Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Maverick o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  lewarek.pl o Pamiętajmy o losie Serbów
  Sceptyk o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (51 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-06-20 (Poniedziałek)

Prezydent Duda wysyła naszych żołnierzy, aby walczyli z Państwem Islamskim, choć to nie nasza sprawa. Możemy zatem oczekiwać, iż Państwo Islamskie wyśle swoich żołnierzy do Polski.
Do tej pory nie mieliśmy w Polsce żadnych zamachów terrorystycznych. Czas nadrobić zapóźnienia, bo cała Europa się z nas śmieje.

A poniżej wpisujmy różne luźne uwagi i komentarze.

Danie z piasta

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/06/17/wolne-tematy-50-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/06/23/wolne-tematy-52-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 220 do “Wolne tematy (51 – 2016)”

 1. Listwa said

 2. Jutro możecie spodziewać się informacji w prasie (GazPol, GazWyb) o rosyjskim ataku hakerskim na…. polskie banki. W Józefowie pod Warszawą gdzie jestem nie działają terminale płatnicze. Tylko gotówką. Nie działa też serwer email poczty w Świerku…

  Jestem dość dobrze obeznany w temacie hakerstwa i wirusowania (Boże broń, nigdy nic złego nie zrobiłem). Zdajecie sobie sprawę z tego, że kiedyś najwięcej świństwa pochodziło z Korei Płd ? Bo tam duże bazy amerykańskie. Teraz mamy ich tutaj. … …

 3. RomanK said

  Principium spatiis vicissim!

 4. snag said

  Listwa @ 1 ,…

  Widze ze ten Jablonowski jest expertem od wszystkiego 😉 ,…

 5. volviak19 said

  Ja to mówię- tylko gotówka, to wolność, nie dajmy sobie wprowadzić kasy internetowej- bo to smierc.
  Kilka razy robiłem zakupy i awaria terminala w Tesco, nie masz gotówki, nie masz co jeść.
  2 razy zdarzyło mi się na stacji benzynowej: sprawdzam w domu: mam 25 zł na koncie, tankuję za 20 zł, a tu się okazuje że brak środków, dobrze że miałem gotówke, bo jak bym oddał benzynę z baku?
  Po sprawdzeniu w domu okazało się że w tym samym czasie pobrali sobie za prowadzenie rachunku 12 zł i dlatego zabrakło.
  Teraz jak tankuje to muszę miec równowartość w gotówce-piszę to ku przestrodze.

 6. Listwa said

 7. „Principium spatiis vicissim!”

  niech pan przetłumaczy. Góoglownica nie stworzona do łaciny

 8. Siggi said

  Z biura ks.Tadeusza regularnie otrzymuję informacje o najnowszych publikacjach księdza Isakowicza-Zalewskiego,z którym miałem przyjemność kilka razy spotykać się podczas jego wizyt w moim miasteczku wojewódzkim Z.G.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-odpowiada-ukraincom-naciski-beda-jednak-nadal/zd312v?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 9. MatkaPolka said

  Lekarze-nobliści: Ponad 1,3 miliona ludzi zabitych w amerykańskiej „wojnie z terroryzmem”

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/04/09/lekarze-noblisci-ponad-13-miliona-ludzi-zabitych-w-amerykanskiej-wojnie-z-terroryzmem

  Międzynarodowe stowarzyszenie organizacji medycznych opublikowało opracowanie konkludujące, że w prowadzonych przez USA wojnach w Iraku, Afganistanie i Pakistanie zginęło ponad 1,3 mln ludzi.

  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej (IPPNW), wraz z Lekarzami na Rzecz Odpowiedzialności Społecznej i Lekarzami na Rzecz Globalnego Przetrwania, opublikowali raport zatytułowany „Liczba ofiar śmiertelnych. Dane liczbowe o stratach w ludziach po 10 latach ‘wojny z terroryzmem’”. W badaniu zajmowano się zgonami, których bezpośrednią bądź pośrednią przyczyną była ponad dekada prowadzonych przez USA wojen w trzech krajach: Iraku, Afganistanie i Pakistanie, choć nie wliczono zgonów z innych krajów zaatakowanych przez amerykańskie i sojusznicze siły zbrojne, w tym Jemenu, Somalii, Libii i Syrii.

  W opracowaniu zauważono, że podczas gdy Stany Zjednoczone uważnie monitorują dane liczbowe o stratach w ludziach w siłach sprzymierzonych – 4804 zgony koalicjantów w Iraku, 3485 w Afganistanie – liczba cywilów i bojowników zabitych przez USA i ich sojuszników jest „oficjalnie ignorowana”.

  Komentarz SOTT: Nawet liczba zgonów wśród sił sojuszniczych jest najprawdopodobniej mocno okrojona. (SOTT – Signs Of The Time – Znaki Czasu)

  Dochodzenie IPPNW, którego źródłem były dokładnie przeszukane rezultaty badań i danych, opublikowanych przez organizacje ONZ, agencje rządowe i organizacje pozarządowe, zakończyło się wnioskiem, że trwające wojny „bezpośrednio lub pośrednio zabiły około 1 miliona osób w Iraku, 220 tys. w Afganistanie i 80 tys. w Pakistanie”.

  „Liczba ta jest około 10 razy wyższa niż liczba, jakiej świadoma jest opinia publiczna, eksperci i decydenci”, napisali autorzy badania. „A są to tylko ostrożne szacunki. Całkowita liczba zgonów w tych trzech krajach… może przekraczać 2 mln”.

  Badanie wymienia również inne próby, podjęte w celu uzyskania dokładnej liczby ofiar amerykańskich wojen, a wśród nich są:

  Badanie z Lancet z 2006 roku, uważane za najbardziej drobiazgowe z przeprowadzonych w tamtym czasie dochodzeń w sprawie ilości irackich ofiar. Badacze oszacowali, że w okresie od marca 2003 do czerwca 2006 roku zginęło 655 tysięcy Irakijczyków. Uzyskane wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Lancet, jednym z najbardziej prestiżowych czasopism medycznych na świecie.

  Badanie ORB International z 2008 roku: londyńska agencja sondażowa ORB International opublikowała wyniki sondażu, szacując ilość ofiar śmiertelnych w Iraku na ponad 1 milion, choć podobnie jak w przypadku badania Lancet, wyniki były mocno krytykowane, nawet przez inne grupy, zbierające dane o ofiarach.

  Badanie PLOS z 2013 roku: Czasopismo medyczne PLOS oszacowało liczbę Irakijczyków zabitych od 2003 do 2011 roku na ponad 500 tysięcy. Autorzy badania przyjęli ostrożne podejście, żeby zapobiec ewentualnej krytyce stosowanej przez nich metodologii.

  Licznik Irackich Ciał: Iraq Body Count [IBC, projekt prowadzony od 2003 roku przez grupę ochotników] zarejestrowany w Wielkiej Brytanii. Najbardziej ostrożne szacunki liczby Irakijczyków zabitych w czasie trwania amerykańskiej inwazji i okupacji i tak podają sześciocyfrową liczbę ofiar śmiertelnych; IBC doliczył się 108 tys. irackich cywilów zabitych w okresie amerykańskich działań, od marca 2003 do końca 2011 roku. Iraq Body Count szacuje, że od rozpoczęcia amerykańskiej inwazji 211 tys. Irakijczyków zginęło gwałtowną śmiercią.

  Komentarz SOTT: Nawet najbardziej ostrożne szacunki są nieprzyzwoicie wysokie.

  Stwierdzenie IPPNW, że USA „oficjalnie ignorują” liczbę cywilów i żołnierzy zabitych przez swoje wojska jest tylko częściowo prawdziwe. Choć generał Tommy Franks, który dowodził amerykańską inwazją na Irak, powiedział: „nie liczymy ofiar”, utajnione amerykańskie dokumenty, które wyciekły dzięki WikiLeaks, ujawniły, że wbrew publicznym wypowiedziom urzędnicy amerykańscy prowadzą taką ewidencję i doliczyli się 109 032 Irakijczyków zabitych w latach 2004-2009. Większością ofiar byli niewinni cywile.

  „Jestem przekonany, że jednym z naszych najgroźniejszych wrogów są poglądy, których podstawą są ofiary wśród ludności cywilnej” – gen. Stanley McCrystal, 2009

  W 2005 roku – nieco ponad dwa i pół roku od rozpoczęcia wojny – prezydent George W. Bush powiedział, że zabito 30 tys. Irakijczyków. To rzadki przypadek, kiedy amerykański lider potwierdza śmiertelne konsekwencje swoich działań.
  „Pragnienie rządów, by ukryć pełny obraz i koszt interwencji zbrojnych oraz wojen, nie jest niczym nowym” – pisze amerykański lekarz Robert M. Gould w przedmowie publikacji. „Dla Stanów Zjednoczonych historia wojny w Wietnamie jest symbolem. Ogromna cena, jaką zapłaciła Azja Południowo-Wschodnia – w tym liczba ofiar, szacowana na co najmniej dwa miliony wietnamskich cywilów, oraz długotrwałe skutki zdrowotne i środowiskowe po użyciu herbicydów, takich jak Agent Orange – wciąż nie jest w pełni znana większości Amerykanów”.

  Podobnie jak fakt, że od końca II wojny światowej siły militarne Stanów Zjednoczonych zabiły więcej niewinnych cywilów niż wojska któregokolwiek innego kraju – niewygodna to prawda dla narodu, którego mieszkańcy w zdecydowanej większości uważają się za wyzwolicieli, nawet kiedy ich rząd wspiera niezliczoną ilość brutalnych dyktatur – część z nich ludobójczych – na całym świecie i obala demokratycznie wybrane rządy, uważane za niepożądane przez Waszyngton i elitarne interesy amerykańskie, głównie wszelkiego rodzaju korporacje.

  „Ten brak potwierdzenia z naszej strony jest nie tyle niedopatrzeniem, co raczej zwyczajem, egotyczną reakcją na okropności wojny i amerykańską tradycją od wielu dziesięcioleci. Uważamy się za wielkoduszny i współczujący naród i często tacy jesteśmy” – napisał w 2012 roku John Tirman, dyrektor Centrum Studiów Międzynarodowych na Massachusetts Institute of Technology (MIT), w artykule dla Washington Post.

  „Jednak jeśli chodzi o nasze wojny toczone za granicą, troska o ofiary ogranicza się do amerykańskich żołnierzy”, dodał. „Dlaczego my, Amerykanie, milczymy o głównych ofiarach naszych wojen? Istotną rolę odgrywa tu nasz własny wizerunek, stworzony na podstawie tego, co historyk kultury Richard Slotkin nazywa ‘mitem pogranicza’ – gdzie słuszna przemoc wykorzystywana jest do poskromienia lub unicestwienia dzikusów na każdym skrawku ziemi, który staramy się podbić. Przez setki lat mit pogranicza był jednym z najsilniejszych narodowych przekonań Ameryki”.

  Dziś Amerykanie zabijają jednakowo bojowników i cywilów na odległych pograniczach, w szerokim półksiężycu obejmującym muzułmańskie kraje od Somalii i Jemenu przez Syrię i Irak w dół do Afganistanu i Pakistanu, z siedzącym nerwowo w środku Iranem. W międzyczasie prezydent Barack Obama zabiega o prawo eskalowania amerykańskiego zaangażowania w wojnę z bojownikami Państwa Islamskiego – pomimo że istnieją, w większości ignorowane, wiarygodne raporty dotyczące ofiar wśród ludności cywilnej w tej wojnie – i wyłącza operacje w Syrii i w Iraku z bardziej rygorystycznej polityki zapobiegania śmierci cywilów podczas nalotów dronów.

  Komentarz SOTT: Wolność. Demokracja. Tak właśnie wyglądają.

 10. MatkaPolka said

  Fragment
  Wydział Zarządzania – Uniwersytet Warszawszki
  David A. Stockman, 2014, Wielka Deformacja, czyli jak skorumpowano …
  http://www.wz.uw.edu.pl/…/id12031-11s.Stockman_Wojna….
  militarno-przemysłowego, w wyniku których, budżet zbrojeniowy na rok 1981 wzrósł … przed zdobyciem nieuzasadnionych wpływów przez kompleks militarno-przemysłowy. … Według nowszych danych SIPRI wydatki USA na zbrojenia w roku.

  Wielka Deformacja, czyli jak skorumpowano amerykański kapitalizm.
  Fijorr Publishing. Przekład: Jerzy Strzelecki. (787 stron)

  Tytuł oryginału: The Great Deformation. The Corruption of Capitalism in America, 2013

  O Autorze

  1975 – 80 – Kongresman Partii Republikańskiej

  Od stycznia 1981 do sierpnia 85 – Dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu w administracji
  Ronalda Reagana. Ustąpił ze stanowiska na znak protestu przeciw polityce zadłużania
  państwa. Po odejściu z Białego Domu działał na Wall Street ze zmiennym powodzeniem,
  najpierw w Salomon Brothers, a następnie – na własny rachunek.

  Jest ortodoksyjnym neoliberałem. Nieprzejednanym wrogiem zadłużania państwa,
  drukowania pustego pieniądza, zasilania nim rynków finansowych i wielkich korporacji.
  Prowadzi blog „Contra Corner Daily Digest” znany z krytyki Białego Domu. Komentuje
  także politykę zagraniczną.

  Np. wpisy o Ukrainie z 2 i 4 kwietnia: Obama’s Coup in Kiev; An
  economic disaster for the Ukrainian people. (Obliczono, że wstąpienie Ukrainy do UE
  kosztowało by ten kraj $170mld).

  X X X

  W Stanach Zjednoczonych Wielka Deformacja jest bestsellerem: „najważniejszą książką z
  teorii ekonomii od czasów Adama Smitha”, „książką na którą czekaliśmy i za napisanie której
  mamy u Stockmana wielki dług.”
  Publikacja ta wywołała ostre polemiki, może dlatego, że autor, używając dosadnego języka, wskazuje nazwiska głównych winowajców katastrofy finansów publicznych Stanów Zjednoczonych oraz wymienia firmy, które nieprawnie skorzystały ze wsparcia podatników.

  Polskie wydanie tej najważniejszej książki nie wzbudziło zainteresowania. Warto jednak
  zapoznać się z nią. Niektóre zjawiska zachodzące w Ameryce mogą odbić się także na
  kondycji naszej gospodarki, np. zadłużanie państwa, powodowane rozdętymi wydatkami na
  zbrojenia. Autora oburza ratowanie korporacji Zbyt Wielkich By Upaść (To Big To Fail) oraz
  karmienie pustym pieniądzem przez FED gigantycznego kasyna jakim jest globalny rynek
  finansowy.

  Punktem wyjścia rozważań Stockmana jest decyzja Richarda Nixona podjęta w sierpniu 1971
  r. w Camp David, którą autor nazywa zbrodnią. „Tricky Dick brutalnie ogłosił bankructwo
  państwa… Odejście Stanów Zjednoczonych od zobowiązań z Bretton Woods, polegających na
  wymienialności dolara na złoto, zapoczątkowało epokę globalnej manipulacji kursami walut,
  kreacji kolosalnych długów, spekulacji finansowej i niestabilnego światowego wyścigu w
  drukowaniu pieniądza” (ss. 15 -16).

  FED i kolejne rządy Stanów Zjednoczonych, mimo neoliberalnej retoryki, interweniują na
  rynku, pogłębiając zadłużenie Państwa. Winowajcami są niekompetentni prezydenci
  republikańscy: Nixon, Reagan, obaj Bushowie. „Prezydenci zostawiają inicjatywę grupom
  kolesiów, które zawłaszczają aparat Państwa, działając wyłącznie dla swoich korzyści,
  ignorując interes ogólnospołeczny. Departament Skarbu i FED opanowane są przez ludzi z
  Goldman Sachs, działającymi na korzyść wielkich banków.” Zjawisko to autor nazywa kapitalizmem politycznym, a także – kompradorskim, faszyzacją prywatnej gospodarki podporządkowanej decyzjom kół politycznych.

  Paradoksalnie, ta teza neoliberała Stockmana jest zbieżna z poglądami Naomi Klein i Jamesa
  Galbraitha (syn sławnego Johna), uważanych za lewicowców.

  Klein system rządów w USA nazywa korporacjonizmem.. Oto cechy korporacjonizmu wg
  Klein:
  a. transfer znacznej części publicznych zasobów w prywatne ręce korporacji,
  b. zadłużenie państwa na olbrzymią skalę,
  c. stale rosnąca przepaść w dochodach bajecznie bogatej elity a resztą ubogich obywateli,
  d. agresywna retoryka nacjonalistyczna dla usprawiedliwienia rosnących wydatków na
  bezpieczeństwo, służących prowadzeniu za granicą prywatnych wojen,
  e. sojusz polityki i biznesu, w obrębie którego handluje się przywilejami i kontraktami.

  (Doktryna szoku. Jak współczesny kapitalizm wykorzystuje klęski żywiołowe i kryzysy
  społeczne).

  Natomiast J.K. Galbraith rząd G. W. Busha nazywa Predator State i definiuje jako „system
  ekonomiczny, w którym całe sektory zbudowano tak by ucztować na systemach
  projektowanych oryginalnie dla celów publicznych, by służyły klasie średniej. Korporacyjna
  republika po prostu administruje system rabunku (rozdz. X s. 31). W istocie jednak to nie
  państwo jest drapieżcą, lecz grupy interesu, które wykorzystują aparat państwa do łupienia
  obywateli oraz krajów słabszych politycznie.

  Książka Stockmana jest totalnym oskarżeniem rządów Stanów Zjednoczonych o zadłużanie
  państwa i kreowanie pustego pieniądza na różne sposoby. Jej najważniejszym wątkiem jest
  ekspansja państwa wojny. Niniejszy tekst ograniczam właśnie do tego tematu.
  Zdaniem Stockmana, Stany Zjednoczone prowadzą liczne wojny w różnych częściach świata
  w wyniku kolosalnego rozdęcia budżetu Pentagonu i rozbudowania sektora produkcji broni
  od początku rządów Ronalda Reagana. Jego następcy na stanowisku prezydenta (oprócz
  Clintona) nie byli w stanie ograniczyć wydatków publicznych na ten cel ani powstrzymać
  machiny produkcyjnej, toteż jedynym sposobem spowolnienia wzrostu amerykańskiego
  arsenału jest jego zużywanie i sprzedaż. Jak ze strzelbą w teatrze: skoro jest to musi wystrzelić.

  Sygnałem do rozpoczęcia ekspansji wojennej było słynne przemówienie Reagana, jako
  kandydata na prezydenta, wygłoszone w Chicago w 1980 roku, w którym przedstawił on
  swoją doktrynę wojenną. Według niego, Związek Radziecki przygotowuje się do
  wyprzedzającego uderzenia atomowego na Stany Zjednoczone, toteż należy zbudować system
  ochrony przed atakiem radzieckim. Trzeba więc ustawowo zapewnić co roku
  pięcioprocentowy wzrost wydatków na zbrojenia.

  Urzędujący jeszcze prezydent Jimmy Carter, dla podtrzymania swoich szans na reelekcję,
  uwzględnił ten postulat Reagana w budżecie na rok 1981. Carter mimo to przepadł w
  wyborach, ale swoją poprawką uruchomił lawinę dalszych żądań finansowych kompleksu
  militarno-przemysłowego, w wyniku których, budżet zbrojeniowy na rok 1981 wzrósł o 60%
  wobec roku 1980. Właśnie rok 1981 przyjęto jak bazę dla wzrostu budżetów w kolejnych
  latach administracji Reagana.

  Proces ten Stockman ujął tak:

  „W kilka dni po objęciu przez Reagana urzędu prezydenta Biały Dom popełnił kolosalny błąd wystawiając Pentagonowi otwarty czek znany jako 7% wzrostu wydatków. Ten ogromny zastrzyk niemal potroił budżet militarny – ze $142 mld do 370 w okresie sześciu lat…” Łączny budżet Pentagonu na lata 1982–86 osiągnął $1,46 biliona. Jest to więcej niż cały budżet federalny Cartera za ostatnie trzy lata (s.97).
  I dalej:
  „…kolejni prezydenci dostali ogromny potencjał militarny do prowadzenia licznych niepotrzebnych
  wojen, inwazji i okupacji, gdyż rozbudowana przez Reagana armada świetnie się do tego
  nadawała” (s.94). Ta „bezprecedensowa ekspansja państwa wojny” spowodowała nakręcenie
  spirali długu publicznego.

  „Na zakupy związane z nuklearnymi siłami strategicznymi przeznaczono $30 mld, czyli tylko
  2% całego finansowania, które wydano na program bombowca B-1 opartego na
  przestarzałej technologii” (s. 98).
  Natomiast niemal całość środków podarowanych Pentagonowi wydano na wyposażenie i szkolenie sił konwencjonalnych: lądowych, morskich i powietrznych, nieprzydatnych do obrony przed atakiem nuklearnym.

  Zakupiono flotę 600 okrętów, 13.000 czołgów i transporterów bojowych piechoty, 18.000
  samolotów i śmigłowców, setki tysięcy rakiet cruise i pocisków sterowanych. „Broń ta nie
  miała znaczenia w wypadku konfliktu nuklearnego, świetnie się jednak nadawała do
  imperialistycznych inwazji i okupacji. Rozbudowa potencjału militarnego była uzasadniona
  istnieniem Imperium Zła, które za chwilę miało się rozlecieć, a posłużyła do prowadzenia
  wojen z Osią Zła, która wcale nie istniała. Kraj uważany za głównego wroga USA
  zamieszkuje 78 milionów nieszczęśliwych ludzi rządzonych przez mułłów z XII wieku. Jego
  aktem agresji było odparcie ataku Iraku przez 12-letnich chłopców z dubeltówkami. (s. 102)
  Amerykańskie bezpieczeństwo nuklearne w 1981 roku nie wymagało żadnych nakładów.
  „Głównym czynnikiem odstraszania Sowietów była możliwość uderzenia tysiącami rakiet typu
  Trident, znajdującymi się na okrętach podwodnych oraz równa im liczba wystrzeliwanych z
  lądu nakierowanych rakiet Minutemen99.

  Związek Radziecki wówczas chylił się ku upadkowi, nie dysponował potencjałem technicznym do uderzenia wyprzedzającego, ani też

  „Sowiecka strategia wygrania wojny nuklearnej nigdy nie istniała. Otwarte dziś archiwa
  radzieckie dowodzą, że wydatki militarne ZSRR nigdy nie miały charakteru ofensywnego.
  Sowieci nie byli gotowi do zadania pierwszego uderzenia nuklearnego. Wydatki militarne
  prezydenta Reagana zrodziły monstrum wojen okupacyjno-imperialnych.” (s. 99-100)

  Stockman szczegółowo wymienia liczby różnych rodzajów broni wyprodukowanych w USA,
  nadających się do inwazji i okupacji. Produkcję tę trudno przerwać ponieważ zapewnia ona
  miejsca pracy. Ta wzruszająca troska autora o los pracowników, chyba przyćmiła mu
  świadomość zysków bossów kompleksu przemysłowo zbrojeniowego, A pomija on także
  miliony ofiar tych wojen.

  Autor natomiast chwali politykę obronną Eisenhowera (1953-61), który po Drugiej Wojnie
  Światowej był jedynym prezydentem ekspertem w dziedzinie wojskowości. Określił on
  minimum niezbędne do odstraszenia ZSRR na poziomie o 33% niższym niż budżet
  odziedziczony po Trumanie. W pożegnalnym przemówieniu ostrzegał: „Musimy się strzec
  przed zdobyciem nieuzasadnionych wpływów przez kompleks militarno-przemysłowy.
  Potencjał katastrofalnego wzrostu nieuprawnionej władzy istniał i będzie istniał (s. 108).
  Wydatki militarne Eisenhower uważał za marnotrawstwo: „Każdy wyprodukowany karabin,
  każdy zwodowany okręt wojenny, każda wystrzelona rakieta oznaczają kradzież popełnioną
  na tych, którzy są głodni, którym jest zimno. Świat wojska wydaje pieniądze robotników,
  geniusz naukowców, nadzieje dzieci… (s.109).

  Prezydent Clinton, w związku z zakończeniem zimnej wojny, ograniczył wydatki wojskowe
  do $385mld tj. poniżej minimum Eisenhowera, dzięki czemu zostawił po sobie nadwyżkę
  budżetową. Ale za prezydentury G.W. Busha, wiceprezydent Cheney i sekretarz obrony
  Rumsfeld, rządzący Białym Domem, wrócili na ścieżkę wzrostu wydatków zbrojeniowych.
  Byli oni udziałowcami dwóch głównych firm prywatnych obsługujących wojska
  amerykańskie: logistyczna Halliburton i ochroniarska Blackwater (obecnie – Academi).
  Doszło więc do prywatyzacji wojny.

  Według raportu SIPRI-2014 logistyczna udział Stanów Zjednoczonych w światowych
  wydatkach na zbrojenia w 2013 roku wynosił 34% – to więcej niż łącznie siedem kolejnych
  państw tego rankingu. Według nowszych danych SIPRI wydatki USA na zbrojenia w roku
  2014 spadły o dalsze 6,5%, ale jeszcze są o 45% wyższe niż w roku 2001.
  Stockman tak oto podsumował wątek militarny swoich rozważań: „Wyścig zbrojeń lat 80-tych
  stworzył ogromną siłę ekspedycyjną, bez jakiegokolwiek uzasadnienia, która używana była po
  prostu dlatego, że istniała” (s. 109).

  Marian Dobrzyński

 11. Ewa Jabłońska, Tajemnicza śmierć Bieruta – ZAWAŁ CZY ZAMACH? Padł Rażony Referatem – Szczerzej nad tą trumną; Super-HISTORIA, s. 1-3, SUPER Express, 20 VI 2016.

  Nie uważam, że artykuł pani Ewy Jabłońskiej jest zły, bo pięknie tłumaczy POŚMIERTNE Legendy Bieruta, które wynosiły go do Heroizmu Narodowego – bo czymś trzeba było tłumaczyć tą Kuriozalną bądź co bądź śmierć. Śmierć, która dała pożywkę Racjonalistycznej Mitologii Antysowieckiej a tym samym antykomunistycznej, która funkcjonowała w postaci humoru politycznego, np. Najkrótszy Kawał: ZAWAŁ, w który nikt nie wierzył.
  Bierut nie miał jednak nic z Rejtana, który oddał życie Za Polskę, gdyż oddał je za STALINIZM BEZ STALINA, czyli jakbyśmy to powiedzieli dziś za Poststalinizm, a jego Śmierć była nie tyle tragifarsą, co Najlepszym Renesansowym Kawałem Włoskim.
  Stalina zamordował mój dziadek Kabałą Polityczną. Gdy świekier dziadka, pisarz i sowietolog Jerzy Szaniawski powiedział mu, że namiestnik Berii w Polsce Józef Światło vel Fleischfarba był agentem Dwójki to dziadek wiedział, że ma Stalina NA WIDELCU. Było to bowiem niczym list Lenina, w którym ten łaje Żelaznego Feliksa za wyładowywanie Polskich Kompleksów na inteligencji rosyjskiej, który był w kieszeni Trockiego – czym wystarczało tylko odpowiednio Zagrać.
  Dziadek Zagrał więc Światlłą, a ponieważ wiadoma była ANTYTEZA Beria-Żukow więc miał asekurację Rokossowskiego, który w trakcie Awantur BIŁ Świattłę buławą marszałkowską, co biło rykoszetem w generała lotnictwa Freya-Bieleckiego, wobec czego obaj dali drapaka na Bornholm.
  Śledztwo w Warszawie prowadził Bierut a w Moskwie Bułganin i Stalin, który odesłaniem rekomendacji Światły do KC likwidował Frondę, co reaktywowało Samowładztwo.
  To że mój stryj w trakcie tego Śledztwa OSKALPOWAŁ Stalina zdaje mi się być instrukcją Dziadka, którą Bierut przyjął za SWOJĄ, wobec czego Nie Płakał po Stalinie. Przy zamachu na Berię – który był lepszym technikiem władzy od Stalina – Bierut kazał zięciowi oddać pistoletu po zastrzeleniu Berii Kaganowiczowi, ale stryj kazał zawołać Chruszczowa, któremu dał wyładowany pistolet ze słowami WASZYJE DIEŁO i pojechał na lotnisko a Nikita został z BERŁEM, którym wziął pod komendę Prezydium Komitetu Centralnego KPZSb – co było i jest sprawą Towarzyszy Jugosłowiańskich, a jeśli ci tego nie ujawnili to zapłacili za to STRASZNĄ CENĘ.
  Powtarzam, że Śmierć Bieruta to NAJWIĘKSZY KAWAŁ RENESANSOWYCH WŁOCH. Bierut zawiózł do Moskwy nadworną Trucicielkę Kuratowską, z której dworowano, że Otruła Swego Szefa czyli Bieruta. Bierut Udając Antystalinistę a będąc Poststalinowcem, zaprosił cały polityczny obóz Antystalinowski na kołduny litewskie. Marszałek Żukow krzyknął NIE JEŚĆ i kazał dwom znanym z nazwiska generałom nakarmić tymi kołdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ.
  Powstał tumult, w którym oficerowie Żukowa PISTOLETAMI torowali drogę Broz-Ticie, który prowadził słaniającego się Wilhelma Picka, który Pomagał Bierutowi łykać kołduny. Tito zawiózł go samolotem do Berlina, gdzie Picka ODRATOWANO.
  To też jest sprawa Towarzyszy Jugosłowiańskich.

 12. jamek said

  NIEMIASZKI USSR’AELSKIE PROSZĘ STĄD WYYY…..:

 13. MatkaPolka said

  USA – NAPRAWDĘ BANDYCKIE PAŃSTWO
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/zbrojeniowy-moloch-usa

  Czy w Stanach Zjednoczonych przejął władzę nowy kompleks wojskowo-przemysłowy?

  W USA koncern lotniczy Boeing znalazł się w ogniu ostrej krytyki. Szef firmy, Phil Condit, musiał ustąpić ze stanowiska. Okazało się bowiem, że Boeing zbyt zuchwale wykorzystywał swe kontakty w departamencie obrony, aby zdobywać niewyobrażalnie wprost korzystne zamówienia.
  W maju br. siły powietrzne USA zleciły koncernowi lotniczemu z Chicago przebudowę 100 boeingów 767 na samoloty-cysterny. Maszyny te miały być wynajęte na sześć lat przez Pentagon, dopiero później kupione. Wartość kontraktu opiewała na 26 mld dol. i była zdumiewająco wysoka. Boeing obniżył cenę swych samolotów przeznaczonych do tankowania w powietrzu do 21 mld, ale i tak w sierpniu niezależny urząd budżetowy Kongresu obliczył, że kupno 100 nowych maszyn byłoby o 5,6 mld dol. tańsze. We wrześniu Pentagon dokonał nowej analizy kosztów i postanowił nabyć 80 boeingów, a tylko 20 wziąć w leasing.

  NAJDROŻSZA ARMIA ŚWIATA. Ile USA wydaje na swoją armię?

  http://natemat.pl/526,najdrozsza-armia-swiata-ile-usa-wydaje-na-swoja-armie

  Chociaż amerykańska gospodarka walczy z kryzysem, budżet obronny USA rośnie. Dziś jest o 114% większy niż jeszcze 13 lat temu. Każde pięć sekund wojny w Iraku kosztowało Amerykanów tyle, ile wynosi w ich kraju przeciętne roczne wynagrodzenie. Przedstawiamy Wam garść zadziwiających – a niekiedy wstrząsających – faktów na temat sił zbrojnych USA.

  1. USA wydaje więcej pieniędzy na swoje wojsko niż kolejne 15 najmocniej uzbrojonych państw razem wziętych.

  W 2010 roku świat przeznaczył na zbrojenia 1,62 bln dol. Wydatki Amerykanów to aż 43 procent tej sumy, czyli prawie 700 miliardów. Dla porównania: Europa (wliczając Rosję) poświęciła na ten cel 376 miliardów – 24 procent całości. Budżet polskiego MONu wyniósł w tym czasie około 8,5 miliardów dol.

 14. MatkaPolka said

  PROFITY Z LUDOBÓJSTWA – HANDLARZE ŚMIERCIĄ

  Kompleks przemysłowo-militarny: kapitalistyczny system popada w amok

  https://ussus.wordpress.com/2012/12/29/kompleks-przemyslowo-militarny-kapitalistyczny-system-popada-w-amok

  Wywoływanie wojen by karmić krwiożerczą i chciwą bestię kompleksu przemysłowo-militarnego jest popularną praktyką w rzekomo demokratycznych krajach. Podatnicy przyjmują te prztyczki już od dekad pod przykrywką samoobrony i ochrony. Rząd zawsze używa zastraszania do urabiania ich przyzwolenia i aprobaty. Tymczasem korupcja jest szeroko rozpowszechniona, nasz dług narodowy szybuje pod niebiosa a nasza pasożytnicza siła jest łamana. Pasożytnicza ponieważ nie możesz zostać bogatym lub potężnym puki wysysasz krew i życie kogoś innego. W tym przypadku podatników.

 15. Ukraiński doktor Menegele z uśmiechem na mordzie , z uśmiechem na mordzie ukraińska dziennikarka….opowiadają sobie jak to dobijał rannych powstańców donbaskich zastrzykami. Jak mówi teraz można zrobić taki myk, że po wprowadzeniu odpowiedniej substancji injekcją, imituje się zawał lub wylew. Opisy przypadków rannych mogących posiadać wg niego ważniejsze informacje opisywał i przesyłał do SBU/bezpieka Ukrainy/ .
  Doniecki lekarz natomiast opowiada, jak uratowali wielu rannych Ukraińców, operowali ich i ratowali w każdy sposób, tak ze żaden nie zmarł.I nie wyobraża sobie , że lekarz może postąpić inaczej!!
  .https://youtu.be/maW0L4uJNO4

 16. MatkaPolka said

  US Military Industrial Complex

  http://www.fort-russ.com/2016/06/no-lives-matter-theaters-of-war-and-us.html

  The top 10 defense contracts in 2002 before the US obliterated Iraq were as follows:

  1. Lockheed Martin Corp – $17.0 billion
  2. Boeing – $16.6 billion
  3. Northrop Grumman Corp – $8.7 billion
  4. Raytheon – $7.0 billion
  5. General Dynamics Corp – $7.0 billion
  6. United Technologies Corp – $3.6 billion
  7. Science Applications International Corp – $2.1 billion
  8. TRW Inc – $2.0 billion
  9. Health Net, Inc – $1.7 billion
  10. L-3 Communications Holdings, Inc – $1.7 billion

  Wojny na których kompleks militarno przemysłowy zarobił

  The above information, while alarming in itself, requires some context to really see the darkness surrounding the US air force. What follows are some examples of the US Military Industrial Complex doing what it does best – ‚blindly’ dropping munitions for financial profit.

  Nagasaki – 1945
  (***)

 17. MatkaPolka said

  A to wszystko na szczyt NATO W Warszawie

  Witamy Ludobójców w naszych skromnych progach

  No Lives Matter: Theaters of War and the US Military Industrial Complex

  ŻYCIE LUDZKIE NIE LICZY SIE
  ANALIZA ZYSKÓW Z WOJEN KOMPLEKSU MILITARNO ZBROJENIOWEGO USA

  http://www.fort-russ.com/2016/06/no-lives-matter-theaters-of-war-and-us.html

  SIPRI: Rosną globalne wydatki na zbrojenia
  http://www.dw.com/pl/sipri-rosn%C4%85-globalne-wydatki-na-zbrojenia-tak%C5%BCe-w-polsce/a-19164907

  NA ŚWIECIE WZROSŁY WYDATKI NA ZBROJENIA

  http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/18996

  W 2015 roku armie na świecie wydały na obronność jeden procent więcej niż rok wcześniej. Kwota wyniosła 1,67 biliona dolarów i wzrosła po raz pierwszy od 4 lat. Najwięcej na wojsko wydają Amerykanie. W ubiegłym roku było to 596 miliardów dolarów. Z trójki światowych liderów na rzecz Arabii Saudyjskiej odpadła Rosja. Polski budżet obronny to około 10 miliardów dolarów.

 18. Nemo said

  @4 Snag

  „Widze ze ten Jablonowski jest expertem od wszystkiego.”

  Zamiast smętnie popierdywać proponuję wskazać w którym miejscu pan Jabłonowski powiedział nieprawdę 😀

 19. RomanK said

  ad& Oczywiscie panie Zbigniewie:, proasze:

  Zasada wzajemnosci obowiazuje!

 20. Boydar said

  Bardzo sprytne, bardzo …

  http://historia.wp.pl/title,Czy-Polacy-powinni-wybaczyc-Ukraincom-zbrodnie-wolynska,wid,18368172,wiadomosc.html

 21. Piskorz said

  re 17..”Zamiast smętnie popierdywać proponuję wskazać w którym miejscu ” TAK JEST, popieram..!! TAKIE SMĘTNE POPIERDYWANIE..w iście polski stylu , niestety!!

 22. Boydar said

  @ Pan Nemo (17)

  Z ogromnym bullem ale trudno nie zgodzić się z konkluzją mr Snaga. Nie zarzuca także p. Jabłonowskiemu głoszenia nieprawdy. Wyprzedził Pan bieg wypadków.

  Podobno p. Jabłonowski vel Olszański, jest stryjecznym bratem doktora Jaśkowskiego. Powiązania rodzinne są zresztą znacznie szersze. Tak gdzieś wyczytałem ale już nie pamiętam gdzie.

 23. snag said

  Nemo @ 17 ,…

  Daj mi przyklad kiedy Trump wypowiadal sie na temat szczepionek a w tym rzekomo zapobiegajacym rakowi szyjki macicy u nastolatek, (dosc uwaznie go sledze) kandydat na prezydenta za duzo placi za minute w TV i ma wazniejsze tematy niz szczepionki – Ten kit jest dobry dla takich jak ty ktorzy klikaja na ten szajs i nabijaja kase cwaniaczkom ,…

 24. Maćko said

  4. Snagu – KAZDY wyksztalcony i na biezaco z tym co sie dzieje dookola, wie, ze szczepionki i leki sa zródlem zysku dla PharMafii i bywa ze wiecej szkodza niz lecza. Zasluga Pana Jablonowkiego jest, ze o tym mówi publicznie, dobrze, jasno i wyraznie, dzieki czemu wiecej ludzi wie wiecej.
  Jan Pan nagra ciekawe wypowiedzi na jutiubie to zareczam panu, ze powielimy je z radoscia wsród patriotów

 25. MatkaPolka said

  Liczba Ofiar
  po 10 latach „Wojny z Terrorem”.
  Irak – Afganistan – Pakistan
  Pierwsze wydanie międzynarodowe marzec 2015
  IPPNW International Physicians for the Prevention of
  Nuclear War (Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1985)

  raport Licznik Ofiar – RDC
  rdc.pl/wp-content/uploads/…/raport-Licznik-Ofiar.pdf
  rzeczywistą liczbą ofiar wojen, szczególnie w Iraku, Afganistanie i Pakistanie, a … utrzymać dominację militarną USA w czasie całej zimnej wojny i później.

  Raport: ponad 2 mln osób zabito podczas operacji USA na Bliskim Wschodzie

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150328/178663.html

  W ciągu 12 lat działań bojowych Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie zabito tam 1 milion 300 tysięcy osób. To liczba ofiar z trzech tylko państw – Iraku, Afganistanu i Pakistanu, głosi raport międzynarodowej organizacji Physicians For Social Responsibility, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 1985 roku.

  W Iraku podczas amerykańskiej operacji wojskowej zginęło około miliona osób, czyli mniej więcej 5 % cywilów w tym kraju, 220 tysięcy zabitych było w Afganistanie i 80 tysięcy w Pakistanie. Organizacja podkreśla, że w tych cyfrach nie zawiera się liczba zabitych w wyniku wspólnych operacji Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Jemenie i Syrii. Przy ich uwzględnieniu łączna liczba ofiar mogłaby wynieść nawet powyżej dwóch milionów.

  Ponadto w raporcie podkreśla się, że około 3 milionów mieszkańców Iraku, Afganistanu i Pakistanu zbiegło z kraju po bombardowaniach przeprowadzonych przez Pentagon.

  „Otrzymane cyfry są około 10-krotnie wyższe niż te, które podaje oficjalna statystyka, i którymi operują główne media oraz eksperci. (…) USA prowadzą skrupulatne rachunki ofiar wśród własnych żołnierzy wciągniętych w wojnę z terroryzmem, jednak nie istnieje żadna statystyka ofiar wśród cywilów. To umyślne zaniedbanie” – głosi raport.
  Obliczenia Physicians For Social Responsibility opierają się na wynikach różnego rodzaju badań, statystyce ONZ, danych rządów oraz rozmaitych organizacji pozarządowych.

 26. Maćko said

  https://www.granicenauki.pl/wzorce-piekna-32952
  BARTOSZ BROŻEK28.03.2016
  Paradoks wybitnych uczonych i artystów polega na tym, że aby stworzyć coś wielkiego i nowatorskiego, muszą skrupulatnie naśladować poprzedników. Do Prawdy i Piękna nie ma dróg na skróty.
  —–….
  Wielka teoria

  Mało jest dziś tak zdezawuowanych pojęć jak „piękno”. Uznaje się zwykle, że kryterium piękna jest kwestią całkowicie subiektywną: co podoba się mnie, nie musi podobać się tobie. Co jedni uznają za piękne, inni mają prawo skwitować kwaśną miną. Jak wiadomo, nie zawsze tak było. Aż do XVII wieku pojęcie piękna wyznaczała tzw. Wielka Teoria, wywodząca się z przywoływanych powyżej rozważań pitagorejczyków.

  Wedle tej koncepcji istotą piękna była odpowiednia proporcja: rzecz można było uznać za piękną, jeśli jej części znajdowały się we właściwej relacji do siebie. Mówiąc inaczej: sztuka – rozumiana jako umiejętność wytwarzania rzeczy pięknych – zakorzeniona była w strukturze rzeczywistości. Tworząc dzieło piękne, artyści odkrywali jakąś prawdę o naturze rzeczy – stąd średniowieczni myśliciele mogli twierdzić, że verum et pulchrum convertuntur, pojęcia prawdy i piękna są wzajemnie wymienialne, znaczą ostatecznie to samo. Sztuka religijna – np. bizantyjska ikona, tworzona wedle precyzyjnie skodyfikowanych wzorców – stanowiła więc drzwi do transcendencji.

  Między XVII a XX wiekiem wszystko się zmieniło. Uznano, że „piękno jest pojęciem na tyle wadliwym, że niepodobna budować jego teorii. I nie jest właściwością tak cenną, jak przez wieki sądzono. Nie jest już też istotnym zadaniem sztuki. Jeżeli dzieło sztuki wstrząsa, silnie uderza odbiorcę, to jest ważniejsze, niż gdyby zachwycało swym pięknem”. W tym kontekście Michał Heller wysunął nawet tezę, że Wielka Teoria przeniosła się ze sztuki do nauki – że to nauka, a szczególnie fizyka, jest dziś miejscem, gdzie „relacyjne piękno”, oczywiście obok danych empirycznych, odgrywa kluczową rolę, co obrazują dobitnie zmagania Einsteina z równaniami ogólnej teorii względności.

  Nie wiem, czy teza ta nie idzie za daleko. Jeśli spojrzymy na naukę i sztukę oczami artystów przez duże A, czyli najwybitniejszych malarzy, muzyków, kosmologów, matematyków i fizyków, dostrzeżemy zastanawiające zbieżności. Choć cele, które Artyści ci przed sobą stawiają, są różne, podobnie jak różne są stosowane przez nich metody, wszyscy oni korzystają z tego samego tworzywa: zdolności do relacyjnego myślenia, czerpiącego pełnymi garściami z ogromnego zasobnika wzorców zachowań i konstrukcji pojęciowych, który nazywamy kulturą. ©

 27. snag said

  Senor Macko ,…

  Nie o tym (rzekomej szkodliwosci szczepionek) … sa dwie szkoly ta ‚za’ znacznie liczniejsza a o expertyzie BS peddler, poza tym senor Macko, facet wklada w usta Trump’a cos czego nie powiedzial, mianowicie Trump zapytany wspomnial ze jest MOZLIWE ze niektore MOGA przyczyniac sie do autyzmu ale to nie jego domena, to wszystko – Facet ma was za glupkow ,…

  Czyli o prawdziwości naukowych twierdzeń rozstrzygamy przez głosowanie? Których więcej, tym prawdziwsza prawda?
  Zabawne.
  Ciekawe, jak by rozstrzygnięto np. prawo grawitacji drogą głosowania…
  Admin

 28. Boydar said

  „… dzięki czemu więcej ludzi wie więcej …” – Pan Maćko (22)

  Tak zupełnie poważnie, bo i sprawa jest poważna, to nieprawda.

  Wielu ludzi dzięki temu wie (lub będzie wiedziało) tylko to, że p. Jabłonowski powiedział to czy tamto. To nic nie znaczy, a nawet wręcz przeciwnie. Efekt końcowy zależy bowiem od tego, jak prelegent jest/będzie postrzegany. A w tej kwestii nikt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

  Aby nie potraktował Pan Maćko powyższego jako mojego kolejnego ataku na swoją osobę, proszę przyjąć do wiadomości, że matki zachwycające się „w towarzystwie” książkami Pana Zięby, zaciskają zęby i tłumnie prowadza swoje córki na szczepienia przeciw HPV. Na moje pytanie „dlaczego” usłyszałem, że „jest jakaś promocja” i szczepią nawet trzydzieści procent taniej.

  Je bana żydowska mentalność. Ślepa wiara w rabiniczne mądrości i permanentne wyłączanie własnego rozumu. Wybiórczość wobec pasujących teorii i lekceważenie dla gotowanego losu, nawet swoich najbliższych, nawet dla swojego.

  Zacytował bym co bardziej soczyste kawałki z Pana Gajowego, ale to i tak nic nie zmieni; wyjdę po raz kolejny na wulgarnego plagiacistę amatora.

