Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Wolne tematy (84 – …
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Benedykt XVI powróci do Pałacu Apostolskiego. Będzie tam obchodził rocznicę własnych święceń.

Posted by Marucha w dniu 2016-06-23 (Czwartek)

Papież Benedykt XVI 28 czerwca po raz pierwszy od czasu ustąpienia pojawi się w Pałacu Apostolskim, który opuścił 28 lutego 2013 r.

Powodem powrotu są obchody 65. rocznicy jego święceń kapłańskich. Na uroczystość zorganizowaną przez Fundację Josepha Ratzingera-Benedykta XVI do Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego przybędzie papież Franciszek.

Benedykt XVI wręczy uczestnikom najnowszy, dwunasty tom swego Opera Omnia poświęcony kapłaństwu, pt. Głosiciele Słowa i słudzy waszej radości. Zgromadzono w nim ponad 80 tekstów poświęconych posłudze kościelnej. Podtytuł brzmi: „Teologia i duchowość sakramentu święceń”. Zawarte są tam studia teologiczne, rozważania na temat duchowości kapłańskiej i homilie z lat 1954-2002.

Od czasu ustąpienia z papieskiego urzędu 28 lutego 2013 r. Benedykt XVI bardzo rzadko pokazuje się publicznie. Pojawił się na dwóch konsystorzach dla kreowania nowych kardynałów: 22 lutego 2014 i 14 lutego 2015. Był też obecny na spotkaniu Franciszka z dziadkami i osobami starszymi 28 września 2014 roku. Koncelebrował Mszę św. podczas kanonizacji świętych Jana XXIII i Jana Pawła II 27 kwietnia 2014 oraz beatyfikacji Pawła VI 19 października 2015. Jako pierwszy pielgrzym przeszedł przez Bramę Miłosierdzia w bazylice watykańskiej 8 grudnia 2015, z okazji inauguracji Roku Jubileuszowego.

Ks. Joseph Ratzinger przyjął święcenia kapłańskie wraz ze swym bratem Georgiem 29 czerwca 1951 r. z rąk ówczesnego arcybiskupa Monachium i Fryzyngii, kard. Michaela von Faulhaber. Mszę prymicyjną odprawił 8 lipca w Traunstein, gdzie mieszkali jego rodzice.

W swoich wspomnieniach z 1998 r. pt. Moje życie kard. Joseph Ratzinger wspomina, że 29 czerwca 1951 r., w uroczystość świętych Piotra i Pawła święceń kapłańskich 40 kandydatom udzielił w katedrze we Fryzyndze kard. Faulhaber. „Pamiętam bardzo dokładnie ten słoneczny letni dzień. Był to punkt kulminacyjny mojego życia. W chwili gdy sędziwy biskup położył na mnie ręce, jakiś skowronek wzbił się z ołtarza głównego katedry i zanucił radosną melodię. Było to dla mnie jakby zawołanie z góry: tak jest dobrze, jesteś na właściwej drodze!” – napisał ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, późniejszy papież.

Ks. Georg Ratzinger poświęcił się muzyce i został dyrektorem światowej sławy chóru chłopięcego Regensburger Domspatzen („Katedralne Wróbelki z Ratyzbony”). Jego brat Joseph został profesorem teologii.

W 1977 r. papież Paweł VI mianował go metropolitą Monachium i Fryzyngii a w 1982 r. został z woli Jana Pawła II prefektem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. 19 kwietnia 2005 r. kardynałowie wybrali na papieża „prostego, skromnego pracownika Winnicy Pańskiej”.

11 lutego 2013 r. papież Ratzinger podjął decyzję jakiej nie ośmielił się podjąć od 600 lat żaden z jego poprzedników: ogłosił swoje ustąpienie z papieskiego urzędu.

KAI
RoM
http://www.pch24.pl

Komentarzy 14 do “Benedykt XVI powróci do Pałacu Apostolskiego. Będzie tam obchodził rocznicę własnych święceń.”

 1. marrkerr said

  Kolejne rozważania nt. abdykacji Benedykta

  „Ann Barnhardt uważa, że rezygnacja Benedykta XVI jest nieważna, ponieważ papież Benedykt rezygnując dopuścił się „błędu istotnego” dotyczącego rozszerzenia urzędu papieskiego na dwie osoby. Kodeks prawa kanonicznego stanowi w artykułach na temat rezygnacji z urzędu kościelnego co następuje:

  Kan. 188 – Mocą samego prawa nieważna jest rezygnacja pod wpływem ciężkiej i niesprawiedliwej bojaźni, podstępu, błędu istotnego lub symonii.

  Can. 188 – Renuntiatio ex metu gravi, iniuste incusso, dolo vel errore substantiali aut simoniace facta, ipso iure irrita est.”

  https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/06/22/franciszek-antypapiezem-wedlug-ann-barnhardt/

 2. Wojtek said

  CIA zainstalował w Watykanie żyda i syjonistę Bergoglio, ponieważ za pomocą ISIS chciała wymordować wszystkich bliskowschodnich chrześcijan, a „fałszywy papież” miał odwracać uwagę od tych zbrodni. Jak wiadomo, rzeź się nie udała, a chroniącego chrześcijan Asada nie udało się obalić. Im szybciej Benedykt znowu będzie papieżem, tym lepiej dla pokoju na Bliskim Wschodzie i tamtejszych chrześcijan.

 3. błysk said

  Papież, następca świętego Piotra ,tak jak święty Piotr musi być gotowy na męczeństwo dla wiary .Skoro Benedykt XVI cofnął się,jak mniemam, przed taką ofiarą, to nie jest godzien by.c papieżem .Chyba żeby zachował się jak św. Piotr, po zaparciu się Chrystusa,ale do tego potrzebne było Zmartwychwstanie.

 4. Wojtek said

  Ad. 3, A co, miał sie dać zabić syjonistom? Jego powrót może teraz całkowicie pokrzyżowac ich plany, więc niech wraca..

 5. błysk said

  On już nie wróci i właśnie jedynym dla niego wyjściem było dać się zabić w obronie wiary.

 6. Wojtek said

  Może i racja…

 7. Isia said

  Re: 2 … Pan Wojtek … papież Benedykt XVI jest wciąż papieżem … Jego wymuszona, jak sądzę na podstawie różnych dotychczasowych przekazów i informacji, rezygnacja, z powodów mało wiarygodnych, nic w tym względzie nie zmienia …

 8. NICK said

  Isia.
  Jest papieżem. „In nomine Domini”.
  Zaś… de facto?
  Ustąpił i nie ma, że boli.

  Tak. Namiestnik Chrystusa winien naśladować Nauczyciela.

 9. Listwa said

  Trzeba pamietać, ze przed abdykacją mała miejsce tzw, Vaticanleaks. Były co raz wyciągane rózne rzeczy, wynoszone dokument. Zdrady papieża. Wszystko ucichło po abdykacji, i afery pedofilskie sprzed 40 lat i raporty przerózne i Bank watykański.

  Jest pytanie czy papież Benedykt mógł sprawować swą władzę i skutecznie, a nie teoretycznie kierować Kościołem.
  Jeśli nie mógł to sie nie dziwię jego decyzji. Raczej jest racjonalna. I jest i nie jest.

 10. Listwa said

  I jest i nie jest papieżem,

 11. NICK said

  Skoro jest i nie jest?
  To NIE JEST.
  Jest albo NIE?
  Nie!
  Nie ma: albo/i.

  Pamiętam wieeele dyskusji o ważności bergolniętego.
  Dziś, chyba, nikt wątpliwości niema.

  Dalej kopiemy historię papiestwa. Wstecz i dosłownie.
  Choć dawno mamy consensus: posoborowie – weg.
  Po co rozważać Ratzingera. Po co cytować jpII?

  Oj, Bractwo. Moje. Niektóre.

 12. Mis z Okienka said

  Re artykul,

  Ratzinger tak jak wszyscy posoborowcy sa nowoczesnymi Arianami czyli dzisiejszymi Swiadkami Jehowy, poniewaz zaprzeczaja boskosci Jezusa Chrustusa.

  Borgolio powiedzial, ze nie wierzy w Katolickiego Boga, a Ratzinger wielokrotnie powiedzial ze Jezus Chrystus nie jest Bogiem.

  Ratzinger rowniez wydal ksiazke pt. “The God of Jesus Christ” co znaczy, ze Jezus Chrystus wierzy w innego Boga, a zatem nie jest Bogiem.

  Click to access A_return_to_paganism-final-1.pdf

 13. Boryna said

  Stchurzył a to nie przystoi apostołowi.

 14. Adam Ryglowski said

  Panie Boryna – BENEDYKT XVI N I E BYŁ LĘKLIWY . To On był Nauczycielem – Mentorem „naszego ” JP II . Był tylko problem – od roku przed Jego „abdykacją” – na wezwanie Jego przyjaciół ,- Papież miał EXTRA OCHRONĘ BND z Bawarii. I nie dało rady wysłać Gościa przed czasem do „SZEFA”.
  …….
  Ale można było Bank Vatykanu przerobić na
  biuro – A W TYM MOMENCIE , B E Z .PIENIĘDZY ,państwo przestało istnieć .
  TO BYŁA ABDYKACJA SZEFA PAŃSTWA ….
  😦

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: