Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Dobry układ z Chinami jest obecnie więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!

Posted by Marucha w dniu 2016-06-22 (Środa)

Może się to komuś podobać lub nie, ale właśnie wchodzimy w epokę nowego rozdania w systemie gospodarczym świata, gdzie Chiny będą odgrywać pierwsze skrzypce. Położenie geograficzne oraz rola naszego kraju w Europie może sprawić, że staniemy się dla Chin partnerem handlowym o znaczeniu strategicznym. [O ile Unia i USRael na to pozwoli – admin]

Jeśli do tego doliczyć ewentualne zbliżenie na gruncie militarnym, to okaże się, że układ z Chinami będzie dla nas więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!

Dlaczego zbliżenie z Chinami może być dla nas bardzo korzystne? Są co najmniej dwie przyczyny, mocno ze sobą powiązane.

Po pierwsze – Chiny traktują nasz kraj jako naturalnego lidera i największego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej. A to może nieść ze sobą konkretne benefity. Wykorzystując nasze położenie geograficzne i rolę jaką odgrywamy w regionie Chińczycy mogą dążyć do zwiększenia swoich obrotów handlowych z całą Europą.

W takich okolicznościach możemy się stać – jakkolwiek to brzmi – „chińskim hubem towarowym” na Starym Kontynencie, gospodarczym łącznikiem między Dalekim Wschodem i całą Unią Europejską. Wchodzimy w epokę nowego rozdania w systemie gospodarczym świata, gdzie Chiny będą odgrywać pierwsze skrzypce. Warto o tym pamiętać, szczególnie że sukces Chin może być także i naszym.

Drugi powód, dla którego warto się trzymać z Chińczykami to… Rosja. A dokładnie szachowanie przez Pekin naszych braci ze wschodu. Jeśli Wołodia zacznie Chinom psuć interesy w Europie (np. poprzez robienie „dymu” wokół naszego kraju rozumianego jako „chiński hub towarowy” na UE), to będzie im zależało na szybkim jego zdyscyplinowaniu.

Warto przypomnieć, że ekipa Putina przez kilka lat próbowała przekonać Chińczyków do kupowania rosyjskiego gazu. Kiedy w końcu udało się im podpisać z Państwem Środka kontrakt na dostawy (2015 r.), to Kreml odtrąbił sukces na miarę zdobycia Berlina. Gazprom ma bowiem ogromne ciśnienie na dywersyfikację rynków zbytu.

Kwestia w tym, że Chiny – póki co – kupują tego gazu niewiele i za psie pieniądze, a Wołodii bardzo zależy na zwiększeniu dostaw. Gdyby mu się pogorszyło na linii kontaktów z Warszawą i zacząłby robić „dym” wokół Polski, rozumianej jako kluczowe państwo dla chińskiego obrotu z Europą, to w interesie Pekinu byłoby szybkie przywrócenie spokoju.

Gdyby Putin nadal robił chryję, to w wariancie totalnym musiałby się liczyć z tym, że pewnego dnia na Syberii pojawia się milion uzbrojonych żółtych ludzików, których można kupić w każdym sklepie z żółtymi ludzikami…

Innymi słowy – dobry układ Polski z Chinami jest obecnie więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!

Czytaj także: Ekspert: Polska może stać się najważniejszym partnerem Chin w Europie (Pb.pl)

http://niewygodne.info.pl/

„Układ z Chinami będzie dla nas więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte”…
Powyższe zdanie sugeruje, iż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i obiecanki Kenijczyka są coś tam warte, acz mniej, niż układ z Chinami. Otóż ich wartość jest nawet nie zerowa, ale ujemna, co nawet ciężki idiota powinien zrozumieć.
Pierdoły na temat Rosji i Putina nie zasługują na replikę.
Admin

Komentarzy 49 do “Dobry układ z Chinami jest obecnie więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!”

 1. Zerohero said

  Wyobrażenie autora o polityce Chin, Zachodu i Rosji jest żałosne. To jest poziom rozumowania godny dziecka.

 2. anonim said

  Układ z Chinami? A nie raczej trójkąt USA-spolegliwy osioł-„nowe USA” Chiny wymierzony w Rosję?
  Czemu nowe USA? Bo przemysł USA już tam jest 🙂

 3. Yah said

  „Po pierwsze – Chiny traktują nasz kraj jako naturalnego lidera i największego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej. A to może nieść ze sobą konkretne benefity. ”

  No nie mogę , skąd u ludzi taka chorobliwa megalomania. To kara Boska za coś, ja nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć. Z drugiej strony po każdych tego typu tekstach o wyjątkowości polski było jeszcze gorzej. Teraz też tak będzie.

 4. rdest said

  AD3 Kara nas spotyka za naszą tolerancje i głupotę ,że byliśmy życiodajnym podłożem dla raka ,który stoczył nie tylko Polskę ,ale dalej pożera resztę świata.

 5. Zerohero said

  @2, Anonim

  Chiny jadą cicho, ale każdy głupi wie (z wyjątkiem inteligenta z niewygodne.info), że rzucają globalne wyzwanie Ameryce. USA wprowadziły na obszar Pacyfiku TTP, a na obszar Atlantyku próbuje wprowadzić TTIP. To są kleszcze powoli zamykające się na Chinach. W kluczowym momencie Chiny zostaną odcięte od rynków i surowców, a być może sprowokowane do jakiś działań zbrojnych, np. na Tajwanie.

  Proponuję posłuchać pierwszego lepszego typka zastanawiającego się na sytuacją, np.

  i porównać ze spierdoliną umysłowa z niewyogodne.info. Analityk rozumuje w kategoriach geostrategii oraz motywów i możliwości poszczególnych graczy, a spierdolina w kategoriach masturbowania się mitycznym Chińczykiem, który jest młotem na mitycznego Putina. Wszystko jest mitem i dziecinnym wyobrażeniem. Mały Jasio wymyślił sobie 2 miliony Chińczyków zajmujących Rosję za karę, za robienie „dymu”.

 6. jamek said

  Aleksander Jabłonowski mocno kalibruje polskojęzycznego polityka, stronnika żydomasonerii z loży Bnai Brith, pełniącego obowiązki patrioty- Antoniego Macierewicza. Ten oczywiście unika odpowiedzi na pytania, zwłaszcza o tą antypolską lożę.

  https://youtu.be/UTW17ViE7Mc

 7. jamek said

  Film j.w.

 8. anonim said

  Zerohero…ja zwyczajnie cały czas mam w głowie myśl że USA grają na woltę albo Rosji przeciwko Chinom albo Chin przeciwko Rosji…w obu przypadkach jesteśmy potrzebni USA jako posłuszny osioł za którego kupi się przychylność jednej ze stron bądź użyje do dywersji by tą stronę kopnąć w rzopu. I w obu przypadkach jesteśmy w murzyńskiej pupie.
  Głowa kręcąca USA gra wielowymiarowo także np w razie rozwałki USA wewnętrznie na przesiadkę do Chin.

 9. Yah said

  ad 5

  Tylko że zarówno TTP jak i TTIP będzie działać tylko wtedy gdy rządy będą się na to godzić. A co gdy powiedzą – ” nie i co nam zrobicie? Nałożycie kary? jak wyegzekwujecie?” Myślę, że TTIP zostało skonstruowane do „dojenia” krajów zarządzanych przez sprzedajnych idiotów i tylko wtedy działa. Raczej USA nie ma juz możliwości odcięcia Chin ani od rynków, ani od surowców. Może i by chcieli, ale działania takie musieliby podjąć tak 15-20 lat temu. Teraz to już „po ptakach”;

 10. Yah said

  Ad 8

  „I w obu przypadkach jesteśmy w murzyńskiej pupie.” I dziwić się, że za nic nie chcą z stamtąd wyjść – przecież tam tyle czekolady 😉

  A tak na poważnie, przesadzili z tą, jak Pan napisał, wielowymiarowością i niestety się gubią. Nie da sie tylu srok za ogon trzymać.

 11. Boydar said

  Nigdy nie było wojny Rosja – Ameryka i teraz nie będzie też. Ilość agentów Rosji w Stanach jest niewyobrażalna. I zupełnie nie jest istotne za kogo są uważani, przyjdzie taki moment i taki rozkaz że zrzucą skórę. Natomiast żółty smog stanowi śmiertelne i nieuniknione zagrożenie dla wszystkiego co żywe; nieważne; psy, koty czy małe dziewczynki.

 12. AdamR said

  Ad 4. Fakt. Polska od dawien dawna byla i jest inkubatorem gudlajstwa.

 13. wanderer said

  Wydaje mi sie Panie Boydar, ze nie ma co tak wszystkiego widziec w czarnych kolorach odnosnie Chinczykow. Ja wiem, ze oni zjadaja to co pan wymienil, ale czy i w naszej kulturze nie zarzaja sie dewianci ktorzy robia podobnie? Bo musimy tu mowic o dewiantach. Niktnormalny dzieci, czy w ogole ludzi nie je. Tak sie sklada, ze oni sa rowniez bardzo daleko od nas i wiele panstw i stref politycznych musieliby przebyc by nam zagrazac. Wie Pan co, ja osobiscie juz wole ich przyjazn niz przyjazn amerykanska.

 14. Krzysztof Konieczny said

  Stany sie szykuja na chiny i nie sadze ze pozwola naszym wasalom robic jedwabny szlak w Polsce.Chca pozamykac swoje geszefty z ruskimi i middle east temu tak jada po ruskich bo chca miec gwarancje ze oni za nimi stana a nie chinani ot i cala prawda.

 15. RomanK said

  Emmm pstrem bazdrem kukuryku:-))) Polska Brama do Chin:-))) kun by sie usmial…..przynamniej od 3tys lat trwa miasto Wroclaw…oryginalenie Worota Slavii..
  Polska mogla byc przedsionkiem i platforma przeladunkowa Rosji i calej Slavii…dzieki wyborom rzadzacego Ukladu Wladzy, ktory od kilku stuleci chce wyrwac to miejsce z rak Polakow…stala sie wycieraczka rzucona na przedproze ROsji…
  Tylko idiota nei znajacy sie na mapie moze zapomniec ze szybki pociag towarowy potrzebuje 12 dni min..zeby z Polski dotrzec do Chin…I jesli juz..musi to byc pociag obslugiwany przez Rosjan…na calej trasie…
  Majac takich dwoch kontrachentow..Polska moze doskonale zyc tylko ze sprzedazy zywnosci..dobrej zdrowej zywnosci ….zlota przyszlosci i strategicznego towaru.
  Jesli komus wydaje sie ze Chiny staraja sie byc konkurentem Rosji…jest ignorantem:-))))
  MYsle ze to mozna szybko zmienic ..dzieki perswazji Chinczykow….ale do tego trzeba rzady ludzi z mozgiem..a nie kukielek.

 16. RomanK said

  POczytajcie pana Wandaluzje…dowiecie sie po co Chinskie Mongoly przyszli pod Wroclaw ..Legnice..na piechote….prawie 800 lat temu:-))

 17. Boydar said

  Panie Wanderer, przyjaciół to trzeba mieć blisko, nie za siedmioma górami, za siedmioma morzami. Z Chińczykami róbmy uczciwe interesy, żeby nie powiedzieć tak jak z Niemcami, Anglikami, czy nawet Izraelem. Ja pomijam kwestię, czy one są obecnie uczciwe. Ale interes, handel, to co innego niż przyjaciel. Z Chińczyka przyjaciela nikt mieć nie będzie. On może dotrzymać słowa, nie wątpię, być może można przywołać zdarzenia, że nas istotnie wsparli, ale dlaczego tak się stało, to wiedzą tylko oni, no i może wywiadownie państw trzecich. Ale to nie jest i nie była przyjaźń.

  Małych dziewczynek akurat jeszcze nie zjadają, za to zupełnie niedawno mordowali je na masę zaraz po urodzeniu. Właściwie na taką samą masę u nas dokonuje się aborcji bez rozróżnienia nawet chłopiec czy dziewczynka, ale to nie jest dyskusja na tą chwilę. Ja ostrzegam przed fatalnym myśleniem, nie przed Chińczykiem. Przed Chińczykiem żadne ostrzeganie nikomu nic nie pomoże, ich jest półtora miliarda.

 18. RomanK said

  Juz niedlugo w Chinach bedzie 50 mln mlodych mezczyzn bez szansy na znalezienie zony. Moga je znalezc w krajach osciennych….badz moga sie spedalic…. Mozna zrobic z pedalow Armie…i to straszliwie skuteczne co udowodnili juz Rzymianie. Moga sie nawrocic i wstapic do zakonu Jezuitow.

 19. Boydar said

  Taki zdesperowany pedał Jezuita to coś niewyobrażalnego w swojej sile ognia.

  Żarty żartami, ale niestety zgadzam się z Panem Romanem.

 20. RomanK said

  Prosze, kto moze- zapoznac sie z niniejszym textem:;;

  http://russia-insider.com/en/polish-and-ukrainian-emigres-will-decide-us-election-and-war-russia/ri15103

  Pomijam tresc artykolu…czy to prawda czy nie….ale nasuwa mi sie waane pytanie.
  Ilu naprawde Polakow wyemigrowalo z Polski…..skoro pojawiaja sie takie spekulacje?

 21. Zerohero said

  @9, Yah

  „Raczej USA nie ma juz możliwości odcięcia Chin ani od rynków, ani od surowców. ”

  Od amerykańskiego, europejskiego i japońskiego ma możliwość odciąć. Wystarczy krótka histeria i będą sankcje. Chińczycy jeszcze nie są potęgą morską i nie usadowili się mocno w Ameryce Południowej i Afryce. Łatwo mogą stracić dostawy surowców.

  @Boydar

  Jaka agentura Rosji w USA? Ta która dopuściła do ruiny za Jelcyna? ta która pozwoliła na proamerykański pucz na Ukrainie? No…toż to muszą być śpiochy pierwszej klasy.

 22. Zerohero said

  @RomanK

  Niemądry mit o armii kawalerów dającej rzekome profity wojskowe. Ile jeszcze będzie krążył? Pewnie już na wieki.

 23. revers said

  „warte co zlom” i siki Clintonowej – „Teraz Rosja ujawniła niespodziankę, genialną formę mata, jak w szachach. Ogłosiła odpowiedź na waszyngtońskie rozszerzenie lokalizacji „obrony” antybalistycznej, która istnieje dzisiaj nie tylko w Polsce i Czechach, ale również w Rumunii i Turcji.

  Rząd Rosji właśnie ogłosił, że opracował supernowoczesną technologię rakietową, dzięki której setki miliardów dolarów, wydanych przez USA na otoczenie Rosji (i Chin) instalacjami BMD, będą wyrzucone w błoto. Jest to nowy ultra-zaawansowany pocisk międzykontynentalny (IBM) RS-26 Rubież.”

  https://pracownia4.wordpress.com/2016/06/21/waszyngton-pozegnaj-sie-ze-swoja-glupia-tarcza/

  Zapomniec o g.nie amerykanskim shicie 1000 lecia, zwanym tarcza antyrakietowa.

 24. RomanK said

  Panie Zerohero..mit…???
  Od 40 mniej wiecej lat – wszystkie konflikty na swiecie- zostaly zdominowane przez profesjonalnych zolnierzy. Nazwijmy ich po amerykansku :” private contractors”.
  Tzw wojska panstwowe..to raczej maskirowka….tego- co robia ci -co wiedza co i jak to robic.
  Wie pan- jaki procent wsrod nich to tzw :family man”????
  Niech pan zgadnie….

 25. Boydar said

  0,0 ?

 26. NICK said

  Pozdrawiam Panów… wszystkich.
  Szczególnie Boydara i Romana (muszę iść do lekarza).
  Piszecie po myśli mojej.
  Zastanawia mnie wpis Pana Anonima – pozdrowienia. Wpis pierwszy. Bo dalej to Pan tak przycupnął. Jak szarak na miedzy. Niepotrzebnie.

  Ja tam nie wiem co się stało.
  Szaraków dużo a lisów… .
  Coraz mniej.
  To było o przyrodzie polskiej, bez podtekstów. Powiedzmy.
  Acz w nawiązaniu.

  P.S. Asfalt mi dziś polożyli. Dejta żyć. Pojechałem w osepy Tucholskich Borów… . I co? Brak tylko gazociągu. Nawet zasięg internetu się poprawił, jak czytać/widać.

  Mam katakumby!
  Dlatego żem dumny!

 27. staniemy sie dla Chin partnerem handlowym? pewno eksporterem buhahaha . Chiny tez maja problem Zachodu – nadwyzka produkcji gadzetow i gospodarka tez u nich wyraznie zwalnia.
  Ta, qa, zbudujemy Chinolom u nas cudna siec logistyczna , z kanalami , z autostradami , i bedziemy transportowac chinszczyzne na Zachod? buhahaha . Akurat tego potrzebuje Zachod , jak ostatniego gwozdzia do trumny .

 28. RSA said

  ad 8. Niestety, nie jest tak jak pan pisze.
  Jest paradygmat: konflikt USA-Chiny. To się nie zmieni, żadne wolty tu nie wystąpią. Być może tym państwom uda się dogadać bez wojny, ale tego nie wiemy. Woltę może zrobić Rosja – przeciwko Chinom wejść w sojusz z USA, albo zachować neutralność. Wtedy USA mogą sprzedać Polskę – Rosji. Być może także – Chiny mogłyby sprzedać Polskę Rosji, ale nie mają nad Wisłą nawet w przybliżeniu takiej pozycji jak USA. Z tym że Chiny mogą też grać na wzmocnienie Polski. Silna Polska może podskakiwać Rosji i nie pozwolić się tanio sprzedać. Nie przypadkiem chiński „Jedwabny szlak” omija Rosję

  A spotkanie z prezydenta Dudy z Xin Jinpingiem było bardzo ciekawe. Niech szlag trafi „mendia głównego ścieku” za przemilczanie takich wydarzeń. Niby konkretów było mało, ale:
  – strony uzgodniły, że co 2 lata będą się odbywać regularne spotkania premierów obu państw, żeby kontrolować na bieżąco współpracę
  – Polska potwierdziła, że uznaje integralność terytorialną Chin (Tybet!) oraz prowadzi politykę „jednych Chin” (nie uznaje Tajwanu)
  – Chiny potwierdziły, że chcą doprowadzić Jedwabny Szlak drogą lądową do Polski, wspólnie uzgodniono, że jednym z węzłów będzie port w Gdańsku
  – ogłoszono ratyfikację umowy o przystąpieniu Polski do Azjatyckiego Banku Rozwoju
  – symbolicznie otwarto linię kolejową Chengdu – Warszawa, do Warszawy dojechał pociąg z 22 wagonami z elektroniką i art. motoryzacyjnymi (ciekawe, czy brał coś w drugą stronę, ale rozmawiano o otwarciu Chin na dostawy żywności z Polski). Pociągi pokonują tą trasę szybciej niż statki dalekomorskie – nawet 3-4 razy szybciej.

  Warto też zauważyć, że Polska otwierając gazoport działa też w interesie Chin. Nie dość że sami otrzymamy od Rosji lepsze ceny, to jeszcze łatwiej będzie Chinom negocjować swoją umowę gazową. Niestety zwiększy to skłonność Rosji do „wolty” – ale USA Rosyjskiego gazu nie kupią.

  Może nie są to jakieś konkrety, ale do licha nie ma żadnych wiadomości na 1 miejsce dziennika telewizyjnego ważniejszych niż powyższe.

 29. NICK said

  Chciałem dyskutować. Dłużej.
  Nieee.
  Skasowałem.
  Wracamy do cywilizacji białej. Łacińskiej.

  Nie czarnej, nie żółtej, nie czerwonej (tu: zastanowienie).

  NIE mieszanej. Jakby tu napisać, quźva.
  A może inni. Napiszą?

 30. anonim said

  ad.26 Nick również pozdrawiam a czy szarak cóż pętla się zaciska można rzec za Dithem Pranem „przetrwają tylko cisi”

  ad.28 RSA zgadzam się z grubsza tylko że ten paradygmat konflikt USA-Chiny rozbija się o eksport przemysłu USA do Chin i taki mały gest jak sam Pan tutaj przytoczył pośrednie uznanie przez WASALA USA integralności Chin razem z Tajwanem.
  Nie pamiętam jak się to stanowisko nazywało w polityce ale zawsze niepopularne tezy najpierw publicznie musi wypowiedzieć ktoś nieważny wręcz pajac tylko po to by potem łaskawie ważniejsi mogli je raz pólgębkiem a potem na poważnie przytaczać.
  USA nie będzie bronić Tajwanu to nieopłacalne a Tajwan jest dobrą ceną za przychylność Chin…dlaczego UK odpuściło Chinom Hongkong?
  Od „powstrzymywania” Chin w Azji świat zachodni ma Indie, do tego sam Pan wskazuje że na morzu Chiny nie mają szans z USA więc co pozostaje? W jakimś stopni połączenie ze światem Islamu (Dlaczego Chińska broń znajduje drogę do terrorystów w Syrii?) i w dalszym horyzoncie konflikt z Rosją.
  USA obstawia obie strony tylko my się cieszymy bo rzucili nam rotacyjny batalion „koralików”

 31. Zerohero said

  @RomanK

  Istnieje pewna optymalna ilość piechoty. Przekraczanie tej ilości nie przynosi korzyści, a tylko buduje kolosa na glinianych nogach.
  Kawalerowie nie dają Chinom żadnego bonusa, a wywoływanie wojny tylko po to by im oszczędzić starokawalerstwa to mocno przekombinowany pomysł.

 32. Maćko said

  30 Anonim – moze to pan rowinac? ->(Dlaczego Chińska broń znajduje drogę do terrorystów w Syrii?)

 33. RomanK said

  NO ..no panie Zerohero….nie w tym kierunku….piechoty dzis nei mamy..mamy dzis consultantow security..ochrone inetresow, fabryk, drog, lotnisk. konwoji etc….po co ludzi pilnowac na duzym terenie…oni pilnuja zarcia..i godzin wydawania zarcia….i to tez potrzebuje ochriny zdyscyplinowania etc… Firmy ochroniarskie panei Zerohero to nie mity….a jeszcz ejak sa mobilne i bez obciazen wielkimi polisami rodzinnymi….
  Wracajc do Chin..nic si enei pochwalono tym co Chinczycy od lat zavbierja juz jak swoje….srebro..czyste srebro galwaniczne odzyskiwane z produkcji miedzi…ze o miedzi nei wspomne:=-))))
  jak tez nikt bne wspomina tych 6 mld solarow jaka Plska meidz zainwstowala w Peru:-_)))) za co wykupiono mase junglii na kopal;nei miedzi…..
  Srebra rocznie idzie do China z Polski 2800 Ton Metrycznych….
  i co z tego ma taki powiedzmy zwykly Polak… jak pan Prezydent????ze nei wspomne o radzie nadzorczej KGHM:-)))))
  A gdyby tak ze srebra zrobil 1 srebrnik polski …. powiedzmy o wadze uncji… i rocznei zamiast do Chin -do polskiej ekonomii dosypywal…100mln nowych srebrnych zlotych…zeby ludzie mieli w czym oszczedzac na emeryture czy czarna godzine..ktore w Polsce od 2 stulecie zamienily sie w Czarne Godzinki….
  A swoja droga za to srebro tez Chinczycy placa co dzieje sie z takimi penaidzami?????bo ze przynosi straty to napewno:-)))))

 34. anonim said

  Maćko ad 32
  To nie amerykańskie Stingery tylko Chińskie QW-1 i FN-6 zestrzeliwują lotnictwo rządowych i pomijając amerykańskie TOWy drogę do Syrii znalazły także północno koreańskie kopie ppk Metys i Konkurs (koreańcy grzebali przy systemie naprowadzania i po tym można odróżnić jeśli widzimy wyrzutnię)

 35. anonim said

  Chińskie rzydy płacą polińskim rzydom za srebro wydobyte przez Polskich Goiów.Panie Romanie

 36. Duszek said

  KGHM ma umowę ramową z China Minmetals Corp o wartości od 1,18 mld do 2,83 mld USD

  KGHM zawarł z China Minmetals Corp umowę ramową na sprzedaż katod miedzianych w latach 2017-2021. Wartość umowy, w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej, wyniesie od 1,18 mld do 2,83 mld USD – podał KGHM w komunikacie.
  Łączna wartość umów zawartych w ciągu ostatnich 12 miesięcy pomiędzy KGHM i Grupą China Minmetals Corporation wynosi od 1,3 mld USD do 2,9 mld USD. (PAP)

  Rząd objął Grupę Azoty i KGHM specjalną ochroną przed wrogim przejęciem

  Grupa Azoty oraz KGHM Polska Miedź znalazły się w wykazie firm chronionych przed wrogim przejęciem – wynika z rozporządzenia, które wydał we wtorek rząd. Spółki te reprezentują branże gospodarki istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a Skarb Państwa ma w nich znaczące udziały.
  .http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-objal-Grupe-Azoty-i-KGHM-specjalna-ochrona-przed-wrogim-przejeciem-3547943.html

 37. Maćko said

  19 Boydar – pan sie wytlumaczy z tego zdania :” Taki zdesperowany pedał Jezuita to coś niewyobrażalnego w swojej sile ognia.”
  Czemu Jezuita? Wiecej pedalów jest miedzy rabinami czy muftimi/mullam.

  CZEMU JEZUITA???

 38. Maćko said

  Anonim – The Chinese-made weapons are thought to have been provided to the Free Syrian Army by sympathisers in Qatar, who are likely to have purchased them from dealers with links to corrupt officials in the Sudanese government, before having them smuggled into Syria through Turkey.

 39. Listwa said

  Boydar

  Tłumacz się pan teraz ateiście-obrońcy z obrazy hipotecznego Jezuity.

  Kwestionowane zdanie, werbalnie było niezłą syntezą wpisu RomanaK. Majster Sztyk.

 40. Boydar said

  No i po co Mu Pan egze … cośtam Panie Listwo. Tak, tomożebyzezciekawościniemógłzasnąćalboco. Mam nadzieję, że zaraz się zapytacotoza wyraztaki długi; Konstantynopolitańczykowianeczka, z siostrą, młodszą.

 41. RomanK said

  Jezu i ta’k zle i…. tak niedobrze:=-)))

  Pisze pan panie Duszku:-))))

  :rząd objął Grupę Azoty i KGHM specjalną ochroną przed wrogim przejęciem….
  Sam sie dziwie po co???? czy kumpel kumpla i kumpla kumpel i jeszcze szwagier co kogos zna- moga byc uznani za wroga>????
  PO co komu wypirzona kura, jak ma kopalnie zlota , srebra i miedzi….i se siedzi tak- jak krol….kazdy jeden Wielki Srul:-))))

 42. anonim said

  Maćko odpowiem tak…spróbujcie kupić sobie Stingera…skoro tylko pieniądze mają tutaj znaczenie.
  Rząd nie pozwoli to się nie da większe szanse że znajdzie się jakiś zgubiony

 43. Maćko said

  42 Anonim – ze Isis ma wyposazenie z USA, fundusze z CIA, wywiad z Mossadu i pomoc logistyczna z Turcji to ja wiem.
  Natomiast watpie, ze dostali pomoc i sprzet z Chin czy Korei.

  Napisal pan w 34:
  Maćko ad 32
  To nie amerykańskie Stingery tylko Chińskie QW-1 i FN-6 zestrzeliwują lotnictwo rządowych i pomijając amerykańskie TOWy drogę do Syrii znalazły także północno koreańskie kopie ppk Metys i Konkurs (koreańcy grzebali przy systemie naprowadzania i po tym można odróżnić jeśli widzimy wyrzutnię)

  Ma pan na to wiarygodne potwierdzenie?
  pozdr.

 44. anonim said

  Obrazki? Kilka razy się z nimi sfotografowali? No chyba że Pan wierzy w te cudaczne próby reanimowania zdobytych na rządowych Strzał którym zdechły baterie i rebelia chwaliła się w internetach jak to skutecznie je „sztukują” z pomocą baterii od laptopa.
  A i Chińczycy nic nie widzieli jak nasi miejscowi donosiciele co to zawsze byli „bez wiedzy i zgody”

 45. Re 7 James
  Ten macier_kur…wa _rewicz od samego poczatku reprezentowal zydowsko-syjonistyczne geszefty I jak do tej pory nic nie udalo mu sie wyjasnic Co bylo mozliwe do wyjasnienia.
  ============
  Jasiek z toronto

 46. NICK said

  Andreas. (27).
  Jak na razie żydochiny mają dystrybutora w postaci żydogerman.
  Przesunięcie dystrybucji „chińskiego badziewia” na wschód. Ma jakiś sens?
  Ma.

  Są żydy Rotszyldy a są też te drugie, jak pisze pan Prawdzic.
  Tylko dalej nie wiem dlaczego Rotszyldy to z Piastów.
  Chyba, że Piastowie to… żydy? Lub całkowicie przez unych sterowani, upadli Słowianie?

  P.S. Boję się pisać o chrzście Polski. Pierwszym, drugim, n-tym… .

 47. banaco said

  Chorobliwa wprost niechęć do Rosji i wszystkiego, co rosyjskie urasta w naszym społeczeństwie niemal do obciążenia genetycznego (grzechu pierworodnego). Od wieków Polska nie potrafi wykrzesać z siebie politycznego rozsądku…
  Nie szkoda miejsca i energii na publikowanie podobnych tekstów? Powinny „umrzeć śmiercią naturalną” na swej rodzimej witrynie…

  Nie szkoda – admin

 48. JO said

  ad.47.
  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/06/16/celowa-demonizacja-putina-prezydenta-rosji/

 49. re1truth2 said

  Re 28
  Spaliłeś ‚geopolityk’ – [Silna Polska może podskakiwać Rosji i nie pozwolić się tanio sprzedać. Nie przypadkiem chiński „Jedwabny szlak” omija Rosję]…[– symbolicznie otwarto linię kolejową Chengdu – Warszawa, do Warszawy dojechał pociąg z 22 wagonami z elektroniką i art. motoryzacyjnymi (ciekawe, czy brał coś w drugą stronę, …] – przecież jabłka może w przyszłości za ~ 450 mln juesdej

Sorry, the comment form is closed at this time.