydów, którzy chcieli tam stworzyć i stworzyli swoje europejskie państwo Israel metodą wykupywania ziemi z rak Palestyńczyków. Ci zanim się spostrzegli już wylądowali w gettach.

  Zapomniał Pan dodać, że oczywiście za wszystkim stoi Putin i Rosja,
  Admin

 29. Maćko said

  Jakub Skiba –
  https://mswia.gov.pl/pl/ministerstwo/kierownictwo/13870,Jakub-Skiba.html
  https://bip.mswia.gov.pl/bip/oswiadczenia-majatkowe/23809,Jakub-Skiba-Sekretarz-Stanu-MSWiA.html

 30. Maćko said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Skiba
  Jakub Tadeusz Skiba (ur. 16 maja 1961 w Krakowie) – polski urzędnik państwowy, w latach 2007–2013 członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, od 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
  Życiorys

  W 1986 ukończył studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1986). W 1987 otrzymał pierwszą nagrodę Polskiego Towarzystwa Historycznego za najlepszą pracę magisterską w Polsce. W 1993 został absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

  Pracował w Najwyższej Izbie Kontroli (1993), Ministerstwie Spraw Zagranicznych (1993–1996) oraz jako I sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ (1996–1997). Od 1997 do 1999 był dyrektorem biura szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie był dyrektorem generalnym w Głównym Urzędzie Statystycznym i pełniącym obowiązki zastępcy dyrektora biura dyrektora generalnego w MSZ. Za kadencji Lecha Kaczyńskiego zajmował stanowisko dyrektora Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Po wyborach parlamentarnych w 2005 pełnił obowiązki dyrektora generalnego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie został dyrektorem generalnym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (2005–2007). Był członkiem rady KSAP (2000–2007), Rady do Spraw Uchodźców (1999–2004) i Komisji Majątkowej (2005–2007).

  W listopadzie 2007 powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP[1], jego kadencja zakończyła się 2 listopada 2013. 18 listopada 2015 został powołany na sekretarza stanu w MSWiA[2].

  Jest autorem książki Itinerarium. Moja podróż w głąb Europy

  TO ten osobnik jesttak zyczliwy dla Ukrainców. Nie jakies „ministerstwo” – W tym przpadku oskarzonym jest Jakub Skiba.

 31. guła said

  Tak to już jest w życiu, że kształtują w nas opinie babcie, wujkowie, albo matki w tym i chrzestne.
  W Wolnych Tematach jest tekst znów zapodany po trzech latach, podparty linkiem który (ten tekst) jest tyle wart co podpierający go link.
  Ziuk jako tchórz, zaprzedaniec, zaprzaniec, osobiście prowadzi kontr uderzenie znad Wieprza. Widział kto takie paranoje?
  Była rezygnacja, a jakże, Piłsudskiego, z stanowiska głównodowodzącego Wojsk Polskich i Naczelnika Państwa. Bo tak stawiała sprawę Ententa w przypadku konieczności udzielenia pomocy Polsce.
  Zachód obawiał się imperialistycznych zakusów II RP, a właściwie Józefa Piłsudskiego, który poprzez stworzenie Federacji Międzymorza – do którego dążył, mógł postawić Świat tzw zachodni w bardzo kłopotliwej sytuacji o samej Sowiecji nie wspominając.
  Do jakich bzdur jeszcze się endecja posunie?

  Dla mnie osobiście stwierdzenie „pożyczka anglosaska na przewrót majowy” trzeszczy jak piasek w cylindrach, no silników.

  A co do tematu głównego to nikt inny tylko J. Piłsudski empirycznie udowodnił, że politykowanie z tzw Ukrainą jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Delikatnie rzecz ujmując.

  I jeszcze jedno. Największym politykiem w tej części Europy, a jak akuratnie wywodzi to w tym samym temacie, ale sprzed trzech lat, Pan Wandaluzja – Świata, chcemy czy też nie chcemy, jest właśnie Józef Piłsudski. Pierwszy marszałek Polski.
  Być może nie wszyscy wiedzą o tym, iż generał – chyba, Maximilian Weygand udzielił Polskiemu Radiu wywiadu na temat, właśnie, sprawcy Zwycięstwa nad Wisłą. W swoim języku, niestety, więc nie mam pojęcia co żabolił.

 32. Boydar said

  Panie Guło Szanowny

  Pisze Pan – „… Największym politykiem w tej części Europy, /oraz/ Świata, chcemy czy też nie chcemy, jest właśnie Józef Piłsudski …”

  Przyznaję Panu rację. Uwzględniając zakorzenioną głęboko w świadomości społecznej etymologię słowa „polityka” (czyli stara qurwa, gdyby ktoś z Czytelników miał wątpliwości), przechodząc zaś dalej do pochodnych czyli np. „polityków” to trudno tej racji Panu odmówić. Nawet Mieszko robiąc geszeft z brandenburczykami tak nas w ch.a nie zrobił. Zatem z czystym sumieniem również ja palmę pierwszeństwa oddaję Ziukowi, bezapelacyjnie.

 33. guła said

  Prawdziwy majstersztyk retora …, Szanowny Panie Boydar, ale tylko dzięki temu że Guła popsuł sprawę – z pamięci cytując – zamiast tekst skopiować, przeinaczył sens bardzo precyzyjnego stwierdzenie Pana Wandaluzji. Niniejszym wyjaśniam i przytaczam, tym razem, dosłownie wypowiedź na którą się powywołuję (przepraszając zarazem, autora za przypisanie jemu słów których nie napisał):

  Wandaluzja said

  2013-05-18 (sobota) @ 19:16:59
  Lenin, który Piłsudskiego znał osobiście jako przyjaciela swego brata Aleksandra, pod którego wpływem był Wołodia, bał się TYLKO PIŁSUDSKIEGO. Jeśli więc Lenin był Największym Mężem Stanu XX Wieku – gdyż unicestwił WSCHODNIĄ granicę Niemiec na Missisipi – to Piłsudski był chyba PONADTO?

 34. Boydar said

  No to się trochę powyjaśniało 🙂

  Mam nadzieję, że nie uraziłem Pana; nawet tkwiąc w błędzie, starałem się zachować wobec Pana tak elegancko, na ile mnie było w tym momencie stać. Najmocniej raz jeszcze przepraszam.

 35. Maćko said

  A Szanowni Pilsudskiego to po co tu wstawili? Dziadek tego Skiby?

  …. „Według raportu MSWiA, który niedługo zostanie opublikowany, migracja Ukraińców to pozytywne zjawisko dla polskiej gospodarki. Oceniamy, że 700 tysięcy zatrudnionych, to liczba realnie zatrudnionych. Szacujemy, że legalny tytuł pracy w Polsce ma około 500-550 tys. Ukraińców, a reszta pracuje nie do końca w sposób zalegalizowany, ale okazuje się, że ten problem jest taki, że można go rozstrzygnąć pozytywnie, żeby mogli pracować legalnie” – powiedział Jakub Skiba, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Jakub Skiba, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, taki duby palnoe wstawia a wy o dinozaurach???!!!

  Lepiej by bylo przyjzec sie blizej temu co plug go odrwrócil. Jaki plug?

 36. guła said

  Ależ skąd Panie Boydar. Poza tym jakbym śmiał.

  W oczy ostatnio wpadło mi stwierdzenie Pana Maćka, że teksty Pana Wandaluzji (cytuję z pamięci – znów) to w połowie komedia, a w połowie prawda. Słowem jak samo życie.
  Tragikomedia!

  Jeden z księży opowiadając o zamachu majowym – w trzyodcinkowej homilii, użalał się nad losem generała Sosnowskiego (odcinek pierwszy) któren, zapewne z czarnej rozpaczy, kompletnie zawiedziony i zaskoczony, zamiast podjąć oficerską decyzję, w decydującej chwili strzela sobie w głowę. Jednak cudem unika śmierci.
  Natomiast, według Cezarego Leżeńskiego w „Kwaterze 139” (jedna z nielicznych biografii Rydza – Śmigłego i próba rozprawy z ówczesnymi czasami, rzecz jasna nie uwzględniając dzieł endecji), ten generał rzeczywiście chcący zjeść ciastko i zarazem je zachować, w godzinie W, strzela sobie w pierś z damskiego pistoleciku (kaliber 5,62 – takiego samego jaki demonstrował, mniej więcej dekadę temu prezes, co upamiętniła TV i nie omieszkała zaprezentować na forum wyborczym)
  A ten oficer stacjonujący w Poznaniu, tym strzałem w kolano, ani myślał że własnie pozbawia się buławy marszałkowskiej.

  Czyż nie tragikomedia?

  ………………..
  A ci Ukraińcy na śmieciowych umowach mają co najmniej po 100 zł miesięcznie. Tak sądzę.

Sorry, the comment form is closed at this time.