Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Holocaust Indian w Ameryce

Posted by Marucha w dniu 2016-06-18 (Sobota)

Mocny i bezkompromisowy dokument, „Amerykański Holocaust”, jest prawdopodobnie jedynym filmem, jaki ukazuje związek między hitlerowskim holokaustem, który kosztował życie co najmniej 6 milionów Żydów [bzdura – admin], a holokaustem w Ameryce, w którym według ostrożnych szacunków zginęło 19 milionów jej rdzennych mieszkańców.

Rzadko zwraca się uwagę, czy to w książkach historycznych, czy na Internecie, że Hitler studiował amerykańską politykę względem Indian i użył jej jako wzorca do – jak to sam określał – końcowego rozwiązania, Endlösung. [Wydaje się, że Endlösung to też jeden z mitów „diaspory” – admin]

Nie był on wszakże jedynym. W filmie nie ma o tym wyraźnej wzmianki, ale dobrze wiadomo, iż członkowie rządku Partii Narodowej w RPA również rozpatrywali amerykańskie podejście do Indian, zanim wprowadzili system apartheidu, który trwał od 1948 do 1994 roku. To samo dotyczy niektórych faszystowskich reżymów w Ameryce Środkowej i Południowej

Jeszcze rzadziej zwraca się uwagę na politykę Kanady względem jej pierwotnych mieszkańców. Ameryka stosowała bardziej „otwarte” podejście – na przykład dziesiątkując populację bawołów stanowiących dla Indian podstawowe źródło żywności, obdarowując ich kocami zarażonymi ospą albo oferując 1 (jednego) dolara nagrody dla osadników za skalp Indianina, wszystko jedno czy mężczyzny, czy kobiety, czy dziecka. To tylko przykłady wielu strasznych czynów, jakich się dopuszczano.

Kanada, z drugiej strony, miała bardziej biurokratyczne podejście z cechami swoistej „dżentelmenerii”. Zamiast eksterminować Indian, starano się zniszczyć ich duszę i kulturę, przez zaplanowany na dalszą metę bardzo konkretny program wprowadzania wewnętrznych podziałów i podmiany, który nazwała asymilacją. Ameryka miała swój własny program asymilacji, ale kanadyjski był znacznie bardziej techniczny.

Być może te punkty zostałyby dokładniej zbadane w „Amerykańskim Holocauście”, gdyby film został ukończony. Reżyser filmu Joanelle Romero mówi, że zamknęły się przed nią wszelkie źródła finansowania, od kiedy zaczęła nad nim pracę w roku 1995. Być może mówienie prawdy nie jest dobrym pomysłem na biznes.

W roku 2001 Romero opracowała skróconą, 29-minutową wersję filmu, mając nadzieję na zachęcenie nowych sponsorów do sfinalizowania filmu. Osiem lat później wciąż szukała funduszy.

„Amerykański Holocaust” być może nigdy nie stanie się 90-minutowym filmem dokumentalnym, który Romero miała nadzieję stworzyć, aby ukazać najgorszy akt ludobójstwa jakiego świat nigdy nie widział. Który trwa nawet teraz, gdy czytasz te słowa.

Obejrzyj również: Holocaust rdzennych Amerykanów doprowadził do ich eksterminacji.

Za https://www.youtube.com
Tłum. Gajowy Marucha

Komentarzy 77 to “Holocaust Indian w Ameryce”

 1. Dictum said

  Niestrudzony Pan Gospodarz… (to taka refleksja)

  ad. art. – Pewnie nie tylko mnie przy takich sprawach nurtuje bezsilne (ale pokorne) pytanie – dlaczego Bóg na to pozwala?

 2. Siekiera_Motyka said

  To samo zrobili w Australii i Kanadzie. Angole mają swoje wypracowane metody które udoskonali z wiekami. Japończyki w czasie II WS w USA przychodzi do myśli jak traktowali inne rasy a nie tylko Indianin.

 3. Swarożyc said

  Na tym przykładzie(i Ameryki Południowej) widać różnicę miedzy protestantami a katolikami…
  Ludność indiańska ostała się w Ameryce Płd, a w Północnej wyłącznie jako atrakcja turystyczna w rezerwatach.

 4. Bobola said

  Wprowadzenie do habitatu ludnosci prymitywnej, o ekonomii zbieracko-lowieckiej, populacji inwazyjnej o wyzszej kulturze przemyslowejj i obyczajach cywilizacji technicznej musi skonczyc sie konfliktem. Jego skutkiem jest eksterminacja ludu prymitywniejszego i przejecie jego habitatu przez populacje inwazyjna. Pokojowe wspolistnienie nie jest mozliwe gdyz rozbiezne sa dla obu populacji cele i pragmatyka wzrostu ekonomicznego. Jest to slynna z teorii ewolucji „walka o byt” . Proces ten zreszta ma wspolczesna postac, w ktorej realizacja podboju habitatu populacji prymitywnieszej jest moze mniej brutalna ale nie mniej skuteczna . Wystarczy spojrzec na rozwoj sytuwacjiw Naszej Umeczonej Ojczyznie.