 29. Siggi said

  Mnię się przedstawia,że już czas uciekać w…materac,skarpete,ruchome złoto,nieruchome domy,mieszkania,bo….złodzieje już otwarcie uprzedzają ,że ….
  podpier…………………………….lą.Wydałem dyspozycję do domu,że te parę tyś.jakie pleśnieje na koncie ,niech będą w skarpecie,ale zanim ,to ja dobrze wyprać.Oczywiście skarpetę nie środki płatnicze.

  http://rekinfinansow.pl/konfiskata-pieniedzy-bank/

 30. Siggi said

  Zemsta na generale

  autor Helena Kowalik ,  Czerwiec 20, 2016
  1 sierpnia 2012 r., 68. rocznica godziny „W”. Kiedy pod pomnikiem Gloria Victis na warszawskich Powązkach składają wieńce Donald Tusk i Hanna Gronkiewicz-Waltz, wśród zgromadzonego tłumu rozlega się buczenie. Słychać okrzyki: hańba!

  – Proszę was w imieniu tych, którzy tu spoczywają – zwraca się do zebranych prezes Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniew Ścibor-Rylski – uszanujmy pamięć wspaniałych dziewcząt i chłopców, którzy oddali życie za wolność i niepodległość swojej ukochanej ojczyzny. To nie jest miejsce do wygłaszania politycznych poglądów.

  Tego dnia gwizdy i buczenia rozlegały się nie tylko na Powązkach. Słychać je było na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli, a także na kopcu Powstania Warszawskiego na Czerniakowie. Kiedy podczas rozpalania tam znicza ogłoszono, że w uroczystościach bierze udział prezydent Warszawy, grupa kibiców Legii i działaczy ONR zaczęła krzyczeć: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

  95-letni Zbigniew Ścibor-Rylski, dwukrotnie odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, a przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, zawołał wtedy do tłumu: – Dlaczego wydajecie takie okrzyki! Serce boli. Zastanówcie się, gdzie macie komunę? Wiele tysięcy osób oddało życie, aby nie było komuny. Przepraszajcie, bo inaczej nie przyjmiemy waszych hołdów.
  Nazajutrz ktoś wrzucił do internetu i rozesłał mejle z informacją, że Zbigniew Ścibor-Rylski, awansowany na generała brygady przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jest donosicielem UB.

  Świadczą o tym przypisy Krzysztofa A. Tochmana do wydanej w 2011 r. przez rzeszowski IPN książki Marka Lachowicza „Wspomnienia cichociemnego”. Wynika z nich, że w 1947 r. Zbigniew Ścibor-Rylski został zarejestrowany przez Wydział I Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu jako TW „Zdzisławski” i współpracował ze służbami do 1964 r.

  Sypnęły się obraźliwe wpisy anonimowych internautów. Swoje dołożyły prawicowe gazety. „Żałosny były bohater, który poniżył się do wyprzedaży zasług swej młodości spadkobiercom katów własnych kolegów – napisał w „Gazecie Polskiej” Krzysztof Wyszkowski – przeżył szlachetniejszych od siebie i został nominowany symbolem Powstania Warszawskiego mocą komunistycznego Związku Bojowników o Wolność i Demokrację”.

  Wkrótce potem w dzienniku „Rzeczpospolita” ukazała się publikacja o kłamstwie lustracyjnym Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Napisano, że w 2007 r., jako członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari, złożył on oświadczenie, że nie był tajnym i świadomym współpracownikiem służb specjalnych PRL. Okazało się to nieprawdą.
  Biuro lustracyjne IPN wszczęło postępowanie.

  Wojenna odyseja

  Kim jest 99-letni dziś Zbigniew Ścibor-Rylski? Urodził się w 1917 r. w Browkach koło Kijowa w rodzinie polskiej szlachty herbu Ostoja. Przydomek Ścibor nadano Rylskim na początku XVIII w. Rok po wybuchu rewolucji październikowej rodzina musiała opuścić dwór. Po zdobyciu Kijowa przez wojska polskie w 1920 r. Ściborowie-Rylscy dotarli do Zamościa, gdzie senior rodu otrzymał posadę zarządcy u hrabiego Zamoyskiego. Tam Zbigniew spędził dzieciństwo. Na studia wstąpił do Szkoły Technicznej Podchorążych Lotnictwa w Warszawie. Ich ukończenie uniemożliwił wybuch II wojny światowej.

  30 sierpnia 1939 r., kiedy została ogłoszona powszechna mobilizacja, student Ścibor-Rylski, przypisany do obsługi technicznej 1. Pułku Lotniczego, został przerzucony wraz z kolegami szkolnymi do Mińska Mazowieckiego. Dalej pociąg już nie jechał – na wschód przebijali się na piechotę. We wsi koło Anielina koloniści niemieccy wskazali wermachtowcom cel bombardowania, sygnalizując znakami na ziemi położenie kwater polskich lotników. Zmobilizowany student Zbigniew otarł się o śmierć.

  Do pierwszego spotkania jego grupy z Niemcami doszło 7 września w czasie potyczki pod Mrozami. Polacy wyposażeni tylko w karabiny i granaty ręczne natknęli się na ostrzał artyleryjski. Doszło do walki na bagnety. Niemcy się wycofali.

  Grupa Ścibora-Rylskiego w wojennym chaosie starała się przedostać do żołnierzy, którzy jeszcze walczyli z Niemcami. Na przedpolach Brześcia trafili na szpicę oddziału gen. Franciszka Kleeberga. 13 września niemieckie czołgi okrążyły z trzech stron twierdzę brzeską, w której bronili się Polacy. Trwający 18 godzin ostrzał artyleryjski zakończył się pożarem. Było bardzo wielu rannych, a obrońcom pozostało tylko pięć dział. Gen. Kleeberg wiedział, że rząd polski i naczelny wódz Rydz-Śmigły przedostali się do Rumunii, a wojska radzieckie przekroczyły granicę II RP. Mógł odlecieć wysłanym samolotem, jednak postanowił pozostać ze swoimi żołnierzami.

  Nazwali się Samodzielną Grupą Operacyjną „Polesie” i ruszyli na południe. Po drodze musieli stawić czoła uzbrojonym bandom ukraińskich nacjonalistów. Z Niemcami starli się pod Łęczną. Zbigniew Ścibor-Rylski, jako że dobrze jeździł konno, należał do tzw. grupy straceńców – batalionu uderzeniowego, który wypierał wroga.

  Po zdobyciu broni w centralnych magazynach w Stawkach koło Dęblina (Niemcy nie zdążyli ich opróżnić) jednostki SGO „Polesie” dotarły w rejon Kocka. Najcięższe walki toczyły się o Wolę Gułowską; tam młodziutki ppor. Ścibor-Rylski zyskał sławę nieustraszonego. Bili się do ostatniego pocisku. A na ich głowy z niemieckiego samolotu spadały ulotki adresowane do polskich oddziałów: „Zaprzestańcie walki. Jesteście sami. Niemcy szanują swoich jeńców i zapewniają wam rycerskie traktowanie w niewoli”.

  Kleeberg zwołał naradę swoich dowódców. Postanowiono ogłosić kapitulację. Uczestniczący w tej odprawie Ścibor-Rylski ze zdumieniem zauważył, że generał w ciągu kilku godzin osiwiał. (Kleeberg osadzony potem w twierdzy Königstein w Saksonii, zmarł w kwietniu 1941 r.).

  Cały tekst czytaj w E-KIOSK i EPRASA

  Fot. Michal Dyjuk/REPORTER
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/zemsta-na-generale/

 31. Siggi said

  Wyjątkowo głupi tekst.A dlaczego ,to trzeba go przeczytać.Wysilił się pismak na analizę…
  ———————-

  Przywódca Chin w Polsce. Obie strony sporo sobie po tej wizycie obiecują

  Chińczycy są bardzo dobrzy w budowaniu atmosfery przy okazji takich wizyt. Ale liczą się dla nich przede wszystkim interesy i nie zamierzają na stosunkach z Polską stracić.
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/2a/03/2a03d48c-085b-4f53-85ad-f871c6561af5_f400x244
  Xi Jinping, przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej, zwyczajowo na Zachodzie zwany prezydentem, przyjechał do Polski. Wśród światowych przywódców to po Baracku Obamie nr 2, za nimi pewna przerwa, a po niej w peletonie liderzy największych potęg Europy oraz Rosji, Indii i Japonii.

  Nikt z zewnętrznych obserwatorów nie wie, do jakiego stopnia osobowość Xi wpływa na bieg chińskiej polityki. Skupił najwięcej władzy od czasów Mao, stoi na czele najważniejszych gremiów zarządzających ChRL: partii komunistycznej, wojska i aparatu państwowego. Ale inaczej niż Putin, do którego jest często porównywany, czym zapracował sobie właśnie skonsolidowaniem władzy, nie stworzył nowego ustroju.

  Jego legitymacja nie pochodzi też z wyborów, nie ma więc mandatu do głębokich reform, które zapowiadają politycy z demokracji w kampaniach wyborczych. Władza została mu powierzona przez towarzyszy z partii, i to przede wszystkim jej linię Xi realizuje. Jest kimś w rodzaju menedżera, który ma dużą swobodę w doborze metod i środków, ale nie wolno mu się postawić radzie nadzorczej i akcjonariuszom.

  Chiński gensek przyjeżdża po 12-letniej przerwie, więc nic dziwnego, że obie strony sporo sobie po tej wizycie obiecują. Więcej Polska, która – jak mówi prezydencki doradca ds. zagranicznych Krzysztof Szczerski – zamierza być dla Chin głównym partnerem w regionie. Zainteresowanie Polską nie jest, jak chciałby minister Szczerski, przede wszystkim zasługą zeszłorocznej podróży prezydenta Andrzeja Dudy do Chin, to prędzej efekt strategii Pekinu, by zwiększyć obecność w Europie Środkowej i Wschodniej. Chińskie fabryki pracują na zwolnionych obrotach, potrzeba im nowych rynków eksportowych i zamówień na usługi, zwłaszcza dla firm budowlanych. Przyszedł czas, by szukać okazji także w tej części Europy, stąd Xi w Warszawie.

  Chińczycy są bardzo dobrzy w budowaniu atmosfery przy okazji takich wizyt. Ale liczą się dla nich przede wszystkim interesy i nie zamierzają na stosunkach z Polską stracić. Zależy im przede wszystkim, by utrzymać wielomiliardową nierównowagę w chińsko-polskim handlu. Tu pewnie jeszcze długo, ze względu na brak hitów eksportowych i polskich firm mogących podbić bardzo trudny rynek Państwa Środka, Polska będzie skazana na obecną rolę.

  Ekipa PiS ma wreszcie nadzieję, że chińskie wsparcie, w tym duże inwestycje w infrastrukturę, które Chińczycy pomogą sfinansować, przysłuży się budowie Międzymorza, pisowskiego pomysłu na blok państw leżących między Niemcami i Rosją. Pomysł jest fantastycznie naiwny, za to jego tworzenie odbywa się kosztem doprowadzania do ruiny dotychczasowych projektów integracyjnych.

  Akurat to Chińczykom nie przeszkadza. Ich strategia zakłada wbijanie klinów w europejską jedność, biją się z Zachodem o polityczny prymat w świecie, więc w budowie nowych podziałów Zachodu też chętnie pomogą.

 32. Siggi said

  Jeszcze link do tego ,jako żródło.

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1665452,1,przywodca-chin-w-polsce-obie-strony-sporo-sobie-po-tej-wizycie-obiecuja.read

 33. ojojoj said

  oj tam oj tam, czy wy tez tak macie, bo jak ide do lekarki zeby mi pobrala krew na testy, to wyciagam noz i podcinam reke bo boje sie igiel, a ona sie na mnie patrzy jak na wariata

  I ma wiele racji 🙂
  Admin

 34. keram said

  Prymas Wyszyński – 24 grudnia 1976 r ” Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzmy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawienia świata” kosztem własnej ojczyzny (…) jeżeli nasza ojczyzna ma prztrwać w pokoju, w zgodnym współżyciu i współpracy, jeżeli ma osiągnąć upragniony ład gospodarczy – musimy o tym pamiętać. Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej ojczyzny…” .czy trzeba jeszcze coś więcej dodawać ?

 35. Maćko said

  25. Boydar – a skad pan wie ze to nieprawda? Jaka jest próbka na której sie pan opiera? Reprezentatywna dla zbioru osób sluchajacych Jablonowskiego?

  Poza tym… eksperyment Milgrama dokladnie podaje rozklad niezaleznosci od autorytetów wsród populacji USA. Bardzo prawdopodobnie w Polsce ten rozklad jest zblizony.
  Ponizej material audiowizulany:

  A lubiacy czytac znajda wiecej w wiki czy linkowanych opracowaniach:
  https://pl.wikibooks.org/wiki/Techniki_manipulacji_psychologicznej/Si%C5%82a_autorytetu

  Nie ma nic zlego w byciu amatorem. Kazdy mistrz zaczynal od bycia amatorem. Nawet Mozart. Choc jemu bylo latwiej niz innym.

 36. Siggi said

  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3914-zydzi-znow-chca-kasy-od-polski-wypedzeni-w-1968-r-ze-stanowisk-w-partii-bezpiece-i-rzadzie-domagaja-sie-odszkodowania

 37. Maćko said

  Ciekawa postac:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Malewski
  Andrzej Malewski (ur. 21 listopada 1929 w Warszawie, zm. 11 grudnia 1963) – polski metodolog nauk społecznych, szczególnie w zakresie socjologii, psychologii społecznej, historii oraz ekonomii. Był także psychologiem społecznym i socjologiem działającym naukowo w okresie po październiku 1956.
  Życiorys
  Andrzej Malewski urodził się w Warszawie 21 listopada 1929 jako syn Leona i Heleny ze Stopczańskich. Był uczestnikiem powstania warszawskiego jako najmłodszy żołnierz batalionu „Parasol”. W wieku 15 lat został odznaczony Krzyżem Walecznych. Po wojnie ukończył Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu uzyskawszy tytuł magistra nauk ekonomiczno–politycznych oraz nauk humanistycznych w zakresie socjologii (1950). Na tymże uniwersytecie był asystentem i doktorantem w Katedrze Historii Filozofii u prof. T. Szczurkiewicza, a następnie starszym asystentem w Katedrze Logiki u prof. K. Ajdukiewicza (do 1956). Współpracował także z J. Topolskim w zakresie metodologii nauk historycznych. W 1956 został pracownikiem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN i pracował w Zakładzie Teorii Kultury i Przemian Społecznych pod kierunkiem prof. S. Ossowskiego. Doktoryzował się w 1958.
  Przebywał w USA w latach 1959–1960, gdzie kontaktował się z G. Homansem. Od roku 1960. był członkiem komitetu redakcyjnego czasopisma Studia Socjologiczne. W 1961 r. został kierownikiem Pracowni Psychologii Społecznej w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Wiele publikacji ukazało się również na Zachodzie. Zmarł w tragicznych okolicznościach 11 grudnia 1963.
  Jedną z bardziej znanych prac Malewskiego jest O nowy kształt nauk społecznych (1975).
  ****

 38. Anka said

  Walcie się od Jabłonowskiego popaprańcy i zmieńcie gatki.

 39. Siggi said

  Wysmarzyli mu laurkę z modlitwą włącznie.
  Nie on mi sternikiem,żeglarzem ,okrętem.
  Należy do tej samej „ekipy okrągłomeblowej”,która – oby – nie skasowała Polski?
  Wiele oznak tego widać.
  Za dużo u nich frazesów o wolności,suwerenności,niepodległości,której było więcej za tow.”Wiesława” niż obecnie.Gorzka konstatacja nie tylko moja ale wielu.

  http://www.fronda.pl/a/dzis-jaroslaw-kaczynski-obchodzi-67-urodziny-pamietajmy-w-modlitwie-sto-lat,73588.html

 40. pawel said

  Donald Trump uważa, że to szczepionki są przyczyną autyzmu?

  .https://www.youtube.com/watch?v=TIsWUN5W3JQ

 41. re1truth2 said

  Panie Boydar popatrz się pan w swoje własne wpisy=oko…

 42. Boydar said

  @ Pan Maćko (35)

  „… a skąd pan wie, że to nieprawda …”

  Skąd ? Bo u mnie kwadraciki są kwadratowe a kółeczka okrągłe, a nie odwrotnie. W dziecinny sposób uogólnia Pan pojęcie „wiedzieć”. Czy wie Pan np. że krasnoludki mają czerwone czapeczki ? Generalnie tak, i wszyscy o tym wiedzą, ale ja osobiście widziałem postać krasnoludka w czapeczce zielonej, i co Pan na to ? Wyjątek Szancera ?

 43. zsieci said

  Nie tylko ubiór „Ludów Morza” jest dla nas interesującą wskazówką ich pochodzenia, ale również parę innych szczegółów widocznych na reliefach w świątyni Medinet Habu. Najważniejsze znajdziemy na reliefach z bitwą morską i wizerunkach okrętów. Różnią się one wyraźnie od kształtu okrętów egipskich i to przede wszystkim tym, że są one absolutnie symetryczne. Patrząc na ich zarys nie możemy odróżnić tego, gdzie znajdował się ich dziob a gdzie rufa.
  .http://3obieg.pl/wybrali-sie-czajkami-za-morze

 44. re1truth2 said

  Polska w naturalnych granicach według Oskara Żebrowskiego 1847

  [Najważniejszą książką Oskara Żebrowskiego, patrząc od strony geopolitycznej, jest dzieło pt. „Polska. Ogólny zarys przyczyn wzrostu i upadku dawnego państwa polskiego” wydane w Paryżu w 1847 r. Publikację tę można uznać za jedną z pierwszych, jeśli w ogóle nie pierwszą, polską książkę z użyciem paradygmatu geopolitycznego. Zawiera ona nie tylko opis geograficzno-polityczny, lecz także teorię opartą na rozumowaniu geopolitycznym. „Polska…” składa się z dwóch części, w skład pierwszej wchodzą rozdziały zatytułowane „Prawo ogólne stałego bytu państw” i „Zastosowanie jego do Polski”, w skład drugiej rozdziały: „Ogólne zasady budowy społeczeństw” i „Zastosowanie ich do Polski”] – geopolityka.net

 45. Boydar said

  Kiedy wiele lat temu krążyły opowieści o tym niemieckim (?) patencie z czasów II WŚ, większość traktowała je w kategoriach urban legends. Dzisiaj trzeba ustawą je stamtąd wyrywać.

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/zywnosc/wodka-w-proszku-nie-dla-polaka/yv3y61

 46. GZN said

  Rocznica Rzezi w Humaniu.
  http://webcam.uman.ua/camera/12/
  Patrzę i czekam, czy będą świętować … Postawili pomnik. No to pewnie będą. Bohaterzy…..
  Cztery dni i noce mordowali. Że dawno? 248 lat temu? Ale mentalnie nic się nie zmienili. Szukają swojej tożsamości narodowej… i co znajdują? Jest się czym chwalić?
  Generalnie piękna kraina ale żądna krwi. Jej historia to ciągłe rzezie, pogromy, wojny, jenieckie obozy śmierci …..

 47. Na zdjęciu gospodarz zapodał, Danie z Piasta. Niezła potrawa.

 48. revers said

  Dzien z prawem i sprawiedliwoscia, pod bakier

  http://mojaolesnica.pl/8658,motolotnia-runela-na-pole.php „aby dogłębnie zrozumieć swoje położenie prawne w zamurowanym mieszkaniu w układzie korupcyjnym ratusza i MSW nawiązałem przyjacielską relację z kolegą pilotem, który jest emerytem a był dzielnicowym we Wrocławiu. Od niego dowiedziałem się jak głęboko jest zakorzeniona korupcja w resortach siłowych, sądach prokuraturach. Opowiedział mi dla przykładu jak załatwiono dyrektora w Banku Zachodnim WBK we Wrocławiu doktora Zbigniewa Kękusia. na koniec długiej bardzo ciekawe i przerażające rozmowy powiedział że i tak mam szczęście że przeżyłem fałszerstwa tak zwanej mafii z ośmiornicy Wrocławskiej bo normalnie zabijają. Przytoczył mi też przykłady niezrozumiałego zgonu właściciela największego banku prywatnego w Polsce też z Wrocławia,Wrocławskiego sędziego szefa organizacji sędziowskiej Justina Tadeusza s , morderstwa w autobusie w wykonaniu posła, napad policjantów na restauracje Redutę i wymuszenia okupu. przejechanie na moście Grunwaldzkim współwłaściciela telewizji dolnośląskiej. Po rozmowie dał mi kilka dni aby zapoznać się z możliwością. Kiedy się spotkaliśmy to powiedział mi abym sobie odpuścił bo mnie zamordują jak mojego ojca. Kilka dni później pilotujący nową motolotnie runął na ziemię bo urwało się skrzydło od niej. Kolega pasażer zginął on sam zaś trafił w ciężkim stanie do szpitala” – z sieci

 49. Listwa said

  @ 4 snag

  A skąd ta uszczypliwość? Bo o Snagu jeszcze nic nie mówił?
  Warto posłuchać z kilku względów. Nawet jak p. Boydar ma racje. Jak na razie nie możemy mu zarzucić, że coś kradnie , dopóki nie ukradnie.
  A może wcale nie ma zamiaru kraść.

 50. Listwa said

  @44 re1truth2

  Piękna mapa, ja był dla bezpieczeństwa Polski poszerzył granice przynajmniej o NRD.

 51. re1truth2 said

  Panie Juliuszu jest Pan bieglejszy. Proszę z łaski swojej określić skąd Joramir zawędrował do Baluchistanu? I te ‚diengi’ w załączniku …
  .https://re1truth2.files.wordpress.com/2016/06/baluchistan-e1466500655326.png
  https://en.wikipedia.org/wiki/Paratarajas
  Informacje stąd http://people.bu.edu/ptandon/Paratarajas.pdf

 52. Tak wygląda niedożywiony rezun UPAdliński.
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13413523_1214413531936438_1692333141162603274_n.jpg?oh=b79ac733902fbfd5b9955461bd609627&oe=57D01672

 53. revers said

  Wyznania banderowskiego, rzeznickiego konowala o mordowaniu opoczencow …

  http://novorossia.today/ukrainski-lekarz-zabijalismy-powstancow/

 54. Ad 3. Jeśli dobrze rozumuję Panie Romanie, to oznacza z łacińskiego:

  Principium spatiis vicissim! (łac.) –

  -„Na początku każdej tury!”

  —————————————————————————————————

  Aleksander Jabłonowski i kawalerzyści zapraszają do głosowania
  >https://youtu.be/zYX02AoA9wI

  Głosujemy: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl
  https://bp2016warszawa.zetwibo.pl/tas

  Filmiki promujące
  >https://www.youtube.com/watch?v=xalCi
  >https://www.youtube.com/watch?v=haYrO

 55. Boydar said

  @ Pan Listwa (49)

  „… Warto posłuchać z kilku względów …” – oczy-wiście, w szkole tego nie powiedzą. Moje „ale” to nie jest poziom treści. Treść jest mniej więcej taka jak trzeba i znać ją powinien KAŻDY.

