Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

To zwykła bezczelność

Posted by Marucha w dniu 2016-06-19 (Niedziela)

W wywiadzie udzielonym dla dziennika „Rzeczpospolita” w dniu 15 czerwca br. wicepremier ukraińskiego rządu Iwanna Kłympusz-Cyncadze powiedziała m.in.:

„Ukraina teraz próbuje rozliczyć się ze swoją trudną historią, z jej różnymi aspektami, które dopiero odkrywamy.

Bardzo wiele zostało sfałszowane, w szczególności przez sowiecką propagandę, sowieckich historyków. Historycy muszą teraz zbadać, czy rzeczywiście Szuchewycz był odpowiedzialny za te straszne rzeczy, czy może ktoś inny nakładał mundur UPA i zabijał w imieniu UPA. Mieliśmy wiele takich przypadków!”.

Na postawione zaś pytanie: „Dla pani osobiście Roman Szuchewycz to bohater?”, Kłympusz odpowiada: „Jest bohaterem Ukrainy, takie otrzymał odznaczenie! To osoba, która zrobiła bardzo dużo dla budowania ukraińskiego państwa. Powtarzam: historycy muszą dopiero ustalić, czy Szuchewycz zrobił coś złego innym narodom. Jeśli tak, to będziemy musieli spuścić nasze głowy przed najbliższymi sąsiadami i przeprosić za te straszne rzeczy – o ile oczywiście zostały dokonane”.

Warto wspomnieć, że premier Kłympusz-Cyncadze jest wnuczką Dmytro Kłympusza, jednego z przywódców „Siczy Karpackiej” (sił zbrojnych Ukrainy Karpackiej, autonomicznego tworu w ramach Czechosłowacji utworzonego w wyniku układu monachijskiego pod koniec 1938 r.). Formacja ta podporządkowana była ściśle OUN, sam Kłympusz zaś należał do bliskich współpracowników Romana Szuchewycza, późniejszego dowódcy UPA.

Słowa ukraińskiej wicepremier stanowią dowód na wyjątkową bezczelność neobanderowskich władz, rządzących obecną Ukrainą. Można ją jedynie porównać z hipotetyczną sytuacją, w której ktoś z rodziny Heinricha Himmlera powiedziałby wprost o konieczności przeprowadzenia rzetelnych badań nad ludobójczą polityką Reichsführera SS i całej III Rzeszy. Bo jest wiele niejasności, bo przecież w mundury SS i innych nazistowskich formacji również mogli przebierać się Rosjanie… Z cytowanego fragmentu widać też jak na dłoni, że potomkom i spadkobiercom ukraińskich zbrodniarzy w IV RP po nastaniu „dobrej zmiany” pozwala się na coraz więcej.

Patrzeć tylko, gdy obok „kłamstwa smoleńskiego” penalizacji podlegać będą w Polsce także wszelkie wypowiedzi mogące być uznane za szkalujące pamięć po „bohaterskiej” UPA. Wszak podobne przepisy obowiązują już od dawna na Ukrainie, w Polsce zaś już dziś osoby głoszące prawdę o ukraińskim ludobójstwie w najlepszym razie są szkalowane i napiętnowane jako „agenci Putina”, w najgorszym zaś lądują w więzieniu…

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 14 to “To zwykła bezczelność”

 1. RomanK said

  Panie Motas…dwoch kolegow poszlo na kolae do koshernej restauracji…najlepszej w Warszawie- pan wisz o ktore ja mowie:-)))
  I zamowili Karp po zydowski.
  Kiedy kelener podal karp na polmisku, Srul wzial noz i pokroil na dwie nierowne polowy. Swojemu przyjacielu Mordce nalozyl na talerz leb i troszki gnatow , a sobie ladny kawalek miesisty od ogona….
  Na to Morka zareagowal..
  – Srul ty zrobiles nieladnie!
  – Co nieladnie?
  – No bo- jak bym ja dzielil rybe to sobie bym nalozyl leb z gnatami..
  – Wisz Mordka- to ja naprawde nie rozumiem o co ciebie chodzi””””,,przeciez masz leb z gnatami……

 2. Dziadzius said

  kiedys napisalem ze historycy tacy jak Wiktor Poliszczuk, Prus i inni historycy z jego czasu obliczali ilosc Polskich ofiar rzezi na tak okolo 600,000. Potem nasi premierowie jakos zbili ta liczbe na tak plus-minus 200,000 a teraz wydaje mi sie ze ta nowa polsko- ukra historia zmieni to na to ze–
  **DWOCH Polakow bilo sie widlami i kilku ukrow przylecialo z pomoca by ich rozbroic ale juz za pozno- Oni sie pozabijali bo sami wpadli na widly po kilka razy. Dano im wiec wspanialy cerkiewny pogrzeb z honorowa gwardia upa a batiuszka wspomial na slowianska milosc do braci Polakow.**

 3. Marian said

  Kurważ twoja mać!, ty banderóko zakłamana, fuck you, yourself! Idi w pizdiec!