 5. Isreal said

  Dee Brown (np)

 6. Joannus said

  Państwa o genezie z masowym bestialskim mordowaniem miejscowej ludności, dopóki będą istnieć, będą stałym zagrożeniem dla pokoju, dla spokojnego życia ludzi.
  Naznaczone pieczęcią diabła, będą mu służyły do kresu swego istnienia.

 7. Obcy Astronom said

  Ciekawe, ile żydzi (tak, żydzi) zarobili na wymordowaniu Indian północnoamerykańskich. Historia jest pełna ich „byznesów”…

 8. Boydar said

  do babola

  tobie pruska gnido nic nie przeszkadza, alles recht, so !.

  do Pana Astronoma

  A ile na wolnym rynku warte są United States of America ? To tak w „w punkcie”, bo przecież proceder trwa ponad dwa wieki.

 9. Zerohero said

  „dziesiątkując populację bawołów stanowiących dla Indian podstawowe źródło żywnośc”

  oglądałem kiedyś serial amerykański, chyba „Północ Południe” i tam była scena jak car (albo ktoś ważny z Rosji) wybrał się na polowanie na prerię i bezsensownie mordował bawoły. Amerykanie patrzyli ze zgrozą, ale nie mogli przerwać, bo to była ważna szycha od której coś zależało.
  Tak, Indian w Ameryce zabili Rosjanie.

 10. Zerohero said

  @8, Boydar

  Pan Bobola nieraz pisze bzdury, ale tutaj ma rację. Nijak nie da się pogodzić takiej różnicy ciśnień. Indian wykończyłaby każda cywilizacja, róznice byłyby w stylu. Rozumiem jednak Pańskie zdenerwowanie, bo jest to racja wyrażona przez psychopatę. Pan Bobola sprawia wrażenie takiego.

 11. Tom said

  @ Bobola

  Częściowo racja z tym „zderzeniem cywilizacji”. Proszę zwrócić uwagie że Ruskie też zdobyli cały kontynent niemalże i wielokrotnie się zderzali z „ludami prymitywnymi” (kretyńskie buraczane określenie). Z tego co wiem nie mieli na sumieniu planowego ludobójstwa.

 12. Tom said

  Jak już Gajowy wrzuca ludobójstwo Indian to może też filmik o tym co zrobił słynny zbrodniarz wojenny Eisenhauber z ~milionem jeńców wojennych Wermachtu?

 13. errorous said

  Jak ważne jest nie poleganie tylko na jednym źródle informacji. Tu o masakrze miasta dokonanej podczas wojny przez Japończyków: https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_nanki%C5%84ska

  A tu o tym, że takiej masakry raczej nie było: http://eng.the-liberty.com/2013/4667/

  W odróżnieniu od zatwardziałych racjonalistów w Gajówce :), wierzę w istnienie duchów, zatem pozwolę sobie zacytować ducha autorki książki The Rape of Nanking

  The spirit of Iris Chang appeared with an anguished look, crying, “I was killed!” After the publication of “The Rape of Nanking,” Ms. Chang was said to have fallen into depression and committed suicide by a self-inflicted gunshot wound. However she said that she was killed by those who wanted to silence her.

  So then, why was she murdered? For what purpose was the book written? The truth that came to light was shocking.

  She claimed that she”was promised fame and fortune”, and confessed, “I was young and ambitious, and was gripped by a sense of justice and a duty to inform the world about this incident.”

  However, the misrepresentations in the book were revealed to be false very quickly by many historical researchers who wanted to protect Japan’s honor. (…)

  It seems then that the book was written by American and Chinese interests that seemed to collaborate in making Japan out to be a villain.

  However, around the time President Bush was inaugurated, Chang said, “America’s attitude shifted, and I started to fear for my life”. She said she does not know who killed her, since it happened so quickly, but she is sure that she was being targeted.

  Apparently, as America urgently needed Japan’s support in their war in Iraq and the Islamic world, Chang, who had the potential to become a flashpoint in Japanese-American relations, was seen to be a liability.

  http://eng.the-liberty.com/2014/5260/

 14. Boydar said

  Ależ Panie Zerohero, przecież ja nie kwestionuję zasady działania mechanizmu. Podobnie jak nie mam zastrzeżeń do koncepcji dr Guillotin. To inni mieli zastrzeżenia; np.co do wydajności.

 15. errorous said

  13. Wyjaśnienie polityczne dość przekonujące, ale strona skąd pochodzi, raczej dość podejrzana. Chyba trzeba zawiesić osąd i zagłębić się w temacie.

 16. re1truth2 said

  Cenzura .https://youtu.be/hIb413cZvZM

 17. Nina said

  Ameryka przed pierwszą falą nielegalnych imigrantów
  .http://www.pulsik.pl/img/34499/ameryka-polnocna-przed-pierwsza-fala-nielegalnych-imigrantow/

 18. snag said

  Temat wanka-wstanka na gajowce – Ciekawe czy ktos zabierajacy glos na temat zadal sobie chwile trudu zeby sprawdzic czy Joanelle Romero skonczyla jakiekolwiek studia i na czym opiera swoje ‚rewelacje’ ,…

 19. anonim said

  Znaczy panie Snag że indyjan nie wymordowano jeno zasymilowano…z ziemią?

 20. snag said

  Anonim @ 18 ,…

  Przeczytaj pan jeszcze raz moj post, zakoduj co napisalem i przestan pieprzyc ,…

 21. ruler said

  Nie można tu zapomnieć o Cecilu Rhodes`ie, który za pieniądze Rotschildów zawładnął był pokaźną częścią Afryki, eliminując z powierzchni ziemi plemię Matabele. Tutaj chodziło głównie o diamenty.

 22. Tekla said

  Ad.17

  Prosze poczytac ksiązki dr Mate Gabor kandyjskiego psychiatry
  > https://en.wikipedia.org/wiki/Gabor_Mat%C3%A9_(physician)/ ,
  który skonczył studia w Kanadzie napisał wiele ksiązek o uzaleznieniach ..i o holocauscie Indian.

 23. revers said

  .http://www.whale.to/c/indianlands76ty.jpg
  .http://www.whale.to/b/additi43.jpg

  http://rationalwiki.org/wiki/American_Indian_Genocide

  Obozy koncetarcyjne dla indian byly juz kwitnacym raju demokracji w Fort Snelling w latach 1862 – 63 roku praktykowane

  Inne masakry Siuxow, mimo przyjecia chrzescianstwa w formie kultu wovoka w Wounded Knee, pisze sie ze od 1492 roku do 1850 roku wyginelo 18-19 milionow pierwotnych native amerykanow.

  http://www.danielnpaul.com/WoundedKnee.html

 24. snag said

  Tekla @ 22 ,…

  Psychiatrzy niech pisza ksiazki na tema psychiatrii a nie social engineering ,…

 25. Tekla said

  Snag@22

  Prawda w oczy kole..dobry lekarz to tez humanista..a psychiatra ..wiadomo lekarz duszy..

 26. snag said

  Sure 😉 ,…

  Co piaty dzieciak w szkole jest na jakims psycho dope a liczba uzaleznionych od psycho alternating drugs podwaja sie co 9 lat.

 27. snag said

  Tak bylo 2 lata temu ,…

  70 MILLION AMERICANS TAKING MIND-ALTERING DRUGS
  ——————————————————————————————–
  http://www.wnd.com/2014/02/70-million-americans-taking-mind-altering-drugs/#!

 28. Tekla said

  Moze dlatego warto posłuchac doktora..dlaczego tak jest..

 29. revers said

  Wounded Knee

  I obozy koncetarcyjne dla indian byly juz kwitnacym raju demokracji w Fort Snelling w latach 1862 – 63 roku praktykowane

 30. snag said

  Tekla @ 26 ,…

  Czym roznia sie shrinki (psychiatrzy) od ulicznych dealer’ow ? ,…

 31. Tekla said

  Snag @ 28..

  no ten jest inny,,z dedykacja dla pana..i dla wszystkich ,ktorzy maja dzieci,wnuki..

  .https://www.youtube.com/watch?v=7qMHBYFmdcA

 32. Anucha said

  Cochise , Geronimo- Apacze
  Siedzący Byk, Szalony Koń- z plemienia Dakotów
  Tecumseh- z plemienia Szaunisów.

  Któż nie słyszał o tych wielkich wodzach i wojownikach.
  Koczis jako jedyny zjednoczył wszystkie plemiona Apaczów w walce przeciwko najeźdźcom.
  Wszyscy oni walczyli z przeważającymi siłami wygrywając potyczki i bitwy dzięki sprytowi i odwadze.
  Co prawda większość kojarzy Apaczów z Winnetou z książek Karola Maya , ale to czysta fikcja i wyobraźnia autora który nawet nie był w Ameryce przed napisaniem wielu powieści ” o dzikim zachodzie”.
  Ale przyznaję wciągające to były tytuły.

  A w dniu dzisiejszym hegemon powrócił do europy i przygotowuje się do eksterminacji Słowian.

