Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Putin: USA to jedyne supermocarstwo na świecie, ale nie mówcie jak żyć

Posted by Marucha w dniu 2016-06-18 (Sobota)

Władimir Putin – prezydent Federacji Rosyjskiej, stwierdził, że Stany Zjednoczone to jedyne supermocarstwo na świecie. Putin zaznaczył jednak, że USA nie może mieszać się w wewnętrzne sprawy Rosji oraz wpływać na relacje Moskwy z Brukselą.

„Ameryka to wielkie mocarstwo. Dzisiaj, na pewno, jedyne supermocarstwo. Przyznajemy to. Chcemy i jesteśmy gotowi pracować ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Władimir Putin podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.  „Ale nie trzeba nam, aby oni ciągle mieszali się w nasze sprawy, pokazywali jak żyć, przeszkadzali Europie budować z nami relacje” – kontynuował.

Prezydent Rosji wypowiedział się również na temat sankcji, które zostały nałożone na jego kraj. Putin uważa, że liczne ograniczenia handlowe, owszem, uderzają w Rosję i kraje Unii Europejskiej, ale nie w Stany Zjednoczone.

„Ich nie obchodzą te sankcje. Skutki naszych działań (red. odpowiedzi Rosji na sankcje ze strony państw zachodnich) w żaden sposób się na nich nie odbijają. Odbijają się na Europie, a na USA nie odbijają się wcale. Zerowy efekt, ale Amerykanie mówią swoim partnerom: musicie pocierpieć. Po co oni cierpią? Ale jeśli chcą, to niech cierpią” – powiedział Władimir Putin.

Przywódca Rosji wypowiedział się również na temat zbliżających się amerykańskich wyborów prezydenckich: „Będziemy pracować z dowolnym prezydentem, któremu zaufanie okaże amerykański naród w nadziei na to, że będzie to człowiek, który będzie dążyć do rozwijania relacji z naszym krajem oraz będzie pomagać w budowie bardziej bezpiecznego świata”.

W jednej z wypowiedzi Władimir Putin pochwalił Donalda Trumpa. Stwierdził, że jeśli zostanie on prezydentem Stanów Zjednoczonych, to z pewnością będzie dążył do normalizacji, nienajlepszych ostatnimi czasy, stosunków między USA i Rosją.

http://pikio.pl

Komentarzy 20 to “Putin: USA to jedyne supermocarstwo na świecie, ale nie mówcie jak żyć”

 1. AlexSailor said

  Ale sobie jaja JE Putin robi.

 2. Spartakus62 said

  Myślę Władimirze Władymirowiczu, gdy Donald Trump zostanie kolejnym prezydentem USA, to pierwsza jego decyzja, to będzie właśnie zniesienie dotkliwych sankcji ekonomicznych na Rosję. I rzeczywisty pokój miedzy obydwoma mocarstwami, a to wróży dobrze dla świata.

 3. Boydar said

  Pięknie, prawdziwie i po ludzku powiedziane. Że „łagodnie jak gołębie” a sprytnie „jako lisy” nie śmiem dodać.

  Jakiś czas temu rzekła Makrela – „Polacy wcale nie musieli tego robić”; teraz Putin – „Ale jeśli chcą, to niech cierpią”. Czyli oboje wskazują, że dalej Bóg ma tylko nasze ręce i to my wybieramy jutro. Nie dzisiaj. Dzisiaj wybraliśmy wczoraj.

 4. revers said

  Nie becz, nie miaucz, nie szczekaj … . Wystaw sie Putinie i swoja trzodke, tak jak uczynili to przywislanscy golodoopcy, doopowlazy …

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-ciekawostki/item/87870-nie-pytaj-nie-miaucz-nie-szczekaj-kanada-legalizuje-zoofilie

 5. guła said

  „Jak żyć Pan wiesz? Boże wielki a skąd?”
  Zdjęcie embarga z FR przez szwatowy szwat nie wchodzi w rachubę z przyczyn oczywistych. I ględzenie trzy po trzy niczego tu nie zmieni.

 6. Glos Prawdy said

  Сiekawe, czy Stany byliby supermocarstwem gdyby nie drukowali dollary, pewnie nie.

 7. Boydar said

  Skąd ten cytat, Panie Guło ? Nie ogarniam.

 8. Spartakus62 said

  Ale pan jesteś ciemny Guła, jak tabaka… w rogu. A dlaczego przy nowym rozdaniu na szczycie władzy w USA, sankcje nie miałby być zniesione? W ogóle jaki jest powód ich trwania?

 9. Zerohero said

  Jedynym powodem wdrażania sankcji jest pilnowanie by żaden kraj nie wyrósł na niezależny ośrodek władzy. Na początku lat 90 atak finansowy na Japonię (wg. Japończyków skutki gorsze niż klęska w II Wojnie) , ponieważ Japonia była wtedy „cwaniakiem”. Za cwaniaka teraz USA uznały Europę i Rosję. Troszkę je stemperują w sankcjach, a potem opduszczą i przejdą na Chiny.

  Przeciętny Kowalski jeszcze nie wie o chińskim imperializmie, cierpieniach opozycji, cierpieniu Tybetu i groźbie ataku na Tajwan.

  ale się dowie.
  i jak obejrzy ze 20 wydań wiadomości w TV, to zacznie się dzielić zawartością rozumku z rodziną przy stole, tak jak się dzieli obecnie swoją wiedzą na temat „putlera”.

 10. guła said

  Zamierzał Pan napisać „po co ten cytat” a nie „skąd”. Doskonale Pan, Panie Boydar „ogarnia” temat i wie pan doskonale, że „szwente naj … ” – co ja piszę, oczywiście szwat szwatowy nigdy, przenigdy, nie pozwoli na jakiekolwiek ulgi w stosunku do FR bez jej totalnego zreformowania. Na ich modłę i potrzeby.
  Ich siła w druku dolarów, jak to zauważono, który jest walutą rezerwową szwata szwatowego. Une drukują szwat te petrodolary wykupuje.
  A w razie co, kolejny reset.

 11. guła said

  .https://www.youtube.com/watch?v=wDrY-S8xNjA

 12. Boydar said

  Drogi Panie Guło. Autentycznie sądziłem że to część czegoś większego, ja prosty chłopak jestem i biorę rzeczy takimi jakimi są.

  Skoro jednak ta kwestię mamy wyjaśnioną, można przejść dalej. Nie tyle wiem, że „… szwat szwatowy nigdy, przenigdy, nie pozwoli na …” co jestem tego oczywiście prawie pewien. „Pozostaje do ustalenia” kogo mamy na względzie operując tym pojęciem. Daje się bowiem zaobserwować dość wyraźny trynd, do skakania z okien wysokich budynków. Czy to jest szwat szwatowy ? Trochę pewnie tak, a przynajmniej na taki się lansował do niedawna. Znaczy się cóś się było zmieniło. Trudno wyczuć dlaczego; może taki plan był zawsze, może czegoś się dowiedziano, może, może, może. Nie mniej jednak, nie uważam, że Rosja szczególnie się ostatnio przejmuje szwatowymi planami. To znaczy uwzględnia je, ustawiając w stosownych miejscach posterunki, ale żeby jakaś panika, to w żadnym razie. Cała reszta to rosyjska maskirowka w najlepszym gatunku. Rosji już nikt i nigdy na kolana nie powali; duch i technika zaszły zbyt daleko.

 13. USA-Darmowa praca niewolników z Afryki , do tego drenaż mózgów z całego świata, łącznie z niemieckimi uczonymi i ŻADNEJ wojny na swoim terenie / secesyjna na własne żądanie/.Na USA pracował cały świat………to Babilon!!!
  Jak porównać to z Rosją, targaną wojnami, milionowymi stratami ludzkimi, zniszczeniami itp. tooooo nie ma o czym gadać!!
  Cytat:
  Kiedy naukowcy potwierdzili, że uran może być wykorzystany do stworzenia broni o wielkiej mocy, we wrześniu 1943 roku w Stanach Zjednoczonych został wdrożony tajny Projekt Manhattan. Połączył on naukowców z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Europy, Kanady, Stanów Zjednoczonych w jeden międzynarodowy zespół, przypomina doktor nauk technicznych Igor Ostriecow:

  „Niemcy miały dość duże zapasy uranu. I one wpadły w ręce Stanów Zjednoczonych. Ponadto amerykański program przebiegał znacznie sprawniej, ponieważ pracował tam taki gigant myśli, jak niemiecki fizyk Heisenberg. Sądząc po tym, że Projekt Manhattan rozwijał się dość sprawnie we wczesnych stadiach, Amerykanie dysponowali jakąś dodatkową informacją. A ona mogła pochodzić tylko z Niemiec.

  Sam Albert Einstein powiedział później, że jego udział w stworzeniu bomby atomowej sprowadzał się tylko do jednego – napisania listu do prezydenta Roosevelta. Naukowiec był świadomy niebezpieczeństwa tego typu odkryć. A prawdopodobieństwo tego, że naziści jako pierwsi zdobędą bombę jądrową, zmusiło Einsteina do tego zdecydowanego kroku, uważa Walerij Garbuzow, zastępca dyrektora Instytutu USA i Kanady RAN::
  Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2014_11_26/Niemiecka-bron-apokalipsy-6199/

 14. RomanK said

  Panie Gulo…nie da pan rady…operuje pan w innym wymiarze.
  To co powiedzial prez Putin…jest prawda..zatem mowi prawde..a ze ja mowi glosno to znaczy, ze czyni to celowo.
  Co jest celem prez. Putina?
  Wyslanie sygnalu do wlaczacych o wladze -Ukladow Wladzy USA.
  Sygnal ma za zadanie poglebienie polaryzacji Ukladu w USA.
  Uklad Finansowy zdycha….to najciezszy kryzys, w jaki popadl Uklad od 1913 roku…z kazdego poprzedniego kryzysu Kahal Finansowy wychodzil obronna reka spychajac koszty- jakie powodowal na panstwo, ktore poprzez wojne przerzucalo go na w wojnie pobitych.
  Teraz istneije pilna potrzeba Wojny..jako lekarstwa na najostrzejszy kryzys Pieniadza …..jaki dotknal Uklad.
  I prez Putin..postepuje tak by wozek z tlenem nie dojechal na czas:-))))
  Embargo na stosunki z Rosja nie szkodza Rosji…nie szkodza yez USA…szkodza wszystkim innym…i sa po to zeby utrzymac wszystkich wasali USA w posluszenstwie.
  TO po raz drugi kiedy Rosja jest na tyle silna ,zeby zareagowac na wewnetrzne sprawy USA. Pierwszy raz pomoc Lincolnowi ..i teraz ….drugi raz…
  Sytuacja jest taka , ze NATO w chwili obecnej sie nie liczy..wogole ..bez wzgledu na to co wydaje sie roznym glupkom wlacznie z Macierewiczem i jemu podobnym…Zatem opcje proxy sie skonczyly ..nawet w Syrii…i jesli zaiskrzy…nie ma wojen proxy…Zostaje sam na sam…a to moze sie skonczyc i dla jednych i dla drugich unicestwieniem….i rozpadem na wiele panstewek…Na to ani jedni ani drudzy nie maja ochoty.. Zadnej!
  Kto tego nie rozumie jest kiepem…ale jak pan to wytlumaczy po polsku panie Gula polsko(bu)phonom???panska sprawa:-)))

 15. Zgorzkniały said

  „Ameryka to wielkie mocarstwo. Dzisiaj, na pewno, jedyne supermocarstwo. Przyznajemy to. Chcemy i jesteśmy gotowi pracować ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Władimir Putin podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. „Ale nie trzeba nam, aby oni ciągle mieszali się w nasze sprawy, pokazywali jak żyć, przeszkadzali Europie budować z nami relacje” – kontynuował.

  „Ich nie obchodzą te sankcje. Skutki naszych działań (red. odpowiedzi Rosji na sankcje ze strony państw zachodnich) w żaden sposób się na nich nie odbijają. Odbijają się na Europie, a na USA nie odbijają się wcale. Zerowy efekt, ale Amerykanie mówią swoim partnerom: musicie pocierpieć. Po co oni cierpią? Ale jeśli chcą, to niech cierpią” – powiedział Władimir Putin.

  Prosty język, od razu przechodzący do sedna. Łukaszenka też tak przemawia. Ogromny kontrast z zamulaniem zachodnich polityków, zawsze wypowiadających się w „pokrętny” sposób który może mieć nawet i kilka znaczeń/podtekstów.

 16. peacelover said

  Cel prezydenta Putina jest zupelnie jasny:
  Nie dopuscic do niszczacej konfrontacji teraz !!!
  a dlaczego ??? bo my (Rosja ! ) jestesmy silni , ale poczekajcie jeszcze troche,
  a bedziemy o wiele silniejsi , ale juz teraz nie mamy zamiaru was (Ameryki !) sluchac !!!

  Na tym polega (szalona i ukryta !) przewaga Putina !!!

 17. Boydar said

  @ Pan Peacelover (16)

  Wszystko wskazuje, że nie tylko „teraz”; jeżeli będzie możliwe to „w ogóle”. Sądzę iż Putin i Jego ekipa mają pewność, że bez skutków ubocznych wojna wygrana ze złem musi mieć postać autodestrukcji (tego zła). Inaczej mówiąc wystarczy i trzeba doprowadzić do sytuacji kiedy zadusi się ono samo. Tylko wtedy nasze zwycięstwo będzie pełne i Boże.

  Ale to nie znaczy, że cofnie się (Putin) przed miażdżącą ripostą jeśli zostanie zmuszony.

 18. Glos Prawdy said

  AD: „Łukaszenka też tak przemawia” – Lukaszenka nie ma ani odrobimy dyplomacji w swym prostym jak się wydaje przemawianiu. To że wali prosto z mostu, nie oznacza rozumnej mowy i nie przynosi nam białorusinom korzyści, raczej go można nazwać demogogiem. Szczerość -to wględne pojęcie i chyba jedyny walor, który mu jeszcze pozostał na dziesiejszy dzień.

  Dajcie nam go. Jaki jest.
  Admin

 19. NICK said

  Wieszczu. Donald Trump?
  Nooo. Chyba, że z Rosją przeciw Chinom. To być może.

  Niżej nie czytałwszy.

 20. Putin to nie taki zimny czekista , jak powtarza do znudzenia pewien co raz bardziej nudny Stachu , lecz dobry szachista. Obecnie odgrywa ostatnia partie z Obama , ktoremu jednak zalezy by odejsc do historii jako pokojowy noblista . Wspolpraca obu mocarzy przebiega pomyslnie , szczegolnie na polu walki z IS, wiec czemu sobie oszczedzac slodkich slowek? Ale czas goni . Jesli na jesieni wygra wybory wariatuncio Trump, to wszystko bedzie mozliwe , takze pomyslny scenariusz . Jesli wygra pirania Hillara , to nic pomyslnego dla swiata to nie wrozy. Wlasnie ustalono w Nato , ze hacking na maile Hillary i amerykanskie sluzby wywiadowcze , o ktory oczywiscie obwiniany jest Putin, jest rownoznaczny z atakiem na integralnosc USA , wiec zezwala Nato i jego aliantom na zbrojna odpowiedz . Hillara bedzie prowokowala i szukala pretekstow do ruszenia na Rosje az do skutku. Ale w jakim celu? w czym zagraza komukolwiek Rosja? celem sa w zasadzie Chiny , najwiekszy rywal USA w walce o hegemonie na swiecie. A tu rozwiazanie problemu jest chyba calkiem proste i juz dobrze sprawdzone – wprowadzic Chinom ” wolnosc , demokracje i dobrobyt ” i w ciagu pol roku mamy sklocone i zdestabilizowane Chiny w wojnie domowej o prawde , lustracje i wodza niepokalanego czerwona transformacja .

Sorry, the comment form is closed at this time.