 4. NICK said

  Do kogo? (3).

 5. Joannus said

  Ad 2
  No właśnie.
  Wdrażanie ”dobrej zmiany” rownolegle ze wzrostem procentowym ukrów, doprowadzi do rewizji danych liczbowych ofiar.
  Wspólna komisja zredukuje ok 500 tys do liczby odkrytych w mogilach szczątków, co raczej mają udokumentowane. Resztę szacunku, jakikolwiek by nie byl zapiszą na konto przebranych za banderowców wrażych ”sowietów”.
  Wszak Kijów-Warszawa wspólna sprawa, wymaga postępu we wzajemnym zbliżeniu.

 6. Patrzeć tylko, gdy obok „kłamstwa smoleńskiego” penalizacji podlegać będą w Polsce

  Niedźwiedź się pogubił. W jaki sposób głoszenie smoleńskiego kłamstwa jest objęte penalizacją?

 7. Niedźwiedź rozumie, iż w 39 przebrani za hitlerowców sowieci wyłamali szlaban i zaatakowali Polskę od zachodu. A potem Polacy wybudowali obozy żeby tam gazować. Chyba nareszcie jest jasnośc w tej materii.

 8. Marian said

  (4) to takie trudne do kogo? a może jakieś sugestie?

 9. markglogg said

  A może jakieś sugestie?

  Otóż wicepremier ukraińskiego rządu, pani Iwanna Kłam(i)pusz(się) stwierdziła:

  Bardzo wiele zostało sfałszowane, w szczególności przez sowiecką propagandę, sowieckich historyków. Historycy muszą teraz zbadać, czy rzeczywiście Szuchewycz był odpowiedzialny za te straszne rzeczy, czy może ktoś inny nakładał mundur UPA i zabijał w imieniu UPA. Mieliśmy wiele takich przypadków!

  No to mnie przyszły na myśl, omawiane dość szczegółowo w dzisiejszym dzienniku TVPI, burdy w Marsylii pomiędzy względnie małą grupką „Rosjan” a dużo większą bandą Anglików, kilka dni temu. Na zdjęciach wyraźnie widać, że walą dobrze wyćwiczeni fachowcy, prasa brytyjska spekuluje, że to Putin wysłał do Marsylii swe służby specjalne w przebraniu kibiców.

  A mnie, z okazji ogólnej nagonki na Rosję (zakaz udziału w Olimpiadzie w Rio de Janeiro dla wszystkich rosyjskich lekkoatletów itd.) ci „rosyjscy specnazowcy” walący fachowo krzesłami – na szczęście plastykowymi – Angoli, dzięki sugestii pani wicepremier Ukrainy Kłam(i)pusz(się), zaczęli się kojarzyć z ukraińskim Prawym Sektorem. Jego doborowa drużyna, wysłana przez panią premier Kłam(i)pusz(się)na EURO, udając Rosjan zrobiła fachową rozróbę w Marsylii. Nawet przecież pewną ilość rosyjskich paszportów SBU mogła z łatwością dostarczyć „swojej drużynie” biorącej udział w EORO. Jak „wojna hybrydowa” to HYBRYDOWA, zgodnie z zasadami przytoczonymi przez panią premier Kłam(i)pusz(się) przed innymi.

 10. Chutor said

  .http://www.olejow.pl/readarticle.php?article_id=250

  Strony Kresowiakow i ich potomkow, obecnie zyjacych na Ziemiach Odzyskanych czesto zawieraja materialy o gierojach z UPA i ich ofiarach.

 11. Wojtek said

  Każdy ukrop to kłamca, złodziej lub bandyta. Niestety, nie ma od tej reguły wyjatków. Dzicz to dzicz. Każdy Polak powinien sobie to uswiadomić, zanim w plecy zostana mu wbite widły.

 12. Inkwizytor said

  Jak przyjedzie do Polski z wizytą do Jarek Majdaniarz i Antek Trotylewicz będą banderówkie całować rączki i nóżki

 13. Marian said

  Ad 9 – ta banderowska bladź napisała „o ile (te straszne rzeczy) oczywiście zostały dokonane”. Ona ma wątpliwość, przecież cerkiew pobłogosławiła, topory poświęciła, jak tu nie wątpić, przecież rizali w słusznej sprawie… – banderowcy nigdy się nie przyznają, nie przeproszą i Przemyśla się nie wyrzekną. Tylko po co za nich gęby nadstawiać i psuć sobie stosunki z Rosją?

  dodała jeszcze: „Bardzo wiele zostało sfałszowane, w szczególności przez sowiecką propagandę, sowieckich historyków”, paradoksalnie w sprawie Wołynia to Moskwa woła za nas głośno i przypomina światu to ludobójstwo.

 14. Boydar said

  Dobrze zorientowane wróble ćwierkają, że ABW „bierze się” realnie za rezydujących w Polsce entuzjastów banderyzmu. Nie wiem ile w tym prawdy. Ale słyszał kto, żeby wróble kłamały ?

Sorry, the comment form is closed at this time.