 33. Marucha said

  Re 10, 11:
  W tym, co napisał p. Bobola jest wiele racji. Zderzenia cywilizacji na ogół tak się kończą.
  Ale nie zawsze.
  Jeśli jedna z cywilizacji jest reprezentowana przez chrześcijan (nie zaliczam do nich protestantów), to może mieć miejsce to, co się zdarzyło w Ameryce Południowej:
  Indian traktowano jak boże istoty z duszą. Chrzczono ich. Układano słowniki i gramatyki ich języków. Wchodzono z nimi w związki małżeńskie. Tamtejsi Indianie ocaleli. I to nie w rezerwatach.

 34. morgan said

  Panie Snag- nie wiem, czy slyszal pan o niejakim Sheridanie /gen.amerykanski/, ktöry stwierdzil,ze DOBRY INDIANIN TO MARTWY INDIANIN.

 35. Zenon K. said

  Re:34
  Już jedno pokolenie po lądowaniu Hiszpanów w Meksyku, Indianie mieli nadane wszelkie prawa poddanych króla Hiszpanii. Korona bardzo serio wzięła odpowiedzialność za nowych poddanych: na konkwistadorów i ich potomstwo za łamanie praw przyznanych Indianom posypała się lawina wyroków- od zakazu przebywania w koloniach, poprzez banicję, aż do kary śmierci- w krótkim czasie zapadło ich w takich sprawach około 500.
  Kolonializm państw katolickich był na ogół znacznie mniej opresyjny, niż państw heretyckich. Wyjątki potwierdzają tylko regułę.

 36. revers said

  cytat32, „A w dniu dzisiejszym hegemon powrócił do europy i przygotowuje się do eksterminacji Słowian”.

  Colonel Chivington and his men cut fetuses out of the women, slaughtered infants by stepping on their heads with their boots, cut the genitals off men and women, and decorated their horses and wagons with scalps, genitalia, and other body parts, before parading through Denver.[9]

  No to snaga na pociecie, za demokracje amerykanska http://rationalwiki.org/wiki/American_Indian_Genocide

 37. Zgorzkniały said

  Tutaj inne spojrzenie na temat:
  http://konserwatyzm.pl/artykul/4639/czy-w-ameryce-polnocnej-doszlo-do-ludobojstwa-indian/

  Uprzedzając pytania, nie biorę żadnej ze stron. Jestem ciekaw porównania obu artykułów.

 38. peacelover said

  Podobny kolonializm jak w Ameryce z eksterminacja Indian, obecnie tez jest praktykowany!
  Takie projekty jak np. Polin, Judeopolonia, Zydobandera, agresja w Syrii czy prowokowanie Rosji,
  to symptomy, ze niektorzy ciagle mysla podobnie.

  Przypuszczam, ze atomowa lekcja uspokoi ich temperamenty !

 39. Piskorz said

  re 34.”.DOBRY INDIANIN TO MARTWY INDIANIN”..TAKA-GADKA SZMATKA..Tak samo Holendrzy mówią o Niemcach…o lat chyba..!!

 40. snag said

  Revers @ 36 ,…

  Czytaj co podrzucasz (jesli potrafisz) bo sie smieszasz ,…

  „Estimates of the pre-Columbian population vary widely, though uncontroversial studies place the figure for North, Central and South America at a combined 50 million to 100 million,[2] with scholarly estimates of 2 million[3] to 18 million[4] for North America alone. An estimated 80% to 90% of this population died after the arrival of Europeans,[5] overwhelmingly from factors which deniers of genocide argue were beyond most human control — e.g., smallpox epidemics[6] — Europeans, especially the Spanish conquistadors, also killed thousands deliberately”

 41. Zerohero said

  @33, Marucha

  Biorąc pod uwagę co Indianie z Ameryki Pd. mieli kiedyś a co teraz, nie uważam by ocalenie było zbyt wielkie. A JEDNAK prawdą jest co Pan pisze. U mieszkańców Ameryki Południowej często widujemy kogoś z indiańskimi rysami twarzy, choćby Chavez miał typowo indiańskie rysy. W Ameryce Północnej czystka była totalna, miała charakter metodycznej eksterminacji.

  i nie mogę sobie odmówić uwagi….miała miejsce już po tym jak Krym wszedł w posiadanie Rosji. Hipokryzja USmanów poraża swoją diabolicznością. Ich elity mają w swoim języku specjalne słowo na to: hucpa.

 42. revers said

  No za zgorzchnalych skalp placono pol funta, za kobiety polowa mniej, za dzieci ok 1/5 funta klakow.

  Dobranoc traper.

 43. snag said

  Mordowanie bezbromnnych Indian jest kolejnym mitem – Zanim nie wynaleziono luski z kula, Colt’a i Winchester’a Indiance mieli duza przewage bo do powtornego zaladowania muszkietu czy karabinu z kapiszonem i czarnym prochem Indianiec potrafil przebyc ponad 200 metrow na koniu i skutecznie razic z luku (strzal im nie brakowalo) z kilkudziesieciu ,…

  ——
  Od razu mówiłem, że Indianie to bandyci. Jak biały do nich z karabinu, to oni mu z łuku na koniu, zamiast stać spokojnie i czekać, aż mu łeb odstrzelą…
  Admin

 44. snag said

  Revers @ 41 ,…

  Robisz durnia z siebie albo nim jestes ,…

 45. snag said

  Revers @ 41 ,…

  Na marginesie halda rzekomych czaszek bizonowych wyglada na ladowana tasma w wiekszej rzezni bydla podobnie jak wegiel Bizony zabijano na miejscu obdzierano ze skory reszte zostawiano kojotom ,…

  Po prawej stronie widac budynek – Podobnie wyglada historia (czyli BS) ekterminacji ,…

 46. snag said

  W tym ‚genocide’ jest tyle prawdy ile z mydlem z zydow produkowanym w Stuthoff

 47. snag said

  Morgan @ 34 ,…

  Podobnie twierdzili Indianie; ‚dobry osadnik to martwy osadnik’ ,…

  Przypominam, że Indianie byli U SIEBIE. Poza tym owo powiedzonko wygląda mi na naprędce sklecony bullshit.
  Admin

 48. snag said

  Revers @ 41 ,…

  Nie wiesz przypadkiem od kogo biali zapozyczyli zwyczaj skalpwania ? Ciekawostka, serca wyrozniajacych sie wojownikow pokonanego szczepu czy oddzialu bialych byly spozywane (na surowo) przez starszyzne zwyciezcow ,…

  Aha, no to już wiem, dlaczego wymordowano miliony Indian. Jako nauczkę, że nie wolno spożywać serc pokonanych wojowników.
  Admin

 49. anonim said

  Snag ja pieprze? To pan pierdolisz tak talmudycznie. No bo skoro nie wymordowano ich wszystkich bezpośrednio tylko wyzdychali od nieznanych sobie chorób przywleczonych przez białych to znaczy że wasz buk tak chciał nie?
  I dzięki temu protestanccy boscy wybrańcy są bez winy.
  pan uprawiasz hucpę…

 50. Tekla said

  Komancze – wladcy poludniowych prerii
  (Czesc 4: walki z osadnikami i oddzialami armii USA.
  Zycie w rezerwacie.)
  .
  „Powiedzieliscie ze chcecie abysmy zamieszkali w rezerwacie i ze wybudujecie nam domy.
  Ja nie chce tego. Urodzilem sie na prerii gdzie swobodnie wieje wiatr i swieci slonce.
  Urodzilem sie tam gdzie nie ma ogrodzen i scian. I tam wlasnie chce umrzec.
  Znam kazdy strumien i kazdy las miedzy rzekami Rio Grande i Arkansas.
  Tam zylem i polowalem tak jak tam zyli i polowali moi przodkowie. (…)
  Gdyby Teksanczycy nie wchodzili na nasze ziemie wtedy bylby pokoj.
  Zabrali oni nam te ziemie gdzie trawa jest najzielensza i drzewa najgesciejsze.

  wiecej..

  http://indianistyka.x10host.com/_INDIANIE_KOMANCZE_4.htm

 51. Swarożyc said

  Ad 24
  Le Bon był lekarzem i zdaje się psychiatrą i pisał poczytne książki z dziedziny psychologii społecznej, a jedną – „Psychologia tłumu”, czyta się do dziś…

 52. anonim said

  Do Admina…czym różni się moja kulturalna odpowiedź na jakże kulturalny post Snaga nr 20 od tegoż postu że się nie ukazała?

 53. snag said

  Tekla @ 50 ,…

  Zalaczony cytat wyglada tak sam jak slynne przemowienie wodza Seattle ktore ‚wlozyl’ mu w usta bialy ,…

 54. snag said

  Senor Admin ,…

  Przeczytaj pan uwaznie cytat pod 40 ,…

  Wracajac do Romero, zalozyla non-profit organizacje Red Nation Celebration (RNC) in 1995 i od tej pory zyje jak lord w luksusowej dzielnicy Los Angeles z rzadowych grantow i donacji frajerow. Co zrobila od tej pory? krociutki BS filmik ktorego nie moze sknczyc z braku funduszy mimo ze Hollywood to 90% to liberalowie, dziwne ,…

  Nic na temat baby, z jakiego szczepu pochodzi, jaka szkole skonczyla, podaje sie za aktorke, kompozytorke, producentke a jak poszperasz to nic na podparcie roszczen. W Wiki podaje „As an actress, Romero has appeared in the films Barbarosa, Parasite and Pow wow Highway.[2]” w jakichs 5-tej kategorii filmikach a jak sprawdzisz to nikt o niej nie wspomina.

  Jej roszczenia maja tyle wiarygodnosci co BS ‚polskiego indianca’ ktorego mama przebyla kilkanascie tys mil ze srodkowej Syberii do srodkowej Kanady ,…

  Panu nie chodzi o prawde a o cykliczne gnojenie Stanow bo miedzy Bogiem i prawda amerykanscy Indianie tez skads przywedrowali (ponoc z Azji) i kogos eksterminowali ,…

 55. snag said

  Anonim ,…

  Panska kulturalna odpowiedz to kulturalny BS nic wiecej ,…

 56. NICK said

  Ale jaja.
  Snag. Proponuję nick’a: ‚bura suka’.
  Wtedy jednoznacznie będzie wiadomo.
  Nawiasem. Nie masz honoru ani godności.
  Dziwoląg? Idywiduum?

 57. snag said

  Temat jest walkowany nie pierwszy raz, przedostatnim razem podalem szczepy ktore wybili prawoslawni na Syberii, katolicy w Amerykach. Dzis katolicy niszcza tysiace akrow rain forrest (dziennie) jungli (pluca ziemi) w Poludniowej Ameryce, kradna indianom ostatnie terytoria niszcza kolejne enklawy a towarzystwo na gajowce zajete tym co sie dzialo 200 lat temu mimo ze dzisiejsi Indianie w Stanach zyja w ‚rezerwatach’ czyt. niezaleznych terytoriach z wlasnym rzadem i w 100-tu procentach kosztem amerykanskiego podatnika ,…

  http://www.critfc.org/member_tribes_overview/the-confederated-tribes-and-bands-of-the-yakama-nation/

  Kilkanascie lat temu Indianie podniesli wymagania naleznosci do rasy z 1/16 do 1/8 wymagan dziedzictwa bo biali widzac ze mozna zyc in to niezle na krzywy ryj zaczeli sie przyznawac ze naleza do rasy ,…

  Jakie to szczepy „wybili katolicy” w Amerykach?
  Admin

 58. revers said

  re47

  cos a duzo naogladales sie Apoliptici Mela Gibsona, innych holewodzkich bzdetow, a zakopywania bialych w mrowiskach to kit? czy na mokrym zemyku na pusynym stepie w sloncu.

  Zawsze probowano zastraszyc wroga nie typowymi sposobami ussmiercania, tam tez palono jeszcze przed biaiymi przednia koke, lub rzuto koke po czym obojetne kto jak umrze.

  ma sie rozumiec ze watroobka spozywana na zywo przez amigosow Snaga IIncoporejszen w Syrii jest smaczniejsza od serca?

 59. Przecław said

  Ciekawe, że ci uczeni w piśmie widzą 6 milionów zamordownych żydów, a nie widzą w tym samym czasie bestialsko zamordowanych 35 milionów Słowian, z których olbrzymia większość to Polacy.
  Właśnie, należało by policzyć ofiary 2WŚ, ilu z nich było potomkami tzw.I-szej Rzeczpospolitej. W rozumieniu prawnym wszyscy mieszkańcy 1RP byli Polakami /natione Polonus/ potwierdziła to Konstytucja 3 Maja oficjalnie ustalając nazwę państwa „Polska”.

 60. snag said

  Admin @ 47 ,…

  A ja przypominam ze amerykanscy indianie nie spadli z nieba i tez kogos eksterminowali ,…

  K E N N E W I C K M A N
  By James C. Chatters

  Encounter with an Ancestor

  „The discovery of a human ancestor variously referred to as Kennewick or Richland Man has shed light on the complexity of human immigration to the western hemisphere and ignited a controversy that may affect the future of paleoanthropology in the United States ,…

  „The man lacks definitive characteristics of the classic mongoloid stock to which modern Native Americans belong” ,…

  http://naturalhistory.si.edu/arctic/html/kennewick_man.html

 61. snag said

  Admin @ 57 ,…

  Wymienilem je w przedostatniej ‚dyskusji’ jesli tak mozna ja nazwac, tudziez tubylcow wymordowanych przez prawoslawnych na Syberii, nie bede szukal i sie powtarzal ,…

  Zupełnie niewiarygodne. Katolicy nikogo nie mordowali.
  Admin

 62. snag said

  Panie Gajowy i gajowkowicze ,…

  Nie macie innego problemu? Zajmijcie sie tym gdzie jeszcze mozna cos zrobic ,…

  .https://www.google.com/search?q=rainforest+destruction&espv=2&biw=1455&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiS1KySsLTNAhUIzGMKHfpKDDAQ_AUIBigB

 63. anonim said

  Snag tutaj nie chodzi o to czy Indianie byli źli czy niewinni tutaj chodzi o proste stwierdzenie faktu że USA jakie znamy zrodziły się z eksterminacji indian to jest normalna kolejność dziejowa że jedne grupy ludzkie stają się nawozem historii innych grup choćby Rzym i Kartagińczycy. My zwyczajnie mamy ubaw że wy tego nie chcecie przyznać bo zgodnie z talmudyczną sprawiedliwością eksterminacja istot niższych nie jest ni hańbą ni grzechem…dlaczego więc podświadomie się tego wstydzicie?

  Dobrze Pan to ujął.
  Choć Indian skurwysyny nie musieli wyrzynać.
  Admin

 64. min said

  Admin @ 60 ,…

  „Population decline was heaviest along the South American coastlines and major rivers, where Indian concentrations were greatest. Along the coasts of Brazil, the Guianas, Venezuela, Colombia, and Ecuador, where Europeans came in great force, the Indians were killed in large numbers, died in the course of enslavement, succumbed to new diseases, or fled into the hinterlands in depleted numbers. Conditions were similar along the great river systems, where native populations declined sharply in the first decades after contact with Europeans, their places being filled in the labour pools of colonial society by African slaves, who have made a great contribution to South America’s mixed population.

  Indians who survived European intrusions are those small communities in the marginal, unattractive areas scarcely touched by soldiers and settlers. South of the tropical-forest area, in Argentina and Uruguay, where Indian populations were small and scattered, the coastal groups were again the first to succumb to conquest. In the Gran Chaco, resistance to Spanish settlement was fierce and temporarily successful, but, in time, these Indians were nearly wiped out by disease in mission centres and elsewhere” ,…

  http://www.britannica.com/topic/South-American-Indian

  Bullshit.
  Admin

 65. Maćko said

  http://www.independent.org/publications/the_lighthouse/detail.asp?id=3652#1
  1) John Muir versus Yosemite’s Miwok Indians

  Yosemite National Park is home to majestic valleys, breathtaking waterfalls, and an endless labyrinth of hiking trails. It’s been a mecca for vacationing families and intrepid backpackers for more than 100 years. Longer ago, however, it became home to the Mikwok Indians, who cultivated crops in the lush Yosemite Valley. John Muir, the naturalist and activist who secured Yosemite for the National Park System, urged government officials to remove the Miwok. Their expulsion is one of many tragedies–including the killing of 300 Shoshone Indians for the sake of depopulating Yellowstone–resulting from the „balance of nature” doctrine, an idea that scientific ecologists have long since abandoned, according to Independent Institute Research Fellow Ryan M. Yonk, co-author of Nature Unbound. READ MORE

  Chca wywalic ostatnich Indian z Parku Yellowstone aby byl bardziej parkiem.
  Bydlaki.

 66. Rafał said

  Polaków więcej wymordowano niż żydów ! ! ! !

 67. Bernard Korzeniewicz said

  Zwracam uwagę, że pomiędzy obozami koncentracyjnymi dla Indianami a II Wojną Światową są jeszcze obozy koncentracyjne dla Filipińczyków i Burów – USmany i Brytole zrobili to JEDNOCZEŚNIE w 1898.
  O ile o Filipinach można jeszcze przeczytać, to po upadku RPA strony o masakrach na burach powstawały i znikały zamykane w ramach „walki z rasizmem”.

  P.S – jeśli ktoś zna jakieś linki, to chętnie sam poczytam.

 68. snag said

  Macko @ 65 ,…

  I dobrze bo gdyby tam byli to zasrali by piekno natury kasynami, sklepami z tytoniem z jednorekimi bandytami i zeby odwiedzic placil bym 5x tyle niz dzis ,…

  ‚Ekspertom’ w kraju sie nie dziwie, naczytali sie commie PR lektur ale twoja ignorancja dobija ,…

  Czym sie rozni dzisiaj bialy od indianca? ,…

  Ano tym ze bialy czesto zapie*dala dwie prace, splaca dom, auto czy dwa, placi za ubezpieczenie a jak ma syna czy corke na uczelni to oboje siedza po uszy w dlugach kiedy Indianin nie robi nic ma wszystko wlacznie z jedzeniem (oprocz auta czy dwoch) za darmo i nie rzadko Winnibago za 75 tys na driveway’u i stac go na miesiac wakacji i wypady w weekend ,…

  Wszystko co widzisz w ‚rezerwatach’ nierzadko male miasteczka wlacznie ze szkolami, podstawowa/highschool, domem kultury, osrodkiem zdrowia z lekarzem, straza pozarna, drogami do i wyjazdowymi zbudowano za podatki ciagnacego nierzadko dwie prace six-pack-joe ,…

  Poza tym, Indianiec moze kupic dom na mojej ulicy korzystajac z rzadowych nisko-procentowych pozyczek, olewac miejskie zarzadzenia, zrobic zlomowisko z front i back yard a mnie nie wolno przejechac droga prze ‚rezerwat’ bez ich pozwolenia ,…

 69. snag said

  Bernard Korzeniewicz @ 67 ,…

  Nie sa a byly 120 lat temu, jesli chodzi o Filipiny to prawie do XX wieku i pod hiszpanskim (katolickim) kolonializmem ,…

  Szukaj pod Boer wars ,…

 70. Andrzej61 said

  http://alltube.tv/film/niebieski-zolnierz-soldier-blue-1970-lektor/22881

 71. anonim said

  Kolejne mijanie się od odpowiedzi przez Snaga.
  Znaczy że ta jałmużna w zupełności im wyrównuje utratę 98% posiadanych terytoriów przed pojawieniem się białych? Skoro US gov jest taki ch.u.jny to dlaczego nie pozwoli im używać regionalnej waluty takiego indiańskiego dulara zapegowanego 1 :1 do normalnego zielonego drukowanego przez FED? Przecież całe to bogactwo jest wyrwane indyjanom więc 10 miliardów w tą czy w tą to nic a jaka uczciwość by była.

 72. snag said

  Anonim @ 71 ,…

  Zacznijmy od tego ze polnocno-amerykanscy indianie nie znali konceptu posiadania ziemi – Na reszte z ‚dularem’ zapegowanym czy nie (pierwszy raz slysze) szkoda czasu bo w odpowiedzi moglbym odpalic skoro reszta cywilizowanego swiata go akceptuje to niby dlaczego indiancow wylaczyc ,…

  Mam lepszy pomysl, powrocmy do koralikow i muszelek 😉 ,…

 73. snag said

  Anonim ,…

  Jeszcze jedno, nikt cie nie zmusza do przyjmowania ‚jalmuzny’ dostajesz ja tylko jak wyciagasz reke. Ta ‚jalmuzna’ zrobi to co kolonistom sie nie udalo, dokonczy dziela bo z braku zajecia pija i cpaja nie wspominajac o efaktach ubocznych jak epidemii samobojstw czy przyroscie niedorozwinietych dzieciach splodzonych bedac nacpanym czy po pijoku ,…

  ——
  Zupełnie, jak z tym facetem, co obrzygał drugiego, a potem rzekł „Co się gapisz, obrzygańcu?”.
  USmani zdegenerowali Indian, którzy nie znali ani alkoholu, ani narkotyków – a teraz pokazują ich palcem: „Patrzcie, jakie to pijaki i ćpuny”.
  Admin

 74. Marucha said

  Re 72:
  Zacznijmy od tego, że Indianie nie wyobrażali sobie, że ktoś może mieć na własność ziemię, która została dana wszystkim. Podobnie, jak powietrze.
  Protestanckie bydło wykorzystało to bez żadnych skrupułów.
  Pan nie widzi oczywiście w tym nic złego. Skoro to ja okradłem, a nie mnie okradli, to jest dobrze i sprawiedliwie.
  Pan jest totalnie amoralną osobą.

  Co do dolara… owszem, wciąż jest używany. Z rozpędu i ignorancji. Ale jego czas się kończy. Oby jak najprędzej. Może wreszcie świat odetchnie od bandytów i złodziei z FED.

 75. Marucha said

  Ad 73:
  Przy okazji warto zastanowić się, jaki jest związek nachalnego wciskania dolara do handlu międzynarodowego i wściekłość USRaela, gdy jakieś państwa odchodzą od dolara – z faktem, że większość banków na świecie jest kontrolowana przez żydowskich banksterów (z Rotschildami na czele) a także że drukarnia dolarów zwana FED jest własnością Żydów.

 76. snag said

  Panie Marucha ,…

  Uparcie i szerokim kolem omija pan fakt ze ci biedni Indianie nie spadli z nieba, ze skads przywedrowali, ze najprawdopodobniej exterminowali poprzednikow na tej ziemi i zajeli ich miejsce ,…

  Panu nie chodzi o obiektywne zglebienie zagadnienia a jeszcze jedna okazje do gnojenia protestantow ,…

  Daj se pan spokoj z dularem bo jak nie bedzie dulara to bedzie yuan a jak nie yuan to yen czy inny umowny papierek ,…

  Szkoda zdrowia i nerwow ,…

  Kogo eksterminowali?
  Admin

 77. snag said

  P. Admin ,…

  Napisalem wyraznie „poprzednikow na tej ziemi i zajeli ich miejsce” – Nie wazne jaka teorie wasc faworyzujesz, kazda z nich mowi o wedrowce ludow ,…

  Mimo wszystko ciekawym, jakich to poprzedników eksterminowali Indianie. Bo na razie to gołosłowie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.