 56. krzysiek4 said

  Z protokołów mędrców Polonii” – gawęda górnicza przy piwie 🙂

  Zebrała się grupa sprawiedliwych Lachów, coby uradzić jak ojczynę ratować, a także jak żyda od podstępnych zabiegów utrącić, a Naród od niewoli zła oswobodzić.

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=6&t=25248

 57. Listwa said

  @ 55 Boydar

  No wsłuchuję się Panie Boydar, Czekam na spostrzeżenia.
  Kto wie… dzis same lisy.

 58. JO said

  +++

  +++

  Gajowka przelala £400 na kolejne Swiete Ikony

  Modlmy sie o ich powstanie i wiele Dobrych Owocow z Nimi zwiazanych….
  JA

 59. matirani said

  https://www.rt.com/news/347620-china-supercomputer-sunway-taihulight/

  Zupełnie chiński superkomputer. Bez wkładu części z USA.

 60. revers said

  http://biznes.pl/magazyny/energetyka/niemiecka-firma-buduje-nowoczesna-kopalnie-w-polsce/mev59g

  Warto sprawdzic kto bedzie placil podatki za CO2, oraz kto bedzie placil i wjakiej wysokosci podatki koplanine, jesli oczywiscie beda takowe, po z tresci artykulu o podatkach kopalnianych nie pisze sie.

  Do tego z Mozambika pynie 50 tys wegal do terminali w Swinujsciu, mam nadzieje ze nie ruskie, na ktore reguje tylko soladarno oopczata wataha gornicza.

 61. revers said

  re5

  no piknie cos takiego szukam, mam nadzieje ze zaden kontener z chemia nie wybuchnie w poblizu jak to mialo ostanio miejsce w Thinia, z Thinian 2 superkomuter, wszystkie szyby wylecialy. A z Wang komputer notoowana na SP500 lat 70-80 to juz tradycja chinska.

 62. Boydar said

  @ Pan Krzysiek (56)

  Jedzie Gajówką aż miło !!! 🙂

 63. Boydar said

  Psy, koty, małe dziewczynki … a Pani Isia zachwyca się czarną herbatą; smacznego, Pani Isiu …

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-festiwal-psiego-miesa-w-yulin/8fcmnt

  […… ………. ….. ……. ………… … …… ……….. …… ………… …. …… …………… . .. …… !!!]

 64. snag said

  Senor Boydar ,…

  Zapomnial pan dodac ze zywy pies jest bity kijem przez tydzien zanim trafi na rozno czy na patelnie 😉 ,…

  K…a
  Admin

 65. snag said

  Admin @ 27 ,…

  Trzymajmy sie tematu ,…

  Ja – „Widze ze ten Jablonowski jest expertem od wszystkiego.”

  Nemo – „Zamiast smętnie popierdywać proponuję wskazać w którym miejscu pan Jabłonowski powiedział nieprawdę😀” ,…

  Wiec mu odpowiedzialem ,…

  ‚Daj mi przyklad kiedy Trump wypowiadal sie na temat szczepionek a w tym rzekomo zapobiegajacym rakowi szyjki macicy u nastolatek, (dosc uwaznie go sledze) kandydat na prezydenta za duzo placi za minute w TV i ma wazniejsze tematy niz szczepionki – Ten kit jest dobry dla takich jak ty ktorzy klikaja na ten szajs i nabijaja kase cwaniaczkom” ,…

  … a w odpowiedzi do Macka dodalem ,…

  „Macko, facet wklada w usta Trump’a cos czego nie powiedzial, mianowicie Trump zapytany wspomnial ze jest MOZLIWE ze niektore MOGA przyczyniac sie do autyzmu ale to nie jego domena, to wszystko” ,…

  Who the hell cares czy wiekszosc czy nie ,…

 66. snag said

  Admin @ 64 ,…

  Ja nie zartuje ,…

  http://www.mirror.co.uk/news/world-news/brutal-dog-eating-festival-sees-5925218

 67. RomanK said

  ad54…jak panu wygodnie moze pan tez rozumowac- Rerciprocum spatia, czy Regula spatiis e converso… w zaleznosci w jakim znaczeniu pan to uzywa, czego dotyczy…. i na jaki jezyk tlumaczy.
  Jesli z laciny na angielski i z angielskiego na polski -to wlasnie wyjdzie panu taki dziwolag, gdyz w angielskim viccisim mozna tlumaczyc, jako zawrot…cos co wraca z powrotem..w luznym… turn…a po polsku z tego robi sie… tura…. a znaczy odwrotnosc- badz pochodna forme pojeciowa- wzajemnosc.

  Szczegolnie dotyczy to idiomow..a na wiekszosci sentencji lacinskich zbudoano wiele idiomow wielojezykowych.
  Wlasnie dlatego nauki prawnicze zachowuja oryginalne lacinskie formuly….po to zeby nie dochodzilo do dowolnosci interpretacji z powolywaniem sie na lacinska formule,
  To samo ze slowem spatis…spatiia….na angielski tlumaczy sie na space..ale nie na polski.

 68. RomanK said

  W sprawie szczepionek dla dziewczynek….TO bylo glosne w Texasie..bo kiedy sie pokazaly nadano temu taki rozglos, jakby wymyslaono panaceum na wszystko… Szybko doszlo do opamiatania niestety kosztem zycia i zdrowia malych dziewczynek…
  GUbernator Perry ,ktory sam badac ojcem corek bardzo entuzjastycznie podszedl do tematu i chcial wprowadzic obowiazkowe szczepienia- w obliczu factow wycofal sie i publicznei przeprosil , radzac wielka ostroznosc. Okazuje sie, ze szczepionki anty HPV dotycza tylko jednego rodzaju virusa a jest ich co najmniej kilkanascie…i jak sie okazuje w bardzo wielu przypadkach powduje paraliz, uszkodzenia mozgu i centralnego systemu nerwowego a nawet smierc dziewczat.
  HVP jest uleczalny i doraka szyjki dochodzi w wyniku komplikacji, ktore sa spowodowane tak wieloma czynnikami , ze praktycznei ryzyko skutkow ubocznych szczepionki jest wieksze niz sama choroba.

 69. Siggi said

  Andrzej Zapałowski: Jesteśmy na celowniku Moskwy
  Kategoria: Najnowsze, Rosja i przestrzeń postsowiecka, Rozmowy, Ukraina / 26/06/2015 /

  Z dr. Andrzejem Zapałowskim, historykiem, wykładowcą akademickim, ekspertem ds. bezpieczeństwa, prezesem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, rozmawia Mariusz Kamieniecki.
  Jeżeli zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Jewgienij Łukjanow zwraca się do Polski i Rumunii: jesteście naszym celem, to co to tak naprawdę oznacza?

  – Rosja sygnalizuje społeczeństwu, bo dla specjalistów jest to oczywiste, iż budowa tarczy antyrakietowej w postaci radarów i systemów neutralizacji rakiet stanie się celem taktycznej broni jądrowej jako element pierwszego uderzenia lub kontruderzenia w razie konfliktu na linii Stany Zjednoczone – Rosja.

  Czy Polska powinna odpowiedzieć na tę zaczepkę? Innymi słowy, czy i jaka powinna być reakcja z naszej strony?

  – Musimy mieć świadomość, iż bez własnego systemu antyrakietowego, którego przecież nie posiadamy, będziemy zdani tylko na łaskę Waszyngtonu. Trzeba też pamiętać, iż planowane zakupy systemów antyrakietowych przez Polskę mają nastąpić w znacznym dystansie czasowym po instalacji tarczy antyrakietowej. Ponadto nikt nie mówi, iż amerykański kompleks rakietowy, który ma być ulokowany w Polsce, będzie nastawiony głównie na neutralizację rakiet dalekiego i średniego zasięgu, czyli do uderzeń z odległości ponad 1000 km. Tymczasem system, który już zagraża Polsce, to głównie komponent rakiet krótkiego zasięgu. Dodatkowo nikt w praktyce nie przetestował sytuacji, kiedy w kierunku jednego celu zostanie wystrzelonych wiele rakiet z wyrzutni rozmieszczonych w różnych miejscach. Pytanie, czy systemy antyrakietowe są w stanie zneutralizować wszystkie wystrzelone w ten sposób pociski. Zresztą i tak w razie pozytywnej neutralizacji dojdzie do wybuchu w polskiej przestrzeni powietrznej. Dlatego Polska w razie podjęcia decyzji o rozmieszczeniu rakiet musi się domagać od Stanów Zjednoczonych przekazania lub wydzierżawienia wielu systemów antyrakietowych do czasu uzyskania własnych. Zasadnicze pytanie, jakie należy sobie zadać, to jak Waszyngton chce zrekompensować Polsce narażenie się na uderzenie, które w momencie instalacji rakiet będzie bardziej prawdopodobne, niż jest obecnie.

  Wracając jednak do kwestii stanowiska doradcy prezydenta Putina, czy mamy do czynienia z próbą zastraszania i jak nie dać się zastraszyć Moskwie?

  – W polityce międzynarodowej wykorzystanie sił zbrojnych do demonstracji siły i zastraszenia należy do klasycznego katalogu posunięć. Chodzi o to, aby coś wymóc na drugiej stronie, zwłaszcza słabszej. W ten sposób można np. wpływać w państwach demokratycznych na postawy społeczne i decyzje wyborcze. Jedynym kontrposunięciem adekwatnym do takich działań jest budowa systemu bezpieczeństwa opartego na posiadaniu technologii neutralizującej to zagrożenie bądź budowa systemu obronnego w oparciu o wykorzystanie całego społeczeństwa do obrony np. milionowej armii Obrony Terytorialnej. Nie może to być tak jak obecnie, gdzie zaledwie 1 proc. społeczeństwa ma bronić pozostałe 99 proc.

  Elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce czy Rumunii są rzeczywiście aż tak istotne dla Rosji, czy może jest to tylko kolejny pretekst dla Putina?

  – Są one istotne, gdyż w pewnym momencie może wystąpić zasadnicza różnica pomiędzy deklarowanym uzbrojeniem a tym, które rzeczywiście będzie się tam znajdować. Kto skontroluje Amerykanów, czy zamiast antyrakiet nie będzie tam rakiet jądrowych?

  Tarcza antyrakietowa – co tu dużo mówić: nie najnowszej generacji – jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo? Czy nie lepiej byłoby z naszego punktu widzenia, aby więcej amerykańskich żołnierzy stacjonowało przy naszej wschodniej granicy?

  – Jeżeli mamy wybierać pomiędzy systemem antyrakietowym a lokalizacją w Polsce baz, w których będą stacjonowały 2-3 brygady, to bezwzględnie ten drugi element, czyli bazy, jest dla nas korzystniejszy. Sama obecność jednostek spowoduje wykierowanie rosyjskich rakiet, ale nie będzie priorytetem do uderzenia jak w przypadku systemu antyrakietowego. Zmieniając temat, jak, Pana zdaniem, może rozwinąć się konflikt na Ukrainie?

  – Po deklaracjach władz Ukrainy widać, iż idzie ona w kierunku konfrontacji z Rosją, licząc na nieustanne wsparcie Stanów Zjednoczonych. Z kolei Unia Europejska będzie się coraz bardziej dystansować od tego konfliktu, a zwłaszcza od jego kosztów, które są coraz wyższe. Zresztą niekontrolowany napływ imigrantów i tak spowoduje wzrost popularności ugrupowań prawicowych, które w wydaniu zachodnioeuropejskim są zasadniczo prorosyjskie. Nie ulega wątpliwości, iż skutek tej konfrontacji militarnej jest już teraz przesądzony na korzyść Rosji. Prezydent Poroszenko będzie próbował tym konfliktem przykryć upadek gospodarczy własnego państwa. Natomiast celem Rosji jest maksymalnie długie unikanie konfliktu z uwagi na nieuniknione, odkładane w czasie poprzez pożyczki bankructwo Ukrainy. W takim przypadku jest wielce prawdopodobny wzrost w społeczeństwie ukraińskim poparcia co do współpracy z Moskwą.

  Dopuszcza Pan myśl, że za jakiś czas Waszyngton z Moskwą stworzą nowe relacje? Jakie w tym ewentualnym nowym rozdaniu może być miejsce Polski?

  – Dla mnie nie ulega wątpliwości, iż za rok lub dwa Waszyngton będzie chciał pozyskać Rosję do współpracy w obszarze kontroli broni jądrowej, którą już ma Korea Północna, a zapewne niedługo będzie miał Iran. Stany Zjednoczone bez Rosji nie są w stanie tego zrobić. Drugą kwestią będzie osłabienie relacji Rosji i Chin, zwłaszcza w odniesieniu do budowy alternatywnego światowego systemu finansowego, który skierowany jest przeciwko petrodolarowi. Stanie się tak po ustaleniu granic wpływów obu mocarstw na Ukrainie, co tylko pokazuje, że jej podział jest nieunikniony. Pytanie tylko – według jakiego rozgraniczenia to nastąpi? Polska z tej konfrontacji wyjdzie osłabiona ekonomicznie zarówno w UE, jak i na obszarze postsowieckim oraz w stosunkach z Rosją. Handel Waszyngtonu z Moskwą to zaledwie 2-3 proc. wymiany Stanów Zjednoczonych, dla Polski będzie to problem rozłożony na lata. Beneficjentami obecnego zaangażowania Polski w kwestię ukraińską będą Słowacja, Węgry czy Czechy. Polskie interesy na tej wojnie będą równe interesom, które zrobiliśmy na wojnie irackiej, gdzie w raporcie księgowym były tylko koszty. Mając na uwadze nasze dotychczasowe doświadczenia, polskie władze powinny to brać pod uwagę.

  Dziękuję za rozmowę.
  Źródło: Nasz Dziennik
  http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-jestesmy-na-celowniku-moskwy/

 70. Boydar said

  @ Pan Roman (67)

  Za ten komentarz odpuszczam Panu wszystkie bezeceństwa za ostatnie trzy miesiące.

 71. Boydar said

  Miało być (68), coś mi się pozajączkowało.

 72. re1truth2 said

  Też nie popierduj, snag
  – przecież Mathieu Vaillancourt pisze o Donaldzie Trump, że [and, on social media, he has posted arguments claiming there is a link between the autism ‚epidemic’ and vaccines] – źródło http://www.independent.co.uk/voices/donald-trump-autism-vaccination-link-conspiracy-living-with-autism-a7027676.html

 73. Ad 67. Rerciprocum spatia (łac.) – obowiązuje Rerciprocum (Pol.)

  Regula spatiis e converso – Obowiązuje zasada odwrotnie

  spatis…spatia – obowiązuje przestrzenie

  Tak tak tak… Panie Romanie.

  Ita est Ita est Ita est (łac.)

  Yes Yes Yes (Ang.)

 74. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/4892-korwin-mikke-pis-kontynuuje-polityke-wariacka

 75. robertgrunholz said

  Mamy więc Onet należący do Ringier Axel Springer Polska, czyli jednej z największych tub niemieckiej propagandy w Polsce.

  Redaktora nie interesuje stanowisko zwolenników Brexitu, zatem oddaje głos dwóm ,,autorytetom” salonowym.

  Jednym z nich jest Aleksander Smolar.

  Drugim jest Przemysław Żurawski vel Grajewski.

  Prezes anty-polskiej Fundacji im. Stefana Batorego i przeciwnik uznania zbrodni na Wołyniu za ludobójstwo. Onet w pełnej krasie.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/06/21/nie-wytrzymalem-autorytety-onetu/

 76. one said

  W życie wchodzą nowe przepisy. Polska jest gotowa na przyjęcie 7 tys. uchodźców!
  Wprowadzono nowelizacje ustawy o udzielaniu ochrony cudzoziemcom, które dają polskim służbom więcej czasu na sprawdzanie cudzoziemców, w tym również poszukujących ochrony międzynarodowej, którzy będą chcieli przekroczyć polską granicę.

  Ma to zwiększyć bezpieczeństwo Polski w związku z wykonywaniem przez służby zadań, dotyczących relokacji lub przesiedleń cudzoziemców na terytorium RP.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7503-w-zycie-wchodza-nowe-przepisy-polska-jest-gotowa-na-przyjecie-7-tys-uchodzcow

 77. RomanK said

  ad73. Panie Jacku..pan rozumie i postrzega roznice pomiedzy Tlumaczem…a Tlumokiem????

 78. Boydar said

  – panie Malinowski, jak się pan wcześniej nazywał ?
  – Mickiewicz …
  – a wcześniej ?

  a wcześniej ? a wcześniej ? a wcześniej ? …

 79. 77.p.Kafel

  Nie bardzo Kafel pana rozumiem. Do czego pan pije?

  78. p.Boydar

  1) Mojżesz Cyrek
  2) Hirsch Fabiszowicz
  3) Mojżesz Fiszel
  4) Mosze Fiszels

 80. Boydar said

  O w dupę jeża, wszystkiego bym się spodziewał …

 81. NyndrO said

  Nie no. Miarka się przebrała. Trzeba Kacapom odebrać Mistrzostwa,bo może się stać coś strasznego.A najlepiej zlikwidować im sport.Na początek.
  .https://www.youtube.com/watch?v=3gHiGyXWDMo

 82. RomanK said

  Poprosilem znajomego o przysluge….czyli interpelacje poselska”

  Szanowny panie Posle…..moglbys zapytac interpelowac w Sejmie…kto bedzie ponosil odpowiedzialnosc cywilna za szkody ,czy utrate zdrowia , czy zycia zolnierzy wyslanych do Syrii? i ich rodzin???
  I za skutki ewentualnych dzialan odwetowych ISIS na terenie i przeciwko obywatelom Polski.

  Przypominam ci, ze zadne Campanie Ubezpieczenie nie pokrywaja…aktow wojennych i terroryzmu. i jesli mozesz przypomnij podejmujacycm decyzje. Ich nazwiska powiny byc powszechnei znane.
  Czy sam Pan Prez. Duda osobiscie , czy z udzialem innych osob , czy caly Sejm ???

  Wysylajac ludzi przeciwko ISIS nalezy sie bowiem spodziewac, ze ci sie zrewanzuja i wysla swoich bojcow do kraju agresora!

  Principium spatiis vicissim!

  Moze ktos z Gajowkowiaczow tez dolaczy sie do tej prosby:-))

 83. NICK said

  Ooo. Nadintelpelator.
  To już, hm… .

  Ale co za siła woli!

 84. Siggi said

  PRACowniA
  15 Czerwiec 2015
  Na granicy obłędu: amerykańscy urzędnicy wojskowi rozważają atak nuklearny na Rosję

  Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych, Ashton Carter, w dniu 5 czerwca bieżącego roku spotkał się w centrali Europejskiego Dowództwa Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Stuttgarcie z przedstawicielami armii amerykańskiej oraz europejskimi dyplomatami, aby przedyskutować kwestię zaostrzenia kampanii ekonomiczno-wojskowej, skierowanej przeciwko Rosji. Celem spotkania była ocena oddziaływania dotychczasowych sankcji gospodarczych, a także analiza efektywności strategii NATO wobec kryzysu na wschodzie Ukrainy, a w konsekwencji podjęcie decyzji o rozlokowaniu jeszcze większej ilości żołnierzy i sprzętu wojskowego w krajach Europy Wschodniej, by straszyć Rosję wojną.
  dalej……………………………….
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/06/15/na-granicy-obledu-amerykanscy-urzednicy-wojskowi-rozwazaja-atak-nuklearny-na-rosje/

 85. Boydar said

  Ta fotografia Panie Siggi przypomniała mi protestancki cennik; dziesięć dolców za skalp mężczyzny, pięć za squaw lub dziecko.

 86. konfuzjusz said

  Wysylajac ludzi przeciwko ISIS nalezy sie bowiem spodziewac, ze ci sie zrewanzuja i wysla swoich bojcow do kraju agresora!

  Principium spatiis vicissim!

  I o to przecież chodzi.

  Do smoka wawelskiego tez apelowali żeby nie konsumował dziewic.
  I gdzie te dziewice?

 87. Boydar said

  Doktor Mengele triumfalnie bulgoce w kotle

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160621/3211517/ukraina-donbas-lekarz.html

 88. Lily said

  List PIS’ow do Ukraincow,czyli wazeliniarstwo.
  Na nizej podanej stronie.
  http://www.gazetawarszawska.com

 89. Siggi said

  Ja,też tak uważam …
  ———-

  Torysi największe zło Europy
  21 czerwca 2016 Autor: Adam Jaskow
  https://i2.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2016/06/Obraz1-15.jpg?zoom=3&resize=300%2C288&ssl=1
  Żeby było jasne największe zło po II Wojnie Światowej. Choć i w czasie wojny nie brakowało w Brytanii lordów, krypto lordów i prostych torysów, którzy przyznawali wiele racji Hitlerowi.

  Po wojnie przez lata rządzili Brytanią labourzyści, którzy pod koniec swojej epoki wprowadzili ją do Unii Europejskiej, która jeszcze Unią wtedy nie była.

  Dwukrotnie nie zgadzał się na to De Gaulle. Nie wyłącznie przesłanki osobiste motywowały ten twardy sprzeciw. Nie wierzył, być może słusznie, że Brytyjczycy potrafią dążyć do realizacji wspólnych interesów.

  Więc o ile Laburzyści wprowadzili Brytanię do Europy o tyle Torysi robią wszystko, żeby ją z niej wyprowadzić. Począwszy od brytyjskiego rabatu, który Thatcher ogłosiła, jako brytyjski sukces a który był złamaniem europejskiej solidarności. Od tego momentu Brytania był we wspólnocie tylko jedną nogą. I nawet tunel niczego nie zmienił, tym bardziej, że przez brytyjski upór budowany przez jakoby prywatną spółkę, kosztował więcej niż powinien.

  Rabat zmienił relację między Brytanią i resztą Europy. Dla Brytyjczyków relację z USA stały się ważniejsze niż z reszta Europy. Dojście do władzy New Labour, czyli soft torysów niczego nie zmieniło, bo soft było za bardzo słabe by cokolwiek zmienić.

  Mentalnie torysi byli poza Unią Europejską zawsze, jednak nie byliby Brytyjczykami (czyli sobą), gdyby nie chcieli z tego czerpać korzyści. Brytania z Torysami na czele nigdy nie chciała się zintegrować z Europą. Kto wie może wyjście Brytanii z Unii zapoczątkowałoby reakcję łańcuchową, wystąpienia Szkocji z Królestwa i Anglicy zostaliby sami ze sobą. Bo Irlandczycy z Północy też chętnie pożegnaliby Albion i jego królową.

  Problemem ludzi, polityków w szczególności a Torysów, jak najbardziej oczywiście też, jest brak umiejętności wyobrażenia sobie skutków własnych decyzji za rok, 5 czy 20 lat.

  Z Brexitem jest to o tyle dziwne, że nie sposób wyobrazić sobie pozytywne skutki dla kogokolwiek, może poza Londyńskim City. I imperium Murdocka, którego ulubiony brukowiec „Sun” prze do wyjścia z Europy.

  Torysi są nieszczęściem Europy. To oni wychowali na swojej wyspie UKiP i są wzorem dla innych oderwanych od rzeczywistości nacjonalistów. „Głębokie” myśli „zardzewiałej damy” krążą po Internecie, jako ulubione slogany gimbazy i naszych radykałów. Że społeczeństwo nie istnieje i nie ma żadnych publicznych pieniędzy. To Torysi najbardziej w Europie ślinili się na wszystkie potrawki szkoły chicagowskiej. Sami zaś uczynili z londyńskiej giełdy największą pralnię pieniędzy. Specjalizowali się w dawaniu dobrych rad, do których sami nigdy nie zamierzali się stosować.

  Wreszcie zarządzili referendum w sprawie Brexitu, uważając, że to umocni ich pozycję polityczną wewnątrz Brytanii. O Europę nigdy im nie chodziło, wiec dlaczego miałoby chodzić im teraz?

  Nie potrafili zarządzać krajem mając spore przychody z ropy Morza Północnego, tym bardziej nie potrafią gdy przychody spadły.

  W liście największych firm świata w 2012 roku było słownie pięć brytyjskich firm. HSBC oskarżony o pranie pieniędzy karteli narkotykowych (to tłumaczy ponadprzeciętną stopę wzrostu), BP mający najlepiej opłacany i najgorszy zarząd chyba na świecie, Barcalays Bank oskarżony o manipulowanie kursami walutowymi, Rio Tinto trzeci światowy koncern wydobywczy ale tak naprawdę australijski a tylko z siedzibą w Londynie. Operator sieci komórkowych Vodafone mocno umoczony w aferę Mannesmanna. Jak na światową gospodarkę „cienizna”. I wszyscy niemal na bakier z prawem i (lub) etyką. Doprawdy wzór do naśladowania.

  Tak naprawdę to chyba lepiej byłoby dla Europy, gdyby jednak Brytania wystąpiła z Unii. Choć oczywiście jeszcze lepiej byłoby, gdyby do niej nigdy nie została przyjęta. Ze strony Europy zwyciężył jednak idealizm i wizja solidarności między społeczeństwami Europy. Po stronie brytyjskiej rządzili wtedy jednak labourzyści, którzy jeszcze nie zaznali ukąszenia neoliberalizmem.

  Do listy ofiar Torysów dołączyła ostatnio posłanka Partii Pracy, socjalistka feministka, Europejka.

  I nie mówcie mi, że nie są temu winni Torysi. Eligjusz Niewiadomski, też był socjopatą ale i tę i tamtą kampanię nienawiści i nacjonalizmu ktoś zorganizował i liczył na profity. Może i kalkulował zyski i straty, ale zyski były ważniejsze. Problem z torysami zostanie nawet jeśli Brytyjczycy zdecydują się opuścić całkiem Europę. Zło do którego się przyczynili zostanie.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=41738#comments

 90. Siekiera_Motyka said

  Polska jest szanowana za granicom

  .https://www.youtube.com/watch?v=3gHiGyXWDMo

 91. Lena said

  To jakieś kpiny chyba – czy oni nam pastorów nie wyświęcają ? : http://radioszczecin.pl/1,339129,zonaci-beda-glosic-kazania-zdjecia ” ,,,będą mogli głosić kazania, udzielać chrztu, komunii św…”

 92. Boydar said

  Dlaczego, podobno w trzecim kwartale zaplanowano wyświęcanie ochotniczek z femenu oraz prezydenta Słupska.

 93. giermek said

  wykop.pl/link/3233085/euro-2016-anglicy-depcza-polska-flage/
  wykop.pl/link/3233627/stepan-bandera-pozdrawia-polakow-z-trybun/

  Nasi sojusznicy:)

 94. re1truth2 said

  Ciekawe – [Rząd Rosji właśnie ogłosił, że opracował supernowoczesną technologię rakietową, dzięki której setki miliardów dolarów, wydanych przez USA na otoczenie Rosji (i Chin) instalacjami BMD, będą wyrzucone w błoto. Jest to nowy ultra-zaawansowany pocisk międzykontynentalny (IBM) RS-26 Rubież.

  Rosyjska najnowocześniejsza międzykontynentalna rakieta balistyczna RS-26 ma zasięg 11 tysięcy km. Dla ilustracji, Waszyngton znajduje się 7843 km od Moskwy. Nowa RS-26 jest również w stanie stale zmieniać trajektorię, co oznacza, że może przenikać nawet najbardziej zaawansowane obronne tarcze przeciwrakietowe. Według doniesień w chińskich mediach po prezentacji rakiety chińskim przywódcom wojskowym, mimo że RS-26 waży zaledwie 80 ton (w porównaniu do swojej poprzedniczki RS-24 Jars o wadze 120 ton), w cztery 300-kilotonowe głowice Rubież można załadować przerażające 1,2 megatony. Co więcej, czas pracy silników jest poniżej pięciu minut, co oznacza, że radary NATO w Europie nie będą miały czasu, żeby zarejestrować odpalenie.] – https://pracownia4.wordpress.com/2016/06/21/waszyngton-pozegnaj-sie-ze-swoja-glupia-tarcza/
  A niżej komentarz z 2013 roku na http://www.defence24.pl/22188,rosja-opracowuje-nowa-rakiete-balistyczna

 95. Boydar said

  http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/wladyslawowo-skatowany-i-zywcem-zakopany-pies-zwierze-cudem-uratowano/mbefgy

  A co na to mamy powiedzieć ? Kanalia to kanalia, nie istotne w jakim kolorze. Tylko tyle że w Chinach to narodowa tradycja, a u nas jednak i mimo wszystko psychopatyczny wyjątek. Czy można wyciągnąć zatem wniosek, że Chińczycy en masse to psychopaci ? I owszem, jest na to cała masa niepodważalnych dowodów. Jaka jest więc różnica pomiędzy żydem a Chińczykiem; jest, żyd bandyta w transie zabijania wrzeszczy jak opętany, popada w amok na sam widok krwi ofiary. Chińczyk natomiast przeciwnika morduje cicho, pedantycznie i z niezmąconym spokojem.

  Dadzą sobie radę. Po coś Pan Bóg wyprodukował tą żółtą rasę.

 96. re1truth2 said

  Znalazłem tych Chińczyków jak mówią w programie o RS-26 Rubież, jeżeli to ma takie parametry to Oba’ma nie będzie się musiał poddawać kuracji rozjaśniającej jak Michael Jackson 😉 http://www.liveleak.com/view?i=489_1457262583
  Trzeba obejrzeć całe video.

 97. Zeus said

  Kiedy prezydentura Andrzeja Dudy, męża żydówki Agaty Kornhauser, zaczyna przerażać nawet najbardziej powściągliwych jego zwolenników, kiedy PIS przeforsował „ustawę antyterrorystyczną” (pisaną na zamówienie Mossad`u) i narasta korupcja nowej zmiany, kiedy szwagier Dudy – żyd Kornhauser – dostał właśnie sowitą nagrodę za swe „poetyckie” wypociny, warto się zastanowić czy Adam Kornecki vel Dawid Kornhauser jest krewnym Agaty Kornhauser?

  Jak wiadomo „pogrom kielecki” był rozgrywką wewnątrz-żydowską i faktycznymi ofiarami tego wydarzenia było dziewięciu niewinnych Polaków, rozstrzelanych parę dni po pokazowym procesie.

  Kornhauser był organizatorem tej krwawej farsy i warto sprawdzić to: na ile „ta” rodzina Kornhauserów jest zamieszana w tę zbrodnię na Polakach. Bo ojciec Agaty Kornhauser musiał być w to zamieszany – jak wiemy – napisał nawet wiersz szkalujący tam niewinnie zamordowanych Polaków.

  Red. Gazeta Warszawska

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/3947-umarly-cmentarz-2-4

 98. re1truth2 said

  Koreańczyków, ale też żółci…

 99. matirani said

  Czytanka do poduszki.
  Ropa tak tania uderza obosiecznie USA.
  A Saudowie zabezpieczają swoją przyszłość opóźniając rozwój ekologicznych źródeł energii :

  http://www.voltairenet.org/article192232.html

 100. Boydar said

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18388428&kat=1017099&title=Dzihadysci-groza-Polsce-Bedziecie-sie-czolgac-i-wyc-z-bolu

 101. La Reine Toronto said


  Proponuje male co nieco!
  Zapomnijmy na chwile o klopotach cieszmy sie truskawkami!

 102. La Reine Toronto said

  Truskawkowy ‚souffle’…suflet to tak po polsku?
  Smacznego! Na ochlodzenie !

 103. Maćko said

  Umie czytac panienka? Ren z Toronto.

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.
  Doszlo?
  Jeszcze nie ???

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

  Po co komu te durne zdjecia deserów????????????????????
  ( no entiende, tonta, no entiende, la burra)

 104. Maćko said

  Przepraszam… nie myslalem ze ktos jeszcze czuwa.
  Cos ciekawego wiec:
  „Definicja cybernetyki, jako nauki o sterowaniu, pomimo swojej zwięzłości i prostoty, może być zrozumiała tylko o tyle, o ile zrozumiały będzie wyraz sterowanie.
  Sterowanie jest to wywieranie pożądanego wpływu na określone zjawiska.
  (…) Pojawienie się cybernetyki uogólniło pojęcie sterowania na wszelkie dziedziny. Z cybernetycznego punktu widzenia sterowaniem jest naciśnięcie przycisku dzwonka elektrycznego, odkręcanie i zakręcanie kurka instalacji wodociągowej, prowadzenie samochodu, regulowanie ruchu ulicznego przez milicjanta, wydzielanie się hormonów w organizmie, podnoszenie i obniżanie podatków itp.
  W definicji sterowania istotne jest wskazanie na wywieranie pożądanego wpływu. Jeśli turysta, trąciwszy nieostrożnie kamień, spowoduje nawet obsunięcie się całej ich lawiny, to proces taki nie jest sterowaniem.
  Byłby to proces sterowania dopiero w przypadku, gdyby turysta trącił kamień w celu spowodowania lawiny. Proces sterowania wymaga więc istnienia celu, który w wyniku sterowania ma być osiągnięty”.
  Za definicję cybernetyki można by uważać tytuł książki Wienera, gdyby nie to, że tytuł ten zawiera kilka będnych szczegółów.
  Wskazując na to, że sterowanie zachodzi w zwierzęciu i maszynie, Wiener chciał podkreślić, że chodzi o wszelkiego rodzaju sterowanie, tj. zarówno w tworach ożywionych, jak i nieożywionych, co przy formułowaniu definicji nie wymaga podkreślenia.
  Podobnie zbędna jest wzmianka o komunikacji, gdyż nie istnieje sterowanie bez przekazywania informacji, a przekazywanie informacji służy wyłącznie do sterowania.
  Po tych uproszczeniach można powiedzieć po prostu, że cybernetyka jest to nauka o sterowaniu*
  Z definicji tej wynika, że wszystko, co jest sterowaniem, wchodzi w zakres cybernetyki.
  (…) w ujęciu cybernetycznym zachowanie się człowieka jest procesem sterowniczym podobnie jak zachowanie się zwierzęcia, rośliny czy maszyny, i w związku z tym może być opisywane wzorami matematycznymi, modelowane itp. Takie zestawienie człowieka na równi z innymi tworami koliduje z doktrynami filozoficznymi uważającymi człowieka za jakąś nadzwyczajną istotę we wszechświecie.
  Z kręgów wyznawców rozmaitych doktryn filozoficznych podnoszono niegdyś protesty przeciw stworzonej przez Darwina teorii ewolucji. Z czasem pogodzili się oni z poglądem uznającym pokrewieństwo między człowiekiem a światem zwierzęcym.
  Z kolei pojawienie się cybernetyki wywołało falę oburzenia na dopatrywanie się podobieństw między człowiekiem a maszynami.
  Tego rodzaju oburzenie obserwuje się przede wszystkim u wyznawców doktryn religijnych. Czują się oni zagrożeni przez cybernetykę w swoich poglądach na myślenie jako niematerialny przejaw nieśmiertelnej duszy itp.
  Użyteczności cybernetyki nikt w nauce nie kwestionuje. Tu i ówdzie można się co najwyżej spotkać z wypowiedziami przedstawicieli niektórych dziedzin nauki, że cybernetyka jast nauką pomocniczą innych nauk, np.ekonomii, automatyki, prakseologii itp. (zależnie od tego, którą z nich uprawia mówiący). W rzeczywistości, doniosłość cybernetyki wynika z okoliczności, że procesy sterowania występują niemal we wszystkich zjawiskach, i polega na tym, że w postępującej od tysiącleci atomizacji na coraz węższe specjalności cybernetyka przywróciła jedność nauki i umożliwiła naukowcom porozumiewanie się wspólnym językiem. Stało się to dzięki temu, że cybernetyka nie zajmuje się konstrukcjami (z czego coś jest zrobione) lecz funkcjami (jak coś działa)”.
  M.Mazur – 1969

 105. konfuzjusz said

  Fuj, słodycze!

  Od słodyczy d—a ryczy (autorem powyższego jest wybitny naukowiec w technologii żywności, późniejszy rektor jednej z największych polskich uczelni).

  Maćko, zabierz mnie stąd na jakieś szurasko.

 106. konfuzjusz said

  Pani laReine, ja do Pani mam wiele sympatii, ale za słodyczami nie przepadam.

 107. konfuzjusz said

  Panie Maćko, ale jak kobita namówiła turystę żeby on z nia poszedł w góry, a on nieostrożnie spowodował lawinę, to czy ona steruje, czy to przypadek?
  Chyba wkraczamy na wytartą ścieżkę rozważań determinizmu i nondeterminizmu…

 108. Maćko said

  Konfuzjuszu (#6) ostatnio pozywialem sie pare dni miecznikiem – sworfish – albacora. Rekina mieso wyglada tak samo, ale smakuje jak stara brudna scierka kuchenna. Natomiast albacora z Pacyfiku to pycha. Poniewaz wiec rybnie sie objadlem wiec rzeczywiscie jakis befsztyk powaznie biore pod uwage. Prawie kupilem wagyu dzisiaj, ale przypomnialem sobie, ze krowy, owszem, lubia masaze i spokojna muzyke ale za to kiepsko trawia jeczmien i owies, a tymze sie tuczy te wagyu aby mieso bylo tluste. Nie mam nic przecikow tluszczom, ale zdecydowanie wole jesc krowy, ktore pare tygodni przed ubiciem ( zal mi tych krówek mimo wszystko ) hasaly sobie po pastwiskach z soczysta trawa tyjac naturalnie. Tak wiec jutro bede mógi zdac raport. A gybyś byl w okolicy… no to oczywiście zapraszam. Dla Ciebie z Zonele chata zawsze otwarta. Z patelni bedzie, 12 minut, tak zeby w srodku byl miekki i soczysty ale nie suchy ani surowy. Ok?

  Reny ( Reine’y ) podobno sa niestrawne…
  Podobnie jak i guanacos… choc moze na +3000mnpm nawet szybkowar starego wielblada nie doprowadzi do miekkosci?
  No to tyle kulinarii…. tu od konkurentki: http://slodkaprzygoda.blogspot.cl/search/label/Znalezione%20w%20Chile

 109. Maćko said

  107 Panie ” pas si con…fusion” – rzecz nie o determinizmie, tylko o zakresie zainteresowan cybernetyki z roku 1969. Mazur byl elektrykiem, wiec dla niego nie bylo „przypadkowych pradów”. Kossecki jako socjolog rozwinal cybernetyke w kierunku bardziej dla ludzi przydatnym na codzien a Wegrzyn, jako inspektor i dziadek robi z niej narzedzie codziennej przydatnosci i koniecznosci gdy juz raz poznana i zrozumiana.
  Z cybernetyka to jak z elektrycznym nozem w kuchni. Przez lata mozna kroic kazdym, ale jak sie lubi perfekcje i ma sie noge szynki westfalskiej, czy Serrano, Prosciutto czy de Bayonne do przyciecia na stól to juz sie za kozik czlek nie zlapie tylko uzyje najdoskonalszego narzedzia dostepnego.
  W naturze ludzkiej jest naturalnie wpisany pociag do doskonalenia, nieprawdaz?

 110. Maćko said

  Click to access cybernetyka_a_zarzadzanie-tiff.pdf

 111. Maćko said

  Zawsze jest lepiej wiedziec wiecej niz wiedziec mniej:

  http://www.sadistic.pl/top-5-najbardziej-wplywowych-mafii-swiata-w-historii-vt131568.htm
  ….
  Stosunek triad do „cudzoziemskich diabłów”, jak zwano „długonosych”, czyli europejskich kupców i misjonarzy był dość ambiwalentny. Z jednej strony cechowała go niechęć, bo, podobnie jak Cingowie byli obcym, a dodatkowo jeszcze tak bardzo dziwnym elementem w chińskim krajobrazie. Dla wielu ksenofobicznych Chińczyków, przekonanych o swojej cywilizacyjnej wyższości nad całą resztą świata niemożliwa do zaakceptowania była już sama obecność Europejczyków na terenie Niebiańskiego Cesarstwa. Z drugiej jednak strony z „diabłami” robiło się dobre interesy. W oparciu o te właśnie, często niechciane kontakty, wyrastała prawdziwa finansowa potęga wielu tajnych stowarzyszeń. Jej podstawą był handel opium.

  Chiny miały sporo do zaoferowania europejskim kupcom: herbatę, porcelanę, papier, rabarbar, drogocenne olejki, wyroby z bambusa. W zamian kupcy dostarczali wyrobów z bawełny i wełny, metali, diamentów, perły, koral i jantar, zegary, lunety, broń palną i opium. Spośród wszystkich rodzajów eksportowanych do Chin towarów najlepiej sprzedawało się opium, które, w odróżnieniu od większości pozostałych nie było towarem luksusowym, ale powszechnego użytku. Również koszty uzyskania opium były niskie. Kompania Wschodnioindyjska wzięła w Indiach pod uprawę maku wielkie obszary ziemi, który po przerobieniu na opium lądował ostatecznie w palarniach rozrzuconych po niezmierzonym obszarze cesarstwa chińskiego. Chiny nie zależały jednak całkowicie od opium sprowadzanego z Indii. Już wcześniej handlowali nim kupcy arabscy, a miejscowa produkcja też nie była mała. Jednak indyjskie opium było, ze względu na swoją wysoką jakość, najbardziej poszukiwane.

  W cesarskich Chinach licencje na handel z białymi diabłami uzyskiwała od lokalnych mandarynów (nierzadko za wysokie łapówki), niewielka grupa kupców zwanych ko-hong. Jak bardzo dochodowe było to zajęcie świadczy cena samej licencji wynosząca w dzisiejszej walucie ok. 90 tys. dolarów amerykańskich, nie licząc łapówek. Majątek Wu Bing-jian, najbardziej znanego ko-honga, w dniu jego śmierci obliczano na 5 milionów ówczesnych funtów szterlingów. W całej Europie niewielu było wtedy ludzi równie bogatych. …..

 112. Siggi said

  Oswajanie z UPA

  Reakcja neobanderowskich elit pomajdanowej Ukrainy na możliwość przyjęcia przez Sejm ustawy o Narodowym Dniu Pamięci Męczeństwa i Ludobójstwa Kresowian obnażyła ich oblicze, dotąd starannie ukrywane przez wiodące media przed polską opinią publiczną.
  dalej……………
  http://www.mysl-polska.pl/923

 113. revers said

  re69

  oraz na celowniku ISIS, piekna asymetria, w razie czego to nie my to oni sa agresoramy nawet jak wpadnie ci pod kosciol, lub galerie hadlowa siwiety dyihadzista z pasem szahida i zrobi bum lub jaka rakieta iskander obok wyladuje na dachu u gory prowokatorow nie ma..

 114. Mrozak said

 115. revers said

  Ci faceci płaca pomiędzy 500 USD a 1000 USD za każdą Rosjankę lub Ukrainkę, zarabiając na nich fortuny. Weźmy na przykład małe miejsce zatrudniające jedynie 10 tych dziewcząt. Każda z nich przyjmuje 15 do 20 klientów dziennie, za 200 szekli od każdego, biorąc najgorszy przypadek to daje 30.000 szekli dziennie. Pracują one 25 dni w miesiącu, co daje 750.000 szekli, co jest równoważne 215.000 USD. Każdy z tych alfonsów ma przeciętnie pięć takich małych burdelików, co daje ponad milion dolarów miesięcznie, bez podatku i wielkich inwestycji. Są to fabryki pieniędzy zatrudniające niewolników, a Izrael jest usiany tymi „fabrykami”

  http://wolna-polska.pl/slowianskie-niewolnice-w-rekach-zydowskich-panow

 116. Dictum said

  Abdykacja Franciszka ????

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18240&Itemid=46

 117. Ad. 51:
  JORAMIR to pierwotna nazwa SWASTYKI, od której wyprowadza się nazwę JEROZOLIMY jako Miasta Slońca i Pokoju. Swastyka była zaś schematem Zapisu kalendarza SŁONECZNEGO, czego najstarszym dokumentem jest Stonehenge, którego budowę podjął Chejron z Płocka – prawdopodobnie syn Chronosa wygnanego przez Kroka z Krakowa do Kazimierza Dln, który z tej racji powinien się nazywać CHRONOLINEM? Widać to na podstawie dwóch mauzoleów Ich Ojca Jura-Uranosa. Chronos zbudował ojcu na Wawelu Budowlę Czworokątną z piękną wieżą zaś Krok katedrę Romańską, która była właściwie PRZEDROMAŃSKA jako powiększenie Tumu Łęczyckiego, ale z kryptą Świętego Leonarda jako GROBOWCEM Jura-Uranosa.
  To pozwala nam kwalifikować megalityczne kromlechy – w tym Stonehenge – jako świątynie Chronosa a Swastykę jako ZAPIS w tymże Stonehenge.

 118. Siekiera_Motyka said

  Ad. 89 – „Więc o ile Laburzyści wprowadzili Brytanię do Europy o tyle Torysi robią wszystko, żeby ją z niej wyprowadzić. ”

  „Brytania z Torysami na czele nigdy nie chciała się zintegrować z Europą. ”

  Ciekawe bo dokładnie odwrotnie jest to przedstawione tutaj

  .https://www.youtube.com/watch?v=pq72f81kkM4

  „Podobnie w Stanach Zjednoczonych, większość białych obywateli popiera kandydaturę Donalda Trumpa. Nie oznacza to jednak, że Trump wygra wybory, ponieważ prawo głosu posiadają również liczni Amerykanie należący do mniejszości etnicznych.”

  Ten człowiek nie wie jak NAPRAWDĘ działa system „demokratyczny” USraelu. Nie wie co to „super-delegates” lub „delegates” i jak to jest używane by zmieniać nie pożądane wyniki.

 119. tysiac said

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/terrorysci-zapowiadaja-polacy-bedziecie-wyc-z-bolu_854468.html

  Tak zwane Państwo Islamskie grozi nam zamachem! „Następne ataki będą na Polskę” – piszą dżihadyści na portalach społecznościowych. To reakcja na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy (44 l.) o wysłaniu żołnierzy i F-16 do walk przeciwko ISIS. – Ta decyzja podwyższyła ryzyko ataków terrorystycznych w Polsce – mówi Bogdan Klich (56 l.), były szef MON.

 120. Siekiera_Motyka said

  Ad. 119 – Wciskają nas to tego bagna USraela. Ciekawe kto będzie płacił za paliwo i jedzenie.

 121. Siekiera_Motyka said

  Ci co znają angielski będą zainteresowani posłuchać

  .https://www.youtube.com/watch?v=1pGOzhhOAF8

 122. Boydar said

  Co jest naprawdę zainstalowane pod sceną, to nikt z nas nie wie. Jednak jeśli samicy Holland aż tak się Maciora nie nrawi, to ja go odruchowo coraz bardziej lubię; mimo że zachowuje się i wygląda jak emerytowany tyranosaurus. To dokładnie ten sam mechanizm psychiczny jak w przypadku krytyki wyrażonej przez Szechtera.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/holland-o-macierewiczu-jego-dzialania-moga-doprowadzic-do-dramatu/lh09r0

 123. Anucha said

  Ostatnio na Fokus TV pokazywali dokument o inkwizycji w Hiszpanii.

  Żydowski profesorek o facjacie krzyżówki neandertalczyka z młotem parowym, wyjaśniał jak to inkwizytorzy prześladowali żydowskich konwertytów i robili im holokaust za to , że w ukryciu chrzcili scyzorykiem i ssali pysiorki.

  Polski antysemityzm przy tym to mały pryszcz.
  Ciekawe co chcą zajumać Hiszpanom a może rekompensata za mienie stracone w średniowieczu 🙂

 124. snag said

  Boydar @ 93 ,…

  Odczep sie pan od Slupska 😉 ,…

 125. Boydar said

  Ja się mogę odczepić, ale jakąś arkę to mogliby zacząć już budować.

 126. matirani said

  )

  Wczoraj w Sejmie odbyło się zaprzysiężenie wybranego kilkanaście dni wcześniej prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego i od tego momentu przejął on obowiązki kierowania bankiem centralnym naszego kraju.

  W czasie swojego krótkiego wystąpienia podkreślił, że będzie bronił i przestrzegał niezależności banku centralnego i dodał, że nie będzie zapominał o obowiązku wspierania polityki gospodarczej rządu, o ile tylko nie będzie to stać w sprzeczności z zachowaniem stabilnego poziomu cen, który jest podstawowym celem NBP.

  Prezes Glapiński posłużył się tutaj formułą zapisaną w ustawie o NBP, ale chyba po raz pierwszy od ponad 20 lat szef banku centralnego przypomina publicznie, że jego instytucja ma obowiązek wspierania polityki gospodarczej rządu.
  NASZ DZIENNIK. Oczywiście.

 127. Listwa said

  P. Prof. Jan Talar zakwestionował istnienie śmierci mózgowej, czyli określenie czasu pobierania narządów do przeszczepu jest fikcyjne. Coś niecoś wiem na ten temat, ponieważ miałem kilka przypadków wybudzeń i szczególnie u młodych ludzi, tzw. powypadkowych, niczego nie można być pewnym. Co zrobiono w p. prof. Talarem?

  Pozbawiono Go po cichu prawa wykonywania zawodu i zwolniono z pracy. Obecnie pracuje w jakiejś wytworni łodzi w Norwegi.

  Pani dr Dąbrowska popełniła wielkie przestępstwo, mówiąc w lokalnej telewizji o skutkach ubocznych szczepień. Człowieczek będący ruchomym dyrektorem z Okręgowej Izby Poznańskiej zlecił swojemu podwładnemu psychiatrze przeprowadzenie badań poczytalności p. dr Dąbrowskiej.

  Od razu uwidocznia się poziom moralny całej Poznańskiej Izby. W normalnym kraju takie esbeckie metody spowodowałyby usunięcie ze stanowiska człowieka nadużywającego go do celów prywatnych.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18276&Itemid=119

 128. Maćko said

  Leszek Smyrski:
  Dorobek naukowy Mazura i Kosseckiego jako polski odpowiednik teorii systemów Luhmanna – analiza i zastosowanie praktyczne

  Teoria systemów
  Teoria systemów została zapoczątkowana w biologii, dotyczyła organizmów żywych, następnie znalazła zastosowanie w cybernetyce i wśród inżynierów (inżynieria systemowa). Stosowana jest także w naukach społecznych jak socjologia i ekonomia. Ostatnio też w kognitywistyce i informatyce i dąży do coraz to szerszych uogólnień jako „systemika” (ang. systemics) lub „ogólna teoria systemów”.1
  Obecnie teoria ta aspiruje do całościowego tłumaczenia funkcjonowania organizmów żywych, społeczeństw i urządzeń/systemów sztucznych, co z jednej strony czyni ją uniwersalną, z drugiej jest przedmiotem krytyki za jej zbytnią ogólność i abstrakcyjność.

  Powtarzam: „… z drugiej ( strony ) jest przedmiotem krytyki za jej zbytnią ogólność i abstrakcyjność.”

  Dokladnie, jak sie nie potrafi myslec abstrakcyjnie to moze lepiej nie krytykowc rozwazan abstrakcyjnych, których sie nie potrafi zrozumiec?

  A z drugiej strony – zawsze warto wiedziec wiecej niz wiedziec mniej albowiem w Infowar wiedza orezem jest i tarcza.

 129. snag said

  Senor Listwa ,…

  Prof. Talar nie musi pracowac w jakiejś wytworni łodzi w Norwegii, na swiecie znajdzie dziesiatki tys. zdesperowanych krewnych pacjentow w coma, nierzadko nadzianych i moze dowiesc ze ma racje ,…

  Profesorom tez czasem odbija ,…

  Z logika na bakier ? ,…

 130. Listwa said

  @ 129 snag

  Oj, Snag , tobie odbija nowatorstwo spojrzenia. Jak coś ocenisz to żal d**e ściska.
  Sądzisz że w twojej hameryce nie ma transpantologii,

 131. Listwa said

  @ 128 Maćko

  Jakoś słabo panie Maćko, gibiesz się pan na różne strony, a dialog nie wychodzi. Więcej socjocybernetyka sztuczek nie ma?
  No szkoda.

 132. snag said

  Listwa ,…

  Trzymaj sie tematu, twierdzisz (rowniez on) ze potrafi ‚obudzic’ pacjetow z coma wiec ci odpowiadam ze zamiast zapieprzac w jakiejś wytworni łodzi w Norwegii niech pokaze co potrafi, zdesperowanych chetnych nie brak … a czy hameryce sa czy nie ma transpantacji organow nie ma tu nic do rzeczy ,…

 133. Listwa said

  @ 132 Snag

  A jak ma?
  On juz pokazał co potrafi. Tak mnie nie strofuj, bo ci się pruknie.

  A gdzie proponujesz żeby się osiedlił ze swą nielegalną obecnie praktyka medyczną, Czesiu?

 134. snag said

  Listwa ,…

  To niech pokaze wiecej – Mexico, Ameryka Lacinska i Poludniowa czekaja, tam toleruja quackery zaloze sie ze w niektorych zakatkach Europy rowniez 😉 ,…

 135. Anucha said

  73-latka leciała do syna, a wylądowała w więzieniu

  Pani Irena leciała do USA, by święta spędzić z synem i wnukiem.

  Pani Irena leciała do USA, by święta spędzić z synem i wnukiem. Kiedy oficer imigracyjny na lotnisku w Nowym Jorku znalazł w papierach notkę o nielegalnym pobycie sprzed 17 lat, 73-letnią kobietę zakuto w kajdanki i przebrano w więzienny kombinezon. W celi spędziła ponad 20 godzin – czytamy w \”Gazecie Wyborczej\”.

  Pani Irena miała spędzić w USA dwa miesiące. 10-letnią wizę otrzymała w listopadzie. Przy jej wydawaniu nie było żadnych problemów. Gdy jednak wysiadła na lotnisku Johna F. Kennedy\’ego w Nowym Jorku, okazało się, że na teren Stanów Zjednoczony wejść nie może – 17 lat wcześniej przedłużyła nielegalnie swój pobyt.

  – Rozumiem, że nie chcieli mnie wpuścić, ale potraktowali mnie jak niebezpiecznego bandytę, a ja mam 73 lata – mówi ze łzami w oczach pani Irena.

  Po rozmowie z oficerem imigracyjnym założono jej metalowy pas na biodra, a do niego łańcuchem przypięto kajdanki, w które została zakuta. Wraz z kilkoma innymi kobietami, w tym jedną Polką, pani Irena została przewieziona do centrum zatrzymań w New Jersey.

  – Tam kazali nam się rozebrać łącznie z bielizną, musieliśmy włożyć więzienne stroje i wpakowali nas do celi. Wszędzie kraty, metalowe łóżka i szary cienki koc. Było nas sześć w jednej celi. Na środku niczym nieodgrodzona toaleta – opowiada starsza kobieta, która jeszcze na lotnisku powiedziała obsłudze, że ma cukrzycę, nadciśnienie i jest po zawale.

  – Musiałam zażyć lekarstwa, ale nie mogłam się ich doprosić, a zabrano nam wszystkie rzeczy. Dopiero w więzieniu w końcu przysłali jakiegoś lekarza, zbadał mnie i oddał leki – dodaje.

  W sobotę późnym popołudniem została odstawiona na lotnisko i wieczornym samolotem wróciła do Polski. Od powrotu bierze środki uspokajające. – Nigdy już nie pojadę do Stanów – mówi kobieta.

 136. Listwa said

  @ 134 snag

  Jakby ciebie przebudzil to by pokazał coś nowego. Zaproponuj mu wyjazd do Mexico, Ameryka Lacinska i Poludniowa, może sie ucieszy.
  I chcesz powiedzieć że przemysł transpantologia nie ma nic do tego? A jak on woli jednak robienie łodzi?

  Temat był jak jego potraktowano. Sam sie trzymaj.

 137. snag said

  Listwa ,…

  Mnie nie obchodzi przemysl transplantacji a potwierdzenie tego co dude imputuje, ty rowniez ,…

  Zamiast pisac do amerykanskiego prezydenta niech sie skontaktuje z jakims plemieniem na rezerwacie tam prawo nie dociera a szamanow/szarlatanow nigdy nie za duzo ,…

  Przynudzasz, ide na spacer ,…

 138. Listwa said

  @ 137 snag

  Ciebie szereg waznych rzeczy nie interesuje. I to twoj marny błąd. Zdaje ci sie , idź.

 139. Maćko said

  Anucho – NIGDY nie jezdze do krajów obzydliwych i pogardzajacych ludzmi. USA, Israel, Arabia Saudyjska, etc… Bojkot takich krajów, jesli sie rozszerzy, bedzie mial wplyw hamujacy na ich sposób traktowania innych – uderzajac po kieszeni. Pozdr.

  Listwa – widze ze pan robi za noszowego w jakims pogotowiu? Trudne miejsce… Mam nadzieje, ze sie Listwa dobrze o nich troszczy 😦 – choc mam co do tego powazne obawy. Z takim bagazem zapieczonej zlosci jaki Listwa tu pokazuje, to najlepiej aby nie mial kontaktu z chorymi.

 140. Siggi said

  Szantaż Erdogana

  aCem Özdemir – przewodniczący partii Die Grünen, poseł do Bundestagu, syn tureckich imigrantów
  Tuż po marcowym szczycie UE-Turcja twierdził pan, że polityka Angeli Merkel wobec Turcji była katastrofą. Dwa miesiące później media donoszą, że Erdogan pozwala wyjeżdżać z Turcji jedynie Syryjczykom o niskich kwalifikacjach.

  – Te pierwsze niepokojące sygnały potwierdzają ostrość moich osądów. Zostałem wtedy za te słowa mocno skrytykowany, tak jakbym dopiero od wczoraj zajmował się Turcją. Nie chodzi tu jednak o mnie, ale o Europę, a pod tym względem sojusz Merkel z Erdoganem zasadza się na szkodliwym dla nas szantażu. Ostatnie doniesienia dobitnie pokazują, że prezydent Turcji chce wyciągnąć z kryzysu migracyjnego jak największe zyski, przy czym nie sądzę, żeby chodziło mu głównie o przyspieszenie negocjacji w sprawie akcesji jego kraju do UE. Jeśli Erdogan przed szczytem w Brukseli zamyka u siebie redakcję opozycyjnej gazety, a później demonstracyjnie tłumi uliczne protesty, pozbywając się wpływowych kurdyjskich działaczy i odsuwając ostatnio od władzy nawet dość lubianego w Brukseli premiera Ahmeta Davutoglu, możemy być pewni, że ten człowiek nie przejmowałby się ewentualną klęską swoich akcesyjnych dążeń.

  O co mu w takim razie chodzi?
  dalej…………….
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/szantaz-erdogana/

 141. NICK said

  Snag/Listwa. Przeczytałem tylko początek ‚wymiany’.

  Paaanie Snag. Czy Pan nie wie, że wilczy bilet, na takie POLSKIE sławy, jak Pan Profesor Talar, obowiązuje na całym niemal świecie???

  Wie Pan dlaczego???

  Bo sprzeciwił się definicji WHO-ja.

 142. NICK said

  La Reine.
  Truskawki.
  I inne Dary Boże, smakowite i zdrowe.
  Pani się nie obrazi ale truskawki ‚zachodnie’ to… są niesmaczne.

  Dojadam makaron polany sosem. Truskawki własne. Aromatyczne, słodziutkie. Rozdrobnione z cukrem i polane śmietaną [ok. 30% tłuszczu mlecznego], ukwaszoną, własną.
  Aaa. Parę poziomek dorzuciłem. Tych dzikich, naturalnych, z obrzeży zarośli i lasów. Te z mojego ogródka zostawiam gościom. Nieco pośledniejszym.

  Fakt. Mamy sezon La Reine.

  Lada moment porzeczki wszelakie; ciągle czereśnie… . I tak dalej.

  Tylko czas jakby płynął coraz szybciej.
  (Szybciej?)

 143. Listwa said

  @ 139 Maćko

  To źle widzisz, o ile w ogóle widzisz, raczej sprzedajesz swoje wizje.

  A gdzie, jak Snag, widzisz zapieczony bagaż zapieczonej zlości? Gibiesz się jak potworek i nic z tego nie masz. Co mnie cieszy.
  Nie mam powodu do złości zapieczonej, zapewniam. Sprzedaż ci nie idzie, może produkt słaby? Jak mocny to pójdzie. Działaj. .

 144. Listwa said

  @ 141 Nick

  Panie Nick, do Snaga dociera tylko to co napisane na murze w Sumerze lub Akkadii.
  Więcej nic.

 145. Maćko said

  143 Gdzie widze? No w 143… na przyklad. 😉

  Kazdy produkt jest przeznaczony do pewnego wachlarza zastosowan i pewnego profilu uzytownika. Scyzorykiem mozna zrobic tracheotomie jak ktos sie dusi majac cos w oskrzelach ale juz nie operacje siatkówki.
  Umiaru i spokoju ducha zycze.

 146. Listwa said

  @ 145 Maćko

  Sobie pożycz, gdy tak marnie ci idzie. Może rzeczywiście nie ten profil uzytkownika w Gajówce. Ale poczekamy, może ktoś podejmie temat . .

 147. Maćko said

  Rzad przygotowuje ustawe o zmniejszeniu swiadczen emerytalnych dla WSI-SB-UB-owców… a kiedy obnizka emerytur dla paoszydów co uciekli do Israhell’a????

  http://wrzodakz.neon24.pl/post/127799,250-mln-zl-emerytury-dla-obywateli-izraela

  Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci.
  Nie bardzo rozumiem, dlaczego mamy płacić za nazizm i komunizm?
  Komunizm to dzieło żydowskie. Lenin jak i Trocki byli Żydami. Naziści, to również dzieło żydowskie, ponieważ Hitler był Żydem. Jego ojciec, Alois, był nieślubnym dzieckiem służącej Marii Schickelgruber i 19-letniego Żyda zwanego Frankenberger.
  Groteska jest niesamowita.
  Mamy płacić odszkodowania za zbrodnie na Żydach, których nie my dopuściliśmy się, tylko Niemcy.
  Mało tego. Autorem obu systemów byli Żydzi.
  A więc, systemy Żydów mordowały/wypędzały Żydów, a my im płacimy emerytury.
  Pięknie…

  ( za stroną int: robertbrzoza.pl )

 148. Maćko said

  Listwo – karawana idzie dalej.

  … Wniosek – na podstawie art. 118.1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: „Inicjatywa ustawodawcza przysługuje (…) Prezydentowi Rzeczypospolitej (…).” – o złożenie projektu ustawy o uchylenie ustawy z dnia 14 marca 2014 r. „o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw” w tej jej części, na podstawie której Rzeczpospolita Polska wypłaca świadczenia kombatanckie Żydom niemieszkającym w Polsce.
  Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi odpowiedzi na niniejsze pismo bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie miesiąca od daty jego wpływu.
  Zawiadomienie, że:
  kopie dokumentów poświadczających fakty przedstawione w niniejszym piśmie są umieszczone w Internecie, w tym na stronie

  http://www.kekusz.pl

  kopia niniejszego pisma zostanie umieszczona w Internecie, w tym na stronie

  „Dzisiejsza Polska to kpina, ja to zmienię.”
  Andrzej Duda, „AZ Tygodnik Polski”, 22 kwietnia 2015 r. s. 1

 149. Listwa said

  @ 148 Maćko

  Trzeba i pospacerować, dobra rzecz, ale z samego łażenia nic nie będzie.
  Może metody nie te?

 150. NICK said

  Maćko. (145).
  Nie pierwszy i, zapewne nie raz ostatni starasz się być omnibusem.

  „Scyzorykiem mozna zrobic tracheotomie jak ktos sie dusi majac cos w oskrzelach „.

  Po drugie: pisz po polsku!

  Po pierwsze: jak pestka śliwki, poprzez np. zachłyśnięcie, wpadła do rozdwojenia tchawicy (‚bifurcatio tracheae); a rozdwojenie to dzieli się na dwa oskrzela główne. To tracheotomia może dać tylko dobre samopoczucie wykonawcy. Nie denatowi.

  Nawiasem. Jedyną szansą jest rękoczyn Heimlicha. Wg mego doświadczenia? Szanse są połowiczne. Dlatego od dawna nie jeżdżę w pogotowiu. Dziewięć przypadków. To boli, męczy a nawet śni się.

 151. Maćko said

  150 Racja – tchawicy w czesci wyzszej. Milo spostrzec ze Wasc jednak cos wiesz. Uklony.
  Rekoczyn Heilmlicha to próba polamania zeber i urwania przeluku obejmujac klienta od tylu pod przepona? Lepsze to niz exit…us

 152. snag said

  Listwa ,…

  Chcesz mi wmowic ze nasz Creator, Stworzyciel naszej planety, ukladu slonecznego, naszej galaktyki ze 130 miliardami widocznych ukladow slonecznych jak nasz, z ponad setka miliardow widocznych galaktyk jak nasza, z black holes, szarej materii, pomiedzy, ladu i porzadku w swoim dziele niewykluczne ze wiecej wszechswiatow w innych wymiarach nie pomyslal o mozliwosci porozumienia sie z Nim bez posrednikow, nierzadko pedalow i pedofilow ? ,…

  Tak to bywa, gdy się usiłuje badać zamysły Boga swoim rozumkiem…
  Admin

 153. NICK said

  Jak pod przeponą to nie żeber. (151).
  A co to jest przeluk?
  Bez ukłonów.
  Tak w tym, jak i w innych tematach, gościu se z Was jaja robi.
  Omnibus, zatem?

 154. Maćko said

  Dla lubiacych patrzec na gwiazdy: https://www.facebook.com/Nasza-kochana-astronomia-624771270958983/?fref=nf
  Cześć, dzisiejszy post będzie nawiązywał do postu o galaktykach, choć to jest trudny temat postaram się go w dość prosty sposób opisać. Ciemna materia jest nieznana formą materii nie emitującej ani nie pochłaniającej światła i ze zwykła materią oddziałuje tylko siłą grawitacji. W znacznej części to ona utrzymuje gwiazdy w galaktykach. Gdyby nie ciemna materia galaktyki zaraz po powstaniu by się rozpadły, bo mają za małą masę by obracać się z taką prędkością jaka się obserwuje. Pierwszy raz ciemną materię nazwano brakującą masą. Potem nadaną jej nazwę ciemnej materii, dlatego że nie widać jej bo w żaden sposób nie ingeruje ze światłem widzialnym. Jest jej bardzo dużo jakieś 5 do 6 razy więcej niż materii, która widzimy. Stanowi ok 25% składu wszechświata. Symulacje komputerowe potwierdziły, że galaktyki powstają i ewoluują w taki sposób jaki obserwujemy to tylko wtedy gdy do programu wprowadzi się coś takiego jak ciemna materia. Ciemna materia nie jest jednolitą formą materii i w pewnych miejscach jest jej mniej a w innych więcej. Co ciekawe miejsca jej występowania pokrywają się z miejscami występowania zwykłej materii. Ciemna materia tworzy więc coś w stylu rusztowania dla zwykłej materii. Na choince z pewnej odległości widzimy światełka ale już kabla nie. Nie wiadomo z czego się składa. Było wielu kandydatów na składnika ciemnej materii. Podejrzewano nawet czarne dziury. Innym były neutrina niezwykle szybkie i mało masywne cząstki, ale za to miały by być w ogromnych ilościach. Dodatkowo neutrina prawie wcale nie oddziałują ze zwykłą materią z jakiej się składamy my i gwiazdy. Jednak suma ich mas nie dawała dużej wartości, o wiele za małą by mogła by być składnikiem ciemnej materii. Teraz mówi się o wimpach albo aksjonach. Miały by to być ciężkie i zimne cząstki, niemal wcale nie oddziałujące ze zwykłą materią. Ale nie potwierdzono żadnej z tych cząstek. Jak na razie są to tylko przypuszczenia ale mogą okazać się słuszne. Dziś na tyle. Dziękuję i zapraszam na następne posty. Następny będzie o ciemnej energii 🙂

 155. Boydar said

  Jakbym Jeznacha czytał 🙂

 156. Zbigniew Lentowicz, BRATOBÓJCZA RYWALIZACJA VIPERÓW Z APACHAMI O KONTRAKT NAD WISŁA – Amerykański Bell w wyścigu o warte 10 mld zł zamówienia na śmigłowce dla polskiej armii stanął na drodze potężnemu Boeingowi; Rzeczpospolita, 20 VI 2016, Ekonomia&rynek.

  Dziś przeczytałem, że Biały Dom za Clintona był BURDELEM – ale jeśli tak to za Busha-Juniora był Homorelem: Mężczyźni się kopulowali a ŻYDÓWKI RZĄDZIŁY. Tak Żydówki, bo ja zostałem wyrzucony z Giełdy Wynalazczej, Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Racjonalizacji i PWr przez Żydówki.
  UPADEK spółki V-22 Bell-Boeing, która miała przezbroić US-Army w ZAJOBA ZE ŚWIDNIKA zdaje się świadczyć o upadku całego Planu, którego Atutem miał być V-280 VALOR czyli SUPER Osprey. V-22 Ospreya Amerykanie kupili w r. 1945 u Fiata, który miał kilka Zajobów ze Świdnika, ale zdobyli go również Rosjanie Francuzi i Anglicy. Wszyscy testowali tego Zajoba, ale o ile Rosjanie , Francuzi i Anglicy dali sobie spokój ze względu na WYPADKOWOŚĆ to Amerykanie eksperymentowali dalej wykosztowując się i wypadkowując, aż w końcu Zawiesili do Lepszych Czasów.
  Zajoba ODWIESIŁY Żydówki Przeciw mojemu Aerobusowi. Zaczęły TAŃCZYĆ, że Złapały Boga za Nogi ponieważ okazało się, że Zajobem nie można wprawdzie sterować RĘCZNIE – bo Fikołkuje, co zdarzało się z plutonem marinersów – ale można nim kierować przez KOMPUTER. – i w ten oto sposób ja zostałem POBITY przez Żydówki.
  Jednak PRZEZBRAJANIE US-Army w Zajoba ze Świdnika okazało się MAKABRYCZNE, gdyż Zajob jest bardzo Wrażliwy na ogień przeciwlotniczy i lotniczy, komputery nie są niezawodne a w ferworze walki nieodzowne bywa sterowanie RĘCZNE do czego Zajob się Nie Nadaje – i stąd to pchanie się Drzwiami i Oknami do Polski !!!
  Z powyższego wynika, że USA padły ofiarą prowokacji Antyamerykańskiej, która nie tylko doprowadziła do eksponowanego wielokrotnie przeze mnie ZŁAMANIA doktryn Teodora Roosevelta i Monrooe’go, ale wręcz zagroziła POLITYCZNIE USA przez np. Rządy Alfonsów czy Żydówek.
  Uważam, że wyjście z tej kabały jest w gestii Ministra Macierewicza, który może zorganizować sympozjum naukowe Bez Terrorystów.

 157. Listwa said

  @ 152 snag

  Prawie to chce ci wmówić, Stworzyciel naszej planety, ukladu slonecznego, naszej galaktyki ze 130 miliardami widocznych ukladow slonecznych jak nasz, z ponad setka miliardow widocznych galaktyk, postanowił, że zbawienie jest tylko przez Kościół katolicki, tzn. przez kapłanów mających ważne świecenia, bo tylko oni są w stanie odpuścić twoje grzechy i przywrócić ci łaskę uświęcającą, czyli przywrócić ci więź i dostep do Pana Boga.

  I zrobi to nawet taki kapłan który jest ” pedalow i pedofilow” . To święcenia decydują i władza dana przez Boga, a nie jak on żyje..

  I twoim napisom na murach nic do tego.

 158. pawel said

  ad 157. Listwa

  Profesor Talar i łodzie w Norwegii – tu piszą że te łodzie to ktoś inny robi. Dr Wojciech Serwatka mianowicie. Co oczywiście nie wyklucza obecności prof. Talara tamże.
  .https://www.monitor-polski.pl/bronmy-prof-dr-hab-jana-talara/

  A o oddziale Prof. Talara tu ciekawie piszą:
  .http://www.tygodnikprzeglad.pl/czas-wstawac-synku/

  A tutaj o profesorze coś z przed miesiąca:
  http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/prof-jan-talar-przylecial-do-jastrzebia-by-pomoc-krystianowi-rempale-aktualizacja,10026764/

  Nie ma on przypadkiem prywatnej praktyki teraz?

 159. Glos Prawdy said

  Sekretarz generalny NATO oskarżył Rosję o wzmocnieniu obrony swoich granic.

  Sekretarz generalny sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg oświadczył, że Rosja nie przestrzega postanowień aktu Stanowiącego o współpracy i bezpieczeństwie między ROSJĄ i NATO, nadmiernie wzmacniając obronę kraju.
  „Między innymi, akt stanowiący nakazuje pewne ograniczenia na rosyjską obecność wojskową. Ona jednak znacznie wzrosła” — cytuje RIA novosti słowa, które powiedział w wywiadzie dla dziennika „Sueddeutsche Zeitung”.

  Jego zdaniem, nadmierne zwiększenie uzbrojenia kraje NATO upatrzyli w Kaliningradzie, na Krymie, morza Barentsa, morza Bałtyckiego i Czarnego, a także we Wschodniej części morza Śródziemnego. Bardziej pewnych danych sekretarz generalny bloku nie doprowadził.

  Stoltenberg oświadczył, że Rosja naruszyła „podstawową zasade ustawy”, polegająca na „poszanowaniu suwerenności i integralności terytorialnej wszystkich państw” w stosunku do Gruzji i na Ukrainie.

  Stoltenberg ponownie powtórzył, że zwiększenie obecności wojskowej NATO na wschodniej flance planowane w celu uniknięcia ewentualnych konfliktów, a nie prowokacje. On również zaznaczył, że umieszczenie czterech tysięcy żołnierzy, w krajach Bałtyckich i w Polsce będzie się odbywać wraz z szeregiem innych działań, a nie osobno.

  Ukraińskie władze i kraje Zachodu oskarżają Rosję o interwencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Rosja zaprzecza i nazywa takie zarzuty nie do zaakceptowania. Moskwa wielokrotnie oświadczała, że nie jest stroną ich wewnętrznego konfliktu i nie ma nic wspólnego z wydarzeniami w południowo-wschodniej części, jest zainteresowana w tym, aby Ukraina pokonała kryzys polityczny i gospodarczy.
  http://izvestia.ru/news/618939
  ———–
  Szczerze zazdroszczę cierpliwości rosyjskiego prezydenta, ministra spraw zagranicznych i całego korpusu dyplomatycznego. To jakiś szczególny dar, bo ja już dawno bym nabiła ich bezczelne pyski lub po prostu wysłała w dupę.

 160. Boydar said

  Trzy i pół tysiąca … do nas przemycili trzy i wystarczyło …

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160508/2765101/ukraina-rosja-przemyt-kaczki.html

 161. Listwa said

  @ 158 Pawel

  Wiadomość podal dr. Jaśkowski, jaka prawda jest to nie wiem. Był prof gosciem niedawno w programie u Pospieszaskiego ‚Warto rozmawiać’, i nie pamietam dobrze, ale chyba padło tak takie tajemncze zdanie : nie ujawniamy jego miejsca pracy czy coś takiego.
  Może Jaskowski ma informacje.

 162. Listwa said

  Ta sprawa była niedawno, wyglada jakby pracował w zawodzie:

  „Krystian Rempała, żużlowiec Unii Tarnów przeszedł zabieg neurologiczny. Stan zawodnika nie ulega poprawie. Do szpitala w Jastrzębiu poleciał prof. Jan Talar z Bydgoszczy.
  Krystian Rempała, 18-letni żużlowiec, w niedzielnym meczu Ekstraligi pomiędzy ROW-em Rybnik a Unią Tarnów Rempała zderzył się z Kacprem Woryną. W efekcie kraksy zawodnik Unii doznał bardzo poważnego urazu głowy”

  http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/a/prof-jan-talar-polecial-do-krystiana-rempaly-juz-raz-uratowal-zuzlowca,10026760/

  Ale może mu odebrali po cichu prawa wykonywania zawodu i zwolniono z pracy

 163. Maverick said

  Polacy lubią naskakiwać, obcym mocodawcom i robić z siebie mięso armatnie. Z czterema samolotami na Bliski Wschód chcą się wmieszać, gdy Obama sponsoruje ISIS. Co zrobią jak Trump wygra i wytrzebi ISIS. Coś mnie się wydaje ze polskie komuszki w pokorze dla kabały chcą usunąć Assada.

 164. Siggi said

  Będą sankcje? Forum Koordynacji Restytucji Mienia Żydowskiego chce, by UE naciskała na Polskę

  Data publikacji: 2016-06-19 23:30
  Read more: http://www.pch24.pl/beda-sankcje–forum-koordynacji-restytucji-mienia-zydowskiego-chce–by-ue-naciskala-na-polske,44026,i.html#ixzz4CMXTT0Tf

 165. Re 57 Listwa
  Czy wreszcie nauczy sie Pan odrozniac dobro od zla?..

  ===========
  Jasiek z toronto

 166. Maćko said

  Po anglijsku, niestety:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish-American_organized_crime
  Co prawda juz bylo: https://marucha.wordpress.com/2012/09/05/swiatowa-mafia-kosher-nostra-w-akcji/
  Ale zawsze mozna powspominac…

 167. Siggi said

  Dziś rocznica napaści Niemiec hitlerowskiech na Związek Radziecki.
  Prezydent RF W.Putin składa kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza przy ścianie Kremla w Parku Aleksandrowskim.

 168. ojojoj said

  Orlando shooting – fake aktorzy

  .https://www.youtube.com/watch?v=GVEqdH7QGWs

 169. Maćko said

  Dania obniza swiadczenia socjalne aby kupic nowe samoloty wojskowe w USA…
  In May 2016, the Danish government decided to make the largest weapons purchase in Denmark’s history by ordering 27 new, American produced, Lockheed Martin F-35A Joint Strike Fighters at the cost of $3 billion, with the total cost for the lifespan of these fighters amounting to approximately $8,5 billion. Not even calculated in these expenses are the costs for bombs, ammunition and the aid for repairs following a bombing campaign.

  The money for this purchase is, of course, covered by the tax revenue from the Danish people, meaning that instead of welfare, social services and other public goods, we get expensive military modernization. So, what do the Danes themselves think about this? Well, According to a recent poll made by Wilke, 53,3 percent of the Danish population believe that this purchase is a bad idea; 30.8 percent believe it is a good idea; and 15.9 are uncertain. Furthermore, on May 27th, nationwide demonstrations were held in Denmark with the message: „No thank you to new fighter jets!”, and instead „put peace on the agenda, stop Danish war involvement and use the billions for welfare, peacemaking and useful workplaces”.

  The fact that more than half of the Danish population does not want their tax money to go to fighter jets does not worry the Danish politicians…
  http://katehon.com/article/denmark-cuts-welfare-buys-new-us-fighter-jets

 170. konfuzjusz said

  Zaraz, zaraz, panie Maćko.

  A ile to kosztowały te przestarzałe szesnastki dla polskiego rządu? Coś misie zacięło w kalkulatorku.

  Czy mamy szanse cos ugrac na zasadzie Rudman-Putnam law?

 171. Maćko said

  Kongo o to prawo Ci idzie?
  https://en.wikipedia.org/wiki/Robinson%E2%80%93Patman_Act

 172. Maćko said

  Z tego co wiem, to wiekszosc Chinczyków i Taiwanczyków których mozna spotkac na Swiecie studiowalo Konfucjanizm w szkole.
  Zanim sie powtórzy slogany o psach czy inne bzdety o kotach warto poczytac Mistrza.
  Ignorancja jest wstydliwa. Nie warto sie nia chwalic. Kong rzekl.

  Z wiki:

  Konfucjusz nie pozostawił pism – jego nauczanie zebrano w księdze Dialogi konfucjańskie. Głównym tematem rozważań było codzienne życie ludzi i stabilność społeczeństwa. Jego zdaniem podstawowymi cnotami są: humanitaryzm, praworządność, poprawność, mądrość i lojalność. Cnoty te realizują się w pięciu powinnościach, czy też fundamentalnych relacjach społecznych: między panującym i urzędnikiem, ojcem i synem, starszym i młodszym bratem, mężem i żoną oraz między przyjaciółmi. Moralność jednostki i podstawowa rola rodziny jest fundamentem i gwarantem stabilności państwa. Konfucjusz dużą rolę w kształtowaniu ładu społecznego przypisywał wykształceniu, które obejmowało także kwestie ducha i serca.

  Nauczanie

  Zajmował się zagadnieniami etycznymi, społecznymi, a nawet politycznymi. Był tradycjonalistą stojącym na straży szeroko pojętej tradycji. Nauczał nienagannych manier i użyteczności dla państwa i społeczeństwa.

  Uważał iż z każdej nazwy wynika coś, co tworzy istotę rzeczy, do której dana nazwa się odnosi. Rzeczy więc powinny pozostawać w zgodzie z tą idealną istotą. Czyli rzeczywistość powinna odpowiadać nazwie ją określającą. Z każdej nazwy, określającej stosunki społeczne, wynikają konkretne obowiązki i odpowiedzialność. Władca, minister, ojciec i syn – osoby noszące te nazwy, muszą spełniać obowiązki wynikające z nazwy.

  W zakresie cnót podkreślał:

  Prawość (yi) – jest powinnością, obowiązkiem, spełnianiem słusznych rzeczy ze względu na zawarte w nich dobro moralne. Prawość jest jedynie wtedy prawością, gdy nie ma w niej korzyści. Korzyść (li) jest przeciwieństwem prawości (yi).
  Humanitarność (ren) – „kochanie innych”, człowiek, który kocha innych jest w stanie spełniać dla dobra innych swoje obowiązki w społeczeństwie.

  Konfucjusz często nauczał o człowieku ren (humanitarnym), który posiada wiele cnót połączonych w sobie, wtedy można humanitarność rozumieć jako cnotę doskonałą. W praktyce humanitarności muszą być względy dla innych.

  „Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz” („Dialogi” XII, 2)

  W praktyce humanitarności Konfucjusz wyróżnia:

  lojalność wobec innych (zhong) – aspekt pozytywny, gdy czyni się dla innych to, co chciałoby się dla siebie.
  altruizmu (shu) – aspekt negatywny, nieczynienie innym tego, czego nie chce się dla siebie.

  Z idei prawości Konfucjusz wyprowadza zasadę działania bez nagrody, ponieważ każdy człowiek ma obowiązki, które musi wypełniać. Wartość wynikającą z działań nie leży w efekcie, lecz w podjętym wewnętrznym wysiłku. Należy działać wypełniając obowiązki, a efekty powierzyć woli Niebios, losowi, przeznaczeniu (ming). Rozumieć ming znaczy rozumieć nieuniknioność świata i w związku z tym nie zwracać uwagi na zewnętrzne porażki lub powodzenia, a działać i wypełniać swoje obowiązki. Efektem takiego działania jest szczęście, ponieważ jesteśmy wolni od niepokoju o powodzenie naszych działań i od lęku przed porażką.

  Karawana idzie dalej………………………>

 173. konfuzjusz said

  Tak, to właśnie o to prawo sie rozbiega. Price discrimination, stąd paląca chęć porównania owych dwóch kontraktów.

  Panie Maćko, dostrzega Pan różnicę między filozofem Konfucjuszem a zwykłym konfuzjuszem? Konfuzjusz to produkt nagonki medialnej przeciw zdrowemu rozsądkowi. Totalnie skonfundowany, stąd autoprzezwisko.

  Gra słów, ale przyzna Pan, że zdradliwa…

 174. konfuzjusz said

  Konfucjusz ameryki nie opdkrył. Te prawdy Prasłowiańskim dzieciom wpajali rodzice, dziadkowie, ciocie i wujki.

  Narodowi wybranemu, który był prosty jak życiorys milicjanta, musiał sam Najwyższy sie fatygować i pisać uproszczone prawa w liczbie dziesięciu punktów.

  Żong to po chińsku niedźwiedź. Nie wiem, w jakim dialekcie.

 175. Listwa said

  @ 162 jasiek z toronto

  Staram się. Pan już rozpoznał Jabłonowskiego?

 176. Listwa said

  @ 172 Maćko

  „Prawość jest jedynie wtedy prawością, gdy nie ma w niej korzyści. Korzyść (li) jest przeciwieństwem prawości (yi)”

  – prawość sama w sobie jest generalnie korzyścią. Przeciwstawianie korzyści i prawości jest błędem. Coś może być prawe i może być korzystne i wcale nie musi być niekorzystne żeby było prawe, a prawość i korzystność to inne kategorie.

 177. Boydar said

  Niedawno napisałem w Gajówce coś od niechcenia o rosyjskich agentach w US a tu proszę, panowie kongresmeni potraktowali to całkiem poważnie; powinienem chyba brać przykład z Pana Gajowego i więcej milczeć.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160623/3224653/USA-sledzenie-rosyjscy-zwiadowcy.html

 178. Ad. 164:
  W 1968 r. głoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów $ Tylko w Krajach Kapitalistycznych, a ponieważ była to suma podana Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych. Wówczas kapitał żydowski liczyło kilkadziesiąt instytutów a obecnie kapitał żydowski liczą Tylko Anglicy, ale jeśli WBr pozostanie w UE za kilka lat przestaną liczyć, żeby nie być ANTYSEMITAMI a poza tym jest to prawie Niemożliwe ze względu na Tajne Konta Izraelskie. O ile tajne konta szwajcarskie są Złodziejskie to tajne konta izraelskie GANGSTERSKIE.
  Jedn żydowski działacz finansowy w USA oświadczył Tryumfalnie: GDY W R. 1917 PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDÓW NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA A DZIŚ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLDY. W czasie WTC dr Tatiana Koragina w Moskiewskiego Instytutu Studiów Makroekonomicznych określiła kapitał stalinowsko-holokaustyczny na 300 bilonów $ a kapitał majoracki Rotszyldów jest szacowany na 540 bilionów $. Jednak kapitał S-H nie jest prawdopodobnie dominującym kapitałem żydowskim, bo np.uważany za hitlerowski kapitał żydoarabski, który rządzi USA, ma być Większy.
  Kapitulacja Bułgarii przed Holkaustami ma wpływ na sprawę Skarbu Hitlera w Wałbrzychu, bo bułgarscy komisarze Roszczeniowi w Wałbrzychu muszą być traktowani z Podejrzeniem o agenturę Mossadu czyli tajnych kont izraelskich, które RZĄDZĄ Satelitarną Detekcją Złota jako HOLOKAUSTYCZNE. Poza tym Rząd Izraela jest mi winien za Kataster Jerozolimski – największy na świecie – co nie znaczy, że ja te pieniądze przyjmę, ale obciążają one hipotekę jerozolimską kwalifikując ją ZŁODZIEJSKO.
  Rząd PiS-u blokuje sprawę skarbców Hitlera i Himmlera choć jest to sprawa ważna dla całej Europy a Żydzi rosyjscy czyli Postoprycznicy grożą Polsce z tego powodu Atakiem Nuklearnym – żeby się nie Potwierdziło, że Komitet NKWD na Hradczanie był Najwyższym Sądem SS, rządzącym III Rzeszą jako HEINRICH HIMMLER.
  Córka Hitlera z zamrożonej spermy dała AMERYKANOM Złoto Włastów, które zostało ZAREJESTROWANE przez Fed jako 750 tysięcy ton złota za Obietnicę uzyskanie skarbów Hitlera i Himmlera, ale Izba Lordów wykorzystała Złoto Włastów dla rewindykacji Anglosaskich USA. Włastowie ukryli to złoto, bo byli cyrylometodystami. Otrzymałem Kronikę Węgierska w której pisze: UMARŁ KRÓL MAGNUS – SZLACHTA WĘGIERSKA SAMA ZEBRAŁA SIĘ NA ZJAZD. Był to kanclerz Magnus Włast.

 179. Nemo said

  Panowie Ojcowie- cieszmy się naszym świętem, póki go jeszcze nie zamieniono na Dzień Rodzica 1 😉
  Pozdrawiam sentymentalnie.

 180. Nemo said

  He, He:

  „Głosowanie potrwa od godziny 7 do 22 czasu lokalnego. Wyniki poznamy w piątek nad ranem. Sondaże typu exit poll, w których ankieterzy przepytują wyborców przed lokalami wyborczymi, tym razem nie będą przeprowadzane ze względu na zbyt duży margines błędu.”

  No tak jeszcze by się okazało, że wola i decyzja obywateli nazbyt drastycznie odbiegają od oficjalnego wyniku. No i jak by to panie wyglądało 🙂

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-brytyjskie-referendum/aktualnosci/news-wielka-brytania-decyduje-o-przyszlosci-nie-tylko-swojej,nId,2222157#commentReplyForm-112268535

 181. Tekla said

  Ad.101 ,102..Pani La Reine Toronto..

  Dzieki za pieknie podany deser..uwielbiam..

  Natomiast nie lubie przemadrzałych panów..co wszystkie rozumy pozjadali..ciekawe czy w domu tak podskakują..?

 182. maasteer said

  Ukraiński operator nielegalnie nadawał kanały z Rosji

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i Narodowa Rada ds. telewizji i radia nadal blokują rosyjskie kanały telewizyjne na Ukrainie. Pomimo faktu, że działania w tym kierunku toczą się wiele miesięcy, stale zdarzają się przypadki, że zabronione kanały z Rosji można oglądać w wybranych regionach na Ukrainie. Ostatnio pracownicy ukraińskich organów zablokowali aż 20 kanałów w Irszańsku na terenie obwodu żytomierskiego.

  Lokalny przedsiębiorca we własnej sieci telekomunikacyjnej retransmitował kanały STS, Ren TV, Moskwa Dowerie, Shanson TV, TNT i inne. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nazwała ten przypadek szerzeniem rosyjskiej propagandy i zniekształcaniem wydarzeń zachodzących na Ukrainie. Operator zobowiązany został dostosować swoją działalność do obowiązującego prawa i jednocześnie uprzedzony, że w następnym razem kara będzie dotkliwsza.

  Ukraińscy operatorzy, którzy retransmitują zabronione kanały z Rosji, muszą liczyć się z konsekwencjami na podstawie obowiązującego prawodawstwa. Takie działania mogą zostać odebrane jako próba obalenia porządku konstytucyjnego i przejęcia władzy państwowej, wkraczanie na integralność terytorialną i nienaruszalność Ukrainy, promowanie kultu przemocy i okrucieństwa na tle rasowym, narodowym czy religijnym.
  ————————
  http://satkurier.pl/news/129753/ukrainski-operator-nielegalnie-nadawal-kanaly-z-rosji.html

 183. Boydar said

  „… To, że to prawo jest nieprzestrzegane, nie znaczy, że ono nie obowiązuje. Nie będziemy zmieniać zasad tego prawa, bo trzeba by było notyfikować te przepisy w Brukseli, czego chcemy uniknąć …”
  Taki niby z dupy wzięta uwaga, ale przesłanie jest, „Polacy wcale nie musieli tego robić”.
  Zobaczycie jeszcze jak Kaczor to wyreżyseruje

  http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,Czabanski-w-lipcu-Sejm-prawdopodobnie-zajmie-sie-projektem-dotyczacym-abonamentu-RTV,wid,18391015,wiadomosc.html

 184. Boydar said

  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,410174,handel-niewolnikami—wstydliwa-tajemnica-panstwa-piastow.html

  „… Według jednej z hipotez Mieszko I i kolejni władcy jego dynastii trudnili się na znaczną skalę handlem ludźmi …”

  ale

  „… Gdy rodziło się państwo Piastów, arcybiskup Magdeburga był jednym z największych handlarzy niewolników…”

  No, no … czyżby judeoszkopizm zaczynał się wreszcie osypywać ?

 185. Bronisław said

  Re: 181. Pani Tekla Pisze: „Dzieki za pieknie podany deser..uwielbiam.”

  Jeżeli dla Pani, Pani Teklo „deser” jest aż bożkiem, a może nawet „bogiem”, że go Pani „uwielbia” to „strasznie” Pani „współczuję”!!! A, czy wszelkie Dobro, czy Zło nie od Słowa pochodzi?!!! Łączę pozdrowienia! Króluj Nam Chryste!!!

  Panie Bronisławie, po co ta wysoka nuta?
  Toć chodzi o zwykły deser, który wiele osób lubi, w niczym Bogu nie ujmując.
  Admin

 186. AniaK said

  DLA WSZYSTKICH OJCÓW Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA.

 187. Nemo said

  Niejaki o. Szostak (podobno kapłan rzymskokatolicki) rzecze:
  „nie ma czegoś takiego jak sakcrum i profanum…Wszystko jest w tej chwili przestrzenią świętą …nie ma czegoś takiego jak nie święte..w grzechu jest obecny Pan Bóg ,…nawet w piekle jest obecny Bóg..”
  Bez komentarza.
  https://gloria.tv/video/neWaZsi1MWFT4E1gJQnfYtHAG

 188. Nemo said

  Papież Bergoglio: „Jezus jest trochę głupcem”
  …i inne „wyrażenia” bez precedensu jakie padły w zeszły czwartek
  (fragmenty artykułu A. Socciego)

  „Na wstępie Socci opisuje wypowiedź Franciszka z ub. czwartku dotyczącą jednego z kapiteli przedstawiającego scenę samobójstwa Judasza w bazylice św. Marii Magdaleny we francuskim Vezelay, na którym, wg intepretacji Franciszka, ukazano jak Jezus Dobry Pasterz niesie Judasza, który właśnie popełnił samobójstwo na swoich ramionach – cytat w komentarzu poniżej. Socci zauważa że poprzez taką interpretację Franciszek wskazuje iż Judasz mimo samobójstwa został zbawiony.”
  https://gloria.tv/article/1Kq54n67xzbVBShgdkgVsvqMw

 189. Boydar said

  rosyjski: обожать

  włoski: adorare

  Panie Bronisławie, najpierw zajmijmy się np. komunią do ręki albo dniami judaizmu w Kościele ; no chyba że akurat tego nie możemy.

  Niemniej uważam, że mylimy ogon z trąbą; słowo zostało przypisane do ‚zjawiska’, a nie odwrotnie.

 190. Nemo said

  „We wpisie redakcji, tzw. editorial z 20.06.2016 Rorate Caeli,[1] strona, którą cenimy, lubimy i cytujemy, stwierdziła, że wszyscy, poprzez nasze grzechy, zasłużyliśmy na papieża Franciszka, gdyż:

  We have sinned, we have grievously sinned. So many Catholics have been for long immensely unfaithful to the Apostolic tradition they have received, to the pure doctrine that was passed on: is it surprising that from this soil arise unfaithful hierarchs?

  Zgrzeszyliśmy, zgrzeszyliśmy ciężko. Tak wielu katolików było tak długo i tak bardzo niewiernych tradycji apostolskiej, którą otrzymali, niewierni czystej doktrynie, która została [im] przekazana: Czyż jest [tak] to zaskakujące, iż z tej gleby wyrośli niewierni hierarchowie Kościoła?”
  https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/06/21/wypraszam-sobie-lub-czy-naprawde-zasluzylismy-na-papieza-franciszka/

 191. Maćko said

  173 Konfuzjuszu – a jusci ze aluzju konfjuzedowana panial, ale gra slów przypomina mi mysliciela sprzed 2500 lat który wywarl i wywiera OGROMNY wplyw na Chiny. I jako taka aluzja wzbudza szacunek. Ta druga zal i obawe, wiec pozostane, az do odwolania i wyroku skazujacego przy pierwszej 😉 . Trzecia, o braku koezji u piszacego, jakos mnie nie przekonuje…

 192. Maćko said

  173. K – a kto porównuje kontrakty??????????????????? Ty. Ok, Twoja wola.
  Ja podaje, ze Dunczyków USA zrobilo w bambuko. Nie kupili Grippena ani Rafal tylko F35. Service daleko… kup sobie Jaguara u ciebie zobaczysz szybko jak trudno jest o czesci i ile kosztuja. Mam kumpla, speca od samolotów, i tez sie stuka w czolo. Co prawda Zabojad ale pasjonat i prawy czlek, jak wszyscy moi znajomi, wiec tez uwaza ze Grippe bylby optymalny.
  Dania nie potrzebuje takiego wydadtku, na Niemcy nie napadna, na Norwegie tez nie a wydaja fortune… moral?

  DUNCZYCY TEZ SA POD OKUPACJA.

 193. Maćko said

  176 Listwo – http://konfucjusz.tlumacz-chinskiego.pl/index.php?chapter=przeklad
  Powodzenia w samoksztalceniu sie

 194. Inkwizytor said

  https://yandex.ru/f16/event/431950

 195. Listwa said

  @ 193 Macko

  Bez przesady, Rzym zebrał naukę i pisma starożytnych, katoliccy zakonnicy pierwszych wieków, ratując dorobek Rzymu po najazdach barbarzyńców Germanów, Hunów i Wandali wykorzystali z niego wszystko co pozytywne i włączyli do mechanizmu rozwoju dokładając myśl objawioną. Sw Tomasz z Akwinu był kwintesencją tego rozwoju. Konfucjusz nie ma szans.

  Powodzenia w samoksztalceniu sie:

  Click to access suma_1.pdf

 196. Anucha said

  Opiekunka z Luizjany została oskarżona o morderstwo drugiego stopnia po tym, jak włożyła dziecko do suszarki do ubrań, ponieważ jego płacz przeszkadzał jej w oglądaniu telewizji – poinformowała agencja AP.

  W czwartek 19-letnia Arielle Smith została postawiona w stan oskarżenia w sprawie śmierci 5-miesięcznego Andre Jenkinsa.

  Do tragedii doszło w październiku. Smith opiekowała się wówczas niemowlęciem i dwójką innych dzieci. Przesłuchującym ją później funkcjonariuszom powiedziała, że maluchy zachowywały się bardzo hałaśliwie i przeszkadzały jej w oglądaniu telewizji. Dwójkę starszych dzieci zamknęła więc w innym pokoju, a 5-miesięcznego Andre włożyła do suszarki i włączyła ją na trzy minuty. Maluch zmarł w wyniku obrażeń czaszki i poparzenia

 197. Anucha said

  W pewnej afroamerykańkiej rodzinie urodziło się białe dziecko. Zdezorientowani rodzice poszli do lekarza też afro, po wyjaśnienie tej niespotykanej historii. Lekarz pyta ojca:
  – A po murzyńsku chociaż to było?
  – No pewnie, że po murzńysku!
  – Od tyłu?
  – No pewnie, że od tyłu!
  – A palec w d.pie był?
  – W mordę! Zapomniałem!
  – No i tędy dostało się światło!
  Podobnie mogło być z obamą – palec nie zatykał całej dziury

 198. Jan saski said

  Trzeba być albo kawałem skurwysyna, albo skończonym durniem, żeby wypisywać takie pierdoły, jak Pan Szanowny.
  Ani w pierwszym, ani w drugim przypadku, nie pasuje Pan do gajówki.

  Czytelników proszę o nie odpowiadanie temu Panu i nie wdawanie się z nim w żadną dyskusję.
  Admin

  ————————————————
  Rosja Putina jest jak biedny, pijany kibol
  Rosja nie jest takim krajem jak myślisz, że jest. Jej gospodarka jest mniejsza niż Korei Południowej. Jej ludzie są biedniejsi niż Kazachowie. W technologii jest za Finlandią. I ma mniejszy budżet wojskowy niż Arabia Saudyjska.
  W XX wieku to co Moskwa myśli liczyło się od Hawany do Hanoi. Następnie upadek ZSRR zostawił za sobą potluczone skorupy. Tak jak upadł mur berliński, tak samo upadł statusu Rosji w świecie.
  Pijany Borys Jelcyn był reprezentatywnym przedstawicielem kraju, w którym przewidywany średni czas życia spadł niespodzianie o pięć lat po upadku ZSRR. Następnie miały miejsce zamachy stanu, upadek przemysłu, rozprzestrzenianie korupcji i kurczenie się granic. Po latach strachu przed sowieckim niedźwiedziem Zachód poklepał go po głowie, wysłał mu trochę pomocy i zwrócił swoje oczy z oczekiwaniem na wschodzące potęgi Brazylię, Indie i Chiny.
  Dojscie Władimira Putina do władzy oznaczało zmianę losu Rosji. Świat widzi jak Rosja zaczęła się zmieniać. Prezentujacy się często z nagim torsem lider świadomie promuje nowe image siebie i swojego kraju. Nowa Rosja Putina ma byc krajem, który znów nabiera znaczenia.
  Rosja była gospodarzem olimpiady, uderzyła Gruzję w nos, odebrała Krym, najechała na Ukrainę, jej bombowce naruszyły przestrzeń powietrzną NATO, wybudowała bazy wojskowe w Arktyce i zaczęła prężyć mięsnie jak starzejący się, ale nadal sprawny i dobrze zbudowany kulturysta. A my już gotowi bylismy z coraz bardziej napiętą uwagą obserwować go, nie zauważając że za scena ukrywa się upadający na zdrowiu i starzejący się zawodnik. Bliższe spojrzenie na niego moze być dla wielu szokujące.
  Według najnowszych danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, rosyjska gospodarka ma w przybliżeniu taki sam rozmiar jak Australia i nieco mniejszy niż w Korea Południowa. Jako eksporter, teraz jest mniej ważna niż Belgiia, Meksyk i Singapur.
  I Rosja jest uboga. Bank Światowy plasuje PKB Rosji na mieszkańca poniżej Litwy, Gwinei Równikowej i Kazachstanu. Większy procent ludności żyje poniżej stopy ubóstwa niż w Indonezji, Indiach, czy Szri Lance. Rosja zajmuje 67-e miejsce w świecie wedlug Globalnego Indeksu Konkurencyjnosci i 66- wedlug Human Development Index ONZ-u.
  Te problemy gospodarcze mają poważne skutki społeczne. Obecnie jest mniej lekarzy niż dziesięć lat temu. Średnia długość życia w Rosji jest dziewięć lat mniejsza niż w Stanach Zjednoczonych i ciagle spada. Śmiertelność niemowląt jest dwa do trzech razy wyższa niż w większości krajow zachodniego świata. Stopa alkoholizmu jest obecnie najwyższa na świecie, trzy razy wieksza niz w Ameryce Północnej. Spożycie alkoholu podwoiło się w ciągu ostatnich 20 lat. Nic dziwnego, że rosyjska agencja statystyczna Rosstat zidentyfikowała starzenie się i kurczenie demograficzne jako największe wyzwanie stojące przed krajem w ciągu najbliższych 30 lat.
  Rowniez intelektualnie Rosja cofnela sie. Kiedys cenione radzieckie uczelnie kształcily inżynierów i lekarzy z krajów rozwijających się. Teraz wedlug ONZ system edukacyjny Rosji znajduje sie z tylu za prawie każdym innym krajem europejskim, na równi z wyspami Pacyfiku Palau. Lider technologiczny, który wystrzelil w kosmosł Sputnika teraz produkuje mniej patentów na jednego mieszkańca niż Islandia. Rosyjskie publikacje naukowe są cytowane rzadziej niż Finlandii.
  W prawie każdym wskaźnikiu zdrowia, bogactwa i wpływów, Rosja plasuje się poniżej średniej. Co zostalo po ZSRR? Przeważnie karabiny i bomby. Przy 8000 głowicach nuklearnych, to nadal o 700 więcej niż w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje drugie globalnie miejsce w liczbie samolotów bojowych, satelitów wojskowych i atomowych okrętów podwodnych. Budżet wojskowy Moskwy corocznie wzrasta od dojscia do wladzy Putina w 1999 roku.
  Ale nawet te liczby są mylące. Według danych opracowanych przez Międzynarodowy Instytut na rzecz Pokoju w Sztokholmie, budżet obronny Rosji jest wciąż mnieszy niż Chin i Arabii Saudyjskiej. To jest mniej więcej na równi z Indiami, Francja i Wielka Brytania. I jest dziewięć razy mniejszy niż budżet Pentagonu.
  Faktem jest, że gdyby nie było Syrii, Krymu oraz starzejacych sie głowic nuklearnych, Rosja zaprzatalaby moze tyle uwagi całego świata, jak Słowacja czy być może Walia. W obecnych rozgrywkach EURO 2016 druzyny piłki nożnej tych obydwu narodow graly z Rosja. W obu przypadkach druzyna Rosji poniosła głośne porażki pomimo, ze te kraje stanowią jedną dwudziestą oraz odpowiednio jedna czterdziesta wielkości Rosji. Pomimo tych głośnych porażek, które zdegradowaly rosyjska druzyne do dołu tabel ligowych, zespół rosyjski i jego kibice wciąż dominują wiadomości.
  Kiedy omawiamy Euro 2016 mówimy o tym jak rosyjscy chuligani wzmniecaja zamieszki na trybunach, atakując innych widzów, a nawet atakują turystów w pociągach. Możemy być zaszokowani gdy Igor Lebiediew, Wiceprzewodniczący rosyjskiego parlamentu i wysoki rangą dzialacz rosyjskiej piłki nożnej pisze na tweeterze „Nie widzę nic złego w tym, ze kibice walcza ze soba. Wręcz przeciwnie, dobrze dzialacie chłopaki, tak trzymać! ”
  Lebiediew dobrze rozumie lekcję, której nauczyl sie od Putina. Jeśli nie możesz konkurować na jakims polu, rob jak najwięcej hałasu na nim. Rosja jest tak daleko w tyle pod względem gospodarczym, technologicznym, społecznym i politycznym, ze po prostu nie ma już znaczenia. Ale może jeszcze przyciagac naszą uwagę jak to robi obecnie.
  Kiedy Rosja następne przerzuci swoje czołgi na granicę, powinniśmy wziąć to poważnie. Ma wiele czolgów (choć mniej niż np Pakistan). Ale trzeba też pamiętać, że nie jest juz swiatowym mocarstwem. Według większości wskaźników, nie jest nawet mocarstwem średniej wielkosci. Rosja jest jak kibol pilki nożnej: biedny, pijany i sfrustrowany, że nie może wygrać. Ze zlosci może tylko rzucać puste butelki po piwie z trybun.
  Scott Gilmore
  http://www.bostonglobe.com/opinion/2016/06/21/putin-russia-poor-drunk-soccer-hooligan/0HjzEzAUT4J58guK170F0H/story.html
  (Z angielskiego tlumaczyl Jan Saski)
  http://www.prawica.net/4593

 199. Tolek said

  Hi Anucha

  Teraz mozesz zrozumiec dlaczego Polki sa tak bardzo poszukiwanymi nianiami i opiekunkami w zydowskiej dzielnicy Nowego Jorku Williamsburg.
  Chociaz czesto placa za swoja ciezka prace pogarda i lekcewazeniem Zydow, dla ktorych sa „gojkami” (czyli bydlem), ktorych przeznaczeniem jest sluzyc narodowi wybranemu.
  Carne nie dalyby sie tak ponizac, czego pzryladem moze byc opisna opiekunka z Luizjany.

 200. Czolgista said

  „porozumienia sie z Nim bez posrednikow, nierzadko pedalow i pedofilow ? ,…”

  Panie Gajowy. Ja rozumiem, że może ktoś może być takim nieukiem jak Snag, który ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, i nie rozumieć prostych tekstów w języku polskim i angielskim.

  Tylko nie rozumiem jak można na forum katolickim bezkarnie atakować księży, tj. wyzywać ich, że większość to pedofile i pedały. Troll Snag posunął się do insynuacji, do których nie zniżył się do tej pory żaden antyklerykał na tym forum. Tak nisko do szamba nurkują jedynie wierni czytelnicy Faktów i Mitów.

  No tak, niechcący przepuściłem to gówno…
  Admin

 201. Boydar said

  @ (198)

  To musi być jakaś choroba; wysmażenie takiego paszkwilu to przecież nie pięć minut.

  Mnie napisanie jednego zdania po polsku zajmuje kwadrans a czasem i dwa.

 202. Bronisław said

  Re: 189. Szanowni Panowie; Gajowy Marucha @ Boydar!

  Rycerze wprawdzie kiedyś mówili: „Nie ma o co kopii kruszyć”, ale czy sprawa wieloznaczności słów nie jest w istocie – jak sami wiecie – bardzo poważna, zwłaszcza o obecnych czasach, kiedy – „z natrętnego podszeptu Złego – celowo i powszechnie się to czyni?!!! Sam Chrystus Pan Nas ostrzega: „Kto w drobnym nie jest wiernym, to i w wielkim wiernym być nie może”, a żydowski Autor „Kwiatów Polskich” trafnie głosi „…Zmienionych chytrze przez krętaczy, Niech Słowo, zawsze Słowo znaczy…!!!
  Ja sam, na pewno, nie jestem wolny od tej przypadłości, lecz szczególnie mnie irytują „słowa-wytrychy” jak: stworzyć, wielbić, czy też stosowanie zamiast wyrazu negatywny, krytyczny. A jacy mamy być wobec siebie i swego otoczenia, jak nie krytyczni?! Z wielką wdzięcznością dla Panów za wysiłek wkładany w Nasze dokształcanie i uświadamianie oraz pozdrawiam gorąco!

  Króluj Nam Chryste!!!

 203. Czolgista said

  @Boydar
  Przykładowa „perełka” z tego bełkotliwego artykułu z Boston Globe.

  „Kiedy Rosja następne przerzuci swoje czołgi na granicę, powinniśmy wziąć to poważnie. Ma wiele czolgów (choć mniej niż np Pakistan).”

  Co to za porównanie ? Przecież duża liczba czołgów o niczym nie świadczy, jeśli są to czołgi przestarzałe. Takie ma głównie Pakistan.

  Dziennikarzyna spuszcza się nad wydatkami Arabii Saudyjskiej, a nie rozumie, że ten kraj nie produkuje wielu systemów uzbrojenia itp. i musi je kupować po zawyżonych cenach od innych krajów, w tym od Rosji. Tej samej „biednej i zacofanej” Rosji, która posiadając państwowe zakłady zbrojeniowe, może produkować i dostarczać ten sam sprzęt swojemu wojsku za ułamek ceny, bo pomniejszony o marżę.
  Ta sama Arabia Saudyjska nie ma też dostępu do broni strategicznej, którą dysponuje Rosja czy USA, a która daje przewagę nad każdym potencjalnym przeciwnikiem.

 204. NICK said

  Saudi idą weg, Czołgisto. Razem z ich naftą.

 205. Czolgista said

  @204
  Oby. Tylko szkoda, że po drodze przyczynią się do zniszczenia Jemenu i Syrii.

 206. NICK said

  Szkoda. Fakt.
  Ofiar.
  Nie podwykonawców. Saudich.
  Latami pracowali na swą zgubę. Zbrodniarze. Kaci.

 207. Anucha said

  No panowie troszkę hazardu.
  Jak obstawiacie referendum u angoli?
  Ja stawiam, że zostają . Jak przegram robię 50 pompek, bo to i radość będzie i zdrowie 🙂

 208. Czolgista said

  Przepraszam Panie Gajowy. Nie zauważyłem, że mam nie odpowiadać na bełkotliwy pseudoartykuł przygotowany po łebkach przez jakiegoś gryzipiórka i powielany przez Saskiego.
  Nadal jednak uważam, że treść tego gniota propagandowego może być wdzięcznym tematem do żartów. 🙂

 209. Boydar said

  Panie Bronisławie, niby ma Pan rację, nawet stosownie ją pan uwierzytelnia, tylko z konsekwencją to u Pana cieniutko. To Pan zaatakował Panią Teklę, tak, zaatakował – „… Jeżeli dla Pani …”. To jest ad personam, nie ad meritum. Teklusia mogła się zwyczajnie przejęzyczyć, znaczy się przeklawiaturować. Poza tym, taka też właśnie jest mowa potoczna, nic się na to nie poradzi. Można wyciągnąć wniosek, że okazał się być Pan zwyczajnie nadgorliwym. Na pocieszenie powiem Panu, że ja też tak miałem 🙂

 210. Siggi said

  Przestroga,lekcja dla Polaków.

 211. Boydar said

  Ja wyjdą to ja robię 500 🙂

 212. Kapitan Bąba said

  Młody, a dobrze mówi.
  [19] KK! Polowanie na ruską agenturę
  .https://www.youtube.com/watch?v=mjLmT3GrKQc

 213. Bronisław said

  Re: 209. Ja przecież nie zmuszam nikogo, Panie Boydar, aby myślał i postępował wedle mojego przekonania! Pamiętam jednak na słowa Naszego Mistrza Jezusa Chrystusa, który głosi, iż gwałtownicy zdobywają Królestwo Boże!!! A wiemy poza tym, iż trzeba Nam się ciągle doskonalić, chociaż wiemy, że idealnymi się nie staniemy.
  Panią Teklę nie miałem absolutnie zamiaru atakować, a wręcz przeciwnie gorąco i serdecznie Panią Teklę oraz Pana pozdrawiam! Natomiast rozprzestrzeniający się obecnie zamęt semantyczny, należy konsekwentnie tępić, podobnie, jak nieustannie odchwaszcza się pole uprawne, zwłaszcza z perzu! Króluj Nam Chryste!!!

 214. Boydar said

  Że został wprowadzony zamęt, to święta prawda.

 215. Bronisław said

  Re: 212. Podzielam opinię Pana, Panie Kapitanię, że „Młody, a dobrze mówi”!!! Jest bardzo mocno zaangażowany w Nasze Polskie Sprawy oraz wiele robi dla Naszej Kochanej Ojczyzny. Pamiętam Pana Piotra, jak mocno się wzruszył na pogrzebie Autora wielce patriotycznych filmów; Bohdana Poręby. Gorąco Pana Pozdrawiam!

  Królu Nam Chryste!!! .

 216. NICK said

  Idę spać, niedługo.
  Wszystkim życzę byśmy się obudzili, jak Bóg pozwoli.

  Różaniec. Przed snem.

 217. Zerohero said

  Sakralizacja gazoportu
  W sobotę, 18 czerwca, terminalowi regazyfikacji LNG w Świnoujściu nadano imię Lecha Kaczyńskiego.

  http://szczesniak.pl/3095

 218. Boydar said

  Dobrze jest też mieć Panie NICK’u dwa różańce; jeden z koralikami 7,62 a drugi mniejszy, np. 5,45.

 219. NICK said

  Różaniec w rozmiarach?
  Aaaa. Zaczaiłem.
  Coraz trudniej mi czaić.
  Przechodzę na ‚Łatwiznę’.
  Tak? Tak! Nie? Nie!

  Nie jest to „Łatwizna”.
  Sam Pan przyzna… .

 220. Siggi said

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160407/2485749/Pomnik-zbrodniarki-Sawczenko-w-Polsce-Weronika-Ksiazek.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: